Keresés

Részletes keresés

aMartin Creative Commons License 2007.09.26 0 0 51
A munkáskörút engem érzékenyen érintene, hisz a vasúttól 150-200m-re lakok szép zöldövezeti környezetben.Ugyanakkor én nem látok reális esélyt a megépülésére, már vagy 30 éve ezzel a körúttal riogattják a környéket, arról nem is beszélve, hogy van néhány új építésű(<5év) ingatlan közvetlen a vasút mellett.Minek adták volna ki ezekre az építési engedélyt?!Egyszóval a munkáskörút egy agyrém és irreális a megépítése.
Jucus81360 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 50
Igen.
Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.24 0 0 49
Ez a Körvasút-sori krt. ("Munkás" krt.)?
5metro Creative Commons License 2006.09.03 0 1 48
egyszerű a megoldás
körvasut és minden egyéb vasut föld alá, a töltés helyén pedig fasoral övezet ut természetesen bicigli utal és gyalogosjárdával...
(további info a majdani weboldalon)
és kész is a külső körut, sőt sokkal több mint külső körut
Jucus81360 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 46
Nem dobtál fel, de azért köszönöm a gyors választ!
Előzmény: urál (45)
urál Creative Commons License 2006.07.13 0 0 45

Hát ebben a térképben nincs sok újdonság. Viszont végre kezd formát ölteni a város!

 

Az Egyenes utcánál a csomópont miatt biztos felszíni szakasz van.

 

ui. Külön öröm, hogy a Dózsa folytatása az Asztalos Sándor út felé helyre került és ezek szerint a Galvani úti híd az Ecseri út felé folytatódik nagyon helyesen az Illatos út helyett. Reméljük a hármas villamos is az Árpád hídig fog járni a Szegedi úti felüljárón át.

Előzmény: Jucus81360 (44)
Jucus81360 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 44

Szia/ Sziasztok!

 

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy pontosan hol halad majd alagútban a Körvasút körút nyomvonala?

(Sajnos én már nem tudom megelőzni a bajt, az Egyenes utcában (XIV. ker.) vettem lakást, amit egyébként nagyon megszerettem és ha nem muszáj nem adnám fel...:( )

 

Egyébként, akit érdekel már van pontos térkép.

 

http://www.demszky.hu/assets/doc/aquincum1.jpg

http://www.demszky.hu/hirek/348964.html

 

 

 

 

Előzmény: urál (32)
2ly Creative Commons License 2006.06.25 0 0 43
Dr. Mester László polgármester és az Auchan Magyarország Kft. vezérigazgatója közös sajtótájékoztatót tartott június 21-én a pestszentlőrinci kereskedelmi park fejlesztéséről és a pakura tavak kármentesítéséről.

XVIII.  kerületi önkormányzat egy sokpontos keret-megállapodást kötött, amelynek eredményeként Szemere-telepen – a kármentesítést követően - az Auchan egy új, korszerű hipermarketet hoz létre. Az egykori TÜZÉP-telep mintegy 3500 köbméternyi pakurát hagyott hátra szigeteletlen gödrökben -pakura tavak.

A közös műszaki beavatkozási terv értelmében 2006. december 31-i határidővel az Auchan kötelezte magát a terület kármentesítésére.

Az Auchan a már megkezdett környezetvédelmi projekten kívül azt is vállalta, hogy 5 milliárd forint értékben infrastrukturális fejlesztéseket végeznek a környék közlekedésének megkönnyítésére.
Többek között vasúti átjáró épül a Május 1. térnél, ezzel egyidejűleg 2 x 3 sávosra bővül a Ferihegyi reptérre vezető út Csévéző út – Igló utca közötti szakasza. Ezen a szakaszon kinyitják a gyorsforgalmi utat.
A bevásárlóközpont köré épülő közlekedés fejlesztéseként végre átépítik a Nefelejcs és a Ráday Gedeon utca kereszteződését. Megépül a Nefelejcs utca – Ferihegyi repülőtérre vezető út között a Külső Kerületi Körút félútpályája, külön csomóponttal a repülőtéri út és a vasút felett. Csomópont épül a Gyömrői út és a Csévéző út találkozásánál.
cendrillon Creative Commons License 2006.06.15 0 0 42
Arról tud valaki valamit, hogy a Pálya utcai lakótelepet érinti-e a Külső Keleti Körút? Mint tudjuk a Pálya utcai lakótelepet a névadó utcán kívül az Rákospalotai határút is határolja.
Dash 9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 41
Nem arra a pakura tavakra gondolsz ami a Szemeretelep vasútimh-nál voltak?
Előzmény: messelg (38)
cendrillon Creative Commons License 2006.05.28 0 0 40
Felhívtam a kerületi főépítészt, nem volt túl közlékeny, de asszem nem is tudott pontos adatokat, dátumokat, de azt elmondta, hogy a sínektől számított 40 métert veszik igénybe az építéshez, szóval mi is letettünk a lakásvásárlásról a szóban forgó lakótelepen. Sajnálom, mert nagyon jó helyen van egyébként.
Előzmény: Szomorú Szamuráj (39)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.28 0 0 39

Szerintem érdemes felhívni a Főpolgármesteri hivatalt, ezek fővárosi prodzsektek, a kerületek túrót se tudnak róla...

Építészirodát vagy mifenét kell keresni, ott tudnak róla és nekem pld azt is felajánlották, hogy ha megmondom a megvenni tervezett telek helyrajzi számát, akkor megmondják az építendő úttól való távolságát.  Kifejezetten ügyfélnek éreztem magam, nem vicc.

 

Azon kívül a Közlekedési iroda valszeg tudja, hogy kb milyen tervek vannak a kivitelezésre.  Most ahogy én látom eléggé felpörögtek a KKK-val és a hozzá kapcsolódó részekkel kapcsolatos tervek.

 

Én már lemondtam a körnéyken a házvásárlásról, túl nagy rizikó.  Amilyen szerenécsém van, pont most kapunk majd egy rahedli pénzt az EU-tól, hogy azokat az utakat fejlesszük ami mellett én vennék házat    :-)(

Előzmény: cendrillon (29)
messelg Creative Commons License 2006.05.21 0 0 38
Ne szüntessétek meg még a pakuratavakat!!!!! Már régen készülök oda!!!!!! Még néhány év, míg oda jutok! Addig tartsátok meeeeeeeeeg!!!!!!!! Lécci!!!!!!!!!!!!
Előzmény: urál (37)
urál Creative Commons License 2006.05.21 0 0 37

Ennek a szakasznak egy részét most az Auchan építi meg, megszüntetve a pakuratavakat is, mivel áruházat épít oda!

Előzmény: 2ly (34)
2ly Creative Commons License 2006.05.21 0 0 36
"A fejlesztési programban 2015-ig terjedő megvalósítással szerepel az ún . Külső

keleti körút (más néven Ipartelepi feltáró út} Soroksár és a X. kerületi Helikopter utca közötti szakaszának kiépítése . Az útvonal tehermentesíti majd a Rákoskeresztúr irányából a centrum felé vezető útvonalakat ."

 Kóka János miniszteri válasza 2004.10.11-én egy képviselői kérdésre.

urál Creative Commons License 2006.05.21 0 0 35

Nem.

 

Egyvalami biztos csak. Valamikor megépül ebben az emberöltőben.

Előzmény: cendrillon (33)
2ly Creative Commons License 2006.05.21 0 0 34
Budapest Főváros Önkormányzata Főpolgármesteri Hivatal előzetes összesített tájékoztatója (2772/2004)

2004. április 16.

1. Ajánlatkérő: Budapest Főváros Önkormányzatának Főpolgármesteri Hivatala

2. A beszerzések tárgya:

2.9. Külső Keleti körút M5-Ipacsfa utca közti szakasza, tervezés.
2.10. Külső Keleti körút M5-Ipacsfa utca közti szakasza, lebonyolítás.  

 

Lett ebből egyáltalán valami?
cendrillon Creative Commons License 2006.05.21 0 0 33
A Podmaniczky program szerint a Külső kerületi körút a Soroksári elkerülő út -Nagykőrösi út- Helikopter utca ívben készülne, de konkrétabbat nem találtam róla.
A Körvasútmenti (Munkás) körút első szakasza pedig az Aquincum-híd és a Körvasút M3-s kivezető közötti része lenne. 2008-ban kezdenék az építést ezen a részen, ha forráshoz jutnak, de ha nem lesz pénz, akkor a terv sem indul el. HA elindul sem lesz kész az a rész 2013-ig. Ez azt jelenti, hogy a 16. kerülettől még legalább 10 évre van ez az építkezés. Tud valaki ennek az okfejtésnek ellentmondó híreket?
urál Creative Commons License 2006.05.20 0 0 32
Nem. De sok mindenben hasonlítani fognak. Egyes szakaszaik  például alagútban haladnak majd (kertvárosi területek alatt).
Előzmény: 2ly (31)
2ly Creative Commons License 2006.05.20 0 0 31
Ugye a Körvasúti körút, régebbi elnevezéssel Munkás körút, nem egyenlő a Külső Keleti körúttal?
urál Creative Commons License 2006.05.20 0 0 30

Nyilván mindent át fognak építeni. A XVI. kerületi oldalon fog haladni a vasút mellett. A forgalom meg nem lesz akkora, mint a Hungária körúté. De legalább feleakkora lesz. Tranzitforgalom sem lesz, mivel addigra lesz M0-ás. És lesznek zajvédő falak, stb. A környező kis utcákkal meg legjobb tudomásom szerint nem lesz semmilyen kapcsolata a Munkás körútnak.

Előzmény: cendrillon (29)
cendrillon Creative Commons License 2006.05.20 0 0 29
"A lakótelep kapcsán, ha az Egyenes utca környékére gondolsz, vagy a Nádor utca környékére, akkor azt nem. A mellett elfér. "

Konkrétan a Szent Korona utcai lakótelepre gondolok, a Nádor utca elejénél. A tervezett út melyik oldalon fog futni? A sínek XIV.kerületi oldalán, vagy a rákosszentmihályi oldalon? Netán a sínek helyén? Lebontják a Csömöri úti felüljárót? (A zuglói Fogarasi utat a rákossztmihályi Csömöri úttal összekötő felüljáróra gondolok, nem a másikra) Kötve hiszem, hogy elfér alatta bármilyen út még a síneken kívül jelen állapotában..
Itt olyan zaj lesz mondjuk 5 év múlva, meg olyan büdös, mintha a Hungária körúton laknánk? Nem ártana tudni, mielőtt aláírjuk az adásvételi szerződést!
Előzmény: urál (28)
urál Creative Commons License 2006.05.20 0 0 28
Ha a Körvasútsoron, akkor előbb-utóbb igen. A lakótelep kapcsán, ha az Egyenes utca környékére gondolsz, vagy a Nádor utca környékére, akkor azt nem. A mellett elfér. Viszont biztos nem fér el a 2x2 sáv (+esetleg villamosvonal) a kertesházas részeknél.
Előzmény: cendrillon (27)
cendrillon Creative Commons License 2006.05.20 0 0 27
Azaz, ha most tervezek lakást venni a 16. kerületben a Körvasútsor mellett, akkor várható, hogy hamar eldózerolják alólam? 70-es években épített lakótelepeket fognak lebontani? És a lakók?
urál Creative Commons License 2006.05.15 0 0 26
Igen. Ez a KKK egyik alagútja.
Előzmény: Szomorú Szamuráj (25)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.15 0 0 25

Ezt nem értem.

Ami  a link végén van az egy tervrajznak tűnik.

Tuti, hogy jót linkeltél?

 

SzSz

Előzmény: Törölt nick (24)
g86 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 22

OFF

 

Lehet, ezt az ötös metró dolgot még átgondolják és rendes metró lesz ez is mint a többi nagyjából Békásmegyer-Pesterzsébet, vagy Soroksár közt haladva, azon túl meg marad a HÉV. Elvégre a HÉV-metró kapcsolat sok oknál fogva problémás!

 

Kitől hallottad ezt a bődületes baromságot?

Előzmény: Törölt nick (18)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.10 0 0 20

Legújabb hír:

A Nógrádverőce utcát/utat is felfejlesztik olyanra mint a KKK.  Most nem emlékszem ez rajta volt-e a Te térképeden, de engem sokkként (sokként?) ért.

 

Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.10 0 0 19

Most beszéltem a 16. ker önkormányzattal és azt mondják, hogy nem a Cinkotai út lesz megerősítve, hanem csinálnak egy új utat a gázvezetékkel (?) práhozamosan.

Te hallottál már ilyet?  Hol van ez a gázvezeték?

 

Azt is mondta, hogy a 16. ker azt akarta, hogy a KKK ne jöjjön be a kerületbe, hanem a két kerület határán fusson, csak a főváros ezt nem vette figyelembe...

 

Meg, hogy a fővárosban most volt erről megbeszélés.

Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.09 0 0 17

Csak most jöttem rá, hogy mi volt furcsa a hozzászólásodban...

Ötös metró?  Négyesre gondoltál, vagy tényleg van ötös metró terv?

 

 

Előzmény: Törölt nick (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!