Köszi, nem gond a pálya van a kocsin matrica. Jól sejtem, hogy erre a határt se nagyon fogom beszívni? Kifele durva sorokat láttunk a kapuknál is meg a határokon is.
Én nem Fenyvesig csak Kaposvárig jöttem. Belgrádnál dobsz egy balost és átjössz Horvátországba. Eszékig autópálya, onnan Udvar-Mohács-Pécs-Kaposvár-Fonyód-Balatonfenyves. De Pécsről mehetsz Szigetvár-Böhönye-Balatonszentgyörgy felé is.
Ha nem gond a pályamatrica, akkor Mohácstól M6 Szekszárdig, onnan Siófok, ott M7 Fenyvesig.
Sartira simán idetaláltunk gps nélkül az itt olvasottak alapján. Hazafele viszont Budapest helyett úgy néz ki a Balatonra megyünk vissza. Balatonfenyves a cél, tudnátok segíteni, hogy merre menjünk? A google szerinte Budapest fele a legjobb, de érdekelne a ti véleményetek. Bocsánat, hogy nem olvasok vissza, de nem túl acélos a wifi a szálláson. Köszönöm előre is!
Biztos, hogy így gondoltad? Ha már Temesmóránál(moravita) lépnék a vajdaságba, inkább mennék Szendrőig és onnan fel az E-75 re! Minek Belgrádba menni, ha GR a célország? Ez 422 km. A Szolnok, Kecskemét, M5, Röszke, Belgrád, Szendrő meg 534 km. Ez már jelentős különbség. A Verbásztól Szendrőig és ott felkavarni a pályára meg végképp értelmetlen. Verbásznál már régen a pályán van. Minek kéne Pancsovánál lemenni, Szendrőig kerülni aztán megint felmenni a pályára? Nem nagyon értem amit írsz. Mondjuk, ha a kérdező érti akkor ok:-) Nem Versecre gondoltál inkább? Mert én igen.
Temesvár után letérni Szerbia felé. Az út Belgrádig vezet.
Vagy akkor már Verbásztól (Vrbas) elmenni egészen Szendrőig (Smederevo), és ott felkavarni a pályára. Ezzel meg lehet úszni egy belgrádi navigációt (a pancsovai hídtól az E75-ig nem olyan komplikált, de mondjuk én "belgrádi" vagyok), de összességében még pár tucat km autópálya nélkül.
Debrecen - Röszke között melyik útvonalat ajánlod?
Csak egy tipp: kelet felé is el lehet indulni, rámenni az új erdélyi autópályára, és Temesvár után letérni Szerbia felé. Az út Belgrádig vezet.
Debrecen-Belgrád a 4-esen, Szolnok, Kecskemét és Röszke érintésével 444 km, Nagylakon és Temesváron keresztül 61 kilométerrel rövidebb, 383 km. A Google menetidőnek Röszke felé 5 óra 38 percet ad meg (79.2 km/h átlag), de ezt teljes képtelenségnek érzem, tekintve, hogy az út egy jelentős része, majdnem 200 km alacsonyabb rendű úton halad, több lakott településsel.
Temesvár felé a Google 6 óra 10 perc menetidővel kalkulál (61.8 km/h átlag), ez is inkább optimista, és nincs benne az eggyel több határátkelés - a valóságban röszkei menet valóban gyorsabb lehet, de az időkülönbség nem több 15-20 percnél. A nyári rohamok idején biztosan Temesvár felé lett volna jobb indulni, most nagyjából holtverseny: az egyik útvonal érezhetően rövidebb, de időben valamivel hosszabb (és van benne egy plusz határátkelés), a másik útvonal eleje nyögvenyelős, de aztán a sztrádán felgyorsul.
Ami az autópálya díjakat illeti, nincs nagy különbség, a román matrica 3 EUR (kb 920 ft), a szerb putarina, amit így kikerültök, 320 RSD lenne (kb 820 ft).
Rég nem jártam arra, de egy ismerősöm igen (neki be kellett ugrania Aradra), és azt mondta, hogy kellemes volt az út.
Van egy barátom ö is 100-110 pályán egy octávia Rs -el .. Kérdem is tőle hogy a bánatba tudsz ilyen lassan menni a pályán ? Válasz , kamionnal megszoktam a lassú tempót :)
Bizonyára nálam foglalkozási ártalom a nagykocsi miatt, hogy bőven elvagyok akár 100-110-es tempóval is. Annak idején lámpavasra kívántam azt aki kitalálta a sebességkorlátozót a 12t. feletti össztömegű járgányokra. Szívből kívántam, hogy "szarjon sünt" annak aki a 06-22 óra közötti időben megtiltotta az előzést! Ma már belátom, hogy az emberre nem bízható minden szabály betartása. 1984 óta 2 keréken is gurulok. Ma Etyekről hazafelé egy motoros(CBR1000RR, utassal) miután a sávok telítettsége miatt nem tudott megelőzni, belülről akart elmenni nekem pont amikor lehúzódtam előle. Majdnem felkentem a szalagkorlátra. Utána meg elém jött büntető fékezgetni. Bolond ember. 110 nél megcsapom hátulról amikor 3 sávban ömlik a forgalom, mi marad belőlük? Persze az M0 forgalmát nem lehet egybevetni az "Egnatia Odos" pályával.
Ma reggel megérkeztünk Sithoniára. Útvonalunk Debrecen-Röszke-Evzoni volt, teljesen eseménytelen úttal. Délután 5 óra körül indultunk, reggel 9-kor megérkeztünk. Határátkelések 15 perc körüliek, 15-20 autónál nem volt nagyobb sor sehol, forgalom gyenge. Remélem a hazaút is hasonlóan könnyű lesz. Szerbiában, Macedóniában az építkezések folynak, elterelések nem vészesek, viszont tegnaptól a szerbeknél élesben megy az autópályakapuk közti átlagsebesség mérés, túllépés esetén bünti.
Az már egy cseppet jobban hangzik.. Megmondom őszintén én 160 alatt pályán nem megyek lassabban . Görögöknél meg még rákapcsolok ... Egnatia Odos adja hogy nyomd neki üres az egész félóránként látni rajta egy autót, jó széles, szóval én szeretem ott a pedált lejjebb nyomni. Tudom tudom egy gyilkos jelölt vagyok, de nem érdekel.. :) És ha az az ára a szerbeknél hogy megbüntetnek, akkor úgy kalkulálom az utazást. Szerbeknél többször állítottak már meg gyorshajtásért, de valahogy mindig elengedtek fizetés nélkül. Maciknál már párszor fizettem, de a negyedét sem mint amit először kimondott a rendőr... Görögöknél meg csak egy ejnye bejnye volt a gyorshajtásra a rendőr reakciója :)
én sem tartottam be szinte sehol, mindenhol minimum +10 km/h. Ahol negyvenes tábla volt előtte beálltam mindig valaki mögé kissé lemaradva hogy ha ő fékez akkor majd én is. Kamionos Sztem egy sem tartja be a sebesség határokat és jól lehet használni őket "úttörő" ként, egy hátránya van ha túl közel mesz dobálja a kavicsot a szélvédőre :) volt hogy 60 nal mentem a 40 es táblánál es dudát a kamionos mögöttem hogy nyomjam neki :)
Pont így gondolom én is. Az átlagolós fényképet nagyon jó, hogy annak idején feltetted mert így tudtam indokolni a nőmnek a regulát. Egyébként, ha egy kis bőrt húzok a szememre, mindjárt 160 környékére tendálunk. Volt is kérdés a Nisi fizetés után, hogy hol is az az átlag? Okosat nem tudtam rá mondani, de arra gondoltam és később úgy rémlik 409 fórumtárs meg is erősítette, hogy csak akkor írják a nyugtára, ha sok volt!
Mondjuk a szerb pályákon nekem soha nem is nagyon akaródzott ennél sokkal gyorsabban menni. Sem az útfelület nem olyan, sem a közlekedés ritmusa nem kívánja meg.
2,56HUF=1RSD. A rendőrök megkenése miatt szerintem! Kerkyra sajnos nem tudja, hogy ez egy lehetetlen vállalkozás. A szerb rendőrség nem korrumpálható, ugyanis nagyon gatyába van rázva! Hiába minden. 120 és kész:-)
Tegnap, valamilyen csoda folytán a H1-R1 határétkelő 30 perc alatt megvolt. Nem hittem a szememnek, alig volt forgalom azúton is. 13 óra alatt felértünk Psakoudiáról Budapestre. De azért ez a 13 óra sem esett jól...