Keresés

Részletes keresés

Daeril Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81841

Tudsz ilyen pálinkást ajánlani ?

Előzmény: naivkezdo (81839)
naivkezdo Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81840

De nem is kell szerintem trükközni, ha van olyan bérfőzde, aki értékesít, érlel hordóban, nyilván megfelel az adóügyi szabályoknak,  stb.

És ha kidobott a gép 5 ilyet, akkor én, mint Szepsy, szakmai alapon kiválasztom a legmegfelelőbbet, aki örömében tapsol.

 

Előzmény: BZoltan (81837)
naivkezdo Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81839

Költeni egy profi főzetőre= jó helyen bérfőzés.

De lehetne szövetkezni olyan pálinkással, aki rendelkezik mindennel és korábban már szerzett ilyen tapasztalatokat, ebből is van azért itthon. Úgyis bajban az ágazat, ez egy príma lehetőség.

Szélvédőmosónak eladni több, mint hiba.

Előzmény: Daeril (81833)
Daeril Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81838

Nyilván, minden megoldható csak akarat, kapcsolat és lehetőség kérdése :)

 

Emiatt nem bírom felfogni ezt a megoldást... Ipari szesz. Bármi lehetett volna, akár boros vonalon is. Ráadásul ha értékesítési gondok vannak akkor lépni kell, mert szüret minden évben van. Lepárolták a '19-est hogy megmaradjon a '18-as. Mi lesz a '20-as terméssel? Jövő nyáron az is megy a lecsóba?

Előzmény: BZoltan (81837)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81837

Megeszem a kalapomat ha a Szepsy családnak nincsen erre kapcsolata, de ha nekik nincsen akkor a BT-nek egészen biztosan van. Márpedig a BT-nél nem ok nélkül szent tehén a Szepsy márka. Nyilván bizalmi kérdés egy ilyen projektben együtt működni egy céggel. 

 

Amúgy ha furfangos akarnék lenni, akkor a következőt csinálnám :)

Van ugye mondjuk 5 ezer liter korrekt borom amiből frankó érlelt párlatot akarok csinálni. Fogom lefőzetem okosba és a párlatot szépen berakom egy olyan pincébe ami nincsen semmilyen hatóság látókörében. Eddig simaliba, de ugye ezt a párlatot nem tudom forgalomba hozni. Na, ekkor veszek szaréhugyé bármilyen fospermet bort pontosan 5 ezer litert, lepároltatom ezt hivatalosan és törvényesen, szépen palackba, hogy jó legyen. Ezt a tételt vastagon leszarom, lehet ott ahol éppen nemkér sok kenyeret. Ennek a tételnek az a dolga, hogy legyen papírja. Majd X év múlva ezt a szeszt kukázom a 'csába és az addig érlelt frankó párlatomat letöltöm és berakom a papír mögé. Nyilván ügyelni kell, hogy a szesztartalom stimmeljen. 

Persze nyilván pár dologra oda kell figyelni, de ha nem akarok fahordóban bértároltatni akkor valami ilyen okos megoldást érdemes kitalálni.

Előzmény: Daeril (81835)
csalapet Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81836

 

finom kis márkaépítés :)

Daeril Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81835

Igen ez működik, ha fehér érleletlen párlatot szeretnél. Tapasztalatom alapján nem szívesen vállalnak több éves hordós érlelést, hanem letöltik az acél gyűjtőtartályból rögtön palackokba. A párlat szkéna még valahol a friss reduktív, primer gyümölcsös világban tart még nagyrészt. 

Persze nem zárom ki, hogy van olyan cég is akivel lehet kooperálni és vállal érlelést. Kapcsolat kérdése

Előzmény: BZoltan (81834)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81834

Nekem az első ötletem biztos az lenne, hogy felhívok egy ilyen adóraktárral rendelkező céget, hogy közösen csináljunk borpárlatot. A cég megveszi a lét, lefőzeti, a költséget pedig kiszámlázza.

Előzmény: Daeril (81831)
Daeril Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81833

Kérdés mi drágább, letölteni a tételt a járt utakon és értékesíteni egy B márkanév alatt a BT-ben.

Vagy költeni egy profi főzetőre, hordót venni, jövedéki letétet fizetni, érlelni, a brandy márkát bevezetni....

Előzmény: naivkezdo (81832)
naivkezdo Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81832

Ez fájdalmas. De a szepsy birodalomnak talán lett volna erre lehetősége.

Előzmény: Daeril (81831)
Daeril Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81831

Ácsi ez nem ilyen egyszerű. Égetett szeszt nem lehet egyszerűsített adóraktárban tárolni, csak erre alkalmas adóraktárban - amihez a NAV jövedéki adó letétet kér - ennek mértéke (amikor legutóbb néztem) 50 MFt - majd ha jó fiú vagy és nem követsz el jövedéki kihágást akkor ennek mértéke 4 év alatt fokozatosan csökkenhet.

Emiatt nincs nekem saját érlelt törkölyöm :)

Előzmény: naivkezdo (81818)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81830

A 2018-as hárslevelűben 15g/l a cukor és 6.7g/l a sav

Előzmény: lazaridi (81829)
lazaridi Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81829

Köszi.

És a Hárslevelűben mennyi a zukker?

Előzmény: BZoltan (81826)
macckoocza Creative Commons License 2020.11.10 0 3 81828

"A somlói bor alapja volt: vegyes szüreteléssel, leginkább furmintjuhfark és ?? házasításával készítették a somlói bort, a fajboroknak nem volt olyan nagy szerepe, mint napjainkban. Régi feljegyzések szerint a hagyományos somlói bor eleganciáját, harmóniáját a furmint adta, savgerincét a juhfark, gazdag illatát pedig a ??."

BZoltan Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81827

Több juhfark rajongónk jelezte, hogy a 18-as fúró az hozza azt a élményt amit a 18-as juhfark.

Egy jó somlói furmint szerintem sosem olyan gazdagon gyümölcsös mint egy jó tokaji. Ezt szerintem el kell ismerni. Viszont karaktere, intenzitása tud több lenni mint a hegyaljaiaknak.

Előzmény: Hepci (81821)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81826

A 18-asban 8,5g/l a maradékcukor. Ami kicsit magasabb mint az átlagos furmintunk (6,7 a tízéves átlag), de a savai is egy g/l-rel magasabbak mint a 6,5-ös átlag.

Előzmény: lazaridi (81822)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.10 0 0 81825

Szerintem rosszul emlékszel. Az amit a Józsi abban a videóban hatalmas nagy baromságokat mond. A whataboutism pedig ősi bolvesik trükk :) Az, hogy a Ráspi mekkora kapitális pöcs az nem teszi hitelesebbé Pistabácsit.

 

A Királyudvar sztori pedig a napnál is világosabb.  Istvánunk bizony a Királyudvarhoz érkező vendégeknek bizony-bizony a saját borait mutogatta. Pistabácsi bizony, kőkeményen a Királyudvar erőforrásait és infrastruktúráját felhasználva futtatta fel a saját márkáját. Ez tény.. és ez az olyan tény amiért mondom, a világ civilizáltabb részein bíróság elé szokta a munkaadó vinni az ilyen etikátlanul viselkedő alkalmazottját, a kevésbé civilizált részein pedig úgy megverik, hogy összeszarja magát. Pistabácsinak mindig is jó szokása volt más farkára verni a csalánt... amikor a Somlón a milliárdos vállalkozónak is nagy bölcsen a teraszosítást tanácsolta meg a száz éves fák kivágását akkor is kijárt volna neki egy akkora saller, hogy az uzsai bazaltfal adja a másikat.

 

Hitelesnek pedig azt tartok amit akarok és kamunak is azt nevezek amit annak tartok. Bár tudom, hogy pipacsvirágos szép hazánkban ha valaki nem borul le a szekértáborok félistenei előtt az jellemzően meg szokták próbálni eltaposni. Ha valaki nem ereszt maga alá Pistabácsi megható történeteitől akkor az eretnek akit meg lehet köpködni. Ilyen ez... de mondom, egyszer beszélgess el néhány hegyaljai borosgazdával.

Előzmény: joskabacsi (81823)
HorribileDictu Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81824

Willi Haag Riesling 2017: a moseli Haag-klán egyik ágának terméke. Mivel a palackon semmi nem jelölte az édességet, ezért anno kabinettként vettem. Bontás után szembesültem vele, hogy ez bizony egy félédes (lieblich) cucc. Ezt a bakit leszámítva ez egy egész korrekt, tiszta, jól csúszó, gyümölcsös darab. A savak sokat segítenek, hogy ne fulladjon unalomba a korty. Hozza a moseli karaktert. 5- pont.

 

Frischengruber Riesling Smaragd Kirnberg 2016: a pince belépő smaragdja. Meglepően sokrétű, közepes testtel, sok ásvánnyal. Vakon talán egy német (nem moseli) Erste Lage-nak mondanám. 20 € alatt elég jó vétel. 6+ pont.

joskabacsi Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81823

Ha jól emlékszem valami olyasmi szerepel a cikkben, hogy "egyszer valaki mondta".

Tehát idézett, nem saját forrásból származik qz  ostyás hasonlat.

A személyében úgy látszik nem fogunk konszenzusra jutni, minden esetre emlékeztetnélek, hogy amikor Kovács Anti mond például bődületes hülyeséget a Ráspis - őzes videóban, akkor sokkal megengedőbb vagy. 

A Királyudvarral kapcsolatban megint csak véleményes, hogy ki nevelt ki - és kicsodát, ki mit adott a közösbe és mit vett ki abból... minden történetet több oldalról lehet nézni, én konkrétan a másik fél verzióját ismerem.

Kamunak nevezni azt pedig amiről max. félinformációd van az minimum bátorság.

Nem akarlak meggyőzni.

 

Előzmény: BZoltan (81792)
lazaridi Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81822

Igen, de Lazaridi éppen a 18-as Hársat vizsgálja. Tegnap (nyitáskor) birsalma volt, ma inkább citrom, de szép citrom, kiváncsi vagyok mi lesz még, nekem tetszik. Zoli ugye ebben kevés a maradék cukor?

 

Előzmény: BZoltan (81819)
Hepci Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81821

Valószínűleg nem kértem, illetve kihagytam még az egypalackos tételek (rajnai, hárs, göcseji, stb.) közül is.

A tokaji klasszisokon kívül ritkán lelkesítenek a furmintok, azokat meg nem óhajtom megfizetni, így nálam nagyjából bezárult a kör.

Persze lehet, hogy a tied éppen tetszene.

Előzmény: BZoltan (81819)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81820

Ott a pont... lepároltatja szakszerűen, belerakja egy erre való frankó hordóba. Vár vele pár évet, lepalackozza és eladja aszú áron fél literét. Ezzel simán olyan árat tudna érvényesíteni amit az alap furmintjaival. Ráadásul nem kér kenyeret a termék.

Előzmény: naivkezdo (81818)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81819

A múltkor említetted, de most visszanéztem, hogy te nem kaptál 18-as fúrót. Pedig lazaridi kapott.

Előzmény: Hepci (81813)
naivkezdo Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81818

Én a lepárlást önmagában nem látom problémának, ha jó céllal, szándékkal végzik. Gondolom hibátlan alapanyagot főzetett le, miért kell egy ilyennek szélvédőmosó alapanyagként végeznie (ha igaz) ahelyett hogy borpárlat lenne?

 

Esetleg a fiatal Szepsy ezen is töprenghetne, hogy érdemes lenne borpárlatot érlelnie.

Előzmény: Daeril (81816)
Hepci Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81817

Dehogy - nem azért csináljuk, hogy írjak róla.

Egyszerűen ideje felbontani ezt a Szepsy-furmintot, és körítünk mellé egyéb furmintokat az ünnepi alkalomra.

Előzmény: shiraz2 (81815)
Daeril Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81816

'' Szepsy esetleg csinálhatna egy külön márkát a fiának (Szepsyjunior), olyan Bott-árfekvéssel, és ott kitolhatná, amit most lepárol. ''

 

Máris megvan a megoldás. Összeházasítja az egészet, kihozza Mádi kispillangó néven egy ezresért vagy akármennyiért és kész...

Előzmény: Hepci (81807)
shiraz2 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81815

gondolom egy évjáratból származó borokat fogtok összehasonlítani

Előzmény: Hepci (81810)
shiraz2 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81814

balaton szeletet sem veszek sok-sok éve

Előzmény: Hepci (81800)
Hepci Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81813

Tudnál valami jó somlói furmintot ajánlani? :D

 

Nem koncepció egyébként Somló kihagyása, csak jellemzően a készleten levő borokból csináljuk, talán 1 alap Balassát vesz hozzá Balázs. Túl sok bort bevenni amúgy sincs értelme, amikor max. öten leszünk.

Előzmény: BZoltan (81811)
naivkezdo Creative Commons License 2020.11.09 0 0 81812

Hát pedig:DD

Előzmény: Hepci (81802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!