Keresés

Részletes keresés

ms Creative Commons License 2003.11.09 0 0 179
Ha kérdezed "eláruljuk" az árakat!!! Ez nem titok, csak sokszor sokkal egyszerübb ha mindíg akkor mondjuk meg az árát némelyik terméknek mikor érdeklődsz/rendeled (ennek az oka az árfolyam ingadozás) Mi nem nyerészkedni akarunk hanem korrekt árakkal dolgozni (ami sok esetben EUR van CHF eredetű a mi esetünkben)
Egyébként ha valakit érdekel a termék akkor nem az ára a fontos (ha már meg akarja venni akkor fontos lehet, hogy hol milyen feltételekkel pl. garancia mennyi) Mi nem akarunk versenyezni a USA majd a cimbora behozza az árut árakkal, sajnos nem is tudunk hiszen az europai beszállítóink nekünk is kb. 40% magasabb árat adnak... De szerintem ezekről már hallottál...
A másik, hogy ma magyarországon a repülésből megélni... Szóval szerintem nem annyira lehet... Mi sem a pilotshopból élünk ezért is tudunk normális árakkal dolgozni!

Üdv, ms

Előzmény: Drake (178)
Drake Creative Commons License 2003.11.09 0 0 178
Megnéztem a honlapot és vigasztalhatatlan vagyok. Nálatok ez a company policy, hogy semminek nem adjátok meg az árát? És ebből meg lehet élni? :(
ms Creative Commons License 2003.11.09 0 0 177
ez, részletes info:
http://www.pilotshop.hu/
Itt pedig: Maycom rádió vevő

Üdv, ms

Előzmény: Drake (176)
Drake Creative Commons License 2003.11.08 0 0 176
Ez az?

Drake Creative Commons License 2003.11.08 0 0 175
Az mit tud és mennyibe kerül?
ms Creative Commons License 2003.11.08 0 0 174
Maycom AR-108 nálam van eladó, Üdv, ms
Előzmény: Drake (173)
Drake Creative Commons License 2003.11.08 0 0 173
Hol kaphatok használt vagy egyéb okból olcsó Rep.rádiót (csak vevő)?
kábelbúvár Creative Commons License 2003.10.28 0 0 172
Valóban léteznek olyan szerkezetek, amelyek 2 megadott freki között keresgélnek.

Azért vannak olyan frekik, ahol viszonylag sűrű forgalom van.

Például Pesten 164,4 megán megy valamelyik taxis társaság.

Előzmény: k2laci (171)
k2laci Creative Commons License 2003.10.28 0 0 171
Ezt értem, csak láttam már olyan scannert, ahol megadható volt, hogy pl. 160-161 MHz között search-öljön .... Mert ha az FR-100 137-174 MHz között szörcsöl, akkor kicsi az esély, hogy pont akkor forgalmazzanak az adott frekin, amikor odaér a keresés ....
Előzmény: kábelbúvár (170)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.10.28 0 0 170
Elvileg a sáv szkennelését szörcsölésnek hívják, és ez másik üzemmódot jelent.

Szigorú értelemben a szkennelés a memóriában tárolt frekik tekerését jelenti, ami ugye gyorsabb lehet, mintha az egész sávot raszterenként vizslatná.

A PSB-sáv használt frekijei függnek a konkrét földrajzi helytől.

Szal elsősorban a helyi taxisok/vízügyesek/vasutasok hallhatóak, nem túl nagy távolságig.

Előzmény: k2laci (169)
k2laci Creative Commons License 2003.10.27 0 0 169
Én is vettem egy ilyen FR-100-ast. Az a gond, hogy egy kisváros szélén lakom itt nem igazán találok sok frekit rajta a helyi rádióadón kivül (de azt hallgatni rajta elég nagy luxus) ...
Ugye jól sejtem, hogy a scannelésnél nem lehet csak a teljes sávot scannelni (engem pl. a 144-174 mhz érdekelne) ...
Ha valakinek vannak ötletei, frekvenciái stb. akkor irjatok (akár magánba is) ....
Köszi !
Előzmény: Aqaba (168)
Aqaba Creative Commons License 2003.10.13 0 0 168
Meghozták a rádiómat. Valóban 79 Euró volt. Pár km-re lakom a reptértől. Jó a vétel. :)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.10.10 0 0 167
Azt írják valahol, hogy szkennelni is tud, de nincs zajzár...
Előzmény: pack40 (166)
pack40 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 166
Kínában gyártják a gyártója egy Sunny-Tech nev? cég:
http://www.sunny-tech.com.hk

A rádiónak 3 változata van:

MR-318 AM/FM 2 BAND
MR-318A AM/FM & AIR 3 BAND
MR-318T AM/FM & TV 3 BAND

Gondolom téged a MR-318A érdekel.
Specifikációt nem nagyon találok róla de 108.000 - 140.000 MHz 25 kHz-es lépésekkel.
A gyártó oldalán sincs fenn semmi hasznos b?vebb info.

Az egyik repül?s forumon:

http://www.forpilots.com/archive/rec.aviation.products/0/msg1023.htm

Valaki egy jobb antennát keres hozzá (én is a Maycom-omhoz). Ennyi.

Előzmény: RJancsi (165)
RJancsi Creative Commons License 2003.10.10 0 0 165
Sziasztok!

Hallottatok mát erről a rádióról:


ha nem jött össze a link, erre gondoltam:

http://www.pilotmall.com/thestore/prods/449.html

Ha hinni lehet nekik, az ára vhol 35-40 USD között mozog, ami testvérek között is 10 e HUF alatt van. Nagyon gagyi lehet ezért a pénzért???

RJancsi

Aqaba Creative Commons License 2003.10.09 0 0 164
Nekem már meg is vették 79 Euróért. Hétfőn már nálam is, ha minden jól megy.
Aqaba Creative Commons License 2003.10.09 0 0 163
Most ráadásul 79 €-ért adják Németországban.
Előzmény: ecce homo (159)
pack40 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 162
Annyiban azért rendesek, hogy én a magyar Conrad-on keresztül rendeltem meg N.o.-ból és pont ennyiért hozták be. Akkor semmi extra profitt nem pakoltak ra.

Valaki tudna esetleg segíten abban, hogy hogyan lehetne ráfabrikálni egy normális antennát -118Mhz-136Mhz-hez-.

Mert lehet otthon fabrikálni:
128,950 Mhz = 2,324873656m ezt negyedeljük = 58,12 cm-es antenna kell (tudom hegesztőpálca + kazánlemez)

Én inkább vennék egy használtat.
Egyszer ugye kell egy SMA-BNC átalakító.
De, egy srác szerint magában a készülékben lehetnek olyan áramkörök amelyek miatt rövidebb antenna kell a kelleténél. Így nem olyan egyszerű, hogy letekerm a gyárit és rárakok valmi mást.

Ötletek?

Az antennával az a bajom, hogy a otthon a lakásban (Rózsadomb) a kábeltévé mindent zavar (de ha elmegyek sétálni ott is), munkahelyemen szuper a vétel (Pestlőrincen), belvárosban 0.
Szentendrén meg tisztábban jönnek budapesti adások (pl. taxi).

Előzmény: ecce homo (159)
ecce homo Creative Commons License 2003.09.22 0 0 161
Sch!

Küldtem emilt a jó címemről!

Előzmény: schlumberger (160)
schlumberger Creative Commons License 2003.09.22 0 0 160
Valóban el voltam veszve kissé, de majd ezentúl gyakrabban leszek! (Próbálok majd egy emilt is összehozni..)
ON

Ok! Jó az itt megadott címed? Küldenék majd egy kis szoftvert a rádiódhoz.
Sch.

Előzmény: ecce homo (159)
ecce homo Creative Commons License 2003.09.21 0 0 159
OFF
Szia sch!

Valóban el voltam veszve kissé, de majd ezentúl gyakrabban leszek! (Próbálok majd egy emilt is összehozni..)
ON

Láttátok az új, 2004-es Conrad katalógust? A 136-ik oldalon, mint "TOP Ajánlat" hirdetik az itt már jól ismert Maycom FR-100-at, "baráti" 39,900.- Ft-os áron. Azért elég érdekes árképzés az € 99.- árhoz képest, de messze a legkorrektebb készülék, ami ott fellelhető. Mostmár csak egy olyan hazai importőr kellene, aki az összes járulékos költséggel együtt olcsóbban be tudná hozni.

Előzmény: schlumberger (157)
Magnat Creative Commons License 2003.09.09 0 0 158
Igen, köszi, megtaláltam ... :-))
Előzmény: ecce homo (156)
schlumberger Creative Commons License 2003.09.09 0 0 157
ecce homo!

elveszett ember! előkerültél, lám...
tudod még a címem? ha nem: schlumberger@index.hu

Előzmény: ecce homo (155)
ecce homo Creative Commons License 2003.09.08 0 0 156
Közben észrevettem, hogy megtaláltad e lejjebb említett topicot, sok sikert! :-)
Előzmény: ecce homo (155)
ecce homo Creative Commons License 2003.09.08 0 0 155
Szia!

A jelenleg érvényes CEPT szabályozás szerint az FM-üzemmódban működő 27 MHz-es CB-készülékekhez nem kell semmilyen engedély. A korábban engedélyezett AM és SSB (féloldalsávos) rádiók elvileg 2000 januárjától nem használhatóak. Persze rengeteg ilyen rádió van még szerteszéjjel, és nagyon sokan használják is, különféle "maszek" hívójelekkel, de ők elvileg számíthatnak a HIF "érdeklődésre".
A kis Jaws Mark2-es értéke már szinte csak jelképes, még akkor is, ha kifogástalan, szerintem nem ér többet 4-5000 Ft-nál.
Egyébként ha érdeklődsz a rádiózás iránt, gyere a Rádiómatőr fórumba,
( http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9013579&tl=100&dr=0 )
- ott sok érdekes témáról olvashatsz visszamenőleg is, a CB-zéssel kapcsolatban is.

Előzmény: Magnat (154)
Magnat Creative Commons License 2003.09.05 0 0 154
Sziasztok,

sorry, ha nem teljesen ide való amit írok, de em találtam CB-s topikot. Szóval meg tudja vki mondani, h kell-e egy CB-hez frekiengedély, valamint h mennyit érhet egy használt Jaws Mark 2, autóba is szerelhetó darab?

Thanx előre is ...

Outlander Creative Commons License 2003.06.06 0 0 153
Nem büdös, nem szúrós szagú, - ahogy írtam - olyan mint a mosószappan vagy viaszgyertya. Picit tapad de nem ragad, nyomot vagy foltot nem hagyott maga után ahonnan sikerült levakarni, csak minden kis sarokba résbe beledermedt. Ha elko alatt az elektrolit kondenzátor értendô azt éppenséggen nem is találtam a készülékben, csak azt a bizonyos kockacukor nagyságú fémcellát amiben a tekercs meg ez a kiöntôanyag van, egy kvarz(szerűség)-ot ezenkívül egy halom SMDs ICt. Szerencsére valahogy úgy folyt a szaft, hogy panelt sehol sem ért, pedig a két szembefordított nyák között nem sok helyet hagytak. Minden azonnal átment az elemtérbe, de azt rendesen elöntötte. Azt viszont gondolom, hogy nem lehet vezetô ez az anyag, hiszen akkor nem lenne értelme vele kiönteni azt az alkatrészt.
A tegnap délutáni reptéri teszt alapján minden funkció OK-nak tűnt, bár egy kicsit zavarosabb volt a vétel mint máskor, de lehet, hogy csak a készülôdô zivatar miatt.
Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.05 0 0 152
Még pár szó a kis vevőhöz:
Ha a kifolyt trutyi büdös, szúrós szagú, akkor valóban elkóból jött ki.Ezt viszont azonnal el kell távolitani, mert vezeti a villanyt és beszivja a panel anyaga. Akkor meg nagy gáz lesz belőle.
T.
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.05 0 0 151
Sziasztok.
A kis rádiobol ami kiolvadt az valszeg az a melegre megolvado ragaszto amit használnak az alkatrészek rögzitésére. Ez kb 60 fok fölött kezd puhulni, majd olvadni. Régebben a VCO blokkok bele is ezzel volt tele, hogy ne legyen mikrofoniás. Melege volt szegény rádiocskának!
Legfrissebb imformácioim szerint mostantol Magyarországról is megy az Iridium müholdas telefon.Ez használható repgépen is. Jogilag és valóságosan is. Lehet kapni beszerelö készletet is hozzá. Nem olcsó játék, de ez az egyedüli lehetöség pl. egy kis jeten.
helló Tóni
schlumberger Creative Commons License 2003.06.05 0 0 150
inkább egy elkó lehetett az, ami elrottyant...
Előzmény: Outlander (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!