Keresés

Részletes keresés

M.I. Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42894
:-)
Neked melyik a Himnusz?
Előzmény: degenerator (42888)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42893
Az ENVER Hodzsa téren? :-D
Előzmény: M.Zoli (42891)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42892
Akkoriban még az illegális komcsik is magyarnak érezték magukat...
Előzmény: Princ of Carpatia (42890)
M.Zoli Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42891

Udv.

 

Ujabb hirek.

 

A Hodzsa teren tortent tegnapi esemenyekkel kapcsolatban. Az allamfoi hivatal korabban lenyilatkozta, hogy a kinai nagykovetseg kert es kapott engedelyt tegnap a terre rendezvenyt szervezni. Mara kiderult, hogy ez hazugsag, maga az allamfoi kancellaria foglaltatta le, viszont engedelyt mar nem szereztek a kinai rezsim tamogatoinak a felvonulasara. Tehat szlovak torvenyek szerint a tamogato csoport torvenytelenul volt jelen.

 

Na most a tamogato csoporthoz. A kinai kovetseg a rendezveny elott kikerte a szlovak kereskedelmi hivataltol a Szlovakiaban dolgozo kinai boltosok nevsorat. Ezkenek aztan parancsba adta, hogy vonuljanak ki tamogatni az elnokot. Megfenyegettek oket, hogy elveszithetik a vallalkozasi engedelyuket, es szamuzik oket Kinabol ( nem mehetnek vissza ), ugyanugy 200 becsi kinai diak is parancsot kapott, oket buszokkal szallitottak Pozsonyba. Ebbe a tomegbe vegyultek be a kinai belugyisek, aztan lenyomtak a jogvedok demonstraciojat.

 

Gyonyoru, mondhatom. Normalisabb orszagban most bukna a kormany.

 

Udv.

Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42890

 

 

    ...melyik himnuszt kezdték énekelni? a szovjetunióét?:)...

 

Ezt azért NE! Még szmájlival sem!

Előzmény: degenerator (42888)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42889

Üdv M.I.!

 

  ...Tessék nyugodtan szidni az aktuális kormány összes édesanyját 22-én, meg 24-én, de az ünnep napján az ünneppel és az 56-os, 48-as hősökkel tessék foglalkozni!
...!

 

Már majdnem jó a meglátás: Kiemelném a lényeget, amit fontosnak tartok:

 

         ... az ünneppel és az 56-os, 48-as hősökkel tessék foglalkozni!...

Értem én ezt úgy, hogy arról szóljon a szó, amiről szó van! Kicsit másként, mint Te teszed. Mármint az ünnep kapcsán. Lehet szidni az aktuális kormányt, csak azt ne az ünnep szövegkörnyezetében tegye Bárki is! Összemoshatókká válnak a dolgok... A dátum lényegtelen....

 

Öreg Csóka

 

 

 

Előzmény: M.I. (42886)
degenerator Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42888
"Ennek ellenére mesélte a tanárunk, hogy mikor az illegális komenisták tüntetését verték széjjelfelé kardlappal a rendőrök a 30-as években, a tüntetők elkezdték énekelni a Himnuszt. Abbamaradt a verés, együtt elénekelték a Himnuszt, majd folytatták a bunyót.
Megadták a Himnusznak a tiszteletet."

melyik himnuszt kezdték énekelni? a szovjetunióét?:)
Előzmény: M.I. (42886)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42887

 

Üdv!

           ...Jelen esetben fel vagyok haborodva szlovak allampolgarkent, ...   ...usw...

 

Hmmmmm....Nekem valahogy nem ez jött le!

 

Elitélni meg nem itéltem el semmit. Csupán kritikusan nézem azt, aminek az íze, az érzete más benyomást kelt bennem.

 

Öreg Csóka

 

 

 

Előzmény: M.Zoli (42885)
M.I. Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42886
"Azt csak halkan kérdem: Feltétlenűl helyes cselekedett, hogy a béke egyik szimbólumának az Olimpiának -tudod, amikor béke köttetett ott, ahol háború dúlt a versenyek- idejére kell időzíteni minden vélt emberi jognak a megsértése miatti tiltakozást?"
Ez szerintem pontosan olyan, hogy miért kell kormányellenes tüntetést szervezni október 23.-ra, március 15-re?
Tessék nyugodtan szidni az aktuális kormány összes édesanyját 22-én, meg 24-én, de az ünnep napján az ünneppel és az 56-os, 48-as hősökkel tessék foglalkozni!
Köpködni ott van az év összes többi napja!
Amikor én az átkosban iskolába jártam a komenisták voltak a feltétlen pozitív hősök, a Horthysta rendőrök a feltétlen negatívok.
Ennek ellenére mesélte a tanárunk, hogy mikor az illegális komenisták tüntetését verték széjjelfelé kardlappal a rendőrök a 30-as években, a tüntetők elkezdték énekelni a Himnuszt. Abbamaradt a verés, együtt elénekelték a Himnuszt, majd folytatták a bunyót.
Megadták a Himnusznak a tiszteletet.
Előzmény: Princ of Carpatia (42878)
M.Zoli Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42885

Udv.

 

Jelen esetben voltak bekes tuntetok, meg az oket vero kinaiak. Mindez Szlovakiaban. Ki ment hova balhezni? Vagy az ember fogja be a pofajat? Nem az eroszakrol beszelek. A transzparens logatas, az bekes formaja a velemenynyilvanitasnak.

 

Egyebbkent ritka bekes ember vagyok, es messzirol kerulom a balhet. A velemenyemet viszont el szoktam mondani.

 

Jelen esetben fel vagyok haborodva szlovak allampolgarkent, hogy Szlovakiaban, szlovak allampolgarokat kinai belugyisek vernek szlovak hatosagi jovahagyassal, es segitseggel, hogy korlatozzak az o velemenynyilvanitasi szabadsagukat.

 

Mi az amit ezen elitelsz?

 

Udv. 

Előzmény: Princ of Carpatia (42884)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42884

Üdv M.Zoli!

OFF:

Úgy érzem nem egy dologról beszélünk.

Mint írtam az ókori háborúk  idején békeszünetek köttettek a játékok okán.

Te meg arról írsz hogy mi a jobbik megoldás a kinai rendezés okán cselekedni. Némán transzparenssel tüntetni, vagy erőszakoskodni, hogy eloltod a lángot. Az fel sem merűl Bennetek, hogy oda se kéne menni? Akkor be sem vernek Neked, meg másnak sem, és hamarabb elűl az egész balhé. Az az én érzésem, hogy manapság a balhé az ami hiányzik egyeseknek, szinte viszkethetnékük van, hogy odaverjenek nekik. Mint a mazohistáknak. Mert szerintem van nagyon sok, más megoldása a bojkottnak.

Pölö, ha nem közvetítenék a versenyeket. Na de ki mer iljet akár felvetni is. Nem Neked, és a balhézóknak (értsd: tiltakozóknak), a világnak volna büntetés. Ha ez megtörténik, lehet, hogy Kína fogott volna elsőnek padlót!  Én meg el lettem volna egyszer az olimpia nélkűl. Ahogy másnak nem érdekes, hogy balhézik az olimpia (mellet, ellen, a rendező ellen, meg az emberi jogok okán,...... eszmélye..., ah hülyes...  ah, csak dödörgök...)

Majdnem oljan mint egy virtuális köpés....

ON:

Öreg Csóka

 

 

Előzmény: M.Zoli (42879)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42883
Oroszo + Kína az már csúnya párosítás, a NATO nagy szarban lenne. De azárt nem vagyok én abban annyira biztos, hogy annyira szeretik ők egymást, két dudás nem fér meg egy csárdában.
Előzmény: Kuruc71 (42881)
M.Zoli Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42882

Udv.

 

Kosz a koszontest, viszont nem a fenyegetes az uj nekem, hanem hogy sokkal kozelebbi, mint gondoltam. Helyrajzilag es idobelileg is.

 

Nincs valami klubbod?:)))

 

Udv.

Előzmény: Kuruc71 (42881)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42881
Zoli !

És akár mennyire is kényelmetlen de ehez a Kínához köti a szekerét Orosz o. Együtt fognak frászt hozni ránk, meg nagy adag szenvedést, pusztulást


Amúgy meg jó reggel !

Előzmény: M.Zoli (42879)
Yoshi Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42880
összvissz a lófaszt értettem belőle, meg hogy budes, az a létige, nem?


Előzmény: M.Zoli (42879)
M.Zoli Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42879

Udv.

 

A kulfoldi sajtok is cikkeznek rola, bar eleg roviden. Volt olyan is, amelyik kikerte a szlovak kormany hivatalos allaspontjat, oszt annyi.

 

http://www.monstersandcritics.com/news/asiapacific/news/article_1484482.php/Chinese_Slovak_activists_clash_as_Chinas_leader_visits_Slovakia_

 

Itt a vitareszben a 2. hsz. egy igazi, hamisitatlan gyongyszem. :)))))

 

Prinz of Carpatia!

 

Szerinted mi a helytelen? Ha demonstralok transzparenst lengetnek, mondjuk Stop the killing and torture szlogennel, vagy ha a kinai "KGB"-s mindenfele teketoria nelkul betori ennek az arccsontjat? Megha az olimpia idejen is tortent.

 

Es szerintem hiba volt Pekingnek adni a rendezes jogat.

 

Es a legszomorubb ebben, hogy egyes vendeglato kormanyok turik, vagy meg tamogatjak is a kinaiakat abban, hogy szarra verjek a vendeglato allampolgarait. Kozben a demonstralok semmi torvenyelleneset nem tesznek, ugyanis mifelenk szolasszabadsag van. Az hogy Kinaban nincs, az engem kurvara hidegen hagy Europaban. Ha ok jonnek ide, akkor tartsak tiszteletben a mi szokasainakt, es torvenyeket.

 

Virtualisan most koptem egy 2 Eurosnyi turhat.

 

Ennyi a velemenyem a kinai kommunistakrol, meg a seggnyalo kormanyomrol.

 

Udv.

Előzmény: swordmanus (42873)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42878

Üdv "harpet"!

OFF:

Ez a "Ki Mit Tanúl" összealitás bevonúl a klasszikusan, az aktuálisnak megfelelően variálható axiómák közzé! :-D

Én a kinai helyett a héber nyelvvel kapcsolatosan hallottam. :-D

Minden esetre a realista ott is lőni tanúl!!! :-D

 

Annó volt egy újság, egy hetilap a rendszer változás (rendszer változtatás, gengszterváltás, usw.., nem kivánt törlendő...), amit úgy hívtak, hogy "REFORM".

Nos, már abban arról cikkeztek, hogy Csepel-szigetét megkapnák a kínaiak egy rahedli pénzért... Húsz éve volt, akkor is hatalmas "Üsd, vágd nem apád", és hasonlók mentek az ügy kapcsán.

Hát, most azért kérdem: Indúl a nyári uborkaszezon, hogy előkaparódott a téma a kíníiakkal kapcsolatban?

Azt csak halkan kérdem: Feltétlenűl helyes cselekedett, hogy a béke egyik szimbólumának az Olimpiának -tudod, amikor béke köttetett ott, ahol háború dúlt a versenyek- idejére kell időzíteni minden vélt emberi jognak a megsértése miatti tiltakozást? Mert akkor valszeg nem kisérte vón a lángot a kínai kgb. Ha meg igen, az is az ő dolguk. Én a tiltakozás ezen módját tartom ember(iség) ellenesnek!

ON:

Öreg Csóka

 

Előzmény: Törölt nick (42871)
Yoshi Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42877
nem fog senkit sem érdekelni.... utólag elnézés lesz tőlük kérve

Előzmény: M.Zoli (42876)
M.Zoli Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42876

Udv.

 

Itt lehet nemi galiba. Meg tudod kulonboztetni a kinait a vietnamitol?

 

Textil: Viet, Thai, Torok,stb.

Előzmény: Yoshi (42874)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42875

"másik régi mániám: igencsak könnyű alapvetően előszedetni hans-al a nagypapa villanyszerelő egyenruháját... és Jacques is gyorsan megtalálja a hasonlót..."

 

Na ebben egyetértünk. Hans nagyon szívesen elővenné, csak egyelőre a kezére csapnának felülről. Egyelőre.

Előzmény: Yoshi (42874)
Yoshi Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42874
"Azért egy előnyünk van még: a potenciális beszivárgott kínaiakat elég könnyű ránézésre kiszűrni."

másik régi mániám: igencsak könnyű alapvetően előszedetni hans-al a nagypapa villanyszerelő egyenruháját... és Jacques is gyorsan megtalálja a hasonlót...

széplélek az "európai" a felszínen, de nincs túl mélyen eltemetve a legkíméletlenebb állat...

textilipar kiherélése meg valamilyen szinten igaz, de működnek még varrodák, anyagot is előállítanak...
és a gépek is itt készülnekleginkább

elektronikai ipar tekintetében detto... amíg a gyártósorok gyártói európaiak/amerikaiak, addig nem nyugtalankodnék

most egy "gazdasági háború" kínának egyenlő lenen a teljes összeomlással
Előzmény: swordmanus (42873)
swordmanus Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42873
Azért egy előnyünk van még: a potenciális beszivárgott kínaiakat elég könnyű ránézésre kiszűrni.
Ami viszont gond lehet: kínaiboltok tömege herélte ki szinte a teljes európai könnyű (textil) ipart. De az elektronika terén szintén nem egyszerű a helyzet. vajon egy kölcsönös blokád vajon mit jelentene?
Olvastam anno egy regényt, háború 2020-ban címmel. Régi regény, ott a japánok játszották el azt, amit most kína. Tehát náluk volt full az elektronikai ipar, meg az autóipar jelentős része, és beszivárogtak Afrikába, és egyszercsak kitört a balhé. Nagy gondok lettek, a világ maradék részének erősen kellett kaparni, hogy technológiában megfogja.
A világ persze most kicsit más, mint a regényben, kína a vicces, nem Japán. Viszont el kell játszunk a gondolattal: ha Kína nem ad el nekünk, akkor mennyi idő, mire a hazai termeléseket annyira felfuttatjuk újra, hogy min. a legszükségesebbeket előállítsuk?
Kína a háború vagy annak előkészülete végett felpörgetné a belső keresletet, meg katonának is mehetne a munkaerőfelesleg.
De MI vajon fel tudnánk futtatni a gyártást, mire elfogynak/elhasználódnak a készletek? Ráadásul milyen áron, költségekkel? Tegyük hozzá, hogy ha Kína elindítja a bulit, akkor esetleg keresztet vethetünk Tajvan, Dél-Korea, meg talán Indai termelésére is (meg a környék, sorolhatnánk). Mivel vagy Kínának termelne, vagy magának hadi szükségletet, vagy blokád alatt lenne.
Előzmény: M.Zoli (42872)
M.Zoli Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42872

Udv.

 

Nem a diktatorikus modszereken akadtam ki, hanem hogy milyen mertekben szivarogtattak be a "katonaikat", es ezeket milyen konnyen mozgositottak. Innentol kezdve a haboru kitorese azon mulik, hogy Kina ugy erzi-e, hogy felkeszult. Ha paralizalni tudjak az EU-t, USA-t belulrol, legalabb csak par nap, het erejere, akkor nekik mar "csak" a Blitzet kell megnyerni. Ha ugy erzik kepesek ra, akkor mozdulni fognak. Kerdes merre?

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (42871)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42871

Szia Zoli!

 

Elolvastam azt is amit a katonainírtál, úgy látom, eléggé ki vagy akadva a dolgon:

 

Két adalék:

 

1. Olimpiai láng körbehordozása a pekingi játékok előtt: Biztos emlékszel, hogy Tibeti függetlenségi akciók eltiprása kapcsán mindenhol tüntetők fogadták a lánghordozókat. Erre Kína beállított melegítő ruhába öltöztetett, lángkísérő sportolónak álcázott hivatásos kínai verőembereket, akik különböző országok fővárosaiban a helyi rendőrök tudta nélkül "intézkedtek" a tüntetők ellen, leszerelték őket, bevertek nekik egyet-kettőt, ellökdösték őket stb. Az ügy egy ideig csak megrökönyödést váltott ki, egészen addig, amíg az angol rendőrség emberei a londoni lánghordozás alkalmával összeütközésbe nem keveredtek ezekkel a figurákkal, mert szét akarták választani a tüntetőket és a kínai verekedőket. Az ügy addig fajult, hogy az angol parlamentben is felelősségre vonást követeltek a képviselők, mert senki nem tudta, hogy kik voltak valójában ezek az emberek. Sem az angol rendőrség, sem a képviselők, senki.

 

2. Kína egész Közép-Európát letámadta: most éppen az a téma Magyarországon, hogy itt nyitja majd meg az első közép-európai kínai gazdasági központot a nagy birodalom, és ez milyen jó lesz nekünk, mert majd baromi sok kínai tőke jön ide. Legalábbis ezzel hülyítik a népeket.

 

Azt mondják, hogy az optimista manapság angolul tanul, a pesszimista kínaiul tanul, a realista meg lőni tanul...

Előzmény: M.Zoli (42863)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42870
Nem csak a szlovákot....
Előzmény: M.Zoli (42863)
M.Zoli Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42869

Udv.

 

Ezek a kriptokommunistak nagyjabol azzal torodnek, hogy minnel jobban megtomjek a zsebuket. A modszerekben kulonosebben nem valogatnak. A kinaiak nem a semmiert jottek hozzank targyalni. Van par otlet, hogy miert. Katonain irtak, hogy haditechnikai Know - How - ot jottek venni. Ebben siman lehet valami, ugyanis aknamentesites teren Szlovakia vezeto orszagok kozott van, ugyanugy ami a tuzerseget illetti eros elvonal, stb.

 

 Asszem 2000-ben a kinaiak a csehektol probaltak beszerezni a Verat. Albright  maga repult Pragaba, es hip-hop lemondtak az uzletet, a Verat gyarto ceget megvettek az amcsik.

 

Tovabbi otlet, hogy ugrodeszkakat epitenek az europai piacokra.

 

Tovabbi otlet, hogy ugrodeszkakat epitenek Europaba. Van a szerzodesek kozott egy oktatasi egyuttmukodesrol szolo is. Ha ennek kereten belul be tudnak kuldeni par szaz diakot........... Magyaran ha borul a bili keleten, akkor egesz Europaban, USA-ban, Kanadaban, Ausztraliaban fokozottan orizni kellesz az ivovizet, kozlekedesi csomopontokat, hirado pontokat, eromuveket, katonai objektumokat, elsosorban a strategiai szallito, es tanker gepek bazisait. Tehat Papat mindenfelekeppen.

 

En csak azon csodalkozom, hogy hogy a fenebe voltak ilyen konnyelmuek, hogy bemutattak eloben, hogy a bevandorlok nagy reszet gyakorlatilag ok iranyitjak, es hogy ezt az 5. hadoszlopot milyen konnyen tudjak iranyitani.

 

Udv.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42865)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42868

Üdv!

Csak halkan említettem meg, de ha Valaki mélyebben akarja ismerni...

 

            http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/munkasor_fegyver_oktato.pdf

 

Pár hsz.-el később Valaki az RPG.-t emlegette....

AMD esetén? MINEK???

Hogyanmá occsó ajánlatom is legyen...

Öreg Csóka

 

Előzmény: gencsydani (42835)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42867
"De a tartalékosok alapvetően nem elsővonalbeli harcoló alakulatok céljára kellenek, sokkal inkább ellátó, őrző, kísérő, szállító, műszaki és egyéb támogató feladatokra, amihez nem kell Rambónak lenniük.
Ja, és inkább ők homokzsákozzanak a gáton, mint a vadászpilóták!
Sztem.
"


Ha komolyan gondolják a honvédelmet akkor a tarcsis rendszer fel kell hogy ölelje a teljes honvédségi vertikumot. Ennek kettős oka van. Az első amelyik általánosan érvényes minden honvédségre az az, hogy háborúban a hivatásos szerdzsó állomány hamar "elkopik" helyüket a tarcsisok veszik át. Már pedig nem lehet fegyvernemeket kihagyni mert oda nincs ember.

Az ADF ben is a pilótától az adminisztrátorig minden beonak van tarcsis háttere. Azért van pár amelyiknek nincs pl hírszerzés, de alapvetően van.

A második ami a MH ra külön érvényes az a létszámgond. Annyira kicsi a létszám hogy bármilyen extra teher jelentkezése esetén szükség van lenne a tarcsisokra, így azokat létszámban és beosztások szerint elég széleskörben kellene "előállítani".


De M.o-n csak akkor lesz tarcsis rendszer ha elkezdődött vagy küszöbön a háború. Magyarán amikor a fos már az orrunkig ér és ráadásúl valaki még billegteti is a bilit.


Előzmény: M.I. (42866)
M.I. Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42866
A leszerelt szerződéses és hivatásos katonáknak valóban kellene valami keret, hogy az ő tudásuk és tapasztalatuk ne vesszen el teljesen a honvédelem számára.

De a tartalékosok alapvetően nem elsővonalbeli harcoló alakulatok céljára kellenek, sokkal inkább ellátó, őrző, kísérő, szállító, műszaki és egyéb támogató feladatokra, amihez nem kell Rambónak lenniük.
Ja, és inkább ők homokzsákozzanak a gáton, mint a vadászpilóták!
Sztem.

Előzmény: MagyarországKatonái (42853)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42865
Bárcsak érteném a cikket... de ebből is látszik, hogy banánköztársaság. Fico meg Slota gondolom, ott dörzsölték a mocskos kezüket.
Előzmény: M.Zoli (42863)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!