Keresés

Részletes keresés

anitaszhely Creative Commons License 2008.07.07 0 0 86
Ismét szia Pamina!


Az előbb rosszul írtam az eredeti ár 390-400 EUR!
Előzmény: anitaszhely (85)
anitaszhely Creative Commons License 2008.07.07 0 0 85
Szia Pamina!


Ausztriában 290-300 EUR között mozog a Pfaff 200c gép ára.
Én 270 EUR-ért vettem / kb: 67.000.- Ft / ,az eBay-n találta a férjem, nincs meg az eredeti csomagolása, mert bameutató darab volt.
299.-EUR-ért hirdette a bolt, de sikerült alkudni és személyesen a férjem ki ment érte Bécsbe.
Előzmény: Pamina (82)
banyalinda Creative Commons License 2008.07.07 0 0 84

A Széchenyi könyvtárban minden M.o-n árult műszaki gépnek megvan a fordítása és lehet róla kérni máolatot.

20 évvel ezelött a KARAVANKa-hágói határálllomás (Ausztria-Szlovénia) "pisi" ösvényénél találtunk egy fényképezőgépet amit éppen 10 napja dobtak piacra a japánok. Világszám volt akkor is. Hiper-szuper-számítógépes stb. Hazahoztuk és a könyvtárban, bár még nálunk nem forgalmazták-tudtak róla fordítást adni 2 órán belül.

Előzmény: anitaszhely (81)
banyalinda Creative Commons License 2008.07.07 0 0 83
Romitexnél XIII.ker. bizonyára kapsz ilyen tűket.
Előzmény: Fanatico (79)
Pamina Creative Commons License 2008.07.07 0 0 82
Szia,
elárulod, mennyiért vetted? kíváncsi lennék az árkülönbözetre.

A helyedben felhívnék 1-2 nagyobb varrógépes céget (pl. varrógépcentrum 239-2187; 322-1363), és azt mondanám, vettem náluk egy gépet, de elhagytam a haszn.ut.-t, tudnának-e küldeni egyet? :)
Előzmény: anitaszhely (81)
anitaszhely Creative Commons License 2008.07.06 0 0 81
Sziasztok!

Egy héttel ezelőtt vettem Ausztriában egy PFAFF SMART 200C varrógépet, melyhez csak német nyelvű leírás van.
Szeretnék segítséget kérni, ha valakinek ugyanilyen gépe van és rendelkezik magyar nyelvű leírással, valamilyen módon szeretnék belőle egy másolatot!
Természetesen a felmerülő költségeket vállalom /posta, fénymásolás../
Köszönöm!!!
Frank Owl Creative Commons License 2008.06.20 0 0 80
brother vs singer. Melyik a megbízhatóbb márka?
két jelölt: http://varrogep.brothershop.hu/termek/1215/brother_varrogep/m1034d
http://www.briver.hu/termekek/haztartasi_gep/varrogep/17627_singer_14sh644_interlock_szegogep.html?PHPSESSID=69b03aef0a6d2bb5ea0650704bead203

Előre is köszi!
Frank
Fanatico Creative Commons License 2008.04.16 0 0 79
Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket. Vettem a Teszvesz-en egy tisztázógépet, elég régi, mint kiderült, és az eladó azt állította, hogy bárhol kapok hozzá új tűt, merthogy neki nincs.
Mint kiderült ez így nem igaz, és már az összes szaküzletet felhívtam, de senkinek nincs ilyen.
Kérlek Titeket, ha tudtok valahol elfekvő DCx1F (11-14) méretű varrógéptűről, jelezzétek nekem. Baby Lock 428-ashoz kellene. Sajnos nem olyan mint a többi overlock tű (B27), mert lapított a combja.
Előre is köszönöm.
komórka Creative Commons License 2008.04.10 0 0 78
Szégyenlem, hogy annyit irok, de muszáj megszólalnom. nemrégen egy Veritas-sal varrtam. Szóval rájöttem arra, hogy a Husqvarna gépem igen jó és jó vásárt csináltam vele. Nem Bernina Auora, de azt hiszem nyugodtam ajánlhatom bárkinek. Husqvarna Platinium 750 - Viking-Quilt. Mikor én vettem (2005) kb. 150 e.Ft volt. Quilt kiegészitést vettem hozzá ez tk. három talp ill. tű, himzőráma és asztalkiegésités. Az egyik talp az a bizonyos BSR (lehet, hogy másként hivják) a lényeg, hogy vastag anyagot szépen steppel. A tűk a szabad gépi túzéshez valók.
Mindezt miért irtam, azért, mert a gépet Varsóban vettem, ami azt jelenti, hogy a szavatosság itthon is érvényes rá. A lengyel nyelvű (valamint a hozzáadott inkább reklám angol nyelvű anyag) eleinte nem tetszett, de elég hamar kiismertem. Közben sajnos ezek a leirások eltüntek és bementem a VGC-be, ahol megmutatták a magyar nyelvű leirást. Hát szinte semmi. Tehát magamra maradtam és ki kellett tapasztalni a talpakat. Végül sikerült. Közben előkerültek a leirások és minden a helyére állt. Tehát a jó leirás és a gyakori használat a gép használatát megismerteti velünk és a hibák is előjönnek.
Ja a kiegészitő Quilt Killt-et a VGC-nél rendeltem 30 e.Ft-% a CÉH tagságra.
Csak azért irtam mindezt, mert nagyon megszerettem gépemet.
Pipitér2003 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 77

Szia,

 

esetleg érdeklődj itt:

http://www.varrogep.co.hu/

 

üdv:

P.

Előzmény: artur66 (74)
Pipitér2003 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 76

Szia,

 

nekem van, ha aktuális még.

 

üdv:

P.

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (70)
komórka Creative Commons License 2008.03.06 0 0 75
Az viszont nekik nem üzlet! Igyál egy sört és gondolkodjál el. Esetleg valamelyik szomszédos ország Singer márkaboltjában érdeklödhetnél, talán van ismerösöd? Aztán ha sör mennyisége elegendő akkor talán kénytelen leszel átadni egy szerelőnek. Ha nem jó akkor nála reklamálhatsz.
Előzmény: artur66 (74)
artur66 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 74
Megcsinálni én is megtudom, csak alkatrész kellene:-(
Előzmény: komórka (73)
komórka Creative Commons License 2008.03.06 0 0 73
Artur66!
Lehet, hogy egy szerelőt kellene onnan megkérni és az megcsinálná? Elviszed hozzá a géped és megkéred, hogy maszekba csinálja meg. Ha ugyse garanciális!
Más.
Voltam egy tanfolyamon, ahol Veritas géppel kellett varrni. Elfelejtettem a befűzést:D Na és ahogy varrt:DDDDD Szóval hazajövet megsimogattam az én Husqvarnamat és becsülöm azóta is. Megjegyzem a gépet nem Magyarországon vettem (EU országban) de a VC rögtön elvállalta a szervizt (hál istennek nem került rá sor) és megrendelte a quilt készletet, ami kb. három hónap múlva meg is érkezett. Nagyon jó!
komórka Creative Commons License 2008.03.03 0 0 72
ITT
Sajnos rossz internet cimet adtam, de ezen a fenti cimen sok gép van, alul van egy modern Lucznik. A felső tárcsával az öltés fajtát az alsóval a nagyságát tudod állitani.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (70)
komórka Creative Commons License 2008.03.03 0 0 71
Ugyanezt a kérdést feltetted a Babás topicban és ott válaszoltam rá.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (70)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2008.03.03 0 0 70
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy nincs-e valakinek Lucznik táskavarrógéphez való használati utasítása. Sajnos az öltéshossz beállításával gondjaim vannak, ebben kérnék segítséget.
Köszönöm!
Zsuzsi
kékbálna1 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 69

Szia!

 

Nekem is volt egy csúnya vitám velük, nem tették zsebre azt amit kaptak tőlem. (Pedig alapvetően én nem szoktam vitatkozni)

Egy újabb tipusú varrógépem van és szerettem volna hozzá mindenféle talpat rendelni. Felhívtam a céget ott azt mondták, hogy ehhez a típushoz nem lehet ilyet kapni.

Na én bemérgesedtem és megnéztem az interneten a küldöldi forgalmazó cégeket, hát mindenféle mást is gyártanak ehhez a típushoz.

Visszahívtam és megmondtam nekik, adtak gyorsan másik két számot.Egyik helyen sem tudtak segíteni. Én naívan megkérdeztem, hogy esetleg rendelésre behozzák?

Nem és most idézem őket:a kör bezárult, nem tudnak segíteni.

 

Kérdem én minek forgalmaznak bármit is, ha a hozzáállás ilyen pocsék?

 

 

Bocsi a hosszú szövegért, de mindig bemérgesedek ha eszembe jut

( Amerikából kellett megrendelni, mert ott volt a legolcsóbb)

 

 

Előzmény: artur66 (68)
artur66 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 68
Na ezt kaptam:
"Tisztelt Bereczki Úr!



Köszönjük érdeklődését!

Utánanéztünk a kért alkatrésznek, sajnos nem tudunk ez ügyben segíteni, mivel nincs!

Annyit tudunk tanácsolni, hogy a honlapunkon www.singer.kft.hu nézzen körül szervizeseink között, hátha akad valaki, aki tud szerezni.



Megértését előre is köszönjük.





Üdvözlettel:

Singer Kft.

"
Hát, hogy is mondjam....
Inkább sehogy, de teljesen elszomorít:-(((
memar Creative Commons License 2008.03.03 0 0 67

Komórka!

Talán nana56 többet tudna neked segíteni. Én mielőtt vettem a gépet a fórumra írtam, hogy valaki segítsen eldönteni melyiket válasszam. nana56 volt az aki írt, hogy a pfaff az nagyon jó és neki is ilyen gépe van, innen tudom. Jó varrogatást!

Előzmény: komórka (66)
komórka Creative Commons License 2008.03.01 0 0 66
Hát az 1-ea az egy általános varrás. Viszont az is lehet (érdemes egy pairra varrnod és lemérni a varrásszélességet. Az én gépemen van 1cm-es 0,75-ös és 0,6-os varrásszélesség. Általában ezt nevezik quilt szélességnek, mivel nagyon sok helyen ebben azaz 1/4 "-ben adják meg a varrásszélességet. De a tűzésre is van speciális tűzőöltés.
Nekem Husqvarna Platinium 750 Quilt jelzésű gépem van és 2005-ben vettem. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Biztos, hogy az Aurora többet tud, de nekem ez is elég. Tűzéshez külön vettem (rendeltem) kiegészitőket, amiket még nem használtam.
Előzmény: memar (65)
memar Creative Commons License 2008.03.01 0 0 65
Nos elnézést komórka! A leírás szerint a 01-es és 03-as öltéseket írja 1.0-3.0 közötti öltéshosszal. Fel kell tenni a quilt talpat és van hozzá egy vezetővonalzó. Ez minden, nem túl bonyolult. Husqvarna milyen tipusú a géped?
Előzmény: komórka (64)
komórka Creative Commons License 2008.03.01 0 0 64
Hát ezt én kérdeztem Tőled? Nincs a könyvedben benne? Nekem Husqvarna van egy fokozattal jobb mint ez. Leginkább a Te 13-as és 16-os öltéseid szoktam használni. De levileg a Berninán van egy sima egyenes varrás, ami kicsit hasonlit a tűzés öltéséhez. Azért kérdeztem, mert az én gépem leirása elveszett. Nézd meg mit nevez quilt öltésnek? Kiváncsi vagyok.
Az öltések csak ezek, úgye?
Előzmény: memar (62)
hirvike Creative Commons License 2008.02.29 0 0 63

Semmiképp sem bántam meg, ráadásul tavaly akciós volt, 53.000-ért, így nagyon megérte.

 

Jómagam még csak kacérkodom a foltvarrás gondolatával, de édesanyám már jópár projekten túl van, egy jóval egyszerűbb géppel. Mondjuk ő egyébként is a kézi steppelésre esküszik, így ez a funkció sosem hiányzott neki. A rétegek összevarrását is meg lehet oldani felső anyagtovábbító nélkül, a jó fércelés a titka a dolognak. Ennek egyik változata a biztosítótűzés, ill. ma már lehet tűzőpisztolyt is kapni spéci mini kapcsokkal.

Én vettem egy quilt talpat, ez a steppeléshez használható (van rajta egy kis rúd, ami segít, hogy egyenletes közökben tudj varrni). Ez nem is volt drága - 1000 Ft alatt, ha jól emlékszem.

 

A baba-projekt valóban vissza szokta vetni az embert a varrásban, szerintem bátran vedd meg a Berninát, és zümmögj vele, amíg még egyben vagytok. :-)

Előzmény: twisty (55)
memar Creative Commons License 2008.02.29 0 0 62
Kedves komórka! Szerinted melyik a quilt öltés ezek közül?
Előzmény: komórka (61)
komórka Creative Commons License 2008.02.29 0 0 61
Áruld el a bemutatott öltések közül melyik a quilt öltés?
Előzmény: memar (59)
twisty Creative Commons License 2008.02.29 0 0 60

Szia,

 

nagyon szupi kis gep! En biztos, hogy ennyit mar nem fogok ra kolteni, csak hobby szinten szeretnek megtanulni varrni. Most pl meg lesz ra egy kis idom, ugy egy honap, aztan ha megszuletik a kisbabo, akkor szerintem fel evig el is tehetem.

Egyebkent en is nezegettem a Pfaff-okat, csak a 100-as kicsit kevesebbet tud, a 200-as nagyon tetszik, de mar tul draga. Egyelore maradok a Berninanal, es varom, hatha vki ir rola vhol :)

Előzmény: memar (59)
memar Creative Commons License 2008.02.29 0 0 59

Szia twisty!

Én is most vettem varrógépet. Nekem is a fő szemponto volt, hogy elsősorban foltvarrásra akarom használni, viszont 60.000Ft-nál többet nem költök rá. Aztán rá kellett jönnöm, hogy amelyik már kielégíti az én igényeimet az a gép 99.800Ft-ba kerül. Én is két gép között vacakoltam. Az egyik egy BROTHER CS-8060 (86.990Ft) a másik a Pfaff smart 200c(99.800Ft). Végül a pfaff-ot választottam. A www.varrogepek.hu oldalon találtam meg és telefonos rendelés után ingyenes házhozszállítással kihozták. Nem bántam meg!

A következőket tudja:

-101 program

-stretch

-overlock

-gumizó

-rejtett öltés

-quilt öltés

-hímzőminták(sorminták)

-hímzőminták(körvonalas)

-betűvarrás A,B,C

-automata egylépéses gomblyuk(11db)

-szemes, rugalmas gomblyuk

-talpnyomás állítás automata

-öltésszélesség-és hossz állítás

-végsebesség áll.

-tűpozícionálás (alsó/felső)

-automata beállítás minden programhoz

-körforgós(fekvő)hurokfogó

-LCD kijelző

-tűbefűző

-szávágó

-szabadkar

-porvédő huzat (műanyag)

-auto. elvarrás

-memóri(díszítőminták-hoz, betűvarráshoz)

 

Tartozékai:

Talpak amelyek benne vannak: általános talp, cipzárvarró, gomblyuktalp, overlock, vaköltés, szaténöltés, gombfelvarró, quilt, stoppoló/hímző,

továbbá: pót cérnatartó tüske, ecset/varratbontó, szálterelő tányér(kicsi/nagy), vezető vonalzó, 3db orsó, 2db csavarhúzó

 

Így néz ki a gép!

 

minták

abc

Az enyém ilyen. Neked pedig jó vásárlást!

 

Előzmény: twisty (55)
memar Creative Commons License 2008.02.28 0 0 58
Igazán boldog vagyok, hogy magaménak tudhatom ezt a csodamasinát. Már itt van velem, egy teljes napig nem mertem hozzányúlni, csak olvasgattam a használati útmutatót. Nagyon szupi kis gép, örülök, hogy ezt választottam.
Előzmény: banyalinda (43)
artur66 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 57
Sok géphez azt írják, hogy: fémalkatrész (Berni..-nél majd mindegyikhez) Bele nézett már valaki, hogy tényleg így van-e?
Előzmény: hirvike (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!