Keresés

Részletes keresés

derült ég Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 10306

Már a vízcsapbol is te folysz a nagy csendben...

Előzmény: Törölt nick (10305)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 10305

Mert éppen, most is nagy a csend, ezért annak aki idetalál egy kis olvasnivaló:

(csak akit érdekel az analóg ff. technika)  ide kattint:  

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” talál egy felsorolást (linkek) azokról a hozzászólásokról, amiben többek közt én is leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér fényképezéssel és laborálással kapcsolatban. Persze van ott más is   ;-))))))  

képfaragó Creative Commons License 2015.02.05 0 0 10304

Keresek 80mm Apo-rodagon-N objektívet.

képfaragó Creative Commons License 2015.01.29 0 0 10303

Ezt az információt is köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (10302)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 10302

Anno ebből épült volna, csak belebotlottam egy linhof fejbe, amibe a nega tartó volt az igazi ajándék.

 

 

Gyártó Rhino

Ledek száma     60db EPISTAR SMD5050 LED/m

Fényáram          900 Lm/m

Teljesítmény     14,4 W/m

Tápfeszültség    12 V DC

Világítási szög   120°

Kiemelt               Nem

Dimmerelhető igen

Védettség          IP20, beltérre

Élettartam         Nem

Garancia            Nem

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 10301

Akkor arra gondoltam, hogy fogok egy nyáklapot ami pont befér az izzó helyére a Laborator 1200 –ba, és ahhoz kellett volna annyi LED, főleg, hogy ménnél nagyobb fényerőt kapjak (A 250W feszített izzó helyett.) Meg alkalomadtán a diffúzorhoz is elég legyen.

Előzmény: képfaragó (10300)
képfaragó Creative Commons License 2015.01.28 0 0 10300

Köszönöm, alkalomadtán felhívlak, vagy valahol személyesen beszélgethetünk. Egyenlőre még be kell szereznem néhány kelléket, mert nagyítógépem van, de hiányzik pár dolog, például a nagyítóobjektív, exponálóóra.

Keresem a gyors ,,szkennelési" megoldást is kizárólag csíkmásolat helyett a válogatáshoz és archiváláshoz. Szóval csak töröm a fejem és szóba került a LEDes megoldás is.

Ma már vannak komolyabb teljesítményű ledek, aligha kell 500 darab.

Előzmény: Törölt nick (10299)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 10299

Szia! Ha jól tudom Gyimesbükki kartács kísérletezett vele, de majd megmondja ha nem.

Amit én elképzeltem anno, ahhoz kéne 500 LED aminek akkor darabja 900HUF volt, így akkor halasztottam.

Előzmény: képfaragó (10298)
képfaragó Creative Commons License 2015.01.27 0 0 10298

Használ valaki ledes fényforrást a nagyítógépében?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 10297

Szia! Van klub  ;-))))

 

Van akinek több hozzászólása is van mint nekem, és rövidebb idő alatt, ráadásul több topikban is...

  ;-)))))))  Mellesleg az kb. évi 508 hsz. / év az azért szerintem nem is sok, kevesebb mint napi 2 ;-)

Előzmény: ötfelezős (10296)
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.26 0 0 10296

Csak ebben a topicban van 2540 hozzászólásod. :) EZ már fóliáns. :)

 

Elolvasván a bemutatkozásod, csak úgy érdekel, hogy még van fotóklub a BMK-ban?

Előzmény: Törölt nick (10295)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 10295

Annak aki idetalált, most nagy éppen a csend, ezért ha valakit érdekel az analóg ff. technika és ide kattint:   http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” talál egy felsorolást (linkek) azokról a hozzászólásokról, amiben többek közt én is leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér fényképezéssel és laborálással kapcsolatban. Persze van ott más is   ;-))))))  

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10294

Ja, válaszoltam a mélre megkaptad?

Előzmény: BUSZNYI (10290)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10293

„Nekem is van itthon még vagy 15-20 tekercs Forte.”

 

- Add nekem, jó lesz műterhelésnek  ;-))))

 

Egyébként, amit említesz hívást, Forte100 / PMK még a legtisztességesebb variáció szerintem, Roll –ban még viszonylag nagyítható 24 x 30 –ig, csak nem szabad közelről nézni  ;-)))), érdekes módon nem is annyira rettenetes kemény, mint más hívókban ISO25 mellett.

Előzmény: BUSZNYI (10290)
-Minarik- Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10292

10-15 bérhívas  arabol jo esellyel tudsz venni egy olcso hivotankot, egy zacsko hivot es fixirt. 5 liter hivoban allotankban (2 teki/hivassal) 20 tekercset elo tudsz hivni. 

Ja jell egy jo homero is. 

Csak azert emlitem, mert a hivas is fontos resze a folyamatbak. 

Előzmény: majmokbolygoja (10291)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10291

Nyilván nem ezzel fogom a pulizter díjas képemet lőni, de tényleg jó arra, hogy az ember egyik tekercset fűzze a másik után, lelkifurdalás nélkül. Nem tudom, hogy hol hivatom, én nem tudok hívni (nem is akarok, megmondom őszintén). Ha olyan képeket csinálok, amelyek valóban számítanak, akkor Tmax. De pld én rendszeresen végigjárom a nagy majálisokat, népünnepélyeket, ahol szívem szerint 6-8-10 tekercset is ellőnék, és azért Tmax400-al az kicsit necces. Ezt meg nem sajnálom. Főleg ha találok olcsó hívóhelyet. A Tmaxokat a Lab4artban hívják nekem, ahol annyira nem számít a pénz, mert 1, max 2 tekercset adok be, és ott Tmax hívóval hívja az ember 800Ft/tekercs. Nagyon jól hívja egyébként. De 6-8 tekercsnél már nem mindegy. A fő baj mindig a scannelés, az a csillagászati összeg. Tudom, be kéne ruháznom egy jó scannerre, de az olyan scannerek, amikkel ezeken a helyeken scannelnek, olyan drágák, hogy abból bérscannelésben is scanneltetek 15 évig.

Előzmény: BUSZNYI (10290)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10290

Nekem is van itthon még vagy 15-20 tekercs Forte. Hogy is mondjam. Ezek annak idején sem képviselték a csúcs minőséget. Csak nem volt más, vagy nem volt másra pénzem. B31 el kísérletezgettünk piróban hívni 25 iso-ra exponálni de nem lett belőle t-max akkor sem. Sokkal jobb lett, de a végén maradt (nekem) az iso 100 és a mosolygás a szemcsén. Ponénkodni, gyerekeket fotózni, hangulatot teremteni jó de ha "minőség" kell, szerintem felejtős. Ennek ellenére van aki erre gerjed, és állítja, hogy ettől a karaktertől lesznek jók a képei. 

Kinek kinek érzése szerint.

Előzmény: majmokbolygoja (10286)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10289

használhatód = használhatod

Előzmény: Törölt nick (10285)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10288

Ja, és az is kérdés, hogyan tárolták ezeket a tekercseket. Magas alapfátyol is hátrány.

Előzmény: Törölt nick (10287)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10287

A film érzékenysége nem gondolom, vagy nem gondolom kérdése, szerintem  ;-)))))

A Forte ISO25 vagy annyi se, be lehet mérni, ha gondolod tudok benne segíteni. Magad hívód majd ezeket a filmeket?

Ezekből a fehér dobozos Fortékból, volt jó néhány tekercs a klubban is, próbálkoztam vele én is (2007 körül.), sőt fotópályázaton is került falra kép amit ezekről a negákról nagyítottam. Megjegyzem nem volt egyszerű. Egy jó negáról sokkal könnyebb jó vagy elfogadható nagyítást készíteni. A végén a maradék műterhelésként végezte. Szerintem erre jó, vagy esetleg valamit kikísérletezni. Ha viszont neked örömöd telik bele, használd el

 

Nekem az a tapasztalatom, ha sikerül eljutnom, fényképezni akkor jobb valamilyen jobb minőségű filmre próbálkozom.

Előzmény: majmokbolygoja (10286)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10286

Gondolod, hogy érdemes 25-re vagy 50-re lőni? Úgyis nappal használom. Én egyébként Tmax400-at használok 800 ra lőve, és az bársonyos ehhez képest, de eza rengeteg fortepan ingyen van, és tökéletesen alkalmas arra, hogy egy városi mászkáláson ne idegeskedjek azon, ha sorra lövöm a tekercseket. 

Előzmény: Törölt nick (10285)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10285

Szia! Két dolog van, igen a Fortepan 100 egy nagyon alacsony minőségű film, mind szemcsében, felbontásban, és érzékenység kihasználásban. És mivel gyakorlatilag max ISO25 és ha ISO100 exponáltad (És jól mérted a fényt.*) 2Fé alul lett exponálva…

„Azt még megjegyezném, ha alulexponálunk egy filmet akkor az szemcsésebbnek hat,”

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132111805&t=9185692

Szóval ezen két dolog miatt lehet. Ezektől még szeretheted és használhatód, ha neked bejön, az alexpót is akár. Ami nekem gondom volt vele főleg , hogy ha csináltam róla nagyobb nagyítást, a középszürke árnyalatokban, nem csak középszürke szemcsék, hanem fekete és fehér szemcsék is voltak egymás mellett. És igen akár ez is tetszhet valakinek, sajnos nekem nagyon nem jött be. Ha már szemcsésebbet szeretnél és kifejezetten szép szemcsét TRIx 400 / Foma R09, és van ISO200 –ad, az ISO25 –el szemben.

 

 

*Amiről utólag is meg lehet győződni, mármint a nega al vagy túlexpós:

A film száradása után, nagyítást végzel az általad használt papírra nagyítógéppel stb., a papírt úgy exponálod, hogy látszódjon a nega alapfátyla és mellette legyen egy olyan csík ahol a nagyítógép fényét nem takarja a film. A próbacsíknál az a jó érték amikor az alapfátyol ugyan olyan fekete mint a szél. Most megnézed ezzel az expóval melyik az a kép amikor szépen látszanak a feketékben a részletek (Ebből tudod meg a tényleges ISO -t).

Előzmény: majmokbolygoja (10283)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.01.14 0 0 10284

A TMY kivételesen jó minőségű film, a Forte meg nem.

Előzmény: majmokbolygoja (10283)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.01.14 0 0 10283

Elég rég volt itt hozzászólás, de azért írok. Sikerült beszereznem 2002-ben lejárt Fortepan 100 filmet, és most készültem el a teszt tekerccsel. Gyönyörűen lehet 100-ra exponálni, szép, kontrasztos, viszont nagyon szemcsés. Sokkal szemcsésebb, mint a Tmax 400 (sőt, még annál is, mikor a Tmax 400-at 800-ra lövöm) Ennek mi az oka? A fortepan 100 gyárilag ilyen, vagy a Tmax 400 sokkal korszerűbb és ezért kevésbé szemcsés? Ez persze engem annyira nem zavar, mert el fogom fotózni a Fortepanokat, csak kíváncsi vagyok, hogy a modern filmekhet képest hogy áll a szemcsézettsége. Előre is köszönöm a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 10282

BUÉK

kaigia Creative Commons License 2014.12.28 0 0 10281

Nagyon köszönöm!
Elővettem nagyapó receptjét, kevertem egy frisset a jól bevállt fixírből (50+ éves recept alapján 30+ éves vegyszerekből), beraktam őket a tankba újra, 30 perces oldatban szépen kiáztak. Maradéktalanul sikerült eltávolítani a bennmaradt "trutyit" minden negatívból!
A fixir Foma(valami) volt, Syrex-nél vettem fél éve 2015.02.xx volt ráírva..
Csekkoltam, elvileg jól higitottam / használtam.. Illett volna működnie..
Dupla meló volt de minden rendbejöt!
Hálás köszönet még1x!

Előzmény: foveon (10279)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.28 0 0 10280

Szia! Lehet az a megoldás amit Foveon kartács írt. Milyen tankban hívtad? És a fixir milyen, és mennyi idős volt (Mennyi filmet fixáltál benne.)? Esetleg be tudnál tenni egy fényképet a negatívról?

Előzmény: kaigia (10278)
foveon Creative Commons License 2014.12.28 0 0 10279

csinalj egy friss fixirt es fixald le ujra. a regi telitodott vagy megdoglott.

 

 

 

Előzmény: kaigia (10278)
kaigia Creative Commons License 2014.12.28 0 0 10278

Sziasztok,

Ide posztoltam egy előhívással kapcsolatos kérdést, ha esetleg tudna valaki segíteni, nagyon köszönöm előre is!
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133050590&t=9032420

üdv

P

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 10277

Sziasztok!  Kicsit megkésve, de boldog karit mindenkinek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!