Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 231
ránázásre= ránézésre.

Még egy érv mellette szól: NOVATEX : Made in Hungary
Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 230
Hát igen, ez lettt volna éppen a következő kérdésem.
Vannak jóval kedvezőbb megoldások is.
Ez a Memory Duet - 90*200 cm csak 33.333Ft és ránázásre jónal tűnik.
Hát, bizony ez majdnem at 1/3-a árban egy full memory szivacsos (KIKA 96.000Ft) matracnak.

Előzmény: Face75 (229)
Face75 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 229
Mi is kipróbáltuk a Magniflex Bioactiv-ot (Memory) A 90*200-as 79900FT.
Hát sajna ilyen árba mennek. :(
Remélem Nekünk a "sima" Biomax is bevállik majd. :)
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 228
Még nem de megteszem.
Memory matrac 80 papír alatt nincs 90*200-as. :-( Drága.

Előzmény: Face75 (227)
Face75 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 227
Jól le akciózták! :)
79000ről 79000re!

matracos.hu-n nézted már?
Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 226
Eddig ezt , vagy ezt a matracot találtam megoldásnak.
Van valakinek hasonló, vagy tapasztalata esetleg?
Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 225
Sziasztok!

Help mííí plíííz ! :-D

A memory szivacsos matracot hol lehet korrekt áron beszerezni? ( Komárom- Pest megye környéke) 90-200-as méretben. Esetleg szett is lehetne.
185 magas, 80 kiló vagyok, 40 éves ffi ember, hason, oldalt...:)

Valami igazán csúcs, puha, kényelmes megoldást keresek (mint az anyaméh:)
Hajlandó vagyok pénzt szánni rá, persze értelmes határokig.
Eddig 70-80.000Ft-os árakat láttam :( nem kevés.



Face75 Creative Commons License 2007.10.06 0 0 224
Tegnap megrendeltünk egy Magniflex Biomaxot. Hónap végén érkezik. Kíváncsi vagyok milyen lesz rajt aludni. A bemutatóteremben kényelmes volt.
Face75 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 223
Sziasztok!

Magniflex matracról van vkinek tapasztalata?
komsan Creative Commons License 2007.09.23 0 0 222
Pénteken vásároltam egy Yatas Blue Start azóta nem aludtam. Van lehetőség rá, hogy kicseréljék puhábbra? Iszonyat kemény..
szevia Creative Commons License 2007.09.12 0 0 221
Azóta tisztázódott, hogy nem a latex-kókusz matrac nyikorog..
Előzmény: szevia (183)
jipipi Creative Commons License 2007.09.10 0 0 220
Ja, és az sem mellékes, hogy vidéken élünk, így nem biztos, hogy bármelyikhez hozzá tudunk jutni.-Nyíregyháza
jipipi Creative Commons License 2007.09.10 0 0 219
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, matrac/ágy vásárlása előtt állunk. A párom gerincével folyamatosan gondok vannak, isiász, állandóan becsípődik. Van egy régi franciaágyunk, ami inkább hasonlít egy kádra mint ágyra. Tudom, hogy az új ágy nem oldja meg a panaszait, de hozzájárulna /remélhetőleg / a jobb közérzethez, mert ha nem is csak az ágy tehet arról, hogy hiába jár kezelésekre az állapota nem javul. Szóval, olyan matrac kellene ami ekkora 160x200 vagy nagyobb a mostanitól, az lenne a lényeg, hogy egy év után megint nehogy egy "kráterben" aludjunk.
Már én is néztem a neten ágyakat, de olyan nagy a választék, hogy nem tudom melyik lenne a jobb. Ő 96, én 70 kg vagyok. Előre is köszönöm, a segítségeteket. Azért fordultam hozzátok, mert sok pénzbe kerülnek, és nem akarom megbánni később, ha ennyi pénzt kiadok, és biztos van közöttetek olyan aki túl van a vásárláson, és nem csalódott, és esetleg hasonló egészségügyi problémái voltak.


Üdvözlettel!

B.B.
Alomvilag Creative Commons License 2007.08.27 0 0 218

Ha bejött a Blue Star, akkor inkább azt ajánlom. Szállodákba tényleg Venusok vannak, legalábbis már én is találkoztam velük, de más szempontok alapján választanak ott matracot. Találd ki, hogy mi? :-) Money talks.

 

Üdv: Álomvilág

Előzmény: datafax (217)
datafax Creative Commons License 2007.08.26 0 0 217

Kösz az infókat!

Időközben kipróbáltam a Venus-t és a Blue Start is. A Venus tényleg puhább ezért elsőre az jön be jobban, viszont nincs benne deréktámasz. Mennyire számít a deréktámasz kb. 55 kg-os testsúly esetén?

Valamint azt hallottam, hogy Venust elsősorban szállodákban használnak. Lehet, hogy mindennapi használatra érdemesebb lenne a Blue Start választani?

(sajna 15 perc próbálgatás alatt ezt nem egyszerű eldönteni)

 

Előzmény: Alomvilag (216)
Alomvilag Creative Commons License 2007.08.24 0 0 216

Kedves datafax!

 

Blue Star nem annyira puha. A Venus puha, de nem 3 zónás. Tehát nincs középen, a derékrésznél megerősítve. Ha ez zavar, akkor ne vedd meg. Starok közt a Blue Star a legpuhább.

 

Egyébként meg ne hallgass senkire, inkább próbáld ki! Hidd el, jobban jársz.

 

Üdv,

Álomvilág

Előzmény: datafax (215)
datafax Creative Commons License 2007.08.24 0 0 215

Sziasztok!

Szerintetek a Yatas Blue Star mennyire puha? Puha matracot keresek, ami egyben rúgós is. Gyerekkoromban volt egy rúgós heverőm, és ahhoz hasonló matrcot keresek most.

Epikurosz Creative Commons License 2007.07.30 0 0 214
azér mer ami jó, az kurva drága, és akkor is ott van a szellőzés problémája, légcsatornák ide vagy oda, nincs erre jó megoldás.

RUGÓS AZ IGAZI!
Előzmény: Alomvilag (213)
Alomvilag Creative Commons License 2007.07.30 0 0 213
Nem igazán értem, hogy hogyan jutottál erre a következtetésre? Nem rég még dícsérted a matracod. Attól, mert nem az, ami rá van írva, még lehet jó, nem? Én azért inkább maradok hab párti. :-)
Előzmény: Epikurosz (212)
Epikurosz Creative Commons License 2007.07.29 0 0 212
illetve: rugósat :-)
Előzmény: Epikurosz (211)
Epikurosz Creative Commons License 2007.07.29 0 0 211
A topik címében feltett kérdésre én megtaláltam a választ: RÚGÓSAT!
Alomvilag Creative Commons License 2007.07.27 0 0 210

Én egyébként sem vagyok multi párti. Van valakinek egyáltalán jó tapasztalata a hipermarketes vásárlásokkal kapcsolatban? Talán a szakboltoknak van jövőjük ebben a világban... és akkor majd az elégedett vásárlók száma is növekszik talán! :-)

Előzmény: Epikurosz (209)
Epikurosz Creative Commons License 2007.07.26 0 0 209
Álomvilág írta:
"Azért én kétlem, hogy az a 18 ezer forintos matrac latex lenne. A 10 cm meg túl kevés."

Nos, betetted a bogarat a fülembe, a fene egye meg. Az már gyanús volt, hogy a matrac huzata nem zippzáras, vagyis nem levehető, mosható. De, ha már feltupíroztad a z idegeimet, akkor elhatároztam, hogy egyszer és mindenkorra végére járok ennek az ügynek: elővettem az ollót és oldalán felvágtam egy kis helyen a huzatot, hogy lássam mi van belül.

Természetesen (?) igazad van: a 18 ezer forintos, az Auchan árucímkéje szerint "Latex matrac" zömében habszivagy, csak az egyik oldalán van egy kb. 2,5 cm vastag latexnek tűnő réteg.

Hát erről ennyit. A qrva életbe, megint át lettem verve.

Érdemes amúgy a gyártó nevét is leírni, mert nem tisztességes piaci magatartást tanúsítanak, ugyanis a csomagoláson nem tüntették fel a termék összetételét, pedig ez törvényes kötelezettségük lenne:

Rottex Kft., 2890. Tata, Faller Jenő u. 12.


A csomagoláson mindenféle öndícsérő süket duma van, és matractípus rövidítések vannak felsorolva: VE, VN, VM, VHH, VL, VMF.

Az én "latex matracom" csomagolásán a VL pont van kipipálva, de a rövidítések megfejtése nincs megadva, így lehet találgatni.


Szerintem megérdemelnének egy meccset az Auchannal együtt a Fogyasztóvédelmi Felügyeletnél.









Előzmény: Alomvilag (207)
Epikurosz Creative Commons License 2007.07.25 0 0 208
"Jéé, nincs rugós matrac!? Jaa és kókusz-latex sincs!? De érdekes!"

Érdekes, biza, de miért?
Előzmény: Alomvilag (207)
Alomvilag Creative Commons License 2007.07.23 0 0 207

Azért pár dologhoz hozzászolnék, mert azt látom, hogy nem túl megalapozottak a hozzászolások.

 

Epikurosz:

Azért én kétlem, hogy az a 18 ezer forintos matrac latex lenne. A 10 cm meg túl kevés. A "habszivacs" elnevezéssel az a bajom, hogy nem ismerik az emberek, hogy miről is van szó. Nagyon sok féle habanyag van. Ráadásul a poliuretán habokból már sokkal jobbat csinálnak, mint a régi latex habok.

 

limitált széria:

A méretnek semmi köze a súlyhatárhoz. Ezt az adatot mindig egy kb 90 x 200 cm-es méretre kell értelmezni. Nem tanácsolnám Epikurosz 10 cm-es matracát ekkora testsúly esetén. Nem csak a keménység számít, hanem a magasság illetve rugalmasság is nagyon fontos szempont.

 

Balu0074:

Nem a gyár van Szegeden, én nem írtam ilyet. Csak éppen ez az egyetlen ilyen bolt a világon. Nálunk is voltak Beddingtone matracok...szerencsére eladtuk az utolsót is. ;-)

 

Azért ha annyira profik, akkor légyszi kérdezd már meg az eladót, hogy hogyan magyarázza meg a zsákrugó-kókusz párosítást? Ennek nincs értelme. A zsákrugós matracok a rugós matracokon belül viszonylag jónak mondhatók, mivel pontrugalmasabbak. A kókusz viszont egyáltalán nem az. Okos volt, aki kitalálta! De nekem van ötletem, hogy miért párosították...inkább nem írom le.

 

Még egy ajánlás matrackeresőknek: kicsit nézzetek körül a legnagyobb gyártók kínálatában is! Jéé, nincs rugós matrac!? Jaa és kókusz-latex sincs!? De érdekes!

 

Üdv,

Álomvilág

Balu0074 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 206
Hello Tomzolka!

Én szegedi vagyok de én nem tudok matracgyárról a környéken szerintem ez kamu, Álomvilág nem tudom mit tud vagy mire gondolt. Elmentem meg is néztem ezt az üzletet amit írtál (beddingtone alvásstudió) hát az is profinak látszik az egész ahogy van. Nekem a csávó azt mondta amerikaiak ezek a matracok engem meggyőztek csak a lóvét kell még rá összerakni, mert azért nem túl olcsó bár voltam a Cardoba is az húzósabb jóval. Egyébként én egy zsákrugós kokusz+latex matracot néztem 160x200 méretben.
Valakinek véleménye a Beddingtone Biotifull -ról van, az ossza meg velem legyen szíves.

Köszi
Előzmény: tomzolka (196)
Epikurosz Creative Commons License 2007.07.19 0 0 205
90x200x10 cm-es méretek, van huzatja, és hordozható.
Kategóriájában (poliuretán) egy igazi bajnok.
Előzmény: Epikurosz (204)
Epikurosz Creative Commons License 2007.07.19 0 0 204
Van egy habszivacs matracom, amelyet 10.000 forintért vettem, Neked 8000 forintért eladom. 3 hetes, max. 2 hétig volt használva. Gyakorlatilag vadiúj, még friss, ropogós.

150 kg-ig viseli el az alvókat. Nekem nem jó, mert fele annyit nyomok, mint te, emiatt nekem keménynek tűnik, de alattad biztos meghajol.
Nos?
Előzmény: limitált széria (203)
limitált széria Creative Commons License 2007.07.18 0 0 203
Nulla ismerettel és tapasztalattal matracvásárlás előtt állok, minden információt, ötletet, örömmel vennék.

 

Leamortizáltam az ágyamat, ami most kényelmetlen, plusz nincs jó helyen, mert pont a másik szobában van klíma. 1 éven belül szeretnék innen elköltözni, ezért most nem eszközölnék ágyügyben nagyobb befektetést, költözésig csak egy átmeneti megoldás kellene.

 

Egy szimpla matracra gondoltam, amit este beviszek a hűs nappali közepére, reggel meg elpakolom az útból. Lehet, hogy ezt költözás után semmire nem fogom használni, úgyhogy most csak valami olcsó, de azért kényelmes matracot keresek, ami nem mellékesen – legalább egy darabig – elbírja a másfél mázsánál is valamivel nagyobb terhelést. Jó lenne egy magasabb fajta, ami legalább valamelyest emlékeztet egy igazi ágyra.

 

Körbenéztem a neten és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a keresett 140*200-as kategóriában, ami szerintem simán kétszemélyes, 100-120 kg a súlyhatár, ezt nem értem.

Van valakinek ötlete, hogy merre induljak, milyen strapabíró (a strapa én lennék egymagam) márkát, anyagot, stb-t keressek?

Wals Creative Commons License 2007.07.18 0 0 202

 

Elolvastam a topicot. :)) Ha nem is teljesen de azért még egy picit tanácstalan vagyok. A kókuszos dolgokat és a bonelrugóst elvetettem az első körben. A latexen a táskarugóson és az egyéb szivacsmatracokon gondolkozom. Vagyonokat nem akarok érte adni, de a kényelem megér némi áldozatot. Derékfájós vagyok, többnyire háton alszom.  Azt hiszem elnézek a Novetexbe és az Ágyakházába. Talán beugrom a Matrackirályba is. Hm? :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!