Keresés

Részletes keresés

_mirmur_ Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7937

hoztam nektek pár fotót. Aki kitalálja milyen obival készült kap egy virtuális gratulálokot.

 

 

pater68 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7936

A szolgáim nem látszanak a képen.

Előzmény: _mirmur_ (7932)
seeman Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7935

Nincs új a nap alatt. Chuck Close már a 60-as években erősen nyomta a több méteres, fotórealista portrékat.

Az én ízlésemmel nem egyezik ez a trend. Másképpen festek.

pater68 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7934

Igen, és japán vagyok, a nevem Akiya Kabuto.

Előzmény: _mirmur_ (7932)
_mirmur_ Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7933

tök durva, nem is láttam még hasonlót. seeman kolléga már biztos találkozott hasonlóval, vagy akár csinált is.

 

http://index.hu/galeria/index/kult/2014/08/21/igy_keszul_egy_fotorealisztikus_festmeny/

_mirmur_ Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7932

sőt ez a te kezed a képen. Hátul meg a házad/házaid.

Előzmény: _mirmur_ (7931)
_mirmur_ Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7931

ej de kiváncsi lennék milyen képminősége van ennek a vacaknak. Ahogy ismerlek lehet neked ilyened is van.

lécci küldj már egy két tesztfotót. :)

Előzmény: pater68 (7930)
pater68 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7930

Persze mindenki kíváncsi.

Addig is vegyetek 5x teleconvertert.

 

Előzmény: ColorLacko (7929)
ColorLacko Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7929

Es ha ki is jön a d750-es akkor majd az áráról is tud is fogunk. Nem vagyok naiv. Jo ideig marad még a d600-asom. Azért várom én is, hogy mivel rukkolnak elő. 

Előzmény: pater68 (7927)
telescoper Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7928

Ó, az én álláspontomat messze meghaladóan összegezte a blog szerzője. Mondhatni tudományos jelleggel megírja a japánizmus leglényegesebb eleminek mibenlétét. Hiánypótló mű, mindenkinek kötelező olvasmány, akinek japáni fotógépe van és arra gondol, hogy annak gyári hibáját zökkenőmentesen fogja a japókkal megjavíttatni.

 

A japánok

Japán csodálatos ország, kultúrája ősi, népe dolgos és vendégszerető. A blogátlaggal szemben ez egy nagyon is létező nép, viszont Szlovákiával, Belgiummal meg Koszovóval ellentétben nem egyszerűen a saját nemléte frusztrálja. Miért foglalkozunk velük akkor? Évezredek óta[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Előzmény: pater68 (7922)
pater68 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7927

Szeptember 16.-n kezdődik a Photokínja Kölnben. Majd megtudjuk.

Előzmény: ColorLacko (7926)
ColorLacko Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7926

Megy a pletyka a d750-ről. 

Előzmény: seeman (7923)
ColorLacko Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7925

Amennyire én szidtam a d600-as tömítését annyira megállta a helyét a túrámon. Pedig sárban dagonyáztam vele és gyakran ködböl kiszitaló 100% páratartalomban. Tény, hogy a d300-at nagyon összetették de strapabíró a többi váz is. Talán ez nem igaz a DF-re ami tűnt inkább egy pajtás gépnek. 

Előzmény: fejes.i (7915)
fejes.i Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7924

Tudom...

Előzmény: seeman (7923)
seeman Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7923

Semmi ellenvetésem nincs, csupán arra céloztam, hogy a DX-es D200/D300 építési minőségével és egyéb jó tulajdonságaikkal kissé elkényeztették a népet. Ezt a hagyományt örökölte még az FX-es D700 és a D800.

Aztán jöttek az újdonságok. Az építésbeli és a többi változtatás sem tragikus, minden újfajta gép jól használható.

Ha változtatnom kellene (de még nem kell!) én is D610-est vennék.

Előzmény: fejes.i (7910)
pater68 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7922

Egyszer kérdezd meg Telescoper véleményét a japán mentalitásról... Igen tanulságos (és mulatságos). ;DDDD

Előzmény: fejes.i (7920)
pater68 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7921

Gondolom, István a vertikális markolatra céloz.

Régebben valami ilyet hívtak talán riportermarkolatnak:

 

Előzmény: zöld_I (7913)
fejes.i Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7920

PEdig nem haragszom a japókra, mindjárt el is kortyolok egy pohárka Nikkát.

Előzmény: pater68 (7919)
pater68 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7919

Amúgy meg ez a kocsma, már csak nem hajintják ki az embert, mert csúnyán beszélt... :)

Előzmény: fejes.i (7916)
pater68 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7918

Az a "szomorú", hogy ezért szerintem fizetnek is neki. Gondolom, (nem tudom), ott egy átlagfizetés tizede lehet egy ilyen gép, megcsinálja szívesen a töréstesztet, szívfájdalom nélkül.

Előzmény: fejes.i (7917)
fejes.i Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7917

Na, mingyá kitiltanak. Nem voltam se politikailag, se erkölcsileg korrekt. De akkor is ;-D

Előzmény: fejes.i (7916)
fejes.i Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7916

Na erre mondaná a Canon meg a Nikon is: elmegy ám a japó a picsába!

Előzmény: pater68 (7914)
fejes.i Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7915

Direkt azért nem mondtam D300-at, mert az egy kalapács. Használtam úgy, hogy belelógott az alja a sárba. Meg a 300/as fixet úgy hordtam vele, hogy bajonetten lógott. A D7100-al nem biztos, hogy megcsinálnám ezeket - de őszintén, a D300-al se kellett volna.

Asszem, ha mennem kéne hosszabb időre tundrára, sivatagba fotózni, azonnal vennék egy D300-at újra. Vagy D200-at. De az ilyesmi ritkán fordul elő a legtöbbünkkel :-)

 

 

Előzmény: -Minarik- (7911)
pater68 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7914

Itt találtam egy őrültet...

Hátha valaki még nem látta:

https://www.youtube.com/watch?v=D1tTBncIsm8

Előzmény: fejes.i (7910)
zöld_I Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7913

"ripotermarkolat"

Az miaz?

Előzmény: -Minarik- (7911)
zöld_I Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7912

Dehát tudjuk az adok-veszekből, hogy a frontlencsén a karcok nem befolyásolják a képalkotást. :)))))

Előzmény: _mirmur_ (7901)
-Minarik- Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7911

+1

Tulzott felelem a balesettol. Ezek a gepek tobbet birnak, mint a lelkunk. 

Nekem D300/28-70 2.8/ SB-800/ ripotermarkolat szallt el eskuvon a golfautorol, kanyarban. Leporoltam, hasznaltam tovabb.

Napellenzot meg kellett ragasztani.

Előzmény: fejes.i (7910)
fejes.i Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7910

Jelentkezzen, aki szétvert egy D600 vázat. Vagy egy D90-et. Vagy "normál" amatőr használatnál beázott neki, vagy betojtak a gombok, stb...

 

Előzmény: seeman (7908)
pater68 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7909

Sokat gondolkodtam a D610 és a D800 között. A D610 nyert az ára és (mulatságos) a súlya miatt. Az 1/8000-es sebességet, a köralakú nézőkét sajnálom... Az AF lebutított, de nem éreztem szörnyűnek a helyzetet. A D610-t "profi" váznak semmi esetre sem mondanám, de úgy érzem, az én amatőr céljaimra tökéletes. Még tán ez is sok. 

Előzmény: seeman (7908)
seeman Creative Commons License 2014.08.21 0 0 7908

A jót és a szart is részletekben adagolják. Hol javítanak, hol rontanak a szolgáltatásokon.

D700: masszív építés, jó AF-rendszer, gyengébb dinamika, 95%-os kereső.  D600/610: lazább építés, kissé lebutított AF, jó dinamika, 100%-os kereső. 

Ha mindent meg szeretnél kapni (a gyors képfrekvenciával tetézve), akkor a profi kínálatból kell választanod. Sokkal több pénzért.

Előzmény: Törölt nick (7906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!