Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 2023.08.10 0 0 11241

Meg kéne próbálni felrakni pl. Jófogásra is, itt a fórumban eleve nem vagyunk annyian szerintem.

Előzmény: rézműves1 (11240)
rézműves1 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 11240

Köszi a szurkolást, de még mindig nem vagyunk elegen, csak a felére. Én vén nyugger létemre, hiába szereztem telephelyet, ahol targoncával leszednék, meg föl is raknák. Megvan aki hozta volna már 2-hete is, csak mi nem vagyunk meg.

 

 

Előzmény: espace.hu (11239)
espace.hu Creative Commons License 2023.08.09 0 0 11239

Pedig őszintén szurkoltam Nektek(Neked) hogy tényleg jöjjön össze az összefogásos rendelés , mert azért példaértékű lett volna !!

Gondolom a fő gond a logisztika-távolság lehetett a végfelhasználói helyekre .

Utánakérdeztem én is fuvarra (Pestet mondtam) , de olyan árakat mondtak hogy még 6 raklapra leosztva is sok lett volna .

 

Most amúgy a Pellet-Szervíz Kft-sekkel próbálkozom , 149Ft az ukrán E1 Plusz-os pellet , és van ugyanilyen minőségű DE nem minősített saját gyártásújuk 129Ft-ért (persze próbálni kell) ... csak a távolság-fuvardíj ami itt is rájön , bár Agárd-iak hozzád közelebb vannak .

Sőt van 20Kg-os kiszerelésben 95Ft(Bruttó!!)-ért is , de az mondjuk jó A2-es formátum , csak mechanikus tisztítású égőfejbe ajánlják !

Előzmény: rézműves1 (11238)
rézműves1 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 11238

..."Észerű áron már csak az ukrán pellet marad"....

 

Ez igaz, de sajnos az is araszol felfelé...egyes szállítók, 2-hetenként 10-Euró/tonna emelésről számolnak be.

Ezért is csodálkozom, hogy a fővárosban nem jelentkezett a 120-forintos árra, összesen 24-palettára való ember. Közben meg az ár megy felfelé...

Előzmény: espace.hu (11235)
espace.hu Creative Commons License 2023.08.09 0 0 11237

A 200Ft feletti pelletárakál igen . DE amúgy meg nem , mármint nem sokszorosa a pellet ár a többi tűzelőanyaghoz képest ! Éppen ezt néztem körbe , hogy akkor mivel fűtsünk , és tulajdonképp tök mind1 , a piaci árak jól egybecsengenek , csak fával/szénnel egy csomó melót is meg lehet "nyerni" hozzá .

És igen nézegetjük néhányan a szomszéd ország kínálatát is , mert ott (pl. osztrákban 13%)  jóval alacsonyabb az energiahordozók ÁFA kulcsa , nálunk sajna ez is 27% !!

 

Egyedül a "rezsicsökkentett" gáz ami totál kilóg a sorból , ahhoz képest pedig minden másnak sokszorosa az ára (a hasáb-fának is !!) . Nyomják a inverteres klímákat is hogy mert azzal majd megéri , persze amíg szintén mesterségesen lenyomott un. "lakossági-piaci ár"-on veszük az áramot , vagyis ez is torzított ár , amúgy nagyon nem érné meg . Jól mutatja Puding kollága nem is oly rég belinkelt osztrák(EU) piaci körképe az energiaárakról , toronymagasan a villany-fűtés a legdrágább (annyira hogy azt még egy SCOP4-es konvertálás sem tudja kikorrigálni) ! Egy levegő-viz hőszivattyús rendszer meg még a pellet fűtésrendszernek is a sokszorosába kerülne ...

Ezért baromi káros a rezsicsökkentés , mert eltorzítja az energiaárakat . De mi persze nem tanulunk a tőlünk fejletebbektől , ahol nem az energiahordozó árát torzítják (így nincs piaci ár beavatkozás , és ezt kérné az EU tőlünk is semmi mást !) , hanem szociális helyzet alapján un. rezsitámogatást ad a jogosultaknak (de a 5eUER/hó fizujú manager-nak érthetően nem adnak , mert minek . Nálunk meg Ők is , megkapják a támogatást ....)

Előzmény: Telemér (11236)
Telemér Creative Commons License 2023.08.09 0 0 11236

Hát igen,a hülye kereskedőknek még most sem esik le,hogy itt nem áll fenn az a helyzet hogy "ha drágán is kínáljuk akkor is megveszik csak duzzogva" hanem ezekkel az árakkal az emberek nem fogják megvenni és inkább elhagyják a pelletfűtést végleg.Olyan nincs hogy a pelletfűtő berendezés ára is sokszorosa a többi fűtésrendszernek és még a hozzávaló pellet ára is sokszorosa a többi fűtőanyagnak.Egyszerűen így már nem éri meg.

 

Előzmény: espace.hu (11235)
espace.hu Creative Commons License 2023.08.08 0 0 11235

Sajna araszol az osztrák pellet ár is felfele (meg persze a HUF/EUR árfolyam is szokás szerint) .

jelenleg már 160Ft/Kg nettóban , és 180Ft/Kg bruttóban :(

Még sikerült 150-en(nettoban EU adószámra) rendelnek a Lagerhaus-tól , de várnom kell 2 hetet mire laszállítják a depóba és értemehetek ...

 

Észerű áron már csak az ukrán pellet marad ....

 

Úgyhogy valahol ez a piaci árszint : 150-180Ft/kg minőségtől függően . A 200Ft felettiekkel egyenlőre én sem foglalkozom , tartsák meg maguknak .

De ez van . Nézegettem a szén és fa árakat is de dettó , pl. a szén is 140Ft/Kg-on áll és sokkal több meló van vele , fáfal mégtöbb az 40eFT/m3 -től indul , vagyis egyik sem olcsóbb nagyságrendileg a pelletnél (kényelemben meg fényévekre vannak...). A világon nem látott "rezsicsökkentett" gázzal persze semmi sem veheti fel a versenyt , de nagyobb családi háznál a rezsilimit baromi kevés , kell mellé még valami !

rézműves1 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 11234

Írjál a címemre, ottmegbeszéljük...

Előzmény: colonial113 (11233)
colonial113 Creative Commons License 2023.08.06 0 0 11233

Engem érdekel 2 raklap, ez nagyon jó ár din+ pelletre... Milyen keretek közt tudnál a szállításban segíteni? Nekem erre nincsen sajna "ismi"

Előzmény: rézműves1 (11221)
Telemér Creative Commons License 2023.08.01 0 0 11232
Előzmény: rézműves1 (11228)
ksanci Creative Commons License 2023.07.31 0 0 11231

Nekünk biztosan marad a pelletfűtés, csak már gyakorlatilag megvan a jövő szezonra az adag. Szóval 1 tonnát most nem fogok venni, főleg azért, mert nincs is hova eltenni.

 

Előzmény: rézműves1 (11228)
rézműves1 Creative Commons License 2023.07.31 0 0 11230

 A mostani lehetőségeket figyelembe véve, nem hiszem, hogy a határszélről bármelyik szállító, elküld Pestre egy zsák pelletet, hogy ilyen lesz. Csak annyi a "könnyebbség", hogy átvételkor a helyszinen fizetendő. Ukrán fenyőpellet, amit Románián keresztül szállítanak, valószinűleg "jelöletlen" zsákokban.

Előzmény: espace.hu (11229)
espace.hu Creative Commons License 2023.07.31 0 0 11229

120 Ft/Kg tényleg JÓ ár !!

Csak kérdezném , hogy mintát kaptatok , láttátok az árut ?? vagy látatlanban kellett 1 kamiont lerendelni (esetleg kifizetni is) ?

Fenyő , vagy vegyes pellet ?

 

Sajna tőlem messze vagytok , pedig első körön 6 raklapos beszerzésem lesz , asszem osztrák Genol Pellet ami Bruttó 160Ft/Kg , EU adószámra esetleg 130Ft/kg ....

Előzmény: rézműves1 (11228)
rézműves1 Creative Commons License 2023.07.30 0 0 11228

Igen, valóban... ez engem is meglep, mert azért nem mindenki adja fel a pellettel való fűtést...Vagy csak kevesen olvasták még, mert szerintem azért ez nagyon jó ár.

Konkrétan melyik facebook oldalra gondoltál?...

Előzmény: Telemér (11227)
Telemér Creative Commons License 2023.07.30 0 0 11227

Hát nem nagyon tülekednek érte...A pelletes facebook oldalon szinte csak eladó pellet kandallók és kazánok vannak felrakva.Az pelletárak továbbra is  elfogadhatatlanok.Ez az elmúlt év "kereskedői "kapzsiság eredménye...

Előzmény: rézműves1 (11226)
rézműves1 Creative Commons License 2023.07.29 0 0 11226

Sziasztok, a múltkor rosszul írtam...12-raklap van már lefoglalva és így valóban maradt még 12...

Előzmény: rézműves1 (11225)
rézműves1 Creative Commons License 2023.07.26 0 0 11225

Csak szólok, hogy 10-palettának már van gazdája...:):)  Még 12-van (120/kg)...

rézműves1 Creative Commons License 2023.07.25 0 0 11224

Igen, ez így igaz...ez azoknak a Fővárosiaknak igen jó, akik a közelben laknak...

Előzmény: megane two (11223)
megane two Creative Commons License 2023.07.25 0 0 11223

A 152 ft /kg bruttó ár nyilván nem kamion tétel. Ha a 120 ft / kg-os ((ár és minőség bizonytalan)) kamionos pelletet elszállítom Nagykanizsa környékére, akkor már nem olyan jó ár. 

Így marad a  raklapos tétel.

Előzmény: rézműves1 (11220)
Coolaba Creative Commons License 2023.07.25 0 0 11222

Sziasztok!

 

Első (fél) szezonom után kicsit kipucoltam a szűk egy éves pellet kazánomat és a belsejében iylen vakrozsdát találtam.

 

 

 

dspellet-ről rendelt A1 minőségű pellettel volt hajtva, mivel csak kiegészítő fűtés volt, abból is maximum fél raklap ment el.

Normális ez a jelenség, vagy valami félrement?

 

Üdv,

Báli

rézműves1 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 11221

Felhívás!...

Keresünk olyan pellettel fűtő fórum társakat, akik Budapesti telephelyen, (rákosmente) átvennék az éves mennyiségüket , jó minőségű (DIN+) fenyőpelletet, amit reményeink szerint kamion tétellel "jóárasítanánk". Csak raklap tételben...

A felrakás targoncával lenne és 1-2-paletta közelbe szállításában, még esetleg segíteni is tudnánk.

Összesen 24.-raklap lenne...

Itt keressetek...

rézműves1 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 11220

Nagytudású ismerősöm, aki Svédországban tanulta a pellet-tüzelés és a pellet-égőfejek fortélyait, mindíg azt mondta..."a fenyőpellet az igazi, az ilyen égőkbe"...

Persze a sima kazánokba a keményfa kugli a jó, de a pelletégő a fenyőpellettel működik a legjobban... Nem mondom, hogy a jó minőségű "keményfa pellet" nem jó, de állítólag azt is keverik fenyővel, mert a csak keményfa, az nem áll össze préseléskor...

Az árat illetően pedig a maximum 120 ft/kg a jó ár, kamion tételben. A telephely már adott, ahogy már írtam targonca is van és ma beszéltem tulajjal, benne volna, ha vannak vevők és persze jó áron jó pellet is...a többi részletkérdés.

Előzmény: megane two (11219)
megane two Creative Commons License 2023.07.24 0 0 11219

Jó minőségű pellet (tapasztalat) 152 ft / kg áron ma mennyire jó vétel? ( keményfa)

Előzmény: rézműves1 (11218)
rézműves1 Creative Commons License 2023.07.22 0 0 11218

Úgynéz ki, hogy találtam egy jó helyet a lakástól nem messze, ahol kamionnal is be lehetne állni és ha igaz, van targonca is...ideális lenne egy nagytételű pellet akcióhoz, mert le is tudjuk venni, meg az elszállításhoz is fel tudnánk tenni. A jövő héten többet tudok és mondom az új infókat...mi már hárman lennénk a szomszédokkal. Már csak egy tétel jó anyag kéne jó áron...

Előzmény: espace.hu (11213)
espace.hu Creative Commons License 2023.07.20 0 0 11217

Ferroli P7N  Comfort üzemmód (HMV+Fűtés)

 

Elkészült és már megyen a pelletes indirekt hőcserélős melegvízüzem !

Az eddígi tapasztalatok nagyon jók !!! 

Én a Ferroli 200literes 1hőcserélőkörös indirekt tárolót választottam , a bekötléshez (mivel 2 alternatívát is ad a manualja) az egyszerűbb váltószelepes megoldás lett , így megmaradt a ker.szivattyú csőtermosztátos vezérlése és vele együtt az "univerzális"-fűtés(fa,szén,brikett...) lehetősége .

A tapasztalati mérések a következők :

Beállított HMV hőfok jelenleg (nyáron) 55 C , (gyári alap 65 C) de most nyáron ez is bőven elegendő .

Átlagos napi 1x kapcsolom be hogy felfűtse a tárolót , a teljes felfűtési ideje 43perc (200 liter melegvíznek !) !! 

(első alkalommal volt 1óra 7perc , ekkor csaphideggel kezdett , később csak a hőpótlást kell megoldania)

Fogyasztás : 15Kg (1 zsák) fogyott el 12nap alatt , vagyis 1,25Kg pelettel fűt vissza 200 liter HMV-t (általában 34 C-re fogy ki naponta és 55 C-re dolgozza vissza)  , tehát 200 liter melegvíz napi 187,5 Ft (ezt most a Kafimex ukrán óccó pellettjével fűtöm 150ft/Kg , de osztrákból tudok 130Ft-ért is hozni ...)

Nálunk eddíg egy 100L + egy 50L villanybojlerek voltak (B vezérelt 3 fázis van) , a vezérelt fogyasztásunk havi átlaga 12840Ft volt ami 30 napra , napi 428Ft/150L HMV volt .

Vagyis pelletel kevesebb mint feléből állítok elő , és nem 150L-t , hanem 200L-t !!!!

 

Kíváncsi leszek majd a téli adatokra , és működésére ....

 

 

 

espace.hu Creative Commons License 2023.06.15 0 0 11216

Szerintem a Két-Kör Kft-sek értenek hozzá , itt az országos szervízlistájuk :

https://ketkorkft.hu/szervizek/

 

Előzmény: kazánkérés (11215)
kazánkérés Creative Commons License 2023.06.15 0 0 11215

Sziasztok!

 

Egy Ferroli SUN P7 égőfejjel fűtök + érdi pellettel. A szezon végén azt vettem észre, hogy amikor megy a pelletégető, akkor kattog, mintha a benne levő ventillátor csapágyas lenne. Egyébként hiba nélkül működik, de megnézetném még a következő szezon előtt. Van ötletetek, hogy kit hívjak ki, hogy átnézze, szervízelje?

 

Előre is köszönöm!

rézműves1 Creative Commons License 2023.06.12 0 0 11214

Én ezt csak úgy látnám megvalósíthatónak, ha itt Pesten összejönnénk egy páran és egy ismerős telephelyén, ahol van targonca letennénk. De akkor egy, max két nap alatt mindenkinek el kellene vinni a sajátját. Ez szerintem csak szervezés kérdése...

Előzmény: espace.hu (11213)
espace.hu Creative Commons License 2023.06.12 0 0 11213

Ja és még valami , akikkel beszéltem . Igen ingyenes a szállítás 24 raklapnál , DE nem emelőhátfalas a kamionja , vagyis rendezzek hozzá targoncát , mert különben csak kézi erővel rakodás marad és " a sorőf nem melós" , továbbá 1 óra alatt rakjam le mert ketyeg az órája is .

 

Szóval nagyon úgy néz ki hogy marad a kisebb tételes vásárlás 150-180 Ft/kg + szállítás (de emelőhátfalassal) árszinten , és épp hogy csak nem kezdődik 2-essel a raklapár "normálisan"-leszállítva .

Előzmény: espace.hu (11212)
espace.hu Creative Commons License 2023.06.12 0 0 11212

Ilyen ajánlatokat én is találtam , és el is gondolkoztam rajt , mivel 2 lakás (2 P7N) fűtését "etetjük" pellettel . 24 tonna amúgy sok , bár a 2 lakáshoz elfogyna mondjuk 3 szezon alatt . Kérdés eltartható-e biztonságosan mondjuk 3 évig a pellet , és mire kell figyelni hogy minél jobban eltartható legyen . Itt gondolok épp olyanokra mint az ukrán/lengyel Kavimpex-es fűrészpor-morzsalákos pellet , ami gondolom nem a legideálisabb .

De itt a fórumon a tapasztaltabbak ha tudnak iránymutatást adni , kérem ne tartsák magukban !!

 

A másik gondom ezekkel a kereskedőkkel (tán 2-ővel beszéltem eddíg) , hogy mintát sem hajlandóak küldeni (mondjuk 2-4zsák , amit GSL, DPD is kiszállítana) hogy legalább az állagát checkolni tudnám , esetleg zsezon alatt ki is lehetne próbálni . De ettől elzárkóznak , szóval látatlanba rendeljek le 24 raklappal ... ez elég rázós így .

Meg aztán visszatartó az is , hogy 3 év alatt ki tudja hogy alakulnak az árak ... szóval akár jól be is lehet vele fürödni ... de a mostani trendet figyelve lehet hogy jó befektetés is lehet +2 évre . Bár most a mérvadó gáz világpiaci ára is lefele tendál , de láttuk hogy 1-2hónap alatt mit tudnak vele művelni ha úgy alakul ...

Előzmény: rézműves1 (11211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!