Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1745
Attol fugg, tenyleges lakhatasit (ami a banknak kell pl.) vagy csak ideiglenest (reszlegest) akarsz. Nalunk nemreg volt kint az ugyintezo (idehoztuk), kb. csak annyit nezett meg, hogy x db. szoba (festve van, padlon felszedheto - nem beillesztett - szonyegcsempe de csak ott ahol nincs tele a dobozokkal pl. nappaliban ezert nincs csak par szonyegdarab, folyoso-furdo mupadlo ragasztas nelkul SK bevagdosva (latszik rajta...), a kilincseket meg csak akkor hoztuk az ajtokat a kulcs nyitotta, kapcsolok-konnektorok a helyukon de lampak helyett meg csak madzagok es helyisegenkent egy csupasz villanykorte), de villany van, melegviz es futes van, ezt mar nem fogjuk felbehagyni alapon allitolag megkapjuk az engedelyt...
Az ideiglenesnel amit sorolni kezdtel kell valami szoba, kell wc, kell fali vizveteli hely, kell egy sarok amit kinevezel konyhanak bar ezt csak neha mondjak (egy villanyrezsot odateszel max. talan van elfekvo valahol a kornyekeden), meg futes az kell es ott amit atveszel ott ne logjanak madzagok a falbol meg legyen levegoileg (futesileg) elvalasztva a tobbitol, amit nem. De csak akkor hajts erre, ha nagyon nem birod jobbra kihozni es kell valamire egy ilyen ideigl. papir. Nalunk majdnem hogy ugy ereztem, hogy pozitivnak vette az urge hogy mar be is koltoztunk... (komolyan gondoljuk, talan azert).
Nagyon fugg persze az ugyintezotol, ez csak a sajat esetunk.
Előzmény: pilbi (1744)
pilbi Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1744

Üdv FOGI!

 

 

Köszönöm a linket, de sajna nem erre gondoltam!

Olyanokat olvasni, hogy a lakhatási feltétele egy komplett, lakószoba, működőképes fürdő/wc, mostmár külsőpucolást is emlegetik, korlátot szokták mondani,stb...

Szal ezek a követelmények kompletten összeszedve...

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: FOGI (1742)
bergoren Creative Commons License 2005.12.15 0 0 1743
Köszönöm, megnézem a parkettás topicot is! :-)
Előzmény: monyesz (1733)
FOGI Creative Commons License 2005.12.14 0 0 1742
Szia! Itt találtam neked v.mit: http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/vagyon/ingat/epieng/ephaszneng
Előzmény: pilbi (1740)
FOGI Creative Commons License 2005.12.14 0 0 1741
Szia! Előre is köszönöm, várom a mail-t.
Előzmény: kiskori (1739)
pilbi Creative Commons License 2005.12.14 0 0 1740

Üdv Mindenki!

 

 

Érdeklődnék, hogy hol találom meg a lakhatási vagy/és a használatba vételi engedély feltételeinek leírását?

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:

 

Pilbi

kiskori Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1739
Szia! Mi is barátkoztunk a gondolattal, de azután nem ez lesz. Viszont egy csomó infót összegyűjtöttem, ha gondolom becsomagolva elküldöm emilben.
Előzmény: FOGI (1737)
FOGI Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1737
Sziasztok, egy pár jó tanácsot kérnék. Neten találtam ezt az oldalt: http://www.thermotech.hu/index.html , és kíváncsi vagyok, hogy ismeritek-e a szegélyfűtést, illetve milyen tapasztalatotok van ezen a téren. Érdemes beszerelni, ill. megéri-e, mi a hátulütője? Köszönöm!
napsütés Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1736
Nagyon remélem, hogy lehet:)
Azért köszi
Előzmény: Axióma (1735)
Axióma Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1735
Ja bocs, nem derult ki a kerdesbol. Akkor passzolom, szerintem az onkori fogja tudni megmondani, ha egyaltalan lehet ilyet.
Előzmény: napsütés (1734)
napsütés Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1734
No igen, ezt én is gondoltam. De ez egy üdülőépület, amit lakóházzá akarunk nyilváníttatni. Csak nem tudom, hogy mit kell tudnia a háznak ahhoz, hogy ezt meg is tehessük.
Előzmény: Axióma (1732)
monyesz Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1733

bergoren !

Nem kell felszedni ! Elég javítani (egy-egy darabot cserélni), a réseket tömíteni, csiszolni, és lekezelni (lakk vagy olaj+viasz).

Azt szerintem nem kell "szégyellni", ha egy parkettának kora van (kisebb hibák elmennek kvázi "patinának").

Az újrarakás azért lehet problémás, mert amivel le van ragasztva, az szvsz olyan kátrányszerű anyag. Ez nem jön fel az aljzatról, úgyhogy még azzal is csinálni kellene valamit (mondjuk feltörni).

Van a rések tömítéséhez spéci anyag, azt hozzá kell keverni a padló saját felcsiszolt porához (nem a felső lakkozotthoz !) és belehúzni, majd megcsiszolni. Vízbázisú lakk gyorsan szárad és nem nagyon büdös, de nem olyan tartós mint a kétkomponensű oldószeres (anak a szagát nem mindenki viseli el). Nekem olajozva és viaszolva lett (anyagárban olcsóbb mint a lakkozás).

De van parkettás topik, Ha már 1x parkettázik címmel...

Előzmény: bergoren (1726)
Axióma Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1732
Meglevore vagy epitenel?
Meglevonel trivialis, kikered a foldhiv.-bol a tulajdoni lapjat, ha azon lakas vagy lakohaz es udvar szerepel, akkor lakohaz, ha udulo, gazdasagi epulet, vagy barmi mas ilyesmi akkor meg nem lakohaz.
Ha epitenel, akkor meg az szamit, hogy ovezeti besorolas szerint epitheto-e ra lakohaz, de ezt az onkori megmondja neked, es utana meg az szamit, hogy mi van az epitesi engedelyen (amit beadtatok es elfogadtak az lakohazrol szol vagy nem).
Előzmény: napsütés (1729)
gomb1 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 1731
Szia,

Nekünk is Azzuro cserepeink vannak. Eddig nincs velük semmi gondunk. Azt mondták, hogy ugyanaz, mint a Bramac és mint a Meditteran, csak máshol gyártják. Ja és sokkal olcsóbb volt mind az említett kettő.

Előzmény: cicmarek_ (1730)
cicmarek_ Creative Commons License 2005.12.12 0 0 1730

Sziasztok!

Hallottatok esetleg valamit az Azzurro cserepekről?

Köszi

cicmarek

napsütés Creative Commons License 2005.12.12 0 0 1729
Sziasztok,

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy milyen kritériumai vannak annak, hogy egy ház lakóház e?

Köszi
CsRob1 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 1728
Szerintem csak részben van igazad. Vigyázni kell a tervezővel, de ugyanúgy vigyázni kell a kivitelezőkkel, a kereskedőkkel, a hatóságokkal stb. Biztos lenne kereslet a szériaházakra is. Az interneten fellelhető jónéhány terv. Sok olyant találtunk, amiben volt valami jó dolog, de nekünk saját elképzelésünk van a saját házunkról. Olyan legyen, ami a mi életmódunknak és elvárásunknak legjobban megfelel adott keretek között. Biztos, hogy nem mindenkinek fog tetszeni, de nem is mindenki éli úgy az életét, ahogy mi.
Az pedig, hogy valójában milyen is a ház, majd jópár év ottani élet során fog kiderülni.
Előzmény: Törölt nick (1727)
bergoren Creative Commons License 2005.12.11 0 0 1726
Egy használt lakást veszünk, ahol a parketta nem a legjobb. Nem nyikorog, igazából nem vészes az állapota, csak nem szép, néhol picit hibás. Arra gondoltam, hogy felszedem, újrarakom és felcsiszolom. Szoktak ilyet csinálni? Vagy ha újrarakni nem is, akkor csiszolni biztos szokták. És au újrarakásnak van értelme?
CsRob1 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1725
Mire is gondolsz itt tulajdonképpen?
Előzmény: Törölt nick (1723)
Cs_ Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1724
Ez egy kérdés akart lenni, hogy miből van a födém, ha megfelel a szabványokban előírtaknak, akkor nem lehet gond az a akvárium, ha agódsz akkor olyan állványra rakd, ami elosztja a terhelést.
Előzmény: Cs_ (1722)
Cs_ Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1722
Gondolom, hogy staikailag méretezve lett a födém, hogy megfeleljen a szabványoknak, ha előregyártott elemekből van akkor meg eleve csak ilyen rendszert lehet forgalomba hozni.
Előzmény: drlazi (1721)
drlazi Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1721

Akkor azt mondjátok meg nekem, hogy elbír-e a födém egy kb 200 literes akváriumot. (Mert ezen számok mszerint nem. De ez nem lehet így...)

 

Ja, és lenne egy egész falt beborító, kb. 1200 könyvet tartalmazó (+1 tv) lábon álló könyvespolcrendszer.

 

Ha ezeket berakjuk, le fogunk szakadni az alattunk lakóhoz?

Előzmény: Cs_ (1719)
CsRob1 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 1720
Ha még aktuális: hol lenne az építkezés? Én eddig meg vagyok elégedve a tervezőnkkel (a másodikkal), igaz, még csak a nem jogerős építési engedélynél tartunk. Mi a konkrét elképzelésünket vittük neki (alaprajz kockás papíron :), ennek alapján, persze bizonyos mértékig átdolgozva készült a terv. Volt egy csomó jó ötlete, amit elfogadtunk és volt amiből viszont mi nem engedtünk. Noszogatni se kellett és gyakorlatilag mindent ő intézett. Ja, és ismerősök (is) ajánlották.
Előzmény: C.C.Viki (1713)
Cs_ Creative Commons License 2005.12.04 0 0 1719
Ez valóban igaz :), a lakásoknál a hasznos teher alpértéke: 1,5kN/m2
Előzmény: Törölt nick (1718)
Cs_ Creative Commons License 2005.12.04 0 0 1717

150 kilogramm/m2. Létezhet, hogy ennyi a födém teherbírása. egy tetőtérben nem szoktak előfordúlni koncentrált terhek vagy nagyobb megoszló terhek.

 

 

A kilo az kilo

Előzmény: drlazi (1714)
C.C.Viki Creative Commons License 2005.12.03 0 0 1716
Szia!

Köszi itt is, olvastam a másik topikot is! Holnap felhívlak a tel.számért, ha nem felejtem el:-)

Viki
Előzmény: orca75 (1715)
orca75 Creative Commons License 2005.12.03 0 0 1715

Szia!

Irtam neked a Hacsek által nyitott topicba.

Ha még mindig segitségre szorulnál hivj. Telefonszámomat ott megtalálod.

Én mertem ajánlani a barátaimnak is a tervezőmet és nem csalódtak sem benne.

Előzmény: C.C.Viki (1713)
drlazi Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1714

Sziasztok!

 

A kérdésem az lenne, hogy mekkora terhelést bír el kilogrammban az az aljzat, amelynek 1.5 kilonewton/m2 a terhelhetősége?

Egyáltalán létezik-e, hogy ennyi a teherbírása a tetőtéri lakásunk, - amely idén épült - padlójának? (Az építtető valami olyat gagyogott, hogy a kilo mást jelent a statikában. Létezhet ez?)

C.C.Viki Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1713
Axióma,
Köszi az ötleteket, emésztem:-)
Most akkor kinek könyörögjek itt, hogy a konkrét elképzeléseinket vesse papírra ill "archicad-elje meg" és engedélyeztesse??:-))
Hát frankó tervezőt sikerült kerítenetek nektek is... Egyet baromira nem értek: eddig ahány embert megkérdeztünk, hogy ajánlaná-e a saját tervezőjét, senki nem tette! Mindenki elégedetlen velök, mert nem hajlandók komolyan venni a megbízást, állandóan noszogatni kell őket és fikázzák a megrendelő elképzeléseit, jó esezben hajlandók kompromisszumokra.
Kár, hogy nem lettem építész, legalább csak addig, amíg a saját házamat megtervezem:-) Aztán az ügyfeleket hülyének nézni nekem is menne:-)))

Viki
Előzmény: Axióma (1712)
Axióma Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1712

Huha, na ez nem lesz egy egyszeru menet.

Ugyanis ha van valami terv, amit az egyik csinalt, es atvinned mashoz, az jogi (szerzoi jogi!) problemakat okoz. Egyszeruen az egyik szellemi termeket a masik nem hasznalhatja...

Tehat - azon kivul hogy nyilvan ki kell fizetned a regi tervezot is legalabbis valamilyen szinten - tobb dolog kozul valaszthatsz (nem mindegy pl. hogy a tervezo meg "csak" a helyisegek stb. merete/alakja szinten tartott, vagy mar kiviteli tervig gondolkodva van statikai stb. tervezes is benne).

Egyik, hogy elfelejted a tervezot, kezded elolrol masnal, esetleg mint otlet megtartod az elrendezest olyan formaban amennyire a fejedben megmaradt (nem a felkesz rajzrol), ebbe szerintem (de erosen csak szerintem!) nem kothet bele senki.

Masik, hogy szerzel engedelyt az elozo tervezotol, hogy masvalaki gondolja tovabb az o rajzat (errol kell papir is, ha barhol megjelenik az eredeti neve!).

Harmadik, hogy a komolytalan tervezo bead valamit az onkorira amit engedelyeznek, es ha azon csak kis (nem ep.eng.koteles) modositasokat szeretnetek, akkor a kiviteli tervet (amibol tenylegesen dolgozni fognak, neked ez a fontos) megcsinalja valaki teljesen mas. Azt hiszem ez se problemas jogilag, bar nem vagyok 100% biztos benne. (Mi egyebkent ezt csinaltuk, foleg hogy a tervbeadas elott derult ki, hogy igazabol egy csomo dolgot beirt mashogy mint ahogy megbeszeltuk es mar "hatarido" utan - igy is eppen hogy buktuk az AFA-visszat - a kesz, kotott peldanyokat adta at mikor kiderult... raadasul lebukott, hogy nem tudta kezelni a tervezoprogramot, ugyhogy reszben ezert lett ilyen, vagy pl. a homlokzat es az alaprajzi jelolesek nem stimmeltek pl. ablak vizszintes vagy fuggoleges nyujtott...)

Ha jol ertem akkor olyan tervezo kellene, aki a kesz dolgokban max. kicsit valtoztat, es vegigviszi az eljarast, a sebesseg most nem egetveroen fontos. Az eljarast altalaban a helyi tervezok szoktak igazan gyorsabban venni, es attol fuggoen, hogy mennyire extra a terv, biztosan talalsz ott is. De mint mondtam a topicon is vannak tervezok... meg lattam masik topicban is kaptal tippet.

Azt azert hozzateszem, minel extrabb a haz annal nehezebben fogsz olyat talalni, aki azt muveszileg is latja es lenyeges hozzanyulas nelkul sajatjakent hajlando is lesz alairni... 

Előzmény: C.C.Viki (1711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!