Keresés

Részletes keresés

zsazsi30 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 261
Sziasztok!
Matracügyben szeretnék tanácsot, véleményt kérni. Fix ágyrácsra 160cm-s táskarugós matracot szeretnénk, ami nem drága. Ezeket néztem:
1. RottexTR
2. Samos AV - ez nem tudom, milyen márka, a matracdepo forgalmazza (http://www.matracbolt.hu/index.phtml?module=termek_reszletes&termek_id=186)
3. Sultan Hustad Ikeás matrac
4. Konfor Dream (www.konfor.hu-n van leirás)
5. Materasso Primator Bio Ex Royal
Szerintetek ezek közül melyik? Vagy ha egyik sem, akkor mit ajánlotok?
Köszi: Zsuzsa
Face75 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 260
Sziasztok!

Már két hete használjuk a Magniflex Biomax matracot és eddig jók a tapasztalataim! Eddig kb 10cm-es matracunk volt, ez most 22cm. Érezni a különbséget! Remélem 8-10 év múlva sem bánom meg, hogy ezt választottuk!
jnnici Creative Commons License 2007.11.25 0 0 259
Sziasztok!

Jövő7en megyek matracot venni.
Cardo vagy Beddingtone? Már kinéztem 1-2 jó cardo-t (65-85 e),de láttam egy Beddingtone-t is (kb.65e, igaz más néven fut,mert nem adták hozzá a nevet,ezért olcsóbb.)
Táskarugós lesz,az biztos.
Maradjak a Cardonál?

vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 258
Végre megjött az új matrac, már aludtunk is benne, szuper kényelmes. Mindenkinek csak ajánlani tudom a novetexet, ilyen barátságos kiszolgálást, és nagy választékot sehol nem láttam még.
the crow Creative Commons License 2007.11.09 0 0 257

www.matrac-piac.hu a független matrac portál

(hirdetőket és publikáló szakértőket keresünk) crow@uze.net

Kristi31 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 256

Mi is megvettük a tempur habosat,ma lesz az első próba:-))

Nagyon remélem,hogy beválik:D 

Ja és vettem hozzá tempur párnát is,nem bírtam otthagyni olyan kényelmes volt.-))

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 255
Nos eddig jók a tapasztalataim.

Kellemes rajta eküdni, jól tart, miközben ahol kell, belesüppedek.
Pld sarkam, rérdem, vállam, ...
Jól tartja a derekat.

Bevált, ajánlom bárkinek.
A Max city-ben vettembudaörsön, a földszinti üzletben.
Kiemelném a roppant kedves kiszolgálást!
Előzmény: Törölt nick (249)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 254
Döntöttünk, mégpedig a novetex mellett. Nekem szimpatikus volt a kiszolgálás, a választék, meg az októberi kedvezménnyel az ár is. Végülis olcsóbban jöttünk ki, mint a Materasso lett volna, amiről pedig többen rosszat mondtak. Remélem, tényleg jó lesz, és nem lesz vele problémánk.
Kristi31 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 253

Szerintem is brutál nehéz:-))Én a 80-nál is meglepődtem,hogy milyen nehéz.

Nekem sem egyszerü a próba,idéki vagyok ezért nem tudom mikor tudunk felmenni Pestre,de kivárom, próba nélkül nem veszek matracot az tuti:-)))

Talán most a 4 napos pihenő alatt nyitva lesznek és kitudom próbálni.

Előzmény: vgabi1981_07 (252)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 252
Szia!
Eddig mi a 160-asban gondolkodtunk (nagyjából egyforma az igényünk), de megijedtem, h túl nehéz, és még én se tudom mozgatni.
A materassoval az a bajom egyedül, hogy sehol nem tudom kipróbálni (mármint itt a környéken, Veszprém körül). Mindenhol csak a katalógusokat mutatják, így viszont nem merem megrendelni.
A Novetex esetén nálunk is az ár az, ami miatt nem valószínű, hogy mellette döntünk. Pedig a boltban nagyon rendes volt a csaj, ott próbálgattuk kb. 1 órán keresztül, csak hát amikor az árára rákérdeztünk, hasonlóan ledöbbentük (mi egy 6L+6K+2L-t néztünk, itt 20% kedvezményt adtak volna), 105 000 Ft (1 db 160-as, vagy 2 db 80-as egyben).
Szóval nem tudom, mit tegyek.
Esetleg nézzétek meg a matracdepó oldalát, ott a biomatracok között van a Tahiti meg a waikiki, ezek is kedvező árúak, mi erre hajlunk most.
Előzmény: Kristi31 (251)
Kristi31 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 251

Szia!

Mi is most vennénk matracot szintén 160-as ágyra.De mi tuti 2 80X200-ast veszünk már csak azért is mert a párom keményebb matracot szeretne.

Néztük a Novatex-nél a matracokat mi is,de az árától majd s..re estünk.A két matrac 

2L+8K+8L------82899.-

6K+12L---------76899.-

Az összesen:159.798 -12%kedvezmény jött le belőle októberben.

Ugyan ez a két matrac Augusztusban (első látogatásunk) 105.000-ft volt már kedvezményes áron.....Kicsit meglepődtünk a 35.600ft-os árelmelésen:-((((

Ezért néztünk máshol is(kokoflex:8K+8L---76.200,2L+3K+4L+3K----77.000 ebbből volt 20%engedmény így a két matrac:122.560.-)Meg persze még jó pár helyen de azok mindd drágábbak voltak.

Most a www.materasso.hu -n néztünk ki termopur+kókusz matracot elég jó áron:

http://www.materasso.hu/index.php?p=termekek&tkat=6&tid=5

Ezt még csak a párom próbálta ki,ahogy lesz időnk felmegyünk és megnézem én is.

Előzmény: vgabi1981_07 (250)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 250
Sziasztok. Matrac vásárlás előtt állok, kókusz-latex matracot szeretnék. Az ágy 160*200-as. Néhány hozzászólásból viszont felmerült bennem egy kérdés: nem lesz túl nehéz egy ekkora kókuszos matrac? Ha valakinek van ilyen, és tudja, kb. mekkora a tömege, megkérhetném, hogy írja meg?
Azt mondjuk tudom, hogy sokkal a 2 db 80*200-as sem "kellemetlenebb", mégis valamiért a 160-ast szeretném, ha nem túl nehéz a matrac.
Típusban Materasso, a matracdepó Waikiki vagy Tahiti típusa, illetve talán még a Novetex matracai jönnek számításba. Mi a vélemény róluk?
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.22 0 0 249
Sziasztok!

Döntöttem.
Ural Medikal termékcsalád - Memorymatrac szett - 90*200 cm
Ma lesz az első teszt.
Kristi31 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 248

Sziasztok!

Mi is mostanában szeretnénk matracot venni fix,ágyra.

Mi ezt néztük ki:

http://www.materasso.hu/index.php?p=termekek&tkat=6&tid=5

 

Szerintetek ez jó lehet?Kényelmesnek kényelmes,a párom már tett fekvőpróbát hétfőn megyünk megnézni közösen.

A választék óriási,csak győzzön kiigazodni rajta az ember lánya:-))

Van ahol latexet,van ahol a termopurt mondják jobnak.

Szerintetek?

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.15 0 0 247
A több rétegűre.
Azért, mert a motoros ágyrács (74.320Ft infrás távirányítóval:) alá tán jobb a több réteg. Jobban hajlik.
Alul egy hullámkókusz, kb 3 centi. Felete 2 réteg latex.
Az ötlet jó, szellőzik, kényelmes, stb. (83.999Ft)

A memory szivacs nem tudom miként szellőzik.
Tetszeni tetszett, van Tempur vagyonokért, én mégis a török gyártású
Ural Medical szettet pereferáltam, ha szivacsot választanék. (79.9000Ft)
A különbözetért inkább motoror ágyrács, még egy plazma tv is beleférne az ágy fölé,
az még radiátornak is jó télen. :-)

A Bayer Neutralizer Memory lenne még 89.900Ft.

Minden esetben a 90*200-as méretről beszélek.
Előzmény: sandor_bacsi (245)
zoli77bp Creative Commons License 2007.10.15 0 0 246
Hello mindenkinek!

A 65000 Ft-os memory foamos matrac szerintem kamu...Egyszer futottam én is egy nagy kört, akkor nem memorysat vettünk, de a matracosnál találtam jó áron jó matracot. most hogy nézem az oldalukat(http://www.matracos.hu/matracok/memory), a memory foamos nincs meg 65000 Ft-ból...


Viszont vegyetek vákuum merinót az a király:)))
sandor_bacsi Creative Commons License 2007.10.14 0 0 245

 

Szia Díler!

 

Yatas memory foam-os is van 65 e kornyeken.

EN itt neztem: http://www.ballabutor.hu

 

Teged milyen matracra beszeltek ra? Erdekel, mert en eddig kokuszosat akartam venni, de azt hallottam, hogy eleg hamar besuppednek....

 

Elore is koszi.

Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.14 0 0 244
65.000? Hol lehet még annyiért kapni?
Előzmény: sandor_bacsi (242)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.14 0 0 243
Köszönöm!
Megnézem.

Épp ma voltam Budaörsön a Max-City-ben, 3 boltban is.
Lehet hanyagolom a memory habokat, némelyik egy kocsi ára.
Azon kívül, nem szellőzik, nem vezeti el az zzadságot.

Kaptam más, sokkal kedvezőbb, jó ajánlatokat is, valamint bevállalok egy motoros ányrácsot is, infra távirányítóval. Nagyon ott van a szeren! :)
Még egy plazma tv is beleférne a memory árába, majd egy egyiptomi nyaralás. :)
Inkább.
Előzmény: sandor_bacsi (242)
sandor_bacsi Creative Commons License 2007.10.13 0 0 242

Szia Díler,

 

Matrcavasarlas elott allunk, es memory foam-os matracokat is nezegettunk. Nekem annyira nem jon be, a csaladnak (3 masik ember - 60-70 kg koruliek) viszont nagyon bejott egy puha, kenyelmes, bayeres matrac Bayer Neutralizer Memory (15 ev garancia).

Ahol neztuk (Borsod megye), ott 65 e volt. Talaltam honlapokat... Talan az erdi Tescoban is van.

 

http://www.gyapju-biomatrac.hu/content/view/35/35/

 

http://www.bltbeds.co.uk/relaxsan_mattresses/bayer_collection/

Előzmény: Törölt nick (225)
sandor_bacsi Creative Commons License 2007.10.13 0 0 241

 

Sziasztok!

 

Nagyon kenyelmesnek erezten egy Rottex kokusz-latex matracot. Viszont ezekre a matracokra csak 5 ev a garancia. Tudna segiteni abban vki, hogy ennek mi az oka, miert csak ennyi? Van valakinek tapasztalata ilyen tipusu matracokkal?Elore is koszonom.

ndrew79s Creative Commons License 2007.10.10 0 0 240
Habmatracnak én azokat a matracokat nevezem, amik különböző hab anyagokból, kókuszból, latexből készülnek. (magyarul, nem rugós:) )

A memory hab a habok között egy különleges anyag, a lényege, hogy felveszi a test alakját, idomul hozzá, is úgy támasztja alá. A full memory matracok nagyon furcsák, mert teljesen belesüppedsz az anyagukba - és drágák is.(egyszer érdemes belefeküdni egy ilyenbe :)) ) Ez a memory duett egy többrétegű hab matrac, csak a külső héjja készült memoryból, így a felső réteg idomul, de alatta azért már tart rendesen.

A habmatracok keménysége tök eltérő lehet, van belőlük puha is és kemény is, de szerintem igazán kemény csak a bonell rugós tud lenni. Ráadásul tudnak trükközni azzal, hogy a rétegek eltérő keménységüek, így pl. felül puhább, középen meg kemény, sőt olyat is csinálnak néha, hogy a fej - derék - láb részeken is eltér a keménység. ( a memory duett azt hiszem e tekintetben homogén)

Így akinek fontos a jó kemény matrac, annak a hab nem biztos hogy jó.

Előzmény: cimbóka (236)
ndrew79s Creative Commons License 2007.10.10 0 0 239
Igen, ez az. Mi 160-asat vettünk:)) Mondjuk érdekljődd meg, mert mi 3 hetet vártunk rá, nem bizti hogy van raktáron.
Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 238
Megvan, erre gondoltál!?

Korábban már belinkeltem, ha miinden igaz, 32.399Ft, ami korrektnek tűnik.

Már csak egy motoros ágyrácsot kellene keresnem hozzá :-D
Előzmény: ndrew79s (234)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 237
Be tudod linkelni, hogy melyik az?
Előzmény: ndrew79s (234)
cimbóka Creative Commons License 2007.10.09 0 0 236
Köszönöm a tanácsot. De láttam közben, hogy a hab(memory?) matracot különböző felületekkel lehet még komfortosabbá is tenni, amellyel a keménységén lehet állítani.
Akkor eddig az az általános vélemény, hogy a habmatrac a legkényelmesebb?
A kárpitozott keretről nincs valakinek információja?
Előzmény: ndrew79s (235)
ndrew79s Creative Commons License 2007.10.09 0 0 235
Hab matracnál nem kellene a különálló matracokban gondolkoznotok, a bonell rugósaknál van ez, hogy ha Te megfordulsz éjszaka, a rugók ne mozgassák a teljes matracot, s vele a párod.
Sőt, szerintem kifejezetten kényelmetlen, mert középen nem fog tartani a hab.

Ágyrácsot mi a Kikában vettünk, elég jó áron volt olyan, aminek a derék zónája állítható, ebből akkor nektek is kettő kellene, azzal lehet finomhangolni az ágyat :)

Egy dolog fontos, mi itt bármit is írunk, Nektek kell elmennetek és próbálkoznotok, mert Ti fogtok az ágyban aludni;
Előzmény: cimbóka (232)
ndrew79s Creative Commons License 2007.10.09 0 0 234
A Sleep easy termékcsalád _nem_ novatex, hanem relaxsan, de ez persze nem hátrány.

Nekünk július óta van memory duet matracunk, nagyon bejött, nagyon kényelmes, jó rajta aludni. Hogy mennyire tartós, majd 10 év múlva kiderül. :)
Előzmény: Törölt nick (231)
Face75 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 233
Ha jól tudom 160 kg-ig nincs gond a memoryval.
Nekünk ágyrácsban a sima ágyrácsot javasolták, vagyis azt ami egyébként is van az ágyunkban, úgyhogy nem kellett venni külön.
Az árnál szerintem az sem mellékes milyen garanciát adnak, és hogy mióta van a piacon a cég.
Szerintem.
cimbóka Creative Commons License 2007.10.09 0 0 232
Mi is most állunk ágycsere előtt.
A matracot sem tudom persze, de nekem a keret sem mindegy. Egyéb bútoraink miatt (meg egyébként is, nekem az jobban tetszik) kárpitosat szeretnék.
Létezik olyan kárpitos ágykeret is , amelyikbe lehet külön matracot tenni? Ráadásul nem egy 180x200-asat szeretnék, hanem 2x90x200-at. Így lenne arra lehetőség, hogy férjemmel- aki jóval nehezebb nálam- mindketten alkatunknak megfelelő matracot válasszunk.
A másik kérdésem az ágyrácsra vonatkozik. Erről nem írtok, de amikor pl. az IKEÁ-ban néztem matracokat, ott többféle, egymástól nagyon különböző minőságű és árú ágyrácsot mutattak.Milyen fajta a legjobb?
Még egy : a memory matrac nem túl puha egy 100kg feletti embernek? Ez az a bizonyos "hideghab" matrac?
Egy ismerősöm egyébként azt mondta, hogy -szerintem erre a memory típusú matracra gondolt-, hogy az ilyen testformát felvevő matracot a Lurdy házban láttak legolcsóbban. Az üzletet és a márkát nem tudom.Megköszönném, ha segítenétek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!