Keresés

Részletes keresés

Aszusz Creative Commons License 2007.09.24 0 0 120
Az osztott képernyő egyébként engem is zavar, de csak azért, mert olyan kicsi tévén nézem, hogy így már alig látni valamit. A 24-et nem néztem, sok egyéb más sorozatot sem nézek, úgyhogy én nem tudom, hogy ki miről mit koppintott, és ezért ez nem is zavar annyira.


Előzmény: Balage85 (118)
kambekk Creative Commons License 2007.09.24 0 0 119

Na meg az eröltetett kézikamerás közeliek... miközben a legnagyobb konflikt a jelenetben, hogy együtt mennek-e az elvált szülők az állatkertbe, vagy senem.

Mondom, ez egy műfajparódia. Annak nem is rossz. De akciófilm sorozatnak gyengeeeeeeeee!

Előzmény: Balage85 (118)
Balage85 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 118
Szia,
figyi én nem azt mondom, hogy ne lopjon senki a jobbtól, de az osztott képernyőnek semmi funkciój, kvázi inkább zavaró.
Előzmény: Popsi (117)
Popsi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 117
Amikor bejött a mátrix 1 hozott magával egy rahedli új speckó efektet..utána szabadon kismillio filmben alkalmazták..most akkor az összes film a mátrixot majmolja?Lépjünk már túl ezen..az osztott képernyős részeken kívül semmi hasonlóság a két sorozat között.
A magyar rémrendes megint más tészta..
Előzmény: Balage85 (116)
Balage85 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 116
Sziasztok,

az én véleményem a sorozatról elég kritikus lesz. Kezdjük azzal, hogy a sorozat a 24-et majmolja. Ami nem is lenne probléma, ha jól kapták volna el az eredeti koncepciót. Gondolok az osztott képernyős megoldásra. Miért? Mert a 24-ben arra használták az osztott képernyőt, hogy feszültséget teremtsenek (pl. ketten vadásznak egymásra). De itt nem történik semmi és úgy igazából értelmét is veszti a megoldás. Meg még majmolni tudnak rendesen, emlékezzün csak a kiherélt Rém rendes családra. Meg marha jó szakkönyvet lehet venni leértékelve a sorozatírásról, 800 ft beruházással.

remélem nem sértettem meg senkit, aki nem bírja a kritikát, ne olvassa.
Előzmény: kambekk (112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 115
"Amúgy nekem tetszett. Jó szövegek vannak benne. És az lenne a fantasztikus, ha komoly akciók lennének, amint Bordás odakerül."

Főleg az utolsó 3 rész lesz fenomenális, amiben Buci tolószékben kergeti a rablókat.
Előzmény: Aszusz (114)
Aszusz Creative Commons License 2007.09.23 0 0 114
"Honnan tudta, hogy a fehér laptopos srác volt a tolvaj?"

Szerintem úgy jött rá, hogy Móricz tett egy megjegyzést, hogy a zsebes eldobja a tárcát. De itt a kukába dobták. Szóval nem egyszerű tolvaj volt. Valaki bosszantani akarta a kiscsajt. Vajon ki? Bordás felhívta, és megkérdezte, hogy mióta dolgozik a cégnél (ez az elején is szóbakerült). Két hete. Sztem itt folytatódott a beszélgetés, csak azt már nem láttuk. Vagyis ki helyett vették fel. Aztán talán utánanézett Palikának, hogy hol szokott lógni, esetleg kép róla, aztán mennek.
A játszótéren igazoltatás, itt már kiderül, hogy a jó embert faggatják-e. Stb.

"Bordás melyik sakkfigura?"

A tábornok azt mondta, hogy a világos király. Vagyis őt kell megvédeni.

Amúgy nekem tetszett. Jó szövegek vannak benne. És az lenne a fantasztikus, ha komoly akciók lennének, amint Bordás odakerül. Merthogy azelőtt egy isten háta mögötti körzet volt.
Tharsis Creative Commons License 2007.09.23 0 0 113
Egyenlőre még nem láttam az újabb epizódot, de már nagyon kíváncsi vagyok rá. Jó volt? :)
kambekk Creative Commons License 2007.09.23 0 0 112

Úgy értem a műfajparódiát, hogy az elhangzó mondatok, gesztusok, mimika, vágások, és zene teljesen jól hozzák az amerikai televíziós krimi-kliséket (ez pozitív!), viszont a cselekmény, amelybe mindez bele van ágyazva, ehhez képest érdektelen, középsulis csínyharc.  (Pélául azt az osztott képkockás mászókáramenetelt csakis viccként tudom értékelni.)

Nem, nem mondom, hogy egy képzeletbeli angyalföldi kapitány felesége mondjuk a WTC terrorelhárító-harcában szerzett mentális sebektől gyötrödve meneküljön el a tehetetlenségét néhol agresszivitásba fojtó férje elől, de ez a cosmopoliten-es női feleségfigura egyszerűen nem kompatibilis a történet szerinti sima "már mást szeretek" indíttatással.

 

A sorozat külsőségei mind rendben vannak - az epizódesemények és a főtörténet viszont (ha van), messze alulmúlja mindezt. 

 

_szerintem_

 

 

De inkább ez, mint egy újabb Kisváros...

Előzmény: Bosco (107)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 111
Jajaja, ez volt! :DD
Előzmény: Bosco (110)
Bosco Creative Commons License 2007.09.23 0 0 110
kb:

- Ha nem jövök el anno Olaszból...
- Na de akkor nem lett volna Lackó... (a fiuk)
- De lehetett volna Giovanni...
Előzmény: Transylvanianmixedgrill (109)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 109
Volt az a rész, amikor az asszonyka megjött, és az irodában nyomta szöveget Bordásnak. Valami Giovannit emlegetett, nemtom, már mi volt, de jót nevettem. ;)
Előzmény: Bosco (108)
Bosco Creative Commons License 2007.09.23 0 0 108
- Tudja, hogy mit szeretek én magában, Móricz?
- Mm..mit?

- Semmmmit.

:DD
Bosco Creative Commons License 2007.09.23 0 0 107
Miért is lenne paródia? Szerintem az lenne parodisztikus, ha Angyalföldön már a harmadik részben folyamatos tűzharc lenne a helyi maffiával meg terroristákkal :)
Előzmény: kambekk (106)
kambekk Creative Commons License 2007.09.23 0 0 106
Érteeeeemmmmár! Ez egy műfajparódia! És annnak kiváló is!
Előzmény: Bosco (104)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 105

Jaja! :DDD

 

Ez a mondat legalább akkora, mint a Sose halunk meg filmeben, hogy

 

- Egészségedre, Titi bácsi! Isten éltessen! Valami megérzés a másodikra?

- Revü, Rovó oda-vissza!
- Hoppá! Ez biztos?
- Mint a halál!

 

:DDDDD

 

Előzmény: Bosco (104)
Bosco Creative Commons License 2007.09.23 0 0 104
Felülről jött a parancs!
Mennyire felülről?
Onnan már az Istent is látni.

:D
Bosco Creative Commons License 2007.09.23 0 0 103
Nem tudom, szerintem pont jó, h nem tolják az arcunkba a sztorit, hanem lassan rajzolódik ki...
Előzmény: kambekk (101)
Bosco Creative Commons License 2007.09.23 0 0 102
1. Ezt én sem értem.
2. Úgy értettem, h őt kell védeni.

Poénokon én is röhögtem :)
Jó ez a sorozat :) Csak a főcím és maga a cím (Tűzvonalban) megtévesztő...

Trokán mint getziember, tök jó! :)
Előzmény: Transylvanianmixedgrill (96)
kambekk Creative Commons License 2007.09.23 0 0 101

Na jó, a Lindában ha láttunk két kifaroló Opelt, már dobtunk egy hátast. Az Ötvös Csöpi filmekben meg beájultunk egy dobozos Gold Fassl-tól (pláne az egy évtizeddel korábbi Oroszlán ugrani készül nagyszabású külföldi helyszíneinek láttán). De ezek az idők elmúltak... Elismerem, hogy izgalmasak a képi megoldások, fények, vágások, zene, de a történet fajsúlya mindezekhez képest ultrakönnyű (mondhatni harmatgyenge).

Előzmény: Transylvanianmixedgrill (100)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 100
Nem érted te ezt. A Linda se szólt semmiről valójában, mégis kult filmsorozat lett. Mitől?  A feelingtől. Szerintem ez az életszag, ami körüllengi a sorozatot, ez nagyon király!
Előzmény: kambekk (98)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 99

:DD

 

Na de most komolyan.

Előzmény: Kövezett (97)
kambekk Creative Commons License 2007.09.23 0 0 98
Szól ez a sorozat valamiről is, vagy csak átvettek néhány amerikai képformát és vágási trükköt, oszt kész?! Mert az egy dolog, hogy fokozzák vele a hangulatot, de amikor a lecsengés annyi, hogy Palika leszedi-e a kerékbilincset, vagy sem... No akkor bukik el a mozi :(
Kövezett Creative Commons License 2007.09.23 0 0 97
1. Olvasta a forgatókönyvet.
2. Sötét paraszt.

:-)
Előzmény: Transylvanianmixedgrill (96)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 96

Két dolgot nem értettem:

 

1) Bordás honnan jött rá, hogy a laptopos fehér pólós srác volt a tolvaj?

2) Bordás milyen színű sakkfigura? Most őt kell megvédeni, vagy őt kell kicsinálni?

Oticaar Creative Commons License 2007.09.23 0 0 95
Izgi.
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 94

- Lacikám, széllel szemben nem lehet hoppázni! :D

Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 93

- Lőttél valamit a hétvégén?  - Bakot, bazdmeg! :DDD

 

Kurvanagy sorozat!

 

 

Kövezett Creative Commons License 2007.09.23 0 0 92
Biztos füvet szívtál ;-)
Előzmény: Transylvanianmixedgrill (91)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2007.09.23 0 0 91

Van ennél jobb sorozat? Én könnyesre röhögöm magam! :DD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!