Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2019.09.08 -2 2 210

Szünet után lőtt rögtön egy gólt, utána lőttek róla két gólt, ezt követően Szabó Edina hat percre lecserélte. A 42. perctől aztán megint fent volt végig, egy rövidebb időt leszámítva.  Ezalatt labdát már nem kapott, Lavko (asszem) egyszer próbálkozott egy bepasszal, de abból csak zűrzavar lett + szabaddobás. És Bouti Fruzsi valóban sikeresen megtartotta őt egy-egyezésnél (mondjuk nemcsak őt, Lavkót is többször...)

 

Kisfaludy védekezése a mai meccsen mindenesetre nem támasztotta alá azt az újfajta elképzelést miszerint jobban védekezne mint Szabó Laura vagy Tóvizi (Szabó Laurával a második félidő majdnem felében együtt védekeztek hármasban egyébként, Laurát persze támadásban cserélték).

 

...és a lövőstat-ja strictly speaking 3/4 (és nem 3/3), mert a végén az időntúli szabadot is ő dobta kapura, bár azt már nem vette senki komolyan.

 

Összefoglalva: Kisfaludy-nak volt úgy 6-8 jó perce ezen a meccsen és lőtt 3 gólt, egyet indulásból rendezetlen védelemnél, kettőt felállt falnál. A két utóbbi tiszta ziccer volt, nem kellett a falban dulakodni előtte, szabadon lőhetett, ez persze az asszisztot adó játékosokat dicséri [Termány Rita illetve Tóth Gabi]).

Előzmény: RnD (209)
RnD Creative Commons License 2019.09.07 -2 1 209

Kisfaludy beállt jobbkettőbe védekezni, rögtön befújtak róla egy hetest. Beállt elöl támadásban, rögtön technikai hiba (nem tudta elkapni a passzt). Beállt hármas védőnek, ott meg nem tudta eldönteni hogy kilépjen-e Szekerczésre - aki ott volt tőle balra egy méterre - vagy inkább mégsem (ebből hetes lett, anélkül h Kisfaludy beleavatkozott volna az akcióba).

 

Utána valamivel jobb lett...

Süni2 Creative Commons License 2019.09.07 0 2 208

"az a benyomásom, hogy nem igazán jó ritmusban kézilabdázik"

Néha olyan érzésem van, hogy az Érd játékrendszerében egyetlen irányító se kézilabdázna jó ritmusban...

 

 

Előzmény: Pacsker08 (206)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.07 0 3 207

Babi a legjobb magyar irányítók egyike. Ha egészséges lenne, biztosan helye lenne a szűk keretben évek óta, csakhogy nem egészséges.

Az alkata részben azért ilyen, mert egy csomó dolgot nem ehet, amit más sportolók igen.

Ahogy ma a földön maradt, ijesztő volt. Ráadásul nem állították meg a játékot miatta. 

Hozzáteszem, ha a társai csak fele olyan jól játszanak ma, mint ő, az Újváros nyeri meg a meccset.

Előzmény: Trombozis2 (205)
Pacsker08 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 206

Az első és az utolsó 20 percet láttam.

 

Egyik csapat sem játszott igazán jól, az Érd összességében nem érdemelt győzelmet, de a végén koncentráltabbnak tűntek, és rájöttek arra, hogy elég ha húzás után kipasszolják Schatzl Natalienak a labdát, aki ma szokatlanul magabiztos be is lőtte a helyzeteket.

 

Szalai a Dunaújváros legjobbja támadásban, de fizikailag szerintem is kevés. Nem hiszem, hogy próbálkozni fog vele Kim. 

Tóth Gabi rengeteg labdát ellövöldöz feleslegesen, és az a benyomásom, hogy nem igazán jó ritmusban kézilabdázik (hozzáteszem Kiss Nikivel egyetemben). A meccs előtt belenéztem a Banik - Gran Canaria Bl selejtezőbe, egy két cseh játékos hozzá képest fénysebességgel játszik, még ha technikailag nem is annyira képzettek. 

Kisfaludy ma szerintem jobb volt, mint Szabó Laura. Utóbbinak idén eddig nem igazán megy a védekezés, itt Kisfaludy nekem most jobbnak tűnik. Elől egyiküktől sem láttam kiemelkedőt. 

 

Válogatott szempontjából szerintem senki sem került sokkal közelebb az elvárt teljesítményhez, talán a kapusok voltak jók, és a Dunaújváros lehet elégedett az első félidei teljesítményével. 

 

Előzmény: objektív3 (195)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.09.07 -1 2 205

Szalai Babett a Dunaújváros szintjén egy kiváló játékos ezt már nem először bizonyítja. Úgy gondolom, h a felnőtt válogatottban is lehetett volna kicsit szerencsésebb, többet tud Babett annál, mint amit az előző EBn mutatott. Ennek ellenére nem gondolom, h Szalai igazi megoldás lenne a felnőtt válogatott szempontjából. Elsősorban a testalkata miatt gondolom ezt, Szalai törékeny alkata, védekezésbeli hiányosságai nem emeli őt a legígéretesebb kandidálók közé az irányító posztot tekintve.

Lucijo Creative Commons License 2019.09.07 0 1 204

"Az Érdben Edina volt a legjobb, ha rendesen bemelegítene, erősebben dobna mint a Klivinyi.:)"  Ez jó. ...és nem is biztos, hogy lehetetlen.

Előzmény: Bamberg58 (197)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.07 0 1 203

Boutival biztosan nem.

Végülis csak 19-20 klióval lehet könnyebb Kisfaludy-nál, szóval előtte le a kalappal!

 

Előzmény: objektív3 (202)
objektív3 Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 202

Komolytalan? Szigorú és lekezelő vagy a játékosokkal.

Előzmény: Süni2 (200)
objektív3 Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 201

Zolcsi, légy szíves, ne irkálj nekem.

Előzmény: Bamberg58 (197)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.07 0 2 200

Jó. Tudod mit? Nézd meg a meccset.

Az a beállós, akit Bouti simán megtart, komolytalan.

Szerencsétlen Babit kétszer leütközték az érdiek. Az egyik után úgy kellett felkaparni a padlóról.

Egyszer valaki írta, hogy lisztérzékeny. Hiába jó játékos, sorozatterhelésre valószínűleg nem alkalmas a teste.

Előzmény: objektív3 (199)
objektív3 Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 199

Szalainak nem az első jó meccse, nálam lehetne 2. irányító, és szélen is használható.

Kisfaludy meg 3/3-at lőtt, az is mond valamit.

Előzmény: Süni2 (198)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 198

Babi nagyon jó volt, de papírból van sajnos.

Tóth a szokásos, de az Érd is.

Anett védekezésben elment. Támadásban mindent elmond róla, hogy Bouti meg tudta tartani. 

Előzmény: objektív3 (195)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.09.07 -1 2 197

Szalai, az alkatával nem válogatott szint. Legutóbb, időnként elbukott a saját lábában is, ha meg ütköztek vele elrepült. Az Érdben Edina volt a legjobb, ha rendesen bemelegítene, erősebben dobna mint a Klivinyi.:)

Előzmény: objektív3 (195)
Igazság80 Creative Commons License 2019.09.07 -2 1 196

Tóth kevés, Kisfaludy elmegy, Szalai viszont nagyon jó. Nálam legalább is...

Előzmény: objektív3 (195)
objektív3 Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 195

Aki látta a DKKA meccsét: milyen volt Szalai, Tóth és Kisfaludy (bocsánat...)? Léptek picinyt a válogatott felé?

G-T15 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 194

Annyira egyszerű ez az élő téma. A szövetségnek kell lépni benne! Attól félnek, hogy többen nézik a kézis közvetítéseket, mint a váli gödri imádott fűkoptatóit! Pedig ha megszeretik, hogy lehet használni az eszüket, akkor hamar nagyobb csarnokokat kell építeni, aminek hasznából lehet focira utaznia a kolostorban dolgozónak.

 

hatosfalat Creative Commons License 2019.09.07 0 0 193

Schatzl Nati elég jól nyomta, az utolsó 15 percben 4/4 szélről, végén gyakorlatilag ő volt a nyerő ember az Érdben.

maedros Creative Commons License 2019.09.07 0 0 192

Egyébként izgalmas meccs, most fej-fej mellett haladnak a csaptok. 

maedros Creative Commons License 2019.09.07 0 0 191

Alább RND adott linket, ott nézem.

Bamberg58 Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 190

Az Újvárost hol nézed?

Előzmény: maedros (189)
maedros Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 189

A DKKA:Érd meccset nézem, volt az újvárosiaknak egy olyan sorozata, hogy 12:6-ra elléptek, onnan kapaszkodott vissza az Érd... Ha akkor Triscsuk nem lövöldözi el több támadásukat, most nagyobb lenne a különbség. Natali szép gólt dobott a végén, talán Szabó E. is jobban bízik benne, mint tavaly..

 

Az eredmény alapján a Siófok is izzadhatott az SzKKA ellen az első félidőben.

Taliga007 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 188

A Siófok-SZKKA is nézhető:

https://www.youtube.com/watch?v=ByVOmZtIss4

 

Előzmény: Pacsker08 (183)
codi1993 Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 187

Érden meddig tűrik még Szabó Edinát? Elől hátul fogalmatlan a csapata.

Igazság80 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 186

Igen, ahogy lentebb írták is, én is azt osztom, hogy éppen a felhajtás, összefoglaló műsorok, mint pl. van fociban is, pont ez hozna több nézőt, főleg hogy ez egyébként siker sportágunk, és most a közeljövőben várhatóan tényleg az lesz 1 jó darabig, ha nem lesz semmi elbszva.  A tavalyi junior VB-re is szerintem részben a TV felhajtás vitt be még több nézőt, bár tudományos felmérést nem végeztem, de az, hogy a Foci VB közben sokan látták, hogy ez is van, úgy gondolom csak jót tett a helyi nézettségnek is.   Meg úgy rémlik, hogy a tavalyi Debrecen- Győr is már jó előre be volt harangozva, és mégis itt lett rekordnézettség tán...

RnD Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 185
RnD Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 184

Tudsz adni linket...?

Előzmény: Pacsker08 (183)
Pacsker08 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 183

Mellesleg jó hír: az emlegetett Dunaújváros- Érd élőben követhető 🙂

Előzmény: Pacsker08 (181)
RnD Creative Commons License 2019.09.07 -3 1 182

Még az ETO sem szokta a hazai bajnoki meccseket közvetíteni, éppen ezért, bár náluk aztán több ezren várakoznak bérletre. Ha hihetünk az ETO-s nyilatkozatoknak.

Pacsker08 Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 181

Nyilván nem kezdek el egyik csapat közösségi média oldalán sem kampányolni, de azért azzal szerintem többen egyetértünk, hogy ez nem jó így. 

Persze ez valószínűleg nem oszt nem szoroz, mivel a mi problémánk még a kézilabda nem túl kiterjedt világában is "rétegprobléma". 

Előzmény: RnD (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!