Keresés

Részletes keresés

Ökrös Csaba Creative Commons License 2000.07.07 0 0 5
Én évente 2x mindig a Magas-Tátrába, ősszel és tavasszal, mert egyrészt akkor a legszebb, másrészt teljesen üres, nincs tolongás. Szerintem nagyon megfizethető, az árak hozzánk képest alacsonyak, különösen akkor értékelhető ez, hogy tudud, hogy a Tátra kiemelt üdölőövezet, olyan, mint nekünk a Balaton. Az idén aludtam már a lomnici Grand Hotelben, asszem 10.000 Ft korül fizettünk a szobáért/éj, reggelivel. De ez szükségmegoldás volt :) nem volt olyan szuper, mint amillyennek egy xcsillagos szállót képzeltem, az igaziak a "fent" lévő chaták, a menedékszállók, zéró konfort, viszont iszonyú romantikus egy szál gyertyával 2400 méteren a hatalmas sötétben, reggel pedig a jéghideg tóban fürödni :)) tavaly 100 kc volt egy éjszaka, piti pénz. Egyébként a szerintem árához képest legjobb hotel Smokovecen van a Hotel Smokovec. A sör olcsó és jó, a legjobb, hogy még 2000 méteren is kapni :)))
Pénz egyébként nem sok kell, mivel az emmber egész nap turázik, hegyet mászik, a kaja étteremben is olcsó, a már említett szállodában (ahol idáig valóban a legszínvonalasabb kaját ettem, egy 4fogásos vacsi két személynek 6000 kc volt.
Forintot nem tudod, mi itthon vesszük, aránylag ócsóé.
Venni? Mit? Oda nem venni jár az ember, de ha már valamit mindenféleképpen, akkor sört és horalkyt, tatrankyt (nápolyi) vegyél, a világ legjobb édessége.
ZebraZ Creative Commons License 2000.07.07 0 0 4
Ha olcsón akarsz koronát váltani ->
- Balassagyarmaton a piacon a legolcsóbb, de akkor nézz körül van e a környéken zsernyák.
- Kóstold meg a Rántott sajtot, istenien készítik el.
- Ital ajánlat: Borovicska és Arany fácán, bort csak minőségit, mert valami csapnivaló a boruk.
- Kávét csak presszókávét (pressum=nyomás) kérj, mert amúgy csak török kávét fogsz kapni (az őrölt kávét forró vízben káztatják és úgy tálalják, tehát a csészéd alján ott lessz a kávézacc, szerintem valami rettenet).
- Ha szereted a petárdát kint legálisan kapható szinte mindegyik üzletben :) .
Bolcs Bagoly Creative Commons License 2000.07.05 0 0 3
Szia !

Szlovakiaban az arak ( mondjuk kaja, pia ) valamivel olcsobbak mint itthon ... Tehat nem fog a gatyad ramenni ha beulsz valahova es egy tok jot eszel ... Ha jarsz esetleg Kesmarkon, akkor a Klub Hotelbe menj ... Allati finom kaja es nem draga ... Par honapja olyat zabaltunk ott ... Es a sor :) O, hat a sor ... Azt ki ne hagyd :) A Pilsner ... Az igen .. Az imadnivalo ...
Egy szo mint szaz magyar zsebnek meg mindig nem tul draga ...
Es erdemes nehany kempingcuccot, csecsebecset , Deli csokit :)) venni, mert azok olcsobbak mint itthon ...

Jellemzo Szlovakiara, hogy megy ugy se egy okor ara , ha pl telen leugrasz sielni vasarnap estere meg mar otthon is vagy ... Mi elkovettuk ... Es nagyon piri penzbol kijottunk ...

Truth Creative Commons License 2000.07.05 0 0 2
Köszi az infókat.
Nekem is van néhány.

Vonattal közlekedőknek:
Nemzetközivel nem érdemes menni, mert drága. Még returral is.
Itt a szlovák vasút oldala:
http://www.zsr.sk/english/index.html
és ez a szlovák "elvira":
http://elis.zsr.sk/ElisInt/uk/

A Tátrának is van oldala:
http://www.tatry.sk

Térkép a Magas-Tátráról:
http://lazarus.elte.hu/hun/maps/magas-t/1tatra.htm

leha Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1
nyugodtan válts itthon koronát. nem olyan vacak, hogy érdemes lenne arrafelé forintra cserélni
boltok: kb, mint itt. ne feledd, a Tátra nem kis indegenforgalmi központ
mit érdemes vinni? fürdőruhát nem : )

elektricskával valóban mindenhova el lehet jutni.
és kiváló túrabakancsokat lehet kapni

igaz, ezek pár éves infók, de már az átkoson innen szereztem őket : )

BahnScorper Creative Commons License 2000.07.05 0 0 0
nullánál többet t'ok mondani:

1. forintot szerintem itt válts
2. kaja-ügyben: legjobb Poprádon, vagy esetleg Csorbán vagy Tátralomnicon vásárolni, az árak amúgy hasonlók, mint idehaza, tán még olcsóbb is. Éttermet azt nem tapasztaltam, arrol no infó.
Utazás? Én konzekvensen mindenfelé vonattal, a tátrai villamos menetrendje elég jó, és nem is drága. Nyelveket nemigen beszélnek, max fent a hegyekben, ahol túrizmus is van, de nem ez az általános...

Előzmény: Truth (-)
Truth Creative Commons License 2000.07.05 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

A Tátrába utazom és egy csomó infót szeretnék kapni, ha tudtok, segítsetek.

Kint jobban váltják-e a Forintot?
A boltok nyitvatartása?
Mit érdemes vinni?
Mi olcsóbb?
...szóval ötleteket és tapasztalatokat várok...

Lehet, hogy nem csak nemkem lenne hasznos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!