Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2005.03.29 0 0 257

Kedves ferrero,azt hiszem -tenyleg-hogy felreertetted  tivadart.

Nem hiszem hogy ebben volt valami serto szandek,plane Tole nem.

De szivesen beszelek errol a parhuzamrol is,mert a Jezus utani elet tovabb  is a zsido tortenelem ressze volt .

Tudod -e hogy mig a diasporabol Palesztinaba visszajott hellenistak idejeig  nem lehetett kereszteny csak olyan ember aki betartotta a zsido kosersagot es ( ferfiak)meg volt metelve?

Termeszetes volt hogy a keresztenyek zsido valasi torvenyeket kovetnek.

Ha jol tudom meg  ma is vannak heber nyelvu keresztenyek Izraelbe.

Ezt egy jezsuita pap Kiszelly Gabor:Hallo Izrael cimu konyvebol tudom,Szent Istvan kiado,Budapest.

Előzmény: Törölt nick (250)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.29 0 0 256
ennek az elméletnek ellentmond, hogy lándzsával is ellenőrízték, Vagy nem?
Családot nem alapított Barguzinban?
Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.29 0 0 255
Tivadar, hallottál már arról, hogy egyes kutatók szerint Jézus nem halt meg a kereszten, csak kataton állapotba esett, majd felépült és keletre ment téríteni? Van egy templom is Kasmírban, ahol őt tisztelik időtlen idők óta, és az állítólagos lábnyomára kisebb szentélyt emeltek.
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.29 0 0 254
nem kell itt vicceskedni a vízerekkel.ú
Szegény ember vízzel főz!
Pilátusnak meg biztos aranyér jutott. Akkor ki járt jobban?
Előzmény: Törölt nick (253)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.29 0 0 253
Szerintem Jézus a sziklasírban egy vízéren feküdt, és tudta, hogy ez ártalmas, ezért lépett le sürgősen.
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.29 0 0 252
Herr Rosé!
Engem mint ateistát nem zaklat fel, hogy egy zsidó ember feltámadását ünnepli a keresztény (katolikus) világ.
Magam igen jó sonkákat meg stifoldereket ettem, mielőtt a palackhoz nyúltunk volna, követve Hamvas Béla filozófikus útmutatását, és elkészítettük a rendes borágyat.

Igaz ezt megtesszük alkalom nélkül is...

Ma meg már a szabványosított temetésekkel és a hamvasztással elejét vesszük ezeknek az ócska trükköknek hogy valaki csak úgy, lelépjen a sziklasírból! (lehet hogy ezért a truvájért van az egész zsidóüldözés, hogy csak úgy leppattanni a koporsóból? Ezeknek a zsidóknak már szemmi sem szent? :-)

Szerintem!
ZsuR Creative Commons License 2005.03.29 0 0 251
Valami oknal fogva kotozkodsz.
Ha irrital akkor te meg viszonzaskepp sertesz? Ha a Purimrol nem tett senki megjegyzest, beirast, akkor ne legyen semmi Nagy Pentekrol sem?!?!? Ez nem rivalizalas - van aki beirt valamit, van aki nem. . .

Ha ugy erezted, rossz helyre lett beirva, lehetett voln a lerendezni sertes nelkul is = meg kerni Mumut, tegye at mashova - de ahogy eszrevettem, a topic cimekhez eleg laza a hozzaallas. . .ami nem tragedia.

Lehet, hogy csak rossz napod volt?
ZsuR Creative Commons License 2005.03.29 0 0 249
ferrero - senki nem sertette az ateistakat, vagy azokat akik nem keresztenyek. Ha nekem mas a velemenyem, vallasom - irhatok rola es szeretnem ha a topictarsak tisztelnek a vallasomat, hitemet, hozzaszolasomat. Ha nem ertek vele egyet - tehetem ugy, hogy a tisztelet megmaradjon.

A Husvet a kereszteny vilag nagy unnepe - nem a legjobb alkalom arra, hogy egy igejet agit.prop-nak nevezzuk. Sert, akarhonnan is nezem.
Előzmény: Törölt nick (245)
tivadar Creative Commons License 2005.03.29 0 0 246

Nos, ez így rendben is  van. 

Ez a te véleményed.

Kész.

Előzmény: Törölt nick (245)
tivadar Creative Commons License 2005.03.29 0 0 244
Így igaz.
Előzmény: ZsuR (243)
ZsuR Creative Commons License 2005.03.28 0 0 243
Anelkul, hogy masokat megsertenenk vele.
Előzmény: tivadar (241)
Mumu Creative Commons License 2005.03.28 0 0 242

Mas:a most bejelentett foldrenges Sumatratol 200  km-re sajnos csak egy folytatasa az Indiai oceantol egesz Japanig terjedo foldalatti block mozgasanak.Nem tudom mikor er el a Szent Andras vonalhoz Californiaig...

Ketsegtelen ,megint egy igen mozgalmas (szoszerint es  atvitt ertelemben ) periodusa lesz a vilagnak.Nem tudom milyen kovetkezmenyel ,nem tudom hol vannak foldalatti atomlerakatok,fegyverek,bio-es vegyilaboratoriumok...nem csak az USA-ban,itt van meg Kina is,Taiwan,mindenutt lehetnek titkos olyan biztosnak epitett helyek amelyeket erinthet egy nagyobb foku foldrenges...

Mar tudjuk december 26-tol hogy erintett  indiai szigeteken titkos katonai bazisok voltak.Indianak is van A-bombaja.

tivadar Creative Commons License 2005.03.28 0 0 241

Úgy emléxem, a topicgazda szerint ebbe a topicba bárki, bármit leírhat.

Vagy ez csak ateista oldalról igaz?

Előzmény: Törölt nick (233)
Mumu Creative Commons License 2005.03.28 0 0 240
Nem varhatjuk el hogy a kluban mindenki megterjen de azt sem hogy meg legyen bantva.
ZsuR Creative Commons License 2005.03.28 0 0 239
Nem mindenkinek.
Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 238
Ez csak gúny volt, Mumu.
Előzmény: Mumu (236)
Mumu Creative Commons License 2005.03.28 0 0 236
Huuj.Ez mar ott van a hataron.De...ha biztos lennel benne...akkor elo a kiralyleany,most mar matrona,hazasagi bizonyitvanyaval.
Előzmény: Törölt nick (234)
ZsuR Creative Commons License 2005.03.28 0 0 235
Miert lenne agit.prop?
Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 234

Lassan mondom, hogy megértsétek...

...hogy usque 250 évvel ezelőtt a Csizmás Kandúr felpattant Hórukk nevű, beszélő pej lovára, megvívott a sárkánnyal és kiszabadította a királylányt!

Előzmény: tivadar (229)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.28 0 0 232
Tivadar Tivadar!
Miért lett volna vicces?
Teljesen komolyan írtam. Ez mindaddig tényvalóság amig le nem leplezed a hibáit.
Mindig is igyekszem komoly maradni.
Előzmény: tivadar (228)
Mumu Creative Commons License 2005.03.28 0 0 231

Hit,remeny,szeretett.

Boldog lehetsz ha ilyen biztosan allsz a labadon.

Előzmény: tivadar (229)
Mumu Creative Commons License 2005.03.28 0 0 230

Huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

Dehogy akarom egeszsegedet probara tenni.

Minden metan visszavonva.

Foleg azt ne lod le...

Előzmény: tEKErcs (226)
tivadar Creative Commons License 2005.03.28 0 0 229

"Lassan mondom hogy megertsétek:"

...hogy usque 2000 évvel ezelőtt,  a nagypénteken halálra szegezett és sírba eltemetett Krisztus, bizony harmadnap reggelén reinkarnálódott és találkozott korábbi tanítványaival.

tivadar Creative Commons License 2005.03.28 0 0 228

Ez egyáltalán nem volt vicces...

Előzmény: tEKErcs (186)
tivadar Creative Commons License 2005.03.28 0 0 227

;-(((((

tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 226
ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

tökön lövöm magam!
áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

ez most nagyon fájt!

Mumu!

a metán egyáltalán nem ismeretlen a légkörünkben!!! Ráadásul erős üvegház gáz!
Nagyon sok élő szervezet (elsősorban mikroorganizmus) termeli!

E miatt fogják (vagy már teszik is?) adalékolni a szarvasmarha takarmányokat Ausztráliában. De a biogén eredetű metán mellett van fosszilis metánunk is. Elég ha a bányák sújtólégveszélyeire gondolsz!!
Az meg ebből már nyilvánvaló, hogy a földi légkörben (abszolult menniységben) nagyságrendekkel van több mint a marsi légkörben!!!

ennyit a metán és az élet kapcsolatáról. Éppen ennek a jelenléte a marsi légköben az ami valószínűsíti az eccerűbb mikroorganizmusok ottlétét! (Aztán majd kezdhetjük írni a marsi bibliát, hogy Isten megteremtette a marsi bacillusokat, de az egyik tépett a marsi terepjáró amerikai zászlójából és ezért kiűzetett a paradicsomból :-)

megyek lehűtöm magam mert lassan azt hiszem hogy csak provokálsz mint Ragi!
Előzmény: Mumu (224)
Mumu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 225

Kulonben milyen a szuletet liberalis.Apja es /vagy anya volt liberalis es ugy szuletel annak ?

-:)

Hogy en is kekeckedjek...

Előzmény: tEKErcs (223)
Mumu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 224

Saddamnal azt hiszem hogy az a ratio hogy az iraqi birosag iraqi torvenyekszerint halalra iteheti (a la Ceausescu).Miutan a siitak nem nagyon szeretik es valoszinuelg ok elsznek a dominansak majdnem biztos vagyok az iteletbe.A problema hogy mikor merik egy publikusan ismert heyen a targyalast lefolytatni...

Nem hiszem hogy a halalt varjak emrt akkor hianyzik a nep itelete es a megbuntetese.Keleten ennek nagyobb fontosaga van mint az iteletnek maganak.

Kulonben utana neztem:a metan es a viz egyutesen van jelen a Mars athmosferajaban es nem a medrekben-igy termesztesen igazad van a kijelentesem nem megalapozott.Annyiban azzonban igen hogy ott az athmosferaban allando jelleggel mint az athmopsfera ressze ott van a metan,a foldunkon pedig nincs es itt  jellenlete megakadalyozna barmilyen eletet,holott a Marson ilyen eletet a multban felteteleznek.

Előzmény: tEKErcs (223)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 223
mint született liberális magam biztos nem végeztettem volna ki. (Ellenzem a halálbüntetést) de igencsak meglepett az "eljárás" heveny volta!
Ugyankkor ebbe nincs beleszólása senki kívülállónak. Így kellett lennie, forradalmi idők forradalmi itélete volt.

Nézd meg, hogy lassan Szaddam-ot is sajnálni fogjuk /fogják.
Nem is értem mire megy ott kia dolog, talán várják hogy csendben elpatkoljon?
Előzmény: Mumu (222)
Mumu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 222

En vegig kovettem a Tv-en (TV % franciak) az egsz foradalmat,a targyalast is eloszor roviditett kiadasba majd az egszet es bevallom oszinten(bar december 26-an este meg a roman Szabad Europaban masokkal egyutt nyilatkozva meg eliteletem a gyors  stataris eljarast) utolag orulok hogy mindenfele nevetseges vaddal amik nem voltak messzirol sem konkretek kivegeztek oket.Nem szep tolem es foleg nem jogos.De biztos vagyok benne hogy mar egy ev mulva nem tettek volna meg egy korrektul lefolyando perben.Meg igy is mai napig virag van a sirjukon es januar 26-an szuletesnapjukon (2 nap kulonbseggel egy idoben szulletek) megjelenek az evergreen-ek a sirnal.Most jelentette ki Zoe lanya hogy nem hiszi hogy szullei vannak a koporsokban igy akar egy exhumalast kiprovokalni hogy aztan ujra temethesse oket egy elokelo helyre...

Egy ressze a medianak tamogatja az exhumalas javaslatat.Persze nem elsz belole semmi.

Az a filmben az volt a baj hogy egy szemet telepet jellltek maguknak ki aes a meg eleg gyanakovo roman intellektualits ezt a roman helyzet bemutatasanak tehat egy ellenseges eroltetett maipulacionak ertelmezte.Hja ilyen az ha mindig is mindenek az ellenkezooldalan allt a ket szekertabor.Nem emlekeztett ez  honi mentalitasra is ?

Előzmény: tEKErcs (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!