Keresés

Részletes keresés

KissP83 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23622

Szia renesains!

A Cunami egy ritka dolog (bár az utóbbi időbe mintha többször fordult volna elő, mint általában kellene, de hát ilyen alapon nem szabad az utcára sem kimenni, mert bármi lehet :). Most nézem a http://ptwc.weather.gov/ de nincs szó Cunamiról az elmúlt időszakban. Ez a csótányos dolog valami spéci lehet, mert a Kandoomat régen mi is nézegettük, egy 4*-os sziget. A Tripadcvisoron lévő friss képeken sincs semmi. 

Előzmény: renesains (23620)
renesains Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23621

Hát ez nagyon durva, el tudom képzelni hogy meg lehetett mindenki rémülve. Mekkora épület tetején voltatok? Legalább valami komolyabb tégla épólet vagy valami "viskó" volt?

 

Én repcsin éltem át hasonlót, az Antlani Óceaán felett, hatalamas vihar, a gép sülyedt rászkodót stb. Rengetegen sírtak még a 2 stewardes is!! Na én akkor voltam nagyon magam alatt. Minid szerettem repülni, azóta nagyon félek.. 

Előzmény: NagyIs1 (23616)
renesains Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23620

"Szerintem Maldív az a hely, ahol nem jársz jobban ha egyénileg szervezed, rosszabbul viszont járhatsz"

Itt mire célzól? 

 

Igen, így tényleg nagyon nehéz ajánlani valamit, de a negatív véleménykre is kíváncsi vagyok, hogy hova miért nem. Az előttem, szóló csotányos is pl egy olyan ok, ami miatt azt a helyet biztos nem választom.

Cunami???

Úristen ez komoly?? Itt ilyenek előfordulhatnak? Volt valakinek Maldívon hasonló tapasztalata?

 

 

Előzmény: Cheese (23612)
ozik Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23619

Szia NagyIs1!

Szerintem ez borzasztó!!! Nem ez nem normális! Mi még soha nem tapasztaltunk ilyet! Mutasd meg a vezetőnek a ruháid és azonnal kérj kártérítést! Sőt! Vedd fel a kapcsolatot az kirendelt idegenvezetővel és kérd meg, hogy azonnal találjon megoldást és vigyen el benneteket egy másik szigetre! Legyél kemény mert lehet csak az segít! Nem keveset fizettetek az útért és gondolom nem 2 hét múlva repültök vissza! Próbáljanak valami megoldást találni mert szeretnétek élvezni a nyaralást!

Nincs a cégnek aki a szigetet üzemelteti egy másik szigete? Ha van az lenne a legjobb megoldást akkor a szigetnek kellene elvinni titeket! Tapasztalatból tudom, hogy működik! Légy nagyon kemény!

ozik

Előzmény: NagyIs1 (23615)
miyoko Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23618

Nagyon nem tetszik amit írtál, sajnálom hogy így beleválasztottatok. Utánanéztem a neten, a németek nem ajánlják ezt a szigetek, az ő értékelésük szerint csak 2 csillagot ér. A cunamiról persze nem tehetnek, de  a rovarirtást komolyan kellene venniük. Ezek szerint nem áll meg, hogy bárhová mégy, mind szuper lesz. Nekünk Kuramathin szerencsére nem volt rovar, de éreztük a rovarirtó szagát időnként. Próbáljatok meg rovarirtót kérni a recepción és nappal befújni mindent, hátha segít. Remélem a további időtök jobb lesz minden szempontból!

Előzmény: NagyIs1 (23617)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23617

a szigetről: nagyon pici. Snorkelingezni itt nem lehet, bár mindennap hajóval elvisznek egy közeli zátonyra, kb 30percet adnak, de szigorúan vezetővel, aki semmit nem enged...
Az óceán szörnyen szemetes - a szembelévő halászsziget jóvoltjából, ahol hajnali 4.45-kor kezdik - hangosbemondó segítségével - az imájukat. (ezt követően 6.00, majd 3óránként 21.00-ig) Igaz, így a vallásukba is bepillantást nyerünk, de azért ez nem pihentető.
a 5.napon elkezdtük az átszervezést Sunra, de sikertelen...
Itt nincs térkővel kirakva a járda (lsd Sun, Royal), igaz tuti vadregényes, de 6után már nem tudod mire/mibe lépsz mezítláb. (gyér a világítás) mivel mindennap esik, így dagonyázni is lehet a sárban. (lányunk örömére)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23616
Túl vagyunk a cunami riadón. Egy élmény volt. 160szobás a sziget. A vendégeket felszólították, h a szobában lévő mentőmellényeket vegyék fel, útlevél, meg amit akarunk és irány a kiürítési pont. Itt a vendégek, dolgozók sorakoztak. Majd névsorolvasás után felküldtek minket egy tetőre. (dolgozók nélkül, helyhiány) osztottak csomagolt ételt, vizet. Majd a naplemente szépségére próbálták felhívni a figyelmünket. + betettek relaxálós, nyugtató zenét. (édesek) Én itt sírtam el magam. (családostul, terhesen ittveszünk?) Màsok rágyújtottak, telefonàltak, a gyerekek sírtak. Profik voltak, de kihagytam volna. (mindez a 4.napon)


NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23615
Jelenleg Kandooma-n vagyunk (Holiday Inn Hotel). Hajnal van, mindenki alszik csak én nem.
Lenne egy kérdésem: ok, tudom egy szigeten vagyunk, sok rovarral - de az normális, hogy 10centis óriás csótányok rohangálnak a szobában? 2órája dobta ki - takaróval együtt - a férjem az emeletről.
A ruháinkat szétrágták a molyok (itt nincs szekrény, hanem a szabadban lévő fürdőben vannak vállfák) Nagyja ruháinkat visszatettem a böröndbe, de ott meg nem szellőzik. A 4-5 gekko a szobában nem zavar.
Korábban már voltunk Sun-on, Royal-on, de ott ilyeneket nem tapasztaltam.
Szóval NAPPAL minden szép és jó, de az éjszakák...
Lehet, hogy parásnak gondoltok, de a 6éves lányomon ne mászkáljanak, én meg terhes vagyok...
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23614
sziasztok! még nem írtam, de régóta olcaslak Benneteket.
Cheese Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23612

Szerintem Maldív az a hely, ahol nem jársz jobban ha egyénileg szervezed, rosszabbul viszont járhatsz.

 

Valószínűleg azonban senki sem igazán tud olyat ajánlani, ami neked lenne a legjobb -  hiszen honnan tudnánk, hogy mik az igényeid, elvárásaid? Szerintem a legszerencsésebb, ha utánanézel annak hogy melyik sziget milyen, plo. a Mondomaldive-on. Aztán a szimpatikusaknak érdemes (kellő fenntartással persze) utánaolvasni a Tripadvisor-on.

Végül pedig azt ajánlom, konzultálj egy olyan irodával, amelyik otthon van ebben a viszonylatban, hogy ők mit és hogy ajánlanak: én az Araamu Travel-t javaslom, mert jó tapasztalataim vannak velük.

És végül természetesen neked kell dönteni a lehetőségek függvényében.

 

(többiektől bocs, nagyon eltűntem, hamarosan írok még az utazásról)

Előzmény: renesains (23611)
renesains Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23611

Sziasztok,

 

Mi jövőre tervezzük az első utunkat a Maldívra. Azt szeretmém kérdezni, hogy érdemes egyénileg szervezni vagy inkább utazási irodával gondolkodjunk? Nyilván később rengeteg kérdésem lesz, de még most az jutott eszembe, hogy a hiroplán az általában benne van a szállás díjában vagy az külön fizetendő. Nyilván rengeteg kisebb sziget van össze-vissza, de egy ilyen hidroplán repcsi út milyen hosszú lehet?

Esetleg melyik részt tudnátok ajánlani, habár nyilván mindegyik szép, ezért lehet inkább azt kéne kérdeznem, hogy melyik a kevésbé ajánlott?

Köszi

miyoko Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23610

bocs hozzáférés...

Előzmény: miyoko (23609)
miyoko Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23609

Szia Berni07!

 

Sajnos nem tudok érdemben válaszolni mivel mi vittük a laptopot, csak gondolom, hogy ha van internet, akkor hozzáfárásnek is kell lennie!

Előzmény: Berni07 (23606)
ozik Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23608

Szia Inda!

Mindig olvasom a hozzászólásokat! Nem tüntem el csak egy kicsit. Melyik sziget volt a szebb nektek?

A mi nyaralásunk csodás volt! Bármikor visszamennék! De gondolom mindenki így van ezzel! Írd meg, hogy mire vagy kiváncsi és válaszolok!

Ozik

Előzmény: Inda1127 (23605)
Berni07 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 23606

Köszi szépen az infókat! még az nem derült ki számomra a hozzászólásaitokból, hogy vigyük-e a laptopot, vagy tudunk esetleg a recepción vagy valahol netezni. ha nem fontos nem cipelem azt is. köszi!

Inda1127 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 23605
Szia Ozik!
Eltűntél:-)! Milyen volt a nyaralás, a szigetek? Kíváncsi lennék....,nincs kedved egy kicsit írni? Nekünk a Hideaway és Ihuru isteni volt, mind a kettőnek gyönyörű a reefje!
Üdv.: Inda
Előzmény: ozik (23604)
ozik Creative Commons License 2012.04.19 0 0 23604

Szia Tifani2011!

Igen fizettetnek! 4 USD/ kg. Vagy 2 USD/kg attól függ melyik társaság. De lemérik szigorúan és fizetned kell! Próbáljatok beleférni a 20Kg-ba!

Jó nyaralást!!!!

ozik

Előzmény: tifani2011 (23603)
tifani2011 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 23603

sziasztok! Su nIslandre indulunk szombaton Emirates-szel, ahol 30kg a bőröndre a súlyhatár, de azt mondták, hogy a hidroplánnál csak 20kg-t engednek, azon felül többletsúlyt kell fizetni. Van valakinek ezirányú tapasztalata, hogy tényleg így van-e és fizettetnek-e a túlsúlyért?

Előzmény: BodiZ (21518)
MoFe0515 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 23602

Sziasztok! Nincs valaki jelenleg a Sun-on? Kíváncsi lennék milyen az idő, mert ahogy nézegettem elég esős időszakunk lesz! Holnap indulunk, és a 10 napból 5-re esőzést jeleznek! Na, de nem baj, úgyis szuper nyaralásunk, lesz!:-) Tavaly úgy sem kaptunk az esőből.

miyoko Creative Commons License 2012.04.14 0 0 23601

Szia Berni07!

 

Néhány kérdésedre válaszolnék, hátha segít.

 

A jakuzzi beach villák közül szerintem (szigoruan szubjektív) a 140 körüli villák előtt a legszebb a part, mi is főleg ott fürödtünk, pedig a sziget  másik oldalán laktunk sima beach villában, de nem volt gond átsétálni. Itt van a közelben az Eco center is és itt nagyon jól lehet fürödni és snorkellezni is. Kényelmesen bemégy a stégen, nem kell átúszni a korallok fölött, ami azt jelenti, hogy nem kell figyelned az apály-dagály idejét.

Rengeteg hal van ezen a részen, mintha egy akváriumban lennél!

 

Törölköző nem kell, naponta cserélik a fehér benti és a kék strandlepedőket is!

 

Wifi van, óránként 4 $. Mi vettünk két órát és az 3 napig érvényes volt. De nagyon lassú a net erre számíts. Csak pár levelet tudtam írni, igaz azok nem voltak rövidek.

 

Fizetni kártyával és készpénzzel lehet a recepción a nyaralás utolsó estéjén. Mindent még a boltban vett apróságokat is hozzáírják a szobaszámlához és kapsz egy másolatot róla minden alkalommal. Kirándulásokat, hajóbérlést szintén. Mi csak a borravalót adtuk kp-ben a szobapincérnek és az étteremben. A dollár egy kicsit jobb, de eurot is vihetsz.

 

Mi két bőröndöt vittünk 20-20 kg, és két kabintáskát, az egyikben volt a laptop. Ja a fele ruhát fel sem vettük, úgy hoztuk haza.

Ha mégegyszer el tudunk menni 1 bőrönd is elég kettőnknek!

 

Szuper jó helyre mentek, bármikor visszamennénk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De jó, hogy mentek nagyon jóóóóóóóóóóóóóóó  lesz!

Rendkívül kíváncsi leszek, milyen időtök lesz és persze mindenre ha visszajöttél!

JÓ KÉSZÜLŐDÉST!

 

Előzmény: Berni07 (23599)
BodiZ Creative Commons License 2012.04.14 0 0 23600

Szia Berni07!

 

- Jakuzzis beach villába megyünk. Lehet, illetve javasolt választanunk villát? vagy mindegyik előtt okés a part?

Alapból a sziget ad egy villát, de ha nem tetszik általában rugalmasak és átköltöztetnek, ha máshol jobban tetszik és van hely. 

 

- Van-e wifis net? érdemes laptopot vinnünk, vagy ott tudunk esetleg a recepción netezni? csak annyira, hogy a családnak haza tudjunk szólni. telefonon nem tudunk netezni. telefonálni meg drága.

Igen van wifi.

 

- Bécsben is kell szólnunk, hogy Maléig adjuk fel a csomagokat?

Nem szükséges, látják a jegyből, hogy meddig mentek.

 

- Azt hallottam Dubaiban nagyon olcsó az arany. ez igaz? és mennyire? tudtok-e erről vmit? hátha meg tudom fűzni a férjecském hogy vegyen nekem vmit :-))

Háát mostanában az arany ára kicsit magas, azért nagyon olcsónak nem mondanám, de tény, hogy olcsóbb és van választék rendesen.

 

- Van-e vmiféle szabály arra hogy mennyi kézpénzt kell, illetve lehet bevinni maldívra?

Nincs minimum.

 

- Strandtörölközőt is adnak? Vigyünk-e magunkkal egyáltalán törölközőt?

Szerintem nem érdemes, mert adnak kint.

 

- Kézipoggyász az mekkora lehet és milyen súlyú?

Gondolom Emiratessel mentek, ott 30 kg a feladható és 7 kg a kézi.

 

Remélem, tudtam segíteni :)

 

Előzmény: Berni07 (23599)
Berni07 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 23599

Sziasztok!

 

Megy vki még esetleg május 5-én Bécs-Dubai-Male útvonalon Kuramathira?

Én már nagyon izgulok! lenne is pár kérdésem hozzátok:

- Jakuzzis beach villába megyünk. Lehet, illetve javasolt választanunk villát? vagy mindegyik előtt okés a part?

- Van-e wifis net? érdemes laptopot vinnünk, vagy ott tudunk esetleg a recepción netezni? csak annyira, hogy a családnak haza tudjunk szólni. telefonon nem tudunk netezni. telefonálni meg drága.

- Bécsben is kell szólnunk, hogy Maléig adjuk fel a csomagokat?

- Azt hallottam Dubaiban nagyon olcsó az arany. ez igaz? és mennyire? tudtok-e erről vmit? hátha meg tudom fűzni a férjecském hogy vegyen nekem vmit :-))

- Van-e vmiféle szabály arra hogy mennyi kézpénzt kell, illetve lehet bevinni maldívra?

- Strandtörölközőt is adnak? Vigyünk-e magunkkal egyáltalán törölközőt?

- Kézipoggyász az mekkora lehet és milyen súlyú? 

 

Azt hiszem egyenlőre ennyi. Köszi előre is a segítséget. Mindenkinek jó nyaralást!

 

gletschi Creative Commons License 2012.04.07 0 0 23598

Szia Léria64!

 

Vagy a testvérszigetet vagy vizi villát is felkínálnálnak néhány napra.

Előzmény: léria64 (23593)
andi265 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 23597

Majd még teszek fel, most hirtelen ezeket találtam Komandoo-ról.

andi265 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 23596

SZia Léria,

Én írtam Kuredunak anno, hogy hol szeretnénk a villát kapni.

Azt írták, hogy megpróbálják, de nem tudják garantálni.

Én a 240-260 közöttit szerettem volna, és a 248-at kaptuk:)

Írj nekik, mert a másik part tényleg nem túl....hm. csodás.

Előzmény: léria64 (23593)
andi265 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 23595

Szia Léria,

ez persze típusfüggő, de nekem ha Kuredu 5ös, akkor 6os.

Sun és Kuredu 2 nagy sziget. elég sok emberrel. azt éttermek is nagyok stb. Akinek az volt a csúcs, az Komandoot nem fogja szeretni. Nekem egy kicsit a vége felé sok volt az embermennyiség. Komandoo egy pici sziget, 500 x 80 méteres. kb.  Érkezéskor igazi gyümölcskoktél, házikészítésű kókuszfagyi. Na itt elfogott a Maldív-érzés igazán!!! Olyan hangulatos volt. 10 nap Kuredu után érzed a különbséget. Ha megint mennék, már előbb átmennék….

A sziget gyönyörű, tiszta, ápolt, kevés ember, hangulatos étterem, nagyon jó ételek. Olyan, mint Kuredun, csak még színvonalasabb minőségben. Teraszon terítenek a csillagok alatt, ami Kuredun nincs csak ha a Sangu-ban vagy O-ban vagy. Parton vacsoránál grilleznek friss halat, steak-et, zöldségeket. Reggelihez nem kell kérned a gyümölcslevet, ki van téve, Kuredun nincs.

Persze ez a kevesebb ember miatt is van, de sokkal jobban ügyelnek a részletekre, figyelmesebbek. A személyzet szuper volt! Mi jacuzzi water villa-ban voltunk, ami azért nem keveset adott az élményhez.:)

A sziget reefje gyönyörű, hatalmas élő korallok vannak. Van a sziget körül hullámtörő, de minket nem zavart, mert ez egész olyan szép, hogy észre sem veszed. A reef szinte gyalog elérhető, a vízi villák és az Aqua étterem közötti hosszú sávban vannak. Kuredunak alig van reefje és nem ilyen!!!!! Jó van ott is látnivaló, de ez más, ide hozzák onnan snorizni az embereket…..! A víz kristály tiszta, persze. Teknősök, ráják, cápák, rengeteg kishal a partközelben. Nincs medencéje, de kinek kell ilyen környezetben??? Bár tervezik építeni hamarosan.

 

Nekünk olyan volt, mintha egy újabb nyaralás kezdődött volna. Nyugis volt, szép, csendes, ápolt, tiszta. Nagyon!!!!!

Itt van a beachen napernyő, saját kis bár van a parton, nem kell sétálni az italodért. Minden délelőtt és délután gyümölcs smoothie-t kapsz és hideg frissítő törcsit a beachen.

Szóval mi imádtuk!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Bandos (23594)
Bandos Creative Commons License 2012.04.01 0 0 23594

Szia Andi265,

 

Köszönjük a Kuredu beszámolót.

Nagyon szeretnénk viszont több infót is kapni Komandoo-ról! Mi az, ami annyira megfogott abban a szigetben? Miben jobb, szebb, mint Kuredu vagy Sun Island? Melyik villatipusban voltatok ott? Tényleg olyan klassz reef-je van?

 

Bandos

Előzmény: andi265 (23592)
léria64 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 23593

Szia Andi265,

számunkra elkezdődött a visszaszámlálás.Nekem is az a véleményem hogy a Koamas beach villák szebb tengerparton vannak(interneten talált képek alapján)köszi a megerősitést,ti a recepción válszthattátok ki  melyik részén kaptatok villát,vagy már úgy történt a foglalás.A mi utazási irodánk nem habsúlyozta ki a 2 lehetőséget én a resort honlapján találtam rá,amikor megkérdeztem őket eléggé elbizonytalanodtak,és azt a választ kaptam az a helyszinen dől el.Ti  koamas villában voltatok?Megnéztem a testvérszigetet,a Komando valóban csodálatos,a felszereltség ugyanaz mint a Kuredun,csak medence nélkül gondolom?Ti akkor az utolsó pár napot a Komandoon töltöttétek,nem is tudtam hogy ilyen lehetőségek fennállnak.Szivessen elfogadnánk mi is.Nekünk ez az első utunk a Maldiv-szigetekre,nagy örömmel boldogan várjuk egy kitűnö nyaralás reményében.Kérlek tölts fel pár képet,mindannyiunk örömére.köszönöm válaszod,és irj bármi eszedbe jut,az izgalomtól már nem is tudom mit kérdezzek,de minden jó tanácsot szivből köszönök.

üdv,léria64

Előzmény: andi265 (23592)
andi265 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 23592

Szia Léria64,

Bocs a késői válaszért, csak most van időm.

Március 19-én jöttünk haza Kureduról.

Akkor sorban: Dohában elég az átszállásra az 1óra 20perc. Nagyon gyorsan megy ott minden és elég kicsi a reptér. A géptől is busz visz meg oda is az fog. Nincs dokkoló kapu. Szóval no para, és amúgy sem nagyon tudnál ott mit csinálni, elég kevés étterem stb. van. A csomag menjen Malé-ig, az nem szokott gond lenni. Úgy adjátok fel már itt. A 25 Dollár törölve van tényleg.

Kuredu szuper volt nagyon. Nekem ez a második utam volt (első Sun Island volt). Ez is nagy sziget, cipő nem kell, csak papucs.

Seaplane kb. óránként lehet, mi ennyit vártunk. Fényképező kéznél legyen, gyönyörű! A becsekkolás gyors volt, de semmi extra. Jó hideg üdítő és nedves kendő volt. A beach villák a legszebb parton vannak, kivéve az O villákat, nekem az a part nem tetszett annyira. Hullámtörő van előtte. Viszont a bárjuk és a medence kellemes, nyugis, nincsnek gyerekek. (Félre ne érts, szeretem őket, de itt nem erre vágyik az ember.)

3 részre van osztva a sziget: O, Sangu és a fő rész Kuredu. Ha all Inben vagytok és nincs gyerek akkor reggeli ebéd bármelyik étteremben lehet, vacsorához foglalni kell előre ha nem a kirendelt étteremben akartok. Mi nem vacsoráztunk máshol mert a KOamas is szuper volt. Az ételek nagyon jók, sok és változatos, az édességek pedig felérnek egy merénylettel!!!!! + 3 kilóL

A housereef nem olyan különleges, de jobb mint Sun volt. Viszont azért van látnivaló, teknősök, cápák…a szokásos. A part nagyon finom homokos, főleg a Sangu vége felé a déli oldalon.

Ha még kérdésed van, írj nyugodtan. van még pár tippem hozzá.

Mi az utolsó pár napban kiváncsiságból átigazoltunk Komandoo-ra, ez egy testvérszigetük és néha felajánlják beach villától felfelé a vendégeknek. 30 perces hajóút Kureduról.

Na Komandoo…..az egy mese!!!!!  Ha mégegyszer tehetném, már korábban átmentünk volna.

 

 

Előzmény: léria64 (23572)
noemi82 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 23591

Sziasztok.

Töltök fel pár képet a tavaly novemberi Filitheyo - Athuruga utunkról. Remélem tetszeni fognak:-)

 

Utazás Maldívra:

Filitheyo:

Átutazás Athurugára és Athuruga:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!