Keresés

Részletes keresés

urál Creative Commons License 2006.05.21 0 0 37

Ennek a szakasznak egy részét most az Auchan építi meg, megszüntetve a pakuratavakat is, mivel áruházat épít oda!

Előzmény: 2ly (34)
2ly Creative Commons License 2006.05.21 0 0 36
"A fejlesztési programban 2015-ig terjedő megvalósítással szerepel az ún . Külső

keleti körút (más néven Ipartelepi feltáró út} Soroksár és a X. kerületi Helikopter utca közötti szakaszának kiépítése . Az útvonal tehermentesíti majd a Rákoskeresztúr irányából a centrum felé vezető útvonalakat ."

 Kóka János miniszteri válasza 2004.10.11-én egy képviselői kérdésre.

urál Creative Commons License 2006.05.21 0 0 35

Nem.

 

Egyvalami biztos csak. Valamikor megépül ebben az emberöltőben.

Előzmény: cendrillon (33)
2ly Creative Commons License 2006.05.21 0 0 34
Budapest Főváros Önkormányzata Főpolgármesteri Hivatal előzetes összesített tájékoztatója (2772/2004)

2004. április 16.

1. Ajánlatkérő: Budapest Főváros Önkormányzatának Főpolgármesteri Hivatala

2. A beszerzések tárgya:

2.9. Külső Keleti körút M5-Ipacsfa utca közti szakasza, tervezés.
2.10. Külső Keleti körút M5-Ipacsfa utca közti szakasza, lebonyolítás.  

 

Lett ebből egyáltalán valami?
cendrillon Creative Commons License 2006.05.21 0 0 33
A Podmaniczky program szerint a Külső kerületi körút a Soroksári elkerülő út -Nagykőrösi út- Helikopter utca ívben készülne, de konkrétabbat nem találtam róla.
A Körvasútmenti (Munkás) körút első szakasza pedig az Aquincum-híd és a Körvasút M3-s kivezető közötti része lenne. 2008-ban kezdenék az építést ezen a részen, ha forráshoz jutnak, de ha nem lesz pénz, akkor a terv sem indul el. HA elindul sem lesz kész az a rész 2013-ig. Ez azt jelenti, hogy a 16. kerülettől még legalább 10 évre van ez az építkezés. Tud valaki ennek az okfejtésnek ellentmondó híreket?
urál Creative Commons License 2006.05.20 0 0 32
Nem. De sok mindenben hasonlítani fognak. Egyes szakaszaik  például alagútban haladnak majd (kertvárosi területek alatt).
Előzmény: 2ly (31)
2ly Creative Commons License 2006.05.20 0 0 31
Ugye a Körvasúti körút, régebbi elnevezéssel Munkás körút, nem egyenlő a Külső Keleti körúttal?
urál Creative Commons License 2006.05.20 0 0 30

Nyilván mindent át fognak építeni. A XVI. kerületi oldalon fog haladni a vasút mellett. A forgalom meg nem lesz akkora, mint a Hungária körúté. De legalább feleakkora lesz. Tranzitforgalom sem lesz, mivel addigra lesz M0-ás. És lesznek zajvédő falak, stb. A környező kis utcákkal meg legjobb tudomásom szerint nem lesz semmilyen kapcsolata a Munkás körútnak.

Előzmény: cendrillon (29)
cendrillon Creative Commons License 2006.05.20 0 0 29
"A lakótelep kapcsán, ha az Egyenes utca környékére gondolsz, vagy a Nádor utca környékére, akkor azt nem. A mellett elfér. "

Konkrétan a Szent Korona utcai lakótelepre gondolok, a Nádor utca elejénél. A tervezett út melyik oldalon fog futni? A sínek XIV.kerületi oldalán, vagy a rákosszentmihályi oldalon? Netán a sínek helyén? Lebontják a Csömöri úti felüljárót? (A zuglói Fogarasi utat a rákossztmihályi Csömöri úttal összekötő felüljáróra gondolok, nem a másikra) Kötve hiszem, hogy elfér alatta bármilyen út még a síneken kívül jelen állapotában..
Itt olyan zaj lesz mondjuk 5 év múlva, meg olyan büdös, mintha a Hungária körúton laknánk? Nem ártana tudni, mielőtt aláírjuk az adásvételi szerződést!
Előzmény: urál (28)
urál Creative Commons License 2006.05.20 0 0 28
Ha a Körvasútsoron, akkor előbb-utóbb igen. A lakótelep kapcsán, ha az Egyenes utca környékére gondolsz, vagy a Nádor utca környékére, akkor azt nem. A mellett elfér. Viszont biztos nem fér el a 2x2 sáv (+esetleg villamosvonal) a kertesházas részeknél.
Előzmény: cendrillon (27)
cendrillon Creative Commons License 2006.05.20 0 0 27
Azaz, ha most tervezek lakást venni a 16. kerületben a Körvasútsor mellett, akkor várható, hogy hamar eldózerolják alólam? 70-es években épített lakótelepeket fognak lebontani? És a lakók?
urál Creative Commons License 2006.05.15 0 0 26
Igen. Ez a KKK egyik alagútja.
Előzmény: Szomorú Szamuráj (25)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.15 0 0 25

Ezt nem értem.

Ami  a link végén van az egy tervrajznak tűnik.

Tuti, hogy jót linkeltél?

 

SzSz

Előzmény: Törölt nick (24)
g86 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 22

OFF

 

Lehet, ezt az ötös metró dolgot még átgondolják és rendes metró lesz ez is mint a többi nagyjából Békásmegyer-Pesterzsébet, vagy Soroksár közt haladva, azon túl meg marad a HÉV. Elvégre a HÉV-metró kapcsolat sok oknál fogva problémás!

 

Kitől hallottad ezt a bődületes baromságot?

Előzmény: Törölt nick (18)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.10 0 0 20

Legújabb hír:

A Nógrádverőce utcát/utat is felfejlesztik olyanra mint a KKK.  Most nem emlékszem ez rajta volt-e a Te térképeden, de engem sokkként (sokként?) ért.

 

Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.10 0 0 19

Most beszéltem a 16. ker önkormányzattal és azt mondják, hogy nem a Cinkotai út lesz megerősítve, hanem csinálnak egy új utat a gázvezetékkel (?) práhozamosan.

Te hallottál már ilyet?  Hol van ez a gázvezeték?

 

Azt is mondta, hogy a 16. ker azt akarta, hogy a KKK ne jöjjön be a kerületbe, hanem a két kerület határán fusson, csak a főváros ezt nem vette figyelembe...

 

Meg, hogy a fővárosban most volt erről megbeszélés.

Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.09 0 0 17

Csak most jöttem rá, hogy mi volt furcsa a hozzászólásodban...

Ötös metró?  Négyesre gondoltál, vagy tényleg van ötös metró terv?

 

 

Előzmény: Törölt nick (11)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.07 0 0 13
Mondjuk egy kerületi vagy fővárosi polgármesteri hivatal milyen osztályán érdemes ezután érdeklődni?
Előzmény: Törölt nick (11)
Dash 9 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 12

Sziasztok!

 

"Persze ebben a rendszerben nagyon fontos szerepe lesz a remélhetőleg gyorsforgalmi jellegű Munkás körútnak is!"

 

Van a Munkás körútnak valahol fellelhető nyomvonal terve? Engem leginkább az érdekelne, hogy a Kerepesi út - Mogyoródi út közötti szakaszon hol vezetnék!

Előzmény: Törölt nick (2)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.07 0 0 10

Még mindíg az emberöltőn gondolkodom...

Az csak a te becslésed volt, vagy olvastad valahol (nem fogok rákérdezni hol, mert ha emlékeznél rá, nyilván már írtad volna)?

 

SzSz

Előzmény: Törölt nick (9)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.07 0 0 8

Ezt az emberöltő részét nem értem, kivitelezés 2008-2010 között.  Nem tom hol olvastam :-(

 

Futólag elolvastam a törvényt és azt találtam, hogy:

"6. § (1) Az erdőgazdálkodási térség legalább 90%-át erdőterület kategóriába kell sorolni. Legfeljebb 10%-án egyéb beépítésre nem szánt terület alakítható ki, amelynek során a meglévővédelmi elsődleges rendeltetésűerdőterületek kiterjedése nem csökkenhet."

 

Amit te bejelöltél az az erdőgazdálkodási térség, vagyis annak 10 százaléka előfordulhat, hogy nem lesz erdő.  Hol lehet megtudni, hogy hova esik az a max 10%?

Előzmény: Törölt nick (7)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.07 0 0 6

Riszpekt, brádör.

Ezt nevezem tárgyi tudásnak.

 

Már szinte félek is megkérdezni, hogy ha készülnek környezetvédelmi hatástanulmányok (felteszem készülnek) akkor azokba hogy/hol lehet belenézni?

 

Elképesztő mennyire semmi sincs a KKK-ról az interneten.

 

Kihez tartozik ez?  Főváros?  Azt nem hiszem, hogy NA Rt., mert ott (sincs) egy szó se róla, ott csak az M0-val törődnek.

Előzmény: Törölt nick (5)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.07 0 0 4

Köszi az infót.

Az én problémám, hogy pont ott néztem eddig házat ahol a KKK a legközelebb van  a 16. kerülethez.

Ha vetsz egy pillantást a térképre, ahol a kék pöttyök végetérnek a 16. kerületben (Naplás tótól balra csöppet).

Ott nem erdő van, hanem csak valami szántó, szóval még a fák sem fogják meg a zajt, port.

A távolság a cinkotai (amit majd felfejlesztenek KKK-vá) és a legszélső házak között kb 400-500 méter és aggódom a por, zaj, gáz miatt.

 

Ezért kérdeztem, hogy kb mekkora az a távolság amin belül egy olyan útnak, amilyen a KKK lesz, a hatásait már direktbe érezni lehet.  Itt a károsakra gondoltam, nem arra, hogy a belsőbb részek forgalma csökken (ami jó dolog, ne érts félre).

 

Csak ha az ember néhány 10 misit tervez elkölteni egy csendes házra, akkor hajlamos a potenciális negatívumokra koncentrálni :-(

 

SzSz

 

Ps: az a terület amiről írtam fent, a te térképeden zöld (erdősítésre kijelölt), de most a gyakorlatban még csak szántó.  Ez mennyire tuti, hogy azokon a helyeken erdősítenek?  És hol lehet tutira megtudni, hogy hol fognak erdősíteni?

 

Előzmény: Törölt nick (2)
matchbox Creative Commons License 2006.05.07 0 0 1
Semmit nem tudok róla. De ha tényleg lesz egy ilyen az szerintem nyilt beismerése, h az M0 nagyon kint van, h a város forgalmát elvigye. Az M0 marad a tranzitnak.
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.07 0 0 0
0 infom van sajnos.
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.07 0 0 topiknyitó

Tud valaki részleteket a Külső Keleti Körút nevű képződményről?

 

A dolog lényege, hogy bizonyos utak felfejlesztésével és újak építésével csinálnának egy kvázi körutat, hogy az eddig sugárirányú közlekedést körbe is tudják vinni a városon (vagyis hogy ne kelljen bemenni a központba, hogy áttérj arra a sugárirányú útra amire igyekszel, hanem lenne egy, ezeket az utakat összekötő "körgyűrű").

A KKK-nak lesz csatlakozása az M0-ssal is.

Itt egy térkép, itt még nem látszik az MO-hoz való csatlakozás:  http://www.nart.hu/imgs/static/M0_kelet.jpg

 

Kivetelezés kezdődik 2008-ban, várhatóan befejeződik 2010-ben.

 

Főbb kérdéseim:

  • hány sávos lesz?
  • mi lesz a besorolása (nyilván nem lesz autópálya, de pld. főút, vagy mifene)?
  • mekkorára nő a meglévő utak forgalma?
  • mekkora távolságon belül lesz direkt hatása (por, zaj, levegőszennyezés)?
  • lesz-e rajta tömegközlekedés?
  • lesz-e korlátozás rajta (pld kamionoknak tilos);
  • és úgy általában, mekkora a megnyugtató távolság egy ilyen nagyon valószínűleg nagyforgalmú úttól?

Ha valaki ezek egyikére sem tud választ adni, azért is hálás lennék, ha megírná szerinte ki tudhat (objektív) választ ezekre a kérdésekre...

 

Előre is köszi, SzSz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!