Keresés

Részletes keresés

Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 377

A filozófiai színérzet is egyfajta bázisállapotrendszer,csak az agyunk választja ki a koordinátákat.

De szerinted mi a rossz ebben az egészben.Mert ez csak egy vélemény...

Előzmény: Aurora11 (376)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 376

A szín egy fajta bázisvektor,amiket energiabázisvektorokból kikeverhetsz,amiknek a frevenciáknak felelnek meg.De szerintem mindegy,nincs olyan hogy jobb,vagy kevésbé jobb bázisvektor,csak az egyiknél van rezonanciszerű állapotok,a másiknál nincs.

Előzmény: mmormota (374)
egy mutáns Creative Commons License 2008.02.18 0 0 375

Bocs, nem voltam itt.

Tehát üldögélünk a nagy semmiben és egyszer csak feltűnik, hogy elöttünk karnyújtásnyira ott áll, pontosabban ott lebeg egy foton...

Az általam ismert fizikában ilyen nincs, a Gézoofizikában lehet, hogy van, de ahhoz nem értek.

1m

Előzmény: Gézoo4 (306)
mmormota Creative Commons License 2008.02.18 0 0 374
Fényről, frekvenciáról, színről volt szó. Konkretizáld az állításodat. Mik ebben az esetben a bázisvektorok, amiket használni kívánsz. Mit jelentenek, definiáld őket teljesen pontosan.
Előzmény: Aurora11 (371)
mmormota Creative Commons License 2008.02.18 0 0 373
Mikor bázisvektorokról kezdtél beszélni, eleinte azt hittem, van valamilyen elképzelésed egy közelebbről meg nem határozott állapottérről. Így esetleg lehetett volna valami értelme a dolognak, csak nincs kidolgozva.

A Gézooval folytatott épületes vitából viszont kiderült, hogy nem így van. Valami teljesen hibás elképzeléseid vannak, amiknek lényegében semmi értelme, nem érted azokat a dolgokat, amiket egymás mellé teszel.
Előzmény: Aurora11 (366)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 372
Vagyis csak a legvégén van.
Előzmény: Aurora11 (370)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 371
Igen bármely bázisvektor felírható más bázisvektorok lineáris kombinációjaként.Ez az egyik koordinátarendszerből a másikba való átugrás.Koordinátatranszformáció,ugyanazt a képződményt másféle színekből is felépíthetjük.
Előzmény: mmormota (369)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 370

A nem azonos írányba mutató vektorok nem adhatók össze,hanem a paralelogramma módszert kell alkalmazni,így adódnak össze szerintem a nem azonos részecskéknél a valószínűségek,és ezért nincs interferencia,mert ott az egy írányba mutató vektorkomponensek adódnak össze,nincs abszólutérték-négyzetre emelés,van interferencia.

Előzmény: Aurora11 (368)
mmormota Creative Commons License 2008.02.18 0 0 369
Ez alapvetően hibás felfogás.

Összekeverted az emberi színlátást (amely történetesen 3 különböző spektrumra érzékeny receptorra épül) a fény frekvenciájával. Ez nagyon durva félreértés.

Egy f frekvenciájú monokromatikus fényt lehet hogy a mi szemünk ugyanolyannak lát, mint 3 egész más frekenciájú fény megfelelő amplitudó arányú keverékét, de ettől ezeknek semmi fizikai közük nincs egymáshoz. Színes tv-t lehet így építeni, nem fizikát... :-)
Előzmény: Aurora11 (360)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 368
Szerintem azért nincs a nem azonos részecskéknél interferencia,mert nem ugyanabba az írányba mutatnak a részecskék amik bázisvektornyilak,ezért más típusú módusok.
Előzmény: Aurora11 (367)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 367
 A szín szerintem nem valaminek a nagysága,hanem írány,vagy az áramlástanban a módusok egy típusa.
Előzmény: Aurora11 (366)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 366

Igen,de szerintem egy f frekvenciájú foton a koordinátarendszer egyik tengelye,és az erőssége a teljes állapot arra az "írányra",vagyis a tengelyre vett vetülete.

Előzmény: mmormota (365)
mmormota Creative Commons License 2008.02.18 0 0 365
"Ha a foton színe megváltozhatna akkor nem c sebességgel haladna."

A szín (frekvencia) attól függ, milyen rendszerben írod le. Bármely leíró rendszerben c a sebessége, de más és más lehet a frekvenciája.
Előzmény: Aurora11 (357)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 364

Én is köszönöm!:)

Szia!

Előzmény: Gézoo4 (362)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 363

De Te a sebesség klasszikus összeadási törvényét használód!Nem adhatód össze a sebességeket!A rapiditást adhatód össze:

v=c szer tangeshiperbolikus rapiditás.

Ha v=c akkor a rapiditás végtelen,mert thx=1-nél x=végtelen.Az a baj,hogy Te szerinted a sebesség additív.

Előzmény: Gézoo4 (361)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 362

Sajnos ki kell lépnem. Köszönöm az élvezezetes beszélgetést! Holnap folytatjuk..

Szia.

Gézoo4 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 361

Látod-látod, három gyors átgondolatlan válasz..

Helyezzünk el valahol egy foton forrást.  Te meg én, egy-egy autóval, egymás mellöl indulva, különféle sebességgel közelítsünk a forrás felé..

Vegyük az egyszerűség kedvéért azt az esetet, amikor kezdedben

a forrás is és mi is álltunk a térben..

Nyílván a foton E kilépési energiával, c sebességgel halad a forrás és köztünk a térben.

Mondjuk te haladsz gyorsabban, akkor te a hozzám képest mért ve sebességeddel

nagyobb sebességgel azaz v1+c sebességgel ütközöl a fotonnak, én pedig v2+c sebességgel, mégis  te   ve+c sebességgel látod kékebbnek az ütközéskor a fotont,

(ahol ve=v1-v)

(   Ezt egyetlen foton esetén értelmetlen lenne Doppler-hatásnak minősíteni. Valamint a fázishelyzet tárgyalása is csak félrevezetne most.)

Azt ugye belátod, hogy te kékebbnek látnád a fotont?

(Azaz magasabb energiájúnak..)

Előzmény: Aurora11 (357)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 360
Eltőrőd a koordinátarendszered tengelyeit?Mert a színek a koordinátarendszered tengelyei.A bázisvektorok,vagyis a különböző frekvenciájú fotonok a Schrödinger által a színkeveréshez használt  színvektorokkal azonosak.Nem x-,y-,z-,hanem kék-,zöld-,piros-,vagyis f1-,f2-,f3-tengelyeid vannak.Csak a színekből háromnál több dimenziót is létre lehet hozni.
Előzmény: Gézoo4 (351)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 359
Mármint a Doopler-effektusnál.De egyetlen foton,mint bázisvektor nem válthat át másik írányú bázisvektorrá,vagyis más színű fotonná.
Előzmény: Aurora11 (358)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 358
A hőmérsékleti sugárzás harangalakú görbéje tolódik el,mint a Mössbauer-effektusnál.Ugyanaz a jelenség csak más frekvenciatartományban.Az egyes bázisvektorok egymáshoz képesti intenzitása változik meg.
Előzmény: Aurora11 (356)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 357
Ha a foton színe megváltozhatna akkor nem c sebességgel haladna.
Előzmény: Aurora11 (356)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 356
A Doopler-effektusnál a fázissebesség szerepel,nem ugyanazon foton színe változik meg,hanem a mellette levő fotonok érvényesülnek jobban,mint Fourier komponensek.
Előzmény: Aurora11 (355)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 355
Ja nem két foton?Akkor csak sima f,mert a fotonnak nem számít mások sebessége,mert nincs számára idő.A mozgásállapota sohasem változhat meg,így a színe sem.
Előzmény: Gézoo4 (353)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 354

Nem mert nem tudsz sebességet mérni,mert nulla a sajátidőd,mert az órád a fotonok becsapodását számlálja,de a szerencsétlenek nem tudnak beérni soha,mert ugyanazzal a sebességgel haladtok!:(Aszimptotikusan lehetetlen állapotban lennél!

Előzmény: Gézoo4 (351)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 353

Nem...

Akkor beszélhetnénk intenzitásról, ha időegység alatti fotonok számáról beszélnénk..

Nem, nem.. Itt egyetlen foton és egyetlen detektor találkozik..  Itt 2E=hf  .. azaz

f =f1+f2

Előzmény: Aurora11 (352)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 352

Nem,mert f egységekben mérünk.Csak az intenzitás lesz kétszeres.Úgy képzeld el,hogy a nyíl f írányba mutat,az intenzitás a vektor hossza.A nyíl az energia-bázisvektort szimbolizálja,de általában gömb alakú golyókként,de ilyen alapon lehetne tetraéder is.

Az intenzitás lesz kétszeres a szín nem!!!!De ezt a témát mintha hallottam volna már?

Előzmény: Gézoo4 (350)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 351

Azaz ha mi pl. c-vel haladunk, akkor  még azt sem vehetnénk észre, hogy

a szembejövő foton is c-vel halad, mert mi a detektorban egyetlen energiát mérhetünk..  azt amit a foton becsapódásakor átadott a detektornak.

Előzmény: Gézoo4 (350)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 350

Nem egészen ilyen megközelítésre gondoltam..

Hanem olyanra ami egyszerűen mérhető. Elsőfokú lineáris függvénnyel képezhető..

Mint pl..  Efoton1+Efoton2=Eeredő

Mert ebből azonnal látszik, hogy két, azonos színű=energiájú foton ütközése sem

ad végtelenes értéket.. pusztán a két energia összege.. 

Így a sokszorosan bizonyított Plank féle összefüggés   E=hf   segítségével

azonnal látszik, hogy 2*E  hatása csupán 2*f lesz...  (h állandó)

Előzmény: Aurora11 (347)
Aurora11 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 349

Én sem úgy értettem,hogy szó szerint látnák egymást,mert nincs szemük:),hanem az egymáshoz képesti sebességük c.

Mit értettem félre?

Előzmény: Gézoo4 (348)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 348

Jajj, nehogy félreérts.. 

Csak arra, olyanokra utalok, hogy pl. a termodinamika törvényeit a mai napig is igaznak tartja a világ, közben pedig olyan emberke találta ki, aki 2 tizedesnél pontosabban nem tudott még hőmérsékletet sem mérni..  Nem ismerte az atomokat, a molekulákat,  a fotonokról már nem is szólva..

Az ilyen félreérthető butaságokkal nem kellene félrevinnünk a beszélgetést.

Előzmény: Gézoo4 (345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!