Keresés

Részletes keresés

RG500 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 2232

 

Hali MZperYpsz

 

 A 32A-es kedvezmény és a 30m is a VET-ben van. Amióta a Titász = Eon azóta (is) elég nagy a tudatlanság a telefonos ügyintézőknél. (Ez az Elmű-Émász-nál sincs másképp) Végleges mérő ideiglenes oszlopon erre felé nem ismert, ha gyorsan építkezel akkor tökmindegy, hogy a véglegesítés miatt hívod őket mégegyszer, vagy az áthelyezés miatt. Nem tudom mennyire lakott a környék ahol építkezni akarsz, és hogy mikor akarsz építkezni de arra vigyázz, hogy szeretik lopni ezeket a szekrényeket. Úgyhogy ha csak a tavaszi építkezés előkészülete akkor inkább elhalasztanám.

 

Ha esetleg segít Mezőturon van Eon-os kapcsolat.

 

Tamás 

Előzmény: MZ/Y (2226)
szenyor Lopez Creative Commons License 2004.11.18 0 0 2231
Valszeg igazad van, ezért írtam, hogyha lehetséges használjon azt. Ha nem, akkor meg ne:)
Előzmény: *Steve (2230)
*Steve Creative Commons License 2004.11.18 0 0 2230

Hali ''

Régolvasom a forumot beleszólni nem szoktam de elszoktam járni haverommal villanytszerelni . Lopez te itt egyet felejtesz el Panelban lévő Betonról van szó!!! a horony kb olyan mély szokott lenni mint az mm fal vagy csak picivel mélyebb . A kötéshez én WAGO  csatit javaslok. ha én csinálnám a gerincet 2, 5 mm esréz a leágazások 1,5 ösök. Az összes alu vezetéket pucold ki a falakból . a vezetéket  szerintem ne ragaszgasd palmatexxel. a Körök kialakitása a te egyéni gondolatod :)) tehát attol függ mit akarsz és mennyi fogyasztót akarsz használni és milyen teljesitményüeket .

 

Bocs hogy mükedvelőként belepofáztam

 

üdv Steve 

 

szenyor Lopez Creative Commons License 2004.11.18 0 0 2229
Lesz majd itt szakértő is, de addig is:
- A 3x1.5 általában elég. Kivéve villanysütő, bojler, nagy teljesítményű cuccok.
- a köröket előre tervezd meg mindenképpen. Ha már úgyis bombázol, akkor csináld olyanra, ami neked lesz jó.
- "Kérdés: célszerű pl. palmatexxel felragasztani az új vezetéket???"
Védőcső nem fér el? Mindenképpen az lenne a legcélszerűbb.
- "milyen vakolatot ajánlotok a vezetékek eltüntetésére? " Attól is függ, hogy mivel akarsz festeni. Ha diszperzittel, akkor jók a Rigips glettjei-vékonyvakolatai. A 6-30-as elég durva, azzal érdemes eltakarni a nyomokat, aztán 3-6-ossal vagy 0-3-assal (inkább az előbbivel) utánglettelni, ha az előző anyag már jól meghúzott (ugyanis zsugorodik).
- "célszerű lenne még valamit behúzni most a villannyal együtt??" Tv antenna, számítógéphálózat, hifi kábelek-hangfalak, riasztó kábelezése.
Én mindenképp védőcsövezve csinálnám. Ha máshogy nem lehetséges, akkor pár dolog elfér parkettaszegélyben (lehet, hogy csak a gyengeáramú cuccok). A kapcsolókat nem a régi szabvány szerinti magasságba tenném, hanem lejjebb. Majdnem minden kapcsoló mellé érdemes tenni egy konnektort is. Inkább úgy mondanám, hogy több konnektort tennék be, mint amennyi van jelenleg. Kiváltanám a hosszabbítókat, elosztókat. Először a dobozokat és a vezetékezést csináld meg, a szerelvényeket csak a legvégén vedd meg, mert lehet, hogy menet közben változtatsz és pl.lesz egy rakás fölösleges 2-es sorolókereted, ahova 3-as kéne.
Előzmény: ijedos (2228)
ijedos Creative Commons License 2004.11.17 0 0 2228

Sziasztok!

 

20 éves panellakás felújítása kapcsán előtérbe került a vellanyos hálózat cseréje is.

A lakást 95%-ban 3*1,5-es mmfal aluminium vezetékkel szerelte a házgyár anno. Ezt cserélném ki rézre.

-Elég mindenhova a 3*1,5-es keresztmetszet rézből?

Az új rézvezetékek kötéséhez milyen kütyüt használjak? Mit érdemes venni, ami nem gagyi, de nem is méregdrága? a régi kupolfix használható rézhez? célszerű? vagy mást?

- a lakás most 3 kismegszakítós körre van szétosztva. Érdemes belenyúlni a szétosztásban? pl. azt látom, hogy az egyik félszoba dugaljai a konyhán keresztül vannak ellátva. csináljak a konyhának külön kört?  Gondolkodás után talán a konyhában lesz a legnagyobb áramfelvétel: 2 hűtő, mikro, konyhai gépek. villany tűzhely nincs!

- úgy néz ki, hogy a régi ezetékek nyomvonalát sikerült megtalálnom, kivésnem a vékony vakolatot. Nálam szerencsére nincs a vezeték a betonba öntve, hanem a panelokon van kialakítva egy horony, arra vannak felragasztva az mmfal vezetékek és azon van egy vékony vakolat. Én szintén ezt a nyomvonalat használnám.

Kérdés: célszerű pl. palmatexxel felragasztani az új vezetéket???

kérdés2: milyen vakolatot ajánlotok a vezetékek eltüntetésére? nézegettem a rigips gipszes vakolatát, az pl. jó? és milyen? a durva 6-30mm vastag??

 

és a panel vezetékcseréhez minden jótanácsot szívesen fogadok! :)) pl. célszerű lenne még valamit behúzni most a villannyal együtt??

 

köszi előre is a válaszokat.

remmka Creative Commons License 2004.11.17 0 0 2227

Sziasztok!

 

Szerintetek melyik megoldás takarékosabb:

 

- Alacsonyabb fokozatra állítva működtetni a villanykályhát (gyakrabban fújja a levegőt)

- vagy magasabb fokozatra állítani (ritkábban fújja a levegőt)?

 

remka

MZ/Y Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2226
Hali, RG500!
Nálunk végleges lenne, de ideiglenesen (építkezés alatt) oszlopon, aztán házfalon.
A vezeték érdekes. A 30m-be beleférünk, de technikailag nemigen tudja a Titász (nálunk ők vannak) adni. Legalábbis a szerelő azt mondta, hogy oszlopot felállít, vezetéket áthúz, szekrényt, mindent megcsinál aztán a Titász delejt ad nekünk. Nem hiszem, hogy a 30 m kábelért besétálna a Titászhoz, hogy adják már oda, mert bekötést végez.
Úgy látom, a más szerelőtől kérendő ajánlat mellett be kell mennem a Titászhoz is, hogy mondják el, mi merre. (Be kell menni, mert a telefonos ügyfélszolgálat még azt se tudta megmondani, hogy 32A-ig ingyenes a csatlakozás... Információs társadalom, Mo, 2004...)
Előzmény: RG500 (2225)
RG500 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2225

Üdv Mindenkinek.

 

MZperYpsz

 

Mérőhely és mérőhely között lényeges külömbség van.

 

 1

 

 Ha ideiglenes max 1 év akkor lehet sima 20*20 gerenda az oszlop arról müanyag cső a lefelé a szekrényig és ott a kültéri (S jelű) szekrény. Mi megszoktuk fordítani a belsejét és akkor felül a mérő és alul az elosztó így egyszerűbb felülüről bevinni a méretlent és alulról elosztóba a földelést. Ebben az esetben a csatlakozó vezetéket a fogyasztónak kell kiépíteni az oszlopig. Ideiglenes mérőnél nem kell a teljesítményért fizetni 32 A felett sem viszont a számla olyan lessz mint az ipari fogyasztóké alapdíj 105 Ft (kb) / Amper /hó és + a fogyasztás pár forintal olcsobban kW-onként mint a lakossági.

 

 A csatlakozó hálózatra való felkötéséért és az óra felszereléséért az Elmű kb 2-3 hónap múlva kiküld egy számlát kb 15000 Ft.-ról indegy, hogy esetleg a szerelőd megcsinálja valami ismereretségen keresztül vagy nem a gép autómatikusan küldi a számlával. 

 

 

  2

 

Végleges mérőhely szabvány fa oszlop beton gyámmal oszlop tetejétől KPE védőcső tüzihorganyzott tartó bilincsekkel és mérőhely tartóval. A szekrény és a többi ugyan az. A csatlakozó vezetéket a hálózatig az ELmű adja  ( 30m-ig ingyen )

Új fogyasztó első bekötése díjmentes. Hálózat fejlesztés 32 A felett 3000+áfa

A villanyszámla normál lakossági.

 

 

  Bocs ha hosszú volt

 

 Tamás

Előzmény: MZ/Y (2214)
Jahno Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2224
Ha nem is a Conradban, de egy gagyibb fogó elkél a háztartásokban, főleg akinél ilyen ambíciók vannak. 1-2 ezer körül van fogó, meg pár darab saru, végzár is. ezek mindig jól jönnek.
Előzmény: Törölt nick (2223)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2223
Raszorongatod egy sima fogoval majjd akar a gazlangon meg befuttatod ónnal is azért kar költeni conradra.
Előzmény: big_mafa (2222)
big_mafa Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2222

Tudom, szerencsetlenkedtem eleget laposfogoval mar anno... :) Megyek a Conrad-ba, veszek "Conrad gazdasagos all in one" krimpelofogot kabelsaruhoz 1200-ert, meg ra is forrasztok, ha nem eleg eros...

 

Koszi megegyszer az otletet, en mar 2 napja agyalok rajta, es nem ugrott be... Nekem valahogy a kabelsaru mindig  csak az autoszereles vonatkozasaban ugrik be...

Előzmény: Lacivill (2221)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2221
ahhoz speckó fogóval illik kötni, ha nincs jó a forrasztás
Előzmény: big_mafa (2220)
big_mafa Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2220

Termeszetesen...:) A barkacsaruhazas "csak a tekercsben ragad, de ott nagyon" szigszalagon mar tulvagyok..:)

 

Gondolom a szigetelt kabelsaru is megteszi (ha elfer)

Előzmény: Jahno (2219)
Jahno Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2219
Szigetelni ne feledd! Az OBI-s szigszalag meg magától le bír tekeredni, azt én nem szeressem.
Előzmény: big_mafa (2218)
big_mafa Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2218

Ezaz, kabelsaru! ez tunik a leghelytakarekosabbnak....

Kosz!!! (kotodoboz nem jatszik, mert igencsak lathato helyen megy....)

Előzmény: Jahno (2217)
Jahno Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2217
Kábelsaru, zsugorcső. Vagy csatorna mellett kis kötődoboz.
Előzmény: big_mafa (2216)
big_mafa Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2216

Sziasztok!

 

otletre lenne szuksegem.

Adott egy nagyon pici kabelcsatorna (kb. 5 szal fer el benne passzosan), amiben 3 szalat kene vezetni. Ez meg nem gond - de kotes is lenne... A merete miatt sorkapocs nem jatszik - megy egy darab sem fer el. Valami mas, szabvanyos megoldas?

A falbol tomor rezvezetek jon ki, a tovabbmeno vezetek eldontes kerdese.

 

Az egesz egy 18W-os fenycsohoz fog majd vezetni. Tekerjem meg egy masik tomor vezetekkel, forrasszam ossze, es csokolom?

 

Kosz!

Peter atyuska Creative Commons License 2004.11.15 0 0 2215

Alaprajz egy kicsit tovabb finomitva:

- belmagasabggal

- es mit hova kerek cimszokkal

(konektro, kapcsolo milyen, csillar, redonyvezerles, futesvezerles, stb.)

Előzmény: MZ/Y (2212)
MZ/Y Creative Commons License 2004.11.15 0 0 2214
Bizti, konnektor. :o)
MI 72445-0
Körvonalméret: 300 x 750 mm, univerzális mérőhely 1 db mérő számára, fogyasztói elosztóval, csapófedéllel, kék takarólemezzel

Ezt én rögtön úgy gondoltam, hogy a fogyasztói elosztó a 2 konnektor. :o)

Helyszínrajz: Peter atyuska ajánlotta, ajánlatkérésre. Szerintem egy alaprajzra gondolt, hogy árajánlatnál a szerelő lássa, mennyi kábel/cső is kell, de lehet, hogy félreértettem.
Előzmény: Lacivill (2213)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.15 0 0 2213

Mi lenne a szekrényben??

 

Psten jelenleg nem kell helyszínrajz.

Előzmény: MZ/Y (2212)
MZ/Y Creative Commons License 2004.11.15 0 0 2212
Szóval a 2 kérdés:
A Hensel szekréyben nincs semmi? A honlapjukon pedig úgy tűnik...
Mit jelent a méretezett helyszínrajz? Gondolom, (például) az 1:100-as alaprajzra gondolsz?
Előzmény: Peter atyuska (2210)
MZ/Y Creative Commons License 2004.11.14 0 0 2211
Kösz Neked is,
lesz egy kérdésem, de most rohannom kell.
Előzmény: Peter atyuska (2210)
Peter atyuska Creative Commons License 2004.11.14 0 0 2210

Utana néztem még egy kicsit jobban. A te esetedben a szerelőnek a következőket kell csinálnia:

- oszlopot felálit (gödörásás, beállítás, bedöngölés)

- erre felszereli a fa vagy fém házat

- ebbe beszereli a henszel szekrényt (ebben semmi sincs)

- bekábelezi és berakja a szükséges biztosítékokat

- az oszlopra felszereli a légkábel tartót

- ha nagyon preciz felrak néhány rőgzítő bilincset is a lejövő kábel részére, de nem szükséges

- elhelyez a külső szekrénybe egy vagy kettő IP55 -ős csatlakozó aljzatot

- a légkábelt felszereli és kifesziti

- a kábelt beköti vissza hurkolva a szekrénybe

- egyes esetekben a szekrényig csinálnak egy kb 2-2,5 m -es vassővet bebúlyó tetővel a kábel védelme érdekében (terven szerepel akkor igen)

 

Ami nem egyértelmű:

- ő hozza az órát akkor azt is beköti

- ő készíti el a fő bekőtést akkor azt vagy fesz alatt a megfeleő technológiával csinálja (külön vizsgás és elég macerás munka), vagy lekapcsolják és úgy kötik

- ezeket leblombálja

 

A fentiek első ránézésre anaygban nem sokat jelentenek de a sok apró néhány ezeres plusz a nagyobb tételek (szekrény, hensel, kábel) után kb 4-5 órás meló. Ha így számolunkreális.

 

De késöbb javaslom, hogy a háznál jól átgondolt elképzelések alapján egy méretezett helyszínrajzal együtt. És ezt átadva többnek lehet megversenyeztetni öket árban, minőségben, garanciában.

 

Előzmény: MZ/Y (2209)
MZ/Y Creative Commons License 2004.11.14 0 0 2209
Kösz ismét!
Az eddig felsorolt anyagok még messze vannak a 80e-től, mindenesetre megkérdezem a "65e-s" embert is.
Előzmény: Lacivill (2208)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.14 0 0 2208
Mondjuk kell még egy földelőszonda is a dologhoz, pár ezres az is ha ő gyártja le, a légkábel 20 m rég vettem ilyet de 12 körül lehet. Lehet, hogy a tervezést nem ő csinálja, így a végére tényleg 15 vagy egy kicsit több marad. A szolgáltatók elég sürün változtatják az előirásaikat sajna. A lényeg az legyen, hogy a felépült házadhoz már ne kelljen őket mégegyszer kihivni, hanem áthelyezhető legyen az óra.
Előzmény: MZ/Y (2206)
MZ/Y Creative Commons License 2004.11.13 0 0 2207
Én a korrektséget szeretem.
Ha mondjuk 55e a munkadíja, mondjon annyit, ne a "dobozra fogja".
Előzmény: Jahno (2205)
MZ/Y Creative Commons License 2004.11.13 0 0 2206
Ha már ennyit segítettél, még 2 kérdés:
A dobozban minden benne van, csak a légkábel kell még?
Mennyi lehet a légkábel m-e?

Ha azt veszem, hogy a szomszédnak 65e volt és az volt ennek az árnak az indoka, hogy a doboz nagyon drága, akkor... hááát... a doboz br. 30e...
Előzmény: Lacivill (2204)
Jahno Creative Commons License 2004.11.13 0 0 2205
Nézőpont és user kérdése, van aki szeret kevés melót hallani 1-1 melóért, 1 HDD csere vindózinstallal együtt 1 nap. Cég rezsije napi 20 rugó. HDD lehet felőlem 12ezer, de akkor fizessen 15-öt a melóért, vagy ha 15-re húzná a száját, akkor elmehet HDD-t venni, és szerelje be. Másnap meg 16 a HDD, és 11ezer a melódíj, mikorhogy, vége ugyanaz.
Előzmény: Lacivill (2204)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.13 0 0 2204

MI 72445-0

Körvonalméret: 300 x 750 mm, univerzális mérőhely 1 db mérő számára, fogyasztói elosztóval, csapófedéllel, kék takarólemezzel 24 654 Ft.

ez a szekrény lessz valszeg meg amit hozzáirtam.

Néhány szerelő szereti az anyag-munkadíj ár viszonyát eltolni...

Kiváncsi lennék az arcára ha mondanád, hogy megkaptad egy ismerösődtöl az anyagot, és itt van 15 ezer a munkájáért....

Előzmény: MZ/Y (2203)
MZ/Y Creative Commons License 2004.11.13 0 0 2203
Köszi!
Bevallom, nem sokat értek belőle. :o)
Azért kérdeztem az árat, mert a szerelő a br. 115e-ből br. 80e-t mondott anyagra. De ha visszakérdezel, melyik dobozra gondolt, meg vagyok lőve. (Annyit tudok, hogy három fázishoz jó szekrény van az árban.)
Előzmény: Lacivill (2201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!