Keresés

Részletes keresés

kunberci Creative Commons License 2020.03.28 0 0 21685

Nekem jasic promig 160-as van. De a jasic gépek most eléggé megdrágultak. Személyes szimpátia alapján én most ezek közül válogatnék:

https://www.civishegesztohaz.hu/?t=2305

 

https://www.civishegesztohaz.hu/?t=2959

 

https://weldimpex.hu/weldimpex_termek/Razor_MIG_175_-_Inverteres_MIG_hegesztogep_-_CO_hegesztogep#trmaj

Ehhez MIG munkakábel is kell.

 

 

Az Iweld 205 mellett szól, hogy 2 év gari van rá, viszont a kijelzője csak hegesztés közben mutatja az értékeket, pont akkor amikor hegesztesz, és nem a kijelzőt figyeled.

 

BLM 1700-ra 1 év gari van. Szinergikus a beállítása, ezért kezdőknek egyszerűbb használni. 

 

Célszerű mindkét esetben a 3 méteres MIG munkakábelt értékegyeztetéssel legalább 4 m-re cserélni, ha a kereskedőnél megoldható, ahol a gépet vásárolod.

Előzmény: stihl 812 (21683)
Bmrenault Creative Commons License 2020.03.28 0 0 21684

Jók. Nekem is annak a klónja van.

Weldo néven is található.

https://hegesztescentrum.hu/welldo-mig-160-hegeszto-inverter-5kg-huzalhoz.html

De tudok linkelni még pár gépet ha gondolod...

Előzmény: stihl 812 (21683)
stihl 812 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 21683

Minden szakavatott válaszát köszönöm.Az Iweld 205 mellet més a BLM 1700 en vacillálok.

Előzmény: kunberci (21682)
kunberci Creative Commons License 2020.03.28 0 0 21682

Egy normális porbeles huzal:

https://www.hegeszto.hu/esab-hegeszto-ar-webaruhaz/60-coreshield-15-portoltesu-hegesztohuzal-atm.-0,8mm-4,5kg----.html

ennyibe kerül. Jó lehet abban az esetben, ha fúj a szél. 

Szerintem minden más esetben a sima SG 2-es huzallal, és védőgázzal jársz jobban. Szebb varratokat tudsz készíteni így, és a palack, és a reduktor beszerzése után fajlagosan olcsóbban is tudsz hegeszteni. Otthonra jó a 20 kg töltetű palack, de ha máshol is hegesztesz, akkor szerintem a 10 kg töltetű törpe CO-2 palackkal jársz a legjobban. Töltve egy ilyen palack is 28-30kg körül mozog.

Otthoni hegesztés esetén elgondolkodhatsz a corgon védőgázon is. Kicsit drágább mint a CO, de nem megfizethetetlen. 

Előzmény: stihl 812 (21680)
Bmrenault Creative Commons License 2020.03.28 0 0 21681

Hagyományos jobb, viszont ha kint kell valamit hegeszteni és nem vinnéd az egészet akkor jó a porbeles.

Nekem nincs műhelyem így vagy egy kis eldobhatóval palackal hegesztek vagy porbelessel.

A gép kb 12 kg meg 5 kg huzal + palack.

Viszont ha van hurcibátorod az is megoldott.

Van még blm az 170 is jó.

http://www.blm.hu/blm-migmag.html

Jasic

Porbeles huzal az drága, stb stb ha visszaolvasol bőven van róla leírás.

 

Előzmény: stihl 812 (21680)
stihl 812 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 21680

Sziasztok.Hagyományos hegesztésről szeretnék co hegesztésre áttérni.Szerintetek porbeles huzalos vagy hagyományos palackos jobb?Otthoni barkács célra lenne.Kinti munkákat is szoktam csinálni(keritések stb...)Pocketmig 205 néztem ki elsősorban hogy több funkció is legyen.Porbeles szerintetek jó,vagy ehez ha veszek 20kg palackot is az is megfelelő választás lehet?

Bmrenault Creative Commons License 2020.03.27 0 0 21679

Bocs az okoskodásért mért nem beszéled meg itthon valami ismerössel rokonnal hogy oda rendeled azt glssel kiküldi?

Előzmény: serfozotibi (21678)
serfozotibi Creative Commons License 2020.03.27 0 0 21678

Nagyon jó a kérdés, és vártam is hogy valaki felteszi. :) Az a helyzet, hogy jó az awi, de valahogy úgymond "durvább" melókra én túlzásnak érzem, és az argon palackot sem akarom mindig cserélgetni, mert nem valami olcsó. Sok helyzetben kapásból ahhoz nyúlnék, de pl a múltkor rezonátor csövet kellett cserélni az autómon, annyira szerettem volna magam megoldani, de ahhoz tényleg egy MIG kellett, így elvittem bátyámhoz aki autószerelő itt Dánban, ami nagyon jól hangzik, de családtagként iszonyat nehéz hozzá bejutni, nemtudom hány megbeszélt időpont után sikerült azt a nyamvadt csövet kicserélnünk, hisz mindig foglalt a műhelye, állandóan szögel valakinek valamit. Szóval jobb lenne az ilyesmit is magam megoldani, ráadásul öregszik a járgány, meg úgye sós a levegő errefelé, egyre több hegesztős meló lesz rajta. 

Jut eszembe: A bátyámnak egy WeldImpexe van, nemtudom a pontos tipusát, de nem kicsi, kb derékig ér, és mindig lenyűgöz, hogy az a gép milyen gyönyörű varratot húz. ;)

 

Szóval lehet hogy nem elég nyomós okom van rá, hogy én akarjak egy CO-t, de mégis rohadtul szeretnék egyet. :D

 

Előzmény: pixpaint (21673)
serfozotibi Creative Commons License 2020.03.27 0 0 21677

Hú nézegettem most ezt a Jasicot, mert én még erről a márkáról - meg mondom őszintén - nem is hallottam. Van sok fajtája, és kapható is itt, de ugyanannyiba kerülnek mint egy Migatronic, és akkor inkább már azt vennék, mert mondom az itt nagyon elterjedt, hogy mindenhol kapható hozzá minden. De jó tudni mégegy megbízható gépmárkáról. Köszi szépen! 

Előzmény: maseratisti (21672)
serfozotibi Creative Commons License 2020.03.27 0 0 21676

Köszi a segítséged, szem előtt tartom. Ez nem hangzik túl jól, úgyhogy lehet hogy leteszek róla. :) 

Előzmény: gss (21674)
serfozotibi Creative Commons License 2020.03.27 0 0 21675

Nagyon köszönöm a válaszod, 

Háát egyre erősödik bennem az érzés, hogy mégis csak egy Migatronic kellene. A GYS-t abszolút nem ismerem, bár amit találtam róla, az alapján az is nagy cégnek tűnik, persze ez nem jelenti azt hogy olyan nagyon jó is. 

Itt sok Migatronic van eladó, lehet hogy kicsit várok még, és mégis az lesz a vége, igazából van egy inverterük ami nagyon bejön, és az egy külön megvehető pisztollyal még awi-zni is tud, szóval mai fejjel már nem vettem volna meg a mostani awi-mat, egész egyszerűen egy ilyet:

 

https://kamas.dk/migmag-co2-svejsere/3144-migatronic-rallymig-161i-svejser.html?gclid=Cj0KCQjwyPbzBRDsARIsAFh15JZ-cwoyww-gabicPLm2vY34iMO_mok4AIYYsJJHpx4RqefPk76XmOYaAlwvEALw_wcB

 

Előzmény: MrJones512 (21671)
gss Creative Commons License 2020.03.27 0 0 21674

jártam olyan barkácsboltban ahol gyorsan befejezték a gys forgalmazását,mert annyi probléma volt velük

(talán szigetszentmiklóson)

Előzmény: serfozotibi (21670)
pixpaint Creative Commons License 2020.03.27 0 0 21673

Én nem a géphez szólnék hozzá, hanem a döntésed háttere érdekel: már megy az AWI, a leírt feladatokhoz az is megfelelőnek tűnik....  mi késztet a váltásra, a CO-ra? Csak úgy kíváncsiságból kérdezem, vajon mi mozgatja a váltást.

Előzmény: serfozotibi (21670)
maseratisti Creative Commons License 2020.03.26 0 0 21672

Rá kéne kérdezni hogy a nem szinergikus jasicot hoznak e neked (mert a szinergikus gondolom van vagy 6000 korona)

 

http://www.ms-svejseteknik.dk/shop/jasic-mig200-synergic-2383p.html

Előzmény: serfozotibi (21670)
MrJones512 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 21671

Ne is emlegesd a MIGATRONIC-ot, bsszus... pár hónapja volt egy eladó Flex 330 MXI (ipari minőségben írolvasszámolkávétfőzésseggetisnyal-kategória) 340K-ért.

Oszt' nem volt rá keretünk.

(Még most is felsírok, ha eszembe jut.)

 

Ha ahhoz hasonlítom ezt az izét, hááát... én a helyedben inkább vennék egy használt Migatronic-ot.

 

 

No, mindegy!

Úgy nézem, hogy Corgonnal szép varratokat lehet vele húzni, nagyon kevés fröcskölés mellett.

Egy ötkilós dobbal elhobbizgatsz egy darabig, szóval azzal nem lesz gond.

   

(Azt kell mondanom, hogy a márka egy pozitív csalódás volt.)

 

"Szerintetek érdemes ezt megvenni? Hamar ki fogom nőni? Amire kellene, az ilyen ház körüli munkák, egy zártszelvény keretet összedobni, meg hasonlók."

 

1-3mm-es zártszelvényekre, háztáji hegesztésekre szerintem megfelel. Egyedül a bekapcsolási idejét találom gyengének (40 fokon 80A-nál 60%, 140A-nál már csak 15%!)

Előzmény: serfozotibi (21670)
serfozotibi Creative Commons License 2020.03.26 0 0 21670

Sziasztok! Korábban már kérdezősködtem awi beállításával kapcsolatban, az elég jól megyeget is mostmár, de persze van még mit gyakorolni. Most azonban belémütött a ménkű :) hogy szeretnék valami CO-t is venni. Nézegettem is már jópárat, a helyzet az, hogy itt Dániában, ahol élek, a Migatronic a legelterjedtebb, már ami a profi szintet illeti, de mivel az ára elég húzós, illetve vannak használtan egész jók, de azok meg hatalmas nagyok, ami tudom hogy jó, de nem túl sok a helyem, éppezért jobban szeretnék egy inverterest. Pár napja találtam egy Gys márkájút az itteni Bauhausban, ami ráadásul most akciós is (itt jelenleg 140ezer Ft), de nemtudom jó lenne-e az nekem. Elvileg 140 ampert tud, nemtudom az kevés-e de nem akarok én sínvasat hegeszteni. 

Ami még kérdéses számomra, hogy ahogy elnézem ebbe csak kis tekercs huzalt lehet tenni, és nemtudom az probléma-e (itt a legtöbb helyen csak a nagy tekercs kapható)

 

Szerintetek érdemes ezt megvenni? Hamar ki fogom nőni? Amire kellene, az ilyen ház körüli munkák, egy zártszelvény keretet összedobni, meg hasonlók. A lényeg nekem az lenne, hogy szép varratot húzzon, mert van egy porbeles trafóm, de az, azon kívül hogy összefröcsköl mindent, hát sok mindenre nem jó. 

 

A magyar Bauhausban is kapható csak drágább. Íme:

https://www.bauhaus.hu/gys-easymig-150-hegeszto.html

 

A segítségeteket előre is köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.24 0 0 21669

Hegeszteni lehet velük,nekem Mitech 315 AC-DC 3fázisúm van. A 315 szerintem csak széria szám,és nem a plafon A jelzi. 250A-nál több nem mérhető. De ez bőven elég.

Előzmény: szpinya51 (21667)
maseratisti Creative Commons License 2020.03.24 0 0 21668

ugyan az mint itthon az iweld, csak ez a stamos a régi széria. (iweldé is ilyen sárga volt régebben)

 

Ne szívasd magad a stamossal, vegyél jasicot:

http://hegesztestechnika.net/Jasic-TIG-315P-E106-AC/DC-inverteres-hegesztogep

Előzmény: szpinya51 (21667)
szpinya51 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 21667

Stamos Weldig márkát ismeri valaki?
Állítólag lengel gyártás német forgalmazás.

https://www.expondo.hu/stamos-selection-alu-hegeszto-315-a-400-v-impulzus-digitalis-2-4-uetem-10020066

Schnitt Creative Commons License 2020.03.23 0 3 21666

Jól néz ki. Először én is középre terveztem a palackot, de úgy valamerre kilóg a reduktor a kocsi és a hegesztőgép mögül, mozgatáskor sérülhet.  Én inkább kiteszem egyik szélére a palackot, a másik irányba áll majd a reduktor, de nem lóg ki oldalra semmi. 

 

Előzmény: joco81 (21655)
kunberci Creative Commons License 2020.03.23 0 2 21665

Sőt, ha teszel egy levegős gyors-csatlakozót a gázcsőbe, akkor nem is kell tekergetni egyik szelepet sem, csak egy ellendarabbal leengeded a gázt a reduktorból, ha egyáltalán le akarod hegesztés után. Ebben az esetben csak akkor kell hozzányúlni a szelephez, ha kevesebb, vagy több gázt szeretnél állítani. Tulajdonképpen csak a palackszelepet kell nyitni, zárni.

Előzmény: joco81 (21662)
Bmrenault Creative Commons License 2020.03.23 0 2 21664

Ha nincs gáz akkor porozús.

Ha nincs amper akkor magas. Beolvadás jobb nagyobb ampernál.

Volt meg a terülést szabályozza.

Vannak adattáblák milyen anyagvastagsághoz mi illik.

Ne sajnáld nyomni neki. 

 

Előzmény: joco81 (21662)
Bmrenault Creative Commons License 2020.03.23 0 0 21663

Azért vegyél "neveset" mert ha nincs rendes forgalmazó azt ugrik a gari nem csinálja meg senki.

Az ára miatt meg eleve nem venném az idealt, az sem biztos hogy tudja azt ami rá van írva.

Előzmény: Dinny3 (21661)
joco81 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 21662

Igaz nem vásárlás, de talán itt van jó helye. A kezdő hegesztők inkább itt vannak

 

A tegnapi "hegesztésem" botrányos volt. Hernyó formájú valamik képződtek csak, semmi hasonlóságot nem mutatott egy varratra.

Próbáltam tekergetni a potikat, de semmi változás. 

Próbáltam más alapanyagon, de az is szar.

A varrat nem porózus csak nincs beolvadás. (A cégnél használt profi Fronius porózus varratot produkál gáz nélkül, párszor már kipróbáltam. Nem vagyok hegesztő csak néha kell taknyolni egy fület és van hogy zárva marad a palack.)

Emeltem a gáz mennyiségén is, de semmi változás.

Már leszerveztem egy próba hegesztést is egy rutinos lakatossal.

Felkészültem a több hetes gariztatásra is, de csak nem hagyott nyugodni a dolog.

Most újra próbáltam és felfigyeltem egy apró jelenségre:

 

A szelep kattan, de nincs hangja a gáznak.

Mi lehet a baj?

A reduktor végén a pici szelep zárva maradt.

 

Tegnap szólt a rádió, így nem is hallhattam volna.

 

Tanultam egy újabb dolgot, úgy látom elég sok mindenre kell figyelni.

 

Dinny3 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 21661

Köszi, én is ezekben gondolkodtam, csak egy kósza gondolat volt. Nagyon nem is találtam még normális weboldalt sem róla, mármint az Ideal márkáról.

Előzmény: Bmrenault (21660)
Bmrenault Creative Commons License 2020.03.22 0 0 21660
Előzmény: Dinny3 (21659)
Dinny3 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 21659

Üdv.

 

Ideal márkáról tud valaki valami? Pl a tecnomig sorozatról.

 

https://plazamarket.hu/ideal-mma-tecnomig-pro-200a-hegesztogep.html

 

Köszi, Gábor

vaz05 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 21658

https://www.youtube.com/watch?v=IbJaOn7K7bM

Ez is ötletes, kis hurcibátor.

joco81 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 21657

Autodesk Inventor HSM Pro 2017  - nálam "maradt" teljes értékű diák verzió

Előzmény: Bmrenault (21656)
Bmrenault Creative Commons License 2020.03.21 0 0 21656

Mivel terveztél?

Előzmény: joco81 (21655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!