Keresés

Részletes keresés

cimbóka Creative Commons License 2008.01.16 0 0 327
Én már nézegettem és a Biolinea nagyon tetszene, Csak az ára.........!:-(( 105000Ft, az nem tetszik.Kár.:-(
Előzmény: matracfutar (325)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.16 0 0 326
Akkor az az Enebakk, nem az EVJE. Én ezt néztem még és ez 16 cm és 60ezer.
A 13 cm-es is elég kényelmes? Túl puhát én sem akarok, de a férjem 100kg körül van és neki szerintem a vastagság is számít.
Most nem találom azt a matracot, ami 80%eredeti latex+20% szintetikus volt, de az 100ezer.:-(Valahogy nem bánnám, ha inkább természetes lenne. A szintetikus nem olyan,mintha habszivacs matrac lenne?
Rácsot milyet tettetek alá? Abarátainknak ez az Ikeás olcsó rácsa van, de már sokszor barkácsolták, mert szétcsúszik, meg beleesik a(szintén IKEÁ-s) ágykeretbe.
Úgyhogy az kicsit komolytalan szerintem is.
Előzmény: Fido Dido (324)
matracfutar Creative Commons License 2008.01.16 0 0 325
Marcesz,

szerintem ez tévedés. Az extra garanciát rendszerint a gyártó adja. A vásárló a kereskedőnél cserélheti a hibás árut, az pedig a gyártónál… Ez mind plusz macera, költség és a vásárlók elvesztésével jár. Olyat egyébkén még nem hallottam, hogy egy matracon garanciában rugót cseréltek volna.

Rossz minőségű termékek esetén a hosszú garancia elég öngyilkos vállalkozásnak tűnik.

Ha már erre járok, szeretném figyelmetekbe ajánlani (különösen a Lineaflex és Magniflex matracok ismerőinek figyelmébe) a Matracfutár Webáruházat .
( http://www.matracfutar.hu )

Jelenleg két olasz matracgyártó termékeit lehet itt megrendelni. Vannak extrém méretek is, és minden típushoz részletes leírás. A gyártók magyar nyelvű honlapja is elérhető róla.
Fido Dido Creative Commons License 2008.01.16 0 0 324
A 13 cm-es latexet. 2db 90x200-ast. Elötte a Materasso puhább volt, de én ezen jobban alszom. Ráadásul az előző 180x200-as volt, és ott egy matrac forgatás bírkózóedzésnek felet meg. Volt vagy 60kg, és nem volt semmi fogása. :)
Előzmény: cimbóka (323)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.16 0 0 323
Bocs, de melyik típusát is vetted meg?
Egyébként az IKEA garanciteljesítése szerintem is kifogástalan. Legalábbis eddig nekem csak pozitív tapasztalatom volt.És hol van olyan hely, ahol visszavihetsz valamit csak azért , mert inkább mégsem tetszik?
Előzmény: Fido Dido (322)
Fido Dido Creative Commons License 2008.01.16 0 0 322

Elbeszélünk egymás mellett.

A ikea 1943 óta létezik. Nem csak Magyarországon van 25 év garancia a matracaira, és nem pár éve. Ha nem tartaná be, akkor úgy pics*n rúgná a helyi felügyeleti szerv, hogy csak úgy füstölne. Elovasva a garancialevelet, semmi olyan kitétel nincs, ami átverésnek számítana, vagy nem lenne teljesíthető. Normál használat mellett nem lehet gond. Ráadásul ők cserélnek, nem javítanak. Ha a termék szar lenne, akor nem érné meg árulni ilyen feltételek mellet.

 

Még mielött vád érne: semmi közöm az IKEA-hoz! Nem dolgozom, és nem dolgoztam ott. Egyszerűen elégedett vagyok a latex matracukkal, és a rá adott garanciaidővel.

Előzmény: Marcesz (321)
Marcesz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 321

A garancia éppen olyan marketingeszköz, mint az ár, vagy a brand befuttatása. Ha egy termék szar, vagy nem fogy eléggé, bevett megoldás, hogy a garancián emelnek. A magyar vevőt eleve el lehet kápráztatni extra garanciával (és persze alacsony árral) úgy, hogy közben 5 percet nem szán arra, hogy utánanézzen, milyen a garanciális ügyintézése a cégnek. (Megjegyzem, a Novetexszel ilyen szempontból kifejezetten jók az ismerősök tapasztalatai.)

 

Egy cégnek még mindig jobban megéri egy potenciális jövőbeni javítás vagy csere, mintha egyáltalán nem vennél tőle semmit. Ebből jön még le az a nem elhanyagolható számú vevő, aki pár év múlva már a hibás terméket sem vinné vissza, esetleg nem is érdekli a hiba, vagy egyszerűen elhagyja a garanciajegyét, leönti az ágyát teával stb.

 

20 év garanciának egy olyan cégnél, ami nem működik már 20-25 éve, elég kevés a realitása, ugyanis kb. 80%-uk az alapítástól számított 20 éven belül megszűnik.

Előzmény: Fido Dido (310)
Marcesz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 320

L=latex, K=kókusz. A Novetex téli-nyári huzata nem mosható, mert gyapjúbélést tartalmaz. A latex-kókusz kombinációtól egyébként nem kell sokat várni, ha megnézitek, gombamódra szaporodnak az ezeket forgalmazó cégek - ennek nyilván egy oka van, baromi nagy üzlet van benne, legalábbis nálunk. Én személy szerint úgy érzem, hogy nagyobb szelet csapnak körülötte, mint kellene - szóval senki ne várja, hogy egycsapásra megváltozik majd az élete, nem fog fájni a háta stb.

 

Egyébként van valakinek ötlete az eredeti kérdésemre?

Előzmény: cimbóka (318)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.15 0 0 319
A mosható huzat nálam is szempont. Sőt! Tetszene a téli-nyári oldal is, ha lenne.
Ez remélem minden matracukhoz választható!
Előzmény: dq6056 (317)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.15 0 0 318
Hú, te már nagyon tájékozott vagy . Mik ezek a számok, betűk? Mi az a 10L?
Ezek egyébként milyen matracok? Miből vannak?
Előzmény: Marcesz (316)
dq6056 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 317
Köszönöm szépen a válaszod.
Lenne még egy kérdésem a memory duettel kapcsolatban.
A Novetex honlapján nem említik a huzatot. Furcsamód a gyártó honlapján sem. Viszont a gyártó honlapján van jónéhány link, melyek között néhánynál a felsorolásban kitérnek a mosható huzatra is. Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy le lehet venni róla a huzatot, s azt mosógépben ki lehet mosni, tehát nem úgy mosható, hogy ha ráment a kávé, vizes szivaccsal letörlöm róla.
Tehát nem értem, hogy egyes helyeken miért térnek ki a huzatra, máshol - pl. a gyártónál sem -, miért nem reklámozzák. Pedig ez is előnyt jelent egy matrac esetében.
Tehát a huzat levehető, vagy sem? Ha a Novetex huzat nélkül árulja, akkor Ti vettetek külön hozzá? Ha igen, huzat téren milyen az árszínvonaluk? (a honlapon erre nem térnek ki) Ez a téma nálam kimaradt az eddigi érdeklődések során.
Előzmény: ndrew79s (312)
Marcesz Creative Commons License 2008.01.15 0 0 316
Szerintetek a Novetexnél mi a közbenső lépcső a 8L/6K és a 12L/3K között? Az egyik kemény, a másik puha. Azt mondják, nem tudnak 10L homogén réteget gyárta(t)ni.
Kathyc Creative Commons License 2008.01.15 0 0 315
A Novetex latex-rétegei vastaságtól függően vannak zónákra osztva.
A vékony 2, 4 centis kevésbé osztott, a 10, 12 centisnél viszont jó elkülönülnek a zónák. Bármelyik forgalmazónál megnézheted a rétegeket, amiknek a huzata vékony és látszik alatta a mintázat. Fej és lábrésznél ritkábban nagyobb lyukak vannak, közepe felé sűrűbb és kisebb, majd a törzs alatt megint változik terheléstől függően.
Előzmény: cimbóka (311)
ndrew79s Creative Commons License 2008.01.15 0 0 314
Nem, ez egy olasz márka (ezt hiszem). Szóval nem novatex.

Nekem pont ez tetszett benne, hogy nem full memory, amibe teljesen belesüppedsz, hanem csak a felszínen az, így valamellyest felveszi az alakot, de utána tart rendesen. Mondom, ez elsőre nagyon egyértelmű volt nekem, hogy nagyon kényelmes.

A Csillagvárban levő Novetex boltban vettük, ott kipróbáltunk novetex matracokat is, na meg előtte a matrackirály összes matracát :)))
Érdemes próbálgatni, mert Neked lehet annyira nem bejövős...


Előzmény: cimbóka (313)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.15 0 0 313
A Sleep Easy Memory Duet Novetex márka? És jó tarása van szerinted? Ha valakinek van egy kis gerincproblémája, akkor is jó lehet? Nem süppedős?
Melyik boltban vettétek? Érdemes olyan üzletbe menn, ahol minden (vagy majdnem) típus, márka van egy helyen, vagy inkább a márkaboltok? Ha igen, melyik az?
Az árak megegyeznek nagyjából?
Köszönöm előre is.
Előzmény: ndrew79s (312)
ndrew79s Creative Commons License 2008.01.15 0 0 312
dq6056:

"Yatas Viscostar Relax, vagy Sleep Easy Memory Duet.
Tehát van valakinek éles tapasztalata együtt a fenti kettővel kapcsolatban? Azaz aludt
ezen is és azon is? "

Boltban mindkettőt próbáltuk, a Sleep easy memory duett jobban tetszett már ott is, azóta (bő fél éve) azt használjuk, és brutál kényelmes. Sajna ahogy öregszem, egyre kritikusabb vagyok az ágybetétekkel szemben, amikor anno válogattunk nagyon bizonytalan voltam, de a memory duett elsőre is nagyon kellemes volt - és be is vált. De ez sajna szubjektív. Páromnak pl. mindegy (még) hogy min alszik... :))) Én ezen akkorákat alszom, hogy csak na (más ágyon meg nyögök, mer kényelmetlen :)) )
Előzmény: dq6056 (281)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.15 0 0 311
Köszi.

És ha elrugaszkodunk a márka kérdésről, akkor pusztán szakmai szemmel : mi avéleményed a kókusz-latex, tiszta latex, memory , vákum-matrac választásról?
Ha én egy tartósan kényelmes, de megfelelő tartással , alátámasztással bíró matracot keresek, akkor melyik a legoptimálisabb?
Még egyszer rákérdezek a többzónás kérdésre, hátha-mint szakértő- te ebben is tudsz segíteni. Fontos, vagy nem fontos. Novetexnek van többzónás matraca?
Előzmény: pupi47 (308)
Fido Dido Creative Commons License 2008.01.15 0 0 310

Miért ne vállalhatna 25 év garanciát? Ezt a hosszú intervallumot sem tegnap kezdte. Ők elég keményen tesztelik a termékeiket, valószínűleg ennyit tudnak bevállalni.

 

"Álltalában a 140,160,180,latex matracok mindíg
ragasztva vannak és mindegy,hogy milyen a márkája."

 

Akkor valószínűleg most változott a technológia, hiszen a mi 180x200-as matracunkból 3 is egybe volt öntve, csak a negyedik volt ragasztva! :)))

 

"Minden matrac gyártó követ el hibákat ezért van a garancia.Ugymond
a hihető garancia!Egy latex matrac esetében 3-5 év 100% garancia.
Rugós matrac esetében 1-3 év kigödrösödésre."

 

Akkor sokat elmond az is, hogy a materasso garancia kigödrösödésre 3 évet ad, teljeskörűt meg 1 évre. Amikor megvettük, akkor még 3 és 5 évre szólt, aztán nemrég csökkentették. Gyanús! :)

Előzmény: pupi47 (308)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.15 0 0 309
Szerintem nagyon jó, hogy leírtad a tapasztalataidat. Miért kisérletezzek azzal, ami másnak már nem vált be, ráadásul többszörre sem.Igaz a materassot nem is néztem.
Az IkEÁ-s matrac viszont, ami igazán szimpatikus lenne, a többzónás latex matrac, az 99ezer körül van.:-(
Ami az IKEÁ-sban probléma nekem, az az hogy nem lehúzható a huzata, így ha elkoszolódik, akkor a tisztítása nagyon nehézkes.
'00 körül már nagyon jó matracok vannak, de én szeretném kicsit olcsóbban megúszni a dolgot. A 2db 90x200 matracra úgy 60 ezer/db- ra gondoltam kb.
Lehet, hogy csak a Novetex marad, annak viszont szerintem nem többzónás a latex matraca.
Már kérdeztem, hogy van-e valakinek tapasztalata erről a zóna dologról. Én csak olvastam róla eddig.
Előzmény: Fido Dido (307)
pupi47 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 308
El kell,hogy mondjam én matrac boltban dolgozom és most találtam meg ezt a forumot.Sok féle tipusú matracot forgalmaztam már a pályafutásom alatt.
Egyik matrac márkának sem szeretnék reklámot csinálni csak egy-két dolgot szeretnék helyretenni.Kezdeném az IKEÁS matracnál.
Kedves Fido Dido én is kétlem azt a bizonyos 25 év garanciát.Egy vállalat mindegy, hogy mikor alakult és mekkora nem jótékonysági intézmény ,de et-
től függetlenül lehetnek jó matracaik.A mi cégünk forgalmaz többekközött
MATERASSO matracokat is.Nem szokványos amit te leírtál.Persze előfordulhat
de mindegyik márka esetében.Álltalában a 140,160,180,latex matracok mindíg
ragasztva vannak és mindegy,hogy milyen a márkája.DUNLOP latexet egy matrac
gyártó használja csak a DANLOPILLO.Nagyobb matrac gyártók nem használnak utánzatokat hiszen több éves szerződéseket kötnek. Azért mert egy matracot
szlovákok készítenek olasz liszenc alapján még lehet minőségi egy matrac.
A te ikeás matracodat se svédországban csinálták és ha mégis akkor is tönk-
re mehet.Minden matrac gyártó követ el hibákat ezért van a garancia.Ugymond
a hihető garancia!Egy latex matrac esetében 3-5 év 100% garancia.
Rugós matrac esetében 1-3 év kigödrösödésre.Rugótörésre 10év
A NOVATEX,DEMKO, DUNLOPILLO,BEDDINGTON,YATAS,MATERASSO mind megbízható cégek.Ne sajnáld az időt minél több helyre menj el.Mielött döntesz és kérd ki a tanácsadók véleményét,és ott vásárlj ahol a legszimpatikusabb és leg-
kényelmesebb a matrac . JÓ PIHENÉST SZIASZTOK.

Fido Dido Creative Commons License 2008.01.14 0 0 307

"Azért mert a te matracod meghibásodott még nem biztos ,hogy ez a márka rossz."

3 Materasso latex matrac gödrösödött ki egymás után, normál használat mellett egy 50kg-os leányzó alatt! Pedig direk a legdrágábbak közül választottunk, mert bíztunk benne, hogy az esetleg megbízható lesz. A negyedik matracot pedig másnap visszavittük, mert a gyári csomagolás ellenére mocskos volt a huzata, és két darabból volt összeragasztva. Ezután mondtuk, hogy materassot soha többé!

 

A gyártók nem csak Pirellit, hanem Dunlop alapanyagot is használnak, és elég sok gyártó olcsó utánzatokat is. És az sem minőségi garancia, hogy szlovákok készítik olasz licensz alapján.

 

"Kiváncsi lennék ha vissza vinnéd az IKÉÁS matracodat  milyen kifogásokat találnának. 25ÉV GARANCIA  SZERINTEM EGY NÉPBUTÍTÁS."

 

Az egy dolog, hogy mi a te véleményed! Tapasztalataink alapján az IKEA szó nélkül cseréli a minőségi kifogással visszavitt terméket. És IKEA valószínűleg 25 év múlva is lesz. 1943-ban alakult, nem '95-ben, mint a szlovák matracgyártó!

Előzmény: icy01 (305)
.ISU. Creative Commons License 2008.01.14 0 0 306
hát , hogy mit gondolsz...??? az kevésbé fontos. Szerintem. Ha a novotex a szimpi, akkor menj oda(nekem az üllői úti volt szimpatikus kiszolgálásban) mond el, hogy milyenre gondolsz, ők mutatnak 3-4 féle verziót (kb.) azokat összerakják ott az üzletben rögtön és már próbálhatod is. Ezzel persze azt tudod 99%-osan tesztelni, hogy elég puha-e vagy elég kemény-e.
Van jelentősége az 5 zónának, mivel nem mindegyik testrészedet egyformán kell alátámasztani. Én több zónásat vennék. Nem tudom van-e többzónás a novotexnél.

üdv.Isu

ja az ágyrács és a kókusz... a kókusznál pont azt hangsúlyozzák a "biosága" mellett, hogy mennyire légáteresztő és, hogy attól mennyire egészséges... Ha az ilyen matracot alulról telibe deszkáznánk, akkor azzal a mozdulattal meg is folytanánk a matracot.
Előzmény: cimbóka (302)
icy01 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 305

 Azért mert a te matracod meghibásodott még nem biztos ,hogy ez a márka rossz.

 Kiváncsi lennék ha vissza vinnéd az IKÉÁS matracodat  milyen kifogásokat találnának. 25ÉV GARANCIA  SZERINTEM EGY NÉPBUTÍTÁS. Ha jól tudom nagyon sok

matracforgalmazó cég PIRELLI latexet használ. Nem csak a MATERASSO       

Fido Dido Creative Commons License 2008.01.14 0 0 304

Nekünk is 7 zónás latex volt tőlük. Volt, amelyik már 2 hónap után kigödrösödött, de általában fél évet bírtak. 120kg-os terhelhetőségű az 50kg-os Párom alatt!

Szerintem a 3 év garancia vicc! Egy ilyen kategóriájú termék esetén illene minimum 5-10 évet adni!

Előzmény: icy01 (301)
Fido Dido Creative Commons License 2008.01.14 0 0 303
Caps Lock a te barátod! :/
Előzmény: icy01 (301)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.14 0 0 302
Én nem gondoltam 2 réteg kókuszra, csak egyre. Alul mondjuk 2-4 cm latex, majd 4-5 cm kókusz, és 6 cm latex felül.
Vagy mondjuk tiszta latex, de kérdeztem már, nem tudom ért-e valaki hozzá, hogy van-e jelentősége annak, hogy a latex matrac síma, vagy többzónás?
Köszönöm a rácsra vonatkozó felvilágosításodat.
Előzmény: .ISU. (300)
icy01 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 301
NEM VAGYUNK EGYFÓRMÁK. MINDENKINEK MÁS MATRAC A KÉNYELMES ,ÉS MÁS A KEMÉNY
ÉS MÁS A PÚHA.NEKEM MATERASSO MATRACOM VAN . KB. 7 ÉVE AMIBE 7 ZONÁS PIRELLI
LATEX VAN . AZ ÁRA KB. 100 000-FT.VOLT AKKOR. MOST NÉZTEM A MATERASSO.HU
OLDALON 106 900-FT ERRE A MATRACRA 3 ÉV GARANCIA VOLT + 2 ÉV SZAVATOSSÁGI IDŐ , DE NEM EZÉR VETTEM MEG. HANEM AZÉRT MERT KÉNYELMES . A TESOMÉK A
HÉTVÉGÉN VOLTAK A FEHÉRVÁRI ÚTON AZ ÚJ ÜZLETÜKBE ŐK MEMORYS MATRACOT VETTEK.
ÉS KAPTAK MELLÉ 1 MEMORYS PÁRNÁT AJÁNDÉKBA. AZ ELMONDÁSA SZERINT AZ ELADÓSRÁC MINDEN KÉRDÉSRE MERGYŐZŐ VÁLASZT ADOTT. SZERINTEM HA VALAKINEK
KÉRDÉSE VAN . NYUGODTAN HÍVJA FEL TELEFONON.
.ISU. Creative Commons License 2008.01.14 0 0 300
Szerintem jók a novotex matracai, bár nekünk nem olyan van.
Rugalmas ágyrács: ha kókusz is lesz benne pl. két réteg, akkor én nem vennék hozzá. Én is voltam a novotexnél ki is próbáltam több ágybetétet. A sima kókuszra feküdni olyan kemény majdnem, mintha betonon feküdnél. Ha ebből van két réteg, közötte, plusz alattuk és felettük valamilyen vastagságú latex, akkor már fölösleges a kemény vagy inkább merev "kókusz matrac" alá rugalmas ágyrács! És akkor még ott vannak a motoros ágyrácsok...! Az én matracomat(21cm) meg se tudná hajlítani az a mototros szerekezet. De ha kértem volna, akkor simán eladják nekem.
Ágyneműtartósnál is rács kell. Fog azért az szellőzni, nem zár légmentesen az az ágy! :) Persze az ágyneműtartót nem kell fullra pakolni, hogy alig lehessen lecsukni.
A rács szerintem mindegyiknél az elfogadott a szellőzés miatt, én csak egy kirívó esetet írtam, ahol eltérőt írtak, de meggyőződésem , hogy rosszul.

üdv.
Isu
Előzmény: cimbóka (299)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.14 0 0 299
Akkor a Novetex matracai jók lehetnek. Vagy maradjak a tiszta latexnél?
Akkor nem is érdemes a rugalmas ágyráccsal bajlódni?
Mondjuk azt látom, hogy az IKEÁ-s matracnál és a Demko Feder-nél is 5 zónás latex-et kínálnak, ami gondolom azt jelenti, hogy ahol kell, ott a lyukacsosság szabályozásával lehet merevíteni ott ahol kell.(váll, csípő)
Még egy kérdés: ezek szereint az ilyen matracokat feltétlenül rácsra kell tenni. De akkor mi van az ágynemútartóval? Mert nekem az mindenképpen kellene. Akkor viszont a szellőzés nem az igazi.
Vagy ez a Memoryknál jelent nagyobb gondot?
Előzmény: .ISU. (297)
.ISU. Creative Commons License 2008.01.14 0 0 298
fenghsui!

"- a sík ágyrácsot ne használjatok!" gondolom ezt úgy érted, hogy a matrac alatt ne legyen telibe deszkázva?! Mert, ha telibe van deszkázva vagy esetleg valami szabott farostlemez van alatta, akkor attól biztos, hogy berohad. Erre a célra az ikeás 3000 Ft-os "sík ágyrács" teljesen megfelel. 7cm deszka, 6cm szünet, 7cm deszka, 6cm szünet...stb. Vannak persze 18-20 ezerért rugós vagy flexi ágyrácsok, de azokat szerintem 10-12cm vastagságú matrac(vagy az alatt) érdemes fontolóra venni. Egy 16-18 vagy 21cm matracnál ebből a csoda flexi rácsból már semmit nem fogsz érezni és nem lesz hatása csak a pénztárcádra. Persze az üzletben ajánlani fogják, mert hát ők abból élnek, hogy eladják... Érdemes azt megspórólt 10-15ezer Ft-ot (matraconként) blefektetni a matrac árába, mert az valóban megtérülhet, ha jól sikerül választanod. Később átkozni fogod magad, ha esetleg matracot kell cserélned, mert kényelmetlen és "kidobtál" mondjuk 80ezret (90x200) egy matracra, de ha csak egy "csodaágyrácsra" vágysz, akkor később is ki tudod cserélni és meg tudod venni könnyedén.

Visszatérve a bepenészedő memory matracra. Egy gyártót ismerek én(persze lehet, hogy van más is) amelyik a a memorys matracai alá telibe deszkázást ír, mert különben elveszíti a garanciáját. Ez pedig ami nekem is van viscostar comfort. (persze lehet a viscostar relax is..) Én ezzel nem törődtem, mert akkor ugye nem fog szellőzni, ha nincs légrés alul. Erre az üzletben azt mondták, hogy fúrkálja rá lukakat, majd ott fog szellőzni. Anyád! Gondoltam magamban. Mondom mégegyszer, azóta is jó a matracom és nem penészes. (majnem 1 éve használom) Hogy miért mondják ezt? Valószínűleg azért , mert ez a gyártó is csak nemrég szállt be a memorys bizniszbe és előtte csak rugós matracokat gyártott, ahol viszont tényleg telibe kell deszkázni, mert ha nem , akkor az a szerencsétlen rugó hova támaszkodik?? A két rács közé?? :) az nem megy. Ugrik a gari. Egyszerű megoldásként maradt( figyelmetlenségből inkább), hogy a rugós matracok garanciapapírját csomagolják a memorys matracokhoz is. Egyébként egy magyar nyelvű fénymásolt A4-es cetliről van szó. Megkérdeztem a magyarországi forgalamazót is, de nagyívben sz@rtak a fejemre és csak annyit közöltek, hogy ami a garancia papírban le van írva, azt kell betartani. Szakmai magyarázattal nem tudtak szolgálni. Ekkor még1x azt mondtam, hogy, Anyád! (bocsánat a szavakért.. )
fenghsui! Ha nem ez a matrac családod van akkor ezek szerint máshoz is adnak ilyen garancia papírt..., ha ez van, akkor meg Te vagy az élő példája, hogy hülyeséget írtak a garancipapírba.

üdv.
Isu
Előzmény: fengshui (280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!