Keresés

Részletes keresés

makosteszta Creative Commons License 2009.04.17 0 0 485
Igen azt.
A csövek közti távolság kiszámítható a "Szükséges kollektorterület: (m2)" alapján.
Előzmény: Pitylogós (481)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 484
Nekem is hasonló méretű a házam. 140m2 lakás, 120 pince. Kész a falfűtés + padló(a komplett külső fal betekerve+ 4 kör padló) ez idáig vakolással 1,2M-ban van +erre a szivattyú + egyebek max 3M. Ha árammal fűtöm tisztán szerintem akkor se lenne 40e áramszámla. 10M egy kicsit durván hangzik....
Előzmény: egoviki (483)
egoviki Creative Commons License 2009.04.17 0 0 483

Sziasztok!

Én egy nőnemű hozzászoló lennék,sokszor nememhez illő műszaki felfogóképességgel.

Építkezés előtt állunk,és komolyan foglalkoztat minket a geotermikus fűtés,talajszondás levegős rendszer. A ház 180nm-es lesz. Már kértünk ,és kaptunk hozzávetőleges árakat is.Így nem értem ,hogy itt a forumon mi alapján kalkuláljátok ki ezeket a nyomott árakat.

Egy árajánlat pl. a rehau-tól:

csak anyagra:

-fal,padló,mennyezetfűtés csövei,és egyéb szükséges kütyük,

-hőszivattyú 10kw-os(2milla)

-1 tartály-2 az egyben rendszerű

-2 fúrás  ,80m (1,6milla)

-szondához tartozó anyagok

-termosztát,ami szabályozza a különböző köröket,akár helységeket

-a hűtéshez kellő kütyük

-csatlakozási lehetőség napkollektorokhoz

-.....azt hiszem ennyi

tehát ez 7millió

Ez nem egy gagyi rendszer,de azért,hol van itt a megtérülés.

Amúgy jártunk a Construmán ,rengeteg céget felkerestünk,megtérülésről senki sem beszélt,mert egy igényes rendszer esetében ez nincs....ez nem az én véleményem.

Most szerintetek mit csináljunk?-barkácsolni nem tudunk.

Amúgy van egy soproni építész-tervező ismerősünk,működő szondás-levegős rendszerrel.120nm-es ház 120 nm-es pincével(félig fűtött),rendszer kicsit túllihegve:10millió volt munkadíjjal.Januári áramszámla 40ezer forint, a ház szigetelve, de nem vakolva és még van bőven hőveszteség.

Szerintetek kőkeményen számokban mérve megéri ez nekünk valaha vagy nem??

Alex Raps Creative Commons License 2009.04.17 0 0 482

A másik hőszivattyús topikba is beírtam:

"Tessenek nekem körülbelüli (v. pontos) méterenkénti fúráskőccséget mondogatni 4 csöves (2 hurkos) szonda esetében! Ha az árajánlat pontosításához kell használható geodéziai felmérés akkor azzal tudok szolgálni ui. tavaly fúrtunk egy 72 méteres kutat és leengedtünk a lyukba egy ilyen mérőeszközt."

Pitylogós Creative Commons License 2009.04.17 0 0 481

Ez nekem azt dobja ki, hogy 500m talajkollektort kéne fektetni.

Az azt jelenti, hogy kell monnyuk 5 db 50m-es árok, azokban oda-vissza egy-egy hurok? Az árkok között hány méter távolság kell?

Előzmény: makosteszta (476)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 480
a vizesehez milyen kút kell?
Előzmény: EszTibi (479)
EszTibi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 479

Nincs, nem is szorgalmazom, mert szemfényvesztés.
Előzmény: dcsabi8 (478)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 478
levegősre van már ár?
Előzmény: EszTibi (477)
EszTibi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 477

Gép: 550 + Fa
HMV tartály: 180 +Fa
sallangok kb.: 100 + Fa.

Szumma: 830 + Fa.

Részletek magánban.
Előzmény: makosteszta (476)
makosteszta Creative Commons License 2009.04.15 0 0 476
Sziasztok!
Valaki megsaccolná nekem mennyibe kerül ma egy víz-víz hőszivattyús fűtés+HMV telepítése mindenféle járulékos költségeivel?
Feltételezések:
-kutak már vannak, 1,8m3
-minden csatlakozás (villany, kút, fűtés(oxigéndiffúziómentes), HMV) már ott figyel a kazánházban.
-1 fázis van
-fűtésteljesítmény szükséglet: 5.7 kW
-legyen kínai (az alapján amit itt olvastam) ;)

/Az 5.7 kW itt jött, ki, szerintetek megbízható a cucc? Egyéb linket szivesen vennék hogy ráellenőrizzek./

Esetleg, ha összehasonlítanátok egy legolcsóbb gázos megoldással, annak is tudnék örülni.
EszTibi Creative Commons License 2009.04.08 0 0 475

Mondjuk, nálam! Írj egy mélt.
Előzmény: Pitylogós (474)
Pitylogós Creative Commons License 2009.03.30 0 0 474
Ezeket hol találni?
Előzmény: EszTibi (467)
Pitylogós Creative Commons License 2009.03.29 0 0 473
gaga04 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 472
Előzmény: medvetervez (471)
medvetervez Creative Commons License 2009.03.25 0 0 471

5-15kW levegős hőszivattyú zajszintje 40-50db.

Az új tarifa feltételeit ismerem. Neked mi a bajod vele?

Előzmény: dcsabi8 (470)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 470
Ja, ez engem is érdekel. Milyen hangosak ezek a gépek? Nekem kicsit problémás lehet.
Előzmény: gaga04 (469)
gaga04 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 469

Szia Tibi!

Hogy állsz a levegős géppel? Mert ha indulna mégis a pályázat rögtön érdekelne, ősszel már szeretném használni.

Hasonló lesz a vizes hőszipkádhoz, vagy egy klímakültériből indulsz ki? Inverteres lesz?

gaga04 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 468
Az a nyakunkon egy kicsit tulzás. Majd ha a tarifa feltételrendszerét megismered, alább hagy a lelkesedésed : ( A NEP- ről meg még semmi, pedig tavaly ilyenkor már mindent lehetett tudni róla.
Előzmény: medvetervez (464)
EszTibi Creative Commons License 2009.03.24 0 0 467

"Mennyire párszázezer? :)"

Pl: GeoSpar Gs 08 - 607 200 + Áfa (csak fűt)
vagy
PERHP8-1 689.900 + Áfa (hűt is).

Előzmény: Törölt nick (465)
EszTibi Creative Commons License 2009.03.24 0 0 466

"a 2M gép mennyivel jobb (valamivel biztos jobb)"

Semmivel sem, viszont sokkal szebbek, és sokkal jobb a marketingük.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.24 0 0 465
8kW-ért a valóság inkább a párszázezer...

Mennyire párszázezer? :)
medvetervez Creative Commons License 2009.03.23 0 0 464

8kW-ért a valóság inkább a párszázezer...

Különösen érdekes ha megpróbálod kiszámolni, hogy a 2M gép mennyivel jobb (valamivel biztos jobb), és ez mikor hozza be a 1.1-1.5M árkülönbözetet...szerintem soha, még akkor sem ha az élettartama 50% jobb mint a kínai gépé.

Nem értem mi ez a totális nihil hőszivattyú témában. Nyakunkon a NEP, nyakunkon a hőszivattyús áramtarifa. Ébresztő!

Előzmény: jakarta (463)
jakarta Creative Commons License 2009.02.26 0 0 463
valamit nem értek... miért van az, hogy hőszivattyúkat lehet kapni 300E-ért és 2.5M-ért is. beszélek itt arról, hogy ha az embernek kell egy 8KW-os víz-víz kütyü, akkor miért van a kölünböző gyártók között ekkora ár különbség?

miért vennél meg mondjuk a thermo.hu-tól valamelyik Alpha-Innotech-et és miért nem
a Permanent-et, vagy bármi mást.

ok, persze a garancia még egy szempont.

de az nem jelenthet ennyi pénzt!
jakarta Creative Commons License 2009.02.26 0 0 462
könnyen lehet, hogy csak az az oka a hallgatásnak, hogy kevesen vannak a hőszivattyú tulajdonosok... még kevesebben akik fórumoznak is.
Előzmény: Mekk Elek ezermester (460)
jtx Creative Commons License 2009.02.24 0 0 461
Sziasztok! Tudtok valakit ajánlani fúrásra hőszivattyúhoz?

A helyszín Debrecen.
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 460
Az illetékesek majd arra fognak hivatkozni, hogy a hőszivattyú tarifa rendszer végleges kialakítása végett figyelték a vonatkozó internetes fórumot is, de abban semmi érdemi vélemény, reakció nem volt :)
Előzmény: digium (459)
digium Creative Commons License 2009.02.23 0 0 459
Bocs, betettem másik topikba is (Klíma (légkondi) a lakásba - tippek), ahol már jöttek reagálások...
Előzmény: digium (458)
digium Creative Commons License 2009.02.23 0 0 458
Az elmű tervezete a GEO áramdíjra:

2.„GEO” hıszivattyú üzemeltetést támogató díjcsomag Budapesti Elektromos Mővek Nyrt. Egyetemes szolgáltatói üzletszabályzat
 74 
A „GEO” tarifa kizárólag a hıszivattyú berendezés villamos energia ellátására használ
ható.
A „GEO” árszabás szerint számolható el a szakaszosan is biztonságosan üzemeltethetı,
külön mért – az elosztó vezérlıberendezésével a vezérelt elosztó hálózati áramkörre fi
xen, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott – hıszivattyú berendezés fogyasztása. A
„GEO” árszabás az „A1”, A2” vagy „A3” árszabás mellé választható.
Az elosztó által alkalmazott vezérlés naponta legalább 20 óra főtési idıt biztosít úgy,
hogy 2 óránál hosszabb megszakítás nem fordul elı és két megszakítás között legalább 2
óra bekapcsolási idıt biztosít.
Már berendezés üzemeltetés errıl a csatlakozásról szerzıdésszegésnek minısül. A szer
zıdésnek megfelelı használatot az elosztó engedélyes jogosult ellenırizni. Szerzıdés
szegés esetén a kedvezményes tarifa alkalmazása megszőnik és a felhasznált villamos
energia árát, valamint az elosztói díjakat a kereskedı jogosult a normál tarifának megfe
lelı díjakkal  visszamenılegesen legfeljebb egy évre – kiszámlázni.
A hıszivattyús berendezés szerelését, és üzembe helyezését az Építéstudományi Egye
sület Hıszivattyú Szakosztállyal egyeztetett eljárás és mőszaki útmutató szerint kell el
végezni. Csak olyan berendezés helyezhetı üzembe ami szerepel a Szakosztály által ké
szített és kiadott megfelelıségi listán. A rendszer kivitelezését, az ELMŐ és az Építés
tudományi Egyesület Hıszivattyú Szakosztály megfelelıségi listáján szereplı minısített
vállalkozás végezheti.
Idıszakos „GEO” díjcsomag ára (Ft/kWh) magában foglalja az
a) energia díjat „GEO”
b)  felmerülı összes rendszerhasználati díjat (mely a jelen Üzletszabályzat 13.3.1.
a. pontjában, részletesen megtalálható)
c)  VET 147. §ban részletezett egyéb pénzeszközök összevont díját.
Amennyiben az itt részletezett díjcsomagok bármely árelemének mértéke megváltozik,
az magával vonja a díjcsomag árának megváltozását. A díjcsomagok számlázása során
amennyiben a felhasználó kéri a rendszerhasználati díjak elosztó hálózati engedélyes ál
tali külön számlázását abban az esetben díjcsomagok nem tartalmazzák a felmerülı ösz
szes rendszerhasználati összevont díjat.
Alex Raps Creative Commons License 2009.02.19 0 0 457

"Ráadásul a hőkivétel végett sem sarcolhat. "

Akkor sarcolhatna ha az onnan elfogyna, de nem fogy el. :)

Előzmény: payagyerek (456)
payagyerek Creative Commons License 2009.02.19 0 0 456

Na ja!

Ráadásul a hőkivétel végett sem sarcolhat. Ugyanis az nem geotermális hő, hanem a napsütés fölső földkéregben eltárolt energiája. Ez nem az állam tulajdona. A nap sem. A telek elvileg magántulajdon kell legyen. Legalábbis a rendszerváltás óta. Ezáltal a telkemre sütő nap energiája csakis engem illethet meg, mint tulajdonos.

Előzmény: Alex Raps (455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!