Keresés

Részletes keresés

Tatarszkij Creative Commons License 2006.08.02 0 0 433
A korábbi tízről kaptál indoklást?

Ha már benn vagy, akkor biztosan kapsz minden képől egy szabvány ketegória szöveget, hogy miért utasították el, bár ezzel gyakran nem vagy előrébb.
Előzmény: glad (428)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.08.02 0 0 432
A moneybooker számládra utalják a pénzt, ha kéred. Vagy a paypalra, de feltételezem, hogy te is moneybookert fogsz használni. Még nem vettem ki onnan pénzt, annál többet nem tudok mondani, mint amit a FAQ ír:
"The conversion of your credits is done instantly by clicking the "Convert your credits" button on the My Credits menu. There is minimum eligible of two credits to be able to process the transfer. Fotolia charges no fee for transfer over 50 credits. A low fee of 1 credit is charged for transfer less than 50 credits."

A moneybookerről meg mehet a bankszámládra a pénz, s kész.
Előzmény: glad (427)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.02 0 0 431
Nézd meg a FAQ-t! Ott írják, hogy a feltöltött képek mennyisége miatt már képtelenek minden egyes visszautasított képet indokolni.
Előzmény: glad (428)
glad Creative Commons License 2006.08.02 0 0 430

Medveh,

Ha tudok segíteni valamiben szóljál, van egy minimális összekötettésem odakint.

Előzmény: medveh (429)
medveh Creative Commons License 2006.08.02 0 0 429
Sziasztok,

Azt hiszem emlitettem hogy a nyaron amerikaban leszek, hat itt is vagyok, es nem nagyoln van idom netezni, melozok semmi penzert, de ezt hagyjuk. Valaki megvette enhanced licencel az egyik nyulas kepemet a SS-on 20 dollarert nehany napja. Annyira jo volt latni, hihetetlen.

Glad, gondolkoztam stock-os cikk irasan de oktoberig nem sok lesz belole addig elfoglalt vagyok nagyon, csak legalabb megerne... Na mindegy jo fenyeket mindnekinek! :)
Előzmény: glad (368)
glad Creative Commons License 2006.08.01 0 0 428

Még egy kérdés:

Most küldtem az új anyagot a SS-ra.

Ha esetleg nem felel meg az anyag akkor lesz visszajelzés hogy melyik képpel és mi volt  a bajuk vagy semmi?

Vagy ez akkor van csak ha be jut az ember a 5-ös limittel?

glad Creative Commons License 2006.08.01 0 0 427
Hogy működik ez az utalásos dolog???
Előzmény: Tatarszkij (426)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.26 0 0 426
Nyugodtan vágjatok bele, nincs vesztenivalótok!
Csak az SS-en viszik nagyon túlzásba a zaj kérdését, a többi lapon koránt sem ennyire szigorúak.
A memóriakártya, s a szűrő pont az a kategória, amit össze lehet szedni belátható időn belül. A Fotolia előnye a DT-vel szemben, hogy bármikor kérheted, hogy utalják el a pénzed (max levesznek egy dollárt utalási költség címén), ezzel szemben a DT-n csak 100 dollár után lehet kivenni a pénzt.

Sok sikert mindkettőtöknek!
Előzmény: j.bravo (420)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.25 0 0 425
j.bravo , tafaya: mindkettőtök gépe jó. nekem pl sok régi 3mp-s kis kompakt canon a75ösből származó képem van már fent.
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.24 0 0 424
zajosabb gépet használok (fz20). nyugodtan vágj bele. egybként meg van egy jó kis módszer ha mégis túlzottan zajosnak találod a képeket (de csak az olyanokat amik már végleg nem orvosolhatók): a képméretet lehúzod 5-6-7 megapixelről 3-4re és kész.
a dreamstime 3 megapixeltől (2000x1500) fogadja a képeket
a fotolia pedig már 1600x1200-tól is.
a dreamstime-on átlag 60centet kapsz 1 kép/letöltésért, a fotolia-n pedig 33-66 centet, felbontástól függően.
Előzmény: Tafaya (422)
j.bravo Creative Commons License 2006.07.24 0 0 423
Hát, a te géped szerintem kb. pont ugyanannyira zajos mint az enyém... (Minolta A1, ld. lent). Azt hiszem, vagy nagyon profinak kell lenni a neatimage-ben, vagy pedig a zajra kevésbé kényes helyeken próbálkozni.
Előzmény: Tafaya (422)
Tafaya Creative Commons License 2006.07.24 0 0 422
Panasonic FZ30 a zajszintje miatt alkalmas vajon erre?
Előzmény: :sn4ke: (421)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.21 0 0 421
az a gép tökéletesen alkalmas stock fotózásra is. nyugodtan belevághatsz.
Előzmény: j.bravo (420)
j.bravo Creative Commons License 2006.07.21 0 0 420
Üdv néktek!

A zajtémáról... Lehet, hogy üldözési mánia, de nem lehet hogy amikor valamiért éppen kevés képük van/jön (adott témából), akkor veszik a fáradságot és megnézik a kompaktos/bridge-es képeket is, de amikor épp van, akkor élből, megnézés nélkül dobják ki a nem dslr képeket zajra hivatkozva?

(Most találtam rá a topikra, végigolvastam, az elején még bizakodó voltam hogy legalább egy-két szűrőre vagy memóriakártyára valót össze lehet szedni vele, de azt hiszem nem csak a tudásom, hanem a gépem - Minolta Dimage A1 - miatt is esélytelen vagyok.)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.21 0 0 419
Nagyon jól teszed, én is szoktam néha, főleg olyankor, ha egy képtől többet vártam. Volt olyan eset, ahol ez drámai változást hozott, a teljes érdektelenségből a legjobbjaim közé emelkedett a kép.

Különben nekem is a null szaldó a célom, hogy ez fedezze a fotós felszerelésem fejlesztésére költött pénzt.

Glad:
hogy állsz az SS-sel? Feltöltötted már az új 10 képet? Láttad, hogy sokan csinálják azt, hogy az SS fórumain mutatják be először a 10-be szánt képeket, hogy segítsen az ottani közösség választani?
Előzmény: :sn4ke: (417)
glad Creative Commons License 2006.07.20 0 0 418

Na igen ez rengeteget számít.

 

Előzmény: :sn4ke: (417)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.20 0 0 417
én egyébként néha végigpásztázom a már fent levő képeimet, és ha eszembe jut valami szó amit kihagytam volna indexeléskor akkor már update-elem is azonnal.
Előzmény: glad (416)
glad Creative Commons License 2006.07.20 0 0 416
Amúgy ha már keresel vele stabilan havi 20-30 ezret akkor kimondottan nem rosz kiegészítés főleg ha figyelembe vesszük, hogy a feltöltött képekkel már nincs munka. :-)
Előzmény: glad (415)
glad Creative Commons License 2006.07.20 0 0 415

Én első sorban gyakorlási/fejlődési lehetőséget látok a dologban ami adott esetben nullszaldós is lehet ha már jól csinálom.

 

Előzmény: Tatarszkij (413)
glad Creative Commons License 2006.07.20 0 0 414

Azért is írtam a hasonló kaliber jelzőt.

Az SS és a DT nem egy kategória, de a DT és a photólia igen.

Ha felkerülök az SS-re akkor a DT megmarad a gyengébb képekre, de szerintem megmaradok ennyinél. Esetleg IS még...

 

Minden esetre örülők a lehetőségnek és adott esetben mivel én a kiadvány szerkesztés miatt felhasználó si lehetek így hamarbb ki tudok venni pénzt ha úgy hozza a helyzet. :)

Előzmény: :sn4ke: (412)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.20 0 0 413
Ezen már én is sokat gondolkodtam, hogy van-e értelme több oldalta feltölteni képeket. Elsőnek mindent az SS-re teszek fel, s onnan is származik a bevételem kb 85-90%-a. A többi oldalon nagyon mérsékelt a letöltések száma, talán az egy IS-t kivéve. Ezért jutott eszembe, hogy talán az átfedés (is) szerepet játszik ebben. Nem tudom.
Ami még a több oldal ellen szól, hogy azért iszonyat munka feltötögetni minden oldalra, aztán kategóriákat választani, stb, stb. Rengeteg idő tud elmenni vele, s ha (szinte csak) az SS termel bevételt, akkor minek csináljam a többit? A DT-t már feladtam, de szerintem lassan a többit is fel fogom.

Megélni belőle? Hát, nem tudom.
Mondjuk napi 100 letöltés munkanapokon mondjuk 0,25$-ral az havi kb 110 000 Ft, ami még kissebb, mint a diplomás minimálbér. S azért ugye adót sem ártana fizetni belőle. Nem beszélve a felszerelés áráról, modellek béréről, stb.
S nem tudom, ti hogyan vagytok vele, de nekem az a napi átlagos 100 letöltés igencsak messze van. De remélem, hogy ti közelebb álltok hozzá, mint én!
Előzmény: glad (411)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.20 0 0 412
ebben van valami. bár az is igaz ,hog yha az egyik ügynökségnél fent van a kép akkor sokkal gyorsabb feldobni a másikhoz is mert gyakorlatilag csak átmásolod az indexeket stb stb.
az SS az ahol komolyabb galériát szeretnék de nagyon nehezen megy. rendre dobálnak vissza képeket zajosnak titulálva.... zajosabbakat pedig elfogadnak.
de egyébként ahogy elnézem , ebből az egészből meg is lehetne élni .... HA lenne rá az embernek ideje és gyakorlatilag csak ezzel tudna foglalkozni.
Előzmény: glad (411)
glad Creative Commons License 2006.07.20 0 0 411

Most csak felületesen futottam át, de szerintem ez nagyon el van túlozva.

Azért ügynökség és ügynökség között is van különbség és az igazán profi fotósoknak nem néhány dollárért kell eladni.

Nem is szólva arról, hogy még ez se feltétlen baj, mert ha csinálok egy jó fotót és árulom $200-ért azt vagy meg veszik vagy nem, ha azonban letöltésenként kell csak fizetnia reklám ügynökségnek akkor jó esélyel elérem ezt az összeget rövid idő alatt egy jó ügynökségnél egy jó képpel.

 

A hobbi fotósoknak pedig ez kiváló tanulási lehetőség és sikerélmény (én pl a Istock jelentkezési procedura alatt a követelmények miatt sokat fejlődtem).

 

Az nem vitás, hogy a legnagyobb sápot az ügynökségek viszik, de hát azok már a 60'as években se voltak szende szüzek és habár manapság nagyobb a profiljuk, de azért nem egyszerü létrehozni egy ilyen működőképes ügynökséget.

 

más:

Mostanában elgondolkodtam, hogy nem feltétlen jó ötlet több ügynükségnél fent lenni egyszere, legalábbis hasonló kaliberünél.

Ugyanis ahogy fotósoknál van átjárás az ügynökségek között úgy minden bizonnyal ügyfelek között is van ilyen.

Van egy fotóm ami fent van a DT és a photolia-n. Ez elöbbinél $3 az utóbbinál $2.

Nos amióta fent van a photolia-n is azóta DT-ről nem töltötték le.

Most így két fele gyülik a pénzem és kevesebb is a részesedés a photolia-n.

Előzmény: Tatarszkij (409)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.20 0 0 410
Nincs a DT egy most "feltöltött képek" rovat? Talán ott jelenik meg leghamarabb, s onnan töltik egyből.
Előzmény: :sn4ke: (408)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.20 0 0 409
Kis olvasnivaló a témában: itt.
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.19 0 0 408
DT-n nálam gyakori jelenség ,hogy a feltöltés/elfogadás után órákon belül letöltenek (tehát vásárolnak) egy képet , amikor az még gyakorlatilag nem jelenik meg a kínálatban, akármilyen alaposan is keresek rá.
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.19 0 0 407
Basszus, lebuktam ..... :)
Előzmény: :sn4ke: (406)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.18 0 0 406
áhh! te viszed el a vevőimet? ;o)))))
Előzmény: Tatarszkij (405)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.18 0 0 405
Nem tudom, nálam pont a fordítottja van.
Előzmény: :sn4ke: (401)
hejdzsud Creative Commons License 2006.07.18 0 0 404
Kösz.Most megtaláltam.
Előzmény: :sn4ke: (403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!