Keresés

Részletes keresés

Semmisem Creative Commons License 2010.03.06 0 0 230
Minap érdekest tapasztaltam. Kiléptem egy kis testmozgásra, jó 5 percnél észleltem, hogy zöldborsó nagyságú göb keletkezett a felső metsző fogak felett , az ínnyel szemben (majdnem hajlatnál). nagyon érdekes volt, érzékeny, mint pl egy seb lenne. elkezdtem nyálat küldeni oda, meg néha megrezegtettem nyelvvel.Aztán hagytam, gondoltam h ez aztán érdekes, h mi az ott...
Aztán testmozgás vége előtt 10 perccel telejsen eltűnt. ilyen még nem volt.
Előzmény: ghepard (228)
Semmisem Creative Commons License 2010.03.05 0 0 229
http://www.orvosilapok.hu/cimkek/nyal
itt elég sok érdekességet olvasni.

A tönköly búzáról te mit mondasz? kenyér sütés ügyben járok most el, ki kell tanulnom igazán. Miért egyem más (az ipar) kenyerét?

eddig csak forgattam a nyálat, de most akkor megnézem h jó csomót gyűjtök és rezgés fürdőt kap :)

NA én meg mindig kipöktem, ha úgy jött kedvem, most már dehogy pökök. küldöm le a gyárba. mindenféle torok és egyéb dolgot is midnig kiköptem, most meg azon morfondíroztam h leküldöm a feldolgozó üzembe, és akkor a nyál is tanul meg a szevezet is, h ilyesmit is dogozzon meg.

Igen, nagyon jó érzéseim vannak ezzel az egésszel kapcsolatban, rezgés , hang és erőfeszítés. olyan törődés ez a testtel lélekkel, ami belülről jön, azt hiszem nem nagyon árthatunk vele, ha jó szívvelmindennap gyakoroljuk.

nálam nem volt sose baj a mozgással. meg kellett találnom a kistestvérét, hogy segítsen kipucolni a nagy megrázkódtatásokat.
A baj az emebreknél ott van, h nem értik meg a dolgokat nem is érdekli őket a dolgok igazi háttere. csak zabálnak, még azt sem tudják sokszor h mit esznek, jól mondod az meg lerakódik és belül megfojtja őket :(
Az jutott eszembe, hogy van egy párhuzam:
- az antibiotikum pl olyan mint az atom fegyver, vagy más buta katonai "játékszer", elpusztít mindent ott ahova kilövik. és ez a hozzáállás tükröződik midnenhol ma már: gyorsan kell minden mindenkinek, fizetni érte nem akarnak, csak megvenni a jólétüket.hát ezért nem érdeklődnek a környezet iránt sem, csaka profitot látják benne. nem csoda, ha beteg vagy nem azt mondják, h mivel egyensúlyozd ki magad, hanem kitalálnak kiskapukat, csodapirulákat.
Hát mi nem dőlünk be, igaz?

ja akkor "fogselyemre" gondoltál? csak ilyen csíkokat csinálsz magadnak nejlonból? 5letes.

igen a klucs inkább a hogyan, meddig, mint a mit.

Előzmény: ghepard (228)
ghepard Creative Commons License 2010.03.05 0 0 228
Ha betennéd a linket, elolvasom. Perszehogy érdekel, csak én lusta vagyok keresni - inkább figyelek erre arra. A nyál biztos sok mindenre jó lesz.

A fogakra meg pláne, mert egyenesen ott van, csak futtatni kell köztük. Hát azt nem tudom, hogy a lyukat be-e tudja úgy vonni anyagokkal, hogy tovább nem romlik, mert már jó ideje nincs olyasmim. Véd az biztos, nem engedi, hogy elszaporodjanak a fogakon a kis mütyürkék és zabálni kezdjék. Ha például egy kicsit összenyomod a fogaid és csukott szájon adod ki a hangot (és persze tele a szád nyállal), mintha valami vakarná a fogaidad. A rezgéstől mintha atomok válnának le róla, vagy mi a frác és aztán rárakódik a tiszta új réteg........

Hát már én se röhögök rajta, de pár éve nagyon muris volt nekem is. Aztán mikor észrevettem egypár dolgot, már nem volt olyan muris........ Például észrevettem, hogy a nyelvemen semmi lerakódás nincs már. Régebben, ha kiöltöttem a nyelvem és aztán rányomtam a fogaim és húztam, akkor valami borzasztó frász jött le róla,pláne reggel egész katasztrófa. Most nincs semmi. Ez nem olyan röhejes........

A belekkel a hang, rezgés, a nyál meg stb egész fantasztikus munkát csinál. Azt hiszem egész fantasztikusan méregtelenít, ami végsősoron az immunrendszert erősíti........

Ha hagoskodom és járkálok, akkor sokkal jobban rezgek, ami azt eredményezi (mivel nem iszom eszem), hogy a test tartalékai állandóan körforognak. Kimegy az összes, majd feltöltöm. Az embereknél a baj ott kezdődik, hogy a tartalék mindig bennt marad és szinte rászárad, rárakódik valahova ott bennt......

Persze, ha jön az étvágy, akkor eszem. De mindennap 16 órakor eszem utoljára. Aztán csak másnap 7.30-kor. Reggel már 4-kor talpon vagyok és addig (7.30) pár km már a lábamban van (de még semmi víz, semmi kaja). Enni, inni kell - de arról se szabad megfeledkezni, hogy ami bement, annak maradéktalanul ki is kell menni......

"ez micsoda?: mikroténes fóliasávokkal"
Há lehet, hogy ez olyan nálunk használt szlovák szó magyarosított alkalmazása. Lehet magyarul nincs is, nem tudom. Ez olyan nagyon vékony műanyagzacskó, amibe az élelmet lehet tárolni....


Jó lesz lehet neked is az a hang, rezgés, nyál stb együttes, ha kitartó leszel. Persze mindenki azt csinál, amit jónak lát..... Ha több az ember, több a tapasztalat is, ami nekem is sok impulzust adna és lehet másnak is
Előzmény: Semmisem (227)
Semmisem Creative Commons License 2010.03.04 0 0 227
HA érdekel majd h mi forog odabent nyál néven, akkor szivesen belinkelem amit épp olvastam. nagyon érdekes doglok. Azért nézelődtem mert agyaltam, h mi midnenért jó a több nyál.
nekem már napok óta sok termelődik, tegnap volt az első, h annyi termelődött, h gurguláztam vele, meg át át szűrtem a fogak közt. ezzel próbálok pucolkodni.

Arra vagyok kiváncsi nagyon, h lehet e gyógyítani is a fogat, pl a fogszuvasodást. Abban az írásban van sok tudományoskodás, beültetett nyál alkotókról. én meg röhögök, h nem volna elegendő és kéz (szájon) fekvő, hogy növeljük a nyáltermelést?

azo is nagyon érdekes h miért vagy kevésbé éhes és szomjas, amikor hangoskodva túrázol. úgy értem anyagot valahonnan szerezni kell- amit ugye akkor pótolsz otthon, ha nem énekelsz.
még az volna érdekes kisérlet, hogy sok ideig mindig hangoskodva túrázol és ugye utána nem kell enend, h akkro fogysz e, merthát, akkor lehet h a test anyagait alakitod át és azért nem leszel éhes, de az meg nem a legjobb dolog. nem tudom, csak tippelek.

ez micsoda?: mikroténes fóliasávokkal

naszóval nagyon jó dolog ez a sok nyál.már józan paraszti eszemmel is egészséges dolognak tűnik néha néha megszalajtani a termelését és utána mosogatnia fogat vele. most kitartóan ezt fogom (többek közt ) gyakorolni és jó egy év múlva meg kell nénzi h mi történt.
Előzmény: ghepard (226)
ghepard Creative Commons License 2010.03.04 0 0 226
Az is lehet, meg hogy különleges járatokon rezeg a levegő......

Hát a hangoskodom, akkor jobban termelődik. De mikor nem, már akkor is jobb, mint 2003 előtt. Nem is olyan rég kipróbáltam. Egyik nap mentem úgy 15-20km gyalog, meg bicajon pár km-t, kb 7 óra alatt - úgy, hogy minden kilégzéskor próbáltam hangot adni. A másik napon ugyanaz, csak hang nélkül. A kettő között óriási különbség volt. Semmit se viszek magammal sehova (se kaja, se víz). A hangos nap nem is voltam fáradt, se nagyon szomjas, se nagyon éhes. Viszont a másik nap alig vártam, hogy hazérjek és leüljek, egyek igyak....

2004-ben húztak ki egy fogamat és aztán már csak egyet kellet plombázni, mert az egyik kalbászban valami szög volt és letörött egy darab fog, ahogy beleharaptam. Valahogy érzem, hogy az ínyek is egészségesebbek lettek, tömörödnek és jobban tartják a fogakat. 2003 körül már azt hittem, hogy lassan az összes fogam elfog kezdeni mozogni és lassan kipotyognak. De valahogy igencsak bebetonozza az íny az utóbbi években. Már csak kettőt tudok megmozdítani a többi már valahogy visszafeszült. A doktornő is tavaly decemberben igencsak meglepődött. Kérdezte is hogy mit csináltam. Aszonta, hogy valahogy jobban hangzanak a fogaim (a kopogtatásra). A hang biztos valamit elindított. A fokozottabb nyáltermelés is rátesz egy lapáttal, mert több van belőle és állandóan körforog, tehát jobban kinyírja a kis betolakodókat. Csak egyszer mosok fogat fogkrémmel - este. Azt is elég gyakran elfelejtem, de nagyon gyakran kipucolom mikroténes fóliasávokkal. Azt hiszem a fogak védésének is van valami természetes útja - meg kellene találni....... A saját fog az saját fog.......

Előzmény: Semmisem (224)
ghepard Creative Commons License 2010.03.04 0 0 225
Valahogy úgy, ahogy írod.......
Előzmény: Semmisem (223)
Semmisem Creative Commons License 2010.03.04 0 0 224
Nekem olyasmi rémlik, hogy valai darab csontot rezegtetnek, de nem hiszem h jól rémlik. utána kell néznem.(mármint a bálnák)

egyébként a nyáltermelődésed, az automatikusn is több mostanában, vagy cska mikor "bekapcsolod"?

Arról tudnál bővebet mondnai h miképp jöttek helyre a fogaid? emlékszem h írtad, hogy egyszer csak meglepődtél te is me a fogorvos is, az éves kontrolon.
Volt olyan amiről tudtál h baj a fogaddal és helyre jött? van egy képzetem erről, h h és h egyáltalán miként lehetséges... de majd meghallgatom előbb h mit mondasz.
Előzmény: ghepard (222)
Semmisem Creative Commons License 2010.03.04 0 0 223
Kívánjuk hát, hogy ne így legyen, és jöjjenek rá az emberek, h mit követnek el nap mint nap.
Mi pedig tegyük meg a magunk részéről a legjobbat ami tőlünk telik.
Előzmény: ghepard (222)
ghepard Creative Commons License 2010.03.04 0 0 222
Igen az embernek már nagyon nehéz valami megoldást találni. Sok mindenről már tudja, hogy mit kellene és mit nem szabadna csinálnia - mégis lankadatlan erővel teszi tönkre életet adó otthonát is - Földet........

Vannak olyan számítások, gondolatmenetek, hogy már nem is igen tudja helyrehozni, amit elcseszett. A sok gáz már fennt van és ha megállna is az összes gyár, szennyezéskészítés, leállna az összes autó, repülő, hajó stb - a gázok már fennt vannak szinte kritikus mennyiségben...... Ne legyen igazuk......

Hát lehet csak annyit dobhatnak, hogy ők is hangoskodnak, pedig nincsenek is hangszálaik (ha jól emlékszem). A hang rezgés, tehát ők is berezegnek és tisztulhatnak. Az ember is berezeghet és tisztulhat. Nagyon jól írod, magunknak kell javulnunk, senki se csinálja meg helyettünk.....

Igen a természet a nagy tanító, gondolom a legnagyobb tanító. Hisz állandóan tőle tanulunk mindent. A természeti törvények (a mikro és makrovilág) már rég adva vannak és nem változnak. Csak még sokat nem ismerünk, lassan majd még többet megismerünk.......
Előzmény: Semmisem (221)
Semmisem Creative Commons License 2010.03.03 0 0 221
biztosan tanulságos volna megtudni a bálnák titkát, mégsem hiszem h az volna az embereknek megoldás. Az emebr olyan sokmindent elrontott már magától, hogy azt maga is helyre hozhatná ha volna esze. De nincs, szóval a bálnák sem fognak segiteni rajta.

De ez a topic főképp a hangokról szól, úgyh tényleg kiemelendő, hogy a bálnáktól sokat tanulhatnánk a hangokról.de meg enkem úgy tűnik h magunktól is jutunk azért előre. :)

vannak nagy tanítók, de persze a természet is az egyik legnagyobb tanító.
Előzmény: ghepard (220)
ghepard Creative Commons License 2010.03.02 0 0 220
Még egypár szó a hosszú életről. Ha valaki hosszan akar élni, akkor egészségesnek kell lenni. Gondolom csupa bajjal nem lehet valami hosszan élni, bár sose tudni. A leghosszabb életű élőlények azok, melyek a legesleglassabban mozognak. A fák mondjuk nem is mozognak, mégis a mammutfenyő 2000 évet is éldegélhet. Az óriásteknős se mozog valami gyorsan, mégis 250 évet is eléldegélhet.

De a legnagyobb rejtélyt a bálnák (a fog nélküli) szolgálják mostanában. Már jó pár mérés alátámasztja, hogy nagyon sokáig élnek, ami nagyon meghökkentő, hisz 50-80 tonnát cipelnek magukkal a vízben. Még a 200 éves kor sem kizárt, hogy élhetnek. Na és aszongyák a tudósok, hogyha rájönnek, miért élnek ilyen sokáig, akkor ez segíthetne az embernek is. Na én megint a hangra gyanakszom, mint annál a kínainál is (ő azt meg is mondta). Ezek a bálnák nagyon sokat énekelnek a szó szoros értelmében. Órákig is mozdulatlanul vannak a vízben fejjel lefelé és énekelnek. Még mindig nem tudni, hogy mi mindenért énekelgetnek. Ezek nemcsak olyan kotyvalékok. Megfigyelték, hogy néha többen is egyszerre ugyanazt az "éneket éneklik", mintegy kórusban. Ezek a hangok, énekek kb 160 km távolságból is érzékelhetők, mivel a víz nagyon jól vezeti a hangot (kb 4.5-szer gyorsabban terjed a vízben, mint a levegőben)........
ghepard Creative Commons License 2010.03.02 0 0 219
Hát valahogy úgy. Például én hiába futottam, ugráltam 1997-2002 között a fájásaim nem múltak el. De mikor bejött 2003 elejétől a hang is, a helyzet homlokegyenest megváltozott. Futás, foci közben persze nem lehet énekelni, beszélni - csak itt ott káromkodni, ordítani egy kettőt, mikor kimarad a nagy helyzet stb .... :))

De a derékfájások nem múltak el olyan tempóban, mint a sarokfájások. Kb 2 évig nem jött az eszembe, hogy miért. Sokkal jobb lett, de lehetett volna jobb is. Aztán az agyam végre összekapcsolta a kettőt. A deréknál futás közben is hiányzik a mozgás, jobbára szegényt csak nyomások érik. Na valahogy 2006 elején a jó hidegben való foci után eszembe ugrott, mi lesz a döngetni fogom. Persze nem hátul, mert akkor az ember besz*rik, ha még ütögetni is fogja. Elölről a gyomor felől. Na ez egész meghökkentően kezdett működni. Az ember elengedi magát és csukott öklökkel döngeti közvetlen a borda alatt a gyomrot - úgy félig borda félig gyomor. Ez egy kisebb földrengés és a hullám átmegy a másik oldalra a derékhoz és jól megrezegteti - mindenféle fájás nélkül. Ha már csökkennek lehet hátul is begörnyedve felülről lefelé döngetni. Ezek a döngetések nagyon lazítanak (említettem, hogy hogyan lehet kicsomózni egy csomóba kötött hajszálat). Itt lehet dúdolgatni is közben, vagy utánna ameddig van idő és kedv. Nekem már szinte olyan, mint a légzés - majdnem automatikus.

Igen, tehát futni nem elég, ha bajaink vannak - hang segít aztán elvinni a megindult lerakódásokat. Nekem mondjuk semmi kedvem csak úgy futkározni.

A hang se elég egyedül, mert az csak a finom melót végzi el - azelőtt jól szét kell rázni, döngetni a fájások környékét, akkor lesz igazán jó eredmény.

Az időarány a hang felé billen, tehát kevés futás is elég, kevés döngetés. Mondjuk 1 perc döngetés - 10 perc éneklés, dúdolás, valamiyen hangkiadás....... Én például csak csütörtökön futkározok. De reggelente melóbamenet megdöngetem az egész testemet, ami sokkal kevesebb energiámba kerül, mint a futás. Semmi időmbe se kerül, mert amúgy is megyek a vonatra stb.....
Előzmény: Semmisem (218)
Semmisem Creative Commons License 2010.03.01 0 0 218
jól gondolom h a "tsunami" rezgéseknek, mint futás, ütögetés satöbbi harmóniában kell lennie, a finom rezgetésekkel, amikor mi rezgetünk hangot, torkot, satöbbi?
Erről mit tudnál mondani?
Például aki nagyon sokat fut, "tsunami2zódik, az sokat is finom rezgessen?
Előzmény: ghepard (217)
ghepard Creative Commons License 2010.03.01 0 0 217
Hát igen, a külső hangok nem a test rezgései. Ha az ember nem veszi észre, akkor csak a test nyeli el, ami szintén nem jó hosszútávon. De, ha már észreveszi, akkor az idegeire megy. Nekem ezzel van egy kis szerencsém, mivel alig hallok, nem zavarnak annyira a külső hangok, a ruházat sokat elnyel és a rezgések nem jutnak a tudatomba. A mai zajártalom nagyon magas. Ehhez még hozzájön az elektromágneses ártalom. A készülékek, szerkezetek többsége nagyobb térrel bombázza az embert, mint a Föld mágneses tere - ez is idegen számára......

Igen, valahogy úgy, ahogy írod. Az ember idegileg megy össze, ehhez még aztán rátesz a gyógyszerekkel. A gyors élettempó, amit azonban nem a test generál, hanem a technika - a test nem tudja követni.

Igen, a testnek van tudománya, amiből még keveset tudunk. Az agy működésének csak valami 1-2%-át ismerjük. Ez is már nagyon sok, de hol van még az igazi......

Nagyon jól írod, a gyógyulásért tenni kell valamit. De az ember mással teteti meg, orvossal, gyógyszerrel, gyógyteákkal, homeóval stb, és akkor a test hoppon marad. Nem tanulja meg, hogy ebből, vagy abból hogyan kell kimásznia és egyre csak szorul a hurok......

Hát nincs rajtam felesleg. Mindenki aszongya, hogy sovány vagyok. Régen persze túl sovány voltam. Nem is nagyon lehet, hisz nap mint nap mozgok, rezgek. Csak reggel eszek kiadósan. Délben már a leves és a másik fogás már nem olyan sok (üzemi konyha). A vacsora még kevesebb 16 órakor. Aztán már nem eszem, csak ha meleg van egy kicsit iszok még pár kortyot. Szombaton és vasárnap meg már vacsora nincs is. Mindennap lemegyek legalább 6 km-t. Csütörtökön a focin ehhez még hozzámegy úgy kb 10-12 km. Vasárnap meg túrázom a természetben. Márciustól novemberig meg ráadás a kerti meló majd mindennap. Tehát rezgek eleget magamnak, erre még rájön a hang, ami szintén nem engedi, hogy valami rám rakódjon. Nem hogy nem engedi, hanem egyenesen rázza ki az emberből a lerakódásokat.......

Valahogy elvagyok kevesebb energiával, lehet ebben a hang is ludas.............
Előzmény: Semmisem (216)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.28 0 0 216
Igen. gondolom. egyre jobban kezdenek zavarni a zajok, úgy értem volt amit észre sem vettem eddig, most meg már már túl hangosak. tvznek itten, és akkor mondom h lécci halkítsák már le, és akkor meg azt mondják, hogy ők meg nem hallják.
Múltkorában meg egész furcsa volt, jöttem ki éjjel pisálni és minden éles hangos volt. a kilncs hangja, minden.
Meg már olyan érzésem kezd lenni, h na itt valaki kaparja ezt a tálat és ez ahang nekem nem jó. nem h nem szeretem ahangot amit kiad, hanem a testemet zavarja valahogy. Érdekes. no.

Már már azon gondolkozok ezek kapcsán, h ez amit ma harsognak, hogy "zajszennyezés" ebben van ráció. Én mostan kezdem észre venni, hogy melyik zajok, hangok zavarnak, de aki nem figyel az észre sem veszi, nem csoda h ha midnenki ideges, nyugtalan, nem tud aludni, vagy megőrül. aztán erre nem lehalkitani a dolgokat, hanem gyógyszer! na szép.

ez jó ez a "test tudománya" ezen elgondolkoztam. és próbálgatom is.

Micsoda marhaság azt kívánni h komolyabb bajod legyen. a dolgok úgy működnek, h ami működik piciben az működik a nagyban sokaságban is. semmi trükk. tehát meg kéne elégedniük, h elmondod h mi jó torok fájásra, abból mér ki lehet indulni." ingyen" úgysem kapja meg sneki a gyógyulást. kizárt.tenni kell.

tehát akkor most úgy vagy 93-95 kiló, hogy nincs rajtad felesleg? tehát nem, +20kg zsír van itt ott, hanem kevés bőrzsírral, normál testalakt? mert az nagyon érdekes akkor.h az a plussz ami neked annó felment, átalakult csontba meg midnenhova?

értem.

Előzmény: ghepard (215)
ghepard Creative Commons License 2010.02.26 0 0 215
Hát az éremnek 2 oldala van. De van egy éle is, azon nehéz megmaradni. Ez az egyensúly. Ha gyengén csinálja az ember hat, de keveset. Egy bizonyos ponton hat a legjobban, ezt nehéz megtalálni. Azon a ponton túl meg már inkább rosszat csinál. Például akik huzamosabb ideig 100 Db feletti hangokat hallgatnak, azok károsodást szenvednek. A rezgés túl erős és sok, hogy a kirezgett anyag természetes úton távozzon. Tovább benntmarad és Oxygén híján bomlásnak indul. Azt valahogy meg kell érezni, hogy hol az a pont - kisérletezgetésekkel.....

Igen, a kilégzés a fontos. Az fontosabb, mint a belégzés. Ha az ember fuldoklik, akkor még többet akar beszívni - és ez a bibi. 1974-ben, mikor egyszer azt hittem, hogy már nem fogom tudni magamba szívni a levegőt, kimentem az udvarra és ott arra gondoltam, hogy mi lesz ha a fordítottját fogom nyomni. Tehát nem beszívni fogok sokat, hanem kifújni a végletekig. Kíváncsi voltam,hogy akkor hogyan fogok köhögni. Hát sehogy, mert már nem volt mivel. Na akkor aztán így próbálkoztam és sokkal jobb lett egycsapásra a dolog. Később ennek a tudományos magyarázatát is olvastam, valami ukrán orvos......

Na akkor majdnem egyforma utat jártunk meg a gyógyszerekkel.

Igen, minden a fejben dől el. A gyógyszer lehet akármilyen hatásos, az nem a test tudománya lesz, hanem a test tudományának kicseszése. De készít ellen ellenanyagokat, mint minden idegen ellen - és később már erősebb, újabb kell. És nincs megállás, mert a test tudománya egyre csak nyengébb lesz.......

Igen, ha rászánod magad, szívesen elbeszélgetek veled itt a fórumon, és mással is. Több fej többet tud, többre jöhet rá. Meg egy embernek nem lehet minden baja. Egypár topikban már szinte azt kívánták, hogy mondjuk valami nagyon komoly bajom legyen és ha meggyógyulok belőle, akkor dumálhatok ilyen baromságokat...... Volt nekem elég. Most nagyon jól érzem magam már évek hosszú során. Azt próbáltam magyarázgatni, hogy vajon miért...........

A súlyom már kb 1987 óta egyforma, olyan 93-95 kg (193cm magas vagyok, és az idén leszek 58 éves). Mindenki aszongya, hogy sovány vagyok. A csontjaim nagyon tömörek lehetnek. Olyan 75-77 kg voltam egész 1979-ig. Akkor a kicsi miatt (mert az asszony otthon maradt) még egy melóba jártam éjjelezni ráadásként. Tehát éjjel is ettem, amitől 3 év alatt 13 kg felvettem. Nem tudtam, hogy miért, mert ott még többet mozogtam, mint a focin. Aztán 20 évre rá megtudtam, magyar tudósok magyarázatából is....... Mikor már nem jártam éjjelezni, még 5 évig ment fel lassan a súly, aztán megállt......... Nincs semmi súlyfeleslegem...

Hát valamit csinál, de azt hiszem inkább a hang melegít. Jobbára csak november elejétől március közepéig szoktam sokkal többet hangoskodni és kisérletezgetni ezzel azzal. Aztán jön a kerti meló, ami sok gondolatomat elvesz, mert mindent sajátkezűleg csinálok, permetszer és műtrágya nélkül.......

Nekem mindegy milyen nap van, mindegyiknek örülök. Nagyon szeretem, mikor esik, vagy havazik. Akkor kinnt lenni különös élmény, szeretem, mikor esik rám az eső vagy a hó.........
Előzmény: Semmisem (214)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.26 0 0 214
Azért arra is tettél már utalást, h el is lehet baltázni ezt azt. tehát jogos h szórakozás, de kell bele vinni egy kis okoskodást is nem? Mármint h tudd h nehogy valmai kárt tegyél a testnek.
Ez hogyan van? miként gondolod ezt?

Allergiát én is tűntettem el. évekkel ez előtt, nem hangoskodással. de votl benne légzés. igazából, akkoriban hangsúlyt tettema kilégzésre a hosszúságára, és nagyon bevállt.
azt hiszem a te eljárásodban is ez a feneség egyfelől, 3 rájön a hang és rezgés fantasztikus ereje.
Na engem is tömtek gyógyszerrel, mikor fulladtam kellett beszippantani is, meg minden egyéb. mondanom sem kell h semmit sem használt. viszketett a szemem, kapart és viszketett a torkom na meg mindig ömlött az orrom vagy végletekig bedugult, ettől meg fájt a fejem, és későbben meg elkezdtem fulladozni. aztán jöttek a gyógyszerek és kicsit jobb lett, de még midnig borzasztó.aztán mondtam h ne tovább! elhagytam a gyógyszert, inkább csak teher volt a szerveztenek és az agynak.kerestem valami megodlást.
Arra jutottam, h meg kell nagyon nyugtatni az ideg rendszert. mert még ha at hisszük is h nyugodtak vagyunk rezeg nagyon magasan az ideg. nem is érezzük. úgyh elkezdtem a légzéssel játszani főleg a kilégzésre figyelni. a következő évre nem szedtem már semmit, csak volt 1-2 nap amikor valamit tettem az orromba mert nagyon rámtört, de egyébként éltem mint hal a vízben.

Most h beszélgetünk és kezdek érteni mást is, belemegyek ebbe a rezgésbe is jobban. minden nap csinálom amennyit tudom és meglátjuk szép lassan. meg akkor néha meg beszélgetjük és akkor hátha más is rákap, és így tovább adjuk, amire jutottunk, nem?

ja még azt kérdezném, h a súlyoddal kapcsolatban miket vettél észre? azelőtt h elkezdted, aztán az elején, és mosanában, nameg ha van valami egységes összefüggés ,akkor mit modnanál?

(pl mondtad most h télen már téli kabátot sem kell venned, gondolom akkor már gyorsabban rak le zsírt a szervezeted és akkor azzal véd télire, nyáron meg elfogyasztja, olyankor biztos kevesebbet eszel. Nem tudom, kérdezem.)

na szép napot, süssön az a drága nap! :)
Előzmény: ghepard (213)
ghepard Creative Commons License 2010.02.26 0 0 213
Hát gratula, hogy annyit hangoskodtál. Megindul a hangtól, rezgéstől és az alsó állkapocs mozgásától is. A test mintha azt hinné, hogy enni akarsz és termeli a nyálat. Az meg aztán szépen körforog benned (már ha nem köpözöd ki). Én mostanában a szemem miatt (mert hűti) meg a prevenció miatt is itt ott rákenem magamra, ami elpárolog. Télen télikabátom sincs és úgy öltözködöm, hogy érezzem a hideget (tehát, ha kimegyek akkor nem fogok izzadni és a test megtanul alkalmazkodni a hideghez).

Hát tényleg úgy néz ki, hogy nagyon megedződött az immunrendszerem. Kezdtem 31 éve, mondom a gyógyszerekkel már nem fogom bírni. A doki azt mondta, hogyha ez nem segít majd kiír erősebbet. Arra már a gondolat is kirázott, mert már azoktól is fájt mindenem. Lassan leszoktam róluk és az orvosokról is. 31 év alatt csak 3-szor voltam náluk sérüléssel, mert azzal nem tudtam mit csinálni akkoriban. Például a kalauz odacsukta a hüvelykujjamat az ajtóhoz és le kellett venni a körmömet - azt nem tudtam, meg hát kegyetlen fájt 1994-ben. De 2005-ben a lábamról már leszedtem, mert ellestem, hogy hogyan csinálta. Valami mínusz 15 fokban fociztunk és egy megcsúszás után a hüvelykujjal telibe találtam a kapufát........ :))

Lassan lassan elég volt a tea, fokhagyma, méz, alkohol (egy pici gurgulázni). Aztán 2003-tól egyre gyakrabban feltettem magamban a kérdést. Ha kellenek ezek egyáltalán. Az állatok a természetben nem használnak semmit, csak azt amilyük van, mégis kimásznak olyan sérülésekből és olyan helyeken vannak, ahol mi 1 nap alatt felfordulnánk. Végül elértem azt is, hogy ezek se kellenek, megy az nélkülük is és még jobban is, mert a test tanul, hogy mit hogyan és képes letermelni amit kell. Ha maga végzi el a házi feladatot, tudja is hogy hogyan kell csinálni......

"Nagyon is van ennek frászkarikája! "

Hát van az biztos. Tavaly októberben megszabadultam 37 éves allergiámtól is. A családi házban kezdődött valamikor 1973-ban a 4. tüdőgyulladás után (majdnem elvitt). Mikor hazamentem a kórházból szinte nem tudtam otthon lélegezni. Lassan jobb lett, de sokszor éjjel ki kellet mennem, mert megfulladtam volna bennt. 2 év múlva megnősültem és elhagytam a családi házat, ami jót tett a légzésemnek, tüdőmnek. De mikor meglátogattam édesanyámat - 1 óra se kellett, már fuldokoltam is. Mikor meghalt, a fiamnak teljesen átcsináltuk az apósával 1999-ben a házat, de bármikor odamegyek jött az orrfúvás automatikusan és ha sokáig ott voltam (5-6 óra), már kezdtem érezni, hogy nem lesz jó. De tavaly októberben valahogy az a hülye agyam aszonta, ha miért nem nyálazod be magad akkor is. Te jó ég, ez hatott igazán, persze már nem volt olyan vészes, mert a hang nagyon sokat hozott. Ez volt az utolsó lapát, amit rá kellett tennem, de nem jött az agyamba. Azóta még 3-szor voltam náluk (egyszer pont akkor és azért, mert mindkét kis unoka nagyon oda volt, ha jönnek hozzánk, az asszony is biztos elkapja) és láss csodát nem emlékszem, hogy egyszer is kellett volna fújnom az orrrom. Ez még mindig magas, de azért már egy kicsit értem, hogy mi történt........ Valahogy úgy lesz, ahogy nemrég próbáltam magyarázni..........

"Azt is pedzegetem már, hogy ezt évekig kell csinálni és sosem abba hagyni."

Hát a legjobb az utolsó szuszig csinálni. Ha hat, akkor miért ne. Semmibe se kerül, az ember csak szórakozik, mintha egy TV-t javítana, vagy egy autót (nekem nincs), vagy egy bicajt stb.......
Előzmény: Semmisem (212)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.25 0 0 212
Hát ma nagyon sokat "hangoskodtam". és tényleg temérdek nyálam termelődik, most nem csinálom és mégis. Megindult.
azt hiszem kezdem érteni , hogy miként nem fog téged a betegség, úgy megedzetted a nyirok keringésedet, h valami nagyon magas szinten állhat most. az lehet, h már olyan hatékony h valaki rádköhögi a bacit, az bemegy az ajtón, és a kedves munkatársak már mutatják is neki, h hol a kijárat. Ezelőtt meg, a normál embereknék, az volt h a baci túrista beköszönt szétnézett, itt ott eltöltött egy kis időt, tanyát vert, és kész volt a bevándorlás :)
Nagyon is van ennek frászkarikája!
Ó a köszönet az mindig jár.

a nyáltermeléssel az előtt is kacérkodtam, amikor még nem volvastam az esetedet. De nem hanggal akartam serkenteni, hanem más dolgokkal. de ez jobb megoldás.

Azt is pedzegetem már, hogy ezt évekig kell csinálni és sosem abba hagyni.
Előzmény: ghepard (210)
ghepard Creative Commons License 2010.02.25 0 0 211
Igen valahogy úgy, minden kombinációt kell próbálni. A ppppp nem lehet egymagában zengetni, de lehet mintha mondanám, tehát egy kis szünet, levegővisszatartás, majd egy nagy lökés a hanggal. Annyi kombináció van csak 2 betűre, hogy nehéz felsorolni. Rá kell érezni, mi akkor a jobb és mi a rosszabb. Emlékszem, hogy a kezdetekkor jól el is csesztem és attól lett oda a torkom........ :)) A művész nem lesz egyik napról másikra művész, sok gyakorlás teszi azzá - meg az ebből fakadó tapasztalat.... A kudarcokból is tanulni kell, ha nincsenek kudarcok, nincsenek sikerek se. A kudarc is erősít, jobban felkészít a következő harcra, ami lesz bőven az életünk végéig ezen a Földön.......
Előzmény: Semmisem (209)
ghepard Creative Commons License 2010.02.25 0 0 210
Hát nekem biztos, hogy jó - érzem a belső erőt, ami segít. Nincs mit köszönni, ha valakit érdekel a dolog, szívesen megosztom tapasztalataimat. De a melót mindenkinek magának kell préselni a testbe. Valahogy úgy mondanám, hogy ezt tanítani nem igen lehet - ezt tanulni kell állandóan (tehát gyakorolni, gyakorolni, használni, használni stb), s akkor lesz eredmény is talán......

Jól gondolod, a hang felfokozza a nyáltermelést. És ha csak lenyeled már akkor is forog benned. Lejut a gyomorba és az ellenanyagok meg a többi megint átjárja testedet. Én gyakorlatiag nem is iszom vizet, folyadékot (persze a foci után lemegy majd 2 liter). Elég a zöldség, gyümölcs stb nedve. Direkt folyakékot nem is kíván a testem. Meg lehet kopogtatni is az alsó és felső állkapcsot is, hogy elinduljon a nyáltermelés. Ha gurgulázni akarok, akkor valahogy vákuumot igyekszek csinálni a szájüregben és ez szinte kihúzza a nyálat a mirigyekből. 1 mp és már jön is, 2 mp gurgula egy kis hátrafejbiccentéssel. Senki se vesz észre semmit sehol.

Hát én rakok rá, például ha lenyúznak a focin, ha nem elég jöhet a vizelet is (az még erősebb). Régen azonban nem sokat segített, mert az immunredszerem nem volt a magaslatán. De az utóbbi években igencsak megiramodott. Már semmit se rakok sebeimre, lassan olyan leszek, mint a krokodíl (annak egészen csodálatraméltó az immunrendszere) ..... :))

A tested belülről fog rendbejönni kifelé. Tehát először a tüdő, szív, az ereknek kell rendbejönni, hogy egyáltalán eljusson az Oxygén minden sejthez. Egyre jobb lesz és végül ott se hűlsz le nagyon, ahol régebben megfagyott a testrészed. Hát én akkortájt nem nagyon figyelgettem, hogy hány tized fokkal melegebb a lábam. Egyszercsak észrevettem, hogy a téli cipő valahogy nagyon meleg lett. Azóta nem is hordok. Egyszercsak nem kellett a kesztyű sem. Később a téli bicajozás is ment kesztyű nélkül, ami azelőtt kesztyűben is katasztrófa volt (még a kulcsot se tudtam kivenni utána a zsebemből annyira meggémberedtek ujjaim)....... De egyszer vittem magammal hőmérőt, hogy tényleg melegszem-e. 36 fokról pár perc alatt felment majd 39-re a hónaljam......
Előzmény: Semmisem (208)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 209
a "pepepepe, ppppepppepepe, peeeepeeeepeeee"...itt a "p" nél azt jelenti ez, h gyorsan mondod a p-ket, és ahol sok e van, ott elnyíjtod az e-t? merth a p nem zengő hang.
mint a vvvveeeeveve nél. ott ha sok "v"-t írsz az azt jelenti, h elnyújtod a v-hanot, vagy v..v..v-ket gyorsan mondsz? azt hiszem van külömbség. hogy van?

nagyon köszönöm.
Előzmény: ghepard (207)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 208
Nagyon jó. Nagyon is értem amiket mondasz. A hozáállást is, azt hiszem már itt lesz az ideje, h többet gyakoroljam. Heyho köszönet a sok segítségért.

A nyáladat miként gyűjtötted össze? Jól gondolom, hogy a zengetéskor termelődik fokozottan? ilyenkor megállítod a nyelést h felhalmozz nyálat a gargarizáláshoz?

például akkor ha valamilyen bőr sérülés van akkor lehetséges bekenni nyállal? és akár meg meg zengetni a területet?

Tegnap kipróbáltam h leültem felhúztam a lábam átfogtam a kezemmel és a fejet a térdekhez tettem és nyomattam a magas í-t. amilyen lassan tudtam, belégzésnél meg orron át, h az is átmelegítse a levegőt. egy idő után meg gondoltam, h kicsit bent tartom a lélegzetet és elképzelem, hogy bukfencezik a tüdőben, majd elkezdem ííí-vel lassan kifújni.
Azt próbáltam figyelni mennyire melegszik a kéz és lábfej.
Olyasmit tapasztaltam, hogy ilyen hőhulllámok mintha kicsattantak volna a kézfejen, de igen felmelegedett. a lábfej is picit, a sarok hideg maradt. Aztán gondoltam, h a kezemmel megfogom a lábujjakat, hátha segitek neki úgy melegedni.

Előzmény: ghepard (207)
ghepard Creative Commons License 2010.02.24 0 0 207
Hát akkor vegyük a torokfájást. Valamikor 2007 decemberében volt utoljára, azelőtt minden évben volt ilyen amolyan. Elkaptam az unokáktól, a melóban, a vonaton, vagy az asszonytól - vagy mit tudom is én honnan mászott rám. Tehát még egy kicsit emlékszem rá. Ha az ember figyeli a test jelzéseit, rezgéseit, akkor hamar észreveszi, hogy valami jön. A vizelet, a széklet, a hang, a pulzus, hány lépést megyek reggel levegővétel nélkül stb. Tehát megéreztem, hogy jön. Semmit nem csinálok másként, csak a hangokat a torokra irányítom, ahol csak tudom. Semmi ijedstég, meg méreg, hogy már megint rámtör a baj. Mintha egy bárátommal találkoztam volna és egy kicsit elszórakozom vele. Nagyon fontos a tudat, a lélek hozzáállása - ezt a legnehezebb elsajátítani - hogy az ember ott legbelül tudja már, hogy hihet benne.

A halk mély eeeeeee hang. Ha a bal fele fáj jobban, akkor vevevev, vvvvevvve, veeeeveeee stb kombinációk.Ha a jobb fele, akkor a pepepepe, ppppepppepepe, peeeepeeeepeeee stb kombinációk. Hosszan elnyújtva, de nem erőlködve.

Én csinálom a dolgom, a test meg közben már gyártja az ellenanyagokat. Hogy jobban kihasználjam erejét, kezdek a saját nyálommal gurgulázni. Ha kell gyakrabbam (minden 10 percben mondjuk, vagy még gyakrabban, van belőle bőven), ha nem kell gyakran, akkor elég óránként is. A nyál tele van ellenanyagokkal, a gurgulázással (mivel az is hangot gerjeszt) lerezeg a légcsövön is. Ez olyan anyag, hogy nem árt. A só viszont mar, az alkohol is mar stb.....

Hogy még jobban kihasználjam a nyál ellenanyagait, nem röstellem bekenni vele homlokomtól kezdve, a bajszomat, szakállamat, orrlyukaimat, szemeimet (csukottan, hogy a szembe ne menjen). Hogy miért? Mert ha lélegzünk, akkor a környező levegő az orrban egy kicsit filtrálódik. Ezt a felületet ezzel a módszerrel meg lehet tetemesen nagyobbítani. Mivel az arcra kent nyál lassan párolog is, az arc közelében lévő levegő is feldúsul ellenanyagokkal. Mi több, az arcon lévő kórokozók is jól seggbe lesznek rúgva ellenanyagainkkal.

Ez a módszer nálam annyira bevált, hogy nyugodtam mehetek focizni is. Persze régebben is mentem ilyenkor focizni, de akkor még mindenféle vacakot is iszogattam (gyógyteák, méz, alkohol, meg cseppek, meg mit tudom én már hogy mi). Néha literszámra, hogy izzadjak. A fennt vázolt program mellett már semmi mást nem kell szednem (csak a nyálom és a hangom használom, na meg itt ott oda is csapok nekiaz öklömmel), mégis alig éreztem 2007-ben, hogy valami mütyürkék játszogatbak a torkommal........

Prevenszióként csinálgatom azért télen itt ott. Látom, hogy már 2 éve véd is. Na majd meglátom, milyen lesz ez az év. Már lassan március, az unokák már kétszer oda voltak és az asszony is, a fiam is egyszer. A melóban is jó páran........
Előzmény: Semmisem (206)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.23 0 0 206
lehet kérni hogy erre vagy valamelyik ilyen programodra mondj egy példát?

nagyon köszönöm.
Előzmény: ghepard (205)
ghepard Creative Commons License 2010.02.23 0 0 205
Hát még csak azok tisztulnak. Azok rezegnek a legjobban, azok gerjesztik a hangot. Például, ha elfelejtem megköszörülni őket reggel, akkor nem ismerem meg a köszönésemet a portán. A nagyon halk hangot úgy tanultam meg, hogy fogtam a torkomat 2 ujjal, ha nem érzek semmit , nem vibrálnak a hangszálak, ha érzem a vibrálást, akkor rezegnek. Mikor kinnt a kidőlt fán ülve próbálgattam, sokszor meg kellett fognom az ádámcsutkámat, hogy megy e a hang. Aztán később már valahogy anélkül is érzem, ha megy a halk hang.....

Én sokszor nem is tudom, mit fogok dumálni, dúdolni magamnak, csak elkezdem és valahogy magától előjönnek a dallamok. Úgy néz ki, minél több annál jobb......

A hidegről igaz lehet. Valamikor olvastam, hogy a nagy indiai (Ghandi) egyik barátjával valahol Svájcban tanult és versenyeztek télen, hogy ki fog hamarébb megszáradni, mikor kijönnek a vízből - de még magukra terítettek csurom vizes lepedőt. Na ettől engem akkoriban a hideg rázott, még az olvasáskor is. Azóta eltelt egy két nap, most már el tudom hinni, hogy megcsinálta, még akkor is, ha nagyon sovány volt.

Már a nagyon hosszú kilégzés is segít, hiszen a bennt lévő levegő lassan leadja a testnek hőjét. Ha gyorsan fújjuk ki, akkor a meleg elillan gyorsan belőlünk - szinte kifújjuk magunkból a meleget. Ha még hangok is kiadok (főleg magasat, halkan, hosszan), akkor az a súrlódás miatt még fel is melegít. Próbáld összenyomni a két tenyered és gyorsan dörzsölni egymáson. Pár mp alatt forró lesz........ A hang is ezt csinálja, csak kicsiben, de gyorsan.......

Nem jellemző, hogy mikor mit, amihez van éppen kedvem. Sokszor ugyanazt az éneket 50 percig is dúdolom egyfolytában. Máskor váltogatom. Megyek bicajon leszállok és nyomom magam mellett, akkor mindjárt másra kapcsolok, csak úgy. HA ráülök, megint átkapcsol egy belső kapcsoló vagy mi valami másra...

Program mondjuk valami bajra jellemző. Akkor egy bizonyos terv szerint csinálom, hogy a lehető legnyugodtabban átmenjen rajtam........

Előzmény: Semmisem (204)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.23 0 0 204

A hangszálak is tisztulnak tapasztalatod szerint a hangoskodástól? azért kérdem, mert olyan halk rezgést nem tudok produkálni, ami alig hallható, és ha tudok valamit is, el el hal.

meg 1-2 hang maximum, szóval nem nagyon tudok válogatni magas és mély között nagy nagyon halk módban.

 

a hidegről amit mondasz, az való igaz lehet, azt mondják a hideg helyen élő népek a légzés ritmusának variálása által tratják maukat melegen, pl 0,-10 fok van nekik a sátorban ahol élnek, és az nekik természetes emiatt a légzés miatt.

tehát gondolom a hosszan elnyújtott finom kilégzés már evégett is segít.

de akkor te ezek szerint még megbolondítod egy íííí hangzással is.

 

monomton hangzásokat is csinálsz, vagy váltogatod, a magánhangzót is, mélységet magasságot, és szüneteket?

 

van olyan eljárásod amire ezek fentiek közül bizonyos "program" jellemző?

 

nagyon köszönöm.

Előzmény: ghepard (201)
ghepard Creative Commons License 2010.02.23 0 0 203
Igen, vannak olyan embercsoportok, akik a normáltól sokkal tovább élnek. Láttam is erről egypár tudományos filmet a NatGeo-n........ Sok függ attól, hol él az ember, mit csinál, mit eszik, iszik, mikor eszik, iszik, mit lélegzik, mit mond, mikor van csendben, mikor hangoskodik, mikor alszik, mikor van fent stb...........
Előzmény: Törölt nick (200)
ghepard Creative Commons License 2010.02.23 0 0 202
Igen, köszi a linket. Nézegettem ilyeneket már jó párszor. Nekem az volt a bajom, hogy rezgéshiányban szenvedett a fülem és a testem is (hiába futkároztam, ugráltam stb - az egész más, az csak amolyan földrengés). Mikor 2004-ben mérték a rokkantsági miatt meghűlt bennem a vér, abba is hagytam......... 2009-ben júniusban mértek utoljára, nagyon rossz volt (92.9% károsodás), de már egész biztos, hogy nem annyi. Már nem fognak behívni, ha kedvem lesz, jobban oda figyelek majd, de nem sürgős.........
Előzmény: Semmisem (198)
ghepard Creative Commons License 2010.02.23 0 0 201
Igen, lehet ott van a kutya elásva. Mint a mondás tartja, minden éremnek két oldala van. Tehát rossz, hogy nem hallok, de van előnye is, 7 éve rátaláltam. Tehát, ha az ember kiktassa a dobhártya rezgéseit (jól bedugítja a füleit, hogy a dobhártya és dugó között ne legyen levegő) és akkor próbál hangokat hallatni, jobban fogja érzékelni teste rezgéseit. Ez stimmel, mert ki is próbáltam és én is jobban érzékeltem, még az eddigitől is. Persze jól be kellett dugítanom füleim. De ez a dugítás nekem nagyon nem tetszik - a fül sérülhet tőle, legalábbis az enyém, erre már kétszer ráfizettem.....

Ha gyulladás van, akkor a mély hangok nyugtatnak, mivel azok nem olyan erősek. De kombinálni kell, néha néha magas hangot beleadni, hogy gyorsabb rezgés menjen a gyulladásba, ami jobban roncsol és aztán a mély csendes hang elhordja lassan a roncsokat. Majd megint egy kis magas erősebb, és aztán sokáig nyugodt mély hangok. Erre rá kell érezni és akkor mondjuk a torokfájás egész gyerekjáték, níha oda is lehet csapni lágyan az ököllel - ez olyan tsunami féledolgot generál. Én már lassan felejtem is, hogy hogyan kell nekimenni, mert az idei a harmadik év, amikor már elkerült. De a hangokat nem felejtem, lehet védnek már elég szépen. Na majd meglátjuk a jövőben.....

Igen a higegtől kegyetlen, hogy tud védeni. Én voltam a fagyosszent, bármi volt rajtam, megfagytam kinnt a hidegben. A kulcs a tüdőben van. A magas hangok egy kettőre elnyelődnek (akármilyen betű, de iiiiiii-t lehet talán a legmagasabban). Ha tehát nagyon magas, de nagyon halk (hogy ne vesszen az erő feleslegesen) hangot ad ki az ember hosszasan elnyújtva, akkor a tüdőben lévő vér a rezgésektől felmelegszik és szépen széthordja a testben a meleget. Persze az érrendszernek a legvékonyabb pontokon is (hajszálerek) átjárhatónak kell lenniük. Lehet az enyémek valahogy nagyon kitisztultak a 7 év alatt.

Minden hang, rezgés jó ami eljut a ujjakig a kézen és a lábon is. Ez volt nekem a legnagyobb rejtély. Hogy a francba múltak el 2003 elején (mikor kezdtem hangoskdni) a kegyetlen sarokfájásaim, melyek 5 éven át (1997-2002) kisértek. Mikor kb 1974-ben a mélybe zuhantam és nyújtott lábbal landoltam a betonra (kb 4m-t zuhantam), a sarkaimon icipici hajszálrepedések lettek. A bal térdem befelé nyomódott, három fogam eltört, a derkam azt hittem összement, mint a colstok. De kihevertem, 23 évig békesség volt, de aztán minden rám zúdult. Na és ezeknek a fájásoknak kb 2 hónap alatt befelllegzett. 2 évig nem tudtam, mi a franctól, annak ellenére, hogy hangoskodtam, tiszta hülyeségnek tartottam, hogy valahogy a hang a láb sarkaira is hatott volna. Ezt nem tudtam megemészteni, hogy hatott volna. De úgy néz ki, hogy hatott és azóta is hat. A földrengés meg a tsunami megvolt (a futás, az ugrálás stb), de hiányoztak a finom rezgések, amik, mint a hangyák elviszik a lerekódásokat.

Ezért nem segített a prosztatának sem, mikor csak hangoskodtam neki, de 2006-ban az a hülye agyam a kettőt végre összekapcsolta és elkezdtem rengetni is ütésekkel, gyors ki be légzésekkel és úgy már mindjárt másképp festett a dolog. Akkor kezdtem elhinni, hogy miért is múltak el a sarokfájásaim, derékfájásaim stb. Nincs benne semmi csoda, egyszerű fizika.........

"nagyon köszönöm."

Nincs, mit - ha segít másokon is, még boldogabb leszek...........
Előzmény: Semmisem (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!