Keresés

Részletes keresés

kormos* Creative Commons License 2022.12.31 -1 0 46229

Oldalfali a kivezetés.

 

Aluradiátorok, kn3 hőcserélő 

 

Min. teljesítmény mérés!

 

 

 

-időjárás görbét nullára állítom

Victrix 20 :

minimális előremenőt beállítom: 46 fokra, tehát a kazán próbálja tartani a 46 fokot. 

Kinyitok 3 db radiátort a többi zárva, pár órán keresztül járatva a kazánt az előremenő hőfoka beáll 48 fokra.       

 

Victrix 12 : minimális előremenőt leviszem: 42 fokra

 

Kinyitok 3 db radiátort és huzamosabb ideig járatva a az előremenő hőfoka beáll 44-re. 

 

Egyértelműen látszik, hogy kisebb a min. teljesítmény!

 

A két kazán hardverileg azokban az alkatrészekben különbözik, amiket kicseréltem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Unicalfan (46228)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.31 0 0 46228

Értem is meg nem is :-)

 

A minimum teljesítménnyel kapcsolatban,a venti sebességét illetően teljesen logikátlan és érthetetlen számomra:-)

Ha ugyanaz a ventillátor mindkettőben akkor a venti ford.számának növelésével nőnie kellene a teljesítménynek.

Pont az lenne a logikus amit írtál Te is ,hogy 1.9 kw-nál kb lejebb menne 1000 ford .környékére.

 

Az Unicalokban ez pont így van. 1400 ford./p a gyári beállított érték 3 kw minnél....éa a venti ford számának csökkentésével (kb 1100 ford./p. tudod lejebb vinni a min. teljesítményt akár 1.9 kw-ra (kéményrendszertől függően,és természetesen a gázszelep beszabályozásával)

 

A képek alapján az a szűkebb keresztmetszet nem tűnik annyival szűkebbnek,hogy a min teljesítményen beszívott levegőt "korlátozná" sokkal inkább a max telj.-re lehetne hatással.

 

Nagyon fura ez az egész.

A gázóránál is mérted a fogyasztást vagy csak a 38 fokos előremenőre hagyatkozva érzékeled a min telj.csökkenést?

Ha jól emlékszem neked oldalfali kivezetésed van?

 

Előzmény: kormos* (46213)
robo88 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46227

Sziasztok! Új vagyok a topicban úgyhogy bocsi ha olyat kérdezek ami már korábban tárgyalt volt. Próbáltam visszaolvasni de nem találtam pontos segítséget. Van egy Ariston Genus One System kazánunk+ külső hőérzékelő+ on/off termosztát. Picit belemélyedtem az időjáráskövető fűtésbe, meg a szaki is javasolta annak idején, hogy lehet finomítani a rendszert, de nem tudom hogy kell, illetve, hogy laikusként lehetne-e beállítani más fűtési görbét.

 

Jelenleg auto modban csak eltolni lehet a görbét, amin megy éppen a kazán.

Azt sem tudom, hogy éppen mit állított be a szerelő, melyik görbe használatos. Olvastam valamilyen paraméter beírásokat, de úgy vettem ki hogy ezt szakember érheti el. Neten sincs semmi video erről.

 

 

"Kazán AUTO gomb üzemmódok (ahol felsze - relték): 1. Az AUT O gomb kikapcsolt állapotban KI/Bekapcsolási üzemmód, a fűtővíz hő - mérsékletét a bojler forgatógombjával állítjuk be. 2. A kazán AUT O gombja bekapcsolt állapot - ban A hőmérséklet-szabályozás típusának ki - választásához válassza a 4 2 1 paramétert. 0 Rögzített fűtővíz-hőmérséklet 1 Ki/Bekapcsoló eszközök 2 Csak szobai szenzor 3 Csak kültéri szenzor 4 Szobai + kültéri szenzor A 0 opció választásával meghatározzuk a fűtővíz-hőmérsékletet a 4 0 2 paraméter alkalmazásával. A 3 opció választásával ki/bekapcsolási üzemmódot eredményez, a fűtővíz hőmérsékletét pedig a 4 2 2 paraméter segítségével kiválasztott görbe határozza meg. Amennyiben szükséges, a grafikon el - csúsztatható felfelé vagy lefelé a fűtővíz hőmérsékletének változtatásához, akár a 4 2 3 (eltolás) paraméter segítségével, akár a bojler vezérlőpaneljén lévő forgatógomb elforgatásával (G ENUS) vagy a + és a – gombok megnyomásával (C LAS)."

 

Köszönöm előre ha tudtok segíteni.

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46226

30 kw-ig teljesen ugyanaz a WB6 os kazántest van mindegyik típusban.

 

A 14 kw-osoknak más az égője a WB6-on belűl.

Előzmény: kormos* (46223)
freyya Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46225

"Kondenzációs kazán" a topik neve, meg sem fordult a fejemben, hogy itt tenné fel a kérdését, ha nem kondenzációs kazánja lenne. 

Előzmény: s51es (46214)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46224

Mit értünk hagyományos alatt?

Legjobb tudomásom szerint mindkettőben a WB6-os van, szerintem ez a mai, nálunk kapható sorozatokban egyeduralkodó.

Előzmény: kormos* (46223)
kormos* Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46223

Bosch-nál a 2500-as szériánál  hagyományos a kazántest?

A 2300i -nél már alumínium ötvözet, ezért drágább?

Előzmény: attila0325 (46220)
kormos* Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46222

"Megnéztem a kazánt,15 mp-ig ég a láng,majd 15 mp-ig szünet,"

 

Nem ismerem a régi kazánokat, de gyanítom, hogy ez így nem jó. Szerintem nem tudja leadni a min. teljesítményt ilyen kis hőfokon. Magyarán a radiátorok nem veszik le, ha kevés a raditor vagy zárnak termofejek.

Azt a hőfokot kellene eltalálni, amikor még folyamatosan megy a kazán, tehát emelni a hőfokot, lehet hogy 55 fok alá nem tudod vinni. 

Előzmény: szunnnyogvár (46218)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46221

Ha a bosch ezek után sem szimpi, akkor Viessmann Vitodens 100W B1KF. Ezzel a kazánnal szerintem megint nem lehet mellé lőni.

 

Partnerkereső:

https://www.viessmann.hu/hu/services/helyi-partner.html

 

 

 

Avagy Immergas Victrix TT-hez:

 

https://immergas.hu/szervizpartnerek

 

 

attila0325 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46220

Barátod a google, de van a bosch-nak saját partnerkeresője is...

 

https://www.bosch-thermotechnology.com/hu/hu/residential/szolgaltatasok/keressen-bosch-partnert/dealersearch/

 

Na akkor lássuk, én mit találtam az ország másik feléről:

 

Caloritherm kft. 4028 Debrecen, Gyöngyvirág utca 12

Termocom BT, 4031 Debrecen, Derék u. 90

Gázszer Kft. 4034 Debrecen, Vámospércsi út 59

Kalória 97 Szolg és ker bt 4030 Debrecen, Szentes u.14

Stilborg Kft, 4225 Debrecen, Nyáry Pál u. 37

Tóth Mihály, 4251 Hajdúsámson

Vargatherm Kft., 4220 Hajdúböszörmény, Bánság tér 43

STA-szerviz Kft., 4200 Hajdúszoboszló, Földvár utca 23.

Előzmény: stukov1 (46219)
stukov1 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46219

Csábító, de állítólag Debrecenben 1 ember tudja üzembe helyezni...

Előzmény: kormos* (46217)
szunnnyogvár Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46218

Levettem az előremenő hőfokot kb 45 fokra,a lakásban a hőmérséklet lecövekelt 22,5 C-nál,ami "Jó"

Ez egy zárt égésű kombi kazán.

Megnéztem a kazánt,15 mp-ig ég a láng,majd 15 mp-ig szünet,csak a keringető és a ventilátor megy,és így megy a folyamat tovább-tovább.

Előzmény: freyya (46207)
kormos* Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46217
Előzmény: stukov1 (46216)
stukov1 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46216

Heló! Milyen kazánod lett végül?

Előzmény: Shalloun (45090)
s51es Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46215

Hamarjában megnéztem, 40 fokos víz előre, 37 vissza, a teljesítményre 2%, a kifújó: egy dohányos jobban, erősebben eregeti a füstöt. 

s51es Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46214

"Minek van 60 fokon a víz?"

A készülék kondenzációs-e? Ha nem, valószínűleg a kondenzáció elkerülése miatt van 60 fok beállítva. 

Ha kondenzációs, lejjebb kell venni a vízhőfokot.

 

Előzmény: freyya (46207)
kormos* Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46213

-Megvettem a tervező tanácsára  Victrix 20 kw-os fűtőkazánt. 

-Aztán beszereltem egy Amico V2-es BUS termosztátot és kicsi volt a modulációs tartomány.

-Olvasgattam a használati útmutatót és ott bent volt, hogy a panelen ki lehet választani a kazán típusát. (victrix12 vagy victrix 20) 

-Többször beléptem a programozás menübe, állítgattam a min.  és max. előremenőt és stb... paramétert. (alap beállításokat)

Nem találtam a kazán kiválasztás menü pontot és feltételeztem, hogy jumpert kell áthelyezni. Aztán elolvastam alaposan a használati útmutatót és ott bent van, hogy a programozás menüben, kell még egy billentyű kombináció és úgy adja ki a kazán típus kiválasztást. Ekkor eldöntöttem, hogy átalakítom!!!!

 

-Aztán átnézem a Victrix 12 és Victrix 20 alkatrész jegyzékét és gyakorlatilag teljesen ugyan az mindkét kazán.  Még a használati utasításban láttam, hogy a gázfúvókák mérete más  5,12 illetve 3,6 mm. 

Csináltam egy próbát minden hardver átalakítás nélkül a programot átállítottam Victrix 12-esre. 

Megtörtént a teljes beszabályozás és min. teljesítmény beállításkor már látszott, hogy magasabb. 

 

Aztán szereztem egy donor kazánt a fúvókát és ventilátor fedelet cseréltem. Illetve még valami kügyü van a beömlő toroknál. 

Majd ismét a programot átállítottam victrix 12-esre és utána teljes beszabályozás. Már itt a min. teljesítmény beállításakor láttam, hogy jó lesz. Minden radiátor teljesen ki volt nyitva (alu radiátorok, hőcserélő) és lement 38 fokra a beállítás közben. 

 

Ventilátor fordulatszám!!!!

Victrix 20 min. teljesítménye: 3,1 kw  ilyenkor 1200 ford/perc a ventilátor sebessége. 

Feltételeztem, hogy majd 1,9 kw-nál lemegy 1000 ford/perc alá.

Viszont a victrix 12 -nél más a program és 1,9 kw-nál 1300 körül forog, mivel szűkebb a beömlő keresztmetszet és így oldották meg a kevesebb levegőt. 

Tehát nem nyúltam hozzá a ventilátor sebességéhez a program szerint hagytam. 

 

Előzmény: Unicalfan (46212)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46212

Azt az átalakítást akkor ,hogy kezdted?

Átállítottad a kártyán 12 kw-osra? de hogy állítottad át.Nem azt mondtad régebben,hogy csak egy jumpert kell átrakni a panelon?

Aztán nem értem,amit írtál magasabb lett a min teljesítmény....akkor hogy lett 1.9 kw a 3 ból

Írod ,hogy magasabb lett a venti fordulatszáma....ezt,hogy állítottad át kisebb fordulatra? aztán hogy 1.9 kw-ot kapjál?

Írd már le részletesen,hogy miket is csináltál konkrétan sorrendben...

Előzmény: kormos* (46182)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46211

Magyarországon igen. A fűtő változatát a Bosch nem forgalmazza hazánkban.

Előzmény: kormos* (46210)
kormos* Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46210

Boch 2300i W-ben csak kombi kazán van?

kormos* Creative Commons License 2022.12.30 -1 0 46209

Lejjebb kell venni a víz hőfokot a felfűtési időt minél jobban el kell nyújtani. 

Ki kell tapasztalni, hogy az adott külső hőmérséklet mellé milyen hőfokon fog menni szinte állandóan kazán. 

Előzmény: szunnnyogvár (46206)
kormos* Creative Commons License 2022.12.30 -1 0 46208

"Olyan kazánt szeretnék amit az időnkénti karbantartáson kívül el is tudok felejteni, hogy van."

 

Nyitott vagy zárt rendszer, talán még vegyes kazán is van? 

 

Lehet jobban járná, ha rendszer átmosás helyett tetetnél be egy hőcserélőt is, ami nincs alul méretezve!

 

Előzmény: stukov1 (46204)
freyya Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46207

Minek van 60 fokon a víz? Pont azért csinálja ezt. Ki kell tapasztalni, az adott időjárásnál mi az a legalacsonyabb hőmérséklet, amivel még fel tudja fűteni 23 fokra. Nálunk például 22 fok van a házban, és 45 C-ra van állítva az előremenő. Folyamatosan melegek a radiátorok, sokkal jobb a hőérzet, és a fogyasztás is alacsonyabb. 

Előzmény: szunnnyogvár (46206)
szunnnyogvár Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46206

Üdv.

Olyan kérdésem lenne,2,4 Kw Savio kombi gázkazán,Savio szobatermosztát van,ami 0,5C hőmérséklet érzékelés függvényében vezérli a kazánt,ki-be.

Családi ház kívülről nem,padlás szigetelt,a nyílászárók fából,de szigetelve vannak az ablak szárnyak.

A ki és a be kapcsolás között eltelt idő alatt teljesen lehűl a rendszerben a víz,induláskor újból fűti fel a rendszert.
Réz fűtés csövek,radal alu radiátorok.,lakás 23 C-ra van be állítva.
Gázkazán 60 C-ra van állítva,"magasabb"hőmérsékletű vizet nem tud előállítani.

Puffer beépítésre nincs hely.
Lehetséges valami megoldás,trükk,hogy ezen a jelenségen lehetne valamit javítani?

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46205

A Boschok alkatrész ellátottsága nagyon jó. Az alkatrészeket áruló kereskedők általában tartják raktáron a fontosabb ,gyakrabban keresett alkatrészeket .

 

A Boschnak nincs M.O.-i alkatrész lerakata,a legközelebbi alkatrész bázis központ : Wien ...itt 99% ban minden van. 1 nap postával itt van .

 

stukov1 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46204

Értem...mindenkinek köszönöm a segítséget, próbálok értően szelektálni a sok hozzászólás közül. Azért jó az index fórum, mert mindig vannak hozzáértők, akik nem sajnálják idejüket, türelmüket a magamfajták ( laikusok) problémájanak a megoldására! 

Minden kazánt el akarnak adni, de szerencsére megtehetem, hogy ne a legaljáról válasszak...a teteje meg szóba se jön. Tudom honnan jöttem, ezért tájékozódok, fontos a jó ár-érték arány.

 

Lentebb kérdezték: a ház kb 180m2 (fsz+tetőtér), kb 450 lég m3, jó hőszigetelés, radiátoros fűtés. Olyan kazánt szeretnék amit az időnkénti karbantartáson kívül el is tudok felejteni, hogy van.

 

Ha elkezdik szerelni, kimosatom a rendszert! Köszi!

Előzmény: attila0325 (46203)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46203

A lényege az volt a mondandómnak, hogy ne hallgass a gázszerelőre. Nem neki kell majd üzemeltetni a rendszert, és együtt élni vele, hanem neked.

Sokan azért ajánlanak egy-egy modellt, mert azt ismerik úgy-ahogy. Távol álljon tőlem, hogy degradáljam a gázszerelő szakmát, de amíg az ilyen "szakik" nem kopnak ki a szakmából,

még nagyon sok szar rendszer fog megszületni. Ha nem jó kazánt választasz, vagy elsumákolod a tisztességes beüzemelést, csak magadra haragudhatsz.

 

Vegyél egy jó bosch condens-t. Az alkatrész miatt én nem aggódnék, pláne egy bosch esetében. Takarítsd ki tisztességesen a fűtésrendszert, és tegyél egy tisztességes füstgázelvezetést.

 

Egy korszerű kazán minimum teljesítménye 3 kw körül van, vagy alatta. Ami felette van, felejtsd el. Manapság nem veszünk meg  4-5-6-7 kW minimum teljesítményű kazánokat.

Amíg tél van, oké, nagyjából mindegyik jó. De ha lesz tavasz, vagy ősz, és kint lesz 10 fok, bent meg kell 20, a 4-5-6 kw minimum teljesítményű kazán csak kapcsolgat ki-be és zabálja feleslegesen a gázt.

Előzmény: stukov1 (46199)
Apaxp Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46202

Nagyon félreértetted azt amit írtam. Nem az a baj, ha az ügyfél nem ért hozzá, hanem ha olyan készülék kerül a rendszerbe, ami gázzabáló és felesleges pénzkiadást kényszerít az ügyfélre.

mi az hogy takarékos

 

például, ha a házad fűtési idejének 95%-ában elég egy 2,5kW-on működő kazán. A felesleges és nem takarékos pénzkiadás pedig ha olyan készülék kerül a rendszerbe, aminek a minimum teljesítménye pl. 5kW és ezáltal feleslegesen túlfűt, kikapcsol, lehűl, újra túlfűt, lekapcsol. Ezzel a komfortérzet is rosszabb és több gáz is fogy.

Itt sokan vannak akiknél a kazán minimális teljesítményen fűtve tudja tartani az igényelt hőmérsékletet állandó komfort mellett.

Annak örülök hogy te bátran ki tudod fizetni a számlát, de én inkább másra költöm a takarékosság miatt megmaradó pénzemet.

Előzmény: stukov1 (46199)
Zaho33 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46201

Kombi kazánnál a HMV betáp egy 10mm átmérőjű flexicső nem vékony? 

kormos* Creative Commons License 2022.12.29 -1 0 46200

Mekkora a ház, hány szobát fűtesz, milyen radiátorok vannak? Van-e termofej a radiátorokon? Hány fokos vízzel szoktál fűteni??

Előzmény: stukov1 (46198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!