Keresés

Részletes keresés

RhB Creative Commons License 2006.09.05 0 0 545

Köztetek nincs olyan aki Európai vasutat gyűjt és Amcsit is?
Ha van ,hogy taktikázik?

Na, egy kicsit visszatérek a témára. Ebben továbbra sem tudok tanácsot adni, szerintem nem is lehet. Mindekinek mások a gyűjtési szempontjai és lehetőségei, ez alapjában véve meghatároza a taktikát. (Vagy ez stratégia, a két dolog közötti különbséget sosem értettem igazán? :-))) )

 

Én csak arról tudok szólni egy pár szót, ami rám vonatkozik. Most az európairól, aztán majd egy kiccsit később az amcsiról. (Közben dolgozni is kell egy kicsit.)

 

Tehát nekem mindig is a kedevenceim voltak a személyvonatok, persze teher is van bőven. Kihangsúlyoztam a VONAT-ot, azaz én lehetőleg szerelvényben gondolkozok. Tehát általában nem veszek meg egy kocsit vagy mozdonyt csak azért, mert tetszik, az is szempont, hogy belepasszoljon valamelyik már elkezdett vagy tervezett szerelvénybe. (Persze kivétel azért akad.) Ehhez az is hozzátartozik, hogy alaposan beleásom magam az irodalomba, kutatom a szerelvény összeállításokat, kocsitípusokat, és megpróbálok a modellek közül ezeknek megfelelőt keresni. Mivel az anyagi lehetőségek korlátozottak, ezért azoknak a modelleknek van prioritásuk, amelyek:

 

1) megszűnő vagy most kiadott limitált modell, tehát amivel nem lehet sokáig várni

 

2) amivel egy meglévő szerelvény éppen teljessé válik (tehát ha egy kocsi kell még egy vonatba, akkor lehetőleg nem kezdek új szerelvény összeállításába, kivéve, ha az 1) pont lép érvénybe)

 

3) mivel egy szerelvénybe több azonos kocsi is kell (akár személy, akár teher)), ahol lehet, különböző pályaszámú kocsikat keresek. Tehát ha kell még egy már meglévő kocsiból, és új pályaszámút találok, akkor igyekszek hamar megvenni, mert ez is eltünhet. (amcsinál könnyebb a helyzet, ott jellemzőbb az eltérő pályaszámon kiadott kocsi, nem kell annyira sietni.)

 

Ehhez még hozzá kell tenni, hogy mivel elég jól ismerem a vonatösszeállításokat és a kocsitípusokat is, tudom, hogy esetleg egy kocsinak van még olyan verziója, amit nem hoztak ki, tehát ha kell, megvárom, ami nekem kell. (Aki nem ismeri ezeket, hajlamos az első kiadott verziót megvenni, pedig lehet, hogy egy később kiadott változat jobban tetszik neki, csak erről ő nem tudott.)

 

A folytatásban már nem leszek ennyire OFF, akkor majd az amcsikról írok... (bár egy pár dolog igaz arra is)

Előzmény: bézés (540)
etwg Creative Commons License 2006.09.04 0 0 544
Az ujságok csakis amerikaiak, a könyvek meg ugy 50:50 arányban europaiak meg tengerentuliak.
Előzmény: RhB (529)
k.novotny Creative Commons License 2006.09.04 0 0 543

se gyerek

 

Egy-két unokát a nyári szünidőkben tudok nélkülözni, azaz tudok kölcsönbe adni, 5 közül válogathatsz, habár a legkisebbet nem adom!!!!

Előzmény: RhB (542)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 542

Köztetek nincs olyan aki Európai vasutat gyűjt és Amcsit is?
Ha van ,hogy taktikázik?

 

Hát pl. én! Annak idején (kb. 25 éve) amcsival kezdtem, persze akkor még csak jugó modellekhez lehett itthon hozzájutni. Egy pár év után bejött mellé az európai (előbb az osztrák, aztán a német, a svájci, aztán szinte minden), az utóbbi 15 évben gyakorlatilag csak ezekkel foglakoztam. Az amcsit kb. egy éve kezdtem el megint gyűjteni a tavalyi bécsi kiállításon vett CPRail AC4400CW óta.

 

Taktika? Az nincs... :-))) Azaz most inkább az amcsira koncentrálok, ezért az egyebekből csak olyat veszek, ami pl. meg volt rendelve. Na meg a Roco áremelés is kiakasztott, ez is segít egy kicsit. (Ehhez még azt is tudni kell, hogy se asszony, se gyerek, és gyakorlatilag minden pénzemet vasútra költöm.)

 

Én nem tudom ,lehet,hogy fura az izlésem de szerintem lehet gyűlyteni egyszerre több társaság modelljeit is,bár lehet a színek nincsenek mindig összhangban egymással.

Én nem azt mondtam, hogy nem lehet, hanem hogy a tapasztalatom szerint nem ez a jellemző. A színek összhangja meg ne érdekeljen, ha tetszik, vedd meg! Az sem baj, ha minden mozdonyod más társaságtól van vagy adott társaság különböző festésével.

 

Ez alatt azt értem ,milyen furcsán nézki egy BNSF gép egy piros CP előfoggattal.

Ha egy kicsit keresgélnék, valószínűleg találnék ilyen fotót... Manapság ezek a nagy vasútak annyira keverednek egymással, hogy szinte minden kombináció előfordul. Szóval ez ne legyen akadály a gyűjtésben...

Előzmény: bézés (540)
k.novotny Creative Commons License 2006.09.04 0 0 541

Az egész Hobby szerintem csak pénz kérdése.

 

Fején találtad a szöget. Minden hobbynak csak a pénztárca bősége szab határt.

 

 

Előzmény: bézés (540)
bézés Creative Commons License 2006.09.04 0 0 540
Hát igazatok van!
Egy fenékkel nehéz több lovat megülni,sőt szinte lehetetlen.
Lehet ez a modelgyűjtés károsabb szenvedély mint a Pia,Narkó?Lehet,hogy a végén el kell adni a Házat,kocsit?-De akkor hol lesz a terepasztal?
Vagy végül el kell adni a gyűljteményt és újra kezdeni?
Köztetek nincs olyan aki Európai vasutat gyűjt és Amcsit is?
Ha van ,hogy taktikázik?
Én nem tudom ,lehet,hogy fura az izlésem de szerintem lehet gyűlyteni egyszerre több társaság modelljeit is,bár lehet a színek nincsenek mindig összhangban egymással.
Ez alatt azt értem ,milyen furcsán nézki egy BNSF gép egy piros CP előfoggattal.
Az egész Hobby szerintem csak pénz kérdése.
Előzmény: RhB (537)
k.novotny Creative Commons License 2006.09.04 0 0 539
Jó:-)))
Előzmény: RhB (538)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 538

Idézet a Börze-topikból:

 

Analóg hangos feleségemet digit hangos CF7-esre cserélem... :-)))

Előzmény: k.novotny (536)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 537
Ez nem csak kizárólag az izlésen múlik. Persze lehet úgy is gyűjteni, hogy mindent, ami tetszik, de a tapasztalatom szerint az amcsi vasútat gyűjtőkre nem ez a jellemző. Általában mindenkinek van egy-két kedvenc vasúttársasága (persze ez a kiválasztás tetszés alapon történik), aztán lehetőleg mindent ebből vesz. Nekem a fő kedvenceim a kanadaiak (CP, CN), az amcsiból pedig elsősorban a Santa Fe-t néztem ki magamnak. Persze tetszik még vagy 20 másik is, csak azt sem anyagilag, sem hellyel nem lehetne bírni... Persze azért lesz/van néhány mástól is, de a fenteikből több is.
Előzmény: bézés (535)
k.novotny Creative Commons License 2006.09.04 0 0 536

majd eladok valamit

 

Esetleg a házat, lakást, autót, végén az asszonyt:-))))

 

 

Bocs nem tudtam kihagyni:-))))

Előzmény: bézés (535)
bézés Creative Commons License 2006.09.04 0 0 535
Köszönöm,megtaláltam én is,ezekszerint nagy jelentősége van az írásmódnak.
Ennek ellenére,nekem a kék jobban tetszik,de hát mindenkinek más az izlése.
Azt hiszem a Családi béke érdekében-egy kicsit várok,majd eladok valamit és úgy próbálom megvenni.
Előzmény: RhB (532)
k.novotny Creative Commons License 2006.09.04 0 0 534
folytassam? még egy pici forumozás...:-)))
Előzmény: RhB (533)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 533
Na ja, egy kis munka, egy kis fórumozás, egy kis munka, egy kis fórumozás, egy kis fórumozás, egy kis fórumozás, egy kis fórumozás...
Előzmény: k.novotny (530)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 532

De szép is egy Santa Fe BR89-es... :-))))))))))))))

 

Most hogy így mondod, én is megtaláltam ezeket. Az árkülönbséghez: 1) más eladó - más ár 2) a nem-Santa Fe kevésbbé keresett, talán ezért kínálják olcsóbban...

 

Amúgy én "CF7"-re kerestem (egybe írva), arra jön elő  a két másik, ráadásul Santa Fe és olcsóbb. (Az előbbieknél "CF 7" ill. CF-7" van írva.)

Előzmény: bézés (531)
bézés Creative Commons License 2006.09.04 0 0 531
Kedves RHB!
Az én Német e-bayomon A HO-ÁsEgyenáramú kategóriában a Sofortosoknál 2CF 7es van. Egy kék Mass Centrál-os és eghy Santha Fee-s. 69 és 92 euróért.
De most az a baj ,hogy elcsábultam egy régi vágyam felé,-ide le sem merem írni-Egy BR89-es-t vettem Zimo dekóderrel.
Tudtok valamit erről a fajta dekóderről mert el akarom adni,mivel csak analóg pályám van.
Előzmény: RhB (520)
k.novotny Creative Commons License 2006.09.04 0 0 530
he,he,he:-) csak a vége felé csendben voltál, ezért kérdeztem, mert akartam dobni egy levelet a ládádba....
Előzmény: RhB (529)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 529

...és ez mind amcsi vasútról szól, vagy van benne egyéb OFFtopik vasút is?

 

Karesz: szerinted? :-)))

Előzmény: etwg (528)
etwg Creative Commons License 2006.09.04 0 0 528

Hát könyvböl is van elég meg vagy 1000 ujság ugy 1975-ota, ugyhogy ha nagyon érdekel apropénzért meg teherautoval el is viheted egy részét, mert félek, hogy összedöl a ház a rohadt sok papir alatt.

 

:-D

Előzmény: RhB (522)
k.novotny Creative Commons License 2006.09.04 0 0 527
Bent vagy még?
Előzmény: RhB (526)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 526
Most inkább azt kell kimatekolni, mennyibe fog jönni az Y6b... :-)))
Előzmény: zorwick (525)
zorwick Creative Commons License 2006.09.04 0 0 525
OFF
Hát azt nem tom, de én is egy gyors vonattal mentem, csak pont akkor nem ment az a ósdi TGV:) és hát 200 km-t tettem meg másfél óra alatt. Menet rend szerint a TGV is ezt produkálja az adott szakaszon. Tessék kimatekolni mennyivel ment:)
ON
Előzmény: RhB (524)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 524

Érdekes, hogy a régiek már helyi viszonylatokban járnak gyorsvonatként:))

 

Jéééééééé, ott még van gyorsvonat? :-))) (Bocsika, ez a kérdés részemről itt az amcsi fórumban - különösen a készülő cikksorozat fényében - egy kicsit szarkasztikusnak mondható. :-))) )

 

OFF

És egy ilyen Tök Gyors Vonat gyorsvonatként mennyivel megy?

ON

Előzmény: zorwick (523)
zorwick Creative Commons License 2006.09.04 0 0 523
No...még a végén szelektálni kell az usavasut.hu-ra érkező cikkeket:)))

OFF

Minap Franciaországban jártam-keltem, láttam sok-sok TGV-t. Érdekes, hogy a régiek már helyi viszonylatokban járnak gyorsvonatként:))

ON
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 522

filmtáram meg a videotáram hatalmas...

 

Hmmm.... Felkeltetted az érdeklődésemet... A könyvtáradat elfelejtetted megemlíteni, vagy az egy kis csenevész valami a többihez képest? :-)))

Előzmény: etwg (511)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 521

Ha érdekel, épp RhB készül expresszeket és kocsikat érintõ komolyabb munkába kezdeni, amibe a szerény eszközeimmel magam is beszállok. Még nem tudja, de lehet, hogy vitairat is készül majd e témában...

 

Hát ezt tényleg nem tudtam! :-))) Miket tud meg az ember a fórumot olvasgatva...

 

Na, ezt viszont jó lenne, ha egy kicsit bővebben kifejtenéd! Kivel akarsz vitatkozni és miről, na meg hol és hogyan stb...

 

Azért az a "szerény eszközeimmel" megjegyzés egy kicsit hmmmm.... szóval túl szerény... Ha egyszer ne adj isten el akarnálak átkozni, akkor valószínűleg a "boruljon rád a könyvespolc" fordulatot használnám... :-))))))))))))

Előzmény: manhattani (513)
RhB Creative Commons License 2006.09.04 0 0 520

Van egy másik Santa Fee-s de ez drágább,nem tudom mi a különbség a 2 között.

Ezt így látatlanban nem lehet megmondani. Az is CF7-es? Ugyanattól az eladótól? Egyformán jó (vagy rossz) állapotban? Van-e már rá licit? Lehet, hogy csak azért drágább, mert arra éppen többen licitáltak.

 

Az viszont gondolkodóba ejt,hogy könnyű,mivel nekem hegyi pályám van...

 

Mint írtam, a CF7-est konkrétan nem ismerem, csak elképzelhető, hogy az is künnyű. De az is lehet, hogy 3 kiló 76 deka... :-))) Egyébként nyilván a GP60-ason is segít egy kis plusz súly, csak nincs időm foglalkozni vele. Na meg ahol próbáltam - amúgy manhattani topiktárs készülő asztala - ott elég nagy emelkedő volt (kb 5%), ráadásul ívben. Az ajánlások max. 2% emelkedőt mondanak, ott lehet, hogy nincs akkora probléma vele, meghát az amcsi mozdonyok amúgy is félnek egyedül közlekedni...

 

Ezért jó ha az ember boltban vásárol mert ott meg lehet nézni.

Ez igaz, de a vonóerő ill. annak hiánya ott nem derül ki...

 

Esetleg ha meg akarod venni vedd meg,szerintem van belőle több is.

Köszi, de ez egy távoli projekt lenne. Most vettem egy Brodway Limited Santa Fe 2-10-4 -es gőzöst (digit hangos), meg mingyá belevágok egy Precision Craft N&W Y6b-be (digit hangos), szóval ilyen apróságokkal, mint néhány CF7-es, most nincs "időm" foglalkozni... :-)))

 

Amúgy szoktál rendelni az e-bay-ről?

Nem, eddig csak az egyik haveromon keresztül vettem néhány kocsit meg újságot a német ebay-ról. Amúgy melyik ebay-t nézegeted, a németet vagy az amcsit? A németen most éppen két CF7-es van (0 licittel, kb. 56 Euró/db), az egyik az ívelt tetős, a másik a szögletes tetős, tehát pont az a kombináció, amit kinéztem magamnak.

 

Előzmény: bézés (504)
hmsoft Creative Commons License 2006.09.03 0 0 519
...és milyen eszköz kell ahhoz, hogy valaki olyat írjon, ami még bulvárnak is túl egyszerű? Hát könnyűbulvárfelszerelés.
B0csb0csb0cs. :)))

hm
Előzmény: manhattani (518)
manhattani Creative Commons License 2006.09.03 0 0 518

Bocs, bocs, ott volt a szmáji… :-))

 

Minket ilyen veszély nem fenyeget, mert úgy látom, az usavasútra eszébe sem jut senkinek bulvárszagú cikket írni, hála a jó Istennek.

 

Bocs az OFFért, és nálam vége is.

Előzmény: etwg (517)
etwg Creative Commons License 2006.09.03 0 0 517

Nem azt mondtam, hogy elbuvárosodott, hanem, hogy ha nem szerkesztitek, akkor következhet be.

 

A többit majd privátban...

Előzmény: manhattani (516)
manhattani Creative Commons License 2006.09.03 0 0 516

> … mert különben elbulvárosodik a honlap is (mint egyébb ujság).

Hát… nem tudom, mit követtünk el ellened, de ekkora sértést… hogy az usavasutat ahhoz a vasúti(?) bulvárlaphoz hasonlítod… még most is, hogy többen otthagyták…

:-)))))

 

Asszem a témánk jó, nagyon sokaknak van kedve olvasni, csak írni nem… :-))

Úgyhogy szeretettel várjuk (a szerkesztõbizottság és az olvasók) bármely, a témába vágó írásod.

Előzmény: etwg (515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!