Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40031
:)

Nekem van egy ilyen lányismerősöm. Anno hozzám volt beosztva fiatalon, hogy biatlonra oktassam (pontosabban a lövész részét; sielni jobban sielt). Na neki az a beceneve, hogy ,,Hétfő" (onnan ered, hogy amikor megjelent egy versenyen, az olyan volt az ellenfél csapatának, mintha minden nap hétfői lenne).
Na, ő p.l. egyáltalán nem utálja, ha minden hétfőn felköszöntik.:)
Előzmény: Volt tüzér (40030)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40030
Volt egy kollégám, akit Péntek Imrének hívtak. Természetesen minden áldott pénteken felköszöntöttem. Ő hogy útálhatta a dolgot.
Előzmény: gencsydani (40027)
Atis57 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40029
Szia István!
A magasságos nővessze hosszúra a szakálladat....Az idővel a bölcsességed növekedjen...s sok feleség ,még több fiúgyermekkel köszöntsön évről évre....
Szerény ajándékképen , hogy a lakoma se maradjon el.
2 kép:
Előzmény: Zicherman Istvan (40028)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40028
OFF

Üdv, Dani.

Most jött meg a ,,szeretetcsmagom", úgyhogy kezd tetszeni az ünnep. A lányom az anyja nagy megrökönyödésére élvezettel issza az amarettós teát (alkoholfrei,mint a ,,nagyok"), míg apa palacsintát gyártott, úgyhogy most már fülig csokis a csemete. Énekelgetek itt magyar népdalokat, füstölgök a pipámmal és iszom Feri-barátom kisüstijét.
Kicsit összekentük apunak az operatív térképet, de nem baj, ott amúgy is harcra alkalmatlan terület van (sós mocsarak, rizsföldek és halastavak). No meg lapozzuk vadul a repülőgépes könyveket (ezt nevezzük a ,,bzszsúú" kódszóval).
Nézzük éppen a ,,Bjazed" című filmet. A gyerek becipelte a szobába a gumisárkányát (olyan, mint egy nagy kutya), azt használja lónak. Vágtat rajta és fakarddal hadonászik.
A nejem hőbörög (,,mi lesz így a gyermek nemi orientációjával":)) én meg jót röhögök az egészen - látom a huszár-kozák ősök génjeit.

Úgyhogy - kezd alakulni az estém. Na, mentünk továbbra is törököt ölni, én meg lazítok, majd pár óra múlva ismét elmélyedek ebben a gyönyörű térképen, amely olyan terepet ábrázol, amit igen komoly feladat elfoglalni is, és megtartani is.;)

P.S.: A másik ünnepeltet valahogy nem láttam ma, reggel óta, biztosan jelenleg franciául káromkodik valamerre.:)
Előzmény: gencsydani (40027)
gencsydani Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40027

Pontosítanék, a vatikáni valuta az az "Isten fizesse meg!":D

 

Én mondjuk alapból utálom a születésnapomat (meg úgy álatlában az ünnepeket) úgyhogy együtt tudok érezni veled...

Előzmény: Zicherman Istvan (40024)
gencsydani Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40026
Köszönöm az infokat!
Előzmény: jkoenig (40023)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40025

Szervusztok!

 

Először is Isten éltesse az értintetteket! Ezek szerint ők se lesznek fiatalabbak! :)

István, ne panaszkodj! Csuda szép napod volt! :)

 

Más: Nem is olyan régen figyeltem fel rá, hogy a ht. állományunknál egyre gyakrabban lehet olyan családokkal találkozni, ahol 3 vagy több gyerek van.

 

Üdv: Hamburger

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40024
Peeersze. Megint vatikáni valuta, ,,Isten éltesse"!
Én kápéval is megbékélnék.:P

Amúgy ritka xar születésnapom vagyon. Valahogy ezek a jubileumi dátumok soha sem jönnek össze nekem. Cigi nulla, pipadohány nulla, pia nulla (van alkoholfrei amarettom, azt iszom kávéban). Nem jött meg időben a szülinapi ,,szeretetcsomagom". Így marad az egészséges életmód: délelőtt voltam nyelvet tanulni, utána futottam nyolc és felet, utána lementem edzőteremben, hancúrozni a tatamira, most meg ide írok.
Asszem főzök maganak még egy teát (alkoholfrei amarettóval) és olvasok valami érdekeset.
(Éppen most kaptam kézhez egy érdekes manuált: ,,Rail Operations in smaller scale Contingencies. Role of the Rail Unit, Unconventional Operations, Defense Measures,
Attacks on the Right-of-Way, Train Operations, Armored Trains and Cars,
Countermeasures... blah-blah-blah, stb.)
Utána meg leülök a ,,százas" térképek fölé, és tovább próbálom feltérképezni két szektorban az operatív játék célterületének két zónájában a vasúti pályák állapotát, a közútakat, és ezek forgalmát. Bámulatos, hogy mennyi minden információt be lehet szerezni az interneten. Főleg úgy, hogy szinte mindenki igyeksziktelepülés-weblapokat készíteni, web-kamerákat helyez az ablakba, és sok-sok szép tájképet és családi fotót helyez a netre saját teleplésének környékéről. (P.l. olyan apróságokat is fel lehet rajtuk fedezni, mint a teherautók súlyát vagy magasságát korlátozó táblákat, vagy az útmenti vezetékek fajtáját, benzínkút áteresztő forgalma és fajtája (földalatti tartály, tartálykocsiból történő tankolás, stb.), stb.)
Szóval, egyre érdekesebb ez az operatív játék.
Előzmény: swordmanus (40018)
jkoenig Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40023

OFF

 

Ajánlott még az "Özönvíz" és a "Kislovag" is, DVD-n mostanában a 990 meg 800 Ft-os kategóriában mozognak (kicsit régebben készültek mint a Tűzzel-vassal) de jók, a főszereplők (Zagloba, Wolodyjovsky) ugyanazok.

Antikváriumban meg lehet találni a régi kiadásokat (könyvben)  de kiadták nem túl régen trilógiaként is.

 

ON

Előzmény: gencsydani (40013)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40022
pufik

már az amcsik is???
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40021
Erőt, egészséget!
Előzmény: Dobri (40011)
==T== Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40020
Boldog Szülinapot!
Plieur Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40019
Boldog Születésnapot!!!
Előzmény: Dobri (40011)
swordmanus Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40018
Isten éltesse az érintetteket!
Előzmény: Dobri (40011)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40017

Udv.

 

Nem tudok ezekrol semmit, csak arra utaltam amit fel fullel hallottam Szekerestol.

 

Udv.

Előzmény: 4csíkos (40016)
4csíkos Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40016
Táborok, bemutatók, nyílt napok tényleg vannak minden évben a részükre (is). De azt nem merném így kijelenteni, hogy "nagy részük" jelentkezik.
Ráadásul tudjuk, hogy a jelentkezés nem elég, meg is kell felelni a felvételin, és be is kell vonulni.
Előzmény: M.Zoli (40015)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40015

Udv.

 

Eloszor az off-vagy feloff. Boldog szulinapot, meg a druszadnak is.

 

Isten hozott Eheslo, csak neztem, hogy miert nem tudtal sajat neveden irni, nem lattam semmi okot ra.

 

Koszonet a modinak a kozbelepest.

 

Visszaterve a Bathoryra, bevallom nem lattam. Egyebbkent oriasi reklamkampanya volt. Egyebbkent a cseheknel es a szlovakoknal, az ilyen "mega"filmekre altalaban osszegereblyezik a legjobbat ami van, meg pl. a kulturalis miniszterium aktivan tamogatja a filmeket. Nem mellekes, hogy a filmzeneket, pl. a Bathorybol nem lehet levakarni a TOP 10-bol a leghallgatottabb szamok kozul. De ez sok masra is igaz. Pl. most neztem meg a Pokoj v dusi c. szlovak filmet, tavalyi. Beszogelt az ulesbe. A cimado dal pedig mar honapok ota, es meg jo darabig vezeto helyen lesz mifelenk. ( egyebbkent a cseh, es foleg a szlovak filmekben, nagyon sok magyar szinesz kap szerepet. Pl. az emlitett Pokoj v dusi ( Lelkibeke ) foszereploje Mokos Attila, a komaromi Jokai szinhaz szinesze, + ket masik magyar is feltunt nekem, de asszem volt tobb is. ) Tegyuk hozza, hogy a cseh es szlovak konnyuzene nagysagrenddel (!!!!!!!) magasabb szinvonalu a magyar konnyuzenenel ( a mostanitol azert nem olyan nehez ). Ja, es az emberek elmennek ezekre a filmekre moziba. Az amerikai, stb. megaprodukciok sokszor 2 hetig vannak musoron, a Bathory pl. tobb, mint 2 honapig volt musoron.

 

ON.

 

Multkor volt Szekeres a Mokkaban (?), ahol az volt a tema, hogy minden even csinalnak taborokat roma fiataloknak, ami utan nagy reszuk jelentkezik is a Honvedseghez. Elmondta azt is, hogy ezek a romak tobbnyire az iskolazott retegbol vannak, ami logikus is, es hogy ezt a programot szeretnek folytatni. En errol nem hallottam, de ha tenyleg mukodik ez, akkor orulok.

 

Szerintem egy orszagnak nyilvan kellenne tartania a katonai nemzetiseget, vallasat, nagyon is praktikus okokbol. Pl. ha, neadjisten, lenne szlovak magyar konfliktus, akkor a szlovak hadseregben alaposan megszaporodna a lelkiismereti okokbol leszerelesuket, vagy legalabb athelyezesuket kerok szama, a magyar nemzetiseguek kozott. De nezzuk a pozitiv oldalat. Ha letrejonne Magyar - szlovak kozos egyseg, ott nem artana megnovelni a magyarul beszelok aranyat a szlovak reszben. Ezek csak peldak.

 

Az hogy nyilvantartjak, az meg nem diszkriminacio. Nem kell atesni a lo masik oldalara. Akarmennyit tepi is a szajat hasonlo esetekben pl. Gusztos ur.

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (40000)
gencsydani Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40014
Boldog születésnapot az érintetteknek!
Előzmény: Dobri (40011)
gencsydani Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40013
Az nekem is nagyon tetszett...meg kéne szerezni könyvben...
Előzmény: Yoshi (40009)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40012
meg ne próbálják... azt nem igazán elhet visszaadni

(Tanú remake-je is elég halovány lett, Miniszter félrelép... hát, mondjuk az bejött, de akkor épp véletlenül hibáztak :) .. nem kéne átköltözni filems fórumra? :) )

"Tévedtem. Az oroszok vannak itt.
Átöltözni!"
Előzmény: Plieur (40010)
Dobri Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40011

Zicherman Pista!

 

Druszám!Megint öregebbek lettünk!!Boldog szülinapot!

 

Szolgáld ki magad nyugodtan!:)

 

 

 

 

 

Plieur Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40010

Az.:)

Nagyon várom mikor lesz leforgatva pld. a Tizedes meg a többiek remake-ja, jelenlegi helyzethez aktualizálva.:)

 

 

Előzmény: Yoshi (40008)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40009
helyesbítek, a lengyel film címe "Tűzzel-vassal"

meg is fogom megint nézni
Előzmény: Yoshi (40008)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40008
off még mindig :)

a Honfoglalás valóban nevetséges volt a 6 szem támadó besenyővel meg a 2 lovasszekérrel vonuló magyarokkal, de a sztorija is kb zero volt (de legalábbis nekem nagyon nem jött át az eredeti rege-mondavilágnak még csak a feldolgozása sem - klisék benne voltak és ennyi)

a színészi, rendezői munka is kicsit... avíttnak hatott
(grandiózusnak, nagynak szánt jelentek giccsesen, üvöltően természetellenesen megoldva, Franco Nero többször nézett meredten a távolba, mint egy hetedrangú spagettiwestern pisztolyhőse, stbstbstb... tudom, ízlések és pofonok, de ott volt a lengyelek "kurzusfilmje", talán Vér és vas volt a címe, na az bezzeg...)
Előzmény: ==T== (40006)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40007
kurzusfilmeket azóta elvből nem nézek :)

btw, Sorstalanság talán 2005ös, szóval izé...
Előzmény: ==T== (40004)
==T== Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40006
Egyiket sem néztem meg - csak részleteket láttam belőlük - de a sorstalanság vélhetően a gyenge rendezés/forgatókönyv miatt lett gagyi, a honfogalás meg azért, mert 0 pénzből forgatták.
Előzmény: Kuruc71 (40005)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40005
Tegyuk hozza az is gagyi lett.



A konyvnek a kozelebe sincsen.
Előzmény: ==T== (40004)
==T== Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40004
Ha jól tudom a film nevetségesre sikeredésében nagy szerepet játszott, hogy megvonta a filmtől a forrásokat a 94-ben hatalomra jutó kormányzat. Érdekes módon a Sorstalanságra volt pénz.
Előzmény: Yoshi (40003)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40003
OFF:

"Nekünk csak gagyi ,,Honfoglalásokra" és elcsépelt olcsó kabaréfilmekre futja.:((("

anno megnéztem, moziban

egyöntetú véleméyn volt, hogy egy kalap hányadék, és hülyét csinálunk magunkból
le ne szinkronizáljuk semmilyen nyelvre, elég, ha itthon égetjük magunkat

annál még a humorváltozata is jobb volt (bár az meg néhol erőltetett volt - mondjuk a mércém a Fekete Vipera :))





Előzmény: Zicherman Istvan (40000)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40002
no igen

ez az, ami elég veszélyes játék

mondjuk, minden tekintetben (ha nyilvántartás van, azért, ha nincs, azért)

félig kapcsolódó:
nem tudom, az USA hadseregében mennyire működik ez a "diszkriminációellenes tiszt" beosztás (vagy mi a hóhér)
semmit se ér, jól működik, vagy ló túlsó oldala

(nehogy azt válaszolja valaki, hogy esete válogatja, mert elsírom magam :) )
Előzmény: Plieur (39997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!