Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7519
Remélem, ez most elmegy első nekifutásra.
Előzmény: Hpasp (7518)
Hpasp Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7518
"... Jászberényben a tüzér ezred külső lőszerraktárát..."

Hopp, és az hol volt?
Előzmény: Volt tüzér (7515)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7517
Nem volt egyszerű dolog, de csak elküldtem, amit akartam.
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7516
És itt a hozzászólásból hiányzó 1. kép.
Előzmény: Volt tüzér (7515)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7515

Na akkor megpróbálom, hátha most nem nyeli le. Itt a szöveg.

Az istenit neki! Egy hosszú hozzászólásom szállt el. Megpróbálom ismét, hátha minden eszembe jut, amit leírtam.

Na szóval:

Jászberényben a tüzér ezred külső lőszerraktárját és a helyőrségi becsületsüllyesztőt leszámítva két katonai objektum volt. (1. kép) A nagykátai út mellett a tüzér laktanya, a Jásztelki út mellett meg az Öreg laktanya.

A Nagykátai úti tüzér laktanyában (2. kép) székelt a tartalékos tiszti iskola, egy 122-es tarackos tüzér ezred, valamint a R-70-es osztály. Igazából komoly műszaki létesítmény nem választotta el az alakulatokat, csupán kerítés volt a laktanyán belül. Nemrég jártam a területen, de a régi dolgokra már nem nagyon lehet ráismerni, mert ipari park, vállalkozói központ és Aldi áruház van bent. (Ez itt nem a reklám helye)

Az öreg laktanya (3. kép) nem véletlenül öreg, még a múlt - múlt században létesült. A háborúig a mittudom én hányas gyalogezred állomásozott itt. Az alakulatról annyit kell tudni, hogy ez az ezred része volt a gyorshadtestnek, amely kerékpárral vett részt Erdély visszafoglalásában. Ebben a laktanyában alakult meg a háború végén a demokratikus hadsereg 1. gyaloghadosztálya, akik valóságosan is részt vettek a háborúban. (A 6. hadosztály Debrecenben alakult meg, és valójában ez volt az első) Ebben a laktanyában az én időmben a MN 5. EÜ dandárja (5. tábori kórház) működött, és Eü anyagellátó központ.

Más katonai objektum a környéken nem volt, de nem is nagyon lehetett eldugni, mert kifejezetten nem erdős, sík vidék az egész. Gyerekkoromban elég rendesen fel tudtuk fedezni az egészet.

Előzmény: Volt tüzér (7514)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7514

Az istenit neki! Egy hosszú hozzászólásom szállt el. Megpróbálom ismét, hátha minden eszembe jut, amit leírtam.

Na szóval:

Jászberényben a tüzér ezred külső lőszerraktárját és a helyőrségi becsületsüllyesztőt leszámítva két katborder=0>

Előzmény: Hpasp (7509)
hadsz Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7513

a lemaradt szöveg:

 

Miközben a helikoptert vezette,nekem volt alkalmam fényképezni.Mivel Galgamácsa is útba esett és már messziről feltűntek a jellegzetes tornyok,kicsit közelebbről is szemügyre vettük az ojjektumot.Az antennák /illetve ami maradt belőlük/ a tornyok tövében hevernek,láthatóan nem fordítottak sok gondot a leszerelésükre...

Előzmény: hadsz (7511)
Hpasp Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7512
A Tapolcai Luna osztály már volt szerintem:
hadsz Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7511

Üdv Mindenkinek!

 

Tegnap délelőtt volt szerencsém Jagger3 kollégával végigrepülni egy Budaörs - Jobbágyi - Budaörs útvsrc="https://img.index.hu/imgfrm/5/0/9/2/THM_0005655092.jpg" border=0>

Hpasp Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7510
Nagykanizsa?
Előzmény: Hpasp (7509)
Hpasp Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7509
Akkor már csak a Tatai, Nagykanizsai, és Jászberényi osztály hiányzik...
... gondolom ők is bekerített erdőben keresendőek.
Előzmény: charlie21 (7508)
charlie21 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7508

 

Ez nyíregyháza mellet van aktívnak tünik....

bodrostomi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7507
Komolyabb épületeknek sem léteznek már a terveik. (Sajnos) Szerintem kevés az esély rá, hogy teljes tervdokumentációt megtaláljon valaki.
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7506

A honvédségi építkezéseket annak idején az ÉKV (Építőipari Kivitelező Vállalat) tervezte, szervezte és irányította. A cég már nem létezik, de a dolgai a HM Infrastrukturális Ügynökségnél esetleg fellelhetők. Vagy irattárban.

A Határőrség ugyanezen az alapon mindent a Belügyminisztérium alatt csinált, a dolgokat a IRM-ben esetleg megtalálod. Tehát ha az önkormányzatoknál nem jársz eredménnyel, akkor itt próbálkozhatsz. Viszont nem lesz egyszerű dolgod.

Előzmény: Profy (7504)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7505

Ha mondjuk a Google Earth lenne nálad, akkor ott a kép bal alsó részén lehet leolvasni a földrajzi koordináta értékeket, esetünben az északi szélességet és a keleti hosszúságot. Ha nem tudod elolvasni, mert túl kicsi a kép, akkor célszerű elmentened a képet, ami így már nagyítható lesz, így könnyebben boldogulsz.

Az általad is hivatkozott terület egyébként itt van, csak itt nem lett összefirkálva a kép.

Előzmény: DHM (7503)
Profy Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7504
3 helyen tudod megszerezni a terveket ha még megvannak.
1, önkormányzat építéshatósági osztály
2, mivel a szocializmusban hatalmas építő tervező vállalatok voltak ki kell helyileg nyomozni hogy a jogutód tervező cég melyik,felkeresni és ha megvan a tervtárba akkor előkeresni az M jelű terveket
3, helyi szintek kell lenni egy létesítmény felelősnek kinél az összes építész,statika,gépész,közműves tervnek meg kell lenni.
Előzmény: Aparátmester (7499)
DHM Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7503
Én a legutóbbit, a 7486-ost néztem. Ha te azon el tudod olvasni, szuper szemed van.
Ezért kértem, amit kértem.
Egyébként láma vagyok, ezért kérlek avass be a titokba, hogy hol látom a G Maps-nál a koordinátákat. Én csak úgy tudtam meg a helyet, hogy kijelöltem útvonalpontnak, és az beírta az útvonaltervezőbe.
A küldés, meg a link funkciókkal csak a térkép megnyitási koordinátáit adja.

Köszi a választ! Előre is!
Előzmény: Volt tüzér (7502)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7502
Ha valaki a teljes képet beszúrja, akkor annak a bal alsó sarkában ott van a földrajzi koordináta érték. A többség ilyen.
Előzmény: DHM (7501)
DHM Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7501
Kicsi kérés mindenkihez!

Ha GE műholdképet szúrtok be, ha tudtok, adjatok koordinátákat is.

Ha valakit érdekel, ezen a site-on vannak fotók szu silókról is:
http://englishrussia.com/?p=2189

Nézz szét az egész site-on, mert igen érdekes!
Előzmény: Hpasp (7487)
yoggi Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7500
Ha már magánszemélynél van, akkor a területnek önkormányzati kezelésben kéne lennie, így az adott önkormányzatnál kéne próbálkozni, a telepen kivüli közmű egyébként is oda kellene hogy tartozzon. Neked csak a kinti meg a benti kialakítást kéne összehozni, de nem lennék meglepődve ha adottságoktól függően, de önellátó lenne( saját kút és derítő) .

Laikusként mondom ezeket ;)
Előzmény: Aparátmester (7499)
Aparátmester Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7499
Sziasztok!

Segítségeteket kérem !

Egy Határőrség laktanyával kapcsolatban.Esetleg milyen intézményből tudnék dokumentációkat terveket szerezni az objektumról!
Megszeretném venni és szeretném tudni hogy a víz szennyvíz elvezetés stb hogy volt kialakítva!

Elvileg ezek szerintem már nem titkosak!Magánszemély tulajdonában van egyébként!

Válaszotokat várom!
jagger3 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 7498
Kedves Olvtársak!

Örömmel jelentem , a jelentkezők száma elérte a tíz főt.
Aki az alapszabály tervezetet megkapta , meg kellett kapja ( nem sablont írtam , ezért nem biztos) az elérhetőségeimet. Kérem az urakat, tegyenek javaslatot az alakuló gyűlés helyére és időpontjára.
Ha valaki esetleg nem kapta volna meg , az továbbra is zargasson!
Az ajánlatom természetesen áll, de ez csak egy ajánlat , nem akarom a többiek elől elvenni a lehetőséget!

Minden jót!
J.
M62 265 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 7497
Előzmény: Hpasp (7492)
jagger3 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 7496
Kedves Olvtársak !

Jelenleg - alapító tagok - 9 en vagyunk. nem kell már sok , és elérjük a 10 főt.
A tagság megoszlása: Budapest, Kapuvár , Nyíregyháza , Tököl , Veszprém ( szigorúan betűrendben)
Javaslatokat kérnék az alakuló közgyűlés helyére , és időpontjára. Hátha addig is akad még egy jelentkező.
Addig is preliminary-ba:
Akit érdekel , ( hadsz olvtárssal már beszéltünk korábban privátban erről)

- látogatás Zeljavában (szerintem én mindenképp megyek , és akit érdekel csatlakozik. nem egyszerű de nem is túl bonyolult kb 500 km ha jól emlékszem)

- van egy Pristinában aktívan tevékenykedő ismerősöm és vele konnektálva egy látogatás a pristinai ( a zeljavaihoz hasonló) objektumba összejöhet ( ő azt monta , el tudja intézni)

Ha és amennyiben úgy dönt a tisztelt tagság , annyit mindenképp bevállalok , hogy az alakuló gyűlést ( kajával ) arra tökéletesen alkalmas kerti objektumomban megrendezem.
Ha valaki másként szeretné , annak is állok elébe!

Köszönöm a figyelmet, szép napot mindenkinek!

J.
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7495
Jagger3!

Mail ment tegnap előtt!!
Várom a válaszod!! Köszi....nem sürgetlek!!! :-)
Előzmény: jagger3 (7478)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7494
Na ez a beharangozó nekem is tetszett......egy pár hónapja még én is elhittem volna, hogy az első előttiek azaz nulladikok......de most már tudom miután bepillantást nyerhettem a fórum profi tagjainak fotóiba, elbeszéléseibe, hogy szenzációhajhász tv2 ismét nem hazudtolta meg a béka segge színvonalat!!!
icemanLHKG Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7493
Én is láttam a riportot, a tényekbe, kicsit bulvárosan közelítették meg a kérdést (kereskedelmi csatorna lévén mire számítsunk): Milyen büszkék voltak hogy ők jártak ott először :) ezzel kicsit elkéstek.

amúgy kicsit ferdén néztem amikor Újmajort és Hajmáskért egy kalap alatt emlegetik a Vázsonyi fejtárolóval... nem értettem az összefüggést, bár TV2-től szerintem ne várjunk sokat.

A bővebb riport ma sz esti tényekben lesz valamikor éjfél körül :)

Kíváncsi vagyok mennyire torzítja majd a riport a valóságot, szerintem majd lehet kaparni a falat a hírhajhász megközelítés miatt...

üdv mindenkinek!

Iceman
Hpasp Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7492
Le lehet tölteni majd a teljes riportot valahonnan?
Előzmény: Kaszi28 (7489)
mezenguz2 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7491
....csak ketten előztek be...:))
Előzmény: M62 265 (7490)
M62 265 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7490
Ízelítő itt.

Üdvözlöm a topic nemcivil tagjait :)
Előzmény: Kaszi28 (7489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!