Keresés

Részletes keresés

miyoko Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23557

Szia Mau!

Lenyűgőző képeket tettél fel, nagyon jó bennük gyönyörködni! Royalt is felveszem a legközelebbi uticélra, nagyon vonzó amit írtál róla!

Köszönjük, jó volt vágyakozni!

Előzmény: Mauritius25 (23554)
Inda1127 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23556
Kedves Mau!
Szuper beszámolókat kaptunk Tőled, csodás képekkel!!!
Köszönjük!
Előzmény: Mauritius25 (23554)
kohsamui Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23555

Szia Mau!

Köszi a képeket,nagyon gyönyörűek!

Ilyen eszméletlen kék és fehér színátmenetek

máshol nem is léteznek.(talán?)

Maldívra csak visszavágyni lehet,de én most egy másik

"visszavágyós"helyet is találtam:)

Előzmény: Mauritius25 (23554)
Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23554

Sziasztok!

 

Remélem a képeim elnyerik tetszéseteket! Több mint 1000 kép közül kellett őket kiválogatnom, ami nagyon nehéz volt mert mindegyik nagyon szép. Ha esetleg valakinek lenne kérdése, amire nem tértem ki az élménybeszámolómban, csak nyugodtan tegyétek fel, nagyon szívesen válaszolok rájuk! :-)

 

Üdv: Mau

Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23553

Víz alatt:                                                                                                  

Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23552

Élővilág:                                                                                                      

Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23551

Beach:                                                                                                                               

Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23550

Araamu SPA:                                                                 

Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23549

Beach Villa:                                                           

.BrIgI Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23548

Szia Andi!

 

Meedhupparun voltam.:)

 

Üdv:

Brigi

Előzmény: andi265 (23543)
Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23547

Garden Villa:        

                     

Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23546

Néhány kép a Hidroplán útról!            

Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23545

Sziasztok!

 

Tegnap előtt este hazaérkeztünk Royal Islandről. Néhány dolog ami még kimaradt a beszámolókból. Az idő végig csodás volt, az utolsó előtti napon egy kb másfél órás vihar kerekedett, olyan szinten beborult az ég, amit még nem láttam, ebből 15percig úgy szakadt mintha dézsából öntenék. Az ég tinta kékké sötétedet és az óceán színe is megváltozott. A Maldív időjárás megmutatta a szeszélyes oldalát is. Így a nyaralás vége fele már nagyon örültem ennek a viharnak, mert így legalább ilyet is láttam, és sikerült szép képeket készítenem róla amit hamarosat fel is töltök. A videók is készülőben vannak, amiket majd a youtube oldalára teszek fel, és a linket természetesen veletek is megosztom. Képzeljétek el a 188-as Beach villa előtt van egy banyán fa, és ezen a fán lakik egy sárkánygyík. Egyszer mikor a teraszon ültem felfigyeltem hogy a fa gyökereinél mozog valami, odamentem és megláttam amint két sárkánygyík birkózik, gyorsan visszaszaladtam a fényképezőgépemért és a kamerámért, és sok szép képet és egy kb fél órás videót sikerült a birkózásról rögzítenem, amit ha megvágok, szintén a youtubra töltök fel. A gyíkok annyira lekötötték egymás figyelmét hogy rólam tudomást sem vettek, így sikerült közeli felvételt készítenem. Nagy ritkaságnak számít ha az ember a természetben lát és rögzíteni tud ilyen eseményeket. A szigetnek van egy házi madara is, ő egy Jákó papagáj a neve Kamana. A sportcentrumnál lehet meglátogatni, de miután ötször kerestük a nyaralásunk során, és csak az első alkalommal találtuk a helyén, megkérdeztem a sportcentrum vezetőjét hogy mikor kell jönni hogy találkozhassunk. Hát szabályosan időpontot kell kérni tőle. :-) Otthonról hoztam neki tökmagot, mivel Bandos beszámolójában olvastam hogy szereti, hát mikor beleszórtam a tálkájába a szottyi közé, elég szemrehányóan nézet rám, és úgy mutatta hogy ő a szottyit szereti, hogy a tálka aljából elkezdte kiválogatni a szottyikat és a tökmagot tolta félre a csőrével. Kézből is csak elvette a tökmagot és utána eldobta. Viszont meg lehetet simogatni, csak arra kell vigyázni hogy nem szereti ha a fejét simogatják akkor finoman megcsíp, de a hátát szinte tolta oda hogy vakargassam, cserébe megengedte hogy a kezemre vegyem. A haza felé tartó repülő utunk nagyon fárasztó volt, Dohában több mint 9órát kellett várnunk az átszállásra. Úgy tudom hogy a Qatar légitársaság erre az évre 200 új gépre adott le megrendelést, bízunk benne, hogy ebből a Doha-Male útvonalra is fog jutni néhány gép, és így egy elfogadhatóbb várakozási időt tudnak majd eszközölni. Az ellátás a gépeken a turista osztályon is nagyon jó volt, és a székek is viszonylag kényelmesek, viszont itt is lenne egy negatív észrevételem. A gép orrában lévő mosdó a busines osztály utasainak volt fentartva, így a turista osztály utasai a gép hátsó részén lévő mosdókat használhatták, ezzel nem is lett volna gond ha mind a három mosdó üzemelt volna, de sajnos csak az egyik volt nyitva, és mikor hátrapillantottam mindig kb. 5-8 embert láttam hogy a mosdó előtt állnak és várakoznak, volt olyan is hogy kb. 20percet kellett várakozni amíg az ember sorra került. Mindent összevetve csodásan éreztük magunkat, mint a látvány mint pedig a szolgáltatások terén a Royal Island hozta a nevének megfelelő színvonalat. Remélem nektek is tetszett a négy szakaszos élménybeszámolóm, megpróbáltam mindenre részletesen kitérni és most jöjjenek a képek :-)

 

pipacs21 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 23544

Igen, a manta kirándulás Kuredus volt.

Két éve jártunk először a Maldívon akkor csak Kuredun. Imádtam minden ott töltött percet, ezért tavaly visszamentünk a barátainkkal.  Kuredu és Filitheyo volt az uticél.

 

Előzmény: scsaba78 (23541)
andi265 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 23543

Szia Brigi,

Melyik szigeten voltál?

Ez lemaradt:)

Üdv,

Andi

Előzmény: .BrIgI (23542)
.BrIgI Creative Commons License 2012.02.22 0 0 23542

Sziasztok!

 

Gondoltam, én is megosztom a tapasztaltaimat, mivel olyan jó visszaemlékezni rájuk. Aki meg oda készül, annak hasznos lehet. Én két hetet töltöttem a Maldív-szigeteken, amiben a karácsony, és a szilveszter is benne volt.

 

  • Vékony felhőzet szinte mindig volt az égen, amiben nagyon le lehet égni, erre érdemes figyelni.
  • Az a sziget, ahol én voltam nagyon tiszta volt, sehol semmilyen szemetet nem láttam.
  • A karácsonyt, és a szilvesztert is megtartják a turisták miatt, ilyenkor különlegesebb vacsora van, és műsor. Aki akart, még a karácsonyi kórusba is beléphetett. Az italokat korlátlanul lehet fogyasztani, de szilveszterkor éjfél után, csak pénzért lehetett kapni.
  • Gondolom a legtöbb szigeten ugyanazokat a szolgáltatásokat kinálják, de azért leírom, nálunk mit lehetett: Volt masszázs szalon, szépségszalon. lehetett bérelni jetskit, kajakot, szörfdeszkát, búvárfelszerelést. A szigetről át lehetett menni egy tradicionális halászfaluba, lakatlan szigetre, vagy halászni hajóval, naplementét nézni. Minden este a fö bárban élőzene megy, hetente egyszer medencés buli, és beach parti is van.
  • Úgy vettem észre, hogy a két hét alatt a második héten ugyanaz ismétlődött, ami az előző héten, ebből kifolyólag minden héten van egy nap, mikor adnak kedvezményre jogosító kupont a butikokba, szóval azt érdemes kivárni. A kaják is ugyanúgy követik egymást, mint előző héten, úgyhogy aki több hétre megy, az úgy készülhet, hogyha kedden olasz nap volt, következő kedden is az lesz. Márha, ebben egyeznek a szigetek:).
  • A szigeten élő állatoktól nem kell félni, én a madarakon kívül, csak rákokkal találkoztam éjszaka, de azok is rögtön elmenekülnek a fényre.
  • Amit érdemes kipróbálni, gondolom ez minden szigetnél megfigyelhető: éjszaka ha megfigyeled a vizet (mi kicsit hajtottuk), láthatod, hogy tucatni plankton világít zöldesen. Ez nagyon szép.

Tovább nem fárasztok senki, ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok:).

scsaba78 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 23541

Mindenkit bíztattak, hogy nyugodtan hagyja el a hajót és úszkáljon, mert nagyon szép helyen voltunk. A sziget kb 70-80 méterre lehetett. Mi akkor nem mentünk ki, mert egy 2 napos hajókirándulásból kifolyólag voltunk azon a szigeten is naplementét nézni. Sajnos elég kiábrándító, mert a sziget tele volt szeméttel. Az áramlatok rengeteg mocskot, műanyag flakont, egyéb szemetet visznek, ezek nagy része a szigeteken végzi. A resort szigeteken csak azért nem lehet ezzel találkozni, mert minden hajnalban összeszedik amit az áramlat odahordott.

 

50 manta, wow! :) Kuredu-s túra? Esetleg másik sziget/atoll?

Előzmény: pipacs21 (23539)
avandi Creative Commons License 2012.02.20 0 0 23540

Hello!

 

Több ilyen is van, nekünk kb. 10 szigetet ajánlott egyszer egy iroda. Mi Dhonvelin voltunk 2 iskolás gyerekkel tágas ikerbungiban 3 lépésre a parttól. A hozzászólásaim között van leírás, kép is. 

Előzmény: Benta (23537)
pipacs21 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 23539

És a szigetre ki tudtatok menni, vagy nem lehetett kiszállni a hajóból?

Nekünk tavaly kb. 50 mantával sikerült együtt úszkálni. Még ma is beleborzongok, ha rágondolok. Na nem a félelembe......felejthetetlen élmény volt.

 

Előzmény: scsaba78 (23538)
scsaba78 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 23538

Szia Pipacs,

 

Mi január legvégén voltunk. A hajó kiköt egy lakatlan sziget mellett, de az ebéd a hajón készül és ott is fogyasztódik :) nincs túl nagy hullámzás, és a kaja is finom.

Az élmény pedig feledhetetlen, mi 8 mantával találkoztunk :)

 

Jó mulatást!

Előzmény: pipacs21 (23511)
Benta Creative Commons License 2012.02.19 0 0 23537

Sziasztok,

 

tapasztaltaktól kérnék tanácsot: próbálom egyénileg összerakni az utat, repjegy oké, de a szállással megakadok. 2 felnőtt + 2 gyerek, és a második gyerek mindenhol elutasítva. Vagy vehetek teljes áron 4 (felnőtt) helyet, vagy csak 1 pótágy van, a másik gyerek aludjon velünk. A pótágy 180x90 cm, ketten nem férnek el rajta. 9 évessel meg nem akarok együtt aludni, itthon se szoktunk.

 

Szóval olyan helyet keresek, ahol nem gond a 2 gyerek, tudtok ilyet ajánlani?

catharina81 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23536

Szia!

 

Bár mi még csak most fogunk először utazni (jövő csütörtökön), azaz nem személyes tapasztalat, de talán hasznát veszed. :) Szóval a szigetek nagy része meglehetősen kicsi, pár perc (óra alatt) körbejárható. Az egyik legkedveltebb időtöltés minden bizonnyal a sznorkeling, nálunk szempont volt a szigetválasztásnál, hogy szép legyen a house reef. Sok sziget kínál vízi sportokat a katamarántól a kajakig. A nagyobb szigeteken viszont tényleg sok a lehetőség, írják a többiek a választékot lejjebb. Plusz ezek mellett befizethettek kirándulásokra. Nekem így elsőre ezek jutottak eszembe. Már csak 6 nap és indulunk!!!

Előzmény: Livcsi30 (23534)
mumududu Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23535

Kedves Kriszta666!

Köszi a választ! Van olyan kirándulás is ahol a "helyieket" is meg lehet látogatni? Vagy fehérembernek oda nem szabad bemenni azokra a szigetekre? Láttál olyat hogy hajóbérlés hajóslegénnyel egy napra? Mibe kerülhet? Nem mehet az ember ide-oda ahova szeretne? Erröl milyen véleményetek van? Volt már valakinek ilyen módon kirándulási tapasztalata? Engem ilyen is érdekelne!!

Üdv Mumu

 

Előzmény: Kriszta666 (23527)
Livcsi30 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23534

Sziasztok!

 

A hozzászólások után kacérkodom a gondolattal, hogy valamelyik szigeten kezdjük a jövő évet. Egy problémám van csak! Mi a csudát lehet ott csinálni? Az tuti, hogy minden nagyon szép "paradicsomi". Körbesétálod hatalmas szigeted valamelyikét, és utána? Mi búvárkodni nem tudunk, de 1-2 hétig sem bírjuk a parton. Ti miket csináltok. Sportolunk itthon eleget, ott nem nagyon szeretnénk, maszázs sem hiányzik. De akkor milyen lehetőségeink vannak?

ozik Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23533

Sziasztok!

Mindenkit udvozlunk a Paradicsombol!

Tenyleg nagyon szep az ido! Remelem marad is a par felho sem art mert legalabb nem egunk szenne!

Nayon jol erezzuk magunkat! Kuldunk egy kis meleget haza!

Udv mindenkinek!

ozik

miyoko Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23532

Mindenkinek aki a Maldívon van!

 

Hogy jobban érezzétek magatokat (ha még lehet fokozni azt az érzést..........) jelentem itt Budapesten szakad a hó. A reggelt hósepréssel kezdtem és arra gondoltam, milyen más volt az a finom meleg simogató lágy idő és az a csodás óceán! Soha többé nem vágyom hideg vízbe! Még csak most jöttem haza de VISSZA AKAROK MENNI!

Legyen nagyon szép napotok!

Üdv.

Mio

andi265 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23531

Szia Inda:)

Köszönöm a gyors választ!

Üdv, Andi

Előzmény: Inda1127 (23530)
Inda1127 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23530
Szia andi265!
Mi decemberben ilyennel utaztunk Bécsből, semmi gond nem volt. De fapados járatokon is elfogadták. Ez egy bevett szokás mostanában..., nyugodtan nyomtasd ki és indúlhatsz!
Előzmény: andi265 (23529)
andi265 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23529

Lenne egy kérdésem: utazott már valaki e-mailen átküldött voucher-el?? Ilyet még nem hallottam. nekünk ilyet akar küldeni az utazási iroda, de nekem ez fura.

vagy csak én nem hallottam még ilyenről?

Azért ez nem túl megbízható, bárki felmutathat ilyet....nem?

Mauritius25 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23528
Sziasztok Cheese es Ozik!

Hogy utaztatok? Milyen volt a hidroplan? Hogy tetszik a szigetetek? Nalunk a Royalon het agra sut a nap, szerintem megalapozatlan volt az aggodalmunk az idojarast illetoen. Bizom benne hogy meg sokaig kitart ez az ido. Nagyon kellemesen erezzuk magunkat, nem tulzok ha azt mondom ez eddigi legszebb nyaralasunk. Most megyek es bevetem magam az ocean habjaiba. Bocsasatok neg hogy ekezetek nelkul irok de a telefonomrol csatlakoztam most. Cheese es Ozik es mindazok akik most Maldivon vannak erezetek magatokat legalabb olyan csodasan mint mi!
Udv.: Mau :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!