Keresés

Részletes keresés

merciatros Creative Commons License 2020.03.29 0 0 1940

Feri a gyege szikra lehet trafo alaplap ritkán abelsö lenkerék és a gyetya de ennek a gyujtásnak  nincs olyan nagy szikrája alapjáraton. és megkéne nézni hogy jókor adja a szikrát.

Előzmény: darusferi (1939)
darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1939

Üdv moyos !

Igazad van  , bár halottam már róla de eszembe sem jutott ez a delejezés . Ez a 22 es ugy mond  " nem is annyira idős  hogy már  kritikus legyen a mágnesessége .

moyos Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1938

Szia.

Igazából passz. Olvastam talán a riga.hu-n, hogy a vaslemez garázsajtón ha fenn marad, akkor jó...

Valamerre viszont olvastam lendkerék-mágnes földelejezéséről. Most hirtelenjében ezt találtam:

https://elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=537268&reply=2

ÜDv!

Előzmény: darusferi (1935)
darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1937

Üdv garajo ! 

Csak azért kérdeztem  a gyujtást mert a rigák nagy többségénél jelentkezik ez a jelenség melegen , de elég beváltan orvosolható , ebben különösen  Vermes Tibi otthon van . Kár hogy van most ez a nehéz helyzet , biztos hogy ez most be tesz a börzéknek is .

darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1936

Vagy inkább csak csere  , kizárásos alapon ?

 

darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1935

Mojos köszönöm hogy ki segítettél  .

Ezt hogyan lehetne ki mérni ?

darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1934

Csabi ! 

A dinamó csinálhat ilyet hogy gyenge lenne ?

moyos Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1933

Gyengusz a mágnes?

Előzmény: darusferi (1932)
darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1932

Üdv Rigás Csabi !

irod  meg régebben már mondtad is  hogy a kapcsoló meg tud viccelni ! de azt hiszem hogy akkor egyáltalán nincs szikra , most meg inkább gyenge de van . és másik tirisztorral is ez a jelenség . Akkor most mire lehet tippelni ?

garajo Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1931

Darusferi, most is Riga 4-esem van. Felújítás után még csak pár kilométert mentem, nem tudott a gyújtás túlmelegedni. Felújítás előtt meg egy kilométert sem tudtam menni, mert mindig beégett a megszakító. Most új kondenzátor van benne, remélem bírni fogja. De a kijárási korlátozás miatt nem akarok útra kelni.

Előzmény: darusferi (1923)
moyos Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1930

Köszönöm!

Allah növessze nagyra a szakálladat!

Előzmény: vermestibi2 (1921)
merciatros Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1929

Feri már ténleg el kell jönnöd ha vége a koronázásnak és adok alap lapot is cserére  még egy dolog ahogy tibi irta a slusz kapcsolo is meg tud viccelni a testelésel.

Előzmény: darusferi (1926)
merciatros Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1928

Üdv rigás csabi vagyok darus feri tolmácsolta az én meglátásomat a megszakito dologról . Szerintem ted bele a régit a kis filcet párcsepp olaj nem sokat mert akkor szétkeni mindenfelé és megint nincs szikra.Elég sokat bir a bakelit amire elkopik adigra majd kerül jo gyári valamelyik börzén.

Előzmény: garajo (1916)
darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1927

Akkor ugy látszik nem kell kapkodni a biztositás kötéssel .

darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1926

Üdv Tibi !

Na ez érdekes  , én is toltam anyit hogy már a tüdőm majd ki köptem  de a hangját még nem halottam , most még nálad is makacskodik ez már több a soknál .

vermestibi2 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1925

Rendben, bár túl sokat aligha fogok vele cirkálni, részben, mert kijárási tilalom van, részben, mert ez a motor az istennek sem akar beindulni. Ma jutottam el az első indítási próbáig, benzint kap, szikra van, ha nem is túl erős, de bárhogy próbálkoztam vele, meg sem pöffent. Próbáltam a csere-tirisztorral is, amit hoztál, de nem kelt életre. Egyetlen gyanús dolgot találtam: be van kötve a gyújtás kapcsoló, de akárhová állítom, mindig van szikra. Pedig eredetinek látszik a kábelezés. Holnap majd átnézem a villanyrendszert.

Ma főleg a bovdenekkel szórakoztam, majd teszek fel fotókat.

Előzmény: darusferi (1924)
darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1924

Üdv Tibi !

A jövő héten  a Rigára megkötöm a bíztositást .

darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1923

Üdv garajo !

Az első motorom nekem is  R 4 es volt nagyon sokat ki birt az . És amid most van az is  4 es ?

Néked a gyujtás be melegedve nem szokott elgyengülni ?

darusferi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1922

Üdv Tibi !

Akkor azzal jobbra borulhattak egyet , ugyan igy volt a 16 os is azon  is lecseréltem , de nem baj a  nagy börze látogatások eredményeképpen  van még egy , ilyen  gázszektor . A sárvédőkre a csikozás meg a matricák   látom nagyon kellesz sokat fog rajta dobni .

vermestibi2 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 1921

Íme

moyos Creative Commons License 2020.03.27 0 0 1920

Szia!

Ha nem túl nagy kérés, készítenél ide egy fotót az ülés aljáról? A felfogatás miatt érdekel.

Üdv

Előzmény: vermestibi2 (1918)
garajo Creative Commons License 2020.03.27 0 0 1919

Üdv darusferi! Gyerekkoromban volt egy Riga 4-esem. Sokat mentem vele, hosszabb utakra is. Másfél éve nosztalgiából vettem egyet és most értem kb. a felújítás végére. Szinte minden részét javítanom kellett.

Előzmény: darusferi (1917)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 1918

Ha lassan is, de halad ez a 22-es.

A vázszámot, Feri, csak most jutott eszembe, hogy leolvassam: 23333. 1984-es évjárat.

Ma a helyére került a két kerék és a blokk:

Az elsőfék-kart levettem, hogy megtisztítsam meg bezsírozzam a tengelyét, és ezt találtam:

Ebből bizony ki van törve egy darab. Megpróbálok keresni itthon egy ép gázszektort, ha nem találok, akkor egyelőre ezt rakom össze - elvileg működőképes ez is, de azért idővel illő lesz lecserélni.

darusferi Creative Commons License 2020.03.27 0 0 1917

Udv garajo !

Akkor gondolom te is tiszteled becsulod ezeket keleti kismotorokat .

Kar hogy az elmult idoszakban nem kommunikaltunk itt a Riga rulezen , ugyanis egy joszivu idosebb uriember keresett Budapestrol felkinalt nekem egy igaz hogy tobb eve be nem inditott de hianytalanul egyben levo Rigat , teljesen ingyen . Nyiregyhaza rol eleg messze erte menni , Budapesti leven  neked talan epp jo lett volna legalabb alkatresznek . Es  a telefont amiben a szama volt most egy hete hagytam el . Egy regi oreg motorostol hallotam mar hogy valamilyen szinten ujitott fel ilyet ,  meg kerdem mar tolle hogyan is kell 

garajo Creative Commons License 2020.03.27 0 0 1916

Budapesten lakom. Használt nekem is van több. Abból próbáltam feljavítani. Megköszörültem az érintkezőket. Jó is lett, csak elég kopott a bakelit bütyök és ha teljesen elkopik akkor nem tudom a megoldást. Ezért próbálok új helyettesítő alkatrészről gondoskodni. Köszönöm a választ.

Előzmény: darusferi (1915)
darusferi Creative Commons License 2020.03.26 0 0 1915

Udvozollek garajo !

A megszakito problemadrol beszeltem Rigas Csabi val most nem tud neked irni mert valami lett a sz gepevel holnapmegnezi neki a szamitogepes .

Ezekkel az utangyartott megszakitokkal szokott problema lenni , a Terra kistraktorera en is gondoltam  mar , tervezem megnezni , de addig is ami biztosabb  lehet szerezni hasznalt de meg jo megszakitot probalkozzal egy olyannal  . Gondolok akar borzekre is , meg lehet hogy a Riga s csapatnal akad ilyen , nem tudom helyileg merre fele lakol ?

garajo Creative Commons License 2020.03.26 0 0 1914

Üdvözletem! A tanácsotokat szeretném kérni. S-57-es blokkba vettem Riga-hoz árult megszakítót, de a rugón lévő furat túlnyúlt a megszakító csavar furatához képest. Ezt megoldottam, mert fúrtam a rugóra egy új furatot. Viszont beszerelve az előgyújtást max. 1 mm-re lehetett állítani, mert a megszakító bakelit bütyke más helyen van az eredetihez képest. Rövidebb a megszakító tengelye és a bakelit bütyök közötti távolság.

Milyen megszakító lenne jó a Rigába? Terra kistraktorét hallottam, de kép alapján az se mindegyik lehetne jó. A Terra megszakítónak meg része a tengely. Akkor a Riga gyújtás alaplapból ki kell sajtolni az eredeti tengelyt? Van valakinek erről tapasztalata? Köszönöm.

Bazsika82 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 1913

Örülök neki.

Régebben lehetett venni motorboltban,nem tudom most kapható-e még.

Elvileg esztergáltatni is lehet.

Nekem amik voltak hosszú evek alatt halmozódott fel.

Előzmény: darusferi (1912)
darusferi Creative Commons License 2020.03.25 0 0 1912

Udv Bazsika !

A lamellak elso osztalyuak , hogy hol lehet meg ilyet szerezni ?

 

Bazsika82 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 1911

Üdv Darusferi!

Elvileg lesz gumi úgy néz ki!

Nagyon köszönöm a segítséget!

Apropó:Deltához a kuplung lamellák jók lettek?

Előzmény: darusferi (1910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!