Keresés

Részletes keresés

stevemegane Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5896

Köszönöm ez megvan nekem is, csak még sok dolgot nem tudtam értelmezni.

Amúgy ennél olcsóbban nem lehet valahogy kihozni a harmatpont vezérlést?

Előzmény: Toporjack (5892)
kiggyo Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5895

jó nagy hülye, minek a követ szivattyúzni? Szállítható dömperrel is.

Előzmény: Dunit2 (5893)
kz282 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5894

http://www.aircon.panasonic.eu/HU_hu/happening/r32-press-release/

 

Ez úgy hangzik, mintha a saját metánkibocsátásom mintájára az összes hűtőközeg a légkörben végezné és most milyen jó, hogy az R32 csak 0,24-szer annyira károsítja a környezetet. Nagy az öröm hogy feltalálták az R410A egyik komponensét :D, az éghetőségről meg nem esik szó.

 

Az véletlen, hogy az Aquarea termékskálát nem említik? Vagy van esetleg valami korlátja az R32-vel töltött rendszereknek, ami miatt nem vezetik be? 

Dunit2 Creative Commons License 2017.06.12 -1 0 5893

A szomszéd kőszivattyút telepít !

Toporjack Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5892

Itt egy leírás róla: LINK

 

E szerint 2 különbség van. Az egyik, a kijelzős és kezelő gombok, a másik a kaszkád vezérlés esetén Slave és Master vezérlői kiosztás.

Előzmény: stevemegane (5888)
stevemegane Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5891

Amúgy a főzés, sütés sok hőt termel és én szeretem bent a 23 fokot. :)

Előzmény: stevemegane (5890)
stevemegane Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5890

Padlástér beépítés esetén tuti, hogy lesz hűtési igényed.

Előzmény: sylvanus67 (5889)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5889

Elkezdődött nálunk a hűtési szezon.

 

 

Mért kell hűteni?

 

Nálunk odafigyelés nélkül (ohne árnyékolás, sötétítés, ajtó becsukás) sincs 23,5 foknál melegebb.

Előzmény: stevemegane (5888)
stevemegane Creative Commons License 2017.06.12 -2 0 5888

Sziasztok!

 

Elkezdődött nálunk a hűtési szezon.

Egyelőre nincs harmatpont érzékelés kiépítve, eddig nem is volt gond. Azért nem vagyok teljesen nyugodt, hogy a 17-18 fok körüli előremenővel sosem lesz párakicsapódás. Amikor otthon vagyok tudom ellenőrizni a kicsapódást, de ez hoszzú távon nem megoldás. Főleg, ha nem vagyok otthon.

 

 

Tavaly nézegettem és meg is vettem a harmatpont érzékelőt, de utána szembesültem vele, hogy ehhez szükség van még un. Aquare Managerre is.

Ebből két típust lehet akpni: PAW-HPM1 és PAW-HPM2

 

Azt meg tudjátok mondani, hogy a kettő között mi a különbség, azon kívül, hogy az egyik rendelkezik kijelzővel a másik nem?

 

Jól sejtem, hogy a harmatpont érzékelő szenzort az Aquare Manager-hez kell csatlakoztatni, ezt pedig a hőszivattyúhoz?

Ezt követően pedig automatikusan beállítja az előremenő hőfokot a gép?

 

 

Köszönöm.

Előzmény: stevemegane (5857)
debre281 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5887

Szia,

 

Írj privit, tudok segíteni.

 

Üdv

Előzmény: realcarlos (5878)
stevemegane Creative Commons License 2017.06.10 0 0 5886

Köszönöm a meghívást.

Ha arra lesz dolgom, akkor keresni foglak.

Előzmény: Horyzeli01 (5882)
stevemegane Creative Commons License 2017.06.10 -2 0 5885

Nem tudom miért  vetted magadra a kritikát.

Úgy véled, hogy rád céloztam?

Nincs véletlen üldözési mániád? :)

Előzmény: Wattocsak (5884)
Wattocsak Creative Commons License 2017.06.10 0 0 5884

A riogatóknak van némi tapasztalata és nem egy ötpercec rövid menetről van információjuk. Amúgy ha ilyenkor kell hűteni a lakást....................

Előzmény: stevemegane (5880)
Toporjack Creative Commons License 2017.06.10 0 0 5883

Köszi, megkaptam :)

Előzmény: stevemegane (5881)
Horyzeli01 Creative Commons License 2017.06.10 0 1 5882

Ha Gödöllő-Veresegyház környékén jársz, ugorj be és nézd meg, a meghívás részünkről is áll! :-)

 

A szerelők is mondták, hogy könnyen szerelhető, megvan minden tartozék a csomagban, pontosan kiszámolva a gumitömítések száma, stb. (most megtudtam hogy neves gyártók szeretik kihagyni ezeket a részleteket)

 

Nem kapcsoltam le éjszakára, reggel 1-es fokozaton ment, a kertben a galamb hangosabban búgott mint a fc. :-)

Jelenleg 2-es fokozaton megy, csönd van a házban, nem számottevő a hangja, zaj tekintetében az 50 cm-re lévő laptop ventilátora van kb olyan viszonyban mint az 5 méterre lévő fc, de ha a háztól 20 méterre elrobog egy autó az utcában, még mindig hangosabb az autó :-)

 

Nem véletlenül választottam ezt a gyártót, jókat írnak és mondanak róla, sokat fejlesztettek a technológián az elmúlt évtizedekben. A gép is szépen néz ki, illeszkedik a lakás modern stílusához. Nem győzöm mondani az inverteres mágnesmotor előnyét, ettől lesz full komfortos amellett hogy hagyományos fc motorhoz képest fele-harmada a fogyasztása

 

A termosztátját a készülékre építették jobb oldalra, emiatt fontos a lamellákat úgy állítani hogy ne zavarjon be a termosztátba, különben visszaveszi a fordulatszámot az inverter, ha a termosztát környékén gyorsabban hűl a levegő mint a szoba többi részén. Mivel nálunk a fc sarokban van, a termosztát kb. 30 cm-re van a faltól. Emiatt a lamellákat a szoba közepe felé irányítottam, így nem szabályoz le az inverter és az egész szoba szépen lehűl, ill hűtve marad. Ezért fontos az állítható lamella, különben szívnánk az inverterrel is és végül manuálisan kellene használnunk, akkor pedig feleslegesen költöttünk arra amit nem tudunk használni

 

Beépítettünk egy hőmérőt a visszatérő ágba hogy legyen mit számolgatni :-), 26 foknál 2-es fokozaton 2-2.5 fokot melegít, de tegnap az első hűtéskor a 30 fokos szobalevegőt max fordulaton hűtve adta a könyvben leírt 4 fokos különbséget

 

A hőszivattyú 13 fokig engedi a vizet melegedni a pufferben ha 1-es fokozaton megy a fc, aztán bekapcsoláskor lemegy 8-9 fokig a beltériből az előremenő, hogy a 10 fokos víz biztosítva legyen. 27 körüli frekivel megy a kompresszor. Az első lehűtésnél felment 35-re, de inkább 30 alatt van, kb. ennyivel számoltam. Nem gyakoriak a bekapcsolások, ilyenkor jön még jól a 300 literes pufi :-) 4 kWh-t ettünk eddig hűtésre.

Meglátjuk hogy alakul amikor bejön az igazi kánikula, de az első tapasztalatok bíztatóak :-) 

Előzmény: stevemegane (5880)
stevemegane Creative Commons License 2017.06.10 0 0 5881

Szia!

 

Küldtem emailt.

Előzmény: Toporjack (5840)
stevemegane Creative Commons License 2017.06.10 -1 0 5880

Örülök, hogy jól sikerült a dolog.

Ezek szerint a mai modern fan coilok nem olyan rémesek, mint pl a 30 évvel ezelőtti orosz csodák.

Lehet, hogy a riogatók még a régi technikát ismerik. :)

Előzmény: Horyzeli01 (5879)
Horyzeli01 Creative Commons License 2017.06.09 0 1 5879

Ma végre beüzemelték a fan coilt! :-)

Most már elviselhető a nappali. A gép nagyon jól működik, az inverteres motorral hajtott ventilátor folyamatosan szabályozza a fordulatszámot, nekem csak a kívánt hőmérsékletet és a lamellákat kell beállítanom, a többit a fc elvégzi. Délután amikor elindult, max fordulatszámon ment. Hangosabbra számítottam, egyáltalán nem zavaró még max fordulaton sem. Jelenleg 2-es fokozaton megy, a tévé mellett van, semmit nem hallani belőle.

A szélhatást sem lehet érezni, csak hogy hűvösebb a levegő.. de ha mégis jól esik a direkt hűvös szellő a kánikulából hazaérve, csak közel kell menni hozzá és garantált a felfrissülés, ezt ma tapasztaltuk az egész napos szerelés után :-))

A hőszivattyúval 10 fokos vizet készíttetünk, ez tényleg elég 

realcarlos Creative Commons License 2017.06.09 0 0 5878

Sziasztok!

Levegő-víz hőszívattyú rendszer kialakításához keresnék egy szakit Veszprém környékéről. Meglévő padlófűtés rendszerre kellene kötni, HMV tároló van. A szükséges teljesítmény kiszámolásához, beszerzéshez és beépítéshez lenne rá szükség. Komoly referencia kell.

 

Válaszotokat köszönöm!

Toporjack Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5877

Levegős esetén nem is gondolkodnék a Meetingben. Semmivel sem olcsóbb mint egy minőségi alapkészülék. max 50-100 e Ft-ot spórolhatnánk rajta. de annyit meg nem ér meg a minőség rovására.

 

Víz-vizes (geo) hőszivattyúként gondolkodtam benne, de elvetettem mert nem érek rá most barkácsolni.

Előzmény: digium (5873)
Toporjack Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5876

Igen, onnan a garancia nehézkes.

Van rá csak nem tudnám érvényesíteni.

A gond nem is azzal lenne, hogy nem küldenének alkatrészt. A gond már azzal kezdődik, hogy nem igazán tudnám bizonyítani nekik a hiba valódiságát, szervizes meg nem jönne ki 100.000 Ft kiszállási díj alatt onnan.

Ha lenne Magyarországi szervízképviseletük, semmi gond nem lenne.

 

https://www.rifeng-hoszivattyu.hu/hoszivattyu-arlista itt vállalnak rá 3 év alap garanciát + 2 vásárolhatót, de itt már 1 árából 2 Gondzikos kijön.

Sőt, ennek az ára már közelít egy márkás alap levegős készülékhez.

 

Előzmény: Wattocsak (5872)
Toporjack Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5875

http://bolthely.hu/kukoricza/lista/50549371ex139_Hoszivattyu

 

A másikat a fórumtárs már megosztotta.

Előzmény: 8lazo8 (5870)
Toporjack Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5874

Igen, alapból a barkácsolás miatt gondolkodtam Meetingbe, de ez ahogy építkezik az ember megváltozik :)

 

Az még talán egy 3 évvel ezelőtti terv hozadéka ami most aktualizálódott és újra át kellett rágni.

Előzmény: Horyzeli01 (5869)
digium Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5873

Van garancia, oda vagyon írva, hogy 24 hónap!

Ja, hogy nem jönnének ki? De miért? Alkatrészt csak adnának, vagy nem? :)

 

Pont tegnap-tegnapelőtt beszéltem egy szomszédommal, mert meetinget akart venni a linkelt oldalról.

Felhívtam a közös hőszivattyús/klímás ismerősünket, hogy mi a véleménye, melyiket vegye meg: az inverteres drágábbat, vagy az olcsót. Inkább nem írom le ide mint mondott... Azt is jelezte, hogy a télen több mint 200 meeting/hiseer-t próbáltak életre kelteni, míg például 1 db fujitsunál jeget törni.

Előzmény: Wattocsak (5872)
Wattocsak Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5872

Oszt a garanciát nézd meg :-) 

Előzmény: digium (5871)
digium Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5871
Előzmény: 8lazo8 (5870)
8lazo8 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5870

Ezek a listák publikusak? Ha igen belinkeled?

Előzmény: Toporjack (5867)
Horyzeli01 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5869

Új ház, új szigetelés, árnyékolás.. csak a hőszivattyút óccsóér' kihozni? Bár ha szereted a technikai kihívásokat és a bütykölést, hát rajta :-)

Előzmény: Toporjack (5867)
Wattocsak Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5868

Gyakorlatilag nincs tapasztalatom.

 

Itt a pont.

Előzmény: Toporjack (5867)
Toporjack Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5867

Attól függ melyik listát nézed.

 

Én tudok olyan listát is, amin csak 450.000 Ft.

Meg olyat is amin bruttó 460.000 Ft + szállítás, csak a szállítás egy kicsit költséges, kb. 50.000 Ft.

 

 

Tudom, hogy szonda nélkül van és tisztában vagyok vele, hogy szolgáltatásban is gyenge, de óccsóra kihozható házilag :)

 

 

Viszont még ez az egyszerű Meeting MDS is veri teljesítményben (papíron) a legjobb levegős hőszivattyút is. Gyakorlatilag nincs tapasztalatom.

 

 

A gyereknek veszek majd egyet legó helyett játszani vele. :)

Előzmény: Wattocsak (5864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!