Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2003.09.26 0 0 132
Kutya ellen a Pfeffer KO az egyik legjobb gázspray, a rotweiler megugrott, vonyított, majd elszaladt..

Ember ellen milyen volt a CS?
Éles helyzet volt?

Előzmény: CHriS (131)
CHriS Creative Commons License 2003.09.26 0 0 131
Sziasztok!

A minap volt egy éles helyzetem egy agresszív kutyával. Csak azért úsztam meg szerencsésen a találkozást, mert meg tudtam őrizni a hidegvéremet. Értem ezalatt, hogy a kutya már ott volt tőlem fél méterre de én nem nagyon mozogtam és persze nem szaladtam el. Az eb még ugatott egy fél percig, aztán arrébb kullogott.

A kérdésem a következő lenne: Volt nálam gázspray (Pepper KO) de nem használtam, mert nem tudom kutyák esetében mien hatása van. Ember ellen már használtam sprayt két esetben is (CS hatóanyagút).

Szóval akinek van már ilyen tapasztalata, hogy éles helyzetben használt peppert kutya ellen, az írja már le hogy a kutya hogyan reagált rá.

Előre is köszi.

gvass1 Creative Commons License 2003.09.19 0 0 130
hi,
magyar ammóniás BODYGUARD gázspray. "
Honnan veszed, hogy ez volt?

BTW: a Pepperspray-k sem holmi "benito halalsugarak", azok is csak arra jok, hogy addig csokkentsd a tamado harckepesseget, amig el tudsz menekulni, tobbre nem valok!

Előzmény: CHriS (129)
CHriS Creative Commons License 2003.09.19 0 0 129
Sziasztok!

Dícséret a bátor eladónőnek, hogy meg tudta őrizni a lélekjelenlétét. De ebből az esetből is látszik mennyit ér a magyar ammóniás BODYGUARD gázspray. Még jó hogy nem volt lövöldözős kedvébe a rabló "Úr". Csak arra akarok kijukadni, hogy ha mindenhol lehetnke kapni jó minőségű gázsprayt (mint például a KLEVER GmbH által gyártottak) akkor nagy a valószínűsége annak hogy rablóúr egy kis kapszaicin beszopása után nem tudott volna elmenekülni és még a rendőr bácsik is ki tudtak volna addig érkezni a helyszínre. SZÓVAL ELŐRE, ELŐRE MAGYAR BODYGUARD!!!

CHriS Creative Commons License 2003.09.18 0 0 128
Üdv Tin-Tin!

A GunBox-ban jelenleg FirstDefense nem kapható.

Az ott kapható gázsprayk:

CS hatóanyagú Defenol KO, KO CS
OC paprika spray Pfeffer Pepper KO!

Kulturált kiszolgálás, jó árak!

gvass1 Creative Commons License 2003.09.18 0 0 127
hi,
"Gunbox bolt"

1077 Bp. Bethlen G. u. 10.
Keletinel a McDonaldsz utcaja.
Nyitva: H-P 10-18

Előzmény: Tin-Tin (126)
Tin-Tin Creative Commons License 2003.09.18 0 0 126
Hali!

Megmondaná nekem valaki hogy merre található ez a Gunbox bolt? Valamiféle paprikasprayt szeretnék venni. Melyiket javasoljátok? : First defense, Defenol vagy Pepper KO?

Köszi!

gvass1 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 125
Bar azert csak akkor celszeru gazsprayvel szembenni fegyveres rabloval, ha biztosak vagyunk benne, hogy az nem igazi (marmint a fegyver).
gvass

***
Fegyveres rablást hiúsított meg egy eladónő Nyíregyházán


Nyíregyháza, 2003. szeptember 15. (MTI) - Fegyveres rablást hiúsított meg Nyíregyházán egy bolti eladónő, aki a tőle pénz követelő férfit gázpermettel szembe fújta, s menekülésre kényszerítette - tájékoztatta a rendőrség hétfőn az MTI-t.

Az ismeretlen bűnelkövető vasárnap ment be a nyírségi nagyváros egyik élelmiszerüzletébe, ahol a bevételt próbálta megszerezni - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

Fülöp Gergely elmondta: a 62 éves eladónő azonban pénz helyett gázpermettel reagált a csuklyát viselő fegyveres férfi követelődzésre.

Hozzátette: a helyszínről egy sárga színű versenykerékpáron elmenekülő rablóról a bolti alkalmazott jó személyleírást adott, amely alapján úgynevezett fantom kép készült a tettesről, akinek felkutatására tart a nyomozás.

gvass1 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 124
hi,
ha elolvasod a linkeket, akkor imho mindent megtudsz.
Van nemetul, angolul, es egyeb kulturnyelveken.

Hazankban forgalmazni lehet, (kereskedlemi forgalomban) importalni nem, tehat nem igazan kaphato.
Ha mar van akkor birtokolhatod.

Ara 35-50 euro magassagaban.

Előzmény: CHriS (123)
CHriS Creative Commons License 2003.09.15 0 1 123
hi

gvass mi ez a (számomra új) eszköz? Azt látom hogy ez is valamiféle permetet "lő" ki. Tudnál nekünk írni erről bővebben? (ki va mi ellen használatos, hatóanyaga, hatékonysága a gázspray/pisztolyhoz képest, ára, hol lehet megvásárolni, engedélyhez kötött e a használata stb.)
Válaszodat előre is köszönöm.

telefongyula Creative Commons License 2003.09.08 0 0 122
Amugy imho a Guardian Angel/Dog Shock/Jet Protector kitalalasaval nagyjabol minden gazspray kezd elavulni (bar az olcsosagukkal nehez versenyezni)

Hát igen... nekem is tetszik, de ha újratölthető lenne, könnyebben kiadnék érte tizenezer forintot.

tgy

Előzmény: gvass1 (121)
gvass1 Creative Commons License 2003.09.08 0 0 121
"Az INTERGAS-féle cuccban nem CS, hanem CN van"

hi,
gyartanak azok CS-t is.

Amugy imho a Guardian Angel/Dog Shock/Jet Protector kitalalasaval nagyjabol minden gazspray kezd elavulni (bar az olcsosagukkal nehez versenyezni).

Lasd:
www.piexon.com
www.dog-shock.de

Előzmény: telefongyula (120)
telefongyula Creative Commons License 2003.09.08 0 0 120
Az INTERGAS-féle cuccban nem CS, hanem CN van. Ez egy sokkal kevésbé hatékony vegyület, ha jól tudom az 50-es években volt elterjedt.
Egyébként nem igazán értem, hogy _magyar_ gyártmányként mért ezeket a vackokat nyomják, miért nem gyártanak itthon CS-t, az ammónia és CN helyett. Illetve mér csak a rendőröknek. Bár ma láttam MK-8 as peppert a Vörösmarty utcánál a rendőrboltaban... igaz, ez is csak import.

tgy

Előzmény: CHriS (118)
gvass1 Creative Commons License 2003.09.08 0 0 119
"
Valamit nem értek a CS hatóanyagú spraykkel kapcsolatban. gvass azt mondta, hogy a Defenol "igen jo spray". De azt is mondta, hogy abban is csak a szokásos 80mg CS (orto-klór-benzilidén-malonsav-dinitril) van. ugyan úgy mint pl. a régi KO! 5001-es ben. De akkor gvass miért mondja azt a piacon kapható spraykre (amiket pl. az INTERGAS gyárt) hogy szar, mikor abban is (mint a Defenol-ban) 80mg CS-gas van. Valami különbség azért csak van az egyes típusok között nem? Szóval gvass egyik szavával megcáfolja a másikat... "

Hmm,
asszem egy parhuzammal megvilagitom a helyzetet:
1500 kobcentibol ugyanazt hoz vajon ki egy kocka Lada, mint egy Lotus Esprit?

Szoval, a hatoanyag puszta mennyisegen kivul van meg nehany jellemzo, amit erdemes vizsgalni. Pl. a nyomas, az elettartam, a megbizhatosag, a szorofej kialakitasa (ergonomiai es kijuttatasi forma szerint) stb.

Előzmény: CHriS (118)
CHriS Creative Commons License 2003.09.08 0 0 118
Valamit nem értek a CS hatóanyagú spraykkel kapcsolatban. gvass azt mondta, hogy a Defenol "igen jo spray". De azt is mondta, hogy abban is csak a szokásos 80mg CS (orto-klór-benzilidén-malonsav-dinitril) van. ugyan úgy mint pl. a régi KO! 5001-es ben. De akkor gvass miért mondja azt a piacon kapható spraykre (amiket pl. az INTERGAS gyárt) hogy szar, mikor abban is (mint a Defenol-ban) 80mg CS-gas van. Valami különbség azért csak van az egyes típusok között nem? Szóval gvass egyik szavával megcáfolja a másikat...
telefongyula Creative Commons License 2003.09.04 0 0 117
Szerintem biztos, de minek??? ;-)
Sokkal kisebb erőfeszítés/költség megvenni a kész spray-t SZVSZ.

tgy

Előzmény: CHriS (116)
CHriS Creative Commons License 2003.09.04 0 0 116
Másik kérdés: egy internetes weboldalon olvastam, hogy egy cég árul kristályos kapszaicint. Ebből elvileg (pl. alkoholban oldva) elő lehet állítani azt, ami a pepperes gázsprayk-ben van?
CHriS Creative Commons License 2003.09.04 0 0 115
Nem tudtok valamilyen internet címet, ahol valamiféle "gázspray-múzeum" van. Úgy értem ezt, hogy ahol régebbi féle típusokat is meg lehetne nézni (KO! 5001-es től stb.)
gvass1 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 114
"Most hallottam egy új magyar gázspray-ről a neve: PAJZS 5000. A MEDIKEMIA gyártja. Ti mit tudtok róla?"

Csecsemonek minden vicc uj!
Ez mar kb. 6-8 eve a piacon van.

Nem tul megbizhato darabkent (ereszt stb.) ismert. Ha jol emlexem, akkor kloracetofenonos (CN), tehat nem is valami hatekony.

Előzmény: CHriS (113)
CHriS Creative Commons License 2003.09.02 0 0 113
Most hallottam egy új magyar gázspray-ről a neve: PAJZS 5000. A MEDIKEMIA gyártja. Ti mit tudtok róla?
gvass1 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 112
"Ez a "hagyományos" szórófej tutibb?"

Nem. Ez egyfajta hatoanyag-oldoszer-nyomas kombinaciohoz megfelelo, ha "stream" kiszorasi format akarsz elerni.
(Ami ugye relative keskeny sugarban, de messze visz).

De pl. egy stresszhelyzetben beapnikolo holgyemeny kezebe (vagy tomeget oszlatni:-)) sokkal jobb egy "cone" vagy "fog" kiszorasi mod, ahol nem nagyon kell vele celozni.

Előzmény: CHriS (110)
CHriS Creative Commons License 2003.09.02 0 0 111
Szia! Nálam megoldást találsz a problémádra. Én is Miskolci vagyok. Írj egy e-mailt a címemre: tcris@freemail.hu
Előzmény: Queenie (69)
CHriS Creative Commons License 2003.09.02 0 0 110
Érdekes, hogy a régi KO! 5001-es gázspray-n is ez a magasabb műanyagborítású, kerek szórófej volt úgy mint a mostani KLEVER féléken (lásd Pfeffr KO!, Defenol). Mert az KO! 5001-es utániakon általában 3 vagy 4 utas szórófej volt. Ez a "hagyományos" szórófej tutibb?
gvass1 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 109
hi,
reszemrol a jo oreg Klever-fele Pepper-KO a favorit a hagyomanyos sprayk kozott.
Előzmény: telefongyula (108)
telefongyula Creative Commons License 2003.09.02 0 0 108
Sajnos nem marad mas, mint venni tobbfelet, kiprobalni (melyik miylen messze visz, milyen sugarban, mennyi ideig mukodetetheto folyamatosan stb.), es aztan donteni, melyiket is hordod

A Te tapasztalataid alapján melyik márka a legjobb, leg megbízhatóbb/hatásosabb stb.?
Tudom, ez nem a reklám helye, de talán ez közérdekű információnak minősül...

tgy

Előzmény: gvass1 (107)
gvass1 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 107
hi,
"gázspray sem unatkozó "kollégista hülyegyerekek játékszere", haname önvédelmi fegyver. "

Onvedelmi fegyver az mondjuk a SW M19 "Combat Magnum".

A gazspray mondjuk inkabb nem halalos hatasu onvedelmi _eszkoz_. Abbol is a legolcsobb.

A pontos kemiai osszetetelt altalaban nem teszik kozze a gyartok, arrol ok es a gyartast/forgalmazast engedelyezo egezsegugyi es egyeb szakhatosagok tudnak.

Igy sajnos a gyarak altal a flakonokon ill. reklamokban megadott ertekek (X millio SHU, 3-5-10-20% OC stb) NEM osszehasonlithatoak egzakt modon.

Sajnos nem marad mas, mint venni tobbfelet, kiprobalni (melyik miylen messze visz, milyen sugarban, mennyi ideig mukodetetheto folyamatosan stb.), es aztan donteni, melyiket is hordod.

Előzmény: CHriS (106)
CHriS Creative Commons License 2003.09.02 0 0 106
Tisztázzunk valamit. Iménti írásom csupán információként szolgál azoknak, akik nem tudják/vagy tévesen tudják (lásd "ideggáz van a spray-ben" és ehhez hasonló okosságok) mi van ezekben az OC hatóanyagú sprayk-ben. Én ezeket a információkat különböző forrásokból merítettem, és nem "bemásoltam", ahogyan írtátok. Az pedig, hogy kiragadtam/és leírtam a paramétereit a kínálatból egy általam nem ismert típust az csak annak köszönhető hogy erről a spray-ről találtam információkat. Azért írtam azt, hogy szívesen olvasnék olyan leírásokat/tapasztalatokat melyek egy-egy adott, kereskedelmben is kapható típusú sprayt mutat be.
Mert szerintem ezt a topicot érdekesebbé, és szakmailag is tartalmasabbá kellene tenni. Hiszen az önvédelmi gázspray sem unatkozó "kollégista hülyegyerekek játékszere", haname önvédelmi fegyver. És mint olyan, szakértői és részletes leírásokkal is jellemezhető. Értem én ezalatt pl. hatóanyag százalék, hajtógáz, hatótávolság, stb.

Köszi.

telefongyula Creative Commons License 2003.09.02 0 0 105
Amit bemasoltal ide az csak egy kritika nelkuli reklamanyag
Egyetértek. A First Defense spray íze leginkább egy enyhén csípős lecsópaprikáéra hasonlít (itt meg kell jegyezni, ettől is falra másztam, amikor véletlenül a szemembe ment). Ehhez képest pl. a Pfeffer KO, mintha chiliőrleményt kóstolnál.
Előzmény: gvass1 (104)
gvass1 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 104
"Szívesen olvasnék ilyen, és ehhez hasonló leírást pl. a Pfeffer KO!-ról vagy a Defenol-ról."

Amit bemasoltal ide az csak egy kritika nelkuli reklamanyag. Tobb pontatlansaggal es tulzassal.

A kulonfele gazspray-hatoanyagokrol a Kaliber magazin 2002-es Onvedelmi Eszkozok c. kulonszamaban olvashatsz reszletesen.
Kiadotol megrendleheto, lasd: www.kaliber.hu

Előzmény: CHriS (103)
CHriS Creative Commons License 2003.09.02 0 0 103
Sziasztok!

Hagy "okoskodjak" már én is egy kicsit, eddig úgyis csak kérdéseim voltak.
Elnézést kérek azoktól akiket esetleg untatnék ezekkel az infókkal.
Csak érdekességképpen:
Az újabb generációs gázsprayk hatóanyaga a természetes és az egészségre nem káros növényi kivonat, az
Oleoresin Capsicum (OC). Ezt laboratóriumi körülmények között vonják ki egyes
paprika fajtákból. A csípősségét egy színtelen és ízetlen vegyület okozza, a kapszaicin.
Nagyon stabil vegyület, sem melegítésre, sem fagyasztásra nem sérül, nem bomlik.
Kivonata fehér por, mely alkoholban oldódik, de vízben nem.
Ezért nem segít, ha pl. a paprika csípősségét víz ivással próbáljuk enyhíteni.
Csípősségét nem az ízlelő szerveinkkel érzékeljük, a kapszaicin azokra
az idegvégződésekre hat, melyek normál esetben a hő ingert veszik vel.
Ellentétben a feketeborssal és a gyömbérrel, tartósan érzéketlenné teszi
ezeket az idegvégződéseket, ezért pl. a rendszeres chili fogyasztók kevésbé
érzik csípősnek ugyanazt a paprikát, mint a gyakorlatlanok. Ezért nem alaptalan
az az állítás, hogy a Pepper-es gázsprayk hatását - persze nagyon erős túlzással -
"meg lehet szokni".
Itt van még egy nagyon fontos mértékegység ha már csípősségről beszéltünk, ez az
un. Scoville egység. A Scoville egység azt a számot adja, hányszoros higításban érezhető
még a csípősség. Az eddig mért legcsípősebb paprika 575.000 Scoville volt! (Red Savina).
A tiszta kapszaicin 15 millió Scoville egység.
És plusszként egy kis infó az 50ml-es First Defense MK-3-as ról:
Hatóanyag: 10% Oleoresin Capsicum
Hajtóanyag: nitrogén (9,5 bar)
Töltomennyiség: 50 ml (kb. 47g)
Hatótávolság: 4 m
Leírás: Azonnal és közvetlenül blokkol minden támadást, hatása kb. 30-40 percig tart.

ui.: Szívesen olvasnék ilyen, és ehhez hasonló leírást pl. a Pfeffer KO!-ról vagy a Defenol-ról.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!