Keresés

Részletes keresés

nevtelen Creative Commons License 1999.06.15 0 0 462
Tacsa!

Kösz.

Előzmény: Hacsek (456)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 461
Érdemes !!!
Előzmény: Hacsek (460)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.15 0 0 460
Most láttam a törzsasztalon hogy előjött egy régi téma a vályogépitészetről. Nézzetek bele!
Előzmény: Hacsek (459)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.14 0 0 459
Kedves barátom, tacsa!

Névtelen barátunk nem azt kérte tőlem, hogy mondjak véleményt egy paragrafusról, hanem azt kérte, hogy kerítsem elő egy már hatályon kívül helyezett jogszabály egy adott paragrafusát.
(Biztos szüksége van rá, különben minek kérte volna)

Egyébként én is örülök, hogy hallok rólad. BB nem válaszolt még?

Előzmény: tacsa (457)
rocher Creative Commons License 1999.06.14 0 0 458
Kösz, hogy látunk. Már megrémültem, hogy megint összetörted magad. üdv. petra
Előzmény: tacsa (457)
tacsa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 457
Üdv mindenkinek!

Csak annyi kiegészítés: paragrafus ide, meg oda , mielőtt bárki bármit csinál, érdemes konzultálni az illetékes műszaki előadóval ( bocs: fő - ), lásd: Művész ! Hét végén derült ki egy egyeztetési hiány az egyik szomszédnál, azt most szívás van! ( pedig a paragrafus szerint igaza van)

tacsa

Előzmény: Hacsek (456)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.14 0 0 456
Kedves névtelen!

Ime a kért paragrafus:

6.§ (2) Az előkertnek a közterület felőli 5 méteres sávjában a melléképítmények közül csak:
a) az épített tűzrakóhely kivételével kerti építmény,
b) a terepszint alatti építmények közül a főépület szerkezetétől függetlenül járműtároló és háztartási tüzelőolaj-tároló
c) hulladéktartály-tároló
d) kirakatszekrény
e) közműbecsatlakozás építménye
f) szennyvízülepítő-szikkasztó kivételével közműpótló építmény
helyezhető el.

Hacsek Creative Commons License 1999.06.14 0 0 455
Lehet kérdezni, sikerült mára beülnöm egy másik terminálba.
Előzmény: Hacsek (454)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.14 0 0 454
Kedves nevtelen!

Lecci mondj be nekem egy fax-szamot a 319-3006/104 telefonra. Mint a helyesirasomon is latszik, jelenleg nem tudok jobb eszkozt, a sajat gepem lerohadt.

Most valoszinuleg nem fogok tudni olyan gyorsan valaszolni, mint maskor. Ha valakinek nagyon surgos valami, ajanlom a fenti telefonszamot.

Mindenkitol bocs.

Off-off.

Előzmény: nevtelen (453)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.14 0 0 453
Kedves Hacsek!

Szóval megvan. A régi BVSZ-ből a 6.§ (2) ami érdekelne. Ha nem nagyon hosszú, megkérlek, be ide, vagy esetleg emilbe.

Kösz szép.

Pocak Creative Commons License 1999.06.11 0 0 452
Gratulalok! Egy szputnyikos pirospont jar az igyekezetert!
Előzmény: Hacsek (450)
architect Creative Commons License 1999.06.11 0 0 451
Ügyes vagy Hacsek, látom tanultál valamit!
Előzmény: Hacsek (450)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.11 0 0 450
Arabella Creative Commons License 1999.06.11 0 0 449
Igenis Hacsek Bácsi!
Szóval van esélyünk rá! Ez jó hír!:)
Arabella
Előzmény: Hacsek (448)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.11 0 0 448
Arabella kedves!

Hát ez az! Mint már említettem, a szellőzést nem szabad megvonni senkitől. Azok a kéményszerű izék a földszinti helyiségekhez tartozó légtér- vagy strangszellőzők.
Ettől még mindig be lehet építeni a LICHTHOF-ot, de a működő szellőzőket tovább kell vezetni a beépítésetek fölé. Többek közt az ilyen dolgok miatt érdemes a tiszta utat (tervezés, engedély stb.) járni, nem pedig barkácsolni.

Előzmény: Arabella (447)
Arabella Creative Commons License 1999.06.11 0 0 447
Eltüntek a space-ek!!!
Stoki!!! Meg leszel dádálva!:) Az első részeket meg igenis így csinálták!
Arabella
Előzmény: stoki (446)
stoki Creative Commons License 1999.06.11 0 0 446
Ez jóóóóó, azt hiszem valami ilyen technikával csinálták a Csillagok háborúja folytatását is, nem de ???:-)
Előzmény: Arabella (445)
Arabella Creative Commons License 1999.06.11 0 0 445
Sziasztok!
Tegnap éjfélkor benéztünk a lichthofba!
Alattunk pont vége van, DE van három olyan kerek kéményszerűség, mondju k így:
______________
| |
| O O O |
| |
| |
| |
______________
Lehet ezzel valamit kezdeni?
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.06.11 0 0 444
Kösz a tanácsokat, már próbálom elsajátítani a dolgot! (Egyébként ebből is láccik, a schuster maraggyon a kaptafánál.)
Meg tudom érteni, mennyire lamer egy ilyen kérdés egy hozzáértőnek, én valamelyik nap megpróbáltam elmagyarázni telefonban, hogy mi a nyílásáthidalás.
Előzmény: Trebitsch (443)
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.10 0 0 443
Igazán nincs mit, kedves Hacsek.
Amúgy Pocak kedves, szép és aranyos, és teljesen jól írta le a dolgot; azért mindenesetre küldök neked egy levelet, mintafájl-t attacholva.
Bonyolultabb eseteket mindenképp, de eleinte az egyszerűeket is érdemes behelyettesíteni a mintába, és akkor nem kell foglalkozni a szintaktikával.
Előzmény: Hacsek (441)
Pocak Creative Commons License 1999.06.10 0 0 442
Hacsek,

Igy:
(a href="http://www.elmu.hu/uzig/index.html")ELMU ugyfelszolgalat(/a)
A zarojeleket csibecsorokre kell cserelni (gyk: < es >), az idezojel kotelezo, az idezojelbe kell tenni a linket.
Az, hogy egy oldal hogyan van megirva, a View Source-al lehet megnezni, sokat lehet belole tanulni. Sok cseresznyet!

Jogszabalyok interneten

Hacsek Creative Commons License 1999.06.10 0 0 441
Kösz, Trebitsch!

Asse rosz móccer, hogy kűgyük a linkett.

Leírnád nekem emilbe, hogy kell ide linket tenni? Vagy bárki más! Segítettem már egy párszor, segíthetnétek ti is nekem. Mibe kell beírni, és hogy kell betenni ide az ablakba?

Előzmény: Trebitsch (440)
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.10 0 0 440
Kedves fijugg,

talán kicsit eccerűsíti az életet: ELMÜ ügyfélszolgálat

Előzmény: tacsa (438)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.10 0 0 439
Kedves Hacsek!

A'sszem, a rákérdezés jó lesz. Csak egy konkrét dolog érdekelne belőle. Vasárnapig, vagy esetleg hétfőig pontosan megtudom, hogy mit is akarok megtudni. :-)
Kössssz.

Előzmény: Hacsek (437)
tacsa Creative Commons License 1999.06.10 0 0 438
Kedves pünki! Alábbiakban , nem saját kútfőből okos lévén, hanem barátilag a szomszéd szoba villanyosa által:

1. Elmenet illetékes áramszolgáltatóhoz ( ELMŰ ? )
2. Ott adnak tanácsot , hogyan oldható meg, valamint vagy adnak formanyomtatványt, melyet ott ki is tölthetsz , vagy azt mondják , hogy írj egy kérelmet. ( ez ELMŰ-nként válogatja, meg emberenként, hogy Te most nagyfogyasztónak minősülsz ,vagy sem. ez nem vicc! )
3. ELMŰ kivizsgálja, megadva az összeget. ( Rész ) 1x25 A-ig az áram elvben ingyenes , az általad - helyesen kalkulált - áramigény 48 A, a különbözet 23 A > erre A-enként 2.000 Ft hálózatfejlesztést kell fizetni , azaz kb. 46.000 . - Ft-ot.
4. Amikor ELMŰ kijön, kér 7.500- 8.000 Ft-ot a mérőcseréért , a kismekszakítók cseréjéért , , és még kérheti a szabványos mérőhely kiépítését is. Ez esetben Neked kell keresni villanyszerelőt , legjobb az ELMŰ-től tanácsot kérni , kivel csináltasd meg. Az általuk ajánlott villanyszerelő munkáját áéltalában elfogadják.
5. Mindebben nincs benne , hogy ha házon belül is kell valamit csinálni a Te bővítésedhez , mert akkor jöhet még egy fejkábel - csere rádeső részének térítése is, meg nincs benne a lakáson belüli további beavatkozás. ( Pl. alu kábeleid vannak , a nagyobb áramerősséget meg nem bírná )

Szóval : kb. min. 70.000.- !

Üdv
tacsa

Előzmény: pünki (433)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.10 0 0 437
Névtelen!

Itt van a kezemben a BVSZ könyvformában (1992-es ÉTK-kiadás). Sajnos elég hülyén van megoldva, mert a BVSZ paragrafusai az OÉSZ paragrafusai közé vannak beszerkesztve, külön keretekben. Ha konkrétan érdekel valami, kérdezz rá, ha az egész kellene, gyere el érte, kölcsönadom pár napra.

Kedves pünki!
Sajnos a delej nem az én asztalom.
Az biztos, hogy az áramszolgáltatóval fel kell venned a kapcsolatot, és kell egy épületvillamossági tervező, aki megtervezi az új hálózatot.

rocher Creative Commons License 1999.06.10 0 0 436
A 2/1986-os ÉVM rendeletet a 253/1997-es Kormányrendelet 110. § (4) a). hatályon kívül helyezte. Tehát 1998 január 1-től hatálytalan. BVSZ-re rákeresve a CD-jogtárban, a 147/1992. Kormányrendeletet találtam.
Előzmény: Művész (432)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.10 0 0 435
Névtele!

Megnéztem a Complex-ben, sajnos a szöveget törölték a hatálytalanodáskor. A rendelet egyébként 1986-os volt, és kétszer módosították. Megírom a közlönyszámot.

Előzmény: nevtelen (430)
Arabella Creative Commons License 1999.06.10 0 0 434
névtelen!
Nálunk akkor nagyot fog szólni, mert ha lehet beépíteni, akkor olyan beton lesz a teteje, hogy csak na! (vagy valami masszív dolog, az biztos)
Előzmény: nevtelen (431)
pünki Creative Commons License 1999.06.10 0 0 433
Tárasaházban vettünk egy lakást és egyfázisú 1x16A-es villanyóra van. Szeretnénk villanytűzhelyet, meg még egyéb energiafaló gépeket, ezekhez viszont fel kell bővíteni három fázisra, az első körben 3x16 A-ra gondoltunk. A házban tudomásom szerint senkinek nincs még 3 fázisa.
Kérdésem: Nagyjából mennyit kóstál ez az átalakítás, miket és hol kell intézni, és mennyi a dolgog átfutási ideje?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!