Keresés

Részletes keresés

fvcc Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10319

Bocsi, tudatlan vagyok. MG és ME superom volt, ME nem...

Előzmény: BUSZNYI (10316)
balage_hu Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10318

Igen, van. Már használtam is, próbálgatom a hatását. Fénymérés után a témának megfelelően lehet korrigálni, a keresőben pedig ellenőrizhető az érték (zársebesség változása).

Előzmény: BUSZNYI (10317)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10317

Bocs, expo korrekció van az Me-n is :-)

Előzmény: BUSZNYI (10316)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10316

ME, MG, MV ezek kb. ugyan azt tudják. záridő automatikát. 

 

Sándornak igaza van ME super vagy SuperA kb. egy árban vannak (5000ft) és ott már van expó korrekció meg minden csili vili. Nem csak 1/1000 tud a váz hanem 1/2000 is (SuperA).

Előzmény: fvcc (10314)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10315

Az ME egyszerű időautomata.

Előzmény: fvcc (10314)
fvcc Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10314

Az nem az MG?

Előzmény: BUSZNYI (10312)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10313

Érdemes lenne beszerezned egy ME Super vázat, azzal több beleszólásod lenne a képek alakulásába.

Előzmény: balage_hu (10308)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10312

Az a szerencse, hogy az Pentax ME nem bonyolult gép. Gyakorlatilag folyamatos AV módban van. Te állítod a blendét ő meg állítja a záridőt. Ennyi.

A képek nem rosszak ;-)

Előzmény: balage_hu (10308)
balage_hu Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10311

Van lehetőségem nagyítani is, ha úgy gondolom. Van egy fotóstúdió Győrben, ahol biztosítják a feltételeket, hogy magam csinálhassam.
Később, ha már több képem lesz, szeretnék válogatni belőle nagyításra is.
Középiskolás koromból vannak képeim, amiket Smena géppel készítettem és apukám hívta elő a fürdőszobában :)

Előzmény: Törölt nick (10309)
-Minarik- Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10310

Gratula es kitartas!

En idonkent szetsEdem a scannert es belulrol is takaritom az uveglapokat.

A szosz valoban gond, de ha nem nagyitassz, hanem nyomtatsz, akkor PS-sel ki lehet takaritani pillanatok alatt.

Előzmény: balage_hu (10308)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10309

Szia! És csak a szkennelés a cél, vagy szeretnél esetleg analóg nagyításokat is majd?

Előzmény: balage_hu (10308)
balage_hu Creative Commons License 2015.02.09 0 0 10308

Sziasztok!

Lelkes amatőrként elkezdtem FF filmre fotózni.

Syrex-ben vett Foma vegyszerekkel hívok otthon, gyári időkkel. A kész negatívot szkennelem.

Még gyakorlom a gép használatát is (Pentax ME).

Ide már töltöttem fel belőle pár képet:
https://www.flickr.com/photos/7meter/sets/72157650006205057/

Szkennelés előtt eléggé figyelni kell hogy a szkenner és a negatív is pormentes legyen, a képeken látszik pár szösz :)

Üdv:

Balage

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 10307

Szia! Akkor írjál valami olyat, ami előreviszi azt akit érdekel az ff analóg technika  ;-)))))

Előzmény: derült ég (10306)
derült ég Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 10306

Már a vízcsapbol is te folysz a nagy csendben...

Előzmény: Törölt nick (10305)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 10305

Mert éppen, most is nagy a csend, ezért annak aki idetalál egy kis olvasnivaló:

(csak akit érdekel az analóg ff. technika)  ide kattint:  

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” talál egy felsorolást (linkek) azokról a hozzászólásokról, amiben többek közt én is leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér fényképezéssel és laborálással kapcsolatban. Persze van ott más is   ;-))))))  

képfaragó Creative Commons License 2015.02.05 0 0 10304

Keresek 80mm Apo-rodagon-N objektívet.

képfaragó Creative Commons License 2015.01.29 0 0 10303

Ezt az információt is köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (10302)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 10302

Anno ebből épült volna, csak belebotlottam egy linhof fejbe, amibe a nega tartó volt az igazi ajándék.

 

 

Gyártó Rhino

Ledek száma     60db EPISTAR SMD5050 LED/m

Fényáram          900 Lm/m

Teljesítmény     14,4 W/m

Tápfeszültség    12 V DC

Világítási szög   120°

Kiemelt               Nem

Dimmerelhető igen

Védettség          IP20, beltérre

Élettartam         Nem

Garancia            Nem

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 10301

Akkor arra gondoltam, hogy fogok egy nyáklapot ami pont befér az izzó helyére a Laborator 1200 –ba, és ahhoz kellett volna annyi LED, főleg, hogy ménnél nagyobb fényerőt kapjak (A 250W feszített izzó helyett.) Meg alkalomadtán a diffúzorhoz is elég legyen.

Előzmény: képfaragó (10300)
képfaragó Creative Commons License 2015.01.28 0 0 10300

Köszönöm, alkalomadtán felhívlak, vagy valahol személyesen beszélgethetünk. Egyenlőre még be kell szereznem néhány kelléket, mert nagyítógépem van, de hiányzik pár dolog, például a nagyítóobjektív, exponálóóra.

Keresem a gyors ,,szkennelési" megoldást is kizárólag csíkmásolat helyett a válogatáshoz és archiváláshoz. Szóval csak töröm a fejem és szóba került a LEDes megoldás is.

Ma már vannak komolyabb teljesítményű ledek, aligha kell 500 darab.

Előzmény: Törölt nick (10299)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 10299

Szia! Ha jól tudom Gyimesbükki kartács kísérletezett vele, de majd megmondja ha nem.

Amit én elképzeltem anno, ahhoz kéne 500 LED aminek akkor darabja 900HUF volt, így akkor halasztottam.

Előzmény: képfaragó (10298)
képfaragó Creative Commons License 2015.01.27 0 0 10298

Használ valaki ledes fényforrást a nagyítógépében?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 10297

Szia! Van klub  ;-))))

 

Van akinek több hozzászólása is van mint nekem, és rövidebb idő alatt, ráadásul több topikban is...

  ;-)))))))  Mellesleg az kb. évi 508 hsz. / év az azért szerintem nem is sok, kevesebb mint napi 2 ;-)

Előzmény: ötfelezős (10296)
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.26 0 0 10296

Csak ebben a topicban van 2540 hozzászólásod. :) EZ már fóliáns. :)

 

Elolvasván a bemutatkozásod, csak úgy érdekel, hogy még van fotóklub a BMK-ban?

Előzmény: Törölt nick (10295)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 10295

Annak aki idetalált, most nagy éppen a csend, ezért ha valakit érdekel az analóg ff. technika és ide kattint:   http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” talál egy felsorolást (linkek) azokról a hozzászólásokról, amiben többek közt én is leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér fényképezéssel és laborálással kapcsolatban. Persze van ott más is   ;-))))))  

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10294

Ja, válaszoltam a mélre megkaptad?

Előzmény: BUSZNYI (10290)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10293

„Nekem is van itthon még vagy 15-20 tekercs Forte.”

 

- Add nekem, jó lesz műterhelésnek  ;-))))

 

Egyébként, amit említesz hívást, Forte100 / PMK még a legtisztességesebb variáció szerintem, Roll –ban még viszonylag nagyítható 24 x 30 –ig, csak nem szabad közelről nézni  ;-)))), érdekes módon nem is annyira rettenetes kemény, mint más hívókban ISO25 mellett.

Előzmény: BUSZNYI (10290)
-Minarik- Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10292

10-15 bérhívas  arabol jo esellyel tudsz venni egy olcso hivotankot, egy zacsko hivot es fixirt. 5 liter hivoban allotankban (2 teki/hivassal) 20 tekercset elo tudsz hivni. 

Ja jell egy jo homero is. 

Csak azert emlitem, mert a hivas is fontos resze a folyamatbak. 

Előzmény: majmokbolygoja (10291)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10291

Nyilván nem ezzel fogom a pulizter díjas képemet lőni, de tényleg jó arra, hogy az ember egyik tekercset fűzze a másik után, lelkifurdalás nélkül. Nem tudom, hogy hol hivatom, én nem tudok hívni (nem is akarok, megmondom őszintén). Ha olyan képeket csinálok, amelyek valóban számítanak, akkor Tmax. De pld én rendszeresen végigjárom a nagy majálisokat, népünnepélyeket, ahol szívem szerint 6-8-10 tekercset is ellőnék, és azért Tmax400-al az kicsit necces. Ezt meg nem sajnálom. Főleg ha találok olcsó hívóhelyet. A Tmaxokat a Lab4artban hívják nekem, ahol annyira nem számít a pénz, mert 1, max 2 tekercset adok be, és ott Tmax hívóval hívja az ember 800Ft/tekercs. Nagyon jól hívja egyébként. De 6-8 tekercsnél már nem mindegy. A fő baj mindig a scannelés, az a csillagászati összeg. Tudom, be kéne ruháznom egy jó scannerre, de az olyan scannerek, amikkel ezeken a helyeken scannelnek, olyan drágák, hogy abból bérscannelésben is scanneltetek 15 évig.

Előzmény: BUSZNYI (10290)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.01.15 0 0 10290

Nekem is van itthon még vagy 15-20 tekercs Forte. Hogy is mondjam. Ezek annak idején sem képviselték a csúcs minőséget. Csak nem volt más, vagy nem volt másra pénzem. B31 el kísérletezgettünk piróban hívni 25 iso-ra exponálni de nem lett belőle t-max akkor sem. Sokkal jobb lett, de a végén maradt (nekem) az iso 100 és a mosolygás a szemcsén. Ponénkodni, gyerekeket fotózni, hangulatot teremteni jó de ha "minőség" kell, szerintem felejtős. Ennek ellenére van aki erre gerjed, és állítja, hogy ettől a karaktertől lesznek jók a képei. 

Kinek kinek érzése szerint.

Előzmény: majmokbolygoja (10286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!