Keresés

Részletes keresés

apii Creative Commons License 2015.01.21 0 0 41795

Opi  jól használható, és nem kell félteni sajnálni. Victorinoxba szeletelő késem van, markolata faxa, de éltartásban nem jobb mint a CS kochsistem késem olcsóbban.

Márkás kések élezettek, nem szokott baj lenni velük. Ha gondolod, acélon párat fenhetsz rajtuk.

Haidu köveket nézegesd, egy durvább, és egy finomabb bőven elég.A finom ne legyen 600-nál finomabb, semmi szükség a konyhába borotvára. Ha kell, megkeresem a Haidu címét. Én egy jó acélon is elgondolkodnék, én azzal sokáig elvagyok a konyhába köves fenés nélkül is. :-)

Szerintem!

Előzmény: Törölt nick (41792)
Saughassy Creative Commons License 2015.01.21 0 0 41794

Nekem a tegnap(elott?) vett Carbone Opinel hatarozottan jobb lett nehany jol iranyzott fenőacelos húzást követően. 

Előzmény: prs (41793)
prs Creative Commons License 2015.01.21 0 0 41793

Az Opinelek általában ;-) igen, élezettek.

(Próbáld ki, egy fenés nyugodtan belefér.)

Előzmény: Törölt nick (41792)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.21 0 0 41792

Megjártam a késés boltot :) Megemlítettem a fórumot mit ajánlottak itt és azt mondta látja értenek hozzá a fórumosok :)

 

A melós evőkés egy Opinel 9 es lett.

A 10 est nekem már nagynak tűnt .

A 8as pedig kicsinek.

Valamint zöldség késnek Victorinoxot ajánlott a boltos. 

Séf késnek egy Icel kést adott 2990 ért.

Élezni meg azt mondta bármikor bevihetem őket és megcsinálja :)))

 

Viszont a kérdés az lenne. Ezek az eszközök gyárilag élezettek ?

Valamint milyen követ vegyek hozzájuk ?

Köszönöm ismét a segítséget.

algreg78 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 41791

Valóban, plusz a skandináv éltípusnak vitathatatlan előnye a beépített élszögtartó :)

Előzmény: H_G (41790)
H_G Creative Commons License 2015.01.21 0 0 41790

Miért nem szerzed inkább meg azt a gyakorlatot szabadkézzel? Skandinác pengékhez kapásból nem jók ezek az élszögtartó berendezések.

 

Előzmény: yeahhh (41787)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.21 0 0 41789
Előzmény: yeahhh (41787)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41788

Párszáz hsz-el korábban volt hosszabb diskurzus a témáról, ha rákeresel a Sharpmaker-re vagy Lansky Turnbox-ra, biztos megtalálod.

Előzmény: yeahhh (41787)
yeahhh Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41787

Késélezésben járatosak véleményét szeretném kérni: sok, és sokféle (konyhakéstől a Mora/Hultafors vonalon át a Spydercóig) kés van a házi gyűjteményben, ezekhez keresnék valami rendesebb élezőcuccot. Mivel gyakorlatom zéró, praktikusan olyasfélét, melynél az élszög fenés közbeni tartása valamelyest biztosított. Eddig a Spyderco Sharpmaker Set, a Lansky Sharpening System, illetve a Smith's Field Precision Sharpening System van az ötletdobozomban :)...köszönettel venném az ezekkel kapcsolatos tapasztalatokat, s egyéb tippeket.

algreg78 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41786

Hiszen pont emiatt kell közvetlenül borotválkozás előtt bőrözni, még akkor is, ha fenés után lebőrözted.

Előzmény: H_G (41783)
python 357 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41785

:)))Az a lényeg,-hogy erre rájöttünk!!!....

Előzmény: kocsisferi (41779)
Rockrider Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41784

Itt kissé rosszul fogalmaztam. Szóval ha fenés után használod nincs vele gond, de ha többször vágsz vele egy héten kersztül savas dolgokat, akkor bepatinásodik az él is, amíg Sandvik-nél ilyet nem tapasztaltam. 

Előzmény: H_G (41783)
H_G Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41783

"volt hogy borotvára fentem, de nincs sok értelme mert patinásodás az élen is keletkezik, és egyből elveszti a borotvaélt,"

 

Ez nevetséges, már bocs'. Feltűnt volna az emberiségnek az évezredek alatt, amíg csak szénacél létezett, ha nem lehetne rá használhatóan tartós borotvaélt húzni. Konkrétan a borotvák, szikék, minden ilyesmi is abból volt nem is olyan régen, hiszen még száz éves sincs a rozsdamentes.

 

 

Előzmény: Rockrider (41782)
Rockrider Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41782

Hát jó kis vita alakult ki, bár a sárdobálást nem igazán preferálom. Akkor én most kicsit még keverek rajta.

Egy ZDP-189-es pengét használok EDC-re, ezt körülbelül hetente mesimogatom Spy 701-es fine 1200 grites kövön és hihetetlen borotvaél marad rajta, amit nagyon sokáig megtart, köszönhető ez a 3% szén, és a 20% króm tartalomnak. Tényleg szikeként vág, metsz, hatol át mindenen mint a vajon.

Másodikként egy magyar szénacél bicska van használatban, és volt hogy borotvára fentem, de nincs sok értelme mert patinásodás az élen is keletkezik, és egyből elveszti a borotvaélt, csak csúszkál utána, ezért ennek bőven elég a 400 körüli kő.

Szintén használok még CPM S30V-t, ezt nyugodtan lehet borotvára fenni, mert a használat során a puhább szemcsék kikopnak a Vanádium karbid szemcsék közül (ha valaki pontosan tudja javítson ki), és megmarad egy ún. fürészfogas munkaél, amit nagyon sokáig megtart. Ezt használva, tapasztaltam.

Ezen kívül még a Sandvik 12C27 et is használok, az egyik kedvenc acélom. Nagyon finom borotvaélt lehet rá húzni, és jól is tartja, ezért ha úgy tartja kedvem így használom, de ha nincs kedvem pepecselni akkor marad a mikrofogazás, jó ideig megtartja, tovább mint a borotvaélt. Sleipner fix késem van még, szintén borotválós, nagyon sokáig bírja, de ezt is sűrűn karbantartva, nehogy eltompuljon.

Szóval sok múlik a penge alapanyagán, és hogy a felhasználó mennyire élsznob.

Egy KO-13-al is lehet csodát művelni, ha valaki mazochista...mint például jómagam. : )

stellaz20 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41781

konyhakésnél használat előtt, vagy ha már nem úgy viszi a paprika, paradicsom héját, akkor húzni kell egyet kettőt a fenőacélon és kész

 

én sosem élezem kövön a késeket, és évek óta minden kés borotvál fenés után, ebben mondjuk a szénacél opinel viszi a primet, azt tényleg 30 másodperc alatt rendbe lehet hozni acélon és után sokáig úgy viszi a paradicsomot, paprikát, mintha vajat vágnék 

 

 

 

kocsisferi Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41780

Kedves D.S.!

Az értő olvasás egy fontos képesség. ;)

Előzmény: _D.S. (41762)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.20 0 0 41779

Érzem egy ideje az egymás mellett elbeszélést.

Azért idéztem a régebbi hozzászólásomat, ami szabatosan meg van fogalmazva.

 

 

 

 

Előzmény: python 357 (41777)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41778

Értem én csak valahogy meg kell különböztetni a kézművest a futószalagról lepottyanttól.

Előzmény: prs (41775)
python 357 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41777

Így van Sanyi!!!....Elbeszélés volt egymás mellett!!!....

Nem a borotvaél tartósságáról volt szó eredetileg,-hanem a vágóképességéről!!...Emiatt tetted fel a videót a puha paradicsom felvágásáról!!..

Erre itt jön soknickes barátunk azzal,-hogy borotvaéllel még a kolbit sem lehet elvágni,-mert csak "nyiszitolja"

 tehát azt állítja végűlis,-hogy túl finom éllel nem lehet vágni!!!!!?????....

Ami úgye nettó baromság!!!!!:-D :-D :-D

Előzmény: _D.S. (41774)
Jerega Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41776

Egyet értek.(-:

Ezt a Mora TopQ Flexet csak a konyhában használom.(Egy Companion és egy Classic társaságában)

Ha zöldségelek,vagy kolbászt,szalonnát szeretnék lehelet vékonyra vágni,csak ezt használom.Kb. négy darab ezresbe kerül ez a kiskés,vékony és iszonyat éles(hónapok után sem kellett még élezni,de szigorúan csak élelmiszerfeldolgozásra használom)a pengéje.A markolat fogása egyenesen csúcs,csak ajánlani tudom!

Előzmény: pendleton (41742)
prs Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41775

"Bicska alatt a magyar bicskafajtákat értem"

Akkor vannak nem magyar bicskafajták is, nem? ;-)

 

Lényegében a folder magyarul behajtható pengés zsebkés. Azaz bicska. Utóbbi csak egy régies magyar szó, ezért lehet mondani, hogy egy magyar bicska bicskább a többinél. De egy Opinel is bicska, bugylibicska. És a Victorinox is bicska.

 

Ugyanakkor való igaz, hogy a taktikai foldereket magyarul sem szokás 'lebicskázni'. Ahhoz túl ipariak, túl formatervezettek, túl 'ridegek'.

 

(Alapvetően a bicska=folder, nyugi. :-))

Előzmény: theraphosa (41766)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41774

pedig engem meg lehet győzni :)

arról nem lehet, amit minden nap ki tudok próbálni és az ellenkezőjét tapasztalom mint amiről győzködnek.

ami érdekes a dologban, hogy teljesen mást szajkóztok vagy inkább mantráztok folyamatosan mint ami az eredeti felvetés volt. amiről én írogatok itt, az ahhoz kapcsolódik, hogy valaki bedobta régebben, hogy a borotvaél alkalmatlan a paradicsom felvágására. nem emelem ki ezt ezt a szövegrészt, de talán így is megértitek.

 

a másik pedig, hogy ha elkezdted a JIS-FEPA közti különbségek feszegetését, szívesen venném ha megmondanád a tutit. miért finomabb a FEPA 1000-1200 mint a JIS 15.000?

Előzmény: Törölt nick (41772)
H_G Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41773

"z utóbbival lehet dolgozni az előbbivel meg csak farkat mérni."

 

Előzmény: Törölt nick (41771)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41772

Téged úgysem lehet meggyőzni semmiről sem,még Ferinek sem hiszel,hiszen vele is vitába állsz bármikor.Hmmmm......

Előzmény: _D.S. (41770)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41771

Bocsi,ezt mire írtad?

 

Előzmény: H_G (41769)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41770

elszomorodnál a különbséget látva :DDDD

 

vagy elsírnád magad....

Előzmény: Törölt nick (41768)
H_G Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41769

Azt te bicskával méred? Hát nem túl biztató, belegondolva, hogy az engedélyezett méret max. 8 centi :D

 

Előzmény: Törölt nick (41765)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41768

Esetleg a két különböző szabványú szemcse nagyságot hasonlítsd már össze,akkor majd rájössz a dolgok lényegére.

Előzmény: _D.S. (41767)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41767

ez óriási tévedés és csak az ír ilyesmit aki nagyon nincs képben ;)

a szuper borotvaélhez nagyon kevés a FEPA 1200.

én a borotvakéseimet (amikkel valóban borotválkozom és nem csak nézegetem) JIS 15.000-el fejezem be és ezután még bőrözöm is.......

Előzmény: Törölt nick (41765)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41766

Bicska alatt a magyar bicskafajtákat értem + Opinel, Victorinox, folder alatt pedig az egykezes nyitásúakat. 

Előzmény: gy53 (41758)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41765

Villogtatni, és farok méregetésre imádni valóan jó az 1000-1200-as kövel elkészített szuper borotva él,ragyogóan vágja még a selyem papírt is,na meg még akár a fingot is,de ez az éltípus csak erre jó. Dolgozni persze jó a mikrofogazatú szuper éles 600-as kővel fent kés,az is olyan éles tud lenni hozzáértő kézben elkészítve,hogy a blokk cetliket hang nélkül vágja,mégis óriási a különbség a két élezés között,az utóbbival lehet dolgozni az előbbivel meg csak farkat mérni.

Előzmény: emcett79 (41764)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41764

Egyébként, ha jól emlékszem, akkor nekem azt mondták, hogy a 600 grit-es Haidu kő mikrofogazott élt ad, ami egy átlagos háztartásban elég is lehet...és felesleges az 1000-1200 -as...

emcett79 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41763

+1!

 Ma voltam egy olajtökös megbeszélésen, találkozón, és nálam is egy bicska (nagy szalonnázó) és egy folder volt (Ontario Utilitac II Joe Pardue). Bár csak a szalonnázót használtam étkezésre, de megnyugtatott a tény, hogy szükség esetén  (amit soha nem lehet tudni), ott az Ontario is... ;-)

Előzmény: theraphosa (41756)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41762

így hangulatjelek nélkül kezd úgy kinézni az írásod, mint aki alól lassan kicsúszik a talaj :D

én azt mondom, hogy mivel ez nem egy jogi fórum kéretik a jövőben érthetőbben fogalmazni, és a kétértelmű kifejezéseket mellőzni ;)

 

ahogy azt te is jól tudod magam is benne voltam a késes szakmában, így van némi tapasztalatom a vágóeszközök terén. soha nem vontam kétségbe a mikrofogazott él előnyeit és ezt majd minden ilyen irányú  írásomban meg is találhatod. ha nagyon "hajszálhasogató" akarok lenni, akkor minden él fogazott csak különböző mértékben.

Előzmény: kocsisferi (41761)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41761

A "hamarabb" az időbeliségre utal. Élezés után kevesebb munkát tudsz elvégezni vele megcsúszás nélkül. 

Nem rögtön csúszik, hanem hamarabb..... Nem mondok mást. Világos....????

Előzmény: _D.S. (41753)
bku Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41760

Normális abroszuk sem ! :D ( és ez a megszokott náluk !! )

Előzmény: AeNau (41748)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41759

jól gondoltad  eddig is, mindkettő bicska.

általában az egy kézzel kezelhető bicskákat hívják így. de gyakran egyszerűen csak a külföldi/gépi gyártásúakat.

Előzmény: gy53 (41758)
gy53 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41758

Nemrég írtam, hogy nem vagyok kés szakértő, ezt most ismét bizonyítva látom, eddig ugyanis azt hittem a folder a bicska " külföldi" neve, de most látom ez két különböző dolog. Van esetleg valaki, aki tud magyarul és le tudja írni mi is az a "folder", ha nem bicska.

Előzmény: theraphosa (41756)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41757

Nézegetéstől nem megy ki az éle :)

 

A borotvaélt én is szeretem , de nem a legfinomabbat. Ha a szőrt viszi a karomról az már nekem bőven elég. A finom élt lehet a konyhában használni de tény , hogy pl. egy keményebb paradicsomnál a mikrofogazott él jobban belekap.

Előzmény: _D.S. (41753)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41756

Minden nap más bicskát és foldert használok és minden nap 1 bicska és egy folder van nálam.  A bicskáimat csak étkezésre használom,a foldereket pedig más feladatokra.

Előzmény: Precíziós (41752)
Saughassy Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41755

A napokban felmerult, hogy hol lehet megnezni, megfogni Opineleket. Ma belefutottam a Bp, Jaszai kornyeken levo Extrametalba, ahol van raktaron, tobbfele meretben is. En meg persze gyenge voltam es el is hoztam egyet. :)

python 357 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41754

Szia Sanyi!.....Egyetértek Veled!..

Borotvaél-nem borotvaél!!!???...A lényeg szerintem az:életlenebb szerszám balesetveszélyesebb,-mert nagyobb erőt kell kifejteni vele!!!

Ez vonatkozik a késekre is!..Minél élesebb annál könyebben választja szét az anyagrészecskéket!!!.

Nyílván annál hamarabb is károsodik az él,-minél kisebb az élszög,-minél fínomabb az élezés!

A recézett élnek is vannak előnyei ez nyilvànváló, hamarabb kap bele egy kemény viaszos héjjú gyümölcsfelületbe,-mint egy átlagosan éles késpenge!!

Nálam a próba:úgy vigye a szőrt az alkaromon,-hogy pattanjanak el a szőrszálak,-és csak épphogy hozzáérjen finoman a bőrömhöz,-ne karcolja azt!!!!

 

Előzmény: _D.S. (41753)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41753

hétköznapi használatra nem csinálok borotvaélt én sem. a munkakéseim is nagyon élesek, de nem szánok sok időt a megélezésükre. szalagon meghúzom azután rongykoronggal leszedem a sorját. ez egy mikrofogazott élt ad, de azért egy 280-as kőtől jó messze van ám!

nem csinálok titkot belőle, hogy én a bicskáim közül egyet kettőt használgatok néha, a többi csak nézegetni van. ha egyszer megcsinálom az élüket, akkor nagyon sokáig borotválnak, mivel csak mutiba készültek. a valódi borotvakéseim közül is csak néhányat használok 2-3 naponta, de azok tényleg borotvaélesek, mivel azok is :D

én csak az ellen tiltakoztam, hogy finom élt nem lehet a konyhában/bárhol használni, mivel "megcsúszik"

ezt továbbra is baromságnak tartom, mivel egy borotvaéles kés lazán belekap egy finom felületű papírtekercsbe is, tehát tetszőleges gyümölcs/zöldség pláne nem jelent neki akadályt. ezt már demonstráltam egy videóval is, de aki nem hiszi az kipróbálhatja maga is....

Előzmény: theraphosa (41749)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41752

Miért baj ha valaki úgy szereti? Nekem is a borotva él a heroinom! Ahogy Papica szokta mondani késb@szók vagyunk mind és ez a lényeg nem?! Mondjuk én sem kérdezem hogy mire használod  napi szinten azt a kosár bicskát vagy kést vagy...(mondjuk nem is tőlem kérdezted):-)))

Előzmény: theraphosa (41749)
H_G Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41751

Persze azoknál az is fontos része a varázslatnak, hogy nyugati szemmel képtelenül hosszúak. Így nyomást alig-alig kap a munkadarab.

 

H_G Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41750

A leg-borotvaélűbb konyhakések, ugye, a szasimi-kések. Tehát: ha puha nyersanyagból, mint a hal vagy máj, kell szép formás szeletkéket vágni.

 

Előzmény: theraphosa (41749)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41749

A hétköznapokban mire használod a 800 feletti kő adta borotva élet? Max a a szőrszálat hasítód ketté hosszába és sokkal hamarabb kimegy mint egy durvább él.

Előzmény: _D.S. (41745)
AeNau Creative Commons License 2015.01.19 -1 0 41748

Ennek a fazonnak pl biztosan nincs csilivili kése...

 

https://www.youtube.com/watch?v=fYOkvCtCVrs

 

 

 

Előzmény: AeNau (41747)
AeNau Creative Commons License 2015.01.19 -1 0 41747

"Amúgy pl mi a különbség egy 5ezer ft s kés és egy 15ezer ft s között ? A márkát kell megfizetni vagy tényleg annyival többet tud ?"

Márkát, minőséget és még ki tudja mit...

A lényeg: Késed annyit tud, amennyit te. A hagymát, húst, zöldséget kb ugyanúgy tudom szeletelni egy 1500 forintossal is mint a 30 ezer forintossal. :))))

Előzmény: Törölt nick (41705)
fenyooldrider Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41746

Ha sima konyhai felhasználás akkor szerintem is a 400 környéke,viszont ha hús feldolgozás{pld:disznóvágás},akkor 600 környéke,mivel a meleg hús hártyáit,inait a mikrofogas él eléggé reszelősen viszi-szaggatja!

Viszont a finomabbal már nincs ilyen gond,amúgy én sem látom értelmét az ennél finomabb élnek,hacsak az nem indokolhatja,hogy 'élsznobok" vagyunk!

:D

_D.S. Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41745

kocsisferi: mondhatnánk úgy is, hogy nincs szükség a konyhában a borotvaélre, de ha már megvan akkor azért kár lenne elrontani egy durva kővel ;) :D

 

 

Black Steel: python 357 sem most kezdett a késekkel ismerkedni. kár vitatkozni az éleken. a finomnak és a durvának is megvan a létjogosultsága. aki tud borotvaélt készíteni az egy hatalmas élménnyel gazdagodik a szeletelés terén, aki nem tud az meg örül a durva élnek is, mert az is jobb egy tompa késnél ami tényleg tud csúszni.

Előzmény: kocsisferi (41744)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41744

No tegyük tisztába.

Blach Steel: 

-Értelek én Sanyi,csak egy baj van a teóriáddal,a Te borotva éleddel kezdjünk el jó meleg friss disznóvágási húst aprítani és feldolgozni,vagy kezdjük el az általam élezettel,Te egy perc után kölcsön kéred tőlem a 600-as követ vagy a fenőacélt,én meg nyugodtan dolgozok tovább.

Erre én:

-Az élfinomság kérdésében Fekete Acél Úrral értek egyet.  Ráadásul a nagyon finom éllel nem csak kevesebb ideig lehet dolgozni, hanem megcsinálni is több idő.

 

 

Persze van ahol kell a nagyon finom él, de az nem a háztartás.

 

 

Tehát egyetértek azzal az állásponttal, hogy egy nagyon finom élűre fent kés  háztartási munka közben hamarabb megcsúszik, mit egy közepes finomságúra fent. (Én 420-as kővel szoktam fenni az otthoni késeket.) De van, ahol kell a nagyon finom él.

python 357 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41743

:))))..Fórum!!! Vannak más vélemények is mint a magunké!.....De ha olyat írsz,-hogy a borotvaéles késsel nem lehet vágni,-mert az csak nyiszitolja az anyagot,-azt akkor is cáfolni igyekszem, -ha ezért Fekete  álarcos terroristák törnek be az otthonomba és vígh-an halomra dobálnak kisműhelyes szalonnázó késekkel,-és én csak sültkolbásszal védekezhetek,-mert az megvéd a borotvaéles vágásoktól!!!!.........😜😜😜

A két nicked az három,-de a 64-es szám(gondolom születési év) megtalálható mindegyikben ha a hozzátartozó gmail címeket is nézzük!!! 2 perc alatt utána lehet nézni a keresővel! Az egyik ment,-ha már túl sokat konfrontálódott,-jött a másik pár hét múlva,-aztán jött a harmadik,-ha forró lett ismét a  talaj!!

Ez nem tilos itt az indexen, nincs is ezzel baj,-de nyilvánvaló dolog,-tagadásával csak a  hitelességed tépázódik meg!!!!....

Peace!!!!...:)

Előzmény: Törölt nick (41739)
pendleton Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41742

Bár nem séf kések a Morák ,de a buschkraftoláson  kívül a konyhában  is remekül helytállnak,és az áruk sem veszélyes.

Előzmény: Törölt nick (41690)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41741

Három háztartás konyhájára van rálátásom, a Fiskars kések és görgős élezők nagyon beváltak. Tény, hogy ha a Fiskars élezővel nem Fiskars kést próbálok élezni, az nem jó, de egymáshoz nagyon passzolnak. Itt most a legolcsóbb hengerelt konyhai késekről beszélek, ezek hosszú évek távlatában is hibátlanul működnek, ha mindig szárazra vannak törölve mosogatás után. Időnként végighúzzák a görgős élezőn, és mindig helyreáll a vágóképessége, kivéve, ha túl hosszú ideig nem törődtek vele. Lehet, hogy szakmailag nem korrekt, de hagyma, hús, paradicsom háztartási feldolgozására tökéletes. 

 

 

Ez a kés több sebből vérzik, főleg az a baja, hogy a gumis tapintású markolata egy idő után anyagában ragacsossá válik. De hogy az élét háztartási konyhai munkára kifogástalan állapotban lehet tartani a hozzá való élezővel, az biztos. Tudni kell a határait, kemény dolgokhoz nem való. Ezeket a késeket a nem késmániás háziasszonyok is mindig karban tudják tartani ezzel az élezővel, a komolyabb késekhez viszont tudás és több eszköz kell.

Előzmény: Törölt nick (41660)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41740

41734 post

Előzmény: python 357 (41737)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41739

Én nem állok bele ebbe a vitába és ebbe a stílusba sem,köszönöm a véleményed,ez is egy vélemény volt a sok közül.Mint mondtam nem stimmel a két nick,de éppen nem is érdekel hogy kivel hasonlítasz össze,ha neked így jó ám legyen, én csak nevetek a kirohanásaidon!

 

Előzmény: python 357 (41736)
fenyooldrider Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41738

Apa,kezdődik.............

python 357 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41737

Bocs,-kicsit nyers voltam!...:)

Semmi bajom Veled,-de ismersz már, a régebbi nickjeidnek is odamondogattam,-ha böszmeségeket postoltál!!....

Az előző nicked meghívott egy mühelylátogatásra,-áll még?

Előzmény: Törölt nick (41735)
python 357 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41736

A szakmaiasság igen távol áll tőled jóember!!!

Sugárzik a totális hozzánemértés a postjaidból!!!

Feketetiborvigh64..........

Ugyanmár!!!

Nevetséges dolgokat írsz és állítasz!!!:-D

Lenézed az összes nagy gyártót,-és égig magasztalod a kézműveséget!!!!!??????

Totális dilettantizmus!!!!!!!!!! Ezt itt mindenki látja,-csak te nem!!!!!!!.......

 

Előzmény: Törölt nick (41735)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41735

Lehet,hogy Te ezt így látod,de a Kocsis Feri is ezt az álláspontot vallja,akkor most ki az aki nem ért a dolgokhoz? Kérlek szépen legalább ne szólj olyanba amihez nem értesz,és ne demoralizálj!Erre senkinek sincs szüksége,ha nem tudod elviselni azt hogy valakinek több a szakmai tapasztalata néhány szakmai dologban mint neked,akkor menj el egy kocsmába és idd le magad,de NE kötözködj kérlek! Jelzem, ez nem személyeskedés.csak egy építő ajánlat a további,konfliktusok elkerülése érdekében! Ja és csak emlékeztetlek Téged egy nagyon fontos dologra,Kérlek NE hasonlítgass senkihez sem,nem vagyok az általad elképzelt hököm tudja kicsoda,lehet hogy magamra nézve szerencsétlen módon hasonlóak az elméleteink és a gyakorlati tapasztalataink,de előbb ismerj meg és azután alkoss véleményt! Kérlek!

Előzmény: python 357 (41734)
python 357 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41734

..Ne írjál már ilyen csacskaságokat,-hogy egy borotvaéles kés csak csiszitolja a kolbászt!!!:-D :-D :-D

Akkor az orvosi szikék is csak "nyeszetelik" a beteg bőrét a műtét kezdetekor?.....Pedig azok faragják a hajszálat,-olyan borotvaélesek!!!.....

Nem figyeltél a Demján Sanyi videójára,-hogyan vágta a puha paradicsomot milliméteres szeletekre a borotvára fent késsel?........

Megint olyanokat állítasz,-hogy az ember haja égnek áll!!!.......Mondjuk,-ez megszokott tőled!.....:-D.👍

 

Előzmény: Törölt nick (41727)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41733

Nem terelek én semmit sem,én is vettem a Fkniventől,itt a pesti depójában 2 éve egy DC4 fenőt,egy nagy kalap szar az egész,hamarabb megfenem egy Haidu kővel mint azzal a szarral,pedig örültem neki,mert nagyon sok késem van ami Vanadis 10-ből van,na már most nem igazán lehet mással fenni mint gyémánttal és Haidu kővel,de a gyémánt szuper drága kövem bele is halt,mert lekopott,a Haidu meg most is jó és kiválóan működik,de örülök hogy neked sikerült legalább egy jó darabot vásárolnod! Hidd el nem a levegőbe beszélek,ezek mind mind tapasztalatok,nem véletlenűl vettem Haidu 300mm átmérőjű vizes korongokat különböző szemcsefinomsággal,mer ezekkel nem lehet tévedni,300f/min tökéletesen működnek, és nem égetik az anyagot! A gyémánt poros fenőkövek meg maradjanak az eladóknál,engem nem tudnak bepalizni,mert már rábaktam velük!Saját szalag csiszoló géppel és fenő kövekkel, nem gond a kés élesítés.

Előzmény: H_G (41732)
H_G Creative Commons License 2015.01.19 0 0 41732

Hát nem győztük meg egymást... A saját Fallknivenem legalább öt éve megvan, sokat használtam, semmi baja, úgyhogy erről nem adod be nekem, hogy nem jó minőség, még ha a KGST fémipar összes forgácsoló öregszakiját idehoznád is megesküdni :) Ennyi használattól egy vizeskőnek már simán árkosodik a közepe. (No meg amúgysem a tartósságról volt szó eddig, arra csak tereled a témát.)

Előzmény: Törölt nick (41731)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41731

Azt gondolom,30éves Fém Ipari és forgácsolás technikai ismeretekkel nem kell bemutatni a gyémánt köszörű és csiszoló szerszámok tulajdonságait,a baj ott kezdődik,hogy a mai kereskedelmi forgalomban kapható "szuper" minőségű "Falkniventől" és egyéb gyémánt poros fenőkövek nagyon hamar kopnak,melyeket gondolom szándékosan ilyen minőségre készítenek,mert a gyémánt köszörű kövek emellett kifogástalanok az élezés technikában és rendkívűl hosszú élettartamúak. Ezért is ajánlottam a Haidu köveket melyekkel tökéletesen és nem utolsó sorban nagyon hosszú távon lehet élezni akár az acél késeket,de akár a kerámia késeket is. Szerintem ebben a dologban halgass olyanokra akiknek esetleg nagyobb,vagy hosszú távúbb tapasztalataik vannak.

Előzmény: H_G (41730)
H_G Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41730

Te nem érted. A gyémántpor akkor is nagyon viszi az anyagot, ha finomszemcsés, azaz kissé erősebben odanyomva belátható időn belül végez a nagyoló munkával is. E szempontból olyan a hatása, mint egy sokkal durvább kőé. Próbáld ki egyszer.

Előzmény: Törölt nick (41729)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41729

Valamit nagyon félre értettél,ezért kell a 240-es szemcse finomságú kő, amellyel simán letudod nagyolni a kopott élszalagot, utána már finiselésnek elegendő a 600-as kő!

Előzmény: H_G (41728)
H_G Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41728

"a 600-assal megoszulsz egy uj elszalag kialakitasakor"

 

Kivéve, ha gyémántporos! Abból egy 600 körüli is szép ütembenj koptatja az anyagot. Szóval visszakanyarodtunk a kedvenjc témámhoz -- ha valakinek csak egy élezője van,akkor az szerintem egy DC4 legyen. Mindenre alkalmas önmagában, a hordozhatósága pedig ég és föld egy vizeskőhöz képest.

 

Előzmény: Saughassy (41726)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41727

Üdv.

Lentebb már leírtam,de ezt igazolta a Kocsis Feri is, 240 és 600 szemcse finomságú szükséges,ettől finomabbra nincs szükség mert nem lesz mikrofogazata az élezésnek és annak ellenére hogy borotva élesre fened egy 1200.as kővel a kolbászt csak nyeszetelni fogod mert a túl finom él miatt nem fog vágni,igaz nyeles borotvának az így megfent kést ragyogóan lehet használni,de semmi másra nem lesz jó!

Előzmény: Ukraan (41723)
Saughassy Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41726

En is a teljes meretut vettem, minit max mellé vegyel, ha maniad a hordozhatosag. A 280as szerintem hasznos joszag, a 600-assal megoszulsz egy uj elszalag kialakitasakor. Ha egyaltalan sikerul. 400-asom nincs, de lehet, hogy az jo kompromisszum. En vegul kiizzadtam a HCA 280, 600, 1000-es sort, igaz az 1000-est eddig szinte nem is hasznaltam. Osszehasonlitasi alapom nincs mas kovekkel, de tudja azt, amit en elvarok tole, szoval egyelore boldog vagyok. :) 

Előzmény: Ukraan (41723)
jamescook Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41725

Szerintem vegyél egy HCJ400-ast. :) Azzal jobban fogsz járni, mint a kisebb mérettel, azok inkább végső megoldásnak készültek hordani, hátizsákba. :)

Előzmény: Ukraan (41723)
H_G Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41724

Kettőt, de nem minit.

 

Előzmény: Ukraan (41723)
Ukraan Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41723

Üdv!

Szeretnék egy pillanatra visszakanyarodni a fenőkő témához. Haidu követ, köveket szeretnék venni, bicskák élének karbantartásához. Egy 10 centis pengéjű Fejesgörbéről, egy Pioneer Alox-ról, egy kis Cakliról és egy Byrd-ről van szó. Tanácstalan vagyok, hogy vegyek inkább egy mini 280-ast és 600-ast, vagy magában egy teljes méretű 400-ast. Ti mit javasoltok?

thandokan Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41722

Nagyon jók lettek gratulálok 

Előzmény: vasbicikli (41720)
turist Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41721

Örülök, ha segíthettem :)

Az Icel-nek vannak egész jó készletei elviselhető áron és szép kivitelben, csak meg kell nézni, hogy az összetétele megfelel-e a Te igényeidnek. Én pl azért nem vettem készletet, mert mindegyikben van egy bazinagy recés kenyérvágó és azt ki nem állhatom, minek fizessek érte, ha nem használom :D

 

Előzmény: Törölt nick (41717)
vasbicikli Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41720

Nem toldottam a tüskét, bevéstem a két félbe + epoxi. Ha a plasztikban megállt, a fában is meg fog. Nem fogunk vele ajtót feszegetni, fát hasogatni, a normál háztartási strapát meg bírnia kell. A nagynál van egy átmenő szegecs ( a "napocska közepe, pont jó helyre jött ki), a többinél csak a csicsa kedvéért vannak szegecsek, a kisebbeknél az egyikbe rejtett szegecset tettem, a másik kettőbe semmit.

Előzmény: algreg78 (41710)
Longboat Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41719

Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Van ugyanis egy igazi "solingeni" bőröndös késkészletem (nem tudtam megúszni, kaptam). Ezek a kések szerintem véletlenül kitűnő anyagból készültek, de a pengék kialakítása és a markolatok kényelmetlen volta gyakorlatilag alkalmatlanná teszi őket a használatra. Már gondolkodtam azon is, hogy elviszem egy késkészítőhöz őket, hogy csináljon belőlük rendes késeket a pengék átprofilozásával új markolatok készítésével. Meg az az igazság, hogy vonz a gondolat, hogy magam csináljam meg a markolatokat, csak se szakértelmem, se eszközeim nincsenek hozzá.

Előzmény: turist (41711)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41718

Profi munka! Van nekem is egy ilyen csak szélesebb pengéjű Tramontinám! Sajnos kipattant az élből egy elég nagy (körömnyi) darab! Nem a kés hibája, én voltam a ludas....

Előzmény: vasbicikli (41708)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41717

Köszönöm szépen :)

Igazából a késekhez holt hüle vagyok :D

Max azokat a késeket ismerem amik a mezőgazdasági gépeken vannak :)

Viszont most tényleg szeretném a konyhában levő cuccokat lecserélni. Ezért is érdeklődtem :)

Jobb a fórumon kérdezi mintha a boltban drágán rámsóznak vmi "rosszat" ami épp nem fogy.

Meg sajnos a legtöbb boltban nem is értenek igazán az eladók már a dologhoz.

Tisztelet a kivételnek 

Előzmény: turist (41711)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41716

mindenes kés nincs, de 5-6 késsel már a legtöbb konyhai tevékenység megoldható.

 

alapdolgokat le lehet fedni egy séfkés-kiskés kombóval. Ezenkívül nem árt ha van filézőkés, csontozókés és hámozókés /bár az utóbbi kettő kiváltható egy jól kézreálló kiskéssel is/

 

A sors úgy hozta, hogy lett egy régi kéknyelű, húszcentis henteskésem is, a kedvencemmé vált - ez tölti be az univerzális szeletelőkés szerepét. Kiskésből van több is, jól jön, ha mindenkinek jut belőle egy-egy darab reggeli szallonázásokhoz meg ilyesmihez.

Előzmény: turist (41711)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41715

Ügyes és szép munka,GRAT!

Előzmény: vasbicikli (41708)
H_G Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41714

"Ami nagyon fontos pl, hogy milyen gondosan van kialakítva a penge az adott használathoz."

 

Nem is csak a vágóképesség, az oldal tapadóssága, a vágott darabkákat vonzó "képessége" is nagyon eltérő lehet két szemre ugyanolyan kés között.

 

Előzmény: turist (41711)
H_G Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41713

Hű, igazán szépek lettek!

 

Előzmény: vasbicikli (41708)
H_G Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41712

Az bizony.

 

Előzmény: vasbicikli (41709)
turist Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41711

Azért van különbség, csak nem feltétlenül a keménység. Az csak egy szempont a sok közül. Ami nagyon fontos pl, hogy milyen gondosan van kialakítva a penge az adott használathoz. Pl egy konyhakés, ha nincs szépen elvékonyítva, akkor nem fog normálisan vágni, hanem repeszt, roncsol. Vagy egy túl meredek élszalag szinte lehetetlenné teszi a normális használatot. Egy túl finom élszalag viszont könnyen kipattanhat, vagy kihajolhat és nem tartja az élt. Nekem pl nagyon sokféle késem van és bátran állíthatom, hogy nincs "mindenes kés". Minden feladathoz más pengekialakítás kell. Ha az megfelelő, akkor utána érdemes gondolkodni az acélon.

A másik fontos szempont az árnál az acél. Az acélok ára és megmunkálhatóságuk költségessége nagyon változó. Általában azonban egy otthoni konyhai feladatokat végző átlagembernek semmi szüksége űracélra. :)

A harmadik a márka. Ezt gondolom, nem kell bemutatni.

És akkor maradnak még a markolathoz felhasznált anyagok, a kidolgozottság és nem utolsó sorban a kereskedői árrés, amit igencsak érdemes körüljárni vásárlás előtt.

Remélem segítettem. :D

Előzmény: Törölt nick (41705)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41710

Gratula, nagyon jók lettek!

 

A rögzítést hogy oldottad meg, megtoldottad a tüskéket?

Előzmény: vasbicikli (41708)
vasbicikli Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41709

Ezt a CS-t azért egyszer megnézném magamnak, hallottam már másfelől is jókat róla.

MM az micsoda, Média Markt?

Előzmény: H_G (41695)
vasbicikli Creative Commons License 2015.01.18 0 0 41708

Kevés helyen lehet kapni (túl olcsó :)), de én a háztartásban esküszöm a Tramontina Professional Master szériára. Ugyanaz az acélja, mint az inox Opinelnek (12C27), és a fehér műanyag nyelet leszámítva teljesen korrekt cucc. A képen láthatóak 2-3 EFt árban vannak.

 

Volt nemrég egy átnyelezős projektem, ilyenek voltak, ill. lettek:


https://lh6.googleusercontent.com/-Kiid3Y-CntE/VIbO6BrYdxI/AAAAAAAADoI/9AOJJEq09ms/w958-h574-no/el%C5%91tte.jpg

 

https://lh3.googleusercontent.com/-XlB_HbYjvtk/VIbO6KviYXI/AAAAAAAADoU/i4VxHvxmLtk/w958-h670-no/k%C3%B6zben.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-adlkF_HLeEA/VIbO7GBRDoI/AAAAAAAADoY/6trQSXW4Su0/w958-h583-no/ut%C3%A1na.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-ToZ-zDROUN4/VIbO7K5qlVI/AAAAAAAADoc/YgYpZIBdNyE/w958-h667-no/ut%C3%A1na2.jpg

Előzmény: Törölt nick (41690)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41707

Lehet meglepődsz,de igen van ilyen mérő készülék,nyilván számunkra ez megfizethetetlen,de a nagy gyárak előszeretettel használják.

Csak az érdekesség kedvéért,és hogy ne legyél mindig ennyire pesszimista.

 

http://www.uni-max.hu/kemenysegmero-lcd-kijelzovel-es-nyomtatoval/d/

Előzmény: theraphosa (41703)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41706

+1

Például ez a módszer is nagyon kézenfekvő,és nyilván ez egy mezei módszer de nagyon jó.

Előzmény: jamescook (41704)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41705

Amúgy pl mi a különbség egy 5ezer ft s kés és egy 15ezer ft s között ? A márkát kell megfizetni vagy tényleg annyival többet tud ?

 

jamescook Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41704

Szerintem, két azonos kés pengéséből lehet következtetni arra, hogy melyik a keményebb...

Előzmény: Dragomirov (41701)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41703

Keménységmérőt hord a farzsebében, megkérdezi, hogy megmérheti-e a keménységét mert ha nem akkor nem veszi meg :)

Előzmény: Dragomirov (41701)
turist Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41702

Sehogy, vagy kamuzik. Vagy megharapja? :)

Amúgy is egy 61 hrc kés nagyjából fenhetetlen, én biztos nem venném meg a konyhába. Ráadásul törik, mint a ropi konyhakés vastagságnál.

A Victorinox, Icel, Dick és egyéb konyhakések is 54-56 körül vannak és tökéletesen működnek. Nekem pl az egyik kedvencem egy Tramontina, ami még talán annyit sem tud, de imádom.

A kérdés nem annyira a keménység mint az, hogy tudod-e használni, élezni, fenni. Ez a keménység dolog túl van lihegve, olyan, mint a megapixel a fényképezőgépeknél. Egy hentes 54-56 HRC keménységű késeket használ, mert az praktikus, könnyen fenhető, nem törik, nem pattan, rugalmas. Ha neki jó... ;)

 

 

Előzmény: Dragomirov (41701)
Dragomirov Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41701

És aki ért hozzá, az hogyan állapítja meg a boltban egy konyhakés pengéjének a keménységét?

Előzmény: Törölt nick (41700)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41700

Fenni kell ezeket a késeket elég sűrűn,korábban leírtam az okokat,bár nekünk is van Zwilling a Spárból, a kovácsolt fajtából,mi kifogtuk a jót nekünk 61 Hrc körül vannak és nagyon éltartóak,de a szomszédunk velünk egyszerre vette és egy időben,( még a pénztárnál is egymás után álltunk sorba) az övé csak 54 Hrc,szóval nagyon szórják a keménységet.Pedig az anyaga az nagyon jó,vetekszik a 12C27-el,mégis a szakszerűtlen hőkezelés miatt elromlik az egésznek a minősége és megbízhatatlan lesz,mert aki nem ért hozzá az nem tudja megállapítani,hogy melyik keményebb és melyik nem. Javasolnám,hogy Óbudán a Bécsi úton az Extra Metálban keresd meg a Tessedik Lacit,ő megtudja neked mondani melyik keményebb és melyik puhább,kérd meg segítsen neked,biztosan segít is mert jó srác!

Előzmény: Longboat (41698)
H_G Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41699

Hát a Zwilling persze jobb kicsivel, de nem annyival, mint az árkülönbség (persze akción kívüli rendes árával számolva). Mondjuk 20%-kal gyakoribb fenés (a saját Icelemből kiindulva), annyit el lehet viselni, ha amúgy jó méretű-fogású a kés.

 

Előzmény: Longboat (41698)
Longboat Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41698

Nekem nincs sok tapasztalatom a különböző márkájú konyhakésekkel, ezért kérdezem, hogy ezek az Icel és CS kések hogy viszonyulnak minőségben a pár éve Spar akcióban szórt konyhakésekhez képest? (Azokat én viszonylag elégedetten használom, de hiányzik egy nagyobbacska darab, mert a szeletelő és a santoku is mindössze 15 cm-es pengéjű. Az akcióban volt egy 17 cm-es séfkés is, de arról lemaradtam.)

Előzmény: H_G (41695)
profisale Creative Commons License 2015.01.17 0 0 41697

Al Mar Gunstock a képen látható állapotban (kb. 3 alkalommal használt), apró karcolásokkal eladó, vagy cserélhető Retro audiofil HIFI toronyra, esetleg Cold Steel Outdoorsman (San Mai pengés) tőrre. Nagyobb képet e-mailre küldök. Csere esetén csak személyes átvétel.Ár: 80 000Ft

Saughassy Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41696

Bar nem vagyok nagy szakerto, de en is elegedett vagyok az Icelemmel. Azt nem allitom, hogy kulonlegesen éltartó, de jo suly, jo fogas jellemzi es elegge borotvara lehet elezni. A hangja gyonyoru, de ez mar erosen szubjektiv es sajat perverzio. 

Előzmény: H_G (41695)
H_G Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41695

Az Icel tényleg jó mostanában. (Régebben voltak vele problémák, túl kemény-ridegre hőkezelték).

 

Nagyon megéri az árát még a CS Premium, ezek:

 

http://szemesbolt.hu/?p=p_85&sName=cs-premium-kov%E1csolt-ac%E9l

 

A 20 cm szerintem elég hosszú is séfkésből, 3700-ért nagyon méltányos.

 

Némelyiket MM-ben is lehet kapni, így viszonylag eléhető vidéken is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (41690)
Steckdose Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41694

Én is vettem egy ilyet, sztem élőben még jobban néz ki, mint itt a képen.

 

Viszont erről pár hete hallottam először, gyorsan rendeltem is egyet, ha minden igaz, jövő hétre ér ide:

 

http://extrametal.hu/zsebkés-és-tok-c-9/speciális-zsebkések-c-9_159/operário-p-4575.html

 

Keresztzáras bugyli, az állam leesett. Ha van olyan jó a kidolgozása, mint az Opinelnek, akkor még praktikusabb, mert nem hengeres lévén könnyebben elfér mindenhol, súlya meg a fanyél miatt amúgy sincs. Monnyuk a pengeanyaga gyengébb, mint az Opinelé, de amire ez a kés való, arra bőven elég.

Előzmény: Törölt nick (41627)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41693

szorozd be 260-al + postaköltség, vám , áfa

Előzmény: Törölt nick (41692)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41692
Előzmény: Törölt nick (41690)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41691

Keress rá az Icel szakácskésekre, jó árban vannak.Az Opineled jó lesz hámozókésnek is.

Előzmény: Törölt nick (41690)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41690

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek Opinel 9 vagy 10 lesz a munkahelyen használatos étkező késem.

Viszont a konyhába is szeretnék kést venni. Séf késből milyen márkák ajánlottak amik még elfogadható áron vannak ?

Valamint mennyiből lehetne jó séf kést és hámozó késeket venni ? Nem csillagászati árakra gondoltam :) Mert itt fehérváron egyből a séfkésre 30ezret mondtak. Annyit meg nem tudok kiadni egy késért

 

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41689

köszi

Előzmény: Törölt nick (41682)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41688

Jogos, annyira nem csináltam még a folyamatot tudományosan ,hogy sehogy.

 

Olyan késem van pl 440c-s penge, hogy egy másik késen meghúztam oszt annyi, a Szalontaimat is elég ugyan így meghúzni. 

Előzmény: gyuszmó2 (41686)
H_G Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41687

Az szerintem csak szökségmegoldás. Nem is olyan kényelmes meg jó, mint egy valódi kétoldalas kő v. kerámiarúd, és ocsmány fekete lesz a bögre alja.

 

Előzmény: theraphosa (41683)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41686

:)

Előzmény: theraphosa (41683)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41685

Az is jó csak nehezebb megfogni. ( rég nem láttam olyat)

Előzmény: Törölt nick (41684)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41684

Vagy elektromos biztosíték,mert az is megfelel,ha nincs olyan mértékben sérülve az él (konzervnyitás) ,csak egy példaként említeném.

Előzmény: theraphosa (41683)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41683

Egy kicsit túlbonyolítod ezt az élezés témát. Porcelánbögréd csak van otthon.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rP8XDksWuRk

Előzmény: gyuszmó2 (41681)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41682

Igaz nem engem kérdeztél,de szerintem teljesen tönkre teszi.

Előzmény: gyuszmó2 (41681)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41681

Használhatatlan, vagy csak nem megfelelő az elvárásaidnak ? 

 

 

Előzmény: kocsisferi (41680)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41680

Szia!

Amit eddig láttam, nem győzött meg.

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41679

Szia Feri

 

Ezeket a görgős élezőket, te is használhatatlannak tartod ? Ha meghúzom rajta a Victort, éles lesz,de akkor ez csak sorja ? 

 

köszi

Előzmény: kocsisferi (41678)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41678

Az élfinomság kérdésében Fekete Acél Úrral értek egyet.  Ráadásul a nagyon finom éllel nem csak kevesebb ideig lehet dolgozni, hanem megcsinálni is több idő.

 

 

Persze van ahol kell a nagyon finom él, de az nem a háztartás.

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41677

Ok 😊thk

Hova? 

Előzmény: Törölt nick (41675)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.16 0 0 41676

én nem vitattam a durva él létjogosultságát, használhatóságát.

sőt írtam is, hogy húzóvágásra első osztályú ;)

az sem kérdéses, hogy a borotvaél hamar el tud menni, de paradicsomtól nem fog az tuti. legalábbis a rozsdamentes.

 

jamescook ez saját paradicsom volt a kertből, de abból az igazi túlérett fajtából ;) azért azt is kihívás mm-es szeletekre felszelni :D

Előzmény: Törölt nick (41674)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41675

gyuszmó2

Gyere el hozzám,és megtanítalak fenni úgy ahogyan azt kell.

Előzmény: gyuszmó2 (41670)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41674

Értelek én Sanyi,csak egy baj van a teóriáddal,a Te borotva éleddel kezdjünk el jó meleg friss disznóvágási húst aprítani és feldolgozni,vagy kezdjük el az általam élezettel,Te egy perc után kölcsön kéred tőlem a 600-as követ vagy a fenőacélt,én meg nyugodtan dolgozok tovább. Sanyi ez gyakorlat, 30 éve ugyan így csinálom,és több száz sertést és más szőrös házi állatot vágtam le és nyúztam,gondolok itt szarvas marhától a sertés,vagy kecske,juh,de még vietnami malacot is,és persze a kedvencedet a házinyulat,amiből néhány évig a feleségem jó voltából volt amikor 100 db is volt a portán,mondjuk én nem szerettem annyira. A borotva él csak villogni jó,de igazán nem hasznos,persze ez csak akkor igaz ha dolgozni akarsz a késsel,ha csak mutogatni akkor jó a borotva él is,de azt sem szabad elfejteni,hogy a borotva él sokkal hamarabb elveszti a borotválós élét,utána meg gyorsan fenni kell mert aztán már nem jó semmire sem,tehát marad a mikro fogazat és azzal nincs baj. Megint csak azt mondom, hogy ez természetesen csak az én véleményem és tapasztalatom,de mivel már megettem a kenyerem javát,azt hiszem nyugodtan támaszkodhatok arra amit hosszú évek alatt kitapasztaltam.

Előzmény: _D.S. (41669)
UIU-959 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41673
Előzmény: gyuszmó2 (41670)
jamescook Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41672

És mennyi paradicsom volt? :) És ne a nyári szabadföldit vegyük alapul, hanem az ipari selejt kategória, marokkói vastaghéjú paradicsomnak látszó tárgyat, amiből télen kell dolgozni egy konyhán, abból is úgy jó ládányit (4-5kg). :)

Előzmény: _D.S. (41668)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41671

sigyula@gmail.com

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41670

Nincs valaki a 10 vagy 18 ker bol, aki szanna ram par percet es megtanít elezni ? :)

 

Köszi

_D.S. Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41669

ja és a paradicsomot nem csak ketté vágtam a videón, hanem mm-es szeletekre :D

 

Előzmény: _D.S. (41668)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41668

igazad van, átlag használónak bőven elég a 600-as Haidu.

de ebben a paradicsom témában nem értek egyet. még videót is töltöttem fel a múltkor, amiben olyan éles bicskával vágtam fel a túlérett paradicsomot, ami nem csak simán borotválta a szőrt, de a saját súlyától ketté is vágta azt. mindkét művelet korrektül, jól láthatóan le volt videózva.

valaki elkezdte korábban ezt a paradicsomos hülyeséget és azóta csomószor felmerült már itt. én elismerem a mikrofogazott él előnyét a húzó/toló vágásban, de azért egy igazán borotvaéles késsel ugyanúgy vagy még jobban is fel tudom vágni a paradicsomot és még egy csomó mást is ;)

Előzmény: Törölt nick (41666)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41667

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (41666)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41666

Szerintem menj el a Blade Shopba és vegyél Haidu követ 240-est nagyolni ha nagyon kimenne az éle valamiért (konzerv nyitás projekt) be símítani vagyis finiselni pedig 600-as szemcse finomsággal,ettől nincs szükség finomabb kőre,ha csak étkezésre akarod használni,ha villogni akarsz és szőr borotválóst akarsz,akkor 1000-1200 as finomságút,de jelzem ezzel az éllel nem fogsz vágni semmi mást,mert nem lesz mikro fogazata a pengének,még a paradicsomot sem tudod majd elvágni az ilyen finom éllel. Tehát 240 és még 600-as,hidd el ez bőven elég az élezéshez,használat előtt áztasd be vízbe legalább 1 órát a köveket és használat közben is mártogasd néha.

Nekem ez mindig jól használható párosítás,még soha sem mondott csődöt.

Előzmény: gyuszmó2 (41665)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41665

thk 

AeNau Creative Commons License 2015.01.15 -1 0 41664

Háát kaszakő és kaszakő között is van különbség, de azzal csak akkor ha nagyon muszáj.....

Előzmény: gyuszmó2 (41661)
H_G Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41663

Azok egyike sem érdemli meg az élező nevet, inkább kés-tönkrenyúzóknak nevezném őket.

 

Előzmény: gyuszmó2 (41659)
Antiq Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41662
Előzmény: gyuszmó2 (41661)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41661

Azt nem tudok sajnos :( 

 

Van egy kasza kövem otthon az is jó lenne ? 

Előzmény: Törölt nick (41660)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41660

Az a baj ezekkel az élezőkkel,hogy ki sorjásítják,ki cikcakkozzák az élt,és ettől érzed élesnek közben csak jól el van cseszve az él. Ne higyj ezeknek az élezőknek,a legjobb a fenőkövekkel való élezés,ott nincs pardon.

Előzmény: gyuszmó2 (41659)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41659

Fiskars görgős élezőt használok, ami szinte teljesen olyan mint a  Victor, amit a boltban 4 e ft ért rám akartak sózni.

Meghúzom benne, 3-4 szer és éles is. 

Előzmény: H_G (41654)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41658

Az általam említett acél X50CrMoV15 (1.4116) vagy a 12C27,nem arról híres hogy kipattogzódik még 60-62Hrc sem,ugyan is az összetevőiből adódóan rendkívül finom szemcse finomságú anyagok,tehát ez most így nem áll,de szerintem a gyártási költségek ebben a formában jelentősen olcsóbbak! Legalább is szakmai szemmel én erre tudok gondolni, nézetem szerint a hőkezelés "puhaságára" én nem tudok megfelelő választ,csak az olcsóbb gyártási költségeket. Nekem nem megfelelő indok,ha azt mondják,azért puhább hogy könnyebb legyen fenni,ha keményebb az acél és vele együtt az él is,akkor jobb az éltartás is,ergo tovább tartja az élét is,kevesebbet kell fenni.A fenő acélok sokkal keményebbek mint a kések pengéi,a múlt hétvégén hoztak egy kerek fenő acélt,24 szemcse nagyságú csiszoló szalaggal kellett feldurvítani mert már lekopott róla a bordázat viszont finom fenésre így még alkalmas lesz,gondoltam megmérem markolat tőben milyen kemény,68Hrc volt,ebből kiindulva a 60Hrc kés penge nem akadály megfenni.

Előzmény: ace22 (41656)
eladogep Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41657

VENNÉK:

 

ESEE 5 vagy KaBar BK2 kést vagy valami hasonlo tulajdonsagokkal megaldott darabot

 

Mail publikus, tel 06306834114

ace22 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41656

Úgy tudom, a konyhában használatos késeket szándékosan edzik 50-52 HRC-re, mert így nem kell (annyira) tartani a ridegebb acéloknál (vagy kerámiakéseknél) ismert kipattogzástól - a kis fémszilánkok nagyon el tudják rontani a vacsorát. :-)

Előzmény: Törölt nick (41651)
H_G Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41655

(Úgyhogy részemről -1, mert aki nem jól élez, az ugyanezt elkövetné egy VG10-essel is.)

Előzmény: Rockrider (41650)
H_G Creative Commons License 2015.01.15 0 0 41654

Ez így van! Normál haználatban jó, ha évente egyszer újraélezed.

 

A kérdező esetében én egy élezési tipushibára gyanakszom: amikor abbahagyja az élezést azzal, hogy ez már hűdejóéles, akkor valójában még nincs kész és egy nagyon vékony sorjaéllel áll szemben, ami persze a napi használatban egykettőre letörik. A sorját jó alaposan le kell húzni!

 

 

Előzmény: florg (41648)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41653

Thk gentleman

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41652

+1

Előzmény: Rockrider (41650)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41651

"Komolyabb hentesek, szakácsok minden használat előtt fenik a késüket."

A hentesek,szakácsok, nagyon sűrűn fenik a késeiket,ez azért van mert egyrészt a húshoz és a konyhai előkészítésekhez,tényleg éles kés kell,másrészt a húsfeldolgozás folyamán is sok csonttal és porccal is találkozik a késük,azt pedig kevés kés szereti. A hentes kések főleg nem szeretik ezeket a kemény találkozásokat,mert az átlag késekhez képest "puhábbak" sajnos, mértem már markolat tőben 54-55Hrc késeket is,nekem mondjuk ez nem derogál,de a henteseknek lehet hogy jó így.Ugyan ez a helyzet a bolti hentes és szakács késekkel is,nagyon szórják a keménységüket,kilehet fogni akár 60Hrc kést is amit aztán az ember nagy örömmel használ nagyon sokáig,de sajnos akár 54Hrc is lehet találkozni,amivel meg a gazdája csak kínlódik és 2 év alatt elfogyasztja a kést.Véleményem szerint, ezért jó egy késkészítőtől vásárolni,azokkal biztosan nincs baj,ha azt vesszük hogy egy Wüsthof,vagy Zwilling,de egy ICEL kés akár 27000Ft is lehet az EM-ban, ellenben 30-35 ért már nagyon király minőségű hazai kést lehet kapni,és az ember fia nem köpköd,hogy már megint nincs éle ennek a ku...va késnek. Érdekes az is,hogy ezeknek a késeknek pedig elég jó az anyag minőségük X50CrMoV15 (1.4116) amit ragyogóan meglehet hőkezelni 59-60Hrc re is és nagyon jó az éltartásuk kemencés hőkezelésnél,de mint korábban említettem az indukciós hőkezeléssel eléggé elrontják ennek az acélnak a jó tulajdonságait sajnos.

Elnézést a hosszú eszme futtatásért.

Előzmény: sanyooo1 (41646)
Rockrider Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41650

Nincs semmi baj a Victorinox penge anyagával, de ha azt szeretnéd hogy egy kés megtartsa a nagyon finom borotva élét, akkor a high-end acélok között kell nézelődnöd. Ha nem megoldható, akkor Sandvik, 440C, esetleg VG10, ami éltartóbb mint a Victorinox acélja. Hangsúlyozom az sem rossz, de többet kell törődni vele, bár nem is tart túl sokáig az élezési procedúra. Ez sokszor elöny is lehet.

Előzmény: gyuszmó2 (41647)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41649

Szerintem,az a lényeg,hogy éles legyen és nem az hogy borotva éles,arra ott van a nyeles borotva,egyébként is a borotva élre fent kések ha nem is azonnal de nagyon hamar elvesztik a borotvás élüket,mert olyan kicsi az élszög hogy ott már könnyen sérül ez a fajta élkialakítás. Jobb a hagyományos értelembe vett 20 fokos élszög, ezt az éltípust is meglehet élezni olyan élesre,hogy a selyempapírt is vágja,de az élkialakítás miatt sokkal tovább tartja az élét ,persze a "tabukat" itt is muszáj betartani.

Előzmény: gyuszmó2 (41647)
florg Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41648

Az fura, nekem elég sok vic-em van, és mondjuk drótot nem fűrészelek velük, de nem ment még ki az éle egyiknek sem, napi használtban. Persze kerülöm a porcelánt, de nem is kímélem túlságosan, étkezés, ceruzahegyezés, levélbontás, de tartja az élét. Persze borotválkozni nem azzal szoktam, úgyhogy lehet, hogy nem borotvaél, de nincs vele problémám, amit vágni szeretnék vele, azt elvágja.

Előzmény: gyuszmó2 (41647)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41647

Thk

 

Csak simán kajálok, kerülöm a porcelán t, de azért pár nap alatt már nem olyan éles mint a borotva, nem vágok vele semmi komoly dolgot. 

sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41646

Komolyabb hentesek, szakácsok minden használat előtt fenik a késüket.

Előzmény: gyuszmó2 (41643)
python 357 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41645

Ha fa vágádeszkán vágsz vele,-akkor ritkábban,-de ha porcelántányéron,-akkor azonnal használat után!...:))))

Előzmény: gyuszmó2 (41643)
florg Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41644

Mi neked a normál használat?

 

Nekem még sosem kellett fennem Victorinoxot, a kolbász, alma, kenyér stb. projekt nem viszi ki az élét soha.

Előzmény: gyuszmó2 (41642)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41643

Alapvetően mennyi időnként kell a napi használatban lévő kést, fenni, hogy borotva Legyen, heti, havi szinten? 

Átlagos pengét nézve ?

Köszönöm

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41642

Normal használat mellett normális ha hetente kell fenni a victorinox pengét ?

 

Előzmény: gabo075 (41641)
gabo075 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41641

Mennyibe kerül egy ilyen gyönyörűség?

Előzmény: Kep001 (41640)
Kep001 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 41640

A legfelső képen lévő kés az enyém!!! :-D Mindennap használom...

Előzmény: Törölt nick (41620)
Longboat Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41639

Apropó, látta valaki ezeket mostanában budapesti üzletekben? Régen az EM-nél voltak, de mostanában nem látom és a Westend üzletben azt az infót kaptam, hogy ősszel kifogyott, mert akciós volt, azóta nem kaptak újat, és nem lehet tudni, mikor lesz.

Kellene vennem pár darabot, ha valaki tudja, hol kapható, írja meg.

Előzmény: H_G (41605)
pendleton Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41638

A 8-as Opi valóban egy kicsit keskeny markolatú,a 10 -est pedig máig nem bántam meg hogy 8cm-esre le lett vágva a penge ,a markolat vége pedig be lett foltozva. Valahogy egy kicsit egyedi lett.  (sünőrület)Bár kajálós táskában lehetne 10-cm es is a penge.

Előzmény: H_G (41634)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41637

Köszi az infókat, jól néz ki ez a Robi féle bicska, látni rajta, hogy minőségi cucc, de ahogy kutakodtam, megláttam a Zsolt TTi foldert, na annak a formavilága áll hozzám legközelebb!

Előzmény: Törölt nick (41620)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41636

DEhogy szentségtörés. Sokunknak van nem magyar bicskája is.

Előzmény: rtakacs (41629)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41635

Teljesen jó választás, bár kézméret függő. Nekem a 8-as Opinel pont jó, kicsi a kezem, a téli bringás kesztyűm M-es. Nagyobb kezűeknek 9, 10-es Opi ajánlott.

Az én egyik Opinelem egy 8-as, rozsdamentes, fanyelű. A nyél hajlamos bedagadni, megduzzadni, érdemes az első használat előtt impregnálni mondjuk lenolajos áztatással. Az enyém évekig feküdt a kocsi ajtózsebében, amikor végül is elővettem, nem bírtam a pengét kinyitni, csak fogóval. Azóta jobb lett a helyzet, de a nyitás-zárás még mindig nehézkes. Én nem áztattam be semmibe, itt többen a lenolajos fürdőt javasolták.

 

A másik Opim egy Outdoor modell, műanyag nyéllel, ott ilyen veszély nincs. Viszont annak a pengéje nem megfelelő számomra, félig fogazott, amit nem szeretek...

 

Ettől függetlenül az Opinel igenis jó választás, olcsó, jó, kiváló metszőképességű bicska!

Előzmény: Törölt nick (41627)
H_G Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41634

Szerintem a markolata is kicsi, pedig nekem kis kezem van férfihoz képest! Csak akkor kényelmes, ha az ember lecsiszolja a felső csücsköt -- ami a normál olcsó változatnál nem gond, de ezt a bringásat kár lenne elrontani.

 

A 9-essel már nincs gond, 10-essel persze még úgy sem. De szerintem a 9 a legsokoldalúbb méret, a 10 már esetlenül nagy, ha hámozni kell zöldséget-gyümölcsöt és nincs másik, kisebb kés kéznél.

 

Előzmény: rtakacs (41630)
H_G Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41633

Én is nagyon sokat használom a konyhában is, meg steakkés gyanánt is.

 

Előzmény: Longboat (41632)
Longboat Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41632

Abszolút, ha nem akarja zsebben hordani. Egyébként ezekről beszéltem a konyhakéseknél, nekem van ebből szénacél és rozsdamentes pengével is, teljesen jól használható eszközök.

Előzmény: H_G (41605)
stellaz4 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 41631

Igen, jó a fogása, jó a penge alakja és könnyű. Még a feleségem is ezt használja a konyhában.  A 10 est érdemes venni, annak pont jó a mérete. 

Előzmény: Törölt nick (41627)
rtakacs Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41630

Sokan mondják, hogy a No.08-nak kicsi a pengéje a mindennapi használatra (Nekem pont kényelmes, de azért van egy No.10-es is otthon :) )

Előzmény: Törölt nick (41627)
rtakacs Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41629

Tudom, hogy ez itt szentségtörésnek számít(Magyarként nem Magyar bicskám van), de én egy ilyet használok már évek óta (Buck Ranger, Finger Grooved Woodgrain Handle):

 

... és nem bár nézelődtem azóta is, de nem találtam hasonlóan "ügyes", és szép pengeformát.

 

rtakacs Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41628

Esetleg, ha a klasszikus Opinel pengeformánál modernebbet akarsz :

http://www.opinel.com/uk/table/bon-appetit-sud/sud-olivier-1

... bár ez fix pengés, és elég nagy a minőségi szórás, ezért javasolt a személyes kiválasztás.

 

 

Előzmény: Törölt nick (41627)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41627

Köszönöm a segítséget :)

 

Mivel sokat bringa ez megtetszett :) Ez jó választás lenne? 

 

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41626

Most mivel ez a leg újabb, mindent ezzel csinálok :)

De van egy Szalontai szalonnazom,  azzal az igazi enni. 

Előzmény: H_G (41625)
H_G Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41625

Tartósabb evésnél engem nagyon zavar a többpengések aszimmetriája. Pl. a szalámiszeletelés elrontásához teljesen elég, ha nem pont középen van a nagy penge.

 

Előzmény: gyuszmó2 (41622)
gencsydani Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41624

Jakab-féle folder.

Nekem is van egy "öltönyös bicskám" tőle, nagyon szeretem.

 

Előzmény: emcett79 (41614)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41623

Ranger grip 56

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41622
Előzmény: emcett79 (41616)
python 357 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41621

A Fallkniven-nek van egy nagyon jó kis Gentleman bicskája VG10-es anyagból,-aztán a japán M Custa is csinál nagyon finom damasztált pengéjű  kis bicskákat elfogadható áron!

Az extrametáll forgalmazza!!!...

Előzmény: emcett79 (41617)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41620

Elnézést kérek,de az előbb rosszúl linkeltem a képeket.

Itt a pótlás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezek nagyon kiváló bicskák,Robi kezéből nagyon jó minőség jön ki, a többi a ti dolgotok,mobilszámot csak az Ő hozzájárulásával tudok adni,ha érdekel a bicska írj az email címemre,és megkérdezem tőle a továbbiakat.

Előzmény: emcett79 (41617)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41619

Ajaj,rosszul linkeltem,hamarosan pótolom.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41618

Ez lenne az:

 

 

 

 

 

 

 

Ugyan ez egy kicsit másképpen.

 

 

 

 

Még szebben!

 

 

 

 

 

 

 

 

Remélem tudtam segíteni neked,ez a bicska abszolút jó minőségű,Robi kezeiből pöpec melók jönnek le,minden képpen érdemes áldozni erre a bicsakra,mert nagyon jó.

 

Az előző beszélgetésekre utalva,na ezt bicskának tartom,mert ez minőség!

 

 

Előzmény: emcett79 (41617)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41617

Esetleg fotó vagy webcím please, mert guglival nem találtam meg.

Előzmény: Törölt nick (41615)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41616

Szia!

 

Munkahelyi kajálós bicskának én nemrég egy Wenger Newranger 61-et vettem, 130 mm-es svájci, a penge nagyobb, mint 80 mm, de nincs sünveszély, így nincs jelentősége, viszont a pengével kenni is lehet, a markolata pedig (nekem) méretéből adódóan kényelmes. Van rajta minden, ami étkezéshez kellhet, (egykezes nyitású, nagy) penge, konzervnyitó, palacknyitó (üdítő, sör), dugóhúzó borhoz :-), plusz még egy bőrlyukasztó ár is, amivel nagyszerűen lehet úgy belyukasztani az ivójoghurt tetejét, hogy utána nem ömlik a nyakadba az egész, vagy az ömlesztett sajtra is csinos lyukat lehet vele szúrni. :-)

Viszont hiányolom róla a fogvájó - csipesz kombót. Mivel én is szoktam traktorban ülni sűrűn, nekem ez jól bevált, a penge anyagáról a hozzáértőbbek tudnak nyilatkozni, de nem bilivas.

Vagy még a Vic Picniker sem lehet rossz, de ha nem elvárás a több funkció, akkor egy kézműves magyar bicska is jó választás.

Előzmény: Törölt nick (41607)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41615

Beszélj Szálkai Robival,neki nagyon kellemes Gentleman bicskája van.

Előzmény: emcett79 (41614)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41614

Bocsi, de most ez foglalkoztat: tudsz ajánlani gentleman bicska formákat, típusokat?

Előzmény: python 357 (41597)
stellaz4 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41613

Bicskának egy opinel 10 (a szenacel verzió könnyen elezhető) , húst szeletelni egy Dick bontó kés, zöldséget szeletelni meg egy jó nagy séfkés,pl. Lovászéktól. Nekem ezek vannak, tapasztalatból mondom. 

 

Ezek nem kifejezetten drága holmik, de nagyon minőségiek és jól használhatóak. 

Előzmény: Törölt nick (41598)
H_G Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41612

De -1, mert a traktor nem iroda. Oda tényleg az Opi 9 vagy Solo lehet a jobb.

 

Előzmény: szabi72 (41611)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41611

+1. Irodába szerintem is jobb egy ilyen vékony pengés kés, mint egy bicska. Talán nem olyan stílusos, de megfelelőbb. Plusz a pár késnélküli kolléga se fog úgy rád nézni, mintha Rambo lennél. ;)

Előzmény: H_G (41605)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41610

Engem a Sage 1 fogott meg igazán. A Spyderco-design nem az én világom, de ez a modell valahogy mégis tetszik.

 

Lun Chinese, Street Beat nem tetszik. Police se. Biztos ízlésficamos vagyok. ;)

Előzmény: H_G (41574)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41609

Bicska lehet, hogy praktikusabb. Nézd meg az Opinel 8 vagy 9 vagy 10-et.

Előzmény: Törölt nick (41607)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41608

Ami a kínait illeti, Cserépváros nevű boltban vettem egyszer kínai bárdot nagyon olcsón. Párezer forint volt, legjobb vágóeszközeim egyike. Szó szerint borotvaéles, a teásdobozról azzal szoktam levágni a celofánt. Pontosabban úgy bontom fel, hogy rajta maradjon a celofán, és együtt mozogjon a papír fedővel. Nagyon jól tartja az élét, és nagyon jól fenhető is. Nehéz, közel téglalap formájú, nagyon egyszerű fa markolattal, aminek a két végén fém kupakok vannak. Amíg nem állt rá a kezem a német szakácskésre, ez volt az elsődleges konyhai eszközöm. Állítom, hogy van olyan jó a vasa, mint a Zwilling kovácsolt szakácskésemnek.

 

A sok zöldség darabolása bár nagyon autentikus lenne a kínaival, nálam mégis a klasszikus séf kés vált be. Amit más reszelővel csinál, én még azt is késsel aprítom. Azért álltam át erre, mert a kínait nem bírták a fájós ízületeim, a séf kés hegye viszont a deszkán pihen, egykarú emelőként segít a súlyt emelni, és a célzás is pontosabb.

 

Zöldséges aprómunkához (minő szentségtörés) Fiskars zöldségeskést használok, legjobban a konkáv élűt szeretem. Vékony héjú zöldség, gyümölcs hámozásához Ikea hámozót használok, olyat, ahol a vágóélek nem merőlegesek a markolatra, hanem párhuzamosak azzal. Többet is vettem, változó a minőség, van egy, amivel élmény a hámozás. 

 

Munkahelyen étkezésre Victorinox Solo egypengést használok. Ez kívül esik a közbiztonságra nem fokozottan veszélyes kategórián (nem sünkompatibilis), de jól eltéve hordom. Pont étkező kés méretű, jól tisztítható. El is mosogatom, csak Kocsis Feri meg ne hallja :-), meggyes pite aprítása után valahogy fontosnak érzem az elmosást. 

 

----------------------------

 

Apám - most lett volna 90 éves - három bicskával oldotta meg az életét. Volt egy fejesgörbéje szénacél pengével, volt egy rozsdamentes kétpengés gyöngyháznyelű halasbicskája, és egy agancsnyelű hosszú szalonnázója. Én ilyen egyedi bicskákat nem merek hordani magammal, ezért a Victorinox. Van még egy sün-inkompatibilis gyári étkezőbicskám, egy Opinel Effilé 12, olajfa markolattal. Ez a markolat mintha kicsit jobban bírná a kiképzést.

Előzmény: Törölt nick (41598)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41607

Bocsánat a dupla posztért. 

Szóval mezőgazdaságban dolgozom.

Ha kell traktorban  ha kell szántóföldön valamint műhelyben étkezek. Viszonylag nagy táskát hordok ha nem becsukható a vágóeszköz akkor max veszek egy tokot neki. Csak ne bökje ki a tejes dobozomat :D 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41606

Bili anyag alatt értem a hamar csorbuló nem élezhető és nem éltartó kést.

Szóval ilyen piacos késre értem amit lehet kapni kirakodó vásáron . 

Előzmény: Longboat (41603)
H_G Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41605

Irodai étkezéshez szvsz nem föltétlenül kell bicska, fixpengés ugyanúgy megteszi és valamivel könnyebb tisztán tartani.

 

Előzmény: Longboat (41603)
pendleton Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41604

Helló!!

 

Nálam most a munkahelyi étkezésnél az Opinel hódít. Nagyon kényelmes vele a falatozás, az ára olcsó ,evéshez kiválónak tartom penge alakja miatt ,viszont feszegetni már nem mernék vele. Étkezéshez az inox pengét ajánlom a carbon-nal szemben .

Előzmény: Törölt nick (41598)
Longboat Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41603

Mindennapos bicsakból 2e ft-tól a csillagos égig bármennyi pénzt elkölthetsz. Mit értesz  "bili" anyag alatt?

Ha nem akarsz sokat költeni, vegyél egy szénacél opinelt. Kiváló szeletelő képességű, könnyen fenhető, olcsó bicska és a pengeforma többé kevésbé még egy zsemle megvajazására is alkalmassá teszi, én néha szoktam vele reggelizni.

 

Konyhakésből meg vegyél egy nagyobbacska (legalább 15 cm) pengéjű szeletelőkést, vagy séfkést. Ha tetszik, mellé tehetsz még egy santokut is. Ha sokat zöldségezel, akkor szükséged lesz egy jó kis hámozókésre is (az opinelnek van ilyenje is rozsdamentes és szénacél pengével egyaránt), egyszerű, jól használható kis kések. Árban pedig akkor a a szórás, az igények meg annyira eltérőek, hogy nehéz bármit is mondani. Ha most komoly konyhakéseket akarnék venni, akkor Lovász és Szasza irányában nézelődnék, mert nekem azok tetszenek.

Előzmény: Törölt nick (41598)
H_G Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41602

Munkahelyre kiskésnek, ha magad mosogatod és vajkés van mellé, akkor egy Opinel 112 és egy 113 szerintem tökéletes. Olcsók, teljesen jó acélból és csöppet sem félelemkeltő látvány. A sima pengés 112 jó szalonna, kolbász, sajt ellen, a fogazott 113 pedig tökéletes paradicsom- és zsemlevágó. (E célra persze az inox változatokat kell venni.) 

 

A Victorinox Solo bicskáját is melegen szokták ajánlani e célra.

Előzmény: Törölt nick (41598)
python 357 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41601

Igen keményfejű vagy, kicsit lazíts,-túl merev vagy,........

Egy bicskát sohasem terveznek olyan igénybevételhez,-mint egy fixpengést!!!! Ezért lehet a szavaiddal élve-az ilyen "hulladékokból" kisporólni az anyagot.....:)))

Téma lezárva részemről is!!...

Előzmény: Törölt nick (41599)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41600

Két különböző dolog. Sok késgyártó fixpengés késeknél a pengét a markolat részénél telefurkálja lyukakkal, hogy könnyebb legyen. Van olyan hazai folder készítő aki csak a zár felőli oldalon használ oldallemezt, a másik oldalon marad a g10. Vajon ők is kispórolják az anyagot? Nem hinném.

 

N690-ből van bicskám is meg fixem is, de nem nevezném nehezen fenhető acélnak. 

Előzmény: Törölt nick (41593)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41599

Az általad említett Iparágakban ennek óriási jelentősége van,de semmi köze a példádnak a bicskákhoz vagy késekhez,ebben a dologban nem lehet és nem szabad anyagot spórolni,mert az minden esetben a végtermék minőségét és lehetséges hosszú élettartamát,vagy éltartósságát rövidíti!Nyilván nem véletlenül készítik így a gyártok,hiszen fogyasztói társadalomban élünk,akik nem szedik szét és nem látják belülről az ilyen "CSODASZÉP MEGOLDÁSOKAT" azok nem is tudnak megfelelő véleményt alkotni az e-fajta hulladékokról! Most is azt mondom,szégyen hogy ilyen dolgokat képesek kiadni. Köszönöm,hogy figyeltetek rám,a magam részéről szeretném lezárni ezt a témát!

Előzmény: python 357 (41597)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41598

Sziasztok szép napot.

Bocsánat ha már volt a kérdés.

 

Munkahelyre szeretnék étkezésre venni valami eszközt amivel normálisan eltudom vágni a paradicsomot vagy szeletelni a szalonnát sonkát húsokat. 

Sajnos rengeteg vágóeszközöm volt már "bili"anyagból. Most szeretnék venni egy normálisat.

A másik része a kérdésnek. Konyhába hús szeletelésre filézésre miket ajánlanátok?

Valamint viszonylag sok zöldséget darabolok a kínai konyha szeretete miatt.

Ár minőségben szerintetek mi van még elfogadható árban ?

Segítségeteket köszi 

python 357 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41597

:))) Már megint végletesen gondolkozol!!....

"Törött váza-hibátlan váza"!

Kikönnyítés???? Szükséges dolog egy csomó dologban.....Repülőgépipar, Forma1 stb!!!

Van aki a könnyű légies dolgokat szereti! Pl. Késben!!

Gondolj a Gentleman bicskákra!!!....:)))))

Előzmény: Törölt nick (41596)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41596

Ebben is lehet igazság, viszont én sosem vennék ilyet, nálam mindig a használhatóság, a precizitás és a műszaki szemlélet határozza meg a vásárlás szándékot. Sajnos van az a rossz szokásom,hogy műszaki szemmel nézem a dolgokat és az e-fajta cuccokat "selejtnek"tartom, ezért biztosan sokat lekiabálnának, de ez csak az én maximalista betegségem. Szeretem ha a dolgok tökéletesen működik, nem akarok semmivel sem duplán dolgozni, ezért kialakult nálam az idők folyamán egy szakmai életszemlélet mely szerint, tartson inkább tovább az elkészítésre szánt idő, de amit kiadok a kezemből, az legyen hibátlan és tökéletes ha elkészült, mindig is gyűlöltem a hanyag, selejtes és rossz minőségű munkát! Lehet nálam ezért vannak az ilyen típusú előítéletek, de ez van, senki sem vásárol egy törött vázát,ha ott van mellette egy hibátlan is.

Előzmény: H_G (41595)
H_G Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41595

Szerintem nem számolsz a különböző vásárlói igényekkel. Sokan tényleg szeretik a könnyű kést; pont azért nem vennének szívesen hagyományos magyar bicskát, mert azok nehezek, sőt még a modern gyártóknál is keresettek a teljesen oldallemez nélküli modellek.

 

Előzmény: Törölt nick (41593)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41594

A hibakert elnezest kerek,mobilrol irtam.

Előzmény: Törölt nick (41593)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41593
Csak ugy kerdezem,ezt a gyereket nem ugyan ugy hivjak? A lenyegen nem valtoztat a kikonyites vagy anyag sporolas a vegeredmeny ugyan az marad,persze ez mindig nezopont kerdese,de a lenyeg hogy sok anyag hianyzik belole,es ezen semmilyen kimagyarazas nem valtoztat! Kepzeld el,ha valamalyik neves kes es bicskakeszitonk ilyet tenne,peldaul az oldal lemezeket csak fele anyag mennyisegbol keszitene el beleultetve a markolat panelbe,csodalkoznank hogy miert ilyen szar az egesz. Rogton elnrzest is kerek,az osszes hazai keszitotol megcsak a gondolatert is mert ez csak egy utopia volt.Volt mar olyan kesed ami N690 bol volt,ha igen akkor tudhatnad,bizony nem is olyan konnyu fenni, a ket anyag szinte ekvivalens a VG10 meg egy picivel jobb is,de Cobalt ugyan annyi benne megis a Bohlert sokkal nehezebb fenni,persze kemences hokezelesrol beszelek.Nem sok vitatni valo van ezen,persze forgathatjuk meg ezt a csontot egy parszor,de sok ertelme nincs,de ez termeszetesen csak az En velemenyem.
Előzmény: theraphosa (41592)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41592

Az oldallemezből nem kispórolják az anyagot hanem kikönnyítik az oldallemezt. VG10-et pedig könnyű fenni/élezni és az élet is jól tartja. Emlékszem a Spydercos tuningra :)

Előzmény: Törölt nick (41577)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41591

Ez így van,természetesen én sem a régi cuccokról beszéltem,sajna a mostaniakkal rengeteg minőségi baj van,lásd rengeteg anyag spórolás,stb,stb,ne ragozzuk tovább,egyébbként én is fejbe vágnám a "manust" aki ilyen barbár módon használ egy ilyen eszközt,az ilyennek még kőbaltát sem adnék a kezébe!

Előzmény: python 357 (41589)
python 357 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41590

+1!......:)))

Előzmény: pendleton (41585)
python 357 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41589

Abban tökéletesen igazad van,-hogy mára a nagy gyártók többsége eléggé elkurvult!!....

De a régebbi 15-20 éve készült csúcstermékeiknél nem nagyon volt még gond!!! 

Ott van pl. a Benchmade!!! Nemigen hallani a fórumokon sűrűn reklamációkat!!!

Szóval azért nem lehet egyértelműen kijelenteni,-hogy minden szar,-amit a nagy gyártók alkottak!!!......

A maguk ellenségei lennének,-főleg az Internet korában,-ha a magasabb kategóriájú késeik is hulladékok volnának!

 A vitaindító késsel kapcsolatban: Ha rendeltetésszerűen használták volna, -akkor most nem vitatkoznánk róla!.....:)))))

 A Feri legmasszívabb bicskáját is egy pillanat alatt tönkte lehetne tenni ha belevágják egy fába és oldalra ráfeszítenek egy nagyot!!!!! Mondjuk ott helyben agyoncsapnám az illetőt!!!....:-D :-D :-D

 

Előzmény: Törölt nick (41588)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41588
Ebben tokeletesen igazad van,en is csak azt szerettem volna elmondani,lehet egy kicsit nyersebben fogalmaztam ezert elnezest kerek mindenkitol,de tenyleg igy van a nagy gyartok minden egyes modeljenek a pengei a leirt modon hokezelodnek,ez pedig metalurgiai szempontbol nem eppen a legmegfelelobb. Mind ettol fuggetlenul nekem is van nehany darab Cs is es Spy is stb,bar igaz ezeket evekkel ezelott vettem. Viszont Endura penget mar mertem 55Hrc kemenysegut,ez rohej szamomra,ugyan is ennek az anyagnak a munka kemenysege 64-66Hrc,nyilvan kespengeknel nem lehet ezt a kemenyseget alkalmazni mert egyreszt sokkal torekenyebb lenne masreszt nagy lenne a kipattogzodas veszelye ami szinten problemas. Viszont kivagoszerszamoknal ez a veszely nem all fenn 90fokos elnel ez kevesbe fordul elo,esetleg csak sok tizezer darab kivagasa utan amikorra az anyag mar elfarad. Mar nem veszek gyari keseket,inkabb keszitek magamnak,igy nem erhet meglepetes,tudom hogy biztosan sajat anyagabol van a fulltang es nincs ugy kikonnyitve hogy eltorjon,markolat tuskes kest meg nem volt alkalmam kesziteni,de mar keszulok ra gondolatban. Bicskanal is az oldal lemezbol nem sporolom ki az anyagot,sot a KO13 -as oldal lemezt meg hokezelem is 50-52 Hrc-re a tokeletes massziv tartas miatt, ez csak az en tulbiztositasom,de ez van.
Előzmény: ace22 (41586)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41587
Irj nekem privat uzenetet,segitek benne,en is szoktam rendelni.
Előzmény: becko9 (41584)
ace22 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41586

A sorozat/tömeggyártott késeknél nagy név, "brand", a beszerzés forrása és a beszerzési ár többé nem ad semmilyen minőségre garanciát. Különösen mióta egyre több "nagy" név gyártat Kínában - valószínű, hogy sok "eredeti" és a "hamisított" darab ugyanabban a gyárban készül, ugyanazon a gyártósoron. (A tíz éve vett F1-em azóta bírja a gyűrődést, a tavalyi, szintén eredeti, VG10-es anyagú penge meg gyengélkedik.)

 

Az egyedi darabok, ismert mesterektől viszont igencsak drágák tudnak lenni, érthető okokból. Az acélválaszték kisebb, nem kapható mindíg minden model, stb. :-(

Előzmény: Törölt nick (41583)
pendleton Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41585

+1!

Na meg még ott van a C.S. Master Hunter, Pendleton,....

Előzmény: python 357 (41581)
becko9 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41584

Sziasztok!

 

A kérdésem alapanyag beszerzéshez kapcsolódik, tehát hol lehet venni 15N20 és 1084 vagy 1095-ös acél lemezt?

 

Köszönöm,

b.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41583

Ez sajnos nem csak füst a felhőben,csak egy példa a dolgok igazáról,Budapesten a Mammut Em boltban nagyon jó ismerőseim az eladók,folyamatosan azokat a panaszokat kapják vissza amiket leírtam,sőt a Sz.Gyurinak is van VG10 es Endurája,és nem tartja az élét,de megfenni nem lehet csak komolyabb kővel a Cobalt miatt,de az éltartása így gyenge. Ezek nem az én állításaim,ezek tények főként nem baromságok,egy indukciósan hőkezelt penge soha nem lesz olyan éltartó mint egy kemencében,megfelelő hőfokkal és megfelelő hőntartási idővel elvégzett hőkezeléssel.Az indukciós hőkezelésnél soha nem tudják beállítani rendesen a pontos hőfokot és a hontartási időt,mivel egy mp alatt felizzik az acél és már pottyan is az olajba,persze kemény lesz de a "vas" tulajdonságai messze elmaradnak egy profin hőkezelt acélétól,ezt senki sem tudja elvitatni,ezek szakmai tények!

Előzmény: python 357 (41581)
papuba Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41582

El is olvastátok az eset leírását? A gyerek a markolatvéget kalapálta, úgy akart fát hasogatni vele. Nem ismeri a megfelelő technikát. Ezen felül "csak" a markolathéj tört el, nem a markolattüske - az a sodrony nem is tudna. Mindenesetre elég fura megoldás egy ilyen méretű késnél, akárki akármit mond.

Biztos a Cold Steel bevételének nagy hányada származik az ily módon megspórolt acélból:D.

python 357 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 41581

Ejnye ejnye,....!!!!Már megint!!!

Azért ne ess át a ló túloldalára!!!....:-D :-D :-D

Az általánosításod dilettantitmusra vall!!!....;-)

Nézz meg egy CS Trail Masters-t San Mai lll anyagból, vagy CarbonV-ből végig markolattüskést!...

Próbáld ki az erdőben, vagy akár egy Fallkniven A2-est!!

Nem írnál ekkora baromságokat!!!!.......

Előzmény: Törölt nick (41577)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41580

Igen Feri,totál igazad van.

Előzmény: kocsisferi (41579)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41579

Fogalmazzunk úgy, a markolattüskés kést is meg lehet jól csinálni, meg a fulltangot is el lehet cseszni. ;)

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41578

Ez egy nagy kalap KAKI!

Előzmény: W_B (41557)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41577

+1

Igen itt az ékes bizonyíték arra,hogy a nagy nevű gyártók készítik a legtöbb sz@art,és méregdrágán el is adják a bóvli szemetet, a Spy is (pl: Endura 4, Paramilitary,stb még lehetne sorolni rengeteget) a bicskáknál látványosan kispórolja a markolat oldal lemezekből az anyagot,gondolom ugyan ez lehet a helyzet a fix pengés késeiknél is. A pengék acéljairól nem is beszélve hiába,hiába jó acélokból van,VG10 (1,5 Cobalt) CPM S30v stb. az indukciós hőkezelés miatt nincs megfelelő éltartóssága a pengéknek,rengeteg ismerősömtől halottam ezt a problémát,megfenni nem tudja,de nem is tartja az élét,szóval ennyit a nagyüzemi késekről!

Előzmény: szabi72 (41563)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41576

Nekem még a Native is tetszik formailag, de a többi...khmm... :-)

Mezei felhasználóként engem nem a prémium anyagok fogtak meg benne, sőt, a penge lehet sok is lenne élezéskor, hanem a forma, méretek, stb. Persze tudom, hogy azt gondolhatja bárki, hogy meg sem érdemelném emiatt, de átlag user átlagon aluli élezési hozzáértéssel, lehet, hogy elég lenne valami hasonló formavilágú, méretű egyszerűbb (és olcsóbb) vas is... :-)

Előzmény: szabi72 (41571)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41575

+1!

Előzmény: sanyooo1 (41570)
H_G Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41574

Nana, a Sage tényleg klassz, de azért akadt még ott bőven legalább ilyen szép design. A Lun Chinese, Street Beat sem elég jók?

Előzmény: szabi72 (41571)
Dragomirov Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41573

A hit hegyeket mozgat - és markolattüskéket. :-)

Előzmény: szabi72 (41572)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41572

Sajnos még a fulltang késeknél is lehet láthatatlan hiba. Szintén késportál: bozótvágó, fulltang kivitel természetesen, 3. csapásnál a markolatnál a penge letört. Mint utóbb kiderült, a markolat alatt egy hatalmas, a markolat teljes hosszában és szélességében végigfutó "könnyítés" volt, tehát a fulltang csak körvonal volt egy lyuk körül. Markolatpanellel úgy nézett ki, mint egy igazi fulltang, de hamar eltört... Tehát csak ebben nem lehet megbízni 100%-ig.

 

Kocsis Feri egyébként a markolattüskés késeket nem tartja rosszabbnak, mint a fulltangot.

Hiszek neki.

Előzmény: sanyooo1 (41570)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41571

A Sage szinte az egyetlen Spyderco, ami tetszik nekem. A másik a Hungarian Ethnic folder...

 

A Sage-ből is leginkább az első sorozat, a szép fonott karbon nyelével. Hasonló byrdöt, vagy valami mást épp ezért nem vennék. Mivel ez az egyetlen számomra tetsző, inkább gyűjtögetnék rá, de valami hasonlót, gyengébb penga- és nyélanyaggal biztos nem vennék. Nem hozná azt az elvárást, amit az eredetivel szemben támasztanék.

 

Itten van ni egy kis olvasni való! ;)

 

http://kesportal.hu/2009/11/09/spyderco-sage/

Előzmény: emcett79 (41567)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41570

Én azt tartom késnek, amiben a penge anyaga végig ér a markolaton, nincs elvékonyítva és a markolat rá van szegecselve az acélra. Ezeknél a késeknél nincs vita, tévedés, mert a vas körben kilátszik a markolat alól.

algreg78 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41569

Nem akarom a gyártót védeni, de ebben azért nem kevés user error is van. A kép készítőjének elmondása szerint fát akart vele hasogatni, és egy ütőfával a markolat VÉGÉT püfölte (el nem tudom képzelni, hogy miért csinálta, tán a hegyét próbálta beleverni a fába?). Naná, hogy valaminek engedni kellett, szerintem ha végig is ért volna a tüske, akkor a keresztvasnál az is eltörik.

 

De persze attól még ez egy bowlie :)

szabi72 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41568

Hát ja, szerintem se mindegy, hogy a markolattüskét toldották-e, vagy sem. Egy svéd kovácsolt toldott markolattüskés pengét tesztelt Hegyes Sanyi annak idején, és bár első ránézésre nem sok bizalmat szavazott meg a pengének, végül is bevált. De az egy (divatos kifejezéssel) buschcraft-penge volt, ésszerú, 10-12 centis élhosszal, nem pedig egy bowie, hatalmas pengével. Ott jól működött a toldás, ebben az esetben nem. 

Előzmény: _D.S. (41565)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41567

Urak!

 

A Spy Sage-nek van Byrd megfelelője? Vagy valami hasonló formavilágú, méretű más folder?

Előzmény: _D.S. (41565)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41566

arra gondolok, ha a markolattüske végigér a nyélben.

Előzmény: _D.S. (41565)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41565

a CS egyébként is nagyon el van szállva magától, én sem értem miért. a régebbi termékeiket nem ismertem, de az újak kevés dologban tudnak nagyot mutatni :)

 

a markolattüskére visszatérve valószínűleg az sem mindegy, hogy egy anyagból van az egész vagy toldották valamivel. viszont ha egy anyagból készül, akkor kevés az anyagmegtakarítás és talán ezért nem olyan népszerű.

Előzmény: szabi72 (41563)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41564

+1!

Előzmény: szabi72 (41563)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41563

Szóval ez a bóvi inkább bóvli, hiába került 800 dollárba.

Mondjuk ennyi pénzért én inkább egy elismert mestertől rendelnék egy egyedi kést, nem pedig egy gyártól...

Előzmény: _D.S. (41559)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41562

A szablyákat is markolattüskével gyártják, pedig annak sokkal hosszabb a pengéje. Ha fent vagy a mívesen, megnézheted Szasza topicját, amiben bemutat pár szablyát, ami harci bemutatókra rendeltek, és egyáltalán nem kíméltek. A markolat megadta magát, a fa levált több helyen, de a tüskének semmi baja.

Itt, coldsteeléknél, inkább a hanyag gyártás játszik. Kíváncsi vagyok, CS barátunk ezzel tartana-e bemutatót, vagy csak a nagyképű szöveget nyomná, szokásához híven.

Előzmény: _D.S. (41559)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41561

Nemrég írtam, hogy a cold steel kukrija bilivasból van, száraz bokor ujjnyi vastag ágai kicsorbították! Igaz nem a 300 dolláros változat volt, de a "márkanév" ezen is rajta van, jelezve, hogy a cég szavatolja a "minőség"-et! :(

_D.S. Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41560

az más kérdés, hogy a nyél anyagának is megfelelő minőségűnek kell lennie, hogy bírja az igénybevételt.

Előzmény: _D.S. (41559)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41559

szerintem ebben semmi megdöbbentő vagy megbotránkoztató sincs.

valószínűleg komoly statikai vizsgálaton mehetett át a kés. el tudom képzelni, hogy egy markolattüskés kés kevesebb flexibilitással rendelkezik és egy ilyen hosszú pengével komoly erőket lehet a nyélre kifejteni. ha én nem akarnék full tang kialakítást, akkor lehet jobban járnék egy ilyen sodronyos megoldással mint egy vékony markolattüskével, mert idővel biztos nem fog eltörni a nyélben.....

Előzmény: W_B (41557)
19730911 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41558

ezért nem hiszek az eredetiségben!  a kulisszák mögött egyből kiderül hogy egy rakás szar mind!

W_B Creative Commons License 2015.01.11 0 0 41557

Megdöbbentő.. COLD STEEL Natchez Bowie 800 dolláros kés...

.. és a markolat alatti rész kialakítása.

19730911 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41556

mailban jelezd esetleg ami érdekel! köszi az érdeklősét!

Precíziós Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41555

Azt honnan lehet tudni, hogy melyik eladó? Amúgy nagyon szép a kollekció!

Előzmény: 19730911 (41554)
19730911 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41554

üdv! van itt egy két vas eladó ha valakit érdekel!

 

passzancs@gmail.com

 

http://indafoto.hu/norbert73

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41553
Előzmény: sanyooo1 (41544)
florg Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41552

Itt végig kell tolni a rendelési folyamatot, és ha nem stimmel a cím (pl. ha 5 tételből már egy nem jó, visszadob, akkor nem tudod véglegesíteni).

A késekre, egyebekre az európia szabályozás érvényes, a szállításban meg az egyes kereskedők döntenek. Ha nem küldi, mert rosszak a tapasztalatai, akkor nem lehet mit tenni.

Előzmény: emcett79 (41539)
florg Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41551

Azt nem tudom, miért csinálja. Nekem küldtek már könyvet, kottát, műszaki cikket, hangszert, szerszámot és kést is, igaz csak egy bicskát, ami méreten belüli volt. Ebből csak azt nem küldték el, ahol a bolt nem küldött Magyarországra, ott osztrák vagy holland ismerősöknek a címére ment (de a kés pl. simán jött). (Viszont küldtem negatív értékelést az adott boltnak, amelyik Európán belül nem postáz.)

Én a német Amazont használom, mert ott vannak az európai árak, és kevesebbszer lehet  mellélőni azzal, hogy nem szállít ide.

Előzmény: sanyooo1 (41545)
szálkaaszemben Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41550

Hol vannak az állatvédők? :-(,,,:-)

Előzmény: sanyooo1 (41549)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41549

Még hízhatsz, szerintem! :)

 

Ki vállalja orjára bontani?  (csak, hogy ne legyen OFF)

 

   :-O)

Előzmény: Boar... (41546)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41548

Ha fent vagy a késportálon, kérdezd meg tantot, ő használta-e ezt a nicket itt.

Előzmény: antalijozsef (41527)
Boar... Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41547

Ezzel az a gond, hogy az angol vagy német oldalon véletlenül sem találni ugyanazt a terméket.

Előzmény: Törölt nick (41542)
Boar... Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41546

Lóhátról? Meglátna az első állatvédő ahogy túlterhelem a lovat oszt miszlikbe vágnának mire kettőt szólok... :-)

Előzmény: sanyooo1 (41541)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41545

Te biztos különleges vevő vagy :)))  nekünk el se fogadta az oldal a megrendelést, mikor beírtuk a célországot, és nem csak Magyarországot! 

Előzmény: florg (41537)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41544

Az amazont nyugodtan el lehet felejteni, nem küld, tehát olyan, mintha nem is létezne! Kapja be!

Előzmény: emcett79 (41543)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41543

Az a baj, hogy nem minden kapható ezeken a címeken... :-(

Előzmény: Törölt nick (41542)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41542

ha valamit a .com nem akar kikézbesíteni, érdemes kipróbálni a .co.uk-t vagy a .de-t... nekem működnek ugyanazokkal a felhasználói adatokkal

Előzmény: Boar... (41540)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41541

" Nyilván már másnap megtámadtam volna vele a Natot."----Íjad van, már csak ló kéne, aztán jaj neked Nato! :)))

Előzmény: Boar... (41540)
Boar... Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41540

Nekem még egy koszos búvárlámpát sem küldtek el az amazonról. Nyilván már másnap megtámadtam volna vele a Natot.

Ugyanaz az eladó ugyanazt a terméket az alibaba-ról simán elküldi, csak ott másfélszer annyiért árulja...

Előzmény: sanyooo1 (41533)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41539

Köszi, ezt megnézem!

 

Alival, ebay-el az a tapasztalat, hogy rendeléskor rögtön lekapja a lóvét, itt akkor másképp van?

Előzmény: florg (41537)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41538

Na de itt azt nem értem, hogy máshova miért küldenek "hadi eszközöket", ide miért nem?

Előzmény: sanyooo1 (41536)
florg Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41537

Küldenek mindenhova, attól függően, hogy a partner bolt küld-e. Az Amazon egy "gyűjtő" webáruház, partnerboltokkal dolgozik. Nekem jött olyan csomagom, aminek az egyik felét simán elküldték, a másik felét meg csak Ausztriába voltak hajlandóak (vagy más nyugati országba, amit megjelöltem). És ez csak a fizetésnél derült ki, amikor nem tudtam véglegesíteni a rendelést a fennakadó holmik miatt.

Úgyhogy a legegyszerűbb elindítani a megrendelést (úgyis csak akkor kell fizetni, ha véglegesítette az ember), beírni a szállítási címet, és ha nem szállít hozzánk, úgyis visszadob a rendszer hibaüzenettel. Amerikából nehézkesebb a dolog, itt is érdemes próbálkozni (de Európán belül is van olyan, aki nem szállít Magyarországra):http://www.amazon.de/

 

Előzmény: sanyooo1 (41536)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41536

Az amazon egy webáruház, személyesen nem tudod megvenni. Európába nem küldenek, Brüsszelbe se, próbáltuk. :(

Előzmény: emcett79 (41535)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41535

Akkor a hirdetett késeket csak személyesen lehet megvásárolni? Vagy csak hozzánk nem küldenek? :-S

Előzmény: sanyooo1 (41533)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41534

Köszönöm a segítséget!

 

Esetleg ha van még ilyen oldal, az infót örömmel veszem! :-)

Előzmény: algreg78 (41532)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41533

"Haditechnikai eszközt" nem! Azt, hogy mi számít annak, ők döntik el, például a Nikon céltávcső annak számít, igaz, hogy nálunk is kapni boltban, de őket az nem érdekli! Amerikaiak! :( Azt hiszem kést se küldenek.

Előzmény: emcett79 (41531)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41532

Én régebben a White Mountain Knives-tól rendeltem pár dolgot, pár dollárért elküldték, és 4-5 nap alatt ideért.

Előzmény: emcett79 (41531)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41531

Üdv!

 

Ha már off, akkor én is megkérdezném, hogy az Amazon-ról szállítanak Mo.-ra? Mert egy ismerősöm azt mondta, hogy nem...

Előzmény: florg (41530)
florg Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41530

USA-ba, meg a környékére.

Előzmény: UIU-959 (41529)
UIU-959 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 41529

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Valaki vásárolt már az amazon.com-ról?

Igaz amit ott írnak, hogy ingyen szállítás ennél a bicskánál?

Előre is köszi!

antalijozsef Creative Commons License 2015.01.09 0 0 41527

Tudja valaki "tantoknifeki volt a fórumon?

Előzmény: pendleton (41526)
pendleton Creative Commons License 2015.01.09 0 0 41526

Köszönöm a tanácsot, jobban körül kell néznem agancs ügyben  ,hiába találtam egy szabályos hengereset,  amik nekem vannak azokon mind elég hamar kezdődik a szivacsos rész .

Előzmény: kocsisferi (41525)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.09 0 0 41525

A szarvasagancs tömör kérge nagyon változó vastagságú tud lenni. A tömörebbekből érdemes bugyli bicska nyelet készíteni.

Dragomirov Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41524

Tízezerért már összerakva is megkapod ugyanezt. Ma volt a kezemben egy ilyen.

Előzmény: Precíziós (41506)
pendleton Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41523

Ez jó ötlet,erre nem is gondoltam hogy ha az agancsot kettévágom ,majd szalagon csiszolom a belső részt  és összeragasztom a szivacsos rész java eltűnik .

Előzmény: Bowfisher (41521)
pendleton Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41522

Jól néz ki,köszi a képet ,a pillanatragasztó is lehet hogy megkeményíti a pudvás belsőt .

Előzmény: xlsxls. (41520)
Bowfisher Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41521

Inkább a hullott agancs...a trófea nem erre való...

De szerintem ha marha lábszárcsontból csiszol két "panelt" és összeragasztja, az jobb és erősebb lesz, mint az agancs.

Előzmény: karban79 (41511)
xlsxls. Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41520
Ilyen lett:

http://img1.indafoto.hu/8/5/112895_abb04e6d443c996c605577c9d37f4403/14820033_993a1824cd613782d430eaa6c0357668_l.jpg

http://img1.indafoto.hu/8/5/112895_abb04e6d443c996c605577c9d37f4403/14820031_56175fe86f68cb4614f7ed791a9e85ab_l.jpg
xlsxls. Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41519
Én csináltam agancsnyelet opinelhez. A szivacsos részt pillanatragasztóval szokták átitatni. Olyan agancsdarabot érdemes választani, aminek a gyűrű alatti része lecsiszolás után körben, de legalább kétoldalról tömör csont maradjon. Tehát a szegecset a tömör rész tartsa.
Előzmény: pendleton (41514)
pendleton Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41518

Én is ebben bízom,a bükkfa se olyan erős már kettévágás meg átfúrás után,feszegetni nem  nagyon mernék vele .

Előzmény: theraphosa (41516)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41517
Előzmény: theraphosa (41512)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41516

Annak ellenére, hogy szivacsos erős anyag az agancs. Egy próbát megér.

Előzmény: pendleton (41514)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41515

Hmmm... Érdekes következtetés, nekem a szalonnázóm egyenes, a fejesem görbe, a maskarám kis csúsztatással a kettő átlaga... :-)

Előzmény: szabi72 (41507)
pendleton Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41514

Köszi,lehet hogy ezt az agancs belső részét megerősíti a kétk. ragasztó,ezen már én is gondolkoztam, de ezt a gyűrű alatti rész még középen át is lesz vágva, majd a penge forgáspontja átfúrva,hát nem tudom..

Előzmény: theraphosa (41512)
pendleton Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41513

Köszönöm,érdekes cikk. Egy két markolat panelos agancsnyelet már csináltam,de ezek is mind belül egytől egyig szivacsosak voltak,csak ezeknél nem számít a belső rész.

Előzmény: karban79 (41511)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41512

Csiszold szépen körbe, hogy rámenjen a gyűrű. A szivacsos részt kétkomponensű ragasztóval ki tudod tölteni majd utána ismét átcsiszolod, hogy rémnejen a gyűrű.

Előzmény: pendleton (41510)
karban79 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41511

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=79.8910 

 

Üdv!

 

A linkelt oldal alján van pár érdekesség. A megfelelő időszakban elejtett vad trófeája lesz jó opi markolatnak.

Előzmény: pendleton (41510)
pendleton Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41510

Sziasztok!

Lenne egy kis szakmai kérdésem . Még mindig az Opinelekkel kínlódom szabadidőmben. Gondolkozok egy agancsnyelű készítésén ,viszont a gyűrű alá eső belső része az agancsnak már szivacsos .Láttam a neten már agancsnyéllel készülőket viszont azt nem tudom hogy ezek mennyire lettek stabilak, vagy azt kérdezném hogy ezeket először stabilizálják ?

Antiq Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41509

Szabatos :)

Caklim még nincs,de lesz - már indulok is :)

Előzmény: szabi72 (41507)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41508

Velem most akkor mi lesz? Nekem van karambitom is!

Előzmény: szabi72 (41507)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41507

A reformátusokhoz van köze, Debrecen az ország református fővárosa. És még egy kis érdekesség: Debrecen környékén a cakli az elterjedt bicskaforma, mert a református ember egyenes, mindig egyenes úton jár, és a cakli nyele is egyenes.A fejesgörbe nyele ugye, mint a neve is mutatja, görbe. Egyenes ember pedig görbe nyelű bicskát pedig nem fog a kezébe, a marad a katolikusoknak! ;) (Ha nem jól adtam vissza, majd Feri kijavít.)

 

Nekem van caklim is, fejesgörbém is. Mindenki vonja le a konzekvenciákat! :D

Előzmény: Antiq (41498)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41506

Köszönöm a linket, ez már valami!

Előzmény: arszab (41505)
arszab Creative Commons License 2015.01.08 0 0 41505

Ez is egy megoldás:

http://www.nomadsport.eu/termek-63793/baladeo-do-it-yourself-laguiole-kreativ-keszlet/

A KP-n volt linkelve. Egy kis kézügyességgel össze lehet rakni, a nyélpaneleket el lehet késziteni akármilyen más anyagból, disziteni tetszés szerint. És nem utolsó sorban meg van a "SAJÁT" bicska érzés. :)

Előzmény: Precíziós (41499)
oys... Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41504

Egyébként legutóbb nem a Laguiole-ból lett a "mi lett ebből" , hanem a készüljön-el-egyedi-változatként-megrendelésre-mihamarább-dokumentáltan-elérhető-áron kombó verte ki a biztosítékot. Merthogy ez így együtt nem megy. Bizonyos részek konstellációja okés, de mind nem!

(Na meg az is gond volt, hogy ki kicsoda és ki a tudathasadásos.:)

Előzmény: algreg78 (41500)
florg Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41503

Ezt mondjuk én speciel tényleg em értem, miért kell ehhez magyar mester? Csomó príma francia mester van, akik ilyesmit csinálnak. Magyarok meg fejesgörbét.

Előzmény: Precíziós (41499)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41502

Miért skandináv jellegűt nem csinálnak? Csak magyar tipusú bicskát meg kést?!

Előzmény: oys... (41501)
oys... Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41501

M'ér' Te tudsz olyan francia mestert, aki készítene egy Nádert?

Előzmény: Precíziós (41499)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41500

Ajjaj, legutóbb is mi lett ebből :)

Előzmény: Precíziós (41499)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41499

Tudnátok ajánlani olyam magyar mestert aki készít Laguiole tipusú bicskát?(nem nekem kellene)

Antiq Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41498

Emcett79, Szabi72 - köszönöm!

Érdekes felvetés a kakas mint motívum,én a következőket találtam,számomra is újdonságot jelent:

 

http://reformatus.hu/mutat/a-kakas-szimbolumanak-evezredei/

 

http://epa.oszk.hu/02100/02174/00007/pdf/Az_Allatvilag_1909_01_011-014.pdf

 

De jelen esetben csak Kocsis Ferenc,mint a bicska atyja tudná megmondani miért a kakas mellett döntött :)

Nekem nagyon tetszik - akárcsak a nap/hold motívum.

jock7508 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41497

Szerintem lézerhegesztéssel be lehet rakni, nekem egy kukri élét hegesztették meg lézerrel, csiszolás és polírozás után csakakkor venni észre, ha tudod hol kell keresni.

Előzmény: goteki (41477)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41496

Nagyon szép a kés is, a tok is! Használd sokáig!

Előzmény: Antiq (41464)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.07 0 0 41495

Ez akár igaz is lehet, de ha van fűrészed akkor sokkal kényelmesebb és egyszerübb! (szerintem)

Előzmény: theraphosa (41492)
tjano20 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41494

Hát gyárilag nem tudom mivel rakták össze, ehhez nem értek, de ami nekem van egész stabilnak tűnik, egyedül a menet minőségi ami nem tetszik egy-két helyen le van pattanva a menet, de összerakáskor megkínáltam egy kis epoxival, ha összefogja én tuti nem akarom többet szétszedni, ha az illesztés nem engedi el.

Előzmény: Törölt nick (41490)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41493

Erről nem engem kell meggyőznöd! :-))

Előzmény: theraphosa (41492)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41492

Zsigereléshez, nyúzáshoz nem kell fűrész. 

Előzmény: antalijozsef (41488)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41491

Gratulálok, nagyon szép a bicska is és a tok is! A kakas motívumnak úgy általában van valami jelentése, vagy csak pusztán esztétikai elem?

Előzmény: Antiq (41464)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41490

Keményforrasztással,sokkal jobb lenne,soha az életben nem menne tönkre, szerintem a hegesztés nem biztos hogy teljesen jó megoldás, a probléma ilyenkor mindig a két anyag összeférhetetlensége szokott lenni,még akkor is problémás lehet ha AWI-val hegesztették, ezért jó a kemény forrasztás,mert nincs anyag összeférhetettlenség.

Előzmény: tjano20 (41484)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41489

Szerintem,ha azt kiszeded belőle,akkor nagyon elvékonyodik a penge,ezt már így kell hagyni,vagy esetleg zsigerelő élt vagy drót törőt lehet belerakni,akkor ez teljesen eltűnik majd.

Előzmény: goteki (41477)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41488

Fontos feltételt hagytál figyelmen kívül! :-))

 

 

Precíziós 4 órája     41469

A két funkcíó szerintem nem sok, a fűrész minden képpen kell!

Előzmény: H_G (41468)

Előzmény: theraphosa (41487)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41487

Inkább ezt vagy keresd meg valamelyik magyar mestert:

 

http://www.euro-kes.hu/kardok-es-torok/kershaw-skinning-knife+2692/

Előzmény: Precíziós (41460)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41486

Ez sem egy nagy szám, de talán egy kicsit jobb mint a Mikov.

 

Ezen a késen látszik, hogy munkára készítették nem játszani, nekem tetszik!

A kettő közül én mindenképpen ezt választanám.

Ha nem találsz jobb anyagút és ragaszkodsz hozzá, hogy a kés egyben legyen a fűrésszel vedd meg ezt! A legjobb az lenne ha vennél egy jó kést és egy külön fűrészt.

 

Előzmény: Precíziós (41480)
florg Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41485

Mikov nagyon sokféle van, az olcsóbbak általában 420, meg 440A, a jobb acélért elég mélyen zsebbe kell nyúlni.

Előzmény: Precíziós (41475)
tjano20 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41484

Szétszedtem, és meglepően jó a hegesztés, ami kicsit aggasztó az a menet a végén, de ha szétmegy max majd levágom, és hegesztetek rá egy menetdarabot. (remélem nem lesz rá szükség)

  

Előzmény: Rockrider (41482)
tjano20 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41483

A kés pengéjének az anyagán ez nem változtat, tisztában vagy vele, hogy ilyen a belseje, de biztosan van más kivitel is. Pl.: egy bicska.
Ezen a késen sajnos ez a gyenge pont.

Előzmény: Rockrider (41482)
Rockrider Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41482

Biztos vagy te abban, hogy megérte?

 

Előzmény: tjano20 (41481)
tjano20 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41481

Sziasztok! A fórumot olvasva látom vegyesek a vélemények a "Kína acél" késekről...
Nekem a formája miatt megtetszett egy, és megvettem...

Annyira azért nem vészes az anyaga mint ahogy páran írták, hogy két zsemle felszeletelése után elmegy az éle...
Miután megérkezett a gyári éle helyett kapott tőlem egy 40°-os élet, szeleteltem kenyeret gyümölcsöt (deszkán nem porcelánon),

géplapot, újságpapírt, utána meg szétfaragtam egy kis fenyő lécet (9cm széles 2 cm vastag volt) és ez után még vígan vitte a géplapot szakadozás nélkül...

7Cr17-ból van elvileg és nem volt $9, ezt a pénz szerintem vastagon megérte...

  

Precíziós Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41480

Igen! Az anyaga milyen minőséget képvisel?

Előzmény: antalijozsef (41476)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41479

....meg a cikket is...

kocsisferi Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41478

Ezt a diagramot el kellene felejteni. ;)

Előzmény: antalijozsef (41465)
goteki Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41477

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, ha nem akkor bocs az off-ért.

 

Nagy részben csináltam egy kést, amit az utolsó fázisban "tönkretettem" :( 

Nyelezés közben a kínai szalagcsiszolóval figyelmetlen voltam és belevágtam a kés pengéjébe mindkét oldalon.

A késen való élezést nem én csináltam (egyelőre nincs hozzá alkalmas gépem), így sajnos ezt kell nézegessem és a szívem szakad meg... :(

 

A kérdésem az lenne, hogy valaki tudna-e nekem segíteni a hiba kijavításában Győr közelében, esetleg postáznám is és természetesen a vele járó költségeket állnám?

 

Az anyaga a pengének sleipner acél 58-59 HRC-re edzve.

A penge felső kétharmada egyenes leélezés, az élnél pedig konvex élezés eredetileg.

 

Megpróbáltam ezzel a csiszolóval kiszedni belőle, de se rutin se a berendezés nem volt alkalmas rá.

 

Képeket küldöm.

 

http://www.kephost.com/image/FEuS

http://www.kephost.com/image/FEuv

http://www.kephost.com/image/FEuw

http://www.kephost.com/image/FEuB

 

 

antalijozsef Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41476
Előzmény: Precíziós (41475)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41475

Hát igen, az anyaga valóban nem az igazi, formára tetszik meg az is hogy van fűrész rajta, de a linkelt oldalon találtam egy sog hunter revolvert ami fűrészes csak az anyagát nem tudom milyen ( 5Cr15MoV).

Előzmény: antalijozsef (41473)
Antiq Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41474

Elnézést,mégsem szálltak el :)

Valami zűr volt a gépemen.

Előzmény: Antiq (41471)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41473

Ettől sem leszel "hanyatt esve", ez nem sokkal jobb anyag a Wengernél.

 

"Mikov - 112 XP 2. ˇ Kés súlya: 134 g. ˇ Teljes hossza: 198 mm. ˇ Penge hossza: 86 mm. ˇ Penge anyaga: 440A. ˇ Penge keménysége: 56 HRC."

 

Mint már írtam 440A-ból van ez is, vadászbicskának szerintem minimum 440C-ből kellene lenni, de inkább jobb anyagból.

 

"SZVSZ ilyen speciális célra érdemes célszerszámot választani."

 

H_G-nak igaza van! Ezek a fűrészes kések inkább a szemnek készülnek, a használhatóságuk korlátozott. Főleg így, hogy az anyaguk a célnak nem megfelelő.

 

Előzmény: Precíziós (41467)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41472

Én látom a szintén csodás bőr tokot is!(ezt el is felejtettem írni milyen szép)

Előzmény: Antiq (41471)
Antiq Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41471

Köszönöm.

Most látom,a tok fotói elpárologtak az éterben...biztosan oka van.Sajnálom,mert nagyon szép munka.

Előzmény: Precíziós (41466)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41470

Nagyon kár, hogy a második penge nem fűrész inkább! Nagyon ötletes, jó megoldás!!! Ja és elég jó anyagból is van ráadásul!

Előzmény: H_G (41468)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41469

A két funkcíó szerintem nem sok, a fűrész minden képpen kell!

Előzmény: H_G (41468)
H_G Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41468

Sokfunkciós bicskával akarsz zsigerelni?? Annek egy rémálom lenne utána kitakarítani az összes zegét-zugát!

 

SZVSZ ilyen speciális célra érdemes célszerszámot választani. 

 

Pl.:  

http://hidegfem.eu/item.php?tid=2677

Előzmény: Precíziós (41467)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41467

Ezt néztem ki: http://www.euro-kes.hu/mikov-kesek/mikov-112-xp-2/  ez jobban tetszene, Wengerem Hunter-em  van az acéljától annak sem vagyok hanyatt esve!

Előzmény: antalijozsef (41465)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41466

Irigylésre méltó darab! Használd egészséggel sokáig!

Előzmény: Antiq (41464)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41465

Konkrétan melyik modellre gondolsz? Úgy tudom a jobbak 440A-ból készülnek, ami nem mondható "jó" acélnak. 

 

http://kesbaratok.blog.hu/2013/09/04/rozsdamentes_acelok_osszehasonlitasa_ii_resz

 

Ez nem tetszik, olcsón? 

 

http://utazas-szabadido.vatera.hu/utazas_kempingezes_kellekei/bicska_kes/victorinox_hunter_svajci_bicska_2020149506.html

 

 

 

 

 

Előzmény: Precíziós (41460)
Antiq Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41464

Decemberben,a Vajdahunyad várban sikerült vennem Kocsis Ferenctől nagy fejesgörbét. Egy gyönyörű,művészi alkotás...elképesztő,hogy milyen birtoklási vágyat tud kiváltani az emberből :)

És a hozzáillő tokot,Kuvasz mesteri munkáját.

Előzmény: szabi72 (41462)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41463

Igazad van. Használati értéke van, ezt nem vitatom.

Előzmény: Törölt nick (41456)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41462

Ez azért is érdekes, mert Feri pár éve hagyta abba a nagyfejes gyártását. Ha jól emlékszem, annak idején még 3 méretben -kis, közepes, nagy- készítette a fejeseket.

Épp ezért írtam, hogy nálunk, egy átfogó, minden igényt kielégítő, minden méretet lefedő méretskálát szinte lehetetlen elkészíteni, csak hozzávetőleges méretekkel lehet dolgozni.

 

Köszi a kiegészítést!

Előzmény: prs (41459)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41461

Kösz, ezt nem tudtam!

Előzmény: H_G (41457)
Precíziós Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41460

A Mikov bicskákról írna valaki véleményt?! Vadászati felhasználásra kellene! (nyúzás, zsigerelés)

Előre is köszönöm!

Előzmény: prs (41459)
prs Creative Commons License 2015.01.06 0 0 41459
Előzmény: szabi72 (41454)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41458

Nekem is volt egy ilyenem (autolawk-os Z változat), egyik haverom igen találóan partipengének hívta: keskeny, stiletto-szerű pengeforma, a nyitás igen közel áll egy rugós késhez, és mégis legál méret :)

Előzmény: Törölt nick (41456)
H_G Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41457

Az Opinel itt kakukktojás volt, azt bizony eléggé manufakturális módszerekkel készítik -- fehér nők, semmi robot -- a mai napig. Nem annyira nagyon különböznek gépesítettségben a Dixontól... A fő különbség, hogy ők értenek a marketinghez is, míg a magyarok legfeljebb bicskát tudnak csinálni, nem terméket, ami manapság sokkal összetettebb.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aTls68pP4Wc

 

Előzmény: szabi72 (41454)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41456

számomra egy folder semmilyen értékkel se bír

 

Számomra meg pont most lett értéke, a használati. Ráadásul egy olyan folder, aminek itt nemigen van ázsiója: egy CRKT M16 01S. Ez egy kis méretű, egyszerű bicska egyszerű anyagokból, a mára igen elbonyolított Autolawks és fogazás nélkül. Pont mert ez egy egyencucc, nem féltem úgy, mint a magyar bicskáimat. Az ünnepek alatt nagyon sok barkácsmunkát elvégeztem, fúrtam-faragtam, fát, papírt, műanyagot kellett vágnom, és sokszor volt szükség arra, hogy fél kézzel tudjam használni a kést, mert a másik kezem már használatban volt. Kicsit szórakoztam vele, mire megjött a bicskanyitó mozdulat, de mióta megvan, nyertem egy jól használható (fél)kéziszerszámot. 

 

Egyébként az a bizonyos mozdulat egész jópofa, nem is gondoltam volna. A golyó visszafogja a pengét, hogy megnövekedhessen a nyomóerő. Amikor a golyó elenged, na akkor kell úgy mozdítani az ujjat, hogy egy kb. hatod-kör nyitási szögig folyamatosan gyorsuljon a penge, onnan kezdve nincs több nyomóerő, a lendület nyitja ki, és a végén finoman rögzítődik nyitott állapotban. Nekem biztonságosnak tűnik.

Előzmény: szabi72 (41454)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41455

Felesleges idő híján nem hiszem, hogy nekifogok, viszont a magyar bicskákról alkotott véleményeddel maximálisan egyetértek, nekem is ezek a legkedvesebbek a kevesek között, időnként csak leülök és nézegetem a formájukat, illesztéseiket. Szándékosan Őket használom étkezésre, mindig a hangulatomnak, kedvemnek megfelelőt!

Előzmény: szabi72 (41454)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41454

Nekem 4 van: Dixon kisközép maskara, Kocsistól pedig kisfejes, közepes cakli, arató.

 

De elolvasom a különböző honlapokat, utána nézek a késportál adott topicjaiban, megkérdezem az ismerősöket, olvasok a neten ilyen írásokat. Mindent nem lehet lemérni. Persze akinek van bicskája, lemérheti, és megoszthatja itt, de nem biztos, hogy ez igazán célravezető, mert már többen írták itt, hogy nincs kőbe vésett méretezés.

Az én méréseim az én pontosságomat, elvárásaimat tükrözik. Vegyük például a maskarákat: a nyél hossza nagyon eltérő lehet akár csak egy méret, mondjuk a kisközép maskara méretét tekintve is. 9,4-10 centiig, mondjuk, a pengehossz is változhat 7,3-7,6 centi között. Szerintem ez kisközép maskara.

Szerinted is? Vagy a te pontosságod szerint a 7,3 pengehossz, 9,4 nyélhossz kismaskara, a 9,8/7,6 kisközép, a 10/7,8 középmaskara? Szerintem mindhárom méret a kisközép maskarát takarja, de lehet, hogy nálam precízebb ember a 6 mellett még felállít 4 másik méretet is.

 

De ez pont így szép, ahogy van. Nálunk nincsenek bicskagyárak, nem ontja jópár robot óránként ezres darabszámban a különféle zsebkéseket, mindig azonos minőségben, mindig azonos, jól behatárolható méretben. Az a pár mester, aki bicskát készít, saját maga készítette, vagy örökölt sablonnal dolgozik, kézzel szerelik össze a bicskát. Nem lehet elvárni, hogy mindig, mindegyik bicska tökegyforma legyen, már csak azért se, mert a mesterek is különbözőek. Nem lehet elvárni, hogy mindegyik egyforma precizitással dolgozzon.

Ezzel szemben egy roboz, akár Taiwanon van, akár az USÁban, minden egyes pengét ugyan úgy fog elkészíteni, tízezerszer egymás után. Tehát 2 Spyderco Tenacious között alig lesz különbség. Klónjai egymmásnak, lélek nélküli vasdarabok csupán, bár az igaz, hogy használhatóak.

Épp ezért számomra egy folder semmilyen értékkel se bír, nincs is folderem. A kézzel készített bicskáim viszont a kincseim is egyben. Még a legrégebbi, Dixon kismaskarámat is sokkal többre becsülöm a svájciaimnál, Opineljeimnél!

 

Szóval olvass, mérj, állítsd fel a saját méret táblázatodat. Jó szórakozás! ;)

Előzmény: emcett79 (41450)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41453

Szalonnát nem eszem citrommal  csak a kocsonyát :)  Az első Kocsis bicskáim lassan 5 évesek, sütök nekik egy tortát.

Előzmény: antalijozsef (41452)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41452

Igaz, nekem kettő van belőle! Még lehetett rendelni addig könnyebb volt hozzájutni. 

Könnyű annak, aki január elsején Kocsis caklival falja a kenyeret, szalonnát, citromot és a lilahagymát!!:-))

 

Előzmény: theraphosa (41451)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41451

Ha valaki nagyon szeretne Kocsis bicskát,hozzá lehet jutni. Ki kell várni a készülő szériákat.

Előzmény: antalijozsef (41443)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41450

Az én hármam csak egy töredéke a különböző bicskaméreteknek, ezért lenne jó úgy, hogy kinek milye van, leírja, és utána lehetne az infókat összesíteni.

Előzmény: szabi72 (41449)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41449

Egy tolómérőhöz, mérőszalaghoz nem kell nagy tudósnak lenni. ;) Csak mérsz, mérsz, utánaolvasol, mérsz, összehasonlítasz... és a végén kész a táblázat, és még ki is műveled magad bicskából ;)

Előzmény: emcett79 (41448)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41448

Én ehhez kis pont vagyok...! :-)

 

Előzmény: szabi72 (41447)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41447

A kb mérethatárokat te is meg tudod határozni. Révész honlapon a bicskák mellett ott van a teljes hossz. Hasonlítsd össze a saját késeddel, így el is kezted a táblázatot. Az én általam lemért méreteket is vedd bele. ;)

Előzmény: emcett79 (41436)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 41446

+1

Előzmény: antalijozsef (41443)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41445

Ja, bocsi, azt hittem, hogy a posztomban említett Bodnár. De ez meg értelmetlen lenne, azért kérdeztem vissza!

Előzmény: antalijozsef (41444)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41444

Aki árulja, ott a Vaterás link! NEM ÉRTENI MAGYAR, LENNI ARAB DIÁK? :-))

Előzmény: emcett79 (41439)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41443

El van az illető varázsolva(de a licitálók is), ez egy alap kés kb. 10.000Ft az új ára!

Szomorú, hogy Feri kései nepperek kezébe kerülnek, aki megbecsülné azoknak meg nem jut belőle.

 

Én ilyet vettem 12.500Ft-ért, kakas nélkül (nekem a kakas nem tetszik rajta).

 

http://gox.hu/index.php?mod=kfo_ko_kisfejes

Előzmény: algreg78 (41442)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41442

Már nem azért, de nem is olyan rég a minimálárnál jelentősen olcsóbban vettem egy ugyanilyent magától a készítőtől...

Előzmény: antalijozsef (41438)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41441

Az enyém nekem teljesen megfelel méretre (is), nagyon jó vele enni!

Előzmény: algreg78 (41440)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41440

Nekem is van egy 214 mm-es noname szalonnázóm, igazából az többször is a kezembe akad, mint a Révész, mert vékonyabb a pengéje (1,5 mm vs 2,5 mm), így érezhetően jobban vág. A hossza is teljesen jó, a másiknál néha (ha túl kemény a töpörtyű :) ) olyan érzésem van, mintha karddal ennék :)

Előzmény: emcett79 (41437)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41439

Mármint ki?

Előzmény: antalijozsef (41438)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41438

Én úgy emlékszem, Ő vette meg a 7db Kocsis kést a Vaterán.

Az eladó  brumi44 volt az biztos, emlékszem mert én is licitáltam a késekre.

 

 

http://sport.vatera.hu/vadaszat/vadasztor_vadaszkes/kocsis_ferenc_kes_1_ft_2022935207.html

Előzmény: emcett79 (41437)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41437

És én azt hittem, hogy az enyém milyen nagy... :-)

Előzmény: algreg78 (41420)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41436

Jó lenne egy összevetés, hogy adott bicskatípus milyen méretben (mm) létezik a mestereknél, és az alapján lehetne kialakítani a körülbelüli mérethatárokat. Nekem csak a megadott méretű Bodnárok vannak, úgyhogy mindenki tegye még hozzá a sajátját, és meg is lesz a táblázat! :-) Amelyik készítő vagy típus vagy méret nincs meg, azt be kell szereznünk, legalább fellendítjük egy kicsit a mesterek forgalmát! :-)

Előzmény: szabi72 (41434)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41435

Közben látom, többen hozzászóltatok a méretezéshez.

Több bicskát lemértem már, csak a magam szórakozása miatt, meg utánaolvastam a késportálon is. Tény, hogy nincs kőbe vésve egyik magyar bicska mérete sem, elérő nyél és pengehosszal készülnek. Viszont én a Révész honlapot viszonylag pontosnak, ha úgy tetszik, etalonnak tartom. Az ott felsorolt méretek, mind nyél, mind pengehosszban, nagyjából lefedik a magyar bicskákon alkalmazott méreteket, ha nem is teljesen, és nem is mm pontosan. Ahhoz a méretezéshez, illetve a saját mérésekhez jól lehet igazodni. Épp ezért, a maskara a 9,5-10 centis nyelével jó lehet kisközépnek, mivel a kicsinél nagyobb, a középnél kisebb. ;)

Ugyan ez vonatkozik a többi bicskára is. Mértem többfajta fejest, maskarát, a Révész honlapon található méretek nagyjából stimmelnek.

Többfajta bicskákra példa: fejesből a kisméret, ez Kocsis és Révész volt, maskarából kisközép, grószi, nagy, Dixon-Révész-Kocsis sorrendben, cakliból csak Kocsis. Fejesből még volt egy pár "rostfrei" márkájú, ;)    valamint beütő nélküli is, az is stimmelt a Révész, Kocsis méretekkel.

Tarjányit nem mértem.

Polyák arató kb akkora, mint Kocsis arató, lényegtelen eltéréssel.

Caklira kíváncsi vagyok. Kocsis cakli, Révész náder egy méret lehet? Nádert még nem mértem le...

szabi72 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41434

Szegecstől csak Tarjányi méri, mindenki más a bakni elejétől.

A maskarád kisközép, annak 10 centi körül van a nyele, a penge olyan 7,5 centi.

Fejes: pengehossz 92 mm,  ez közép, a nagy, ha jól tudom, 10 centis pengéjű. Az én kisfejesem 86 mm-es.

Szalonnázó: ezzel megfogtál, nem tudom, hogy a szalonnázónak mekkora a pengéje. A magyar bicskák közül ez az egy, amelyik nekem nem tetszik. De a 10 cm körüli pengehossz szerintem a kisebbik méret. Már ha van belőle egyáltalán kisebb, én eddig azt hittem, csak nagyobbat csinálnak.

Előzmény: emcett79 (41408)
pendleton Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41433

Amire használjuk ,arra elég . Kisebb kirándulások alkalmával nyársfaragás . A Becker Necker  nagyon jó kés ... 16000 ft ért .

Előzmény: H_G (41432)
H_G Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41432

Addig OK, hogy nem minden Böker szar, de pont a Magnum széria az.

 

"Pár ezerforintos árával nem rosszabb egyik gyártónál sem"

 

Amíg nem használjátok semmire, addig lehet. Valódi kihívásokkal szembesítve egykettőre kiütközne a különbség egy Izulával vagy Becker Neckerrel szemben. (Amik a kategória sztenderd darabjai, nem a különleges minőség elszállt áron.)

 

 

Előzmény: pendleton (41431)
pendleton Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41431

A Böker-t se kell leszarozni ,széles termékpalettájában mindenki találna egy -két tetszetőset. Én pl. minden előítélet nélkül vettem a fiamnak ezt a kis nyak kést mert pofás kis darabnak véltem. Pár ezerforintos árával nem rosszabb egyik gyártónál sem .

Előzmény: gyuszmó2 (41393)
fenyooldrider Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41430

Bicska 1misiért? Az nem kevés,de nézz be ide,láthatsz kést 5.000.000 Ft-ért is,de az egymisis kés már átlagos nála!!:http://www.tumpek.com/HU/dijnyertes.htm

Előzmény: antalijozsef (41424)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41429

Tyű, ez már másfélkezes :)

Előzmény: antalijozsef (41425)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41428

A kést Nagy István készítette.

Előzmény: gyuszmó2 (41427)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41427

Szép kes, ki keszitette ?

Előzmény: antalijozsef (41425)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41426

A penge, vagy a teljes hosszában? :)

 En is meg mertem a Szalontaimat, 251mm 

Előzmény: algreg78 (41420)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41425

Vegyél valami normális kést, ez túl kicsi! :-))

Én ezzel faragom a szalonnát! :-))

 

 

Előzmény: algreg78 (41420)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41424

Én már láttam 1.000.000Ft-os bicskát is! :-))

 

Óra is van 4.000Ft-ért meg 300.000.000Ft-ért is! :-))

Előzmény: gy53 (41421)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41423

Igazad van, viszont azt vedd figyelembe, hogy a késesek/bicskások jó része (főleg az idősebb korosztály) vásárokon értékesíti a portékáját, mert az évtizedek során így szocializálódtak.

 

Tumpek késeivel a legfőbb gondom nem az áruk (én nem bánom, ha ennyiért talál rájuk gazdát, bár az anyagfelárak azért elég bicskanyitogatóak), hanem hogy borzasztó giccsesek, egyik-másik formavilága meg a Lidl-ben kapható csodakéseket juttatja eszembe.

 

Előzmény: antalijozsef (41419)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41422

Te most pont a Ferivel vitatkozol? Szerintem lehet egy kicsit jobban vágja ezt a témát,na meg a késkészítőket is ki mit gyárt és milyen árkategóriában! Egyébként nézd meg a Tumpek Ferenc honlapját,és ámúlj!

Előzmény: gy53 (41421)
gy53 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41421

Má meg ne haragudjál, de ilyen bicska nincs!

Előzmény: kocsisferi (41416)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41420

Az én Révész szalonnázóm 237 mm. Ez már bármit átér :)

Előzmény: emcett79 (41418)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41419

 

Nem olcsó kések az tény, de kiírja az árakat az oldalán, ha nem tetszik, nem veszed meg.

Nem úgy, mint a magyar késkészítők nagy része, egy hetet kellett várom mire megkaptam az ígért árlistát, volt aki nem is válaszolt a levelemre. A mester hamarabb nem ért rá elküldeni, mire megérkezett meggondoltam magam és másik kés mellett döntöttem, ebben közrejátszott, hogy egy hétig ......! Van ellenpélda is, neveket nem akarok írni, ha olvassa az illető, tudja melyik vonatkozik rá. Ha én el akarnék adni valamit, feltüntetném az oldalamon az árakat, főleg ha nincs időm naponta levelezgetni. Így veszített el egy vásárlót, meg ki tudja még mennyit (ezt Ő sem tudja meg soha)! 

Előzmény: algreg78 (41411)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41418

A szalonnázóm kicsi? Akkor mekkora a nagy? :-)

Én úgy emlékszem, hogy Bodnár Attilánál ez a legnagyobb, ennél csak kisebb van, de nem vagyok biztos benne!

Előzmény: algreg78 (41415)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41417

Azért kíváncsi lennék, a klientúrája mekkora hányadát teszik ki az ukrán maffiózók :)

Előzmény: kocsisferi (41416)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41416

Szerintem árában vannak a bicskái. ;)

 

 

Egyszer volt a kezemben egy folder. 12 000 volt az ára. Euróban. 

Előzmény: algreg78 (41411)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41415

A Révész-skálán kisközép. A szalonnázód kicsi, a fejesgörbéd meg nagy.

Előzmény: emcett79 (41413)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41414

Bocsi, 6 méret...

Előzmény: emcett79 (41413)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41413

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a maskarám melyik az 5 felsorolt méret közül!?

Előzmény: Dragomirov (41412)
Dragomirov Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41412

Általában a bakni elejétől, de van kivétel. :-) A bicskáid pedig abba a kategóriába tartoznak, amelyikben éppen vannak, hiszen egyik sincs szabványosítva.

Előzmény: emcett79 (41408)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41411

No és Tumpek Ferenc? :)

Előzmény: kocsisferi (41409)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41410

Nincs kőbe vésett "méretosztály", ez csak a készítőtől függ meg attól, hogy hányféle mérethez van szerszáma.

 

A pengehosszt Tarjányin kívül mindenki a baknitól méri.

Előzmény: emcett79 (41408)
kocsisferi Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41409

A drágaság fogalma relatív.

 

Szerintem nagyon drága bicskák nem készülnek Magyarországon. ;)

Előzmény: _D.S. (41407)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41408

Nekem a fejesem csukva 120 mm, nyitva 212 mm, a szalonnázóm csukva 118 mm, nyitva 213 mm, a maskarám pedig csukva 94 mm, nyitva 169 mm. Na akkor melyik melyik kategóriába tartozik?

 

Apropó! 

 

A pengehosszt a bakni elejétől mérik, vagy a szegecstől?

Előzmény: szabi72 (41389)
_D.S. Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41407

"A "nagyon drága kések" nem készülnek 440C-ből!"

 

akkor nézz szét a magyar kézművesbicskák között. készül az még sz.rabból is ;) :D

Előzmény: antalijozsef (41405)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41406

Köszönöm a segítséget, szerintem be fogok ruházni az általam megjelöltekre, meg utána még egy 280-as és 600-as Haidu-ra is, és akkor élezés téma beszerzésileg letudva, jöhet a gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás...! :-)

Előzmény: kelapu (41396)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41405

"Akkor nekem mázlim van a kínai holmikkal, mert amim van, az tök jó."

 

 

Nekem is van kínai késem, azok is jók a maguk kategóriájában, de a pár ezerforintos ár még a jó minőségű megmunkálatlan anyagok árát sem fedezné.

 

Az egész onnan indult, hogy valaki azt írta:

 

"Például ott a Ganzo 704, 440c, G10 nagyon jó anyagok, es jól is van osszerakva." 

 

 

Ez így nem igaz! A fent említett kés, jól eltalált darab, ha szerencséd van és kifogsz egy jót, mert nagy közöttük a minőségi szórás. Az anyagát nem lehet tudni, ezt több helyen olvastam. De ha 440C-ből lenne, az is csak egy középkategóriás anyag.

 

"Sok nagyon drága kes sincs jobb anyagból, csak a név."

 

A "nagyon drága kések" nem készülnek 440C-ből!

 

 

Előzmény: florg (41399)
algreg78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 41404

Nem teljesen világos, hogy mi is történt a merevlemezekkel, de ha csak formázva lettek, és nem lett új adat rájuk írva, akkor jó eséllyel helyreállíthatók.

Előzmény: Rattesid Tibor (41400)
H_G Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41403

Nem is olyan jók ezek távolról sem, mint az USA (vagy pláne a Seki City) eredetű kínálatuk.

 

Előzmény: gyuszmó2 (41402)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41402

Több nagy gyártónak is van kínai szekciója (pl. Spyderconál a Byrd, Kershawnál a 8CR13MoV pengéjű kések)

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41401

Szerintem egy kis utána jarassal , ki lehet fogni jo dolgokat.

Rengeteg ceg gyartat Kínában, csak nem m i ndegy, hogy mennyire követik, figyelik a gyártási  folyamatokat. Akkor döbbentem le először, amikor 2004 korul vettem egy Sony tornyot ,es meg láttam rajta a Madein Kína feliratot. Rendesen boltban, hivatalos Sony termék.  Jelzem tobb mint 10 eves es működik. 

Előzmény: H_G (41398)
Rattesid Tibor Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41400

Szervusz Tamás !                                                                                                           A múltkor már majdnem bedobtam a törölközőt . Beszélgetésünk alkalmával említettem , hogy egy félreértés miatt a számítógépes szakember törölte a régi gépemet ( több merevlemez lett téve a gépbe ) ez a gép már kuka . Az új gépre nem régen kezdtem újra feltölteni azokat az információkat , amik megmaradtak a " kettős könyvelésnek " hála . Hát elég sok adat eltűnt , szinte az összes fénykép , videó , külföldi és hazai oldalak cikkei és jó pár régi mester adatai . Most kb. négyszáz mester van dokumentálva de van még három fűzet és egy- két száz lap amit fel kell még dolgozni , aztán mentés lemez , pendrive és nyomtatás papírra . A két merev lemez amin valószínűleg az adatok vannak, elrakva . Idén biztosan össze jön a találkozó . Remélem addigra elkészülök és szeretném véleményeztetni Veled .                                                                                  Tisztelettel Rattesid Tibor

Előzmény: kelapu (41397)
florg Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41399

Akkor nekem mázlim van a kínai holmikkal, mert amim van, az tök jó. Igaz, hogy Ganzo és Sanrenmu belőle kettő, de a maradék két noname sem hulladék.

Előzmény: H_G (41398)
H_G Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41398

"Ez már nem érv arra ,hogy rossz minőségű a termék."

 

Sajnos továbbra is az, 5 jó minőségű kínai cuccra jut 95 silány. (Amúgy a rossz minőségű Bökerek is Kínában készülnek túlnyomórészt, néhány pedig Argentínában.)

Előzmény: gyuszmó2 (41394)
kelapu Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41397

Szia Tibor!

Becsülöm a lelkesedésedet ami a készítők megismerését jelenti. Én is szeretek sokféle készítő munkáiban elmélyedni, és néha szoktam is találkozni velük.

Jó lenne már egy találkozót szervezni ahol személyesen is tudnánk ezekről beszélgetni egy kicsit. 

Üdv Tamás.

 

Előzmény: Rattesid Tibor (41300)
kelapu Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41396

Van a Vic-nak sokféle élezője is.

A szintetikus kerámia fajta szerintem zsebkésekhez nagyon jó. Persze annak aki tudja használni.

A gyémántos élező a keményebb ridegebb kések élezéséhez való, sajnos a felülete eléggé kopik, nekem nem vált be.

A különféle nagyságú fenőacélok minősége szerintem jó a konyhai késekhez vannak kitalálva, van belőlük finomabb és durvább szemcséjű, kinek-melyikre van szüksége. 

Előzmény: emcett79 (41376)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41395

Egyébként kíváncsi vagyok honnan vagy annyira biztos,hogy a Ganzo 704 nem 440 C ?"

 

Én nem írtam sehol, hogy biztos vagyok benne!

Már külföldi oldalon is olvastam róla, pontosan már nem emlékszem hol.

 

Amit hirtelen találtam, azt már leírtam lentebb 41390. hozzászólásban.

Ezeket nem én találtam ki.

 

Ha 440C-ből lenne, ami szerintem nem valószínű, az is még csak egy középkategóriás anyag. 

Előzmény: gyuszmó2 (41393)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41394

Egyébként mi nem Kinai ma már :) ? Ez már nem érv arra ,hogy rossz minőségű a termék. 

gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41393

Csak azt mondom,hogy sokszor a nevet kell megfizetni és nem mindig van mögötte minőség pl. ott a Böker, olyan szarokat gyárt hogy ezek a no.name Ganzo, enlane, sanremu 10 többet ér , bármilyen vonatkozásban. 

 

Egyébként kíváncsi vagyok honnan vagy annyira biztos,hogy a Ganzo 704 nem 440 C ?

Előzmény: antalijozsef (41392)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41392

Egy pici elírás azért van benne, a szenet itt krómmal kell helyettesíteni."

 

Elképzelhető, nem én írtam! :-))

 

Nem is ez a lényeg, nekem is van olcsó jól használható késem: Ganzo, Enlan stb. .... , tudom mit várhatok tőlük az 5.000-6.000Ft-ért!  

De ne mondjuk már azt, hogy a Trabant jobb mint a Ferrari, mert nekünk Trabantunk van!

Előzmény: Rockrider (41391)
Rockrider Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41391

Egy pici elírás azért van benne, a szenet itt krómmal kell helyettesíteni.

 

D-2
 Ez az acél határeset a rozsdamentes acélok és a szénacélok között, mivel egy rozsdamentes acélnál az elfogadott minimum széntartalom 13% ezzel szemben a D-2 12% szenet tartalmaz. Majdnem rozsdamentes, de mégsem. Emellett egy kitűnő acél. Szívósabb, mint a 154CM, és kopásállóbb is, de korrózióállóságban elmarad a többi rozsdamentes acél mellett.

Előzmény: antalijozsef (41390)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41390

A 440C egy középkategóriás anyag, én nem nevezném nagyon jónak!

 

http://kesbaratok.blog.hu/2013/09/04/rozsdamentes_acelok_osszehasonlitasa_ii_resz

 

A kínai meg azt ír rá amit akar!

 

BG 999 2014.11.07     40534

Igen, nekem is van ganzo G704-esem, 440c van a pengére irva, valólyában 9cr13mov acél..., de:

-anno 6ezer körüli áron vettem, strapabiró bicska.

-oldalirányú kotyogás-lötyögés nulla.

-a sharpmakerrel pár húzással borotvaélű.

-G-10 markolat, acél linerek, axis lock.

Ennyi pénzéééé jó bicsak, és jó acél ez, használható, nem féltem, melós kés...., kap rendesen.:-))

Előzmény: antalijozsef (40532)


antalijozsef 2014.11.07     40532

Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket a "KAMU" KÍNAI 440C-VEL KAPCSOLATBAN!!

 

http://www.kaliber.hu/cikkek/tantoturmix.html  "

Előzmény: Emdzsí (40501)

 

 

 

 

Előzmény: gyuszmó2 (41382)
szabi72 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41389

Úgy tudom, fejesből csak három méret van: kis, közép, nagy. Maskarából 6: kis, kisközép, közép, nagy, grószi, extragrószi. 

 

Fejesből nekem egy kisfejes van, maskarából kisközép, cakliból közepes. Cakliból Kocsis Feri annak idején csinált legál méretet is, 79 mm-es pengehosszal, az enyém 82 mm, de van belőle egy nagyobb méret is, 90 mm feletti pengével. Ezért mondom, hogy közepes méretű a caklim, de ér kijavítani, ha rosszul tudom! ;)

Előzmény: emcett79 (41380)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 41388

Self defense - önvédelem.

Előzmény: gyuszmó2 (41387)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41387

Sd ?

Előzmény: emcett79 (41386)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41386

Ha a Hellfire -re gondolsz, szerintem SD célra nagyon jó lehet, főleg abban a szögben.

Előzmény: gyuszmó2 (41384)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41385

Az túlzás hogy szép, de legalább kicsi...! :-)

Ha még 3-4 vasat sikerül beszerezni, akkor már elégedett leszek. Egyetértek a jó ár-érték arány keresésével, mert nekem is csak az anyagiak szabnak határt a késvásárlásnak! :-) 

Viszont a fórum hozzáértőinek hála, már kezd kialakulni bennem egy értékrend a kések és a pengeanyagok esetében is. Persze csak laikus amatőr szintjén, de már nem vagyok hozzá teljesen hülye, csak egy kicsit... :-)

Előzmény: gyuszmó2 (41383)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41384

Számomra a Tanto nem praktikus, de vitrinben jó lehet. 

Előzmény: emcett79 (41380)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41383

Azért ez már szép kis gyűjtemény :)

Előzmény: emcett79 (41380)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41382

En is igy vagyok,  vele.  Például ott a Ganzo 704, 440c, G10 nagyon jó anyagok, es jól is van osszerakva. 

 

Sok nagyon drága kes sincs jobb anyagból, csak a név. 

En alig 4000 ft hozattam kintről. 

Nekem nagyon fontos az ar, , értek arany

Előzmény: emcett79 (41381)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41381

Majd igyekszem fotózni, aztán mutatom, csak keresni kéne valami jó hátteret! Olcsó vasak, de nekem megfelelnek!

Előzmény: gyuszmó2 (41379)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41380

Nagy fejesgörbe, nagy szalonnázó, kisközép(?) maskara, ezekhez szeretnék nagy maskarát, kisközép(?) fejest és szalonnázót,  mert ezeket a kisebbeket tudom étkezésre használni bárhol ( >8 cm ), a nagyokkal meg otthon és magánterületen, ahol nem kkve kajálok. Wenger Newranger 61, Mora Companion Black, Ontario Utilitac II Joe Pardue design. Még csak ennyi, de még szeretnék egy vagy két Wengert meg egy Ka Bar TDI Hinderer Hellfire-t. Egyenlőre. De tetszik a Spy Native is, csak kár hogy szegecselt, meg a CS Recon 1 mini, Kershaw CQC sorozat... :-)

Előzmény: gyuszmó2 (41379)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41379

Jó kis cucc nagyon tetszik. 

 

Sajnos azt hiszem a konzerv nyitó, es a sornyito is lassan felesleges lesz, , nem tartom kizartnak, , hogy nem lesz mondjuk 5 ev múlva.

 

Neked milyen késeid vannak ?

Előzmény: emcett79 (41378)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41378

Igaz, írtad is, meg a logó is Vic már. Az enyém még Wenger, én is most vettem, de szándékosan, mert jobban tetszik a konzervnyitója... :-)

Előzmény: gyuszmó2 (41377)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41377

A szalonnazo, szalontai az már nem wenger, victorinox, ranger 

:)

Ganzo 704, victorinox outrider, herbertz a terep

Előzmény: emcett79 (41373)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41376

Uraim!

 

Victorinox zsebélezővel és Work Sharp Guided Field Sharpener élezővel van valakinek tapasztalata?

 

 

D-zoli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41375

Háát annyit most nem tudok rászánni, igaz nem is égetően sürgős a vásárlás.

Elkezdek spórolni, aztán meglátjuk mi lesz a dologból.

Előzmény: antalijozsef (41374)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41374

Azok 50-60 körül vannak.

Előzmény: D-zoli (41372)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41373

Szépek, nagy szalonnázó és Wenger nekem is van! :-)

Milyen típusúak, gyártásúak?

Előzmény: gyuszmó2 (41371)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41372

Megnéznem a késeket:))

A Zsolt-féle folderek között találtam olyant ami igazán tetszik.

Egyszóval kezdhetek spórolni...

Előzmény: antalijozsef (41369)
gyuszmó2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41371

 a kis gyűjteményem:)

 

Nem vagyok gyűjtő, csak több fajta praktikus darabot szereztem be,és szeretem a késeket. 

D-zoli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41370

no, az elmaradt...

 

pótolom.

Előzmény: antalijozsef (41369)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41369

Megnézted oldalt a legördülő menüben a többi  kést is?

Előzmény: D-zoli (41368)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41368

Köszönöm ismét!

 

Tetszetős darab. Nagyon precíz kidolgozásúnak tűnik.

Előzmény: antalijozsef (41367)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41367

Esetleg innen tudnál még ötleteket meríteni!

 

http://gox.hu/index.php?mod=kfo_eka_sw8 

 

"Köszönöm a tioppet, tetszetős kés, de a linkelt idézet kicsit mellément:)

Éppen az lenne a lényeg, hogy ne legyen csicsás a kés. Munkaeszközt szeretnék, ami funkcionálisan szép."

 

Ennek őszintén örülök!

 

Előzmény: D-zoli (41365)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41366

Köszönöm!

Előzmény: theraphosa (41364)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41365

"Neked valószínűleg nem fog tetszeni, mert nem "csicsás" "

 

Köszönöm a tioppet, tetszetős kés, de a linkelt idézet kicsit mellément:)

Éppen az lenne a lényeg, hogy ne legyen csicsás a kés. Munkaeszközt szeretnék, ami funkcionálisan szép.

Épp ezért gondoltam egy egyszerű sima G10-es markolatpanelre és egy sima felköszörült pengére.

 

Amúgy alapból próbálom kerülni a túlzott és értelmetlen díszítést minden használati tárgyamnál.

 

Előzmény: antalijozsef (41363)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41364

AUS8 kb 440c szintű.

Előzmény: D-zoli (41362)
antalijozsef Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41363

Ami még említésre méltó, ebben az árkategóriában: Eka Swede 8 Wood

Neked valószínűleg nem fog tetszeni, mert nem "csicsás", ez használatra termett, nem a szemnek készült! :-))

 

http://www.hidegfem.eu/item.php?tid=2680 

Előzmény: D-zoli (41360)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41362

Köszönöm válaszod!

 

A Rat2 áll a legközelebb ahhoz amit szeretnék.

A penge anyaga milyen minőséget képvisel?

theraphosa Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41361

A következőket nézd meg. Ontario Rat 2, Kershaw Skyline, Kershaw Turbulence,Kershaw Emerson CQC-5K, Buck Vantage Avid 13C26. Ami olcsóbb Ganzo g 704 esetleg Enlanok.

Előzmény: D-zoli (41360)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 41360

Üdv Urak!

 

Ha már téma a legál méret, lenne még egy kérdésem, illetve inkább kérésem.

Nem vagyok otthon a folderek világában, de szeretnék egy darabot.

Volt egy pókos Tenaciousom, de kiszerettem a formájából így elajándékoztam. Szeretném valamivel pótolni, elég határzott elképzelésem van a vágyott kés formavilágát illetően.

A penge legyen legál méret, lehetőleg minél közelebb a 8 cm-hez. Cakli fazonú sima leköszörülésű legyen, minimum 440c, vagy Sandvic acélból. A markolat egyenes legyen, fém linerek, liner lock g10 markolatpanelek lennének amit szeretnék. Masszív, megbízható kést keresnék.

Ha esetleg ismernétek olyan foldert, ami megfelel ezeknek a feltételeknek, légyszíves írjátok meg.

Előre is köszönöm!

stellaz4 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41359

Ezt már itt is kérdeztem, de a jogszabály alapján nekem úgy tűnik, hogy a 8 centit meghaladó meghaladó bicska is lehet nálam, ha az összecsukott állapotban van a táskában. Zsebben viszont nem lehet, ha csak nem túrázok, sportolok, vadászok, stb. 

 

Jól gondolom? 

bku Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41358

+1 :D

 

Előzmény: Hiryu-reload (41349)
gencsydani Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41357

Akkor itt az ideje hogy elolvasd.

Bár itt nincs hó, húzlak egy kicsit szánkón: 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

Előzmény: D-zoli (41352)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41356

Köszönöm az információkat!!!

Hiryu-reload Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41355

 

Gond azzal van inkább, hogy túrázóként sokat mászkálok egyedül szerte széjjel az országban.  Tömegközlekedéssel.

 Hála a magyar tömegközlekedés pontosságának, nem egy alkalommal kellett már buszmegálló, vasútállomás padján éjszakáznom,  vagy világvégi khm... vendéglátóipari egységben/előtte  kivárnom az idő jobbra fordulását.  A kb 70 kilómmal már többször megtaláltak  a localherok, magamitmászkálerrebasszmeg-mingyártelengedemakutyát-security véglények...  (Utoljára a biztonsági őr szerint nekem pld tilos leülni  megenni két szendvicset, mert az út túloldalán az ő telephelyük van, és ő ezt majd jól elmagyarázza nekem.)   Valószínűleg terepruha-fóbiájuk lehet...  Ilyenkor csodát tesz, ha az ember oldalán/hátizsák zsebéből kilógva észreveszik a méretes kukrit  tokban. Azt nem kell tudniuk, hogy az csak egy markolat, és pár centi  élezetlen penge.

 

 

Előzmény: sanyooo1 (41350)
theraphosa Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41354

És nem zsebben hanem inkább táskában ahol nehezebb hozzáférni.

Előzmény: D-zoli (41347)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41353

Köszönöm az építő hozzászólást, egyedül azzal nem értek egyet, hogy mindegy, hogy milyen a kés. Mert ugye bizonyos késtípusok pengehossztól függetlenül kkve. A konkrét folderemnek pedig nincs tokja gyárilag, meg nem is hordanám benne, mert ugye egy foldert tokban hordani hülyén jön ki a zsebedben, leszámítva pl. a svájciakat, de azok meg bicskának minősülnek, ami az én értékrendemben más kategória.

Előzmény: D-zoli (41347)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41352

Nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat, így kíváncsi lennék mire gondolsz...

Előzmény: gencsydani (41351)
gencsydani Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41351

Ennyit a sünök jogszabály-ismeretéről...

Előzmény: D-zoli (41347)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41350

Te mutogatod a késedet? :(

Előzmény: Hiryu-reload (41349)
Hiryu-reload Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41349

Anno kaptam egyet a családtól. 

Eltört a markolat felett 7 centivel. 

Azóta ez a "pszicológia hadviselés " penge zűrös környéken, övre csatolva.

 

Penge ugye csak hét centi, viszont a tok és a markolat látványa igen meggyőző tud lenni...

 

Előzmény: sanyooo1 (41220)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41348

Ez teljesen logikus.

Előzmény: D-zoli (41347)
D-zoli Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41347

Először is Mindenkinek Buék!

 

Másodsorban hozzászólnék a 8 centis témához. Úgy alakult, hogy a szilveszteri buliban négy rendőr is részt vett, így volt alkalmam rákérdezni a dologra.

Azt a választ kaptam, hogy nem számít milyen jellegű a kés, ha 1mm-rel is meghaladja a 8cm-t az már kkv.

Az se számít, ha nagyapádtól örökölt régi bicskáról van szó.

Ugyanakkor lehet hosszabb a bicskád 8cm-nél, ha egy tokban van, és úgy teszed zsebre. Onnatól fogva már nem viselésnek, hanem szálításnak számít ha így sétálsz a kedvenc pengéddel a zsebedben.

emcett79 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41346

De nem érzem úgy, hogy bárkit is provokáltam volna! :-P

Előzmény: sanyooo1 (41342)
emcett79 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41345

Én tárgyalok, de csak munka közben...

Előzmény: sanyooo1 (41342)
jacksly Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41344

Boldog Új Évet minden kedves éltársnak!!! 😄

sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41343

Az Országházba bicskával jársz? Azt hittem a kisgazdapárt feloszlott, vagy mégsem? ;-) 

Előzmény: algreg78 (41341)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41342

"Biztonsági őrökkel nem tárgyalok!"  (ki is mondta? )   ;-)

Előzmény: emcett79 (41340)
algreg78 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41341

Chill, man :)

 

Régebben olvastam, hogy valahol egy hapsit eszméletlen állapotban találták az árokban, bevitték a kórházba. A nadrágzsebében találtak egy 8 cm-nél nagyobb zsebkést, és már ment is hivatalból a feljelentés. Ugyanez kinéz, ha mondjuk a reptéren, vagy az Országházban találják meg nálad a zsebben felejtett vasat. Nem kell hozzá törni-zúzni, elég egy túlbuzgó/unatkozó hivatalos személy. És ilyenkor ugye nem csak az elkobzás játszik, hanem a tetejébe egy kiadós szabálysértési bírság. Szóval nem kell a dolgot túldramatizálni, de elbagatellizálni sem.

 

Btw bennem sem rég tudatosult, hogy hivatali dolgozóként a 82 mm-es Kocsis caklimmal a zsebemben már egy jó ideje törvényszegő vagyok :) Én leginkább azzal igyekszem nyugtatni magamat, hogy talán másként tekintenek egy kézműves bicskára, mint egy egykezes "hűdetaktikai" késre, függetlenül attól, hogy az elmúlt 100 évben nem egy, nem kettő erősre ivott hazánkfia bőrét lyukasztották már ki valami hasonlóval a helyi búcsúban/bálban :)

Előzmény: sanyooo1 (41339)
emcett79 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41340

 

1. A példa azért nem sántít, mert ha biztonsági őrként találok egy meccs előtt átvizsgáláskor egy 80 mm-t meghaladó pengét, akkor nem csinálok belőle balhét, de megkérem a szurkolót, hogy vigye vissza a kocsiba, és elfelejtettük. De nem mindenki gondolja így! Ha meg balhé tör ki a mérkőzésen, és valahogy becsúszott a családos apa Opinelje, Ő is meg lesz forgatva, ha nagyobb a penge 80 mm-nél. Senkit nem fog érdekelni, hogy Ő csak szalonnázni használta, és véletlenül nála maradt, átcsúszott az ellenőrzésen. Ez a törvény, és sajnos ahogy látom, attól függ a helyzet, hogy a Szerv mennyire korrekt. Az meg valljuk be, hogy lutri.

2. Ha veszed a fáradtságot, és visszaolvasol a hozzászólásaim között, meglátod, hogy soha nem provokáltam senkit. Ezt kikérem magamnak!

Előzmény: sanyooo1 (41339)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41339

Hülyeség!

A példa meg sántít! Egy pohár sör elfogyasztása után vétlenül karambolozol, vagy leszúrsz valakit egy bicskával, a kettő szerinted "ugyan az"? 

De tudod mit? Ha ennyire nem tudsz mit kezdeni a helyzettel inkább ne hordj magadnál kést! Az a tuti!

Vagy szimplán provokálsz itt minket. 

Előzmény: emcett79 (41336)
emcett79 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41338

Minden :-)

Előzmény: emcett79 (41337)
emcett79 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41337

Minfen késkedvelő és -használó fórumtársnak boldogabb új évet kívánok!

emcett79 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41336

Ugyanolyan ez, mint a zero tolerancia, hogy ha megiszol egy pohár sört, amitől még nem vagy részeg, és lazán elvezetsz, de más hibájából belefutsz egy balesetbe, mivel a szonda színeződik, Te leszel a hibás. Ugyanez érvényes lesz itt is, lehetsz Te ártatlan bárány, a törvény miatt Te leszel a hunyó! Mert a penge hossza meghaladja a 80 mm-t...

Előzmény: florg (41330)
emcett79 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41335

Nem ér vagyonokat a konkrét kés, nekem 9k-ba fájt. De közalkalmazottként nekem ez is nagy érvágás, ha a családi kasszából kell kispórolni, ezért igyekszem a késes dolgaimat maszekpénzből intézni.

Előzmény: sanyooo1 (41328)
thandokan Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41334

BUÉK

algreg78 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41333

Hálásan köszönöm a felajánlást, az Újévben keresni foglak.

 

Az összes éltársnak eredményekben és éles késekben gazdag boldog új évet kívánok!

Előzmény: jamescook (41331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41332
Ezzel nem értek egyet,csak akkor rádiuszolja le az élt,ha apenge nem megfelelő keménységű. Amit nem is olyan régen készìtettem filéző kést,annak 62Hrc lett a pengéje közvetlen a hőkezelés után,kétszeri megeresztést adtam neki ahogyan eĺőìrja az anyag műbizonylata (1.4112 440B) még is a cszszológép is alig viszi. Ezt Szasza is kipróbálta a mult héten amikor nálam járt. Nem gondolnám hogy a rongy korong az általad említett problémát okozná ha megfelelő a keménység. Viszont a fenéskor keletkező apró kis sorjákat ragyogóan eltávolítja.persze nem ez a tökéletes megoldás borotváknál,de" ha ló nincs szamár is jó" megoldásként biztosan jól működik. Mindenképpen ajánlatos beszerezni egy borotva fenéshez hayználandó bőrfenőt. Addig is használja egészséggel kedves éltársunk.

Szeretnék minden kedves fórumozónak Boldog Új Évet kívánni!

Ui:el ézést ha elütöttem néhány betűt,mobilról ìrom.
BUÉK.
Előzmény: _D.S. (41323)
jamescook Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41331

Az csak abban a méretben lesz, kisebb nem készül belőle. Japános keménysége miatt a kisebb hamar fogyna. :)

De van belőle demo méret, keress meg, ha szeretnél próbálni egyet.

Előzmény: algreg78 (41327)
florg Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41330

Ha balhéba kerülsz, mindenképpen elveszik. Ha a kés is szerepel, akkor le is foglalják. Ha elveszik, és van jegyzőkönyv, visszaadják, ha nincs gond. Ha nincs jegyzőkönyv, akkor vagy igen, vagy nem.

Ha viszont nem kerülsz balhéba, nem jársz olyan helyen, ahol esélye van a balhénak, szabályos helyen, módon stb. tartod a kést stb., a 8,5 cm miatt nem fognak veled szórakozni.

Előzmény: emcett79 (41326)
papuba Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41329

Na ja, úgy is lehet...;)

Eredetileg én is azt terveztem, hogy egy általad említetthez hasonló, nagyon finom sorozatot is beszerzek, de az eredmény ismeretében rájöttem, hogy (nekem és a pénztárcámnak is) fölösleges.

Most ezt mondom. Ettől függetlenül azért szeretnék olyan köveket is.:D

Előzmény: _D.S. (41325)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41328

Ha "olyan helyzet"-be kerülsz, a legkisebb baj az lesz, hogy elkobozzák! De pont ezért nem kell vagyonokat érő késsel járni. 

Előzmény: emcett79 (41326)
algreg78 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41327

HCES követ vettem, ez elvileg egy puhább változat. Amikor ezt beszereztem, még nem volt a palettán a korundos fenőkő. Szívesen kipróbálnám azt is, de momentán sajnálnék ~10k-t rááldozni egyetlen borotva megélezésére. Kisebb méretben esetleg nem lesz valamikor elérhető ez a korundos kő?

 

 

Előzmény: jamescook (41321)
emcett79 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41326

Általában nem szoktam balhézni, hőzöngeni, de ha véletlenül valami olyan helyzetbe keveredik az ember önhibáján kívül, amibe nem kéne, akkor tuti elkobozzák. Persze nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni, de maszek munkám miatt soha nem lehet tudni.

Előzmény: szabi72 (41320)
_D.S. Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41325

a borotvakésekhez én angol természetes köveket használok. JIS 8.000-12.000-15.000 és ezek után jöhet a bőr :)

Előzmény: papuba (41319)
_D.S. Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41324

az 1500-as nem csak borotvára nem jó, késeknél sem ér el jobb eredményt az 1200-nál.

én a keménységében látom a problémát. a kötőanyag miatt csúszik rajta az acél.

de mint mondtam a Haidu 1200-as az tényleg egy szuper választás bárkinek aki szőrszált akar hasogatni :)

Előzmény: jamescook (41321)
_D.S. Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41323

rongykoronggal nem éred el ugyanazt az élességet. az a baj vele, hogy hamar lerádiuszozza az élt és így az élszög tompul. kell a bőr a borotvakéseknek még ha nem is pasztázza fel az ember.

Előzmény: Törölt nick (41314)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41322

Ha meg "használja", nem a fél centi miatt fog ülni sok évet! 

Előzmény: szabi72 (41320)
jamescook Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41321

Az 1500-s kő (HCAS) nem is borotvára lett kitalálva igazából, arra ott van a korundos HCK1200. Meg nemsokára, ha minden igaz, akkor a HCK2000. :)

Előzmény: _D.S. (41313)
szabi72 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41320

Csak pár "szabályt" kell betartani: nem hőzöngsz, nem kötekedsz, nem törsz-zúzol, és akkor nem veszik el a késed. A plusz fél centin kár aggódni szerintem.

A rendőr is ember, olyan, mint más. Ha k.csög vagy vele, ő  is k.csög lesz. Egyébként, ha normálisan viselkedsz, ugyan ezt kapod vissza. Olyan, mint bármelyik más munka.

Nekem eddig csak pozitív tapasztalataim voltak.

Előzmény: emcett79 (41318)
papuba Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41319

Szevasztok!

 

Jómagam is HAIDU köveket (400 és 1200, főleg az utóbbi) és bőrt használok a beretva élesítéshez. Semmi gondom nem volt ezzel, jól működik. A késes borotválkozás pedig élmény.

emcett79 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41318

Nem a lelkiismeretem megnyugtatása a cél :-), hanem el szeretnék kerülni egy esetleges elkobzást... bár eddig még életemben nem vizsgált át Szerv, de sosem lehet tudni...!

Előzmény: sanyooo1 (41316)
Dragomirov Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41317

Nekem van egy kombi változat még a régebbi időkből; az egyik fele 320-as, a másik fele a KA1200-as. Nagyon finom és selymes tapintású, igaz, kicsit buborékosra sikeredett az öntés során. :-) Nem vagyok nagy élező guru, de ezzel a két felülettel annyit elértem, hogy az inox Opinelem szárazon viszi a szőrt a karomról - és ez nekem bőven elég is.

Előzmény: _D.S. (41312)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41316

A törvényeket-szabályokat becsületes ember betartja, nem azért, mert értelme van, hanem mert tiszteljük hazánk nagyjait! :)

A zsebembe tűzött bicska pengéje 10,3 cm hosszú egyenes vonalzóval mérve, el fogok kárhozni???  :)))))))

Előzmény: emcett79 (41315)
emcett79 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41315

Üdv!

 

Most érkezett meg az Ontario Utility II folderem, nagyon jó, nagyon tetszik, viszont 8,5 cm a pengehossz. Merjem így használni, vagy próbáljam meg valahogy EDC-síteni? (a honlapjukon 8,1 cm-ben van meghatározva a pengehossz...)

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41314

A borotva finiseléshez nem véletlenül találták ki a bőrös fenést,de ha ezt nem tudja megoldani akkor rongykoronggal is ugyan azt az eredményt érheti el,bár ez gépi munka és szélsőséges megoldás lenne,viszont az eredmény nem marad el,szó szerint hiper éles lesz.

Előzmény: _D.S. (41313)
_D.S. Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41313

az én tapasztalatom szerint az 1500-as Haidu semmire sem jó igazán. az 1200-as az profi, de az 1500-as túl kemény. a borotvádhoz meg vagy komolyabb kő kell, vagy bőrön/fán többet kell finiselgetni.

ha követ használnál, akkor egy FEPA 2000-2500-as vagy JIS 12.000-15.000 kell a kevés utómunkához. ja és viszonylag puha vagy félkemény.

Előzmény: algreg78 (41307)
_D.S. Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41312

azt sajnálom, hogy sajnos nem gyártják már a rákóczi köveket. pedig létezett egy Ka1200 változat is, azt nagyon szerettem volna kipróbálni.

szerintem ez a kombi kő nagyon szuper. annyi csak, hogy mivel elég lágy, ezért én tolom rajta az élt.

Előzmény: szabi72 (41311)
szabi72 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41311

Igazad lehet. A Haidu 280 sokkal durvább, mint a Rákóczi 320, a 800 pedig tényleg iszonyú finom szemcsés, szinte csúszik rajta a penge.

Előzmény: _D.S. (41296)
_D.S. Creative Commons License 2014.12.31 0 0 41310

ha igazán éles a borotvád, akkor szinte megvágni sem tudod magad vele :)

 

Előzmény: florg (41309)
florg Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41309

Na, ezért szoktam le a borotvakésről, mert minimum annyira összevágtam vele magam, mint a kolléga a videón (de inkább jobban). :)

Előzmény: algreg78 (41307)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41308

Gratulálok,ezt nagyon szépen tudod.

Előzmény: algreg78 (41307)
algreg78 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41307

Pedig nagyon király, akár egy hetes borostát is simán le lehet vele nyisszantani :)

 

Mondjuk én csak shavette-el nyomom, van ugyan egy jó állapotú régi késem, de a meglévő cuccaimmal nem tudom igazán élesre fenni. Vettem nemrég egy 1500-as Haidu követ, de azzal sem jött össze a mutatvány. Biztos bennem van a hiba, ezért nem is erőltettem a dolgot, nem akarom elbarmolni ezt a borotvát (4/8-os, 27 Krautsieder J. van beleütve, esetleg valaki?), inkább majd rendelek Kínából egy Gold Dollar-t gyakorolni.

 

Egy kis kedvcsináló :)

Előzmény: theraphosa (41306)
theraphosa Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41306

A borotvától félek, nem merném használni.

Előzmény: arszab (41304)
algreg78 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41305

Arra én is kíváncsi lennék, hogy milyen szabvány szerint értendő a 320/800. De igazából a FEPA meg az ANSI szemcseméretek között minimális különbség van, a JIS meg durvább lenne, úgyhogy szerintem inkább a csiszolóanyag mennyiségénél és a kötőanyagnál (műgyanta vs kerámia) lehet a kutya elásva, szvsz ez miatt finomabb (lassabb) a Haidunál a Rákóczi kő.

 

 

Előzmény: _D.S. (41296)
arszab Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41304

Nekem a 600-as csak a kezdet, azt a nagyoláshoz használom, a befejezés 10-12 000, az az igazi borotvaél :) persze borotvakésnél :D így igazán jó a borotválkozás.

 

Előzmény: theraphosa (41294)
antalijozsef Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41303

Nekem volt, az enyém puha bilivasból volt, megszabadultam tőle!

Előzmény: sanyooo1 (41302)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41302

Urak!

Van valakinek Panaval kukrija? Ki ismeri, edzett a pengéje? Nem a legendára vagyok kíváncsi, a valóság érdekel!

Üdv sanyooo

emcett79 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41301

Minden tiszteletem az Öné!

Előzmény: Rattesid Tibor (41300)
Rattesid Tibor Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41300

Tisztelt Emcett79 !    Sajnos én sem ismertem ezt az oldalt . A kés és bicskakészítők neveinek és alkotásainak gyűjtése először hobbiként indult ,ma pedig szenvedélyesen vadászom rájuk . Sok tízezer oldal átolvasása , utazgatás ,készítőkkel  , haverokkal , ismerősökkel beszélgetés , megérzés  vagy csak szóbeszéd útján elejtett apró morzsák után indulok el . Szeretném összegyűjteni a mesterek neveit a települést ahol dolgozott , élő személynél a műhelyt , elérhetőséget , nyitva tartást stb. , néhány kés , bicska ,cikk , fénykép , videóval együtt , egyéb infók ,érdekességek , történetek és mondák alapján . Nagyon szívesen segítek ezentúl is ha van rá igény .                                                       Tisztelettel Rattesid Tibor

Előzmény: emcett79 (41282)
emcett79 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41299

Nekem is a 280/600 tűnik szimpatikusnak, de a lentebb linkelt kis műszer most elgondolkodtatott.

Előzmény: Strezs (41298)
Strezs Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41298

Nálam 280-600-1000-es van. A 280-ast csak kőtisztításra használom. A 600-as után már pasztás bőrt használok. Az 1000-est eleinte próbálgattam, de mostanában már hanyagolom. Nem vettem észre látványos javulást (vagy csak valamit rosszul csinálok) A bőrözés után meg így is borotva....Talán jobb lett volna helyette egy 400-as.

Előzmény: emcett79 (41289)
emcett79 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41297

Ezzel a szerkezettel van valakinek tapasztalata?

Eléggé korrektnek tűnik, bár nem a legolcsóbb.

 

http://www.worksharptools.com/guided-field-sharpener-221.html

_D.S. Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41296

a rákóczinál a Ka800 és a Sic320 nem valószínű hogy a FEPA szemcseméretet jelzi. szerintem a 320-as oldal az olyan 600-as, a 800-as oldal meg legalább 1200-as

Előzmény: szabi72 (41295)
szabi72 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 41295

Rákócziból van. Az enyém sic 320/ka 800, finiseléshez a 800 bőven elég!

Előzmény: algreg78 (41293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!