Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.17 0 0 202
Jó, jó megyek már....De milyen többi? Azt hittem egyedül küzdök, mint Oroszálnszívű Richard!
Előzmény: káposztás (197)
káposztás Creative Commons License 2006.09.17 0 0 201

"...." így nem tévesztett volna meg az "atombiztos"!

Előzmény: alto (198)
alto Creative Commons License 2006.09.17 0 0 200
Pedig ez a Kumin Viktória valaha a közismerten jobbos Info Rádiónak volt valami vezetőféléje és gondolom, most sem éppen megrögzött ballib.
Előzmény: Törölt nick (192)
káposztás Creative Commons License 2006.09.17 0 0 199
én is megyek!ahova gondolod!jóccakát
Előzmény: káposztás (197)
alto Creative Commons License 2006.09.17 0 0 198
Akkor keresd vissza a hozzászólásokban, hogy miért írtam.
Előzmény: káposztás (191)
káposztás Creative Commons License 2006.09.17 0 0 197
te vagy a váltás? a többi aludni ment?
Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.17 0 0 196
Melegen javaslom ha tényleg lány vagy, hogy titkold el, ha férjnél vagy, gyerekvállalással kapcsolatban kérdésre irtózatodat célszerű kifejezni. Ha mégis terhes lennél, titkold az utolsó percig. Én is multinál dolgoztam....
Előzmény: zsuzsa (162)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.16 0 0 195
Eléggé. A pézmágnás, meg világuralom....Lenin művei kitörölhetelen nyomot hagytak a lelkében. Szerintem zividivi válaszok közben, érveket keresve őrült gyorsasággal a nemzetközi munkásmozgalom történetét lapozgatja (Foxi-Maxi, 2. évfolyam), de Indián szuper mód kezeli őt.....
Előzmény: tuutuu (111)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 194
ez off volt a javából
Előzmény: káposztás (193)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 193
Tudod a félemberek egyik igen jellemző tulajdonsága, hogy ha nem tudnak agyilag valamivel megbírkózni azonnal anyáznak, küldözgetnek összevissza,fiókoznak, koministáznak, antiszemitáznak, és stílusuk átmegy a Máv wc-ék falírományai szinvonalára! így jártál nálam!TYŰHA!
Előzmény: Tyűha (190)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 191

"de a nem szájbalökött, nem szarfaszú magyar kis- "

engem ezen kifejezéshalmaz az állomási wc felírataira emlékeztet! exjuzmi!

Előzmény: alto (189)
Tyűha Creative Commons License 2006.09.16 0 0 190
Mondta má: neked a Kommunisták ide topikban a helyed. Gyere át oda, majd ott anyázunk egy jót.
Előzmény: káposztás (188)
alto Creative Commons License 2006.09.16 0 0 189

Ezt leírhattad volna a bunkó minősítgetésed nélkül is, lévén, hogy egyetértek.

 

 

Előzmény: káposztás (188)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 188
Hát igen te szennycsatornastílusú altó! valóban helyes a gondolkodásod addig amig a profittermelő cég és munkavállaló, rabszolga, dolgozó hatásköreit és érdekeit nézzűk.DE a multicég kapuján kívül is van élet, s talán az a lényegesebb! Erre lennének a "tisztességes" politikusok, akik normálisan irányítanák a nagybetűs társadalmat, normálisan kezelve a hunánus, kulturális szociális dolgokat! Sajnos nagyobbrészt egészen mással vannak elfoglalva!
Előzmény: alto (187)
alto Creative Commons License 2006.09.16 0 0 187

Most nem azért, de a nem szájbalökött, nem szarfaszú magyar kis- és középvállalkozói kör pontosan úgy gondolkodik erről a kérdésről, ahogy a multicégek.

 

És ha neked vállalkozásod lenne, te is így gondolkodnál, mert neked is a helyszínen levő alkalmazottad termeli a profitot, nem az, aki otthon van a gyerekkel.

 

Le kéne már szokni arról, hogy született emberi gonoszsággal magyarázzuk ezt a problémát.

Előzmény: Törölt nick (182)
Tyűha Creative Commons License 2006.09.16 0 0 186
Ammá mingyá más.
Előzmény: káposztás (185)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 185

OFF!

 Már elnézést, de én kápit ál izmusról szóltam, s nem marxi tankönyvekből idéztem!!!

egyébként odaküldesz ahova akarsz, azt mondhatsz amit akarsz a tények azok tények

Előzmény: Tyűha (184)
Tyűha Creative Commons License 2006.09.16 0 0 184

OFF

Olvass mán el egyszer úgy szórakozásból egy, a szociális piacgazdaságról szóló tankönyvet. ( a kapitalizmus az más fogalom, és időben is más sikon keresendő)

 

Ez azért lenne jó, mert megkimélnél bennünket a méregtől, hogy ilyen 50-es évekbeli hangulatú kumenista hsz-t olvassunk. Menj inkább át a Kommunisták ide c. topikba ott legalább ON maradsz.    

 

ON

Előzmény: káposztás (181)
kitiltottak Creative Commons License 2006.09.16 0 0 183
A francot van neked testvéred! Minden írásodból sugárzik az egoizmus!
Előzmény: tejfölfancsi (118)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 181
ez a párhuzam amit te itt leírsz a marhaság! a kápit ál izmusban egy a fontos a profit, mint már írtam. a tökös tulajok valóban boldogabbak lennének, ha rabszolgáiknak fizetett összegeket nem csápolná a hatalom olyan mértékben mint ahogy teszi. de nem azért lennének humánusabbak,hanem azért mert így a profitjuk nyugodtabban biztosabban jönne létre! a dolgozóik (kell a változatosság) jobban viselnék a profittermelő munkát, terhelést!
Előzmény: alto (172)
Tyűha Creative Commons License 2006.09.16 0 0 180

A helyzet feloldásának kulcsa valóban ott keresendő, hogy:  Quo vadis ?

 

Ezért fontos leszögezni: a sok gyermek vállalása nem nemzeti, nem társadalmi, nem közösségi érdek. Ebből egyenesen következik az is, hogy pusztán erre hivatkozva nem csoportositható át anyagi erőforrás nagycsaládosok javára. 

 

Itt tessék alárni.

Indián Creative Commons License 2006.09.16 0 0 179
Kedves, ezzel a zellenőrzéssel baj vanik, mer' Goldner Ibolykánk szok itten őrjöngeni, hogy megalázó és embertelen a környezettanulmány jogintézménye... és úgy fest, átverexi ezt a zelmebaját a törvényhozáson...
Előzmény: anyabanya (177)
kitiltottak Creative Commons License 2006.09.16 0 0 178

nem a közösség érdekében, hanem kizárólag saját egyéni érdekeit szolgálta.

 

....és ezt az ökörséget még le is mered írni? :-()

Előzmény: Tyűha (163)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 177
és ez esetben az ellenörzés lehetösége is meglenne, amit elvontak azzal, hogy megszünt a gyermekvédelmi támogatás....
Előzmény: Tyűha (175)
alto Creative Commons License 2006.09.16 0 0 176

Pedig ezeknek a rendezvényeknek nem tesz jót, hogy ott a család. Így mindenki ott szobroz és feszeng a férje/felesége mellett és nem tudnak kialakulni jó kis asztaltársaságok, mert azokban a családtagok egy szót sem tudnának szólni, hiszen nem értenék a témákat, nem ismernék azokat, akikről szó esik, stb.

 

Olyannyira így van ez, hogy pár éve direkt megszavaztatta a vezetőség a társaságot, hogy családos rendezvényt akarnak-e, vagy családmenteset. A többség a családos mellett szavazott, így aztán maradt ez a verzió véglegesnek.

Előzmény: Törölt nick (173)
Tyűha Creative Commons License 2006.09.16 0 0 175

Egyetértek, hogy szociális támogatórendszerben kell a kérdést kezelni, egyedi kérelmeken alapuló döntések alapján és nem az adópolitikába beépitve. 

 

És ez ily módon valóban nem nagycsaládosok kérdése, ezt a kifejezést ebben az összefüggében partvonalon kivülre is tehetjük.  Ha szociális támogatásra van szüksége valakinek, akkor az kapja meg függetlenül a gyerekek számától.  

Előzmény: anyabanya (170)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 174
Egyébként ez a kormány eddig point a nagycsaládoknak szánt pénzeket kurtitotta meg az 1-2 gyermekesek javára, ami nem volna baj, ha mondjuk figyelembe vette volna a támogatott gyerekek szoc helyzetét...
Előzmény: Tyűha (163)
alto Creative Commons License 2006.09.16 0 0 172

s nem volna a kis jövedelmeket is többszörösen megcsapoló politikusi siserehad és azok pénzéhsége!

 

Már megbocsáss, de ezt a marhaságot miért kellett ide beírnod?

 

Ha holnaptól a politikai elit nem kapna fizetést, akkor a cégek humánusabbak lennének a dolgozóikkal?

Előzmény: káposztás (167)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 171
de ha már itt tartunk a gyerek is egy profit orientált dolog, aki elöbb utobb termelni fog...Most csak visszautalja a ráköltött pénzek ÁFA értékét, ami ugye több, mint amit az állam ad rá csp-ot...
Előzmény: káposztás (167)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 170
csakhogy van a lemondásnak egy türhetöségi határa...AMugy nem is nagycsaládos kérdés ez, mert ugye mindaniyan tudjuk, hogy van, ahol 2 gyerekkel nehezebb, mint nekem az összessel...egyszerüen tényleg lenni kéne pl europaihoz kicsikét illöbb fizetésnek és akkor ugye egyszerbb volna a kérdés...msárészt sok baja van a szociálois támogató rendszernek is, ami igy ahogy van sztem nem jó, de ez megint csak nem nagycsaládos kérdés... pl én azt hiszem 1 ft-nyi pénzt nem kéne adni csp-ba senkinek készpénzbe...Adják oda a reszire a szolgáltatoknak, étkezési utalványba a suliknak, stb...Az állam ne adja ki a kezéből annak a jogát, hogy egyszerüen meghatározza mire, mikor és hol költhetö az általa, amugy valamire adott pénz...de ez hosszu, nem bonyolodnék bele..
Előzmény: Tyűha (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!