Keresés

Részletes keresés

f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 86782

Az alábbi ninja úr biztosan gyerekkorától az ölés művészetét tanulta a japán iga és koga régióban, ezért én is csak módjával linkelem be a kövi videjót: 

 

https://youtu.be/iQrLPtr_ikE

 

Ne haragudjatok, de nem lehet komolyan venni az alább tárgyalt formációt.

 

 

Valaki elküldhetné, a fórum címét neki, hogyha van véleménye akkor ne tartsa magában. Őszintén bevallom, hogy nem annyira szeretek más háta mögött kitárgyalni valakit, de tény, hogy amit a promójában hallottam attól elmentem hányni egyet, mert annyira ostoba és geéjl. 

 

 

Előzmény: Vuduman (86780)
Vuduman Creative Commons License 2020.07.07 0 0 86781

Lol..."hús amaerikai"  = hős amerikai.

Bár az első is tetszik :)

Előzmény: Vuduman (86780)
Vuduman Creative Commons License 2020.07.07 0 0 86780

Ez igaz.

De jóga légzéstechnikát, med-konc. gyakorlatokat, ászanákat gyakorolhat egy jutsus is, nem ?

Olvastam egy cikket a Navy SEAL-ről ami arról szólt, hogy a katonákat megtanitják a zen egyik légzéstechnikájára (zen légzés) ami az oktatók, haditengerészeti orvosok szerint nagy intenzitású cselekményeknél segít elkerülni pánikot, a túllégzést vagy a vérnyomás emelkedésével járó funkciókieséseket. (Persze nyilván ez magában kevés, a valóság közeli kiképzésük itt a fő faktor).

 

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy elemeket vehet át egy homlokegyenest ellenkező célú dolog :) Vö. Baktay Ervint, Suzuki professzort vagy Wenninger Antalt azzal a rablóbandával amelyik kinyírta  a Baghdadi "tolvajt" :). És most gondolj Trump sajtótájékoztatójára, amiben a hús amaerikai kutyát emlegette :P 

Szóval mindkét oldal használja ugyanazt a légzéstechnikát, relaxációs gyakorlatokat etc.

 

Ezt a nindzsa úrtól elvonatkoztatva írom, csak eszembe jutott.

Az illető urat nem ismerem, megtekintve a videóit nem is törekszem ilyesmire.

Láttam a Ninja Assassin-t és még élni akarok egy ideig.

 

Előzmény: f_zsolt_01 (86777)
GAOZHENHU Creative Commons License 2020.07.07 0 0 86779

 

  Mesterem!

 

  Rosszul írtad! Ő minden fegyvernek - IS - a bajnoka!

Előzmény: khru (86763)
Bela_Vak Creative Commons License 2020.07.06 0 0 86778

De ha valaki ugy tipeg a kesevel, mint egy jolakott ovodas mikor meg akarja tamadni a Nutellas uveget, akkor vegulis ott sok tores nem lesz, legfeljebb az o testeben, tehat valahol minden igyekezete a vilagbeke fele vezet.

Előzmény: f_zsolt_01 (86777)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.06 0 0 86777

Ez logikusnak tűnik. 

Mondjuk joga oktató, ugye ott a nem okozás alapelv (élet tisztelete stb.) amit csinál az ....jutsu, azaz valami régi hm ahol törnek, zúznak, tépnek , szakítanak, de budo-ról beszél. Fúúúú nagyon nehéz lehet egyszerre több személyiséggel élni egy testben.

 

Előzmény: Bela_Vak (86776)
Bela_Vak Creative Commons License 2020.07.06 0 1 86776

Na de mi van, ha az oktato is ugy mozog, mint aki par honapja kezdte?

Akkor a tanitvany pont hogy jo? :)

 

Előzmény: Shin_Shingitai (86774)
sz332 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 86775

Igen, ez pontosan így van. Mi pl. fegyveres dolgokkal foglalkozunk (kés, bot, tőr, kard, stb.) és 30-40 feletti emberekkel edzek együtt, viszont heti 1 gyakorlással,

fél év után már élvezetes sparringokat csinálunk. Az, hogy most mennyit fizetett a hölgy, az megint egy más kérdés, én nem ebből élek, szóval amit az emberek

adnak, abból a termet fejlesztgetjük közösen, meg védőfelszerelést veszek mindenkinek.

 

 

Előzmény: Shin_Shingitai (86774)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2020.07.05 0 0 86774

Hát igen:
Egy iskolát leginkább a tanitványai minősítik, nem kell mindenkinek bajnokokat nevelnie, de  azért az gyanús ha valaki régóta oktat és a leghaladóbb tanítványa is úgy csak pár éve van vele és úgy mozog mint aki két hónapja kezdte.
:)

Előzmény: f_zsolt_01 (86772)
Vuduman Creative Commons License 2020.07.05 0 1 86773

Annak idején a haverommal mi is alapítottunk egy ilyen jellegű kung fu iskolát. 

Szabályok: Senki nem tudhat róla. Az iskola titkos. A technika halálos. De titkos. Nagyon titkos. Olyan titkos, hogy inkább elveretjük magunkat, semmint valaki lássa.

 

Előzmény: sszasza (86768)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 86772

Még valami, a videon szereplő gyakorlók nagy része olyan jólelkű mama kedvenceinek tűnnek, tényleg drukkolok nekik, hogy ne kelljen használniuk a "tudásukat".

 

Előzmény: Alexfux (86770)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 86771

Nem is olyan rég volt ennek szomorú aktualitása: https://www.youtube.com/watch?v=TWnSKw4OOyc

 

Ebből nekem az derült ki, hogy nem technikai tudás kell, hanem a szándék  és az eszköz.  Az a véleményem, hogy a karambitos gyerekek, ha helyzetbe kerülnek, kis eséllyel fogják azt túlélni. Abban bízom, hogy tudat alatt csak tudni fogják azt, hogy béna, sz@rok és nem kezdenek el keménykedni, hanem max sörnyitásra fogják használni a kis békanyúzójukat.

 

 

Előzmény: Alexfux (86770)
Alexfux Creative Commons License 2020.07.05 0 0 86770

Megnéztem és az ajánlások között leltem ezt.

Előzmény: f_zsolt_01 (86767)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.04 0 0 86769

 

Az elhagyott fegyverről hírtelen csak ez a filmrészlet jut az eszembe :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=qMvb5jUMR80&feature=youtu.be&t=160

Előzmény: sszasza (86768)
sszasza Creative Commons License 2020.07.04 0 1 86768

Akkor meg milyen áldott jó ember, inkább bezárt, minthogy le kelljen ölnie téged :-)

Ez a baj különben amikor valaki valami eszközben járatos, de a pusztakezes harcban meg nem. Ha valamiért nem használhatja az eszközt, rögtön megáll a tudomány. 

Előzmény: khru (86766)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.04 0 0 86767

Nos, ha van ráhatásod bárkire is akik ezt a "van zsák, vagy nindzsák" bábjátékot tanulják, annak mutasd meg ezt a videot: https://www.youtube.com/watch?v=2R6-IWVAHwY

 

Az fenti úr kb elmondja, hogy mit lehet tenni. Persze megadom az esélyt, hogy van olyan aki mégis kivéd és legyőz egy késés támadót, de azt gondold el, hogy egy minimális gyakorlással is el lehet azt érni, hogy egy közepes kitöréssel és szúrással 2 méteren -reflexidőn- belül szúrjanak meg. 

 

 

Előzmény: Shin_Shingitai (86755)
khru Creative Commons License 2020.07.04 0 1 86766

Hol volt akkor még a covid !?  A megkeresés nem mostanában volt.

 

Wai

Előzmény: sszasza (86764)
TA111 Creative Commons License 2020.07.04 0 1 86765

Köszi a választ, de azért ne verd agyon, nagyon :-)!

Előzmény: GAOZHENHU (86753)
sszasza Creative Commons License 2020.07.04 0 0 86764

Most az ördög ügyvédje leszek: nem csak a Covid miatt tűnt el az edzése? Dátumilag?

Előzmény: khru (86763)
khru Creative Commons License 2020.07.04 0 1 86763

Halika!

 

Csak nem előkerült a karambit bajnokunk? :-) 

 

Wai

Előzmény: GAOZHENHU (86753)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 86762

"Van egy sav, amely az aranyat különválasztja a salaktól. Az emberi lélekben kételynek hívják." - Szepes Mária: A vörös oroszlán

 

:D

Előzmény: Shin_Shingitai (86755)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.02 0 2 86761

Tudod, akik eddig megruháztak a nagy szám miatt, azok a barátaim,  vagy a mestereim lettek, vagy mindkettő.

Nincs ezzel gond. 

 

Előzmény: Alexfux (86760)
Alexfux Creative Commons License 2020.07.02 0 0 86760

Akkor Te lehetsz az üdítő kivétel, mert akinek nagy a pofája, az ritkán vállalja a nagy ruhát, illetve az ezzel járó megmérettetést :-)

Előzmény: f_zsolt_01 (86759)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.02 0 1 86759

Ha nagy a pofám, akkor vállalom a ruhát is :DDD 

 

Előzmény: sszasza (86758)
sszasza Creative Commons License 2020.07.02 0 1 86758

Meg akarják verni... b*sszus. Ez azért sok mindent elmond.

Előzmény: GAOZHENHU (86753)
sszasza Creative Commons License 2020.07.02 0 2 86757

Nem, de akkor látom, nem egyedi a jelenség. Nevet nem írok inkább, mert az illető már a törvény felett áll, én meg ugye alatta.

Előzmény: GAOZHENHU (86752)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2020.07.02 0 0 86756

Ja és én vagyok a marha, hogy hagytam hogy elpazaroljak az életemből pár órát , hogy a youtube csatornáját nézzem:
Egy ilyen című videó után nincs mit mondani:

18+ Az ölést művészi szinten gyakorolni, az a harcművészet. Minden más csak illúzió:https://www.youtube.com/watch?v=dsDF3DPXDe0

Előzmény: Shin_Shingitai (86755)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2020.07.02 0 3 86755

Tényleg nem tudom, hogy akiket tanít ezt érdemlik -e. Tanácstalan vagyok:
Egyfelől értem , hogy felnőtt emberek és használhatnák a józan eszüket. Másfelől, aki nem mozog ilyen körökben, hogyan tudná megkülönböztetni a valódit a hamistól.
Főleg, ha még hajlamuk is van a misztikumra  - ezért találják magukat az ilyen varázslóknál.  
Egyébként meg ha bárki legyőzné nyilvánosan a 'mestert', az a tanítványok egy részét így sem tántorítaná el, mert elfogdnák a 'mester' misztikus magyarázatát , hogy vízéren állt azért nem ment a belső erős ütés.
;)

Előzmény: f_zsolt_01 (86754)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.07.02 0 2 86754

Nézzétek, mindenki azt kapja amit keres. Amit érdemel?

Engem már nem zavarnak. Nagyon sajnálnám, ha a tanítványai puszta kézzel nekimennének egy késese támadónak, mert tanulták a mestertől, hogy ezt hogy kell, de ez a mester és a tanítvány felelőssége.  

 Hozzánk is beesik egy-egy madár. Tiszteletlenül beszélnek, szemtelenek stb. majd 20 perc után (ez még a bemelegítés) elmennek hányni egyet, mert a tv-ben ez sokkal könnyebbnek tűnt stb.  Mit tehetünk? Én amatőr sportoló  vagyok nagyon kevés emberre vagyok hatással, tanulok és tanítok is, próbálok fejlődni :D. Mindkét minőségben próbálok korrekt lenni, ha a partner nem ilyen, akkor gyorsan megszakítom az ismeretséget és koncentrálok azokra akikkel értékes időt lehet eltölteni. Nagyon kevés időből gazdálkodom sajnos nem jut mindenre,  ezekre meg nem pazarolom. Az ilyen kóklerek tudják magukról, hogy nem állnának meg egy felkészült harcossal szemben, ezt nem vallják be maguknak, ilyenkor jönnek a magyarázatok, pl.  ringlázam van (mint a vizsgadrukk), a tudásomat nem mutathatom meg olyan titkos/halálos stb. kifogások. Ahol elfogy a tudás ott mindig előkerül a varázslás.

Előzmény: Shin_Shingitai (86743)
GAOZHENHU Creative Commons License 2020.07.02 0 1 86753

 

  Semmi különös, csak hozta a formáját. Írogatott mindenféle marhaságot kungfuról, Muay Thai-ról, miközben olyan életveszélyes technikákat mutogatott, hogy vicc. Odaírtam az egyik posztja alá. Elindult az adok-kapok, belkeverte Krhu-mestert is. Ő lett a piros kisgatyás, én meg a pizsamás. Nem is reagáltunk volna így, de amiket írt, az kimerítette a becsületsérétés fogalmát. Akkor odaírtuk, hogy lelátogatnánk az edzésére kamerával. Khru mester egyszer arra is ment, hogy megnézze a nyitvatartást, de úgy eltűnt a májszter, hogy nyomát sem találtuk.

  Később hívott fel egy yogi bartom, akitől ez a szerencsétlen anno jógát tanult, hogy hívta a nyinnyamájszter és Tőle kér tanácsot, mert meg akarják verni. Bocsánatot azóta sem kért, viszont úgy látszik, visszatért.

  Talán itt az ideje egy kis testmozgásnak...  

Előzmény: TA111 (86732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!