Keresés

Részletes keresés

Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 topiknyitó
Kevés filmes alkotás ért el még nálam akkora hatást, mint Mel Gibson - már most - sokat vitatott mozija, holott még nem is láttam magát a művet. A bemutató - divatosabban szólva, a trailer - már önmagában olyan katarzisban részesített, amilyet sok esetben még egy komplett film sem tudott nálam elérni. Ugyan, nem vagyok vallásos ember, sőt meg is van a véleményem a rendszerváltást követő időszak divat-vallásosságáról, mégis gyerekkorom óta érdeklődöm a vallással kapcsolatos dolgok iránt. Itt most nem a szenzációhajhász ponyva-irodalomra, és a különböző gyülekezetek műbalhéira célozgatok, hanem tényleg sok olyan kérdés, vitára okot adó dolog rejlik ebben az egész megfoghatatlan misztikumban, ami minduntalan gondolkodásra készteti az embert. Jézus életéről, és haláláról mindig is megvolt a magam különbejáratú véleménye, de mások felfogásában is sok rokon gondolatot véltem felfedezni (Andrew Lloyd Webber, Martin Scorsese). Most is kíváncsian várom, hogy ez a film vajon mit fog kihozni ebből a történetből, és persze belőlem, mint nézőből.
Ja... Aminek még jó előre bizalmat szavaztam meg, az a filmzene... John Debney alkotása.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!