Keresés

Részletes keresés

REMbraNT Creative Commons License 2008.05.27 0 0 2946
Régebben követtem jobban a témát de látom a LUX körüli viták még mindig megvannak. Egy biztos, bárki bármit mond, összességében nincs nála jobb, szerintem. Az más kérdés hogy éri e annyit vagy sem.

Mert ugye fel lehet hozni érvként, hogy van gép ami sokkal erősebben szív, viszont hangos, nem olyan fejlett a szűrése és sorolhatnám.

Na de nem akarok nagy reklámot csapni neki, főleg, hogy épp van egy fölös full teljes LUX D820 szettem eladó:) Nem kell félteni, nekem marad mégegy, mivel nincs más alternatíva.

Szinte vadonat új, tökéletes állapotban minden, ára, bolti ár fele.

Ha nem lehet aprózni itt akkor bocs, az apró jellegű része törölhető a véleményemnek.
martin555 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 2945
rendben.. ok .. akkor a finom por témában meghajlok, legyen.. konstrukció és konstrukció közt természetszerűleg vannak különbségek.
Előzmény: tunderlala-3 (2944)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 2944

Szia!

 

Az én 1800 W-os electroluxomnak kutya baja nem lett a festés közbeni és utáni takarítástól, végig azzal csináltam.

 

A barátnőmnek ugyanez a samsung porszívója van, a múltkor volt nálam, ki akarta próbálni az enyémet...be volt halva, hogy mennyire szív. Az övé soha az életben nem szívott ennyire, még új korában sem, és még akkor sem, amikor a twister nem volt rajta....ha ő hazudik, akkor most én is hazudtam, de miért mondta volna...azt mondta, kb. annyira szívott mindig, mint a múltkor, amikor "takarítottam" vele...

Előzmény: martin555 (2942)
Teaway Creative Commons License 2008.05.26 0 0 2943
"sajna tény, 1400 w feletti gépek a kőművesmunkánk, falfestés stb finom porát át-tépik magukon. nem arra való. kandalló pucolásra sem, a hamu is ugyanaz az "iszonyat finom" por kategória."

Lásd a #2868, #2870 és a #2871-et.
Előzmény: martin555 (2942)
martin555 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 2942

szia!

 

bocs, többször átolvastam, (fáradt is lehetek egypicit) de nem értem kristálytitszán PONTOSAN mire szeretnél utalni.

 

álláspontom továbbra is egyébként ugyanaz: samsung SC7060 egy, akár még a mai, (na jó, azért szűkítsük le,  a 30-40.000 ft alatti) kategóriás porzsákmentes gépek közt egy  elég-elég klasz megvalósítása a kitűzött feladatnak. minden alkalommal amikor azóta elővesszük a gépet, ez csak erősödik bennem. ugyanúgy, hogy aki twister előszűrő nélkül használja az ilyen gépet azt pedig NAGYON helytelennek ítélem, gyilkolása a gépnek, mit várunk?

 

bár nemtom pontosan milyen beszélgetésbe keveredtem itt bele , látva a 200.000 ft körüli gépeket de kérem aki tényleg rászoruló (betegség) elnézést, de dupla fényezés meg metálfény meg rádiós gomb na ne már. szuper boldog vagyok hogy öt azaz 5.000 ft ért hozzá-vateráztam még egy samsung SC7060-at a család másik felének. és az sem igaz hogy a többi szűrő nem mosható (motor előtt és után levő) mert 2-3 éve folyamatosan azt is mosom így hófehér.

 

sajna tény, 1400 w feletti gépek a kőművesmunkánk, falfestés stb finom porát át-tépik magukon. nem arra való. kandalló pucolásra sem, a hamu is ugyanaz az "iszonyat finom" por kategória.  arra ott az előző, kiszolgált gép, valami komolyabb zsákkal. meg olvasom itt hogy vizet kapott a gép... erre nem is reagálok :)

 

no ,mindenkinek minden jót, pormentes nappalit és kisszent, 10 centivel a föld felett repülő gyerekeket kívánok.

Előzmény: Nyekurity_ (2941)
Nyekurity_ Creative Commons License 2008.05.25 0 0 2941
Szia Marci!
 
Úgy látszik, hogy Zsolti lelkiismerete az általad keresett gépnek csak az eladását nem engedte meg, de az eladásra való meghirdetést nem tiltotta... :)
 
De ne búsulj, mert az SC 7060 - igaz, nem használt, hanem vadonatúj - egyes üzletekben jelenleg is kapható. Kb. egy hete láttam a Mediamarktban, kevesebb, mint 25 ezerért. A Saturnban is szokott lenni hasonló áron, vagy még olcsóbban, amikor akciós.
 
Ugyanezt üzenem Nanának is, (2852) mert kedvelt porszívója, "aminek a portokja a cső melletti kis palackformájú izé volt", majdnem biztos, hogy a Samsung SC 7060 lehetett. A "kis palackformájú izé", vagyis a por nagy részét összegyűjtő előszűrő régebben twister névre hallgatott, a ma kapható masináknál "Cyclone Filter" felirat olvasható rajta.

Előzmény: martin555 (2850)
Teaway Creative Commons License 2008.05.24 0 0 2940
€450.-
Előzmény: tunderlala-3 (2939)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 2939
Ára? :o :D
Előzmény: Törölt nick (2938)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 2937

Egész véletlenül találtam a TEscoban a porzsákok között electrolux mini kombi körkefét......ez nem volt tartozék a porszívóhoz és hiányzott, már agyaltam rajta, hogy rendelni kéne hozzá...és tessék, ráadásul csak 2.400,- Ft volt (a vége nem biztos, de ekörül valahogy)

 

A dobozon több márkát is ír, hogy mikhez jó, ha érdekes, akkor megnézem, Miele is köztük volt.

32-35 mm-es csőre való, van hozzá egy adapter, hogy a kétféle csőmérethez illeszkedjen. Egyik oldalán a puha körkefe, másik oldalán kárpitkefe....jó kis cucc. :p

 

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 2936
Jó az az oldal, nekem ma már több ajánlat is jött, próbaképpen kértem pár dologra ajánlatot....valahol azt írja, hogy már 30 ezer kereskedő van a rendszerükben.
Előzmény: bémagdi (2934)
bémagdi Creative Commons License 2008.05.21 0 0 2935
Köszi! Továbbra is nagyon érdekel, majd átrágom!
Ösztönző, hogy ennyire bíztok a márkában!
Előzmény: Törölt nick (2931)
bémagdi Creative Commons License 2008.05.21 0 0 2934
Köszi! Már meg is próbáltam! Majd írok, ha van eredmény!
Előzmény: tunderlala-3 (2933)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 2933

Magdi, ezt most találtam, versenyeztesd meg itt a gőzös karchert!:p :)

http://yabe.hu/home

Előzmény: bémagdi (2930)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 2932

Az enyémet is úgy írják mindenhol, hogy nagy a víztartálya...az átlag gőztisztítókhoz képest ez is nagynak számít, akkor hát még a karcher!:p :)

 

Nagynyomású mosónk van itthon, ami Karcher, és a volt munkahelyemen is használtak karcher gépeket, nagyon jó minőségűek, nem gagyi tényleg!:)

 

Ha lenne rá most ennyi pénz, biztos, hogy be merném rendelni látatlanban is.:)

Előzmény: bémagdi (2930)
bémagdi Creative Commons License 2008.05.20 0 0 2930
Nagyon aranyos vagy, ha megnézed.
Habár az már igazán megnyugtató, ha ilyen kis mennyiségű vízzel ekkora felületet fel tudsz takarítani. Az az igazság, hogy elképzelni sem tudtam, hogy fél vagy egy liter vízzel mekkora területet, vagy mennyi ideig lehet takarítani.
Szóva !!!! Te meg mernéd venni látatlanban?? Miért bízol ennyire benne? Ismersz termékeiket? Köszi: Magdi
Előzmény: tunderlala-3 (2929)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 2929
HOlnap előszedem a Solac mérőedényét, hogy pontosan hány deciliteres. Asszem 5, vagy 6 dl. És ezzel (szintén 4 bar nyomással, mint a karcher) remekül lehet dolgozni, felmosás nálunk olyan 80 m2 csak a köves rész, és ezt végig bírja, nem kell újra tölteni...szóval az az 1,2 literes tartály elég nagy lesz, efelől nincsenek kétségeim...mondjuk mással kapcs. sem, ami ezt a karcher-t illeti.:p :)
Előzmény: bémagdi (2928)
bémagdi Creative Commons License 2008.05.20 0 0 2928
A Zeki írta a 173-at. Ami igaz is, mert ez az 1802-es tipus egytartályos rendszerű, amelyet akkor lehet újratölteni vízzel ha a kazánban megszűnik a túlnyomás, kb. 10-15 perc.
Az 1902-es tipus a (189-199 ezer) kettő tartályos (1,2 l + 0,5 l), ezáltal folyamatosan tölthető üzem közben.
Az a probléma, hogy egyik forgalmazó sem tudja megmondani, hogy a csak 1,2 literes kb. mennyi ideig használható gőzöléssel úgy általában. Lehet, hogy egy normál háztartásban ezzel is lehetne fennakadás nélkül dolgozni, de ebben nem tudnak állást foglalni. Úgy veszem észre, hogy még a márkaboltok sem ismerik igazán ezt a szerkentyűt. (Pl: ezt az egy és két tartályos különbséget sem tudták, én világosítottam fel őket) Másik gond, hogy telefonáltak ma a boltból, hogy nem tudnak bemutató darabot hozatni, mert nincs ilyen a Karchernél. Mondtam nekik, hogy ezt nagyon rossz üzletpolitikának tartom, mert 200 ezres gépeket általában úgy vesz az ember, hogy esetleg szeretné egy kicsit közelebbről is megismerni, és nem csodálom, hogy nem bírják eladni így a gőzporszívókat. Nem is tudja elképzelni így a vevő!!!!
Egyébként semmi különös indokom nincs, csak nagyon bezsongtam rá.
Egyszerűen: kevesebb, könnyebb munkával, minden zugra kiterjedő nagyobb tisztaságot.
Tudod, mint történelmi korszakunkból anno az automata mosógép, vagy később a mosogatógép, amit nagyon szerettünk volna.
Előzmény: tunderlala-3 (2921)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2927
....viszont tervezem a jövőt :D ...már akkor ezen agyaltam, mikor megvettem.:p
Előzmény: tunderlala-3 (2926)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2926
Hófehér.:p
Előzmény: Teaway (2925)
Teaway Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2925
Miért, hogy áll a HEPA szűrőd ?
Előzmény: tunderlala-3 (2924)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2924
Meg hepa13....legközelebb olyat akarok venni, ha ez már cserés lesz....úgy látom, hogy ugyanolyan "kazettában" vannak, gondolom, akkor az is jó bele...árban pedig ugyanannyi. Jó lehet bele szerintetek?
Előzmény: Törölt nick (2923)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2922

Ezt most vettem észre.:)

 

Nem adhatom, mert megváltás, amikor vele alszom.:p :)

Előzmény: Teaway (2912)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2921

Nekem ez tetszik, de ez most eksönben 189 ezer....Te is ezt mondod? HOl láttad 170 körül? :p

http://www.karchershop.hu/product.php?c_pID=2744

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2920

Most azzal nem vagyok képben, hogy mi a gond nálatok, amiért ennyire rá vagy izgulva, esetleg poratka allergia?

Sztem. maga a márka ABSZOLÚT MEGBÍZHATÓ, a Karcher-ről én még nem hallottam rosszat mondani senkitől. (Zeptert inkább hagyjuk, még csak nem is lehet összehasonlítási alap :))))

 

Ha nem vagy tele pénzzel és allergiás gondjaitok vannak, akkor esetleg jó megoldás lehet egy hepa12-es porszívó és mellé egy gőztisztító gép, mi jelenleg így üzemelünk, és a kicsi lányom is tünetmentes, ő a legsúlyosabban allergiás köztünk az atkákra.

Ilyen gőztisztítóm van, nagyon gyorsan felszárad utána....csak hát, így először porszívózni kell, utána még végigszaladni ezzel....a Karcherrel egy lépésben menne, ezért vagyok én is rákattanva, ha tehetném, nem gondolkoznék egy percet sem rajta, de a férjem kivág, ha megint előállok valamivel.:DDDD

 

Jah, ez a gőztisztító, Solac, olyan 20 körül megkapod újan. Maximálisan meg vagyok elégedve vele.:)

 

Előzmény: bémagdi (2919)
bémagdi Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2919

Láttál már ilyen  gőzporszívót "élőben", munka közben? Szerinted meg lehet bízni a márkában és a teljesítményben?

Egyáltalán nem vagyok tele pénzzel, de most úgy érzem, hogy még a szekrényről (amire szántam) is le tudnék mondani egy ilyenért. Persze ha van olyan, mint mondjuk a Zepter. Nagyon sokat melózom egyébként is, talán kímélhetném vele magam.

Napok óta keresgélek, de nem találok semmiféle elemzést a gépre, csak a termékleírást. Úgy néz ki, hogy hoznak a márkaboltba egy bemutató darabot, amit majd kipróbálhatnék. Idáig egy darabot adtak el belőle egy német fikónak. Ő bement a boltba és célirányosan ezt a tipust kereste.

Előzmény: tunderlala-3 (2917)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2918

Pont ezt a porszívót néztem az ünnepi quelle katalógusban, hogy esetleg jó lehet nekik...és engem is a hepa ára akasztott meg, ez annyira olcsó!!! :O

Létezik, hogy hepa és hepa között is ilyen különbségek lennének? MÁrmint úgy értem, ha egy hepa mondjuk minősítetten hepa12, akkor annak kutya kötelessége, hogy az adott nagysága részecskéket kiszűrje a levegőből, tehát én azt gondoltam, hogy minőségben nem lehet kecmec, annak azt tudnia KELL. VAgy esetleg a tartósságuk nem ugyanaz? Vagy mi okozza ezt a nagy árkülönbséget?

Előzmény: Törölt nick (2914)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2917

Az a gőzös Karcher porszívó nagyon állat!!!! :p Én is rá vagyok kattanva egy ideje, az lenne az igazi megoldás az atkák ellen, egy lépésben porszívóz, gőzöl ergo felmosol vele és szárít...nagyon tuti, minimum fele annyi idő alatt lehet végezni a takarítással, mint a hagyományos porszívózás ---> felmosás módszerrel....ha nyerek a lottón, tuti ilyenem lesz.:p Egy másik fórumon épp  a napokban mutiztam egy csajszinak, náluk most derült ki az atka allergia.....nah jó, egyenlőre csak "szemezünk vele"...sajnos....:(

Asszem itt is mutattam már, nem is olyan régen, talán a tisztaságmániás topicban....

 

Előzmény: Törölt nick (2910)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2913

Gondolom a HEPA és HEPA között is van különbség.

A fröccsöntött gaqyikban fő hogy van HEPA. Az senkit sem érdekel, hogy fél szoba után lefullad, de a HEPA  mítosz meg van. Amúgy a HEPA rajongók szerinted mivel magyarázzák, hogy némelyik HEPA szűrő közel 10 ezer Ft? Tán ilyen minőségűt tesznek a gagyikba is?

A Miele HEPA  filter kb. 8000 Ft, és aki akarja, beleteheti abba is, amelyikhez sima szűrőt adnak, ha ilyen az igénye.

Szerintem, ha a gyermek asztmás, akkor nem a porszívó közelében kell tartani a gyermeket, hanem egy másik helyiségben. Az utcán a gyermek orra elé is  HEPÁ-t tesznek szűrőnek? Amikor még nem volt HEPA szűrő, akkor is voltak asztmás gyermekek. Túlélték.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2903)
Teaway Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2912
"Már nincsen neki, mert nekem adta."

Aztán felébredtem...:))
Előzmény: Törölt nick (2911)
bémagdi Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2909
Hát természetesen takarításra!
Egyrészt ez egy gőztisztító berendezés, másrészt egy lépésben végzi a porszívózást, felmosást (gőzzel) és a padló szárítását. A gőztisztítóval nagy hatékonysággal lehet tisztítani zsíros felületeteket, fugákat, ablakot stb. Fertőtlenítő, atkaölő. A Zepternek is van ilyen gépe (380.000.-), azt láttam dolgozni. Ezért próbálnék olcsóbb fajtát keresni. Nem tudom, hogy a KARCHER-rel milyen az élet.
Előzmény: Törölt nick (2908)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!