Keresés

Részletes keresés

bajnár Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70414

Ezzel mondjuk én pont nem értek egyet. Szétválasztanám a szőlőtermesztés és a borkészítés. A szőlőből származó, azaz a primer illatok és aromák minél hívebb megőrzése némi technológiai fegyelmet igényelnek. Ebben pedig épp hogy megakadályozza a túlzott be nem avatkozás, a kőbaltás módszerek. Pl. az általad zárójelben említettek elhagyásával amit a réven nyersz, elveszted a vámon. A végeláthatatlan hitviták meg pont ezen törésvonalak mentén alakulnak ki, kinél hol van az a bizonyos láthatatlan határ és ebből sajnos manapság extremista versenyeket szerveznek mindkét szélen...

Előzmény: Hepci (70410)
bajnár Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70413

Szerintem elég világosan levezettem a 70279-ben, az érdemi része pont nem érdekelt.

Megfordítanám a dolgot a halászleves (ez lehetne csak igazán vérre menő hitvita, mi kerülhet egy halászlébe!) analógiáddal, talán úgy jobban átmegy. Ha elveszel az alkotói közül egyetlen összetevőt, már bajosan nevezhetjük annak, ezt állítod. Na most képzeld, a kereskedőd meg azt állította, hogy a halászlének csak és kizárólag egyetlen érdemleges alkotóeleme van, a többi nem játszik.

Hát, szarnak pont nem neveztem (de egyébként osztom), ki is szokott azon nagyokat pörögni, ha nem szó szerint idézik?

És előrébb vitte a témát? Szemlátomást épp ellenkezőleg, a megengedő és elbagatellizáló hozzáállásod végett kattogunk még mindig ugyanazon az egy mondaton.

Akkor próbáld ezt a gyakorlatban is alkalmazni.

Előzmény: BZoltan (70409)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70412

Én tizennyolc éve erre koncentrálok. Tíz éve pedig kimondva is: https://juhfark.hu/a-termohely-avagy-a-terroir-jelentosege/

Úgy képzeld el a borászatot mint amikor egy hangerőszabályzó potmétert tekergetsz. Minél jobban tekered le a hangerőt annál kevésbé fogod hallani a zenét. Aztán van az a szint ami alatt nem hallod már.

Az, hogy ki milyen hangerősséget érzékel még az egyéni adottság.

Na és vannak akik számára ez egy kapcsoló, aminek vagy on vagy off állása van. Vagy olyan aki azt mondja, hogy egy bizonyos decibel alatt elveszik a zene mert túl halk lesz és szerinte nincs értelme zenehallagtásról beszélni ha tölti be a zene a helységet.

Ez szerintem magától értetődő. 

De egyébként nekem egyre jobban tetszik a bajnár analógiája a szervekről. Melyik szervet engednéd kivágni? Melyik szerved nélkül maradnál életben vagy maradnál önmagad? Vesék nélkül dializisre járva még az lennél mint előtte? Műszívvel esetleg az igazi helyett? A heregolyók hiányát kevés ember kivételével észre sem venné senki. A májad nélkül bekrepálnál napokon belül. A tüdőd esetleg helyettesíthető egy lélegeztetőgéppel, de a teniszt max tévén nézhetnéd. Műláb, műkéz esetleg?

naivkezdo Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70411
Na végre, fajeleszto.
Azért szerintem ezt a témát tisztázzuk a következő napokon.
Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70410

Az organikusan termesztett szőlőből - bármilyen módon - készített bor nyilván jobban fejezi ki a termőhelyet, mint a 12 permetezéssel termesztett szőlőből - bármilyen módon - készített bor. Legjobban pedig az organikusan termesztett szőlőből minimális beavatkozással (legitim beavatkozások szerintem: semleges fajélesztő, derítés, szűrés, kénezés) készített bor fejezi ki a termőhelyet.

Mivel ebben teljesen egyetértetek, mi lenne, ha erre koncentrálnátok?

Előzmény: BZoltan (70409)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70409

"Mégis mit lehet érteni rajta? "

Én leírtam korábban, hogy mi az amit én érteni vélek rajta. Megeshet tévedek.

Hogy az állítás hamis lenne azt szerintem nem igazoltad.

Abban egyeztünk meg, hogy a gyomirtó, rovarirtó és felszívód szerek használata mindenképpen rongálja a termőhelyet. Abban is meg tudtunk egyezni, hogy ezen rongálás mértékét nem tudjuk tudományos igényességgel megállapítani.

Te azt állítod, hogy nem végzetes ez a rongálás, más pedig azt állítja, hogy szerinte pedig igen.

Te azt állítod, hogy marad még ott bőségesen olyan komponens amik kifejtik a hatását. Ugyanakkor te magad dobtad be azt a - szerintem nagyon is találó - analógiát, hogy melyik szervemről mondanék le. Nos, vannak akik szerint a termőhely egy olyan test aminek bármelyik komponensét mint szerver eltávolítva az egész test életképességét tennénk tönkre. Ez egy valid elképzelés amivel lehet egyet nem érteni, de szerintem hülyeségnek nevezni túlzás.

A halászlének is melyik komponensét lehet úgy csökkenteni/kivenni, hogy a halászlé még halászlé maradjon? Vagy elég az ha a halízből meg a paprikás színből arra következtetünk, hogy ez halászlé? Főleg egy halászlémániás embert próbálj meggyőzni, hogy halászlé marad az a halászlé mondjuk hagyma nélkül is.

Te hülyeségnek, szarnak nevezet ezt az álláspontot. Szíved joga, bár én egy asztaltársaságnál a másik véleményét így egyenesben leszarozni nem tartom szerencsésnek.

"Viszont értő jó szándékkal olvasva könnyen megállapíthatnád, hogy ez az állandóan visszatérő "nem azt mondtam, nem úgy értettem" kategóriáját jelöli. "

Ne haragudj, de ezt most nem bírtam követni. Én akkor mondom azt, hogy nem azt mondtam ha tényleg nem azt mondtam.  Erre olyankor szoktam felhívni a figyelmedet ha a vita szempontjából jelentősége van a dolognak.

"Lehet? Nem, ez az egyetlen logikai olvasata annak a mondatnak, amit amúgy érteni véltél."

Simán lehet. Sőt egészen biztos. Én ezzel együtt a békesség és a progresszív diskurzus érdekében én azt az olvasatot választottam amivel a témát előre visszük. 

"Az az értő jó szándék amúgy nálad alkalmi jellegű és egyénre szabott?"

Nem, semmiképpen nem.

Előzmény: bajnár (70405)
kifli Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70408

just do it szekrénykém:)

Előzmény: bajnár (70406)
krezilkeek Creative Commons License 2019.09.26 -1 4 70407

Mi miért nem csinálunk színvonalas likőrborokat??

bajnár Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70406

Szekrény én, majd megpukkadok. Valójában szívesen ismételgetem, hogy hamisat, hiteltelent állít, maradjon minél több nyoma.

Előzmény: kifli (70400)
bajnár Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70405

Kicsit elkanyarodtál az eredeti témától...

Mégis mit lehet érteni rajta? Egy hamis állítás akkor is az marad, ha egyébként nemes cél érdekében fogan (amúgy nem) vagy akármilyen szent meggyőződéssel bír az illető, nem változtat semmit a végső megítélésen, az se hogy ki mondja. A szar díszdobozban, flancos masnival átkötve se válik értékké.

Meglehet, hogy nem értő olvasást írtál, ezt elfogadom. Viszont értő jó szándékkal olvasva könnyen megállapíthatnád, hogy ez az állandóan visszatérő "nem azt mondtam, nem úgy értettem" kategóriáját jelöli. 

Lehet? Nem, ez az egyetlen logikai olvasata annak a mondatnak, amit amúgy érteni véltél. Az az értő jó szándék amúgy nálad alkalmi jellegű és egyénre szabott?

Előzmény: BZoltan (70383)
kifli Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70404

de hol van itt a forradalom kérem szépen?

Előzmény: shiraz3 (70402)
shiraz3 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70403

mindenki a maga életét vezeti :)

Előzmény: kifli (70400)
shiraz3 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70402

egy irányba húzni sokáig a vadlibák tudnak :) a történelemben is általában fregmentálódtak a dolgok a forradalmak után

Előzmény: BZoltan (70401)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70401

Igazad lehet. A fejlődést én is látom. Csak valahogy volt egy kegyelmi hangulata annak amikor mindenki egy irányba húzott. Aztán lehet, hogy tényleg a természetes fejlődés része, hogy fregmentálódik a mozgalom.

Előzmény: shiraz3 (70397)
kifli Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70400

úgy tűnik szekény majdnem megpukkad ettől:)

Előzmény: shiraz3 (70398)
barkócza Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70399

Nem lefojtott mustot árulnak?

Előzmény: kifli (70396)
shiraz3 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70398

mert már leírtam neki, hogy nem szeretnék vele kommunikálni. akkor sem ha gáz stílusban csúsztatásokat ír és személyeskedik. ugye erre vannak remek mondások.

Előzmény: kifli (70387)
shiraz3 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70397

A forradalom nem egy örökké tartó folyamat, szerintem jelenleg kemény munka folyik az éttermekben, hogy tartós legyen a színvonal és még tovább is lehessen fejlődni. Új arcok jelennek meg (pl Ricsi a Pajtából), én látom a progresszivitást. 

Előzmény: BZoltan (70390)
kifli Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70396

elég ha mustot veszel:)

a biopiacin is előfordult must, aból meg nem nehéz murcit csinálni

Előzmény: barkócza (70395)
barkócza Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70395

Árulnak-e Bp-n ilyenkor valahol murcit? Van egy kínai vendégünk, olvasott róla, és megkóstolná. Esetleg szombat reggel a Czakó piacon?

Nekem igazából készül egy kis narancsborom, hát, izé, biankából a tavaly vásárolt pincében Csákváron, de esetleg valami jobb jobb lenne.

BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70394

Nem hiszem, hogy minden egyes kommentre reagálni kellene. De az látványos volt, hogy a művalkeszek kései magja szenvedélyesen gyűlöl mindenkit aki merészel a tőlük eltérő véleményének hangot adni.

Albert egy nagyon értelmes fazon, vele is sokat vitatkoztam, de vele is találkoztam többször. Sőt szívesen eljött borbemutatómra is, leült, kóstolt, elmondta a véleményét. Azóta is néha váltunk levelet. Bort is szokott régebben tőlem venni néhanapján.

Előzmény: Hepci (70391)
krezilkeek Creative Commons License 2019.09.26 -1 4 70393

Azért jó itt olvasni (néha), hogy az ember valami tiszta dologra kezd vágyakozni!

-S mi lehet tisztább, mint egy jó bor??!!!  ))))

kifli Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70392

régi pesti ügyédi sztori szerint abból az időből, amikor még csak párszáz ügyvéd volt Budapesten:

egy ügyvéd egy falról lekapott polccal verte meg kedves ügyfelét egy nézeteltérés keretében:) 

csak h ontopic legyek, nem tudom bármelyikük is ivott-e valamit előtte, de utána vszleg igen.

Előzmény: Hepci (70385)
Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70391

Hát, szerintem a blogger úgy tud látogatottságot generálni, ha érző szívvel és nyitott elmével bekapcsolódik minden egyes kommentelő mondókájába - ezt valóban nem tették meg a MűvAlkesz szerzői, az egy szem Albert kivételével, aki aztán nem véletlenül egyedül is nagyobb látogatottságot és kommentszámot produkált a blogján minden Index-megtolás nélkül, mint a többiek összesen.

Hozzáteszem, ebben a személyiségének is szerepe van, mert valószínűleg értelmesebb is, meg jobban érti a média működését, mint a többiek együtt, valamint nem rendelkezik a többiekről ordító előítéletekkel/elfogultságokkal.

Előzmény: BZoltan (70390)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70390

Mindig ámulattal veszem amikor valaki két mondatban tudja azt összefoglalni azt amit csak két oldal szóvirággal.

A lényeg tényleg az, hogy a dolog pedig nem állt meg a maga lábán.  Egy kiadványnak és weboldalnak pedig az olvasók elég fontosak kellenének, hogy legyenek. Én a művalkeszeknek a leggyakrabban azt vetettem a szemükre, hogy marhára nem arról írnak ami a fogyasztókat érdekli és nem úgy, hogy az katalizálna valamiféle közösség kialakulását.

De velük nekem a klasszikus problémám az volt, hogy a borász az kussoljon és alázattal nyelje be a lepontozást, de a blogger produktumát azt szó sem érheti.

A gasztroforradalom amúgy tényleg az atomjaira esett szét.

Előzmény: Hepci (70384)
Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70389

[Megérkezett a jogi segítség.]

:DDD

Előzmény: kifli (70388)
kifli Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70388

Szegény Bzolit ekézed emiatt. Nem lenne egyszerűb forrás (Shiraz) kritikával élni?

Előzmény: kifli (70387)
kifli Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70387

miért nem Shirazt címzed közvetlenül, ha nem teccik amit mondott?

Előzmény: bajnár (70381)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70386

Amúgy valóban, kerámiakorsóban készült ez a bor. Az Évának meg szólok, hogy cseréljen képet. Köszi.

Előzmény: Hepci (70377)
Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70385

"hívjad fel"   --->   hívjad ki

Meg kellene már honosítani, hogy a bortermelők megverekszenek a nem szimpatikus kereskedőkkel.

- Nem köll a borom, te buzi?

- Nem.

- Anyád.

- Te anyád.

- Mégegyetszólszkicsiköcsögkettétörlekatérdemen.

- Jogi segítséget kérek...

Előzmény: BZoltan (70383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!