Keresés

Részletes keresés

eekeili Creative Commons License 2017.02.21 0 0 533

Sziasztok ! 

Van valakinek infója, hogy egy pince kivitelezése hogyan aránylik a ház egyéb részeinek nm áraihoz ?

 

 Igaz e az hogy nagyjából ugyan annyi mint a földfeletti rész ?

 Vagy csak a fele  ?

Zöldár Creative Commons License 2017.02.16 0 0 532

Talán úgy mint a közvetlenül utánad jövő javasolta.

Tehát kiszélesíted  a megfeleő méretre , mondjuk  50 cm hosszon, nyomban felfalazzátok, először egyenesen6függőlegesen, majd ívesen, ezután haladtok előre akár  10......  -  50  m hosszon is. Mint régen az alagútépítők.  A melósok mindig  védett helyről falaznak !

 Soha sem termeld ki az egész üreget !

 

Beomolhat !!

Előzmény: Danipince (529)
QQ Creative Commons License 2017.02.15 0 0 531

Sziasztok.

Talajszint alatti garazskapu elotti osszefolyoba , ami gyakran megtelik es megy tovabb a viz a pincebe. Olvastam hogy lehet szivattyut rakni. Van erre valami spec megoldas vagy bemegyek a boltba es valami automat kapcsolasu szivatyut kerek?

Mr.V. Creative Commons License 2017.02.15 0 0 530

ha eddig nem szakadt le, ezután se nagyon fog. viszont én a kitermeléssel együtt, szakaszosan, hátulról előre felé haladva, rögtön elkezdeném a téglafal építését is, és a tégla és a kivájt homok közti részt visszatömném homokkal. ezt a pince boltívet már régen is aranyárba csinálták (beépített anyag árával megegyezően), most ez szerintem mégjobban elszállhatott 

Előzmény: Danipince (529)
Danipince Creative Commons License 2017.02.14 0 0 529

Sziasztok! 

 

Egy olyan kerdesem lenne hozzatok hogy szeretnek venni egy borospincet ami egy löszfalba van beásva minimum 8m fold van folotte, de nem tartom kizartnak hogy tobb. A problema az hogy kiszeretnem teglaztatni viszont nagyon egyenletlenul lett anno kiasva. 12m hosszu 2m magas es kb 1,5m szeles. kiszeretnem szélesiteni hogy a teglazas utan legyen 2m szeles hogy a hordokkal kenyelmesen lehessen dolgozni. Az lenne a kerdesem hogy van ezzel kapcsolatban valakinek barmilyen tapasztalata? Hogy hogy mukodik ez? Nem szakad le ha csak ugy persze nem barbar allat mondjara elkezdem mondjuk egy vermelovel szelesiteni? Asas utan kb 1honap mulva szeretnem kuldeni a konuveseket hogy rakjak ki teglaval. ha meg esetleg errol tudna valaki egy hozzavetoleges arat mondani hogy hogy mukodik ez munkadijj m2 v fm eseten. 

 

Elore is koszonom!

Dani

Mr.V. Creative Commons License 2017.01.12 0 0 528

kiásod vagy kiásatod a gödröt, a földet elviteted, vagy ha van helyed, szétterítik. betonalap, legyen 40 cm széles, 60 cm mély, bele 4 db 12-es betonvas, 30 cm-enként 6-os vagy 8-as betonvasból kengyel. bele a beton C12-24 F2 (vagy kevered helyben), ahogy szárad, mehet rá az első sor zsalukő és minden zsalukőbe menjen betonvas tüske. az ajtó helyét kihagyod. zsalukő minimum 20 cm széles legyen. első sor után 2 sor 8-as vas, második sor, megint vas, stb. 4. vagy 5. sornál kiöntöd a zsalukövet. folytatod, 9 sor magas lesz 207 cm, annyi kell. kibetonoztad mind a 9 sor, mehet rá e gerenda béléstesttel kitöltve, arra szintén legalább 5 cm beton. ahol kell, kizsaluzni ajtónál, illetve lehetne hagyni szellőző nyílást is. megköt a födém, visszalapátolod a 30 cm földet a tetejére, berakod az ajtót. ami beton kilátszik a földből, pl ajtó mellett, teszel rá xps szigetelést, illetve még lépcsőt kell építened, hogy áthidald a szintkülönbséget. 

másik lehetőség, ha kisméretű tömör téglából boltívet építesz, amihez kell boltív zsaluforma is, illetve ehhez azért kellene már kőműves végzettség is. alap ehhez is kell

Előzmény: Skot78 (526)
koroseck Creative Commons License 2017.01.10 0 0 527

Ez engem is érdekelne!

Előzmény: Skot78 (526)
Skot78 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 526

Sziasztok!

 

Eleg regi az utolo post de remelem benez meg ide vki :)

 

Pincet szeretnek, nem haz ala...

 

A telkunk eleg meredek volt ezert 4 teraszt alakitottunk ki rajta... Az egyik terasz belsejet asnam ki es egy kb 3x5-os tarolo/pincet szeretnek epiteni...A tetejen maximum 30-40 cm vastagsagu foldreteggel...

 

Szeretnem magam kivitelezni mert erdekel is a feladat...

 

Viszont lovesem sincs az egeszrol.

 

Van aki fel tudna vilagositani az ugyben? Van itt olyan akinek van annyi felesleges ideje es akarata, hogy lepesenkent leirna a folyamatot...Anyagokat, mindent? Persze a legegyszerubb technologiak es anyagok erdekelnenek...

 

Valaki?

 

 

tnsnames.ora Creative Commons License 2014.07.19 0 0 525

Én kerülném az www.interporta.hu-t, maximális mértékben ;)

 

Árajánlatkészítés Mesterházy-Nagy Zsolt (InterPorta) módra

http://liftinstinct.blogspot.hu/2014/07/arajanlatkeszites.html

Előzmény: PaPus (35)
Aranyossy Csaba Creative Commons License 2014.05.15 0 0 524

Tárgy: pince utólagos ásása kész ház alá

 

Tisztelt szakértők,

Kicsit hajmeresztő lehet a kérdésem, de azért kérdezem hogy egyáltalán lehetséges-e. Az volna a kérdésem, hogy pincét lehetséges-e utólagosan ásni már kész ház alá. A kigondolt pince nem a ház alatti rész teljes területe lenne, hanem annál kisebb és a ház falától, a házalaptól beljebb pl. 1 méterre feküdne. Azaz, ha a ház alapja/fala 7x7 méteres négyzet alapú, akkor a ház alatt lévő pince "központosítva" 5x5 méteres négyzet alapú volna. Tehát a pince fala nem a házalap alá esne hanem annál beljebb legalább 1 méterrel minden oldalon. Ha ez egyáltalán megvalósítható, milyen költségeken volna megvalósítható (négyzetméter átlagár)? Csökkenthető így (pl. 1 méterrel beljebbi pincefal) a pinceépítés költsége, vagy ebben az esetben is alá kell betonozni a házalap alá?

Olyasmi a pinceelképzelésem, mint az utólagosan épített borospincék/spirálpincék lásd linken alul, csak az én pincefalaim közelebb lennének a házfalhoz/házalaphoz, pl. 1 méterre.

 

link: http://ezermester.hu/cikk-5717/Spiralpince

Grossbau Creative Commons License 2014.02.03 0 0 523

  Konkrétan mit akarsz ?

 

 

 Pl. belülről egy burkolatot rakni a már meglévő pincefalra ? Mehet.

Jó anyagokkal, gondos munkával. Nem árt a két fal közé egy vízszigetelés   is  rakni !

Előzmény: o.p.z (522)
o.p.z Creative Commons License 2014.02.01 0 0 522

sziasztok !   egy pince téglázása mennyire megoldható úgy hogy egy épület van felette már kb. 2 méter 

föld van a pince felett ahol az épület padlószintje van . régen kb. 50 éve ásták a pincét ide és ez fölé építkeztek egy nagyjából 30nm es épület van ott . szeretném téglával kirakatni vagy bármi okos megoldás érdekel kb. 6-7 m hosszú lejárata egy alsó szintről van . statikailag nem tudom mennyire megfelelő . ha kell képeket készítek , és köszönöm előre is a válaszokat ! üdv. zsolt 

Calcitos Creative Commons License 2013.11.30 0 0 521

Köszönöm, majd alkalom adtán felteszem ide.

 Vakolat nics a falon, csak a csupasz téglák látszanak.

Előzmény: d-zone (520)
d-zone Creative Commons License 2013.11.29 0 0 520

Valószínűleg a nedvesség kihozta a sókat a felszín közelébe és ez a nagy nyomás porlasztja a habarcsot, vakolatot. Ha tudsz küldeni fotót és megadod a méreteket többet tudok róla mondani.

Üdv: Szigetelő

Előzmény: Calcitos (519)
Calcitos Creative Commons License 2013.11.26 0 0 519

Sziasztok !

Van egy pincém, most került a birtokomba.

Boltozatos, régi téglából.

A probléma, hogy állandóan hull olyan porszerű anyag. Valószinű a fugák közti malter.

 Hogyan lehetne ezt a minimálisra csökkenteni ? Nyilván az első lépcső az alapos mechanikus tisztítás.

De utána mi legyen ? Mivel lehetene kezelni a falat ?

 Kösz a véleményeket .

NeomatiK Creative Commons License 2013.10.31 0 0 518

Helló!

 

A pincéd milyen padlójú és falazatú?

Előzmény: myibit (517)
myibit Creative Commons License 2013.09.26 0 0 517

Üdv. mindenkinek!

Tudna nekem valaki tanácsot adni?

vettem egy házikót aminek a hátsó felében van egy kis pince.

Téglával boltívesen ki vn rakva és le is van kövezve az alja.

Viszont az a problémám vele hogy amit lerakok a pincébe minden hamar benedvesedik és penészes lesz.

Két szellőzőcső is van beépítve az egyikbe még szellőztető motor is van, beraktam egy hordozható páramentesítőt, hamar megtelik, de az sem segített.

Mg tudja mondani valaki hogy mi okozzaa ezt és mi lenne a megolása?

A segítséget előre is köszönöm.

myibit

KömKel Creative Commons License 2013.09.14 0 0 516

Megoldható.

Az aljzatot vizszigetelni kell, majd rátenni egy 10-12 cm-es leterhelő vasbeton lemezt. Utána vizszigetelni a falakat belülről, és ez elé pl vékony Ytong előtétfalat rakni, mechanikai védelem miatt.

A falakra csak akkor rakhatod rá a vizszigetelést, ha kellőképpen szilárd felületű. (Jobb leverni a vakolatot)

 

De ettől csak az épület egyes részei lesznek megoldva, a többi továbbra is nedvesedni fog...

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (514)
Zolysys Creative Commons License 2013.09.14 0 0 515

csak mint laikus...

Ha belülről leszigeteled attól kívülről áznak a pincefalak..

Elsődlegesen az ázás kellene megszüntetni...

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (514)
a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2013.09.14 0 0 514

Üdv!

 

Nagy belmagassággal rendelkező pince (alagsor), 4 lakásos ikerház egyik "negyede" alatt a falak fel vannak ázva egyik sarokban a víz is áll, feltehetőleg az esőzések miatt, viszont körbe a pince különböző tereiben figyelhető a vízesedés/dohosodás!

 

Kérdésem a következő lenne:

 

Mivel nagy a belmagasság, megoldást jelenthetne-e egy szigetelt aljzatréteg felhúzása és ugyanez a falak mentén valami korszerű szigetelő megoldással? Vagy amíg a pince alap nincs körbe ásva és kívülről leszigetelve, ez veszett fejsze nyele? (Körbeásni a 4lakásos ikerház helyzetéből adódóan max két oldalról lenne lehetséges...)

 

Örülnék valami szakértő tanácsának!

pkocsis Creative Commons License 2013.08.19 0 0 513

Sziasztok!

 

Nagy örömömre végre elkészült a pincénk kb 2 hónappal ezelőtt.

Viszont gondjaim vannak!

 

Röviden vázolnám mi is a helyzet, hátha tudna valaki valami okosat hozzászólni. Vagy esetleg útba igazítani melyik fórumon tudnék segítséget/tanácsot kérni!

 

Ez a pince egy kb 3mx5m-es kb 3 m mélyen a földben van(ez a régi rész) Plusz készült hozzá egy újonan épített 2,5mx 5m-es lejáró. Felette sátortető. A régi rész szinte teljesen le van már fedve földdel. Ennek pala a tető része. Az új résznek horganyzott lemez. Ez még csak kb 40%-ban van betemetve földdel. Mindkettő belülröl 10cm üveggyapottal van szigetelve. Lambéria a belső mennyezet.

A régi résznél (ami sima beton volt) téglákat (állítva) falaztunk mellé dekoráció jelleggel. Az új résznél szintén.

Az alsó részen simán homokba van lerakva a tégla az aljzatnál! A feljáró betonozott tégla.

 

A gondom az, hogy lennt a régi részen iszonyatosan nagy a páratartalom! 94-95%.

A hőmérséklet 20-22 fok körül van. Szerintem a külső lejáró "fűti" az alsó részt!

 

A féltve őrzött boros palackjaim cimkéi mind tönkre mentek, mert benedvesedtek.

 

Mivel tudnám csökkenteni a páratartalmat? Néztem több párátlanítót is. Ezt sem tudom eldönteni mi a jó! ( sima vagy abszorciós? )

Legtöbbnél az a gond, hogy max 4-5 literes a tartálya. Ha napi 20 litert tud, akkor tudom cserélgetni olyan sűrűn!

Gondoltam még, hogy veszek bele egy klímát is, hogy csökkentsem a nagy hő különbséget. DE nem vagyok biztos benne, hogy megoldaná a gondokat!

 

Tudna valaki bármiben segíteni egy-két hasznos tanáccsal?

 

Köszönöm.

 

P.

dracke Creative Commons License 2013.03.04 0 0 512

sziasztok. lenne gy olan kérdésem hogy van egy házam ami alatt van pince. eddig nem volt vele gond de idén nekiállt szivárogni a viz befelé, nem nagyon szivárog mert ha nem lenne szigetelés akkor 40 cm viz állna a pincébe, de akkor is zavar hogy3-4 helyen beszivárog a talajvíz, és azt kell törölgetni. lehet ez ellen kezdeni valamit?

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 511

Pince kialakítást löszös(?) [minden estre kiásott technológiás pince rengeteg van itt, talajvíz 10 méteren]  talajban vállal-e valaki? Meglévő pincéből kellene nekem kicsit mélyebbe és kicst (vagy nagyon) messzebbre. hosszabra építeni, de azt már csak fúrással lehet. Na, ehhez érdekelne szakember ajánlata.

Zozi79 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 510

Sziasztok,

 

 

hogyan lehetne a pince dohos, penészes levegőjét tartósan megszüntetni? Gombát szeretnék benne termeszteni, aminek a magas páratartalom kedvező (sőt, szükséges), de a penész nem... Arra gondoltam, hogy hipóval vagy ecettel befújom a falakat, majd mészfestékkel átfestem, amibe gomba- és penészölő szert teszek. Vajon ez tartósan megszünteti a problémát? Vagy nem érdemes kínlódnom vele?

 

Egyébként van a pincének szellőzője, amiben ventillátor is van, de csak azt használva nincs eredmény. Köszi a válaszokat!

KömKel Creative Commons License 2012.03.31 0 0 509

A pince fölötti rész(ek) terhelése, a födém tipusa, a talaj szerkezete, talajviz nyomása, ilyesmik.

Előzmény: arnoldj (508)
arnoldj Creative Commons License 2012.03.31 0 0 508

Azt, hogy pincefalazó, vagy zsalukő+vasalás kell egy pincéhez MI dönti el? (azt hogy KI az nyilvánvaló)

A talajszerkezete?

Én félnék, hogy a pincefalazót a földnyomás könnyedén benyomja.

Vagy egy kötötteb talajnál elég a pincefalazó, a kevésbé kötöttnél elég a kiöntött zsalukő, homokos részen pedig zsalukő bevasalva?

 

KömKel Creative Commons License 2012.03.12 0 0 507

Ez megint csak szilárdsági kérdés.

Az EUROCODE-nak meg kell felelnie a falazatnak, szerintem félő, hogy a porotherm esetén kellhet bele vasbeton pillér. De az is lehet, hogy a beton pincefalazónál is...

 

Ezt sajnos nem lehet megmondani látatlanban.

Előzmény: benford (506)
benford Creative Commons License 2012.03.12 0 0 506

Szia Kömkel,

 

Köszi a választ! Igen, én is errefelé hajlok, csak ez így jóval drágább móka lesz szerintem. A beton pincefalazóra gondoltál, vagy a Porothermre? Én a Porothermre, + 10centi xps. 

Előzmény: KömKel (505)
KömKel Creative Commons License 2012.03.12 0 0 505

Először is a statikusod fogja tudni megmondani a felsőbb szintek terhelésének figyelembevételével, hogy mit rakhatsz be egyáltalán. Falazatra és födémre egyaránt.

 

A föld alatt lévő részt én mindenképpen pincefalazóból raknám+10-15 cm XPS szigetelés. (közte természetesen a vizszigetléssel)

A földből kilógó részt már lehet valami más falazóanyagból is rakni, de páratechnikalig tökmindegy, mert a téglafalazaton keresztül max 2-3%-ot "szellőzik" csak, gyakorlatilag elenyésző.

Előzmény: benford (504)
benford Creative Commons License 2012.03.12 0 0 504

Sziasztok!

 

Építkezés előtt állok. A ház maga gerendából lesz, de alá kell építenem egy pincét mivel lejtős a telek, no meg így ott lehet nekem egy műhelyem, a páromnak pedig a rendelője. Jól el kéne tehát készítenem a szigetelést, hiszen olyannak kellene lennie mint a lakótéré. Mit javasoltok? Nagyon régóta töprengek a dolgon. Volt olyan pillanat, hogy eldöntöttnek éreztem valamilyen EPS technológiát, de vannak vele ellenérzéseim. Árban (ha én magam rakom össze), gyorsaságban, tisztaságban, méretben és szigetelésben veri a többit. Ezzel szemben áll az, hogy műanyag, amit nagyon nem szeretek, meg az, hogy akkor ezt a rendszert kell végig vinnem a födémen, hogy ne párásodjon, penészesedjen. Viszont ha ezt a rendszert viszem végig, akkor meg egyéb kütyüket kell beépítenem ami szellőztet, páratartalmat figyel, stb,  ami szerintem egy nonszensz. Pont az lenne a lényeg, hogy minél egyszerűbb legyen az életünk. Szóval mit mondotok? Maradjak a téglánál+ üveggyapot hőszigetelés? Vagy betonfal plusz brutál hőszigetelés?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!