Keresés

Részletes keresés

Éhesló Creative Commons License 2009.05.31 0 0 42573
Off
Ez így, tömören összefoglalva: nem igaz.
A vereség és okai ennél sokkal összetettebbek és árnyaltabbak.
On
Előzmény: Python24 (42566)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.31 0 0 42572
"ugorjuk át a "magyar dolgot""

Roppantul nárcisztikusan önmagamat idézem:

2006.02.10 09:50:58
"...legfeljebb egymás ellen harcolhatunk. Éppen ennek elkerülésére lenne célszerű értékrend helyett inkább a realitást preferálni. Itt van ez a (lángoktól ölelt stb.) ország, vannak lakói, nyelve, múltja, meg egy népes tolvajbandája (nem az, a másikra gondolok! :). Fennállhat a veszélye, hogy utóbbi csoport fölé megpróbál erőszakkal beülni egy külföldi a saját, új baromságaival. Semmilyen értékrend nem tudja benne megakadályozni, kizárólag egy akkora pofánverés, hogy három hátrabukfenc után üljön csak seggre. Az pedig 8, hogy a pofont kiosztók között hányan szeretnek füvet szívni, hányan kart lengetni és hányan mindkettőt, vagy valami egészen mást."

2008.07.06 16:38:39
"Ja. A pontokba szedett megállapításokhoz. Ennyire különbözünk -meglehetősen- de az ilyeneken kell túllépnünk és nem marni egymást a mocskos rohadékok ebeiként, mert különben nem jutunk semmire és az utolsó már csak a villanyt olthatja. (...) Na, szóval ezek a dolgok érdektelenek a téma szempontjából. Lehet válaszolni rá, lehet hörögni is miatta nyugodtan. De lényegtelen. Hiszen egy nyelvet beszélünk, remélem."

2008.07.17 22:58:19
"a változatos szakmai eszmecsere implicite cáfolja a címet, a polidilizés pedig alátámasztja és magyarázza"

2008.08.11 22:53:55
"Az erőszakos konfliktushoz (itt: polgárháborúhoz) szükséges 1) ellentét, 2) az ellentét békés feloldására a) módszer és b) szándék hiánya, 3) eszközök és 4) a magasabb egység nemléte. Az ellentét megvan. A feloldására alkalmas módszer megvan. Szándék kérdéses. Eszközök nincsenek. A felvetésből következően a magasabb egység léte kérdéses. (...) Svájban a polgárok állig fel vannak fegyverezve, vannak durva rendőrattakok, van problémás lumpenréteg, van globalista nemzetpusztítás stb., mégis, a fegyverhasználat vagy az ezzel fenyegetés a hatalmi folyamatokban nem lehetőség, hanem magányos elmebetegek tragikus devianciája. Mert ott tudják, hogy a honvédelem a helyzetértékelési különbségektől független közös ügyük. Majd ha EBBEN egyetértünk, akkor leszünk rá alkalmasak magasabb egységünk tudatában."


Konklúzió:

A védelem megszervezése az első számú közügy, de nem léteznek közügyek ott, ahol nincs KÖZ, ezért semmisült meg a Magyar Honvédség!

Ugorjunk...
Előzmény: J Dagain (42561)
Plieur Creative Commons License 2009.05.31 0 0 42571

 

Idézet:

Az nem demokrácia, ahol a katonaság a kétségtelen hatalmát arra használja, hogy a főtiszteknek megfelelő államformát hozzanak létre (mert hát ekkor sem a közkatona fújja a passzátszelet ugye).

 És mi van amikor éppen nem a főtiszteknek megfelelő államformát akar összehozni a tiszti és sorállomány?

 

 

Előzmény: Némedi László __ (42567)
Gerginho Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42570
A gépkarabály modernizációval kapcsolatban annyi hogy amit eddig összeraktak AK-kat azok szétestek :) Most elvileg a külföldi cégek összerakják faszányosabban.
StPeter Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42569
Szasztok! nagyon Off, de én megmosolyogtam:
http://www.specialoperations.com/Foreign/Hungary/Default.html
Python24 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42568
gépkarabély modernizáció ügyben van valakinek híre??
Addig is a döntéshozóknak:(és a figyelő olvasóknak,akik soha nem írnak..:):

www.ultimak.com
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42567
az offolás átmeneti felfüggesztését én is támogatnám (pedig lenne mit mondanom :))) - számomra a "nemzeti rock" is oxymoron, hát még a "nemzeti rap" :)))

Don-kanyar, mivel a lakosság nagy része mezőgazdból élt/dolgozott, így biztos, hogy ebből vittek többet. Tanárokat azért inkább tisztnek, vagy orvosnak vittek (vagy musz-ra).

A katona addig szolgálnia kell a hadseregben a hazáját, amíg számára elfogadható a hatalom. Ha nem, akkor ki lehet lépni. Az nem demokrácia, ahol a katonaság a kétségtelen hatalmát arra használja, hogy a főtiszteknek megfelelő államformát hozzanak létre (mert hát ekkor sem a közkatona fújja a passzátszelet ugye).




Python24 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42566
Mindegy,hogy kiket küldenek,ha megadják a hadseregnek mindazt,amire szüksége van..
Legyen az háború,vagy békefenntartás...

A Don-kanyarnál sem a diplomások alacsony száma miatt volt hatalmas a vérveszteség,hanem mert félig megfagyva,fejenként alig pár lőszerrel a hidegben működésképtelen fegyverekkel,fedezék,műszaki zár,páncélelhárítás nélkül képtelenek voltak felfogni a támadást a magyar katonák,társadalmi,politikai,vallási hovatartozástól függetlenül..
Előzmény: Kavics78 (42560)
belic Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42565
Hello!

Kimutatott tény a főleg szegény falusi paraszt embereket.

Azert tanart is vittek boven. Volt olyan alakulat, ahol tobb tanar volt, mint katonatiszt.

Bel
Előzmény: scamy (42562)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42564

Errol Nemedi Laszlo tudna erdemben ertekezni.

En a temaban elfogult vagyok!

Előzmény: scamy (42562)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42563

Most miert?

Teneked mint fomagyarnak semmi felnivalod nincs!

Engem mint "magyargyulolot" meg nem izgat hol van ez, itt eppolyan jo, mint akarhol mashol!!

 

Előzmény: J Dagain (42561)
scamy Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42562
Vegyük alapul a 2 VH háborút,kit küldtek ki a Don-kanyarba?Kimutatott tény a főleg szegény falusi paraszt embereket.
Előzmény: Kavics78 (42560)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42561
Tisztelt fórumtársak javaslom ugorjuk át a "magyar dolgot" . Tegyük át más topicba.
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42560

"2014ben a vérbaj és agymenés nevű szélsőközép újrarevizionista párt, és kiadná parancsba, hogy akkor irány dél" - Jelenleg szerbia nagyon gyenge!

Mar csak az a kerdes hogy kiket kuldenenek?

A magyar vagy a magyarabb katonakat?

Előzmény: degenerator (42553)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42559
Szerintem bármit is terveznek figyelembe kell venniük ,hogy 2010 ben választás.
Előzmény: Python24 (42555)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42558
Akkor Tisztelt fórumtársak javaslom ugorjuk át a "magyar dolgot" . Tegyük át más topicba.
internal server terror Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42557
Be is tudnád bizonyítani, hogy ilyen logikát alkalmaztam? :p
Előzmény: degenerator (42551)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42556
"1: Ne más számaiból idézz! Konkrétan erre a számra gondoltam."
1) Miért számít, melyik számát elemzem?
2) Talán erre gondoltál, de nem ezt írtad:
"Szövegei miatt szélsőségesnek titulálják."

"2: Én Magyar vagyok! Különállok mástól. Más a nyelvem, kultúrám stb.. még ha nem is tetszik.Ettől még nem kell utálnom másokat. Nem is teszem!"
Aki Magyar, az nem magyar? :p
"Hát, talán nem úgy kellene kiejtenie a "magyar" szót, hogy azzal a különállását hangsúlyozza, megkülönböztesse magát másoktól, akik nem eléggé vagy nem jól magyarok"

"3: Ha szerinted az én offolásaim semmisítik meg az MH-t....nos akkor Isten veled! Nem zavarok tovább."
Nemnemnem, egyáltalán nem! Ez az offolás egy tünete annak, ami a MH állapotát is okozza.
Előzmény: J Dagain (42546)
Python24 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42555
Ilyen kósza híreket hallottam én is...

Az afrikai misszió azért felvet bennem néhány kérdést,mint pl:

-milyen feladatra,milyen felszereléssel,milyen logisztikai,egészségügyi,stb ellátással,milyen felkészítéssel,kiképzéssel,és milyen illetménnyel képzelik el ezt a dolgot??
Előzmény: J Dagain (42552)
Python24 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42554
Ilyen eset ha előfordulna-amit erősen kétlek-akkor sem a katonáknak kellene rendet tenni,kormányt buktatni,parancsot megtagadni!!A katonák dolga a parancs teljesítése,nem pedig a véleményezése..!!!!!!

JD!!

Nem támadlak,így ne is védekezz,mert nincs miért.!!:)
A zenehallgatással,és a véleményformálással nincs semmi gond,csak ne csapjon át a véleményformálás politizálásba,vagy annak látszatába...!!

Ha esetleg megbántottalak volna,akkor elnézésed kérem!!
Előzmény: degenerator (42553)
degenerator Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42553
"Szerintem a katonának a hazáját kell szolgálnia,mindegy,hogy ki van éppen hatalmon!!"

ezzel kapcsolatban egy kérdés, ami akár ON is lehet. ha hatalomra kerülne 2014ben a vérbaj és agymenés nevű szélsőközép újrarevizionista párt, és kiadná parancsba, hogy akkor irány dél, mi lenne a teendő? akkor is szolgálni kéne, vagy a katonai vezetők elgondolkozhatnak...
Előzmény: Python24 (42547)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42552
Szerintem nem fogják bővíteni a missziós keretet hanem átcsoportosítás lesz. Talán Koszovót mondják fel. De ez csak találgatás.
Előzmény: Kuruc71 (42550)
degenerator Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42551
aki egyetért az előadó nézeteivel, az máris utcakövet szed fel, ergo akinek nagy bajsza van, az tuti tömeggyilkos, mert sztálinnak is volt. és akkor még nem is beszéltünk a vegetáriánusokról...
Előzmény: internal server terror (42544)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42550
Az ADF-nél már cca két hónapja azt rebesgetik a folyosói pletyik hogy az Afrikai kontingens bővülni fog, létszámilag, és szolgálati helyileg egyaránt.

Kicsit későn ébredtek szerintem ha a Kínaiakat akarják visszaszorítani.


Az MH is menni fog szerintem csak kérdés hogy kik, és akkor ki marad otthon.
Előzmény: J Dagain (42549)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42549
Az Afrikai szerepvállalás véleményem szerint még bármi lehet. 2004 ben is terveztek plusz századot tudomásom szerint Irakban aztán Afganisztán lett belőle.
Előzmény: Python24 (42547)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42548
Szia Python!

Kikérem magamnak! Szolgáltam a kezed alatt! Ismersz! Tudod jól, minden politikai oldaltól elhatárolódok! Jobb, közép, bal. Szélső vagy nem, nekem egyre megy!
Azt is jól tudod én is osztom azt a véleményt ,hogy katona ne politizáljon hanem a hazáját szolgálja. Én azt teszem, ahogy Te is. Jól tudod.
De nem értek egyet azzal ,hogy a katona nem hallgathat zenét és egy zeneszám néhány sora ne tetszhessen neki. Ha ez nem így van, akkor tényleg le kellene szerelnem. ELNÉZÉST KÉREK AZ OFFOLÁSÉRT! Valóban nem ide való egy zeneszám. De ahogy a hozzászólások legalább fele sem.

Bajtársi tisztelettel:

John
Előzmény: Python24 (42547)
Python24 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42547
Sziasztok!!
Kezd nagyon off lenni a topic,többek között ezért sem látogatom mostanában.Nem hiszem,hogy itt kellene megvitatni,hogy ki magyar,ki magyarabb,ki szélsőséges,és ki nem az..Aki egyenruhát visel,az mindenképpen tartózkodjon bármilyen szélsőséges csoport/oldal/megnyilvánulás iránti szimpátiától!!Szerintem a katonának a hazáját kell szolgálnia,mindegy,hogy ki van éppen hatalmon!!Ha nem így gondolja,akkor nem biztos,hogy katonának kellene maradnia..

Esetleg kereshetnénk más témát is,pl mi van a szétesőre " modernizált" AK-kkal,vagy mi a valóságtartalma a pár héttel ezelőtti,ATV híradóban bejelentett afrikai szerepvállalásnak...

Van ezekről a dolgokról valakinek infója??

Üdv!!
J Dagain Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42546
1: Ne más számaiból idézz! Konkrétan erre a számra gondoltam.
2: Én Magyar vagyok! Különállok mástól. Más a nyelvem, kultúrám stb.. még ha nem is tetszik.Ettől még nem kell utálnom másokat. Nem is teszem!
3: Ha szerinted az én offolásaim semmisítik meg az MH-t....nos akkor Isten veled! Nem zavarok tovább.

Előzmény: internal server terror (42544)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42545
ps

"miért ne menjek máshova lakni idegenként, oda, ahol jobban fizetnek, jobb a klíma, vagy kedvesebbek a helyiek...", tudom, el lehet menni, nem is rossz ötlet. A nyelvi nehézségek miatt még nem fognak kevésbé érteni :(
Előzmény: internal server terror (42544)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.30 0 0 42544
off?

"Ő nem szedett utcakövet!"
Ok, akkor a mellette álló szedte, ő dobálta. Vagy ha nem dobálta, akkor a felszedők és dobálók nézőpontjába helyezkedve énekel, propagálja őket, nem elemzi. És szerintem kevéssé dícséretes azokat népszerűsíteni, akik a Szabadság tér burkolatát tördelték fel, majd kisebb darabokra, hogy a nagyok (akik vagy provokátorok voltak vagy nem, teljesen lényegtelen, mert a környezetükben levők örömmel kiszolgálták céljaikat, és minden kormányellenes tüntető csak nem volt provokátor) hozzávagdoshassák a tévészékház kapujában rémülten szorongó rendőrökhöz (akiket nyilván szándékosan hagytak ott, pont ilyen céllal, viszont ez ugyannyira nem menti a csőcseléket, mint a Dunaszerdahelyen a rendőrattakot irányító szlovák belügyminisztert a Budaházy vezette "szurkolók" szövegei), például.

"Arra céloz a szövegében ,hogy ha valaki ma hazafi vagy csak a Magyar szót kiejti azt egyből szélsőségesnek, huligánnak titulálják."
Hát, talán nem úgy kellene kiejtenie a "magyar" szót, hogy azzal a különállását hangsúlyozza, megkülönböztesse magát másoktól, akik nem eléggé vagy nem jól magyarok. Ugye, amennyiben ha nem vagyok (szélső)jobbos nem vagyok magyar, miért is legyek az. Ebből látszik, hogy aki Magyar, az valójában "magyarellenes", saját politikai érdekét követi a nemzeti érdek ellenében, mert amit tesz, az állítólagos célja (a nemzeti egység) szempontjából kontraproduktív, elidegenít másokat magyarságuktól. Ha nem vagyok (eléggé, megfelelő módon) magyar, hanem csak egy itt lakó idegen, miért akarjak bármit tenni pont ezért a politikai / kulturális közösségért, miért ne menjek máshova lakni idegenként, oda, ahol jobban fizetnek, jobb a klíma, vagy kedvesebbek a helyiek...

"Szövegei miatt szélsőségesnek titulálják. "
Elolvastam egy dalszövegét. Legalább összetettebb, mint LL Junior produkciója, mondjuk nem sokkal okosabb.

"Magyar rendőr velünk van, a többi ellenünk "
Amelyik rendőr ellenük (jogsértő cselekményeik ellen) van, nem magyar. (Akkor tkp. miért álljon melléjük?)

"De egy szép nap nem küzdünk, hanem le fogunk győzni!"
Erőszakos tevékenységükkel megváltoztatják az alkotmányos rendet, ez pl. eléggé szélsőséges :)

"Igen én voltam ott, szemben pár méterre,
Hogy lenne magyar, ki szomjúhoz a véremre."
Az elnyomottság pózában tetszeleg (zavargást oszlatni vérszomjas) és össze nem függő fogalmakat mos egybe (zavargást oszlatni magyarellenes).

"Ha farkasszemet nézünk, hát szeretet láthatsz,"
Lángoló szeretetet :)

"Hol száz magyar ember reménykedve összenéz,
2009-ben a mi nevünk csak csőcselék."
Ó, elnézést, zavarogni a magyar kultúra megnyilvánulása? De így miért baj, amikor cigányok támadnak falkában rendőrökre? Én nem látok lényegi különbséget.

"Betelt a pohár, oroszlán váltja kiscicát,"
Fokozott erőszakkal fenyegetés.

"Milyen család sarja, ki rúgja Morvai Krisztinát."
Morvai szent és sérthetetlen, kiemelt személy, aki automatikusan helyesen cselekszik? (amúgy én is inkább rúgnám, mint az alternatívát tegyem :D)

"A magyar ember bizony az egyetlen áldozat,"
Mivel a "magyar" őket jelenti -> rajtuk kívül nem lehet senki áldozat -> tetteiknek nincs áldozata -> bármit megtehetnek (ez a dehumanizálás kezdete).


"Egyébként bocs az offért. Nem én vagyok az első..."
Nekem mindegy, tőlem ne kérj bocsánatot. Különben is, szerintem az ilyen jellegű offolás nagyon jól mutatja a MH megsemmisülésének okát...
Előzmény: J Dagain (42542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!