Keresés

Részletes keresés

mpx Creative Commons License 2017.12.13 0 0 92375

Van egy olyan fogalom, hogy indító oktató... Az, aki a feladat előtt eligazít, elindít az egyedüli feladatra.

Itt most jogi felelőst keresnek. Ebbe tud az ügyész belekapaszkodni...

Előzmény: VéPeti (92372)
Zolcsa Creative Commons License 2017.12.13 0 0 92374

OFF

Ennyi erővel egy halálos autóbalesetnél is elővehetnék az oktatót... Ez így tényleg baromság.

ON

BJani Creative Commons License 2017.12.13 0 0 92373

Csak érdekességképpen, ezek után már csak kíváncsiságból is felcsaptam a repnaplómat, és összeszámoltam az oktatóim. Csak B vizsgáig 8 különböző oktató ült mögém, a szakszóig pedig még további 11 (azaz összesen 19!) ült be mögém, vagy indított a földről. Na ezzel mit kezdene az ügyészség? (remélem sose tudjuk meg persze...)

 

Arról is van elképzelésem amúgy, hogy az ügyész mennyire lehet vajon jártas repüléselmélet és oktatás témában... Tippem szerint halvány fogalma sincs az egészről.

Előzmény: VéPeti (92372)
VéPeti Creative Commons License 2017.12.13 0 0 92372

Bocs nem nézek tv-t, csak a REPÜLŐSZERENCSÉTLENSÉG topicot olvasom.  :)

 

Szummázva az én egyéni szoc. véleményem (mert megtehetem itt a REPÜLŐSZERENCSÉTLENSÉG topicban), hogy aki ezt a típust repülheti, az már rég túlvan jópár egyedülin, vizsgán, dugógyakorlaton, oktatós gépben, illetve még az is feltételezhető, hogy nem is 1 oktatója volt, tehát szvsz oktatón leverni baromság. Nekem pölö a vitorla kiképzésem alatt 10 db oktatóm volt az érdekes szervezésnek köszönhetően (tudom, az se normális). Akkor most mind a 10-et lesittelné az ügyészség, vagy mi alapján válogatna? Mondjuk bebizonyítaná, hogy a 4. oktató 3. dugógyakorlatánál történt az a visszafordíthatatlan félreoktatás, ami miatt a növendék (vagy szaxós? ezt sem tudjuk..) balesetet szenvedett? Vicc...

Előzmény: trizs77 (92369)
Töck Jenő Creative Commons License 2017.12.13 0 0 92371

"a növendéke alacsonyan bedugozhat, inditja-e 5 oràra?"

 

Gyanúm, hogy nem engedi egyedül repülni.

Azért bennem fölbukkan Nádi és Károlyi Gy. gróf esete.

Előzmény: Ertet Lenke (92370)
Ertet Lenke Creative Commons License 2017.12.13 0 1 92370

> Az ügyészség szóvivője, többször elmondta, nyíltan, TV-ben, hogy valótlanul igazolt nem teljesített

> feladatokat és ők ezt összefüggésbe hozzák a bekövetkezett, halálos áldozatot eredményező

> REPÜLŐSZERENCSÉTLENSÉG-gel.

 

Ez még mindig nem elég info az okatato hibàztatàsàhoz.

 

Ugyanis, lehet, hogy az ügyész tudja, de mi nem tudjuk, hogy csak ugy, golyostollal, beirta-e a megrepült dugo-feladatot, ellenörzöt, vagy a Pirat tipust, vagy a 3 oràt, (vagy mit is?) anélkül, hogy valoban felszàlltak volna, vagy pedig a 3 ora feladat 1 ora 48 percre sikeredett, és azt 2 ora 3 percre "felkerekitve" lett érvényes a 3 ora. (Régen 2 ora repült idövel teljesitette a növ. a 3 ora feladatot)

Mind a két eset minösithetö hamisitàsnak, vagy ha ugy tetszik, csalàsnak, de ugye érzed, hogy mi a különbség a kettö között?

 

Tovàbbà, a cikkben az is ott van, hogyaszondja:

- nem igazitotta el megfelelöen az illetöt felszàllàs elött.

Tisztelettel még egyszer kérdem a nàlam okosabbaktol: egy 5 oràra indulo növendéket hogyan kell megfelelöen eligazitani felszàllàs elött, ha nem akarom, hogy alacsonyan bedugozzon? A többi, lehetséges balesetet megelözendö is el kell-e igazitani az illetöt felszàllàs elött, vagy csak a dugohuzo miatt? Elég-e, ha annyit mond az oktato: "vigyàzz magadra", vagy tételesen végig kell menni a lehetséges veszélyhelyzeteken? Akkor az elméleti és gyakorlati oktatàs meg minek van, ha felszàllàs elött kell mindent elismételni?  Van a forumon aktiv vitorla-oktato? Ha felmerül benne a leghalvànyabb gondolat, hogy a növendéke alacsonyan bedugozhat, inditja-e 5 oràra?

 

és még azt is irja a cikk, hogy:

- nem kisérte figyelemmel a növendéke repülését, elhagyta a starthelyet.

 Megint csak kérdem: megelözi-e a balesetet, ha az oktato a levegöben levö növendéket bàmulja? Mit tud akkor tenni? Nem tudjuk, volt-e ràdio a Piratban, hogy legalàbb ràszolhasson. Ha ràszol, akkor mi van? Akkor nem dugozik be, vagy hamarabb kiveszi, vagy még jobban megzavarodik? Ha ràszol és mégis bekövetkezik a baleset, akkor ki a hibàs? Tovàbbà: végig, 5 oràn àt kell a növendéket nézni, lentröl, a földröl, vagy meddig?

 

---

 

Amugy, erröl a balesetröl jut eszembe: a szabàlyosan végrehajtott dugohuzo feladat szükséges, de nem elegendö arra, hogy egy alacsonyan bekövetkezö véletlen dugohuzot (*) a növ. biztonsàggal felismerjen és reflex-szerüen megszüntessen. Erröl valahol olvastam is egy interjut Daroczi Jànossal, nagyon igaza van.

 

(*) Az ilyen dugohuzo sulyos gépvezetési hiba. Nem mumus, nem "bekövetkezik", mint valami természeti csapàs, hanem a pilota alaposan, de rettentöen elq....ja és abbol van a baj.

Előzmény: trizs77 (92369)
trizs77 Creative Commons License 2017.12.13 -2 0 92369

Az ügyészség szóvivője, többször elmondta, nyíltan, TV-ben, hogy valótlanul igazolt nem teljesített feladatokat és ők ezt összefüggésbe hozzák a bekövetkezett, halálos áldozatot eredményező REPÜLŐSZERENCSÉTLENSÉG-gel.

 

Gondolom én, az a megyei ügyészségi szóvivő nem a saját konyhareceptjei között kutakodva jött rá, hogy az oktató aláírt, igazolt valamit ami nem történt meg.

 

Bízom benne, hogy kijelentését vizsgálat előzte meg, és okmányokat foglaltak le.

 

--------------------------------------------

 

Az, hogy ezért a bíróság majd elítéli vagy nem, az nem ide tartozik, itt OFF téma.

 

Ide csak annyi tartozik, hogy amennyiben így történt, tette összefüggésbe hozható vagy sem a bekövetkezett REPÜLŐSZEENCSÉTLENSÉG-gel ?

 

 

 

 

Előzmény: VéPeti (92368)
VéPeti Creative Commons License 2017.12.13 0 0 92368

Valóban nem vádoltad, és BJani lehet, hogy szerencsétlenül fejezte ki magát, de a tegnapi pár hsz-ed alapján, többek között nekem is az jön le, hogy te már magadban elmeszelted az oktatót, pedig erről a kis bulvár cikkben szó sem volt, hogy miért, csak maga a tény, hogy megvádolták.

Persze mindannyian kíváncsiak vagyunk/leszünk, hogy valójában mi történhetett, mi az igazság, valóban oktatói felelősség, és/vagy egy szerencsétlen pilóta hiba. Aztán az is lehet, hogy sosem fogjuk megtudni, mert mondjuk a cél mindösszesen egy élő személy megbüntetése, aki a legközelebb állt az ügyhöz. Lsd. 96%...

Előzmény: trizs77 (92367)
trizs77 Creative Commons License 2017.12.12 -3 0 92367

1./ Te amúgy most milyen infók ismeretében vádolod az oktatót?

 

-----------------------------

 

1./ Nem vádolom.

Leírom a véleményemet.

S amíg nem tiltják be Magyarországon a vélemény nyilvánítást egy REPÜLŐSZERENCSÉTLENSÉG ügyében, addig le is fogom írni.

 

Ha majd betiltják, akkor nem írom le.

 

más

Ismered azok szavak értelmét amiket leírsz ?

Tudod mit jelent az a szó, hogy = vád ?

Tudod ki vádolhat Magyarországon?

Sokat segít egy szótár.

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

 

2./ Mert ha nincs konkrét ismereted az esetről akkor ez így elég meredek, már ne is haragudj.

 

----------

 

2./

 

Nem haragszom.

Nem meredek.

 

Leírom a véleményemet.

S amíg nem tiltják be Magyarországon a vélemény nyilvánítást egy REPÜLŐSZERENCSÉTLENSÉG ügyében, addig le is fogom írni.

 

Ha majd betiltják, akkor nem írom le.

Előzmény: BJani (92359)
Anakin a sith Creative Commons License 2017.12.12 -2 0 92366

Akkor meg sincs Erden? 

Előzmény: Kivágni 1 fát heringgel? (92365)
Kivágni 1 fát heringgel? Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 92365

Nem, Pataky Attila haverjai még nem adták vissza.

Előzmény: Anakin a sith (92364)
Anakin a sith Creative Commons License 2017.12.12 -2 0 92364

Akkor egy kerdest csak. Az eltunt malaj geprol van valami hir? 

ViktorMike Creative Commons License 2017.12.12 0 1 92363

Ilyet sem mondtam még - de kösz! :)

Előzmény: Leszállópálya (92362)
Leszállópálya Creative Commons License 2017.12.12 -2 1 92362

BJani Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92361

OFF

Bocsánat, én csak autót tanultam vezetni, repülőt nem, de úgy mentem vizsgára, hogy a városhatár táblát nem láttam kormány mögül, sötétben pedig először a vizsgán vezettem.

 

Az autóvezetés oktatás kritikán aluli Magyarországon, és ez meg is látszik az autóvezetők felkészültségén és tudásán sajnos. Aki nem olyan igényes, hogy (ön)képezze magát a jogsi után is, az bizony csak szerencsétlenkedik az utakon, veszélyhelyzeteket, baleseteket, vagy "csak" dugót okozva...

Mellesleg engem sem vitt az oktatóm pl. autópályára, a szöveg az volt, hogy egyszer vitt tanoncot, de 90 felett lerepült a tábla a tetejéről... Így oda nem mentünk. (az igazi ok vszeg anyagi volt)

ON

 

Előzmény: Unatkozó rendszergazda (92340)
C200UF Creative Commons License 2017.12.12 0 2 92360

Abbol csak harom a tied.

Előzmény: trizs77 (92356)
BJani Creative Commons License 2017.12.12 0 1 92359

Bizzunk benne, hogy csak a trehányság nevű motiváció volt jelen, és más, előnyök szóba se jöttek.

Vagy ha szóba jöttek, az ügyész nem tudja bizonyítani.

 

Te amúgy most milyen infók ismeretében vádolod az oktatót? Mert ha nincs konkrét ismereted az esetről akkor ez így elég meredek, már ne is haragudj.

Miért kéne egyáltalán trehányságot feltételezni??? Nem lehetett olyan oktatója, aki becsületesen, legjobb tudása szerint, felelősségteljesen oktatott? Nekem volt egy pár eddig, és ha mégis lepereceltem volna, akkor sem lenne más véleményem.

 

 

Előzmény: trizs77 (92336)
doncike Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92358

Mi az az "igazságügy technika"?

Előzmény: trizs77 (92356)
CérnaSzáll Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92357

A Btk lett új 2012-ben, a büntetőeljárásos törvény majd csak 2018. július 1-től lesz :)

Előzmény: elemes (92348)
trizs77 Creative Commons License 2017.12.12 -4 0 92356

És még Ti vagytok megsértődve ha LESZÁLLÓ pálya beteszi  a mutató újját ide ?

 

Már a második tucat OFF hozzászólás kezdődik igazságügy technikai témakörben.

 

Ennyire fegyelmezetlenek vagytok?

 

Repülő emberek?

 

 

maribor Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92355

OFF

mail

Előzmény: Törölt nick (92354)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92354

Ej, ha ismernél valakit, akihez fordulhatsz.

Előzmény: maribor (92349)
maribor Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92353

<3

Előzmény: Pomber Béla (92350)
Pomber Béla Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92352

Pacsi! :-)

Előzmény: Qqberci (92351)
Qqberci Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92351

Darabok váltak le az orrfutó jobb oldali, újrafutózott kerekéről...

Előzmény: maribor (92349)
Pomber Béla Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92350

The cause of the accident was the detachment of fragments from a recapped tread on the right wheel of the nose gear, creating a strong vibration.

 

Töredékek/darabok szakadtak le az orrfutó jobb oldali kerék újrafutózott köpenyéről. Ez okozta a vibrációt.

Előzmény: maribor (92349)
maribor Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92349

Sziasztok, kéne egy kis műszaki angol segítség,

https://en.wikipedia.org/wiki/Spantax_Flight_995

Mi a picsa esett ki, és honnan?

elemes Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92348

a 2012-től hatályba lépett büntetőeljárási törvény szerint a nyomozást az ügyészség vezeti, pitlák ügyekben megtehetik, hogy ráhagyják a rendőrségre, de alapból az ügyészség.

Előzmény: Töck Jenő (92346)
Syracusa Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92347

Egy ideális világban, talán.

Előzmény: Töck Jenő (92346)
Töck Jenő Creative Commons License 2017.12.12 0 0 92346

Gondolom, hogy ezt igazolni is tudod. Egyébként a rendőrség nyomoz és (ha bűnöst talál) átadja az ügyet az ügyészségnek, az megnézi a bizonyítékokat (és ha bűnöst talál) vádat emel a bíróságon, ahol a bíró (ha bűnöst talál) kiszabja a büntetést. Mindhárom cég "ítél" vagy fölment.

Előzmény: Pomber Béla (92344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!