Keresés

Részletes keresés

agyurma Creative Commons License 2005.01.25 0 0 156

Másik szgépen lejétszva mindkettő (NTSC - PAL) formátum nézhető, amit a gépemen tömörítek. Tehát a gépemen NEM tudom megnézni a PAL MPG 2 fájlokat, csak az NTSC-t. Viszont minden típusú DVD lemezt lejátszik szépen.

Most hol keressem a hibát? Valaki segítsen legyen szíves, mert úgy érzem nem látom a fától az erdőt. A megoldás biztosan egyszerű, de most nem jövök rá, elakadtam.

Köszi.

Előzmény: agyurma (155)
agyurma Creative Commons License 2005.01.24 0 0 155

Igaz, hogy azt írtam, nem NTSC hiba, de ma jöttem rá, hogy az!

DVD-be tömörítést 4 kódolóval próbáltam, az eredmény ugyanaz: amint NTSC-be tömörítem, akkor jó a képe, ha PAL-ba, akkor nem.

Hol keressem a hibát?

Előzmény: Andreas (19)
guaaa29 Creative Commons License 2005.01.23 0 0 154

És végül,. Hogyan tudnám a zenét és a meglévő eredeti hangot egymáson futtatni?

Válaszotokat köszönöm.

guaaa29 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 153

Szisztok!

 

Ha egy vágott képsorozathoz egybefüggő zeneszámot szeretnék tenni, hogyan tegyem. Ma történt ugyan is, hogy nekivágtam, de a képekhez tarotozó eredeti hangot előbb le kellett valahogyan szednem, hogy majdan a helyére csúszatahassam a dalt. Az is a gondom, hogy ezt talán úgy is meg lehetne csinálni első lépésben,  az egyes számú sávon menne a kép és közben a kettesről ill. annak hangsávjáról  játszanám hozzá a hangot, az ottani hangsávra elhelyezett  anyagról. Csak hogy nem tudom ezt tenni, mert a kettes nem akar aktivizálódni. Úgy képzelem, hogy sok más dolog miatt is jól jönne, ha a sávok között jöhetnék- mehetnék, de ez idáig nem sikerült, vagy is csak az egyesszámú legfelső vágósávról ad nekem a lejátszó képet és hangot.

Remélem, hogy nagyjából érthető voltam.

Lehet e az  hogy a nagymennyiségű képtől lelassul a gép, illetve felgyorsul e ha majd megszabadítom ettől az irdatlan tömegű anyagtól? (40 giga vincs, 2,4 es Celeron)

newcova Creative Commons License 2005.01.22 0 0 152
A heroglyph-hez tud valaki reg. fájlt?
guaaa29 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 151
newcova Creative Commons License 2005.01.21 0 0 150
Sziasztok! Tud valaki Vegas alá áttünés (Fade) effekteket, pl. mondjuk olyanokat mint a Pinnacle Hollywood FX 5 tud?
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.01.21 0 0 149
Hi!

Letöltöttem ezt a heroglyphet, de még nem próbáltam ki...

Vannak még kérdéseim:
1. Jó dolog .wmv-be renderelni? Ugyanis divx-nél nekem vízszintes csíkozás volt a képen. Igencsak zavaró. Vagy csak rosszul állítottam be valamit?
2. Ha ráteszek egy effektet a sávra, van hogy később nem mutatja zölden azt a kis gombot és nem lehet levenni a sávról.
3. Ha két videosávom van és Pan/Croppal igazítom, hogy az egyik a másikban legyen és a belső (kisebb) sávra akarok tenni effektet, ráteszi az egészre. Pontosabban van, hogy sikerül az egyik sávra tenni, van hogy az egészre ráteszi és nem mutatja az effekt gombot zölden. Hogy van ez?
zsozsi67 Creative Commons License 2005.01.20 0 0 148

Sziasztok!

Ismeri valamelyikőtök ezt a plugint?

http://www.heroglyph.com

Jónak tűnik. Ügy látom Vegashoz is jó.

Van vhol ehhez okosítás? :)

szenyor Lopez Creative Commons License 2005.01.20 0 0 147
Üdv Urakok!

Honnan lehet letölteni a vegas 4.0-hoz effekteket, áttűnéseket? Tudom Google, már láttam párat, de ha van ultratuti tippetek, azt elfogadnám...
Mit jelentenek a scriptek a vegasban?
Sir Balambér Creative Commons License 2005.01.19 0 0 146
Ez rögtön mp3-ba vesz http://www.dago.pmp.com.pl/messer/
Itt meg egyébb dolgokat is találsz a témában ha bírod az angolt
http://www.maximummusician.com/homerecording.htm
Előzmény: guaaa29 (144)
Andreas Creative Commons License 2005.01.19 0 0 145
Start/Programok/Kellékek/Szórakozás/Hangrögzítő
Előzmény: guaaa29 (144)
guaaa29 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 144

Kedves Andreas!

Nagyon egyszerű kérdésem van:

Nálam xp fut és szeretném egy videó vágó programhoz a zenét a gépbe juttatni.Emlékszel, hogy nálam valahogyan nem jött ez össze a vegas 4,0.val, mert amit leírtál- Arm for recording, az nálam nem található ott.  A windows xp- ben hol találom azt a menüt ahol mondjuk magnóról tudnék zenét importálni a gépbe. Addig megy hogy LIne in be a dzsek dugót, de onnantól segítségre van szükségem.

Ugyan ez lenne a kérdésem a gépben megtalálható cd meghajtóvel kapcsolatban is. Ott hogyan járok el? Szeretnék ugyanis a megvágott anyaghoz zenét tenni, amely aztán lehallkul meg felelrősödik. Válaszototokat előre is köszönöm Gábro

Nem tudom hogy egyáltalán így működhet e a dolog...

agyurma Creative Commons License 2005.01.17 0 0 143

Köszi a tippet, megnéztem a súgóban, és azt hiszem rájöttem, hogy mik voltak ezek. A Terminálon már kifejtettem részletesebben:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=400461#400461

Előzmény: Rigor (142)
Rigor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 142

Most direkt megnéztem egy olyan gépet is amin még vegas 4 van fent. Ott sincsenek ilyen fileok (pedig renderel rendszeresen)... úgyhogy valszeg a te gépeden van valami bibi. Egyébként megnéztem súgót, és azt írja:Figyeljük meg hogy kilépésnél ki ürülnek-e ezek a mappák. Mert ha nem az azt jelenti hogy a Vegas hibásan lépett ki/záródott be - legalábbis a szegényes angolommal ezt hámoztam ki belőle.

 

 

Előzmény: agyurma (141)
agyurma Creative Commons License 2005.01.16 0 0 141

Ja, és itt vannak még mindig a "restored" VEG kiterjesztésű fájlok. Szóval ez valami mentés könyvtára a Vegasnak.

Előzmény: Rigor (139)
agyurma Creative Commons License 2005.01.16 0 0 140
Nem hiszem, mivel kb 60 file volt bent és néhány napos/hetes időintervallumot ölelt fel. Sajnos már nem tudom visszanézni, mivel azonal kitöröltem őket.
Előzmény: Rigor (139)
Rigor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 139
Az enyém teljesen üres. Nem lehet hogy fagyott a gép egy nagyobb renderelés közben?
Előzmény: agyurma (138)
agyurma Creative Commons License 2005.01.16 0 0 138

Nektek is teleszemeteli a Vegas 5 a következő könyvtárat?

C:Documents and Settings"Saját profilod"Application DataSonyVegas5.0

Nem értettem miért nincs szabad hely a vinyón, elkezdtem keresni és 6,2 GB "prerendered" file-t találtam a fenti könyvtárban. Elképedtem.

Másnak is van ilyen?

Andreas Creative Commons License 2005.01.07 0 0 137
Olvastam, csak nem nagyon értettem a problémát. Függőlegesen nem férsz el vagy vizszintesen a timeline-on? Ha függőlegesen, vagyis kevés a három sáv, akkor adj hozzá annyit amennyit akarsz (Insert/Video track), vagy simán az üres részre húzz át egy videót a Media Pool-ból.
Ezután görgetősávot értelemszerüen használhatod a jobb szélen.
Ha viszont úgy érted hogy egyszerre csak három sávot látsz és így nem tudod áttekinteni a munkát, akkor minimalizáld a sávokat az 'Ö' betű megnyomásával. Vagy kapcsold le az alsó sávokat a SHIFT+Ö-vel. Ugyanígy ALT+Ö az oldalsó, track fejléceket kapcsolja le, a CTRL+ALT+Ö pedig az egész képernyőt kitölti a sávokkal.

Ha úgy érted hogy vizszintesen nem látod a munkát, akkor nagyíts rá a felfelé/lefelényíl megnyomásával. Az ALT+felfelényíl csak addig nagyít amig egy képkocka megfelel egy frame-nek.

A magnód vonali (NEM ERŐSÍTETT, mert különben füst lesz) kimenetét meg simán kösd össze egy sztereó RCA-3,5-es jack kábellel a hangkártyád line-in bemenetével (általában kék színnel jelölik) és a Vegas-ban egy hangsávon nyomd meg a piros kört (Arm for Record), majd a sávok alatt RECORD gomb.
Előzmény: guaaa29 (135)
guaaa29 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 136
A többi választ melyet Andras írt, pedig köszönöm. g.
guaaa29 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 135

Sziasztok, ismét én, de röviden..

Jó néhány hozzászólással lejebb írtam, de nem válaszolt rá senki, hogy betelt a legfelső vágópad. Hogyan haladjak tovább, egyáltalán hogyan használható ez az egymást alatt elhelyezkedő három sáv ki. Külön van a hang és a kép. MOndom , ezúttal egy picit hosszabb  lesz a dolog és nem férek el a legtetején. Mit tegyek?

A másik, szintén kérdetem már. Magnóról hogyan vihetek át zenét, tehát kaziról a gépre. Mit kell tegyek ennél a programánál, hogy azt vegasban rögvest be tudjam tenni a képek alá. Leglább egy két alap dolgot írjatok, hogy miket és hova kattintsak, mert így sokat tudtok segíteni nekem.

Lehet, hogy ez picit komplikált  így mail. en keresztül de azért írjatok pár sort, köszönöm. Gábor

szenyor Lopez Creative Commons License 2005.01.06 0 0 134
Oh. Ennyire egyszerű lenne? És akkor az ellipszisen kívül eső rész átlátszó lesz? Alatta megy egy másik video. Köszi!
Előzmény: Andreas (133)
Andreas Creative Commons License 2005.01.06 0 0 133
Ja hogy ellipszist akarsz? Akkor VideoFX/Cookie cutter, Oval-t kiválasztani, keretet 0-ra levenni és kész is vagy.
Előzmény: szenyor Lopez (132)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.01.06 0 0 132
Köszi. Ezekkel csak az a baj, hogy én egy ellipszist szeretnék megjeleníteni, de ez arra nem alkalmas. Tegnap eltököltem vele kicsit és a Channel blend vagy valami ilyesmi effekttel sikerült elérni, hogyha pl. kék keretet teszek az ellipszis körül, akkor a kék részt le tudom venni és marad az ellipszis. Csak az a gáz, hogy az összes kéket kiveszi a videoból... Meg az is, hogy az ellipszis szélén látszik egy pici kék csík, ahogy a pixelek alkotják az ellipszis görbe vonalát. Ez a Shadow és a Bevel tetszik már látatlanban is. Sokkal jobb, mintha semmi effekt nem lenne.
Előzmény: Andreas (131)
Andreas Creative Commons License 2005.01.05 0 0 131
Ha az jó hogy a videó téglalap alakú, de körülveszi egy tetszőleges szinü lekerített sarkú négyszög, akkor a Track motion-ot használd a Pan/Crop helyett és válaszd ki alul a 2d glow-t. Próbáld ki a Shadow-t is (árnyékot vet az alatta levő videóra), szerintem az jobban néz ki mint a lekerekített sarok.
Ha jó a "bluros" lekerekítés akkor rádobhatsz a videóra egy Border effektet a VideoFx fülről, talán a 'Beveled' is megtetszik majd.
Előzmény: szenyor Lopez (125)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.01.05 0 0 130
Megnézem, köszi.
Előzmény: Sir Balambér (129)
Sir Balambér Creative Commons License 2005.01.05 0 0 129
Van egy olyan mappa, hogy (tán) media generator vagyvalami ilyesmi. Ott ahol az átúszási efektek a feliratozás meg a többi hókuszpókusz.
Előzmény: szenyor Lopez (128)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.01.05 0 0 128
Hol is vannak azok a maszkok? Most olvasgattam kicsit és mintha tényleg valahogy lehetne átlátszó részt csinálni az alpha channellel, csak az a baj, hogy én egy abszolút műkedvelő vegasozó vagyok;)
Előzmény: Sir Balambér (126)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.01.05 0 0 127
Az Alpha channel lesz a barátom? Mire is való az? :) Külföldi tutorialokban nézelődtem és mintha ilyesmire használnák. Kijelölök egy színt a videoban és az átlátszó lesz? Vagy valamit nagyon rosszul értettem?
Előzmény: szenyor Lopez (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!