Keresés

Részletes keresés

Magic11 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 23636

Szia Bandos !

 

Igen Medhufushi, és Filitheyo egy szigetlánc. Miért Medhufushi Coco helyett. Ez úgy alakult, hogy a repjegyet online foglaltam a Qatarnál. Úgy gondoltam, elég időben vagyok januárban, hogy legyen hely Cocon,így feltöltöttem ide, hogy irány Coco. Sajnos csak lekérésre volt, és a sziget azt igazolta vissza, hogy a megadott időpontban nincs hely. Próbálkoztunk még Lily Beach szigettel, de ott sem volt hely. így maradt Medhufushi. Itt viszont Titi igazi kincsesbányára lelt. Rengeteg a parton a kagyló. Ma voltam snorkell szafarin, és el kell mondanom csodálatos volt mind a 3 hely.

Sajnos holnap véget ér ismét egy csodálatos nyaralás, így lassan már lehet gondolkodni a jövő évi szigeten.

Összehasonlítást majd otthonról.

 

Üd, Magic

Előzmény: Bandos (23635)
Bandos Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23635

Szia Magic11,

 

Akkor legalább még egy szigettel több! Majd várjuk a részletes élménybeszámolót, és az összehasonlítást a többi szigettel.

Írd majd meg azt is, hogy a foglalás ellenére miért nem jött össze mégsem a Coco Palm Dhuni Kolhu és hogyan lett végül Medhufushi. Ugye ez a sziget és Filitheyo azonos szigetlánchoz tartozik?

Kagylókat, csigákat lehet gyűjteni a homokban?

 

További jó nyaralást!

 

Bandos

Előzmény: Magic11 (23626)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23634

nem gondolom, hogy eldugott bungiban lennénk. (19-esben). (emeletes, cölöpökön álló)

Mi is bedőltünk ennek az oldalnak, de ha megnézed nagyjából angolok, és ázsiaiak értékelik. (ők kb. 1hetet vannak itt, mi most kicsit többet.) Az igényszintünk az angolokkal, ásziaiakkal nem biztos, hogy egyforma. Én nem szoktam hozzá, hogy ilyen rovarokkal kelljen együtt élnem, nyaralnom, rohangáljon az ágyon, miközben alszunk. Van akit ez nem zavar, valakinek a táplálékát jelenti. Az is igaz, hogy éberen alszok, így a motoszkálásra felébredtem. Az elsőnél csak a mosdóból jött ki a lányom és ő látta meg.

Fogom értékelni itt én is, de nem adok nekik jó pontot. (Miyoko írta, hogy a német oldalakon 2csillagosra értékelik. Na ők nincsenek itt a 3 hét alatt 1 pár hallottunk)

Előzmény: KissP83 (23630)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23633

bocsi, lemaradt Kandooma a riasztásnál 04.11.

 

NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23632
fent és lent
ozik Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23631

Szia!

Mindent fényképezzetek le! Mikor hazajöttök a német cégnek kötelessége kárpótolni benneteket!!!Én már másik szigeten lennék!!!!Akkora cirkuszt csináltam volna, hogy örömmel vittek volna egy másik szigetre!

ozik

Előzmény: NagyIs1 (23624)
KissP83 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23630

Igen azt valóban írja az oldal, ezek szerint azóta kint vagyto. Valami nagyon elfekvő bungit kaphattatok, mert ép nézem a Tripadvisoron, hogy 265 emberből 245 ajánlja a szigetet és szép képek vannak fent. 

Előzmény: NagyIs1 (23629)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23629

cunami riadó apr. 11én volt. (csatolok képet) mivel Malehoz kozel vagyunk es a korabbi cunami itt is rongalt, igy most a riasztas itt is ervenyes volt. (anno Sun-on 2006-ban meseltek, h a 2004-es cunamit ok mar szinte meg se ereztek, mivel messzebb vannak.
Előzmény: KissP83 (23622)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23628

Itt jelenleg tegnap 22.00 ota viharos szel van, mennydorog, esik az eso.
A riadonal a The Kitchen etterem tetejere kuldtek fel. Ez kb 4m magas. Az elorejelzes szerint 3-4 m-es hullamokra szamitottak. Azt talan elbirta volna. Igaz pont Male fele nez, tehat szembol kaptuk volna. Bar a szemelyzet elmondasa szerint a korabbinal minden iranybol erkezett a hullam. Talan ezert vannak itt colopokon allo bungalok is.
Előzmény: renesains (23621)
Magic11 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23627

Persze Medhufushi

 

Előzmény: Magic11 (23626)
Magic11 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23626

Üdv mindenkinek Medhufishiról. Sajnos Coco Palm nem jött össze, igy itt kötöttünk ki.

A szoba jó, a kaja is finom, csak az a baj, hogy nincs a szigetnek hause reefje. Minden nap kivisznek hajóval egy közeli reefhez ami viszont csodálatos.

Pénteken utazunk haza, ha valakinek kérdése van a szigettel kapcsolatosan, bátran tegye meg. Szombaton már biztos lesz időm válaszolni rá.

Az idő csodálatos, kivétel a mai nap.

 

Magic

 

miyoko Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23625

 

Én mindent lefényképeznék, ami nem tetszik, mert azért ez felháborító. Ha már nem tudsz érvényt szerezni az igazadnak helyben, akkor tedd fel a netre hogy mennyiért kaptátok mindazt ami nem tetszett, és küldd el mindenkinek akit illet. Az magyar utazási irodának,  a külföldi irodának, és minden maldív fórumra elrettentésül. És feltétlenül informáld erről a sziget managementjét. Ha csak a csótányos fotókat felteszed a tripadviserre.......

A magyar szervezőnek kiírnám a nevét, hogy soha senki ne bízza rá magát! Kötelessége lenne neki  informálnia a külföldi partnerét, akinek az útját árulja! Hiszen ő egy közvetítő, és elvileg érdekelt lenne abban, hogy mindkét fél elégedett legyen most is és a jövőben is. Kíváncsi lennék, kivel utaztatok, ha nem titok írd meg, nehogy mások is pórul járjanak!

Előzmény: NagyIs1 (23624)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23624

A ruháinkat megmutattuk, a csótányt zacskóban átadtuk, de csak szegény takarítófiút cserélték le. Nem gondolom, hogy itt bármit el lehet érni. (a gyerek ételét is külön felszámolják, hiába fizettük be teljes ellátást, ja, hogy nem eszi meg a curry-s, csípős ázsiai ételeket, de melyik európai gyerek eszi meg? Így rendelnünk kell neki grillezett húst, sült krumplit, stb...) A főpincérnek adtunk egy kis borravalót, így pár napja nem számlázzák...

Felvettük a kapcsolatot a kihelyezett lánnyal (az 5. napon a cunami riadó után), de kb. 5napra rá küldött egy ajánlatot, hogy 3.000 dollár/hét/2felnőtt+1gyerek átmehetünk másik szigetre. no comment.... ja és az eddig befizetett összeget nem kapjuk vissza. A magyar szervezőnk meg azt mondta,hogy sajnos nem tud segíteni, mert nem az ő hatásköre, a német anyavállalattal kell kommunikálnunk. Vagy saját magunk oldjuk meg, de ugyanúgy elveszítjük a pénzt. ez is no comment...

 

Előzmény: ozik (23619)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 23623

Akkor ezért nincsenek itt németek, mert ők sem értékelik sokra? (sok az ázsiai, angol vendég) Magyarok csak mi vagyunk, pár orosz, olasz és francia.

Előzmény: miyoko (23618)
KissP83 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23622

Szia renesains!

A Cunami egy ritka dolog (bár az utóbbi időbe mintha többször fordult volna elő, mint általában kellene, de hát ilyen alapon nem szabad az utcára sem kimenni, mert bármi lehet :). Most nézem a http://ptwc.weather.gov/ de nincs szó Cunamiról az elmúlt időszakban. Ez a csótányos dolog valami spéci lehet, mert a Kandoomat régen mi is nézegettük, egy 4*-os sziget. A Tripadcvisoron lévő friss képeken sincs semmi. 

Előzmény: renesains (23620)
renesains Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23621

Hát ez nagyon durva, el tudom képzelni hogy meg lehetett mindenki rémülve. Mekkora épület tetején voltatok? Legalább valami komolyabb tégla épólet vagy valami "viskó" volt?

 

Én repcsin éltem át hasonlót, az Antlani Óceaán felett, hatalamas vihar, a gép sülyedt rászkodót stb. Rengetegen sírtak még a 2 stewardes is!! Na én akkor voltam nagyon magam alatt. Minid szerettem repülni, azóta nagyon félek.. 

Előzmény: NagyIs1 (23616)
renesains Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23620

"Szerintem Maldív az a hely, ahol nem jársz jobban ha egyénileg szervezed, rosszabbul viszont járhatsz"

Itt mire célzól? 

 

Igen, így tényleg nagyon nehéz ajánlani valamit, de a negatív véleménykre is kíváncsi vagyok, hogy hova miért nem. Az előttem, szóló csotányos is pl egy olyan ok, ami miatt azt a helyet biztos nem választom.

Cunami???

Úristen ez komoly?? Itt ilyenek előfordulhatnak? Volt valakinek Maldívon hasonló tapasztalata?

 

 

Előzmény: Cheese (23612)
ozik Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23619

Szia NagyIs1!

Szerintem ez borzasztó!!! Nem ez nem normális! Mi még soha nem tapasztaltunk ilyet! Mutasd meg a vezetőnek a ruháid és azonnal kérj kártérítést! Sőt! Vedd fel a kapcsolatot az kirendelt idegenvezetővel és kérd meg, hogy azonnal találjon megoldást és vigyen el benneteket egy másik szigetre! Legyél kemény mert lehet csak az segít! Nem keveset fizettetek az útért és gondolom nem 2 hét múlva repültök vissza! Próbáljanak valami megoldást találni mert szeretnétek élvezni a nyaralást!

Nincs a cégnek aki a szigetet üzemelteti egy másik szigete? Ha van az lenne a legjobb megoldást akkor a szigetnek kellene elvinni titeket! Tapasztalatból tudom, hogy működik! Légy nagyon kemény!

ozik

Előzmény: NagyIs1 (23615)
miyoko Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23618

Nagyon nem tetszik amit írtál, sajnálom hogy így beleválasztottatok. Utánanéztem a neten, a németek nem ajánlják ezt a szigetek, az ő értékelésük szerint csak 2 csillagot ér. A cunamiról persze nem tehetnek, de  a rovarirtást komolyan kellene venniük. Ezek szerint nem áll meg, hogy bárhová mégy, mind szuper lesz. Nekünk Kuramathin szerencsére nem volt rovar, de éreztük a rovarirtó szagát időnként. Próbáljatok meg rovarirtót kérni a recepción és nappal befújni mindent, hátha segít. Remélem a további időtök jobb lesz minden szempontból!

Előzmény: NagyIs1 (23617)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23617

a szigetről: nagyon pici. Snorkelingezni itt nem lehet, bár mindennap hajóval elvisznek egy közeli zátonyra, kb 30percet adnak, de szigorúan vezetővel, aki semmit nem enged...
Az óceán szörnyen szemetes - a szembelévő halászsziget jóvoltjából, ahol hajnali 4.45-kor kezdik - hangosbemondó segítségével - az imájukat. (ezt követően 6.00, majd 3óránként 21.00-ig) Igaz, így a vallásukba is bepillantást nyerünk, de azért ez nem pihentető.
a 5.napon elkezdtük az átszervezést Sunra, de sikertelen...
Itt nincs térkővel kirakva a járda (lsd Sun, Royal), igaz tuti vadregényes, de 6után már nem tudod mire/mibe lépsz mezítláb. (gyér a világítás) mivel mindennap esik, így dagonyázni is lehet a sárban. (lányunk örömére)
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23616
Túl vagyunk a cunami riadón. Egy élmény volt. 160szobás a sziget. A vendégeket felszólították, h a szobában lévő mentőmellényeket vegyék fel, útlevél, meg amit akarunk és irány a kiürítési pont. Itt a vendégek, dolgozók sorakoztak. Majd névsorolvasás után felküldtek minket egy tetőre. (dolgozók nélkül, helyhiány) osztottak csomagolt ételt, vizet. Majd a naplemente szépségére próbálták felhívni a figyelmünket. + betettek relaxálós, nyugtató zenét. (édesek) Én itt sírtam el magam. (családostul, terhesen ittveszünk?) Màsok rágyújtottak, telefonàltak, a gyerekek sírtak. Profik voltak, de kihagytam volna. (mindez a 4.napon)


NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23615
Jelenleg Kandooma-n vagyunk (Holiday Inn Hotel). Hajnal van, mindenki alszik csak én nem.
Lenne egy kérdésem: ok, tudom egy szigeten vagyunk, sok rovarral - de az normális, hogy 10centis óriás csótányok rohangálnak a szobában? 2órája dobta ki - takaróval együtt - a férjem az emeletről.
A ruháinkat szétrágták a molyok (itt nincs szekrény, hanem a szabadban lévő fürdőben vannak vállfák) Nagyja ruháinkat visszatettem a böröndbe, de ott meg nem szellőzik. A 4-5 gekko a szobában nem zavar.
Korábban már voltunk Sun-on, Royal-on, de ott ilyeneket nem tapasztaltam.
Szóval NAPPAL minden szép és jó, de az éjszakák...
Lehet, hogy parásnak gondoltok, de a 6éves lányomon ne mászkáljanak, én meg terhes vagyok...
NagyIs1 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 23614
sziasztok! még nem írtam, de régóta olcaslak Benneteket.
Cheese Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23612

Szerintem Maldív az a hely, ahol nem jársz jobban ha egyénileg szervezed, rosszabbul viszont járhatsz.

 

Valószínűleg azonban senki sem igazán tud olyat ajánlani, ami neked lenne a legjobb -  hiszen honnan tudnánk, hogy mik az igényeid, elvárásaid? Szerintem a legszerencsésebb, ha utánanézel annak hogy melyik sziget milyen, plo. a Mondomaldive-on. Aztán a szimpatikusaknak érdemes (kellő fenntartással persze) utánaolvasni a Tripadvisor-on.

Végül pedig azt ajánlom, konzultálj egy olyan irodával, amelyik otthon van ebben a viszonylatban, hogy ők mit és hogy ajánlanak: én az Araamu Travel-t javaslom, mert jó tapasztalataim vannak velük.

És végül természetesen neked kell dönteni a lehetőségek függvényében.

 

(többiektől bocs, nagyon eltűntem, hamarosan írok még az utazásról)

Előzmény: renesains (23611)
renesains Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23611

Sziasztok,

 

Mi jövőre tervezzük az első utunkat a Maldívra. Azt szeretmém kérdezni, hogy érdemes egyénileg szervezni vagy inkább utazási irodával gondolkodjunk? Nyilván később rengeteg kérdésem lesz, de még most az jutott eszembe, hogy a hiroplán az általában benne van a szállás díjában vagy az külön fizetendő. Nyilván rengeteg kisebb sziget van össze-vissza, de egy ilyen hidroplán repcsi út milyen hosszú lehet?

Esetleg melyik részt tudnátok ajánlani, habár nyilván mindegyik szép, ezért lehet inkább azt kéne kérdeznem, hogy melyik a kevésbé ajánlott?

Köszi

miyoko Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23610

bocs hozzáférés...

Előzmény: miyoko (23609)
miyoko Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23609

Szia Berni07!

 

Sajnos nem tudok érdemben válaszolni mivel mi vittük a laptopot, csak gondolom, hogy ha van internet, akkor hozzáfárásnek is kell lennie!

Előzmény: Berni07 (23606)
ozik Creative Commons License 2012.04.21 0 0 23608

Szia Inda!

Mindig olvasom a hozzászólásokat! Nem tüntem el csak egy kicsit. Melyik sziget volt a szebb nektek?

A mi nyaralásunk csodás volt! Bármikor visszamennék! De gondolom mindenki így van ezzel! Írd meg, hogy mire vagy kiváncsi és válaszolok!

Ozik

Előzmény: Inda1127 (23605)
Berni07 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 23606

Köszi szépen az infókat! még az nem derült ki számomra a hozzászólásaitokból, hogy vigyük-e a laptopot, vagy tudunk esetleg a recepción vagy valahol netezni. ha nem fontos nem cipelem azt is. köszi!

Inda1127 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 23605
Szia Ozik!
Eltűntél:-)! Milyen volt a nyaralás, a szigetek? Kíváncsi lennék....,nincs kedved egy kicsit írni? Nekünk a Hideaway és Ihuru isteni volt, mind a kettőnek gyönyörű a reefje!
Üdv.: Inda
Előzmény: ozik (23604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!