Keresés

Részletes keresés

fukisunni Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1263
Igen, ez a legvalószínűbb, csak ha már feltették a dátumot, akkor hiányolom az "elmaradt", vagy egyéb jelzést.
Nem is tudom, valahogy nekem nagyon gyengének tűnik a terézvárosi portálon az interaktivitás. Pedig egy honlapnak ugye az volna a lényege, hogy interaktív legyen, de ez nem interaktív és még csak informatívnak is alig nevezhető. A hírek pl nem tudom milyen rendszer szerint vannak feltéve, de ha a dátumokat nézem, eléggé sztochasztikusnak tűnik.
Szerintem.
kambekk Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1262
Szerintem nem volt fogadóóra...
Előzmény: fukisunni (1261)
fukisunni Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1261
A Verók féle online fogadóórán, aug 31-én egyetlen kérdés sem érkezett? Hihetetlennek tűnik.
A megválaszolt kérdések helye üres...Lehet, hogy válaszok nem születtek?
kambekk Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1260
A Hősök tere felé a Kodály körönd előtt szerintetek miért van lezárva a külső sáv? Valóban molyol ott még a Csat. Művek, vagy csak kintfelejtették? A héten volt hogy kintvolt, volt hogy nem a zárás... Ha mást nem, a 105-ös buszt bizonyosan feltartja a dolog.
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1259
Kedden, szept. 11-én lakossági fórum a Hyunyadi téri piac megmentéséért!
Szervezi: Kincsünk a piac - Hunyadi tér! lakossági csoport
Helyszín: Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskola és gimnázium, Hunyadi tér 13.
tel: 30 365 9561, email: hunyaditer (kukac) freemail.hu

Kincsünk a piac - Hunyadi tér
kambekk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1258
Előzmény: piacfelügyelő (1257)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1257
Ugyanerről a Népszabi újságírója, sok képpel, idén februárban: Aknatámadás a Király utcában
Előzmény: kambekk (1256)
kambekk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1256

http://www.praktikusvaros.hu/application/eventvw.php?pmEventId=627

 

Fogadkozások, igéretek, semmitérő frázikosok meddig biztosíthatnak vajon farkasvakságot?

piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1255
Szerdán, 29-én délután 17-kor demonstráció a Főpolgármesteri Hivatal előtt a Nagymező utcai fákért!!! (V. ker. Városház u. 9-11.)demonstráció a Nagymező utcai fákért!
kambekk Creative Commons License 2007.08.23 0 0 1254

kod-kod-kod-kod-KODÁLY mindennapra egy talány...

http://www.epiteszforum.hu/hu/node/6609

kambekk Creative Commons License 2007.08.23 0 0 1253

Nagymező saga: http://lmv.hu/node/1722

milendee Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1252
ehh végigolvastam a cikket. beszarás, a legszebb pu.-nk nyugdíjba vonul.
milendee Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1251

a tervezett kormánynegyed egyik látványtervében a nyugatiból kifutó sínek egy az egyben be vannak fedve zölddel. ha nem a főépületből indulnak a vonatok, akkor honnan? és mi lesz ott?

 

http://hvg.hu/itthon/20070817_nyugati_palyaudvar.aspx

kambekk Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1250
kambekk Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1249
Említenek a riportban egy megjelent cikket az üggyel kapcsolatban. Hol jelent meg? Terézváros sajnos jóideje nem láttam - pedig naponta járom a VI. kerület utcáit. A Helyi Théma pedig aug. végéig szünetel.
Előzmény: piacfelügyelő (1247)
kambekk Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1248

Maga az átépítés szerintem sajnos indokolt. A túlépítés persze nem lenne jó itt sem. A külső téri piac romatikus ugyan, de nagyon balkáni. Ha ez eltűnne, szerintem még kibírható kompromisszumként is beáldozható lenne. 

A piac kereskedői beszállnának egy rehabilitációba? A CsaPi erről mit gondol?

 

A fakivágásokat viszont - ha elkerülhetetlen - legalább előnevelt vagy átültetett egyedekkel kellene pótolni! S nem csak itt de az egész város területén!

 

Még egy Liszt Ferenc tér a Hunyadi helyére szerintem sem kell. Már az ami van is, eléggé steril - kissé talán mű is.

 

A mélygarázsok kihasználtsága alapból önkormányzatfüggő. Ha akarnák, limitált árakat előírva (átvállalva a piaci árból valamennyit) polgárbaráttá lehetnék az árakat. De a legjobb a Felvonulási tér alatti többezres parkoló megépítése lenne - mint ahogy már én is említettem jónéhányszor. Egy erről szóló összehasonlító lakossági fórum tényleg nagyon időszerű lenne!

 

A szindikátus ötlete is. Össze kell fogni a sok kis marginális védszövetségeket - pláne ha egy kerületet érint, mert enélkül az erők szétforgácsolódnak, amiben nagy szerepe van a tájékoztatás totális hinyának is mely oly jellemző a belső kerületek hivatalaira.

Előzmény: piacfelügyelő (1247)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1247
Előzmény: piacfelügyelő (1246)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1246
hallgasd me ga Civil rádiós műsorban, hogy mi minden gázos evvel az egésszel kapcsolatban!
Kincsünk a piac a cilvil rádióban
kambekk Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1245

Én ebben azt olvasom, hogy a piac területe kibővül és az részben a Csanok pincéjébe kerül. Kérdés persze, hogy milyen részben? A stop.hu-ban olvasott Batthyány-s csarnokhasznosítás ide talán erős volna, de egy Nagycsarnokos változat (persze kiiktatva az ottani hibákat) már elfogadható lenne, nem? Ott a halasok, savanyúsok, fűszeresek (és a bizbaszárusok) vannak a mélyben - kicsit talán elszigetelve -, a többiek a felszínen.

 

 

Fapótlásra pedig ki kéne kötni, hogy az új csemeték mellé, hozzanak máshol nemkívánatosnak ítélt régi fákat - átültetve.

Előzmény: piacfelügyelő (1244)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1244
Ja, és találtam egy friss cikket erről a Stop.hu-n:
Tökön, retken, paszulyon vitázik Terézváros
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=177497
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1243
Helló!
A Módosított Szindikátusi szerződés számít; a mi olvasatunkban az van, hogy 15 fát ki kell vágni a mélygarázs építés miatt, amit majd 3x-osan visszapótolnak. A piac a felújított Csarnok -1. szintjére szorulna vissza, azaz a pincébe és esetleg(!) a földszintre. Hogy mekkora alapterületen lesz majd piaci árusítás, arról nincs szó.
kambekk Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1242

Üdv!

Köszi a linket, de ez a szindikátusi szerződés most akkor mit is jelent? Egyfelől olvasni benne olyat hogy a tér fái nem kerülnek kivágásra, és a módosításban pedig azt hogy mégsem a mélygarázs szinten kerül kialakításra a piac.  Most akkor mivan?

 

http://www.lmv.hu/files/hunyadi_szindikatus.pdf

Előzmény: piacfelügyelő (1241)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1241
Bocs, a link lemaradt: www.lmv.hu/hunyadi
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1240
Újabb mélygarázs-panama készülődik Terézvárosban - ezúttal a Hunyadi téren! A tervek alapján a Hunyadi téren lévő piac megszűnik, a téren lévő fák kb. egyharmadát kivágják, a csarnokban a piaci tevékenység a pinceszintre szorul vissza. Főszerepben az Andrássy úti palota-panamákban elhíresült Amelus Kft.! Pályáztatás, természetesen, nem volt!
Szerveződik a civil tiltakozás - gondoltam beírok, hátha érdekel titeket?
kambekk Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1239
Most a VII. kerületi oldal jön. Persze sehol sincs publikálva az aktuális helyszínterv. De régesrég valami olyat olvastam, hogy átépítik a teret körülölelő parkolóutcát - hasonlóan a terézvárosi oldalhoz - és a növényfelületet is bővítik...
Előzmény: Nannics (1238)
Nannics Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1238
Huhh, a lövölde teret már tök sokszor felújították. De hajrá! Remélem, jó lesz!
Előzmény: kambekk (1236)
kambekk Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1237
A várható forgalmi szabályokról (parkolás, gyalogátkelők helyszínei, szervízút/főút viszonya) és a fásításról sajnos nem szól a közlemény. De a lepényhal meg utoljára!
Előzmény: kambekk (1236)
kambekk Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1236

Hahaha! Csak kibökték végre (végülis egy nappal előtte még épp belefértek az előretájékoztatásba)!

 

VI-VII. kerület Városligeti fasor - Lövölde tér, a Lövölde tér és a Dózsa György út között

 

Augusztus 2-án kezdődik a Városligeti fasor és a Lövölde tér felújítása. Az útfelújítás kezdetben a Dózsa György út és a Bajza utca között zajlik, míg a Bajza utca és a Rottenbiller utca között a gázvezeték-rekonstrukciós munkákat végzi a Fővárosi Gázművek. A munkálatok során lemarják a burkolatot, a szegélyeket átépítik, a buszmegállókat erősített szerkezettel újjáépítik, végül aszfaltoznak és átadják az utat a forgalomnak. A felújítás során a forgalmat fenntartják, sávszűkületre és szakaszos sávlezárásra kell számítani, valamint a szakaszon tilos parkolni, a maximálisan megengedett sebesség pedig 30 km/h. Különösen fontos kiemelni, hogy a terelőszigeteken is tilos már mától parkolni, mivel holnap itt kezdik a bontási munkálatokat. A szakasz összesen 796 méter hosszú és 16 318 négyzetméter, amelynek felújítása 177 298 755 forintba kerül.

 

A forgalomba helyezés várható időpontja: 2007. szeptember 18.      

 

Kivitelező: STRABAG Zrt.

 

Előzmény: kambekk (1235)
kambekk Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1235

Ez kéremszépen a Podmaniczky Program keretében megújuló fővárosi utak listája - a teljességnélküliség igényével.
Közben megérdeklődtem a dolgot Erzsébetváros polgármesterétől is - aki persze baromira nem értette, miért pont őt zaklatom ilyenekkel-,  mire szűkszavúan annyit mondott, hogy  a Városliget fasor felújítása rövidesen elkezdődik a közműcserével.

Slusz-pássz.

Nannics Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1234
nahat! Ez milyen lista? Es miert nincs benne a varosligeti fasor? Es egyaltalan. Mos mar uuuuugy, de uuuugy utalom a VI. kerulet vezetoseget. :( Mier ilyenek, es mier nincsen ott olyan ember, aki tenyleg az ittlakokert szeretne tenni barmi? Es mar a politikai hovatartozasa sem erdekelne, ha lenne ilyen ember!!!
A balettintezet ugyeben nem lehet feljelentest tenni?
Előzmény: kambekk (1233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!