Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2868
És jelentem, szerencsésen túlélt egy glettelés-falcsiszolás-festés-tapétázást az összes borzalmával és finom porával együtt, kutya baja.:p :)
Előzmény: tunderlala-3 (2867)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2867

Szia!

 

Az enyém a zcx6205

Előzmény: nagya2 (2866)
nagya2 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2866

Hali!!

A Tündérlala által dicsöitett zcx6201-es most akcióban van a euronics-ban valami 18000-es árért.

Az én Samsung 9150-esem is nagyon jól szív, csak kérdés a macskaalom golyót hogyan viselné el?

Üdv Nagya

Előzmény: Nana__ (2862)
k2fron Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2864
Hali.

Nekünk is egy porzsák nélküli csodánk volt, (centrixx, vagy mi) ott is eltömődött a szűrő, oszt nem győztük a mocskot kézzel tépkedni róla, és ekkor persze szívni sem szívott már... (meg írtó büdös is volt :(( )
Tehát akkorát rúgtam bele, amekkorát kell, bementem a hozzánk legközelebbi műszaki bótba' és vettem egy porzsákos, HEPA szűrős 1600W-os Zanussit, akciósan
18 ezerért... Azóta béke és nyugalom van minálunk, a gép meg szív mint az ökör... :)

Én saját tapasztalatból csak a porzsákosat ajánlom...
Előzmény: Nana__ (2862)
Nana__ Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2862
Közben nézegettem hasonló Bosch porszívókat: (nem tudom, ez mennyivel rosszabb: BOSCH BX32100 zsák nélküli porszívó),

a következő olvasói véleményt fűzték hozzá:

(azért veszem komolyan, mert én is hasonló gonddal küzködök jelenleg)

"Rendszeresen használjuk. Szinte lehetetlenné teszi a takarítást. A szűrőket egy 2x3 méteres szőnyeg porszívózása után pucolni kell, mert egyszerűen nem sziv tovább. A lakásban nincs állat, és 3 felnőtt ember használja, tehát nincs piszok. A két szoba hallos lakást nem lehet vágigporszívózni egy szűrőpucolással.
Rendkívül rossz a véleményünk, és még csak nem is egy olcsó porszívó.
Meg lennék lepve, ha nem kapnának rossz visszajelzésekt."

Vajon, amit te ajánlottál, az is ilyen rendszerű, vagy tudsz róla valami bővebbet, netán használtál olyat? (Ha nem, akkor nem kockáztatok (csak remélem): Tango Plus...)
Előzmény: k2fron (2861)
k2fron Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2861
Jaja... az a ződ' nekem is "szúrja" a szememet! :)
Előzmény: Nana__ (2857)
Nana__ Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2858
Igen, ezt is nézem :)
Előzmény: Törölt nick (2854)
Nana__ Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2857
Hú, már nézem is őket, jól hangzanak...
Előzmény: k2fron (2855)
k2fron Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2855
Üdv.

eBolt.hu

Bosch BX31800 porzsák nélküli porszívó leírás
1800 W teljesítmény, porzsák nélküli, dupla ciklon rendszerű technológia, szívóerő-szabályzás, teleszkópos fém szívócső, automata kefe, résszívó- és bútorkefe, AirClean II szűrőrendszer, 2,5 l portartály, portartály telítettség kijelző, parkoló állás, 10 m hatósugár

35,748 Ft



Bosch BSG62030 porszívó leírás
Könnyű géptárolás, 2000W teljesítmény, Szívóereje beállítható, 3, 3 literes porzsák, Teleszkópos cső, Testmagassághoz állítható, 3 db 360°-ban forgatható kerék, Porszívó hatósugara 10 méter, Univerzális padló- és szőnyegkefe, Lapos és hosszú szívófej és bútorkefe

32,928 Ft

Előzmény: Nana__ (2852)
Nana__ Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2852
Szervusztok,

Segítséget szeretnék kérni.

Szükségem van egy porszívóra, ami strapabíró, tartós (ezalatt azt értem, hogy 3-4 évet kibír).

Nyolc macska mellé (a gyereket meg sem említem, 2% koszt sem csinál ehhez képest), megközelítőleg 100 nm területre, napi/heti használatra, megesik, hogy sokáig nincsen kedvünk porszívózni, olyankor nagymennyiségű por/szőr halmozódik fel. Ill. macskaalomszemcsék, ami kemény, nehéz.

Szívesebben használnék porzsák nélküli porszívót, mert a porzsák megvásárlása, ürítése gyakran hetekre (ezt csak a fórumra írom, de valójában akár tovább is) megakasztja a folyamatot. :(

Keményburkolatos a lakás, szőnyegeink kicsik vannak, vagy vékonyak, azokhoz nem kell semmi extra, ugyanakkor a kárpitfelületeket is jó volna vele pucolni. Azt hiszem, ez sem extra.

Nagyon fontos az erős fém cső, és hogy a zugokhoz (zegzugos a lakás, telepakolva), jól hozzá tudjak férni. Amennyire lehet, a nagy szívóerő...

Nem vagyunk sem allergiásak, sem pedig tisztaságmániások, tehát minimális mennyiségű por visszaszivárgása a légtérbe nem zavar, HEPA szűrő, egyéb extrák nem érdekelnek. Minél egyszerűbb, annál jobb.

Ami érdekes, hogy könnyen legyen üríthető. (Ha olyankor sok por távozik, az se baj, ki tudok menni vele a teraszra.)

Nade. Sajnos az utóbbi időben vettem egy, a nevére sem emlékszem, porszívót, sürgősen, és gazdaságosan - képzelhetitek. Régen lehetett ilyet csinálni és porszívózni egyszerre, hát ez most nem jött be, mindenesetre a férjem szívbajt kap, ha két hónappal később nagyon sokat adnék egy másikért. Olyan 40-45k (szívem szerint inkább 30) lenne rá.

A korábbi tapasztalataim alapján a Samsungokat szerettem nagyon. Jó szolgálatot tettek, ameddig működtek, élveztem velük a munkát, de az gyanús, hogy ez sosem tartott 1,5-2 évnél tovább. Sem drágább, sem olcsóbb típussal. Igaz, minden esetben megvolt az esélye, hogy talán minimális víz okozta a bajt... A febe tudja.

Most nem akarom elkapkodni, van is (kár, hogy nem szív).

A korábbi Samsungom fémcsöve megvan, tehát ha pl. műanyagcsöveset ajánlotok, amihez illeszkedhet/illeszkedik (ehhez nyilván meg kell mérnem az átmérőjét...), akkor az is jó lehet.

Kérdésem is van: régebben sok olyan készüléket láttam, aminek a portokja a cső melletti kis palackformájú izé volt, volt is ilyen, 2 db nálam kölcsönben és nagyon kényelmes volt, most viszont ezeket a kerek, közepükben szűrőt tartalmazó tartályokat látom, ami azért ijeszt meg, mert az én olcsó vackomban van ilyen és ez, konkrétan, nem túl jó. Ezeknél a tartályoknál mire kell figyelni?

Kompromisszumot tudok kötni a porzsáknál, ha legalább textil van hozzá, ill. esetleg az árnál, ha valami nagyon-nagyon jót javasoltok, de nekem ennél sokkal többet azért sem ér, mert nem a háztartás a kedvenc elfoglaltságom, tehát nem szeretnék befektetni monjduk egy Miélébe. (Ha szeretnék, egyszerűen tudnék dönteni.)

Tehát. Adjatok tanácsot, mert olvasgatok, visszafelé is. Nézegetek honlapokat is, de a műszaki specifikáció alapján nem tudom eldönteni. Abból nem derülnek ki a valós tapasztalatok.

Köszönettel,
Nana__
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 2851

Szia!

Elajándékoztam. Köszönöm az érdeklődésedet. Pénzért nem volt lelkiismeretem odaadni.

Előzmény: martin555 (2850)
martin555 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 2850

szia Zsolti!

 

eladó még a samsung SC7060 porszívód?

 

üdv, Marci.

Előzmény: Zsolti2003 (79)
nagya2 Creative Commons License 2008.05.02 0 0 2849

Hali Lacivili!!!

Anyámnak is olyan van,sajnos:-(

Nem tudom mivel beszélte rá az ügynök, de szivessen kihivnám egy porszívó párbajra(<>#&@{})

Szegény anyám hallgat is azóta eleget tőlem, hogy hogyan lehetett ilyen balek.

Ez a Dyson ez tetszik illen rendszerü a Samsungom is :-)

Üdv Nagya

Teaway Creative Commons License 2008.05.02 0 0 2848
Garanciamegvonás jár érte, mert nem rendeltetésszerű a használat:)
Előzmény: tunderlala-3 (2845)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2847

:D

 

Azééé csinálják, hogy kihasználják eme fontos tulajdonságot, ha már eccer ennyit fizettek érte.:))))

Előzmény: Törölt nick (2846)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2845
Viszont remekül lehet páros lábbal a tetején ugrálni, ezt kell megfizetni benne.;) Nagyon röhögtünk, mikor az ügynök ezt hozta fel az egyik legnagyobb érvként....be is mutatta....pedig volt vagy 100 kiló a pasas....:O :DDD
Előzmény: Lacivill (2841)
Teaway Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2844
Mert túl nagy hasznot tesz rá.
Előzmény: Törölt nick (2843)
Teaway Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2842
Igen, itthon 60 pénz.
Előzmény: Törölt nick (2840)
Lacivill Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2841

Az elmúlt héten megnéztem közelebbről munka közben egy 400 ezres Lux-ot.

Csendesebb, és erősebben szív, mint egy elektrolux.

De ugyanúgy jó meleg levegőt fuj kifele, szóval nem ér meg 18 porszivó árát, szerintem............

Teaway Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2839
Ja.
Londonban meg £199,-
Előzmény: Törölt nick (2838)
Teaway Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2837
"rendeznénk egy porszívós találkozót, és hozná mindenki a saját kedvencét. :)))"

Hű, akkor meg kell néznem a madaras lecsóban a Dyson DC19-et:)
Előzmény: Törölt nick (2833)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2836
Mindenkinke jogában áll saját akarata szerint vásárolni.
Előzmény: tunderlala-3 (2835)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2835

Én úgy láttam a honlapon anno, hogy kimondottan vannak háztartási, és ipari célokra készült gépei a mielének.

Nem baj, hogy tartós, persze, hogy nem, ez a nagy erénye :p....csak nem mindenkinek éri meg 20 évre vásárolni ht. gépet, inkább fizeti a felét cca., és bírja csak 10 évig, az elég....addig fejlődik a technika megint egy nagyot, és akkor vesz egy új, az akkora elvárásoknak mindenben megfelelő gépet...sokan gondolkoznak így, nem pedig "csóróságból" nem invesztálnak be egy mielébe.....a környezetszennyezés terén igazad van, de ez csak egy kis szelet sajnos, nem ezen múlik....

Előzmény: Zsolti2003 (2832)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2834

Persze ez nyilván úgy lenne baba, ha mondjuk rendeznénk egy porszívós találkozót, és hozná mindenki a saját kedvencét. :)))

 

Ne legyen 20, csak 10 év múlva.....és persze a mostani "kedvenccel" kellene menni mindenkinek :p ;) .....lehet, hogy mi dirib-darabban/roncsként vinnénk magunkkal.... hát, érdemes lenne megrendezni majdan, nagyon vizuális vagyok, látom a képet magam előtt, és most nagyon vigyorgok rajta.:DDD

Előzmény: Törölt nick (2833)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2832

Mi másra gyártanák, mint háztartási használatra?  Miért lenne baj, hogy tartós?

Ilyennek kéne lennie a többinek is. Azok hápognak, akik gyenge minőséget vesznek. Aki olcsót vásáról, az csak látszólagosan olcsó, mert rövid időn belül dobhatja ki. Környezetszennyezésről ne is beszéljünk. Nem beszélve arról, hogy kínlódik más termék gyenge minőségével. A Miele porszívóban rengeteg erőtartalék van. Takarítási hatékonyságából szinte nem lehet megérezni, ha tele van a porzsákja. A porzsák tökéletesen illeszkedik a rekeszébe, semmi porosodás nincs.

Előzmény: zabadakk (2831)
zabadakk Creative Commons License 2008.04.30 0 0 2831

Drága az igaz, de ha megnézel valami aukciós portált, még a sok-sok éves Miéle mosógépeket is adják -veszik, árulják, de más márka már nem is rúg labdába.

 

A Miele cuccokat nem igazán háztartásokba gyártják, hanem professzionális felhasználásra. Háztartási célra megvenni olyan, mint amire azt szoktuk mondani, hogy "ágyúval verébre"... :-)

 

A nyocvanas évek elején dolgoztam egy német egyetemen és a vendégházban volt egy Miele mosógép, amit mindenki használt, szinte folyton ment. 2 évvel ezelőtt néhány napig újra abban a vendégházban laktam és még mindig ugyanaz a mosógép üzemelt ott! :-)))

Előzmény: Törölt nick (2818)
zabadakk Creative Commons License 2008.04.30 0 0 2830

A Philipseket a tulajok némelyike szidta, mert a gép a szívócső találkozásánál poros. Azaz ott olyan mintha jönne ki a por.

 

 

Megvizsgáltam a sajátomat részletesen. Nem, nem jön ott ki a por, hanem befelé megy! :-)  Ahogy a cső becsatlakozik, ott ugye forgatható a csonk, hiszen másképp tönkremenne a szívócső. Ha pedig forog, akkor pici rés mindig van. Az óriási szívóerő miatt ott is szív be egy picike port, de nem számottevő.

 

Ami megdöbbentett, hogy kőkeményre teleszívta a porzsákot, miközben észrevehetően nem csökkent a szívóteljesítménye. Kivettem a porzsákot és a közvetlenül a porzsák mögött levő első beépített szűrő HÓFEHÉR volt. Hihetetlenül jó ez az S-bag porzsák.

 

A múltkor említettem, hogy a Sini nevű cégnél alkalmanként leárazzák és 5 db-ot lehet kapni 380 Ft-ért.

Előzmény: Törölt nick (2814)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 2829

Egy keménypadlós lakás tisztább, és könnyebb is takarítani.

Igen, sokkal tisztább és egészségesebb, viszont időben szerintem 2x tovább tart, míg alaposan kitakarítod....úgy értem, ahhoz, hogy vizuálisan tisztának látsszon, egy szőnyegpadlósat elég, ha felporszívózol és már elégedetten hátradőlhetsz, míg egy keménypadlósat először felporszívózol, utána pedig fel is kell mosni, hogy igazán szép legyen....a parketta annyira azért nem igényli ezt, mint a járólap, nálunk ebből is sok van sajna, ráadásul kényes nagyon, ha most burkoltatnék, nem félnék a sötétebb színtől, mint anno....akkor azt hittem, hogy azon jobban meglátszik minden, de nem, épp ellenkezőleg, a világos járólapon már méterekről ordít még egy hangya is.:s :(((

Előzmény: Törölt nick (2826)
kakaduuu Creative Commons License 2008.04.29 0 0 2828

Szia Nagya!

 

Az én Samsungom is csúcsnak számított nekem, főleg a 10 éves 1200 W Electrolux után. Nagyon szerettük egymást míg, az a nyavalyás tartály el nem kezdett "használódni". Ugyan is vékony kis műanyagból van, a  porszívó elég rendesen felmelegszik (ez se normális), szal deformálodott szépen, bár ez szabad szemmel nem észrevehető, de épp eléggé annyira, h nem zár már tökéletesen, így a szösz ött csüng kivül a fedő és a tartály találozásának a szélén, na és a tartálytartó-rekesz belsejében.

A Tiéd már bizti fejlesztés, mert 9-el kezdődik, remélem tartósabb lesz.

 

 

Most néztem egy Boscht Proanimal Hair típust (bizar név, foggalmam sincs mitől pro, mindegy), most találtam hozzá jó árat. 2400 W, azt nem is értem minek egy háztatási porszívónak. De van turbó feje, ami nekem a heppem, meg Bosch. Ismeri valaki?

Előzmény: nagya2 (2827)
nagya2 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 2827

Hali Kakaduuu!

Az enyém a legújabb multiciklon fejlesztés (illen az lg, dyson) nagyon jól megszüri a port.

A sziváserejéröl annyit, hogy az asszony nem tudta eltolni a fejet maxon , csak ha visszavette:-)

A tartósság meg majd kiderül.

Üdv Nagya

Előzmény: kakaduuu (2819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!