Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
Nem lehet ,hogy a Zeiss lencse vita az IOR B7x40 miatt kelettkezik? Vagy 15 éve van ilyenem és sokan ezt szovjetnek tartják.Anno megnéztem az IOR régi honlapján ,ott pl konkrétan irják,hogy Zeiss lencsés(vagy Jénai Zeisslencsés).Gondolom nem mindegy ,hogy melyik ,és melyik volt az igazi? Más minden szovjet gyárnak kellett polgári terméket gyártani. Így van nekem 1973 ból egy Tupoljev repülőgépgyár sárkányépitő üzemében készült aluminium motorcsónakom.Erről passport van.Más:van nekem egy K-55 Moszkva nevű motorom 1953 bol.Ez mmre egyforma a háboru előtti német DKW rt 125el.Most nem tudni,hogy dokumentáciot,alapanyagot,vagy a komplettgyárat vitték -e haza? Hajlok ráhogy mindent.Valszeg igy kerülhettek hadianyagot,akár távcsövet gyártó gépek is a Szovjetunioba. győztes mindent visz alapon.És a konkrétumok még valoszinű sokáig titkositva lesznek.
Megerősítem az előző pár hozzászólást abban, hogy az USSR távcsövek nem tartalmaztak Zeiss lencséket, sem prizmákat, sem alkatrészeket.
Mi több, semmiféle alkatrésze az USSR távcsövek esetében nem kompatibilis egy Zeiss távcsővel sem.
Ez a tévedés onnét ered, hogy sokaknak tévesen ezt mondták, majd terjedni kezdett mint a nátha.
Anno mikor a Harmonia kereskedés forgalmazni kezdte az IZS-18 MH ismétlő puskát, sokan azt terjesztették tévesen, hogy a csöve a Steyr fegyvergyár oroszoknak eladott gépén készülnek.
Ez a tévképzet annak volt betudható, hogy "csavart" formával rendelkezik mint két cső küllemileg.
Amúgy semmi köze a két gyártmánynak egymáshoz, de sokak szerették hallani, hogy ez az alsó kategóriás fegyvernek milyen jó, hogy Steyr csöve van.
Azt is illene akkor az eszmefuttatásodba bele venni, hogy az általad említett háborús kártérítés, nem csak a szabadalomra, de a gyártósorra, és a raktárkészletre is érvényes volt. 20 évig abból gyártottak mindent, amikorra sikerült a saját iparukat olyan szintre felfutattni-(ugyan is a CCCP-ben két ipar létezett, a hadi, és a fogyasztói. )-hogy már a megfelelő szabadalmi eljárásokat megfelelő, vagy talán még jobb minőségben letudták gyártani.A magyar könnyű ipar, és finomechanika egy részse is ott landolt. Ide értve a szellemi tőkét, és a technológiát is.
Na ezzel vitatkoznék, mert a 70-80-as években gyártott orosz, 7x50-esek,(vadőrök, mezőőrök, erdészek kapták szolgálatinak) és ez a tipus is akkor készült amiről írod nem zeiss lencsés,nos az akkori Münich Ferenc utcában, volt egy optikus,aki értette a szakmát, és ő is megerősítette,hogy ezek zeiss lencsék. De ezt a Wesselényi utcai vadászboltban is így árusították. Úgy hogy nem kellene butaságot írni, ha okosat nem tudsz,inkább ne írj semmit.
És ha már távcső, azt is kevesen tudják, hogy a csillagászati távcsövek között legendának számító, Thomas Back által tervezett TMB apokromátokat orosz optikai cég (ha jól emlékszem a LOMO) gyártotta. Eztán került vissza az USA-ba Back kezei közé, aki mérési jegyzőkönyvvel, és saját kézzel írott kézjegyével látta el azokat.
Hirtelen példa most a régi orosz 42x1-es objektívek egyes típusai. A Jupiter 3,5/135-ös teljes nyílásnál is szebb rajzolatú, mint ugyanezen paraméterekkel bíró Zeiss. Valamit rosszul néztek az oroszok a tervrajzokon. :-))
Azért alakult ki az a helytelen nézet az orosz távcsövekkel kapcsolatban, hogy létezik belőlük Zeiss lencsés, mert a temérdek tisztességtelen eladó pl. a Vaterán úgy hirdeti az orosz távcsöveket, hogy "Zeiss lencsés", vagy "Zeiss minőségű". Pusztán azért, hogy akinek a Zeiss szóra van beállítva a keresője, annak feldobja. Elég idióta felfogás.
Az viszont igaz, hogy nagyon sok Zeiss fotó, és optikai termék Zeiss tervek alapján készült. Ezeket a szabadalmakat a világháború utáni háborús jóvátételként kaptán Németországtól. Az is tény, hogy van olyan orosz optika, ami jobbra sikeredett, mint az eredeti. :-))
Egy barátom légpuskájára keresek használt lehetőleg fix nagyítású távcsövet 15- 20 e környékén pl. / régi / Tasco 4×40 . A távcső egy Mod.54 Airking-re kell...