Keresés

Részletes keresés

Vad Kakas Creative Commons License 2007.01.12 0 0 170

HI!

Hosszas nézelődés után, és az itt leírtak alapján, sima latex matracot veszünk Mi is a Matrac Királytól (Dózsa György út) Latex prima physio-t,  remélem beválik és tartós  lesz! A boltban nagyon kényelmes volt, a kokuszos matracoknál nekem is feltünt, az a jelenség, hogy mikor ráülök a felső réteg finom puha, de lejebb olyan mint ha beton lenne benne! Az ágyrács pedig állítható lesz ezért is a Latex a nyerő! Infó a matrac tartóságáról jól jönne még!!!

 

Fido Dido Creative Commons License 2007.01.11 0 0 169
Akkor van 25 évünk kicseréltetni. :)
Előzmény: szevia (168)
szevia Creative Commons License 2007.01.11 0 0 168
És ha az is gödrösödni fog?
Előzmény: Fido Dido (167)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.11 0 0 167
Igen, maradunk a 14 vagy 16 cm-es latexnél. Eddig az volt a legkényelmesebb. VAn az ikeaban. A 2x90-es azért jobb, mert könnyebb forgatnio. Egyben piszok nehéz. Viszont ha egyben van, akkor nincs gödör a kettő közt.
Előzmény: szevia (166)
szevia Creative Commons License 2007.01.11 0 0 166
Szóval maradsz a latexnél? És az Ikeában van 90X es latex matrac? Egyébként többen javasolták a 2x 90-et inkább, mint a 180-at, az indokra már nem emlékszem pontosan; a biomatrac fórumon azthiszem.
Előzmény: Fido Dido (163)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.11 0 0 165

:)))

Nem lenne egyszerű, mert jó erősen összeragasztották. :)

Előzmény: janijani (164)
janijani Creative Commons License 2007.01.11 0 0 164

"Mikor szétnyitottuk a huzatot, látszott, hogy két 90-es matracból van összeragasztva. Na itt lett végleg elegünk a márkából!"

 

Pedig válásnál milyen egyszerű lenne az osztozkodás :)))

Előzmény: Fido Dido (157)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.10 0 0 163

Egyébként most jöttünk az IKEA-ból, és ott minden matracra 25 év garancia van. A cég pedig valószínűleg még lesz akkor is. Sajnos nekik nincs latexből 180x200-as, de lehet, hogy veszünk két 90-est. Bár szeretnénk inkább egy nagyot.

Előzmény: szevia (161)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.10 0 0 162

A miénk azt írta, hogy kigödrösödés minimum 30%-os alakváltozás terhelésnél. Matractípusonként változik a garancia. A latex-kókuszra ők is csak 1 évet vállalnak. A miénk csak latex volt.

 

A "szakértő" a bolttől jött, de nem vitatkozott, hanem látta, hogy jogos a reklamáció. Az elsőnél megnézték a léctávolságot, de az előírt max. 6 cm megvolt.

Előzmény: szevia (161)
szevia Creative Commons License 2007.01.10 0 0 161
Újabb érdekesség: az én garanciapapiromon nincs semmiféle leírás!
>A cserénél a szállítást nekik kell megoldaniuk. Ez mindenesetre jó hír! Nem mintha biztos lenne hogy sor kell kerüljön rá. (Gondolom az, hogy tényleges használat során keménynek bizonyult a matrac nem ok, hiszen ez nem garanciális hiba)
És a "szakértő" az honnan jön? a bolt továbbítja valahová a reklamációt? (mert akikkel az üzletből a vásárlás előtt beszéltem, ők nem bizonyultak túl szakértőnek)
Előzmény: Fido Dido (160)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.10 0 0 160

A kigödrösödés pontos leírása a garanciapapíron van. Emlékeim szerint a vastagság 20 vagy 30%-os eltérésétől számít kigödrösödésnek.

A csere nem rögtön történik, hanem először kimegy egy szakértő, megállapítja, hogy valós-e a probléma, és utána cserélik ki, de nem minden esetben tudják azonnal, mert van, hogy az adott matrac nincs raktáron. A cserénél a szállítást nekik kell megoldaniuk.

Előzmény: szevia (159)
szevia Creative Commons License 2007.01.10 0 0 159
Igazad van. Sajnos csak akkor derült ki, mikor már megvettem és elhozták. Online vásároltam, -egyéb okból-mint ahol előzőleg nézegettem próbálgattam a matracokat, ahol pedig konkrétan ott jártam, azokban az üzletekben valóban 5-10 év garanciákat mondtak, és fel sem merült bennem, hogy ugyanazon termékre egy másik árusító más garanciát nyújthat. ?.
A kigödrösödés mettől számít annak? Valahol azt írták, egy enyhe benyomódás természetes. Nekem messzebbrőlszállították , ha garanciális hiba van, vajon nekem kell visszaszállítanom?
Előzmény: Fido Dido (158)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.09 0 0 158
Fura az 1 év gari. Főleg úgy, hogy más gyártók 10-20 éveket dobálnak a matrac mellé. A mi szerződésünkben még 5 év garancia volt a kigödrösödésre. Én 1 év garanciával biztos nem vennék matracot.
Előzmény: szevia (155)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.09 0 0 157
Kettő kigödrösödött, mindkettő máshol. Az első 3 hónap alatt, a második kb. 1 hónap alatt. Az elsőnél a harmadánél lett gödör, a másodiknál elég érezhető szintkülönbség alakult ki a két oldal között (180x200). Próbálgattuk mindkettőnél, hogy esetleg a forgatástól rendbejön, de végül, jó fél év után bejelentettük a problémát, és kicserélték. Aztán harmadiknak kaptunk egy gyári csomagolásút, amiről kibontás után kiderült, hogy olyan mocskos, mintha évekig bemutató matrac lett volna valahol. Mikor szétnyitottuk a huzatot, látszott, hogy két 90-es matracból van összeragasztva. Na itt lett végleg elegünk a márkából!
Előzmény: szevia (155)
boco_papa Creative Commons License 2007.01.09 0 0 156
Sziasztok!

Adott 2 matrac:
1. a BAYER Memory matrac
2. a MATTUUM Anti-stress matrac

Mindkettő hasonló felépítésű, és tartalmaznak memory réteget. Különböznek viszont a huzat anyagában. A BAYER huzata spéci mikrokapszulákat tartalmaz, amik magukba zárnak mindenféle kellemetlen szagot, ezáltal tartja frissen azt. A MATTUUM huzata teflonszálakat tartalmaz, ami a forgalmazó honlapja alapján anti stressz hatást nyújt, valamint hallottam már olyat is, hogy a káros föld sugárzásokat is leárnyékolja. Külföldi oldalakon pedig a víz-kosztaszító tulajdonságát emelik ki.

Lövésem sincs, ezekből mi igaz, mi nem, ezért szeretném segítségeteket kérni, melyiket válasszam.

Köszönöm
szevia Creative Commons License 2007.01.09 0 0 155
Mert? Mi volt vele? nekem most egy új latex-kókusz(4cm) van Materasso, és csak az a bajom vele (eddig legalábbis), hogy nekem kemény, de ez nem számít hibának. Az enyémre csak 1év garanciát adtak.
Előzmény: Fido Dido (151)
kobun01 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 154

Szia!

 

Köszi a választ, a Novetex üzletében mi is voltunk azóta az Üllői úton.Tényleg korrektek voltak, segítettek, és a matrac is jónak tünt. Még a vákummatrac foglalkoztat, valamint a memostar/memo foam matrac.Sokan azt mondják, hogy ez drága, láttam az Aime honlapján a Memostart, az nem volt olyan vészes áron...

 

Üdv

Előzmény: pkri (153)
pkri Creative Commons License 2007.01.07 0 0 153

Ja és próbáljátok hosszabb ideig melyik a jó ágyrács megoldás,nekünk az állitható rács kényelmesebb.Max cityibe a boltba órákig veletek foglalkoznak és a terméket hazalehet vinni próbaalvásokra.Igaz nem olcsó hely ,de mindenképpen a legkényelmesebb választás.

És a  rúgós matracot tessék elfelejteni,alig olcsóbb és klaszisokkal szarabb.

Előzmény: kobun01 (150)
pkri Creative Commons License 2007.01.07 0 0 152
Előzmény: kobun01 (150)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.06 0 0 151
Én a Materassot erősen nem javaslom! Igaz, nekünk csak sima latex volt, de a két évebn belüli harmadik garanciális csere után végleg lemondtunk erről a márkáról!
Előzmény: kobun01 (150)
kobun01 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 150

Sziasztok!

 

 

Mi is matracvásárlás előtt állunk.

Ami tuti:2 db 80*200-as matracot szeretnénk venni,uniqa-s egészségpénztárból, amiből elvileg csak gyógymatracot, esetleg biomatracot lehet vásárolni.Az is biztos még, hogy fix ágyrács lesz.

Olvasgattam a fórumot, és eléggé megoszlóak a vélemények.

Amin gondolkodunk per pillanat:Novetex kókusz-latex matrac, az Aime cég Memostar, Elastimed matraca, a Pierre Cardin Biomax, esetleg a Materasso kókusz-latex matraca.

Valami tapasztelet, tanács ezek mellett/ellen?

 

előre is köszi

godfrey Creative Commons License 2006.12.20 0 0 149

Ismerősnek van olyan 400 ezres csodája ami felveszi az alakodat és állítolag isteni benen aludni.

Egyetlen hátránya, hogy forgolodni nem tudsz benen, na meg persze az ára.

 

Előzmény: takker956 (148)
takker956 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 148

sziasztok,

 

mi most gondolkozunk matracvételen. a rugos kizárva, latex v. hideghab.

 

a hideghabot nem láttam olyan sok helyen Wesselényi utcában van egy bolt (Da Vinci) , ott a figura elég jókat mondott róla.

 

kinek mi a véleménye? van akinek ilyen van? bejött?

 

üdv

 

takker

MontY Creative Commons License 2006.12.19 0 0 147
szia,

Szerintem a Rottex rugós matracok nagyon kényelmesek és strapabírók. Asszem BC vagy BSC mellett döntünk mi is a héten a feleségemmel :) A BC-t ismerem, nagyon nem is mernék mást választani, mert egy pár perces kipróbálás egy üzletben még nem biztos, hogy hosszú távon is bejönne. Pár napot aludtam BC-n és életemben nem aludtam olyan jól, mint azon a matracon. A szüleimnek pár éve van ilyen matraca (asszem 3 éve) és semmi használat nem látszik rajta. Ez egy kemény matrac, de nagyon kényelmes. Próbáld ki, hogy mennyire jön be neked! Ja és 2 hetente szigorúan forgatni kell őket!
Előzmény: vivien00 (124)
szevia Creative Commons License 2006.12.14 0 0 146
Nem te személyeskedtél hanem Vanessza úr, őt szedték le, (szerintem helyesen; remélem ez most nem számít személyeskedésnek:-)
Előzmény: lzleo (143)
godfrey Creative Commons License 2006.12.14 0 0 145

Köszi a tippet majd megnézem.

 

Jelzem régebbről más ügyben nekem nincs jó tapasztalatom a fogyasztóvédelemmel kapcsolatban, eddig 2x volt velük kapcsolat és mindkétszer a cégnek itéltek.

(egyszer egy Adidas cipő 2 hét alatt megadta magát még a 90 es évek elején, kb 50 méteres sor kigyozott a Váci utcai Adidas bolt elött visszahozva mindenki ugyanazt a tipusú cipőt, majd 2 hét mulva jött az elutasítás miszerint nem rendeltetésszerű használat miatt mnet tönkre a cipő, miszerint futó cipőben jártam és nem futottam!)

 

Másodszor pedig egy 1 hetes Asus PDA ment tönkre és a javítás 3 hónapot vett igénybe (karácsony elött vettem) telefonos érdeklődésre mondták a FVFnél, hogy Unios csatlakozásunk után nem kötelesek 15 napon belül megjavítani/és vagy csere darab esetén 30 napon belül csak minnél hamarabb, értsd akár évek alatt is. Ráadásul amig bent van aszervizben nem hosszabodik meg a gar idő, így ha 1 év alatt javitják meg és utána elromlik következő héten nem garos...:(

 

 

Előzmény: Fido Dido (142)
Fido Dido Creative Commons License 2006.12.13 0 0 144

Lemaradtam a végéről, de egy ideje már úgy törölnek, hogy a tölésre ítélttel együtt mennek a válaszok is a levesbe.

Előzmény: lzleo (143)
lzleo Creative Commons License 2006.12.13 0 0 143
"Gondolom személyeskedés miatt törölték a hsz-okat." - Én nem személyeskedtem, csak a kókusz-latex matracokkal kapcsolatos pozitív tapasztalataimmal próbáltam érvelni a "csakis rugósat" véleménnyel szemben. Úgy tűnik a moderátort kevésbé zavarta, hogy ezerrel megy a Rottex reklámozása, mint az, hogy egyesek véleményt ütköztetnek.
Előzmény: Fido Dido (142)
Fido Dido Creative Commons License 2006.12.12 0 0 142

A Fogyasztóvédelmi felügyelet oldalán találsz segédletet hozzá, de nekünk elég volt megemlítenünk a FF nevét, és szó nélkül adták vissza a vételárat. Egyébként a FF telefonon is ad tanácsot.

 

Gondolom személyeskedés miatt törölték a hsz-okat.

Előzmény: godfrey (141)
godfrey Creative Commons License 2006.12.12 0 0 141

Igen valszeg csere uilletve pénzvisszafizetés lesz ez is, mert egyszerüen nem tudnak olyat csinálni ami tartos lenne.

 

ui: hol vannak a a 133 elötti hozzászólások?

 

Előzmény: Fido Dido (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!